Donate
Straipsniai

Tarptautinė orchidėjų paroda Sopote

Lietuvos orchidėjininkų draugija 2017 gegužės 12-14 dienomis dalyvavo tarptautinėje orchidėjų parodoje Lenkijoje, Sopote. Nors orchidėjų parodų Lietuvoje jau buvo ne viena ir ne dvi, tačiau ši paroda Sopote buvo antroji tarptautinė orchidėjų paroda, kurioje dalyvavome mes. Parodoje buvo galima pamatyti ne tik Lenkijos orchidėjų draugijos ir privačių kolekcininkų ekspozicijas, bet taip pat buvo galima pasigrožėti orchidėjų ekspozicijomis iš Suomijos, Vokietijos, Vengrijos, Portugalijos ir net Ekvadoro, kurį atstovavo orchidėjų pardavėjas Ecuagenera.

Lietuvos orchidėjininklų draugija iš parodos negrįžo tuščiomis, iš parodos parsivežė tris medalius, sidabro medalį gavo Vidmanto Stanio auginta Masdevallia Cassiope, bronzos medalius gavo Rasos Jasulevičienės  Encyclia bractescens ir Ramūno Pileičiko Paphiopedilum Dorama.

Masdevallia Cassiope

Be įvairiausių orchidėjų parodoje buvo galima pasigrožėti vabzdžiaėdžiais augalais, ypač didelį įspūdi paliko heliamforų kolekcija atgabenta iš Gdansko universiteto oranžerijos. Taip pat buvo galima pasigrožėti ir man anksčiau nematytų vaškuolių kolekcija.

Iš visų augalų matytų parodoje didžiausią įspūdį man asmeniškai padarė pirmą kartą pamatytas milžiniškas Bulbophyllum phalaenopsis! Gaila, kad šis B. phalaenopsis nežydėjo, gal būt jis būtų nurungęs parodos čempionu išrinktą Paphiopedilum Lady Isabell.

Na ir pabaigai norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo savo pagalba, tiems kurie paskolino augalus ekspozicijai, ir didelis ačiū forumiečių delegacijai iš Lietuvos, kurie aplankė parodą.

 

 

   

Ačiū už gerai praleistą laiką!

Ignas Stanevičius

Daugiau nuotraukų rasite galerijoje