Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by MrGreen »

Mano visos orchidėjos dar šiltnamyje, falenopsiai kaip ir neblogai atrodo (gali bėdos vėliau išlįsti jei užsilaikys šaltos naktys), ant jokių augalų nėra pažeidimo žymių nuo šalčio, bet mieste temperatūra šiek tiek aukštesnė. Masdevalijos lauke auga, šiltnamyje augimas pristojo kai atvėso, bet dar bus šiltesnių dienų. Telipogon lauke žydi.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

MrGreen, o nenori dalies falenopsių paskirti į kontrolinę grupę, kuri būtų namuose, o eksperimentinę palikti šiltnamyje su visomis kitomis orchidėjomis? Taip bent dalis falenopsių išliktų. Nindzė_
Žalias_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by MrGreen »

Ahahahaha, buvo mintis juos jau parsinešti, bet jie žydi ar ruošiasi žydėti ir kol kas atrodo puikiai. Bent jau su katlėjom ir kitom orchidėjom, kurios ruošiasi žydėti kai parsineši namo, numeta žiedpumpurius, tačiau net ir esant trumpalaikei žemai temperatūrai (kaip šią naktį +1C lauke) žiedpumpuriai išgyvena ir prasiskleidžia. Po šios nakties bus vėl šlčiau, tik kažkaip nesitikėjau kad bus taip vėsu tai bus matyt po kelių dienų rezultatas su falenopsiais, šiek tiek neramu dėl gigantea. Kai šalna būna tai užtenka šildytuvo ant minimalaus šildymo palikti ir jokių bėdų. Mano planas jei orai leis dar 2-3 sav palaikyti šiltnamyje. Nes kai jau prasideda naktys žemiau +5C realiai jau neapsimoka augalų laikyti nešildomam šiltnamyje.
Beje rudenį augalai lengviau perneša žemas nakties temperatūras nei pavasarį kai išneši iš namų su pastovesne temp į šiltnamį.

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by relax »

Taigi, po pirmų šalčių prasisukimo per orchidėjas šįmėt didelių nuostolių kaip ir nėra. Keli E. parkinsonianum ūgliai komposte, B. echinolabium lapai "apsvilinti", D. senile ūglys komposte, D. cucullatum vyresnio ūglio viršūnė nukasta, A. Veitchii žiedynstiebio viršus buvo pajuodęs, bet jis auga toliau ir lyg viskas tuo baigiasi.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by EvaJa »

o klausykit, vyrukai, kodėl jums būtinai kyla noras, kad orchidėjos pirmų šalnų sulauktų? Žalias_

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by relax »

Optimizmas 'šią naktį dar nieko baisaus'. Svil_
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by EvaJa »

aha, bet vis indikatoriumi parsinešt augalus namo pirmas šalnos nukandimas gaunasi Žalias_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

EvaJa wrote:
Mon Oct 11, 2021 10:53 am
o klausykit, vyrukai, kodėl jums būtinai kyla noras, kad orchidėjos pirmų šalnų sulauktų? Žalias_
Jo_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Eliss »

Prisimenu, kaip pykom ant vieno forumiečio, kad augalus kankina, sausus laiko. Nu bet čia, žiūriu, kiti sušaldo. Man tai keista, vis gi, ne bulves ( nors ir tos bijo) kokias auginam Ne_

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by EvaJa »

Eliss wrote:
Mon Oct 11, 2021 1:09 pm
Prisimenu, kaip pykom ant vieno forumiečio, kad augalus kankina, sausus laiko. Nu bet čia, žiūriu, kiti sušaldo. Man tai keista, vis gi, ne bulves ( nors ir tos bijo) kokias auginam Ne_
man tai visai įdomi guminių palangių retinimo taktika Roll_

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Eliss »

EvaJa wrote:
Mon Oct 11, 2021 1:11 pm

man tai visai įdomi guminių palangių retinimo taktika Roll_
mano piniginė ne guminė N_e
Lai prisipažįsta, kad patingėjo parnešt be jokių išvedžiojimų :D

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Šilingė »

Eliss, aš vieną vienintelį kartą, bet irgi esu prisidirbusi su šalnom... Tiesą sakant, tada už-mir-šau, kad mano tilandsijos vyšnioj kabo. O ir šalna ištiko kažkaip netikėtai, tada teko ir moliūgus greituoju būdu nuiminėti iš daržo, ir dar kažkas nukentėjo Hmmm_ Nebepamenu, prieš kiek metų tai buvo. Nuo to laiko apskritai nieko laukan nebenešu.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

Tai čia tuo ir įdomu forume pabendrauti, kad pamatai, kiek visokių skirtingų žmonių ir idėjų yra. Va, vieni yra pasinešę ant raibuolių ir falenopsių, o man jų daug auginti yra baisi nuobodybė, nes man jos visos vienodai atrodo. Vieni sugeba orchidėjas kiminuose auginti, o aš sugebu juose tik supūdyti. Vieni sudžiovina, aš perlaistau. Vieni iš namų orchidėjų neneša, o aš balkone tiesioginėj saulėj jas paskrudinu. Vienų augalai tik natūralios šviesos gauna, o aš apsikrovusi lempom ir laikmačiais. Vieni numoja ranka ir mirko visus augalus tam pačiam vandenyje, kitiems gi (pirštais į save nerodysiu Nindzė_ ) visur matosi Fusarium apraiškos ir dabar jokiausiais būdais nebenaudoja to paties vandens keliems augalams. Įvairovė visame kame. Ir tai gerai, nes bendraudami ir dalydamiesi patirtimi galime atsirinkti, kas galbūt tinka kiekvieno auginimo sąlygomis. Žinoma, man irgi "suskausta" tais atvejais, kai ir vėl :lol: pašaldomi augalai, bet nieks gi nesako, kad ir man taip pat reikia daryti. Tuo labiau, kad aš kitais būdais sugebu numarinti orchidėjas, tai akmens mesti vien dėl to negaliu, kad pati ne šventoji. Bet paerzint taigi faina. baksnoju_ O ir gyvenimas kartais taip pasisuka, kad orchidėjos atsiduria toli gražu ne pirmame prioritetų punkte, tai ir jų priežiūra sušlubuoja. Ir netyčinis pašaldymas man skiriasi nuo tyčinio nelaistymo "ugdomaisiais" tikslais. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Ričardas »

Nu ką Evelinut , varai ant vyrų baksnoju_
Dėl šalnų , maniškiai buvo iki pirmų šalnų ( nors ir sinoptikai jų neprognozavo) tai ir sutempiau beveik visas namo , tik dvi masdevalijos liko ir visi žvėriukai-vabzdžiaėdžiai . Nors ir buvo rimtesnė šalna bet bandysiu tempti gumą iki paskutiniujų .
Nemokinsiu bet , nu laikom visi iki paskutiniujų kvietkas bet ar susimastom ??? Jeigu temperatura naktimis nukrenta pvz iki +5 ,ir ne vieną naktį ir galvojam- va gaus šoką ir sužydės , arba, bijau nesti namo nes auginasi pumpurus, uglius. Na ir tempiam iki paskutiniujų. Ir patikėkit , visi tuom klistam, nes, jeigu žemiausia temperatura net masdevalijai nakti +10 tai +5 jau šokas ir parnešus po tokių procedurų namo augalai pradeda o gal pagalvoja - ka man dabar dariti , augti, užmigti, , žydėti . Vat ir gaunasi , kas per daug tai ir arklis neveža.
Žinau žinau , tuoi pasakisite arba pagalvosite, vėl tas senis pamokslauja Taip_ Ir be taves žinome . Aš tiesiog priminiau , nes visi žinome bet vistiek sugebam prisidirbti

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by relax »

Eliss, tavo pastabą galima pritaikyt ir nudeginimą saulėj. Juk visi žinom, kad pavasario saulė labai aštri augalams po žiemos, bet vistiek va ištempiam į lauką ir apdeginam. Ir etc... Bet dėl šių dalykų juk vienas kito akmenim neužmėtom.
Kiekvieno reikalas kaip elgtis su savo, pirktais už savo pinigus augalais. Forume pasidalinau pasekmėmis, tad dabar jūsų teisė rinktis mokytis iš mano aplaidumo arba ne.
Prost_
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by MrGreen »

Pas mane situacija ta, kad visi augalai puikiai ištveria žemesnes temperatūras šiltnamyje, jei šalna galiu pečiuką pajungti, bet šiemet naujovė kolekcijoje - falenopsiai LOL_ tai keli ir nukentėjo, bet kol kas visi gyvi tai žiūrėsim kaip čia seksis toliau.

Šiltnamyje dienos metu šilčiau nei kambaryje (kol nešildoma) tai augaliai puikiai jaučiasi, nesinori prarasti pumpurų staigiai parnešus į kambarį. Tuo labiau, kad ir drėgmė kita.

Žodžiu stengiuosi kuo anksčiau pavasarį išnešti ir kuo vėliau parsinešti augalus, kad gauti maximumą naudos augalams iš "šiltojo" metų laiko.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Kaa »

Na aš jau baigiau sezoną, naktį 9-10, dieną aišku šilčiau, bet katlėjos jau namie. Liko cimbidžiai, c.cristata ir morkos. Ir tai nežinau ar jau nenešt, morkoa jaunos gan

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by MrGreen »

Aš ir visiškai viską parsitempiau, liko tik bletilos, keli vabzdžiaėdžiai, figa, granatmedis ir kelios palmės šiltnamyje, nes nežiemoja kambaryje, o prieš užšalant iškart į tamsų, vėsų rūsį žiemai keliauja.
Ar morkom nėra jau per šalta? Jų jauni ūgliai ypač jautrūs.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Kaa »

supratau :D nešu ir daržoves namo Roll_

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by EvaJa »

Aš tiesiog negaliu atsikratyti įpročio baksnotis :) nieko prieš vyrukus, bet tik jūs nebijot prisipažint, kad pašaldėt :mrgreen:

Pačios salotos ant palangių, o langus ir ryte anksti būna atidarom, kai lauke dar baltuoja.

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests