Puslapis 11

Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Šeš Gru 02, 2017 3:11 pm
rasiukonas
Gal dar kas auginate šias gražuoles būtų smagu,jei pasidalintumėte patirtimi bei notraukomis.. Čia maniškės:brevirimosa,masoniana,pavonina, ,maculata..

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Šeš Gru 02, 2017 8:47 pm
Ramsis
O ta mėlyna tai įdomi :o

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Sek Gru 03, 2017 1:07 pm
rasiukonas
Sužavėjo mane tie "mėlyni" augalai.. Begonija pavonina kažkaip greičiau įgavo tą spalvą,nei papartis Microsorum steerei arba Masdevallia caesia .. Atvažiavo pavasarį labai gražus,vešlus rusvai bordo spalv. augalas. Padėjau aš jį į orchidariumą,su blankiu apšvietimu ir beveik pastovia 20C temperatūra.. Per visą vasarą po truputį mėtė lapus,tik rudeniop atsigavo ir pradėjo pagaliau auginti naujus.. Labai jautrus pedžiūvimui ir temperatūros kaitai.. Stengiuosi,kad nenukristų žemiau 16C.Dar keičiau substratą su kokosu ir daug perlito. Kai paaugs ir atsigaus -bandysiu dauginti :)

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Sek Gru 03, 2017 6:36 pm
Urze
Rasiukonai, ta mėlynikė tikrai neįprastai atrodo, bet Begonia maculata dar smagesnė. Man anksčiau buvo užsifiksavę, kad begonijos yra laiptinių ir senučių augalai, nes ten dažniausiai jas ir matydavau. Bet daugiau apie jas pasiskaičius šis įvaizdis pasikeitė. Tuk tai daugeliu atvejų tropikų, džiunglių augalai, kurių įvairovė didžiulė! O kur dar lengva hibridizacija! Tiek prikurta visokiausių veislių, kad kiekvienas sau patinkančią gali susirasti. O ir kaip skiriasi pagal ekologiją - gumbinės, kaudeksinės, stiebinės-krūminės, miško paklote ropojančios. O neseniai sužinojau, kad vienų gumbinių pilnavidurių begonijų, auginamų vasarą lauke, žiedlapiai yra valgomi, primena kiškio kopūstus, todėl tinka dėti į salotas - ir skanu, ir gražu.

Auginu Begonia dregei - kaudeksą formuojančią begoniją. Nuo sėjinuko su vienu lapu iki gražaus, 6 cm skersmens kaudekso susiformavimo praėjo vos metai su puse. Tiesa, ji auga labai "kūdam" ir greit išdžiūstančiam substrate, skirtame sukulentams, bei su didele kitų augalų konkurencija. Jei augtų sotesnėmis sąlygomis, gal būtų dar labiau išsiauginusi kaudeksą per tiek laiko. Pas mane lapeliai smulkūs, apie 2-3 cm per ilgiausią vietą, asimetriški, dantyti, kiekvienas vis kitokios formos. Mėgėja pašiukšlinti - ne tik nužydėjusius žiedus mėto, bet ir lapus dažnai keičia, tai vis koks džiuvėsėlis jau ir guli ant palangės. Auga ant šiaurinės palangės. Šiaip lengvai sukalbama.
Nuotraukoje Begonia dregei (kairiame kampe) su "kambariokais" - Biophytum sensitivum, Peperomia Rosso, Chirita tamiana.
Paveikslėlis

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Sek Gru 03, 2017 10:26 pm
rasiukonas
Labai išsamūs jūsų aprašymai,ir visada įdomu skaityti ir labai graži kompozicija(Labai tinka čia Biophytum'ai) 😍!! Įdomi "dregei".. Man tik įdomu,ar nuo lapelio,ar šakelės -ji kaudeksą augintų?? Dar norėjau sužinoti,kaip su ja elgiatės žiemą:ar kaip su begonija,ar su kaudeksu :?..Chirita tamiana -super,-ar čia iš olandų?

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Pir Gru 04, 2017 11:27 am
Šilingė
Mėlynoji tobula...

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Ant Gru 05, 2017 3:06 pm
Urze
Rasiukonas, ačiū. Begonijai sąlygų nekeičiu visus metus, nes ji visad aktyviai auga, neturi išreikšto ramybės periodo. Dėl kaudekso suformavimo padauginus vegetatyviškai nepamenu, reiktų intermete pasiieškoti informacijos. Kiek supratau, ne bėda ją dauginti sėklomis, tad vasarą galima būtų pavaidinti bitę.

O Chirita pas mane atkeliavo netyčia. Gavau iš pažįstamos vazonėlį su Biophytum sensitivum, kuriame vėliau pridygo ir chiritų.

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Tre Gru 06, 2017 2:37 pm
eliss
Urze, kokia graži kompozicija :shock: Reiks ir man sugalvot ką susodin, mažiau vietos užims, nei 5 vazonikai.
Aš auginau B.dregei, buvau ir pasidauginus , bet nunyko, gal neatitaikiau laistymo, tai per sausai, tai perliedavau.
O Biophytum sensityvum išvis šiukšlininkas, byra lapai visur.

Re: Begonijos(Begoniaceae)

ParašytasCOLON Ket Gru 07, 2017 2:20 pm
MrGreen
Labai gražios begonijos!