Urzės orchidariumas

Asmeninės orchidariumų istorijos ir bendri pokalbiai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Urzės orchidariumas

Post by Dalytė »

tikrai puikus, labai viskas gražu, tiesiog įkvepia _Plojam

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Urzės orchidariumas

Post by Jūra »

Myliu_ laaabai gražu,Urze👍

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Abitale, Ričardai, Dalyte, Jūra, ačiū. 😊
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Kol kas šio orchidariumo rekordas - penkios vienu metu žydinčios orchidėjos.
Lepanthes saltatrix
Dendrobium limpidum
Phalaenopsis
NoID
Bulbophyllum plumatum
Epidendrum porpax
20210516_183923.jpg
20210516_183923.jpg (771.68 KiB) Viewed 3006 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Va, kokio dydžio žiedynas - "per pusę" orchidariumo aukščio. Žalias_
20210516_185835.jpg
20210516_185835.jpg (590.65 KiB) Viewed 3001 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Urzės orchidariumas

Post by Aga »

_Plojam _Plojam _Plojam

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Gražumėlis Super_

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Urzės orchidariumas

Post by Abitalė »

Įspūdingas!!!

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Urzės orchidariumas

Post by zemuoge »

Vienas fainiausių )

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Urzės orchidariumas

Post by MrGreen »

_10 balų_ Superiniai vaizdai!

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Urzės orchidariumas

Post by InetaSka »

1.Klausiu viešai, gal kam aktualu bus taip pat. Kur pavyko rasti pirkti patį terariumą/orchidariumą? Mane žavi būtent apatinė dalis, kad durelės jo toli nuo pagrindo ir galima apgyventinti žuvytės. Kiek teko ieškoti, visur labai žemai durelės ir vanduo praktiškai netelpa arba toje vietoje ventiliacija padaryta.

2. Kitas dalykas, kadangi čia terariumai, parduodami jie arba su stiklu + ventiliacija arba išvis su tinkleliu tik viršuje. Logiška,kad reiktų kažko sandariau, bet nepernelyg. Kažin, nuo akvariumų dangčiai čia tinkami ir užsidėtų jie ant viršaus? Suprantu, kad kiekvienam atvejui čia reiktų derinti individualiai, tiesiog įdomu ar išvis aš gerai galvoju? Man turi užsidėti tvirtai, kad katinas nenuverstų orchidariumo "stogo".

3. Ar apatinė dalis neapsineša dumbliais? Kaip ją valyti?
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Inetule, jeigu apatineje dalije bus akvariumas su žuvitėm, tai bus du minusai
1, labai aukštas oro drėgnis bus, ir tes dariti galinga oro cirkuliacija bei vėdinimą.
2, akvariume sunku butu padariti grožį, nes, šviesos trukumas be to trešiant orchidejas trašos ir visokie likučiai nuo augalu kris i akvariuma o tai nepatinka žuvitėm.
Nebet, daritumet minimalu orchideju kieki kad neužstotu akvariumo.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

InetaSka, atsakau remdamasi savo patirtim. Apie tai yra ir mano straipsnis vienam iš žurnalo "Orchidėjos" numerių, ten daugiau niuansų aptarta.

1. Aš savo orchidariumą su apatine sandaria dalimi akvariumui užsisakiau specialiai pas akvariumistus (pas šitus, jei aktualu). Kadangi tai ne tik suklijuoti stiklai, bet ir išgręžta skylė akvariumo laidams (o tai labai svarbu iš anksto numatyti, nes paskui laidai vaizdą gali gadinti, akvariuminiai laidai dar ir trumpi paprastai būna; skylė tokia, kad pratilptų kištukas), kaina gavosi didesnė nei kad pirkt tiesiog terariumą ar akvariumą, bet mano atveju investicija buvo verta savo teikiamos naudos.

2. Akvariuminis dangtis visai tinkamas variantas, nes jame gali būti ir lempos įmontuotos, ir ventiliatoriai paslėpti, ir sunkiau katinui prasikrapštyt pro jį. Bet čia jau reiktų labai derinti, kad būtų tinkamo dydžio. Gal lengviau pagal poreikius užsisakyti specialiai padaryti jį nei kad priderinti jau esančius pasiūloje.

3. Kur yra vandens ir šviesos, ten atsiras ir dumblių. Aš dumblius nuo akvariumo stiklų nugramdau elementaria mokėjimo kortele, galima ir "britvute", nors yra ir visokių tam skirtų akvariuminių variantų. Tą darau kas kokias dvi savaites. Jei nuo orchidėjų daug trąšų patenka į akvariumą, ten labai greitai ant stiklų, augalų ir visų paviršių pradeda želti siūliniai dumbliai. Todėl svarbu, kad trąšų papultų minimaliai ir kad būtų daug greit augančių vandens augalų, kurie tas trąšas sunaudotų ir nepaliktų dumbliams. Pas mane bėdos dėl trąšų ir siūlinių dumblių nėra, tik tie įprasti taškiniai ant stiklų auga. Bet šiaip rutininiai akvariumo priežiūros darbai taip pat yra - filtro plovimas, dalinis vandens keitimas, sužėlusių augalų ravėjimas, stiklų valymas iš abiejų pusių, kalkių nuosėdų valymas nuo stiklų ir t. t. Būna ir nerutininių - augalų sodinimas, bėdavojimas dėl neaugančių ar nykstančių augalų, galvos sukimas, ko tos žuvys sirgt pradėjo, nitratų ir nitritų kiekio stebėjimas ir jo reguliavimas, kai akvariumo ekosistema išsiderina. Nėra taip, kad akvariumas startuojamas ir nieko nebereik su juo daryti metų metus. Ir bent jau mano akvariumas gražus kaip iš paveiksliuko būna kokias 3 dienas po valymo, o paskui jau pradeda matytis kalkių nuosėdos, nupeckiojimai pirštais ir panašiai. boring_

Keli komentarai dėl Ričardo pasisakymų (mano patirtis):

1. Mano orchidariumas nėra sandarus, yra tarpai tarp stogo ir sienelių ir 5 cm skersmens skylė virš akvariumo jo laidams, dėl to nuo akvariumo oras sudrėksta tik ligi 60 % ir dėl to nedariau įpūtimo iš išorės vidun, yra tik vidinis ventiliatorius. Kai dabar yra galinė sienelė, dengta kokoso durpėmis ir su nelygumais, kas 1-2 dienas purškiant viską, laikosi apie 70-80 % drėgmė. Jei būtų sandarus, tada būtų drėgniau ir tada jau tikrai reikėtų minimum dviejų ventiliatorių (įpūtimas ir vidinis cirkuliacinis).

2. Mano bendras stiklinės dėžės aukštis yra 110 cm, todėl suteikti gerą apšvietimą akvariumui įmontuojant lempas tik stoge yra šioks toks iššūkis. Akvariumui tenka jau labai išsklaidyta šviesa + labiau išsikerojusios orchidėjos meta šešėlį, todėl šviesiamėgių augalų (pvz., kiliminių, veją formuojančių augalų) auginimas yra gerokai komplikuotas. Bet yra pakankamai daug tokiomis sąlygomis gerai augančių augalų, todėl susikurti gražų vaizdą įmanoma. Pas mane kelių rūšių samanos itin gerai želia, kriptokorinos, Sagittaria subulata 'Teres' pagaliau įsivažiavo. Iškart gražu akvariume tikrai nebus, tam reikia laiko. Kuo daugiau žinių ir patirties akvariumistikos srityje, tuo lengviau.
- Dėl trąšų jau rašiau, kad pas mane jos nesudaro problemos, nors tikrai jų patenka į akvariumą. Šviežiai paleistame akvariume trąšų kurį laiką tikrai vengčiau, kol augalai įsikabins aktyviai augti. Variantai - arba išimti blokinius augalus, pamirkyti trąšose ir nusivarvėjusius atgal sukabinti, arba purškiant augalus su trąšomis po jais palaikyti padėkliuką, kad nusivarvėtų į jį.
- Augalų likučiai į akvariumą tikrai papuola, tai galima arba išimti, arba laikyti krevečių, kurios visokia yrančia organika tik ir džiaugiasi. :) Svarbu virš akvariumo nedaryti sienelės iš kokoso plaušų, nes va šitas tai byra kaip pasiutęs ir teršia vandenį. Tik įrengus kokoso durpės nuo dekoratyvinės galinės sienelės kažkiek byrėjo, o dabar jau minimaliai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Gustina. Visiškai sutinku liuks_
Dėl krevečiu gal susilaikiciau ju užveisti, nes jos jautrios nititam ir nitratam. Manau geras variantas butu Labirintinės žuvitės ty guramiai, lialiusai, gaideliai ... Dar tiktu šamukai koridorus ( liktais teisingas Lotiniškas pavadinimas ? ) jiem vandens parametrai nėra labai baisus . Mano akvariumuose gan gerai gyveno ancistrusai o jie kaip tik organikos mėgėjai.
Dar vienas svarbus dalikas, jeigu akvariume augs augalai , tai jiem destiliuotas, lietaus vanduo netinka , nebent parinkti augalus kuriem butinas minkštas vanduo , be to, kriptokorinos laaabai jautrios minkštam vandeniui.
Manau, jeigu akvariume bus ideali priežiura ty kas savaite grunto valimas, vandens keitimas ( dalinis) ir svarbu!!! Minimalus žuvu šėrimas tai imanoma sudariti gražū povandeninį pasaulį .
Ps, nesupikit Gustinut kad ikišau savo trigrašį :)

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Urzės orchidariumas

Post by EvaJa »

Lialiusai pakankami jautruoliai, kaip ir ramireziai

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Urzės orchidariumas

Post by Eliss »

Kas dėl akvariumo valymo, tai valau kartą per mėnesį ;) ( neturiu kada dažniau valyti). Ilgainiui viskas susitvarko ir gyvena savo gyvenimą. Svarbu: kuo mažesnis akvariumas, tuo dažniau valyti tenka. Bet jei drauge su orchidėjomis, tai, faktas, tikrai dažnai. Gal net pakišti kokį kartoną prieš purškiant augalus, kad apsaugot.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Ričardai, smagu, kad dalinamasi patirtimi. :) Pas mane gyvena kelios Amano krevetės ir koks šimtukas ar net du Red Cherry krevečių. Tai pirmosios gal kiek jautresnės, o vat Red Cherry tai bent jau pas mane visiškai nekreipia dėmesio į vandens parametrų svyravimus, net kai žuvys rodo rimtus apsinuodijimo azoto junginiais požymius (būna ir taip Nindzė_ ). Gal joms blogiau, kai pH smarkiai keičiasi, tada gali būti problemų su nėrimusi. Dėl lialiusų tai pritariu Evajai, kad jautruoliai. Man jie na laaabai patinka, bet kol nebus minkšto / minkštesnio vandens mano akvariume, tol su jais pažadėjau sau neprasidėti, nes kitu atveju liūdni vaizdai būna. Bet va kad kriptokorinų tada neliks akvariume, tai naujieną pasakėte. O man jos taip patinka. Sleep_ Jūsų, Ričardai, minėti šarvuotieji šamukai (Corydorus), ancistrusai ir gaideliai tikrai kieti riešutėliai, prie daug sąlygų prisitaiko. Gaideliui ypač Red Cherry krevetės patiktų. Žalias_
Ričardas wrote:
Mon Aug 16, 2021 12:17 pm
Manau, jeigu akvariume bus ideali priežiura ty kas savaite grunto valimas, vandens keitimas ( dalinis) ir svarbu!!! Minimalus žuvu šėrimas tai imanoma sudariti gražū povandeninį pasaulį .
Tokios idealios priežiūros pas mane nerasta, bet man vis tiek gražus vaizdas. :D
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

EvaJa wrote:
Mon Aug 16, 2021 12:38 pm
Lialiusai pakankami jautruoliai, kaip ir ramireziai
Na galime pasiginčiti :D
Visu pirma, Lialiusai yra labirintinė žuvis o Ramiresi yra ciklidas .
Lialiusai, tikrieji lialiusai gyvena maždaug pusantru- du metus bet ??? Didieji veisėjai juos veisia ir augina ant visokiausios hemijos, tai jų gyvenimo trukmė labai sumažėja . Akvariume auginau, veisiau , auginimas paauglių nėra sudėtingas ir nereikalauja ipatingu saligu, veisimas taip pat ne problemiškas bet užauginti mailių tai reikia žinių ir praktikos.
Ramiresi , auginau , veisiau ir tikrai nepasakičiau kad kažkas sudėtingo, nors literaturoje rašo ( na perdaug išpustai ) Puikiai neršia kietesniam vandeni DGH +-14 , PH apie 7 .

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Urzės orchidariumas

Post by EvaJa »

Turėjau ir aš lialiusų ir ramitezi, ir daug visko kito. Ar vandens nepakeitei, ar elektra dingo (naujam rajone name tuo metu buvo aktuali problema), tai minėtieji pirmieji pasikabinę paviršiuje žiopčiodavo ar pasišiaušę tūnodavo. Jautrūs ir temperatūros nukritimui bent pora laipsnių.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Gustinut, dėl kriptokorinu, jos mėgsta seną vandeni ty ne tik irengtame akvariume jos puikiai auga bet kai akvariumas pasiekė bio pusiausvyra. Akvariume jas auginant vandeni reikia keisti mažom dalim , nes pakeitus pvz 50% vandens pasikeičiau vandens parametrai ir gali net visi lapai ištirpti . Ka tuo noriu pasakiti, vandeni geriau dažnai šviežinti bet mažom dalim ir, jeigu ilgesni laiką vanduo nebuvo keistas tuomet reikia labai atsatgei su vandens keitimu.
Žinoma, parašiau apie retesnes rušis bet yra gan gražiu ir ne tokiu lepiu kriptokorinu kurios lengviau perneša vandens keitimus.
Biškuti apie daugina, kriptokorinos puikiai auga kaip jau rašiau sename vandeni ir kai vandeni pradeda keitalioti tada ju augimas sulėtėja ir prasideda uglių augimas. Kas idomiausia, Ehinodarusai visiškai atvirkščiai i vandens keitimus reguoja, ty šviežiame vandeni ir dažnai keičiant vandeni jie auga kaip ant mieliu bet, nustojus keisti vandeni jie pradeda auginti žiedkočius ir žydi arba auginasi ant žiedkočiu keikius , yra ir pvz ehinodorus tenelius ( panašus į mini sagitarija) tai jie dauginasi ugliais.
Atsiprašau jeigu pavadinimai biškuti netikslus .
Parašiau iš savo praktikos.

Post Reply

Return to “Orchidariumas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests