Dendrobium bendri pokalbiai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

zuzla wrote:
Sun Nov 28, 2010 10:12 am
mano dendrobium kingianum ir dedrobium nežiniukas kartu su epidendrumu "raminasi" jau 1,5 mėn ir jokios užuominos į žiedus :Hmmmm: dabar kai pašalo, tai temperatūra pas juos nukrito nuo 16-18 iki 12-14.. dar laikyt juos "šaldytuve" ar užteks jiems marintis? :scratchheadyellow:
Olivija wrote:
Mon Nov 29, 2010 3:22 pm
D.nežiniukas tai čia nobile tipo ?
o D.kingianumo matai bent jau vokus/-ą stiebo viršūnėj ? principe, "marinimo" laiko jau kaip ir užtenka, bet prieš imantis kokių veiksmų, reiktų apžiūrėt įdėmiai, ką projektuoja patys augalai...
Relax wrote:
Sun Feb 27, 2011 10:32 pm
Kaip elgtis su tik ką atskirtais dendrobio keikiais? :oops:
Įkišau į stamboką substratą, apramščiau... Paliet? Patręšt...? :think: :oops:
O juk gruody buvau seminare... Gėda... Bet negalvojau, kad taip viskas įsivažiuos... :roll:
Olivija wrote:
Mon Feb 28, 2011 12:06 pm
Tikiuosi, kad neįkišai labai giliai - tiesiog po tom šakniukėm padėk jam mažą ploną gniužulėlį kiminų, o ramstis reikalingas stipriai fiksacijai, kad nejudėtų. Gali pradžiai dar kokį maišą ant galvos užmaut. Ir lengvai purškaliot. Kai matysi, kad šaknys pajudėjo - pradėt lieti, kad šaknys norėtų leistis gilyn į substratą - primenu, kad šaknys auga drėgmės šaltinio link.
Neskubėk su trąšom, bet į purškimo vandenį gali įlašint stimuliatoriaus.
Tavo keikis yra Dendrobium x delicatum.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Sat Jul 30, 2011 8:04 pm
Likučių gaivinimo rezultatas: 7 auginukai Dend. aphyllum, 2 auginukai + 4 jau sprogstantys auginių pumpurai Dend. Stardust 'Chyomi' ir dar kažkokie bigibbum'ai neatsigavo. Pažiūrėsiu kaip atrodys šita mišrainė :lol:
catlea wrote:
Sat Jul 30, 2011 10:44 pm
Tai iš kur tiek mišrainės gaivinimo komponentų relaxxx gavai? Tu ką juos žiemos metu iš ebay siunteisi, kad dabar atgaivinai ir liko? Žiūriu labai dendrobių daug gražių kolekcijoj pas tave, tokių pas mus nlb yra, todėl taip ir smalsauju :shock: .
Mažai dendrikų turiu, bet galiu tik tiek pasakyti, kad visai nereiklios orchidėjos, jei kada ir pamiršti palieti ar nupurkšti - tai tik į naudą.
Dar vasaros visas mėnuo prieš akis, dar rugsėjis gal bus šiltas - tai kaip užbujos pas tave relax (trumpinu nica, nes labai jau ilgas :oops:) dendrobiai ten po medžiais, - grožėsimės paskui visi žiedais pagyrose :w00t: .
Relax wrote:
Sat Jul 30, 2011 11:40 pm
Tas riestas ilgas tai aphyllum, buvo pirktas, suaugęs, bet ne iš ebay'aus, tik kažko senas šakas pradėjo džiovint ir mest tai aš ją susukau ir ant kiminų, turėjau stardusto keikį, bet jis nelabai norėjo gyvent, tai padėjau per vidurį su keikiuku mažu, o iš jo išlindo du, o bigibumai iš ebayaus, tik per audras jie labai nukentėjo, reikės atsekt kurių nebėra... :Hmmmm:
Relax wrote:
Sun Jul 31, 2011 9:42 pm
O aš pamenu kai ponulis Nagas per gruodžio mėnesio seminarą pasakojo apie tokius gyvatynus, o paskui dar Olivija kelis kart yra paminėjus čia, forume ;)
Urze wrote:
Fri Jan 06, 2012 9:16 am
Kokia Dendrobium lawesii žiedų spalvų įvairovė! :w00t: Gražumas koks!
Relax wrote:
Fri Jan 06, 2012 9:18 am
Ko trūksta naujiems auginukams, kad naujausi lapukai sukasi?
Urze wrote:
Fri Jan 06, 2012 9:20 am
O sukasi pagal laikrodžio rodyklę ar prieš? :lol: O jei rimtai, tai gal nuotrauką įkelti gali? Nes to sukimosi visokio yra, o ir priežastys skirtingos būna, tad vaizdinė medžiaga padėtų labiau suprasti, kuo jie nepatenkinti, kad sukinėjasi.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

ziviliuke wrote:
Fri Jan 06, 2012 7:49 pm
O nelegalių gyventojų nematyti? Kartais taip būna nuo voratinklinių erkių, ir būtent jauniausiems lapeliams.
Relax wrote:
Fri Jan 06, 2012 7:54 pm
Nea, tikrai šitų nieko nėra kas ten nepageidaujami.
Šiaip čia jaunas keikiukas, kuris per vasarą užsiaugino naują auginį, kuriam baigus augt daviau ramybę, bet po ne pilno mėnesio tas auginys sugalvojo du auginius augintis tai buvo, kad palieju, būna perdžiūna, žinoma jokių trąšų negavo. Dabar galvoju, kad tai atsitiko nuo per mažos drėgmės ir trąšų trūkumo :think: nors šiaip kambario drėgmė laikosi apie 80%
Urze wrote:
Fri Mar 09, 2012 12:10 pm
Žiūrinėdama Murfikos nuotraukas iš Tartu botanikos sodo susižavėjau Dendrobium tetragonum x D. speciosum, bet kai pradėjau ieškoti nuotraukų internete, man pagal šitą kryžminimą išmetė Dendrobium Hilda Poxon hibridą, kuris visai nepanašus į Murfikos nufotografuotus žiedus. Tai gal kas žino, koks ti dendrobis iš tikro Tartu botanikos sode auga?
Relax wrote:
Sun Mar 18, 2012 1:14 pm
Padėkit atsekti galus.
Apie Dendrobium sulawesii, Dendrobium sulawesiense ir Dendrobium glomeratum?
Čia vienas ir tas pats augalas ar tik Dendrobium sulawesiense su Dendrobium glomeratum yra tas pats?
Krialda wrote:
Sun Mar 18, 2012 4:49 pm
Dendrobium glomeratum:
Synonyms Coelandria glomerata (Rolfe) M.A.Clem. 2003; Chromatotriccum crepidiferum (J.J.Sm.) M.A.Clem. & D.L.Jones 2002; Chromatotriccum sulawesiense (Erfkamp & O.Gruss) M.A.Clem. & D.L.Jones 2002; Dendrobium crepidiferum J.J. Sm.1922; Dendrobium sulawesiense J. Erfkamp & O. Gruss 2000; Pedilonum crepidiferum (J.J.Sm.) Rauschert 1983; Pedilonum glomeratum (Rolfe) Rauschert 1983
pagal http://www.orchidspecies.com/denglomeratum.htm
Relax wrote:
Sun Mar 18, 2012 5:22 pm
Na, Dend. sulawesiense sinonimą matau, bet tokio kaip Dend. sulawesii nematau, va šitas mane ir subalamūtino.
O dabar, matau, kad Krialda turit tokius du ir prašau papasakoti ar labai kaprizingas augalas?
Gal reikėtų atskiros temos :scratchheadyellow:
Krialda wrote:
Sun Mar 18, 2012 6:57 pm
D. glomeratum arba D. sulawesiense kilęs iš Sulavesio salos, Indonezijos.. tai D. sulawesii bijau, kad čia vienas ir tas pats..
Taip, turiu juos du, vienas suaugęs auga trys nauji auginiai, kitas jaunas augaliukas, pirktus skirtingais pavadinimais, pardavėjų reikalas.. belieka sulaukti žiedų ir įsitikint..
Nežinau, sakyčiau bent auga neblogai, bet dar reikės jį pražydint.. Šilumamėgis, oro drėgnis 60- 85% laikau šiltai, vasarą nešiu į balkoną..
Na, gal kas turi patikimesnės informacijos, būtų įdomu išgirst.
Relax wrote:
Sun Mar 18, 2012 7:08 pm
Na, man ir kažkaip atrodo, kad tai vienas ir tas pats, nes praktiškai augalai, žiedai nesiskiria.
Kas dar liečia priežiūrą, skaičiau, kad žiemą galima tiesioginė saulė, o vasarą dalinis šėšėlis, mėgstą drėgmę, bet ir gerą oro cirkuliaciją tarp šaknų, bet va, niekur neradau kokių priemonių reikia norint pražydint? Ar reikalingas kažkoks sausros periodas?
Krialda wrote:
Sun Mar 18, 2012 7:30 pm
Vėl gi, jei pasiseks pražydint, vadinas ir informacija bus patikimesnė, sakyčiau sausros periodas su didele oro drėgme.. o kol kas kitai žiemai bandysim pagyvent sausiau, be trešimo, substrato paviršių papurškinėsim laiks nuo laiko, oro drėgnis bus aukštas .. temperatūros nemažinsim.. dėl šviesos- apgyvendinsim po lempa. Na, mažesnysis tikrai nežydės, o paskutinis pirktas LOD parduotuvėlėj- galėtų ir kažką parodyt..
Krialda wrote:
Thu Jul 19, 2012 1:36 pm
Pasmalsavau, pasižiūrėjau forumiečių kolekcijas.. tai kaip sekasi D. farmerii augintojams? gal kas pasipasakos :pray:
Mes pirkom pernai pavasarį jauną augaliuką, augo jis visus metus, miegot nenorėjo, nežinau, gal išsimušęs iš ritmo :scratchheadyellow: o dabar džiugina toks vaizdelis, kita vertus žiedų laukėm, bet ar tai augalui į sveikatą- nežinau... Žiedukai švelnūs ir gležni, kiek pūkuoti, ir labai sipnai bet kažkuo skaniu kvepia- bet negaliu atpažint. Tik pirktas turėjo tris stiebelius, dabar jau turi aštuonis. Ir kadangi nesupratau kas vyksta- tai žiedukų tik viena kekė, o galėjo būti trys.. na, jei ko neprisidirbsiu- kitais metais bus daugiau.
DSC01910.JPG
DSC01910.JPG (45.67 KiB) Viewed 4146 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Gintare wrote:
Tue Mar 12, 2013 4:21 pm
Prasau patarimo, nezinau ko griebtis. Mano dendrobis wardianum sustresavo. Iki siolei viskas buvo gerai, visa ziema laikiaus sausesnio rezimo, o sestadieni gausiau perliejau, naudojau ir trasas. Siandien jo lapai stai tokie geltoni dememis, o skaudziausia, kad ir naujo uglio vienas lapas geslta ir meta dememis taip pat. Gal kokia liga, bet kaip taip greit nesuprantu, o gal tik sutapimas. Ikeliu foto, gal kas patars? Gal kirpt lapus? Dar kart nuliet fungicidu ar dar ka? :(
th_1363101076_S6302045.jpg
th_1363101076_S6302045.jpg (97.87 KiB) Viewed 4146 times
th_1363101130_S6302049.jpg
th_1363101130_S6302049.jpg (84.69 KiB) Viewed 4146 times
Ramsis wrote:
Tue Mar 12, 2013 6:23 pm
Labai panašu į virusą. :neutral: manau pabandykit antibijotikais apdoroti
Krialda wrote:
Sun Mar 24, 2013 12:33 pm
Daug kas iš forumiečių D. trantuanii augina- o gal klystu [Geda2] aš saviškį pirkau berods prieš metus, parduotuvėlėj, labai gražų ir sveiką augaliuką.. Rodos ir nesušaldžiau,neperdžiovinau, neperliejau- bet jis vistiek lapus numetė ir it kokia konserva visus metus be jokio veiksmo prastovėjo.. o šiandien ant stiebelių radau porą pumpuriukų bedygstančių- keikiai? žiedynų užuomazgos? Ką jūsiškiai D. trantuanii veikia?
FUJI wrote:
Sun Mar 24, 2013 1:06 pm
Na, pas mane lygiai tas pats, stovi be lapų nuo rudens ir ant vieno stiebo mažas keikis auga, jau šaknys lenda [galvoju.gif]
Krialda wrote:
Sun Mar 24, 2013 1:52 pm
Aišku.. gal ir maniškis keikiuosis, kol kas šaknelių nėra, o iš pačio pumpurėlio dar nesuprantu kuo jis pavirs, nors vienas pumpurėlis iš pačio viršutinio narelio :scratchheadyellow: na, svarbu kad pas abu gyvas augaliukas- gal per vasarą bus kažkoks progresas :think: Šis dendrobis man paslaptis..

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

balina wrote:
Wed Mar 27, 2013 7:37 am
Urze, kaip auga D. delacourii? Kada jisai lapus turėtų augintis ar ką nors? Pas mane stovi dvi bulvytės jau seniai seniai, nuo tada, kai įsigijau (o kada tiksliai tai buvo nebepamenu), ir jokio veiksmo.
Urze wrote:
Wed Mar 27, 2013 7:52 pm
Balina, dar mažokai patirties su Dendrobium delacourii turiu. Jį įsigijau 2012.07 mėn. Atkeliavo lapuotas ir auginantis žiedynstiebį (bet neleidau žydėti), naujausi stiebai buvo maždaug 1/2 senųjų storio pasiekę. Po 3 mėnesių buvo 2/3 storio (nuotrauka iš to meto).
Dendrobium delacourii (white) 2012.10.07 1.JPG
Dendrobium delacourii (white) 2012.10.07 1.JPG (131.42 KiB) Viewed 4145 times
Paskui visai susilygino. Žiemop pradėjo lapus mesti, paskutiniai gal sausį nukrito. Po to ramiai miegojo ant pietinės palangės su natūraliu apšvietimu (kuris šią žiemą buvo gan menkas). Kabojo gan šiltai (apie 17-20 laipsnių), gal kartą per savaitę ar rečiau apipurkšdavau šaknis, kurios, beje, baisiai gražiai į bloką įsikabino. Dabar jau matosi bundančios akutės, bet dar labai mažutės, tik pradeda augti. Dabar kas kelias dienas pradėjau purkšti šaknis, gauna daug tiesioginės rytinės ir pietinės saulės. Tai gal ir pas jus išsijudins, jei tik turi gyvų miegančių akučių.

O kada Dend. senile pabunda? Man atrodo, kad aš saviškį perdžiovinau... Kelis lapus vis dar turi, nors jau pradėję gelsti, bet kol kas nieko neprojektuoja, o ir šaknų mažai turi.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Fri Mar 29, 2013 12:12 pm
Kadangi kolekcija pasipildė pora gražių dendrobių, nuotrauka palyginimui. :)
Dendrobium kingianum, D. Anna Green, mažiukas - D. capillipes, didieji gumbai - D. lindleyi.
DSC_15971.jpg
DSC_15971.jpg (97.58 KiB) Viewed 4145 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Tue Apr 09, 2013 12:53 pm
Darau išvadą, kad šiemet žiemą per šiltai gyvenau, nes didžioji dalis dendrobium'ų auginasi ūglius, o ne pumpuruojasi :?
Urze wrote:
Tue May 28, 2013 1:31 pm
Dendrobium delacourii baltukas ruošiasi sutikti birželio mėnesį pasipuošęs. :thumbsup:
Dendrobium delacourii baltas 2013.05.28 2.JPG
Dendrobium delacourii baltas 2013.05.28 2.JPG (121.16 KiB) Viewed 4145 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

balina wrote:
Wed Jul 10, 2013 7:53 am
Vienas seniausiai nuo visai jauno augaliuko (trijų mažų pseudogumbų) auginamų dendrobiumų - Dendrobium rhodostictum - pražydo pirmą kartą. Žiedai tik du, bet vis tiek labai džiaugiuosi :)
Dendrobium_rhodostictum.jpg
Dendrobium_rhodostictum.jpg (119.8 KiB) Viewed 4145 times
Daugiau nuotraukų.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Kaštonė wrote:
Wed Jan 01, 2014 3:20 pm
Dalytė wrote:ką veikia kitų augintojų 'Rainbow Dance' ? :)
Maniškis netrukus po kelionės sustresavo gal, žodžiu, keli ūgliai pasigavo puvinį, kuris tiesiog per kelias dienas juos pavertė minkšta "koše". Teko apdorot fungicitu, maniau, kad galiu ir visai prarasti, bet visgi išgyveno. O dabar turiu keikių mišką ant kelių senų ūglių. Taip kad žiedų dar teks palaukti, bet galvoju visus keikius pavasarį susodint į vieną vazonėlį ir turėt vešlų augalą :) .
Dalytė wrote:
Wed Jan 01, 2014 4:44 pm
na mano jau tikrai vešlus, tik išsistaipė į visas puses :) parsivežusi persodinau beveik nejudindama. Krauna 6 žiedus dabar susiformavusius, ir dar turi kelis "pypsus". Beje, jis gi 50proc. unicum, tai gal tavo "unikumas" ką nors organizuoja?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Dalytė wrote:
Mon Feb 17, 2014 8:15 pm
Kai skirtumėlis kaip žydėjo sausį, ir kaip žydi dabar, vasarį - po mėnesio :shock: :shock: :shock:
den_rain_dan.jpg
den_rain_dan.jpg (91.5 KiB) Viewed 4145 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Tue Feb 18, 2014 6:37 pm
Dalytė wrote:Kai skirtumėlis kaip žydėjo sausį, ir kaip žydi dabar, vasarį - po mėnesio :shock: :shock: :shock:
Na nieko sau metamorfozės :shock: Kaip du skirtingi augalai :o
Pirma, lyg būtų pametęs vieną iš tėvelių - den. unicum :scratchheadyellow: Antruoju, kai jau visi tėvai vietoje, visai kitas reikalas :thumbupleft: Gražumėlis :heartsfade:
Dalytė wrote:
Tue Feb 18, 2014 8:03 pm
Tikra tiesa, pirmoje nuotraukoje unicum bruožų visai nerasi. Taip žydintį aš jį patalpinau į orchidariumą. Gavo šviesos ryškesnės, nors lempa ten negaliu atsakyt kokia, ne aš ja pasirūpinau [Geda2] tik mačiau kažką kad ofisams skirta. ir štai, ženklus skirtumas - kiti ūgliai subrandino ryškius, būdingos formos ir spalvos žiedus. :heartsfade:
Ričardai, čia spalva ryški, tačiau ir realybėj beveik nesiskiria :)
O-manė;) wrote:
Wed Feb 19, 2014 12:07 am
Tikrai, pirmieji žiedai man daugiau den. Kurenai priminė. Įdomu, kad ir anie stiebagumbiai aukštesni, o dabar žydi trumpučiai. Gal čia tik toks sutapimas :think: Labai smalsu kaip kitą kart žydės [taip.gif]
Dalytė, o kur dendrobis stovėjo iki tol - ant palangės ar prie lango? kuri pusė, pietryčiai?
O dabar, kiek valandų lempa šviečia? O vatai(W) ant lempos galgi parašyti?
Dalytė wrote:
Sun Mar 16, 2014 7:58 am
yra kas veikt suskaityt kas ten rašoma :) anksčiau stovėjo tolėliau nuo rytų lango, kai parodė pumpurus, buvo pastatytas visai ant palangės. taip sakant, nusipelnė :) dabar apšvietimą įjungiu atsikėlus, išjungiu eidama miegot.na, sakykim 14 valandų gauna. Kai tenka kur išeit ilgesniam laikui ir nesinori palikt sujungtų daug elektros prietaisų, būna, kad ir ir prieblandoj pagyvena. :)
O-manė;) wrote:
Mon Mar 17, 2014 12:20 am
Na jo, suskaityti sunkoka :scratchheadyellow:
OSRAM L 10W, o gal 18W :think: /77 FLUORA

Ačiū už atsakymą :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Signė wrote:
Fri Jun 06, 2014 4:36 pm
Labai gražūs jūsų denrobiumai :heartsfade:
Ypač sudomino Mozaikos mažasis unicum, nes aš neseniai įsigijau mažytį dickasonii
Čia ateinu su tokiu gal kvailoku klausimu [Geda2]: mano mažylio kai kurie lapeliai įgavę tokį tamsų atspalvį, vienas iš auginukų toks išaugo jau pas mane. Mąstau, ką tai galėtų signalizuoti, ar viskas gerai ir taip turi būti, o gal kokios problemos...Gal nuo saulės čia taip? ... :scratchheadyellow:
Pridedu nuotraukytę, ten centre du stiebeliai tamsesni tokie, vienas toks jau buvo, kai gavau, o kitas - naujai išaugęs. Gal kas pakonsultuos, kame čia reikalas, būčiau labai dėkinga.
Image
Urze wrote:
Fri Jun 06, 2014 6:09 pm
Signe, kai kurios orchidėjos įgauna bordišką atspalvį nuo intensyvios šviesos. Tas gali būti ir nuo natūralios saulės, ir nuo dirbtinio apšvietimo (pavyzdukas kad ir čia). Tokiu atveju svarbu stebėti, ar šviesos nėra per daug, nes tada galimas nudegimas. Kai kurios orchidėjos kaip tik blogai auga arba nežydi, jei nėra taip "pasidažiusios", t.y. jei nepakankamas apšvietimas. Pasiieškokite informacijos, kiek šis dendrobis natūraliai gamtoje gauna saulės ir pagal tai derinkite jam apšvietimą bei žiūrėkite, ką jis pats rodo. Jei bordinė spalva blunka, šviesos kiekis sumažėjo (tas jam gali ir patikti, ir nepatikti, čia jau rūšies ypatybes reikia turėti omeny), o jei bordiškumas ryškėja, šviesos kiekis yra didelis ir gali būti net per didelis, tad reik stebėti augalą. Šiaip Jūsų dendrobis atrodo daug žadantis, ne koks nususėlis. Svarbu jam dabar šaknų priauginti.
Signė wrote:
Fri Jun 06, 2014 10:11 pm
Labai ačiū, Urze, už tokį išamų atsakymą ir komplimentus mano mažiausiam namų gyventojui :)
Man jis toks trapus atrodė (dabar jau pripratau), aš palikau jį, nejudinau, ant to bloko kur gavau (bet svarstau, gal dar kiminų daugiau aplink jį apdėti), gausiai papurškiu ryte ir vakare, laikau šviesioj labai vietoj (bet ne ant tiesioginės saulės) ir jis auga sparčiai. Trąšų dar nenaudojau.
Mokausi aš tik dar [Geda2] Kaip gerai, kad jūs savo neįkainojama patirtimi pasidalinate su visais, ačiū labai dar kartą :heartsfade:
Urze wrote:
Sat Jun 07, 2014 11:24 am
Jei dėsite kiminų, tai stenkitės jų nepriglausti prie stiebų ir labai jų nesupresuoti. Taip sumažės stiebų puvinio ir šaknų užmirkimo (ko dendrobiai šiaip nemėgsta) tikimybė. O trąšų po truputį galite duoti, sparčiau ir didesnis augs. Jei su trąšomis dar nedrąsu prasidėti (man pradžioj taip buvo :D ), galite perpus mažesnę koncentraciją daryti - ir naudos augalui bus, ir pertręšimo nebus.
Ir nėr už ką. :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Fri Jun 20, 2014 6:04 pm
Apie metus laiko bandau susitarti su D.trigonopus. Gautas kažkoks senukas , kuris šiaip ne taip išspaudė porą ūgliukų, kurie stovi vietoj. Ir dar sugebėjau vieną nulaužt. Tai aš ištraukiau iš vazonėlio, šaknų nerasta, bet po kiminais slypėjo dar vienas ūgliukas. Uždėjau ant bloko, patalpinau į orchidariumą. Drėgniau paaugs, gal ir progresas pasimatys. Kitaip nežinau [O.0]
Image
Urze wrote:
Sat Jun 21, 2014 1:09 pm
Man rūšinius dendrobius daug smagiau ir geriau sekasi auginti ant blokų nei vazonuose. Eliss, gal orchidariumas savo magiją atliks, tereik laukti.
Dendrobium NoID-3 2014-06-21 1.jpg
Dendrobium NoID-3 2014-06-21 1.jpg (209.94 KiB) Viewed 4064 times
Linkėjimai Mozaikai nuo "džiūvėsio". :mrgreen:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Mon Oct 06, 2014 1:04 pm
Nu įdomiai pas mane, kai pakeikiau dendrobius, kad sukruto ūglius, žiedynstiebius augint :) visad atvirkščiai, ne pavasarį, bet parnešus iš lauko namo :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Mon Oct 06, 2014 1:09 pm
Tai gal jiems lauke netinkamos sąlygos? Arba iš Pietų pusrutulio atkeliavusę ir auga jo ritmu?
Eliss wrote:
Mon Oct 06, 2014 1:34 pm
Jie auga ir vasarą, ne tik dendrobiai, dauguma, parnešus namo, pradeda augt. Kad ir vakarinėj pusėj būna lauke, bet saulės gauna ne itin daug, tik gerokai vakare. Terasos stogas gerokai pristabdo šviesą.
Murfika wrote:
Thu Oct 09, 2014 1:27 pm
Vakarykščiai pirkiniai. Dendrobium farmeri ir dendrobium trantuanii.
Abiejų šaknys aktyviai auga kiminuose.
Žinau, šia tema daug kalbėta, bet tai kaip vis dėlto elgtis prieš ramybės periodą? Kai kurie augalai gi įpratę be jo.
1. Ar tai įmanoma? (man taip prekybininkas pasakojo).

2. Kitas keblumas, gerai, mėginsiu laikyti vėsiai ir sausai. Bet kiminuose sunku bus matyti šaknis.

3. Ar leisti tiems kiminams totaliai išdžiūti, nes juk žema temperatūra ir ilgai užsilaikanti dėgmė - sąlygos susidaryti puvėsiui.

4. Ar persodinti į žievės substratą?
orchids.jpg
orchids.jpg (207.05 KiB) Viewed 4063 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Thu Oct 09, 2014 8:48 pm
Norint greičiau sulaukti žiedų ramybės periodas reikalingas. Kita vertus visai nežinia kaip reguos augalas į mūsų tamsesnį ir vėsesnį periodą. Net jeigu jis šiltnamyje buvo pripratęs prie pastovaus augimo, namuose jis gali pradėti sezonuoti ( nors tokio žodžio nėra) atsitikus taip, kiminai bus problema.
Siūlyčiau, kol šaknys auga jį persodinti. Laikas ne pats geriausias, bet ateityje tai išeis į naudą.
Urze wrote:
Thu Oct 09, 2014 9:18 pm
Bet jei šaknys vis tik neauga (ar to nesimato), aš nepersodinėčiau. Geriau jau tada vėsiau laikyti ir atsargiai bei retai drėkinti, tik kai saulėti orai. Gamtoje bent jau D. farmeri patiria sausesnį periodą, kuris būna kiek vėsesnis, tai gali tuo pasinaudoti ir pralaukti žiemą, kol pradės naujus ūglius ir šaknis leisti, o va tada jau ir persodinti. O apie D. trantuanii mano gerojoj knygoj neparašyta, tai negaliu dabar pasakyti, ko jam reik žiemą. Man jį magėtų po lempomis kišti, jei ramybės periodas gamtoje nėra išreikštas. Atsiųsiu Tau paštan, ką turiu apie jį iš interneto susižvejojusi.
Murfika wrote:
Tue Oct 21, 2014 4:10 pm
Ačiū už patarimus. D.Trantuanii sėdi po lempa pas sukulentus, bet žiemą naktimis tupės ant palangės, kur bus vėsiau. Dienomis jam reikia šilumos...

Turiu dar vieną klausimą. Turiu d. berry oda. Dabar augina keikius kaip pasiutęs, ir žiedstiebius. Vasarą buvau palikusi kitam žmogui prižiūrėti, tai kažkas pasikeitė.
Ne metas dabar vaikus augintis. Laužyt lauk keikius ar džiaugtis tuo, kad augalas bus trigubai didesnis tuos keikius į substratą sugrūdus, kai pasirodys šaknys?
Man negaila nulaužti kol bešakniai...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Murfika wrote:
Tue Feb 03, 2015 9:34 pm
Japonai ir dendrobius ant kiminú kalnelio sodina https://www.flickr.com/photos/14396340@N02/3273522925/

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue May 31, 2016 11:41 am
Šiais metais Dendrobium delacourii ypač pasistengė - 3 nauji ūgliai, 2 šakoti žiedynai, 31 pumpuras. Labai lengvai augantis ir žydintis dendrobis. Žiedai jau pradeda skleistis, tad greitai saulėtomis dienomis palangė maloniai kvepės.
rps20160530_202811_089.jpg
rps20160530_202811_089.jpg (118.3 KiB) Viewed 4220 times
Urze wrote:
Sat Jun 18, 2016 7:55 am
Pareigingojo Dendrobium delacourii žydėjimas. Augalas mažas, tai tos dvi kekės, pilnos žiedų, pagal jo dydį yra labai gausios ir didelės. Ir tas lengvas, šiek tiek rūgštelėjęs kvapas. Mmm. :heartsfade: Kadangi auga ant bloko, tai žiedynai lengvai svyra į šoną. Žydi iš jaunų, truputį ūgtelėjusių ūglių, kurie baigia bręsti jau po nužydėjimo. Bent jau pas mane šaknų ilgų neaugina.
rps20160618_084203_375.jpg
rps20160618_084203_375.jpg (127.28 KiB) Viewed 4220 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

zemuoge wrote:
Sat Jun 18, 2016 10:22 am
Dendrobium brymerianum blakstienėlės

ImageImage
Urze wrote:
Sun Jun 19, 2016 2:00 pm
zemuoge wrote:Urze,kaip auginat? Šviesos, šilumos, maisto? Mano labai lėtai auga, bet aš jį vėsokai ir be saulės auginu, gal dėl to. Ir gal galima jauno žydinčio ūglio nuotraukos?
Žemuoge, jo auginimą esu aprašiusi straipsnyje, esančiame aštuonioliktajame žurnalo „Orchidėjos“ numeryje. Duodu daug šviesos, vasarą gyvena šiltai, žiemą kiek vėsiau (gal apie 15-20 laipsnių). Kitų metų žydėjimas priklauso nuo šių metų augimo. Jei didelius ir storuliukus stiebus užaugina, tai jie paskui gali daugiau žiedų išmaitinti kitąmet.
agnicc wrote:
Wed Apr 05, 2017 6:41 pm
Auginu štai tokį veikėją - gautą , kaip Dendrobium discolor FS size J3 iš Orchids&More 2014 m.
Buvo gautas žavus mažylis "bulbikas" tokio miniatiūrinio dydžio kaip matosi prie dabartinio išaugęs , tik klausimas tame- ar tik neauginu aš čia kokį Indišką svogūną vietoj D.discolor ?!? Palyginus foto internete ūgtelėjusių -maniškis visai neatitinka .. :D :D
Gal kas auginate D.discolor , įdomu kokio dydžio būna mažieji ūgliai ?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

mam wrote:
Sun Apr 29, 2018 2:57 pm
Pirmą kartą žydi, labai kukliai, bet labai ilgai lauktas žiedas. Labai skaniai kvepia
Dendrobium primulinum
DSC_0706a.jpg
DSC_0706a.jpg (95.64 KiB) Viewed 4219 times
DSC_0701a.jpg
DSC_0701a.jpg (88.18 KiB) Viewed 4219 times
mam wrote:
Sun Apr 29, 2018 8:39 pm
Kaa, čia azijietis :D daugelis rašo, kad tai vienas gražiausių dendrobiumų( kai žydi ne taip, kaip mano). Man perprasti jo dar nepavyko. Jam reikia ilgoko sauso periodo, bet tuo pačiu metu šviesos, šiltų dienų ir šaltų naktų. Tuo metu paros temperatūros skiriasi net iki 18 laipsnių. Daugelis rašo, kad žydėjimui labai svarbus dienos- nakties temperatūrų skirtumas.
mam wrote:
Sun May 13, 2018 7:29 pm
Visgi bus daugiau žiedų
C9234FCF-45F0-4B0D-9776-47E399955F99.jpeg
C9234FCF-45F0-4B0D-9776-47E399955F99.jpeg (673.08 KiB) Viewed 4219 times
mozaika wrote:
Mon Apr 13, 2020 3:13 pm
MrGreen'ai, ar prisimeni šį pilietį? Jis jau toks. Tie trys ūgliai su lapais vienas paskui kitą pas mane užaugo. Tikiuosi kitais metais ir aš kokiu žydėjimu pasigirti :D
IMG_6201.JPG
IMG_6201.JPG (143.7 KiB) Viewed 4219 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Mon Apr 13, 2020 6:07 pm
Gi prieš kelis metus nuvažiavau į vieno Piliečio šiltnamį akis paganyti. O ten įkišus nosį palei akis išnyra šis augalas ir balsas sako: "Nori? Aš jo jau nenoriu..." :D . Tada buvau dar didesnė silpnavalė. Tai kaip gi nepaimsi, ypač kai man dendrobiai patinka. Neišgąsdino net jaunas amžius :roll: .
indrea wrote:
Wed May 20, 2020 10:39 am
Gavau savo Dendrobium trantuanii.Jis pritvirtintas prie bloko.
Urze,jūs rašėt,kad jam nepatinka ant bloko augti,bet reikia orchidariume augint.Tai krapštyti jį dabar nuo bloko ir į vazoniuką sodinti? Ar kabinti orchidariume? Ačiū už patarimus :D
dendr.trantuanii.jpg
dendr.trantuanii.jpg (560.29 KiB) Viewed 4218 times

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests