Psychopsis 1

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Psychopsis 1

Standartinė Šilingė » 17 Bir 2010, 13:38

Genčiai priklauso Psychopsis krameriana, Psychopsis papilio, Psychopsis sanderae, Psychopsis versteegiana.

Šios orchidėjos kilusios iš centrinės ir Pietų Amerikos. Tai 300-1500 m virš jūros lygio ant medžių augantys epifitai. Pseudogumbai turi po vieną lapą, išmargintą raudonu marmurišku raštu. Tiesūs, iki 1 m ilgio žiedstiebiai išauga iš pseudogumbo apačios. Žydėjimo tipas revolverinis, t.y., nužydėjus vienam žiedui, žiedstiebis auga tolyn ir krauna naują žiedą. Žiedai savo forma primena drugelį, jų skersmuo gali siekti iki 15 cm. Žydėti Psychopsis gali bet kuriuo metų laiku. Vienas žiedas laikosi 3-4 savaites. Žiedstiebis kerpamas tik po to, kai nudžiūsta.
Psychopsis yra vidutinių ir šiltų sąlygų mėgėjai. Žiemą temperatūra turėtų būti ne žemesnė, kaip 15 C, vasaros dienomis iki 25 C, naktį 18-20 C. Idealu, kai dienos ir nakties temperatūra skiriasi 5 laipsniais. Aplinkos drėgmei ši orchidėja nėra itin reikli - optimali drėgmė yra 60-70 proc.
Psychopsis gali būti auginamas tiek ant bloko, tiek vazone. Substratą reikėtų rinktis kuo laidesnį orui, geriausiai tinka stambūs spygliuočių žievės gabalėliai. Persodinama kas 2-3 metai, geriausia tai daryti, kai jauni ūgliai išauga iki 5 cm dydžio ir pradeda leisti šaknis.
Ši orchidėjų gentis mėgsta ryškią šviesą - saugoti reikėtų tik nuo pačios kaitriausios vidurdienio saulės. Kad Psychopsis gerai augtų ir žydėtų, reikia ne tik intensyvios, bet ir ilgai trunkančios šviesos (visus metus ne mažiau, kaip 10 val. per parą).
Psychopsis visus metus laistomas gausiai ir dažnai, bet saugant nuo puvinio negalima leisti vazone likti vandens pertekliui, o tarp laistymų substratas turi gerai pradžiūti. Kas dvi - tris savaites tręšti įprastos koncentracijos orchidėjų trąšomis. Ramybės periodas nereikalingas. Nuo gegužės iki rugsėjo vidurio galima auginti lauke, nuo vėjo, lietaus ir tiesioginės saulės apsaugotoje vietoje.

Naudota medžiaga iš http://www.orchidee.ru ir http://www.orchideenforum.de
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Psychopsis

Standartinė Dalia Raimonda » 18 Bir 2010, 07:35

Na, dar :) . Pas mane psychopsis žydi, iš to pačio žiedstiebio, jau du metus. Buvo trumpa pertraukėlė žiemą, gal du mėnesiai be žiedo. O po to vėl iš to pačio žiedstiebio žydėjimas tęsėsi. Dar kažkur skaičiau, kad pasodinti jį reikia pasvirusį kampu. Na, atrodė man tai keistai, tai pasodinau aš jį tiesiai :lol: . Bet po kažkiek laiko jis pats susirado sau patogią padėtį, pasviro pats- taip pasviręs dabar ir žydi. Bet kas keisčiausia, kad per tą žydėjimą neturi kada augti. Per tą laiką išsiaugino tik vieną lapą su bulve.

Saulele

Standartinė Saulele » 18 Bir 2010, 16:25

As irgi galvojau kodel jis toks pasvires auga :roll: ,kad taip turi buti,o mano irgi jau tuoj prasiskleis :D irgi is to pacio stiebo :D

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 18 Rgp 2010, 08:50

Pernai per Augalų labirintus besigrožėdama Nomedos gražuoliu, atkreipiau dėmesį, kad jos Psychopsis lapai auga stačiai bulboms - į viršų. Maniškio Psyhopsis kalihi tuo metu visi lapai augo stačiu kampu :roll: į šonus. Jei neklystu, Vidmantas pastebėjo tą patį :roll:

Šiemetiniai lapai jau atsistoję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 06 Spa 2010, 14:58

Sveiki, prieš metus iš Olandijos atkeliavo pas mane psychopsis papilio. Turejo tris bulves ir tris lapus. Po to du lapus numete ir užsiaugino viena bulve su lapuku,bet ir ta po kiek laiko numetė. Dabar turi tik viena lapa,bet ir tas pats apatinėj pusej turi kažkokias juodas dėmeles. Jis toks lyg sergantis. Anksčiau dar esu pastebejus lapo apatinėj pusėj kažkokius oranžinius smulkius smulkius darinius, kaip kokios sporos būtų ar gal kokie kenkėjai. Dabar jų nebėra.Laistau, kai substratas pradžiūsta. Stovi jis pas mane truputi toliau nuo lango, tad saulės tiesioginės negauna.Esu įdėjus trašų lazdelę orchidėjoms į substratą. Ar gali būt, kad lapai nudžiuvo nuo kokio vandens lašo,pakliuvusio purškiant kitus augalus? Kažkas man sakė,kad lyg jų lapai bijo vandens. Budavo atsiranda juoda dėmele ir nudžiūsta. Ogal augalas serga kokia liga. Šiuo metu augaliukas auginasi dvi mažytes mažytes bulves ir turi pora nauju šaknyčių. Taip noriu augaliuka išsaugot gyva ir kad užsiauginęs naujus lapus, jų nebenumestu.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 06 Spa 2010, 15:31

Dėl to, kad lapai bijo vandens - nepastebėjau :think: Aš savo Psychopsis Kalihi periodiškai išmaudau šiltu vandeniu (ypač vasarą), tik prieš pastatydama ant palangės leidžiu nudžiūti ir stengiuosi nešlapinti jaunų auginukų, kol jų lapai dar neišsiskleidę ir vanduo galėtų likti tokio lapo viduryje :roll:
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 06 Spa 2010, 17:03

Psichopsio lapai tikrai nebijo vandens. Čia greičiau šlapias lapas gavęs saulės spindulių arba koks susirgimas gal :scratchheadyellow: . Pažiūrėk čia gal rasi informacijos- jei tik rusiškai skaitai http://www.orchidee.ru/

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 06 Spa 2010, 18:09

Ačiū už komentarus. Skaitau rusiskai - pabandysiu pasiskaitinėti.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 06 Spa 2010, 18:38

Panašu, kad mano psychuti grybelinė liga užpuolus. Tie oranžiniai dalykėliai antroj lapo pusėj kur buvo tai panašūs kaip parodyta grybelinės rudžių ligos.Bet dabar jų jau nebėra,yra tik juodos dėmės antroj lapo pusėj. Rašo,kad reik pašalint pažeistas augalo dalis, bet jai nupjausiu paskutinį lapa,tai kaip augalas kvėpuos. Bijau,kad mano beaugančios naujos bulvytės nudvės ir augalas galiausiai žus :roll: O gal čia ir kita kokia liga, bet gele geičiausiai serga. Dar rašo ten,kad fungicidais apdoroti. Čia gal hemikalai kokie. Atvirai sakant bijau aš eksperimentuot su ja. Bijau jos netekti

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 06 Spa 2010, 19:44

Manau, tada nupuršk fungicidais ir palik tą lapą. Tik augalą atskirk nuo kitų. Ir puršk kur nors ne kambaryje. O fungicidų yra "Senukuose", "Žalioje stotelėje" ir kitose parduotuvėse kur prekiauja trąšomis augalams ir įv. cheminėmis medžiagomis. Tik klausk pardavėjo, nes tie dalykai būna spec. spintose sudėti.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 09 Spa 2010, 17:04

Na štai įsigyjau as fungicidų - nupurškiau savo psychutį, tiksliau viena belikusį jo lapelį. Pastačiau ji atskirai nuo kitų gėlių stebėsiu ,kas bus.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 18 Spa 2010, 15:40

Ar yra kokių pokyčių per savaitę ?
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 18 Spa 2010, 16:27

Na pokyčių tai kol kas nematau, bet šeštasis jausmas man sako, kad padėtis gerėja. Tos dvi naujos bulvytės visdar gyvena

neveikianti nuoroda pašalinta

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 18 Spa 2010, 16:29

čia matosi dvi naujos bulbytės

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 18 Spa 2010, 18:12

Man kažkodėl vaidenasi, kad ar nebus čia kokios erkės papuotavusios :ninja: Ne dėl dėmių - dėl lapo apačios bendro vaizdo...
Pikta teta O.o

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių