Trąšos

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Trąšos

Post by InetaSka »

Norėjau paklausti apie trąšas (lyg nėra tokios temos). Ar esat atradę trašas, kurios nesiskiedžia vandeniu, o yra žirniukų pavidalu ir lėtai tirpsta? Prisižiūrėjau video, kur Amerikoje Catasetum auginimui naudoja būtent tokias (įmaišant į substatą).
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Nežinau ar Catasetum tiktu bet aš i substratą dedu paparčio šaknų , pagal sena literatura rašo, kad paparčio šaknys pudamos orchidejom duoda trašų ir sudaro substrate mikloflora o jeigu dar ir nedidelios koncentracijos gerų trašų tai išvis super .

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

Mam savo gražuolėms "morkoms" naudoja Osmocote exact standart. Daugiau apie tai rašė čia (kiek žemiau žiedų nuotraukų yra ir pakuotės foto su aprašymu).
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Trąšos

Post by relax »

Visą žiemą vaikščiojau nusiminęs ir jau mąsčiau, kad mano apylinkes briedžiai paliko arba geriausiu atveju, sakau, karantino laikosi. ir štai šiandien radau aukso lobį Laimingas_
20210228_131602.jpg
20210228_131602.jpg (87.11 KiB) Viewed 3959 times
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Online
Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Trąšos

Post by Eliss »

Geras laimikis! Aš tai tik kėkštų rutuliukų radau :)

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Trąšos

Post by InetaSka »

Urze wrote:
Sun Feb 28, 2021 9:22 am
naudoja Osmocote exact standart.
Ačiū, turbūt su šiomis ir apsistosiu. :) Jeigu tiks pavyks rasti pirkti.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trąšos

Post by Abitalė »


User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Trąšos

Post by InetaSka »

Ačiū, bet jau radau Lietuvoje.
https://www.horticom.lt/lt/produktai/pr ... uko-trasos.
Parašiau laišką, tai iš mažo kiekio turi tik Osm Exact Standard 5-6m, 15+9+12+ME, 1kg 7.9eur.
Trąšų norma 3-4g vienam litrui substrato.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

relax wrote:
Sun Feb 28, 2021 1:28 pm
Visą žiemą vaikščiojau nusiminęs ir jau mąsčiau, kad mano apylinkes briedžiai paliko arba geriausiu atveju, sakau, karantino laikosi. ir štai šiandien radau aukso lobį Laimingas_
O galima plačiau apie šio aukso panaudojimą? Kaip, kam, kiek, kada? Nes kaip tik vakar užtikau irgi. Na elnio auksas ten... todėl tauresnis :D

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Trąšos

Post by relax »

Elgiuosi kaip ir su arklio- riešutuką perlaužiu į 4 dalis ir paslepiu vazono paviršiui, o persodinėjamiems gėliokams įmaišau į substratą. Kiek, tai čia jau nuo vazono ir augalo poreikių priklauso. Tokiems kaip cimbidžiams, dendrobiams, gumblapiams- negailiu. Aišku, azoto trąšos tinka iki vidurvasario, bet jei koks gumblapis pradeda augt rudenį, tai aš jį geriau ir pamaitinsiu, nei turėsiu degtuko galvutės dydžio lapagumbį.
Tauriojo aukso šią žiemą mačiau, bet labai jau juodas, nekėlė pasitikėjimo. Kai kažkada lyginau su arklio auksu, tai man, briedžio pasirodė panašiausias.
Bet labai būtų šaunu sužinot rezultatus, jei naudosit.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Relax ačiū :) Ne juodas auksas, tas kurį radau, bet panašesnis į elnio, nei briedžio. Pabandysiu katlėjai ir zygopetalumui po truputį. Ir dar kinrožei.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

MrGreen wrote:
Sun Mar 14, 2021 8:32 pm
Indrea, gaila falenopsio :( Nepanašu man į virusą, kokiu vandeniu laistai ir kokias trąšas naudoji? Panašu į magnio (ar kitų mineralinių medžiagų) stoką Hmmm_ gal kas patars dar kažką.
Čia neblogai iliustruota https://staugorchidsociety.org/culturep ... mental.htm
ir dar čia:
https://www.cloudsorchids.com/doctor/dyellow.htm

Gali pabandyti šį purškalą, labai neblogai pataiso reikalus, galų gale jei ir ne dėl mineralinių medžiagų trūkumo taip pasidarė, blogiau jau nebus - jei augalas tap ir toliau "progresuos" vis tiek žus. Naudoju šio gamintojo visų mineralinių medžiagų purškalus pakaitomis ir labai pasiteisino su orchidėjom.
https://www.mkds.lt/microdoctor-camg-pu ... -magniu-1l
Suintrigavo MrGreen su tuo preparatu, tai ketinu išbandyti. Gal visai naudinga būtų prevenciškai naudoti augalams purškalus su magniu, cinku, manganu ir kitais mikroelementais? Hmmm_ Beje, šitų purškalų tikrai yra ir "Žalioj stotelėj", tai gal ir kituose sodo prekių parduotuvėse / skyriuose jų būtų, kam aktualu.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Visoms orchidėjoms naudoju kaip papildomą tręšimą per lapus šiuos purškalus, Fe naudoju "akmeninėm" laišvom. Nepasakyčiau, kad kažkoks stebūklas, bet blogiau nėra.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Galvoju ir aš pabandyti tręšti per lapus minėtu preparatu. Ypač litofit. laišvas su Fe (jos kokį kartą per mėn. gauna smarkiai skiestų Schultz ar Rainmix (iš Depo)) Kaip dažnai purkšti, gal reikia skiesti purškalą?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Aš purškiu 1xsav. Bet nagaliu pažiūrėti dabar kaip tiksliai instrukcija rašo, vakare galėsiu parašyti tiksliau.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Ačiū, MrGreen:)
Ant butelio tai rašo purkšti kas 2 savaites, bet gal orchidėjoms kitaip? Na, jei trąšas skiedžiame smarkiau, nei ant pakuotės parašyta Ma_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Tikrai rašo kas 14d. Orchidėjom ne kitaip, čia tik aš kas savaitę purškiu LOL_ bet aš ir tręšiu 1xsav šiuo metu, tai mano rėžimas kitiems negalioja :) Naudokite kas 14d liuks_

User avatar
Intru
Posts: 176
Joined: Sat Jan 23, 2021 4:10 pm
Location: Kaunas

Re: Trąšos

Post by Intru »

Ar kas tręšiat su taip jau išliaupsintomis SCHULTZ trąšomis? Sakiau pamėginsiu ir aš orchidėjas palepinti. Patraukė dėmesį jose įspūdingas fosforo kiekis Hmmm_ (NPK 8-27-18+2MgO+mikroelementai).
¯\_(͠≖ ͜ʖ͠≖)_/¯ The face you make when someone says you have too many plants.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Trąšos

Post by Šilingė »

Aš tai jų turiu LOL_ Kaip ir dar LOL_ visokių kitokių. O ar tręšiu, tai kitas klausimas Nindzė_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Aš irgi turiu, bet retai naudoju ir geroookai atskiedžiu, vis bijau nudeginti šaknis Think_

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests