Inetos orchidariumas

Asmeninės orchidariumų istorijos ir bendri pokalbiai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Inetos orchidariumas

Post by InetaSka »

Odeta wrote:
Fri Feb 17, 2023 12:42 pm
Kaip laikosi Jusu orchidariumas siuo metu? labas_
Iš esmės nelabai kas pasikeitė nuo paskutinės keltos nuotraukos, keli augalai iškeliavo, keli atkeliavo, tačiau.. bendrai kalbant, nesu patenkinta viso orchidariumo būkle. Augalai skurdoki, dažnai nudžiovina žiedus. Ypač sunkus laikotarpis būna vasarą dėl didelio karščio, kadangi bute beproto karšta, šiuo sezono laiku ir buvo didžiosios netektys. Iš pradžių bandžiau didinti laistymą, vėdinimą, bet tai nebuvo gera mintis, nes buvo pirtis. Tada bandžiau kaip tik sausai laikyti su dideliu vėdinimu, atidarytu dangčiu, tai kiek pagerėjo situacija. Žiemą situacija ne ką geresnė, nes labai sausa, labai greitai viskas džiūna, sunku palaikyti drėgmę. Kol kas stengiuosi nepirkti naujų augalų, stengtis išlaikyti esamus tokiomis sąlygomis, kokias galiu suteikti. Tokiu būdu ir vyko didelė atranka, per šiuos metus atsirinkau augalus, kurie iškenčia prastesnes sąlygas, o kurie iškeliauja į orchidėjų rojų ar pas kitus šeimininkus :lol:
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Online
Odeta
Posts: 239
Joined: Thu Oct 22, 2020 5:47 pm

Re: Inetos orchidariumas

Post by Odeta »

Bet Jus pasakojat ir atrodo kad kalbate apie mano situacija... Lygiai lygiai tas pats.. vasara netektys, sausiakas,, ziedai nesulaukia issiskleidimo... Zodis zodin. Vadinasi ne mums bute orchidariumus laikyt Gėda_ dabar irgi jaigu perku kazka tai daug maz pagal savo namu salygas, arba pigius augalus ant pabandymo kas iseis.... Nesiseka ir man su tuo orchi.. vieninteliui kam patiko tai tolumniai..bet ir tai, neaisku ar dar ziedu bus, bet isleido du ziedkocius vienu metu, ziuresme kas bus 🙈

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Inetos orchidariumas

Post by Urze »

Pas mane vasarą bute irgi labaiii šilta, nes beveik visi langai į pietus, bet kad ypatingai sunku orchidėjoms orchidariume būtų tuo metu, tai nepasakyčiau. Mano mintys, dėl ko taip:
- mano orchidariumas didelis (110x110x40 cm);
- dangtis yra nesandariai uždėtas, tad karštas oras nuo lempų gali laisvai judėti lauk iš jo;
- renkuosi augalus, kurie yra šiltamėgiai, nes net visokie vidutinių temperatūrų mėgėjai prastai auga;
- beveik neauginu jautriųjų miniatiūrų.

Gali būti, kad mažų ir su sandariais dangčiais orchidariumų tūris yra mažas, greitai įkaista ir pasidaro pirtis palaisčius, o tą atlaiko tikrai ne visos orchidėjos. Mano nuomone, apsimokiau yra nustatyti, kokias sąlygas be didelių pastangų galima suteikti orchidėjoms, ir tada auginti tas, kurioms tos sąlygos tinka. Nes kiek mėginau augint vidutinių temperatūrų arba vėsiamėgius augalus savo visus metus šiltame bute, tiek kartų patyriau nesėkmes. Dabar jau stengiuos nebeleist tam pinigų, jei nenoriu dar ir papildomai įrangai išleisti nemenkos sumos. Tai gal Jums tereikia atsirinkti šilumamėges orchidėjas, kad orchidariumai pradėtų džiuginti. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Online
Odeta
Posts: 239
Joined: Thu Oct 22, 2020 5:47 pm

Re: Inetos orchidariumas

Post by Odeta »

Urze wrote:
Tue Feb 21, 2023 3:33 pm
Pas mane vasarą bute irgi labaiii šilta, nes beveik visi langai į pietus, bet kad ypatingai sunku orchidėjoms orchidariume būtų tuo metu, tai nepasakyčiau. Mano mintys, dėl ko taip:
- mano orchidariumas didelis (110x110x40 cm);
- dangtis yra nesandariai uždėtas, tad karštas oras nuo lempų gali laisvai judėti lauk iš jo;
- renkuosi augalus, kurie yra šiltamėgiai, nes net visokie vidutinių temperatūrų mėgėjai prastai auga;
- beveik neauginu jautriųjų miniatiūrų.

Gali būti, kad mažų ir su sandariais dangčiais orchidariumų tūris yra mažas, greitai įkaista ir pasidaro pirtis palaisčius, o tą atlaiko tikrai ne visos orchidėjos. Mano nuomone, apsimokiau yra nustatyti, kokias sąlygas be didelių pastangų galima suteikti orchidėjoms, ir tada auginti tas, kurioms tos sąlygos tinka. Nes kiek mėginau augint vidutinių temperatūrų arba vėsiamėgius augalus savo visus metus šiltame bute, tiek kartų patyriau nesėkmes. Dabar jau stengiuos nebeleist tam pinigų, jei nenoriu dar ir papildomai įrangai išleisti nemenkos sumos. Tai gal Jums tereikia atsirinkti šilumamėges orchidėjas, kad orchidariumai pradėtų džiuginti. :)

Greiciausiai Jūs teisi.

Post Reply

Return to “Orchidariumas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest