Dendrobium nobile ir jo hibridai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by MrGreen »

vendigo wrote:
Sat Apr 27, 2013 4:36 pm
Įdomus dalykas. Šiandien buvau stoties turguje, tai savaime suprantama užėjau ir į orchidėjų kioskelius. Užvežta tamsiai violetinių dendr. nobile tipo orchidėjų. Tokios spalvos nobile niekada nebuvau mačiusi. Bet kai šiais laikais pardavinėja dažytus phal., tai, žinoma, suabejojau ir šitų spalvos natūralumu. Apžiūrėjau iš arti, pačiupinėjau. Svarbiausia, jeigu phal. akivaizdžiai matosi, kad dažyti (dėl nenatūralaus spalvos atspalvio bei ryškumo), tai šitų dirbtinumo visiškai nesimato. Labai pasimečiau. Pagalvojau, kad jei tai natūrali spalva-tai tokią retenybę reikia kuo greičiau griebti negalvojant. Bet jei visgi dažyti-tai visiškai man nereikalingas baltas dendr. Labai ilgai mąsčiau. Žiedlapiai atrodė visiškai natūralūs. Gerai, kad visgi pardavėja prasitarė, kad augalai laistyti maistiniais dažais. Tai iš karto ir apsisprendimas atėjo. Otai būčiau kokį dažytą nusipirkus.
nellyte wrote:
Mon Apr 29, 2013 10:10 am
Aš va kokį nusipirkau
Image
Relax wrote:
Wed May 29, 2013 12:21 pm
zemaiteki wrote:Nusipirkau ir aš tokią kaip nellyte ankstesniam puslapy rodė. Bet labai įdomiai ant vienos šakelės naujos yra prie koto šaknelės. Ar čia keikis? Ar būtina jį atskirt? Šiuo metu gėlė žydi. Vėliau gal ir foto pavyks įkelt.
Šaunu, kad pildot savo kolekciją. O kas liečia keikius- tai pasiskaitykit visas temas apie dendrobiumus, keikius ir jų atskirimo būtinybę. ;)
mozaika wrote:
Mon Aug 12, 2013 6:24 pm
Sau prisižadėjau, kad įamžinsiu viso dydžio augalus, kad būtų po to kaip palyginti.
Šis dendrobium'as jau trečią kartą žydi pas mane, bet tik dabar sužinojau, kad jis stipriai kvepia. Rytais visa virtuvė kvepia kažkokių pavasarinių žiedų kvapais. O kol radau kas taip kvepia, nes netikėjau, kad tai gali būti hibridinis dendrobis. :D
lea wrote:
Tue Dec 17, 2013 1:39 am
paskutinio pirkto dendrobio pavadinimą blogai iššifravau, iš tikro parašyta Dendrobium Ella K Leaney. ir jis auga tarp samanų, labai šlapiai. sakė kada reiks laistyt pamatysiu būtent pagal jas, bet kažkaip abejoju ar tikrai reikia taip jį mirkyti...

dar anksčiau pirkau mėlynai dažytą dendrobį, norėjau balto, o kainavo pigiau negu nedažytas. dbr tas žydintis stiebas pradėjo mesti lapus ir ėmė žiedai vysti, tai dbr įdomu, kai liks plikas nunyks visiškai ar bus tokioj kaip miegojimo stadijoj, kurios metu ant jo galės augti vaikai. bent nedažytam dendrobiui turbūt būtų taip ,ar ne?
Urze wrote:
Tue Dec 17, 2013 9:25 pm
Lea, apie pirmąjį dendrobį atrašiau kitoje temoje, kur jam labiau tinka būti. O šitas dažytas dendrobis elgsis kaip ir nedažyti - nužydės, numes lapus ir pereis į ramybės periodą, kuris turėtų būti sausesnis ir vėsus. Tas stiebas jau nesužaliuos, bet pavasarį turėtų iš jo pagrindo pradėti augti naujas ūglis. Bet gali būti ir toks variantas, kad nuo dažų visai užsilenks.
Šiaip net dvi temos yra apie D. nobile tipo dendrobius, kuriose jau nemažai informacijos sukaupta. Perskaičius tikrai turėtų aiškiau pasidaryti, koks yra šio dendrobio gyvenimo ritmas ir kaip jį tinkamai prižiūrėti. Kam norisi susidraugauti su šiomis orchidėjomis, tie tikrai pasiskaitys. :)
lea wrote:
Thu Dec 19, 2013 2:48 am
na, aišku. Auginau aš ankčiau juos, tik pasitikslinti norėjau. o to dažyto ne vienas stiebas yra, kiti mažesni jau nepaveikti dažų, tai bent visas augalas neturėtų užsilenkti :)
lea wrote:
Wed Jan 29, 2014 2:59 am
Urze wrote:Lea, apie pirmąjį dendrobį atrašiau kitoje temoje, kur jam labiau tinka būti. O šitas dažytas dendrobis elgsis kaip ir nedažyti - nužydės, numes lapus ir pereis į ramybės periodą, kuris turėtų būti sausesnis ir vėsus. Tas stiebas jau nesužaliuos, bet pavasarį turėtų iš jo pagrindo pradėti augti naujas ūglis. Bet gali būti ir toks variantas, kad nuo dažų visai užsilenks. ...
na, lapų nenumetė, nespėjus nukristi net ir žiedams ėmė augintis ūgliukus, matyt dėl to, kad kambaryje šilta, dabar jų auga net šeši :D bet mėlyno dažo pėdsakai dar matyti...
mozaika wrote:
Fri Feb 21, 2014 6:01 pm
Šiandien man po darbo buvo užplūdus persodinimo nuotaika. Kažkaip jau niežtėjo nagus, tai nusprendžiau persodinti savo dendrobium'ą noid'uką. Patį vyriausią, jau ketvertus metelius pas mane gyvenantį. Persodinti jau labai reikėjo, nes nauji ūgliai tiesiog plojosi prie molinio vazono sienelių. Tai gi, viską pamerkiau į šiltą vandens vonelę ir bandžiau įgyvendinti išėmimo iš vazono misiją. Buvo sudėtinga, teko pasitelkti net savo namuose esantį didžiausią ir ilgiausią peilį. Išėmiau su minimaliais pažeidimais.
Šaknys matosi labai gražios. Tai visą augalo šaknyną pamerkiau į šiltą vandenį, pakedenau, šiek tiek ir sodinau į savadarbį krepšelį. Net nebuvo ką iškarpyti. Į tokį krepšelį sodinau, nes jau vazono negalėjau rinktis dėl dydžio. Didelio, apvalaus vazono neturėčiau kur padėti ir visiškai nepraktiška, nepatogu. O šitokį variantą aš dar galiu pritaikyti. Nors moliniame jam labai labai patiko.
Dendrobium NoId (2).JPG

Iš pradžių maniau, kad krepšelis tikrai bus per didelis. Nors aš jį ir dariau su nemažu resursu į ateitį, kad man nereiktų vėl kada greitu metu persodinti, bet pasirodo, nėr jis toks didelis, kaip atrodė.

Priramstytas, pririštas dabar galės plėstis į visas puses. Erdvės yra pakankamai :roll: .
mozaika wrote:
Sat Mar 22, 2014 8:29 pm
Toks vaizdas, kad šis dendrobis yra kvepiantis :scratchheadyellow: . Jeigu pas ką žydės norėtųsi, kad pasektų. Kvepia ne ką tik išsiskleidę žiedai ir pasenę, bet vidutinio senumo - jeigu galima taip išsireikšti. Ne itin smarkiai, bet kažkuo :).
mozaika wrote:
Sun Mar 23, 2014 12:43 pm
Ramsis wrote:
Urze wrote:Gražiai atrodo tam molinuke, tikriausiai ir stabilumo suteikia?
Galiu pasakyti, kad vienu metu ji tuos molinukus dalino į kairę ir į dešinę. Vienas sau pagalvojau, kad jie dar tie senoviški "ekologiški". :)
Aš jų dar pakankamai turiu ir galiu vis dar dalintis, tik dauguma likę dideli ir vidutinio dydžio :). Mažiukai greičiau išėjo, o ir man patiko masdevalijas juose auginti.
O čia matosi kaip vanda įtupdžiusi į molinuką su daug skylučių :D
Urze wrote:
mozaika wrote:kai peržydės vėl surišiu stiebus į krūvą.
O kažkas vakar sakė, kad nemėgsta visokių pagaliukų, raištukų ir kaspiniukų. [Baksnoju]
Nemėgstu :no:. Dabar kaip ant parodos tai visi šniūriukai nuimti ir kol žydės tol nebus surišta, o kaip baigs surišiu ir į lauką, o žiemos metu stovi toli nuo mano akių :D .
Memo wrote:
Tue Mar 25, 2014 8:05 am
Labas rytas mieli "orchidėjininkai". Turiu klausimą. Ir kad išvengti tokių atsakymų kaip "paskaitykite, panaršykite" užbėgsiu už akių ir pasakysiu kad daug skaičiau ir ieškojau. Bet savo situacijai nieko konkretaus neradau [Geda2] O ir nuo tokios informacijos gausos, labai viskas susimašė..

Pas mane rugpjūčio pabaigoje atkeliavo dendrobium nobile tipo hibridas. Kiek žinau turėjo 3 auginukus, bet jie berods supūdyti buvo. Na iki manęs atkeliavo tik vienas pagrindinis stiebas. Su lapais. Rudenį (mėn tiksliai nepasakysiu) jis man iš pradžių numetė lapus, liko tik vienas lapas ant viršūnės. tada sužydėjo. Kiekvienas žiedynas turėjo nuo 3 iki 4 pumpurų. Su laiku ir žiedai nukrito.

Tada kaip suprantu buvo "miegojimo metas". Stiebas susiraukšlėjo ir jis sau egzistavo pas mane su tuo vienu lapeliu. Pasiskaičiau, kad kovą galima po truputį grįžti prie laistymo. Atsirado 3 spurgai, iš 3 spurgų - du keikiai 8-) (Spėju nereikėjo laistyti pastebėjus tuos spirgus?)

Apibendrinant: Iki atkeliavimo pas mane rudenį jis buvo išleidęs auginius bet jie nupuvo. Reikėtų laistyti atsargiai ir neapliejant naujų auginių kol jie nepasiekia tam tikro aukščio? Nuo Lapkričio iki pavasario reikia nobile palikti ramybėje? vėsiai ir drėgnai? Kaip man elgtis toliau? Žinau, kad palaukt kol keikiai turės 5 cm ilgio šaknis ir galima atskirti? Sodinti atskirai? Ar šis stiebas atsigaus? Ar galiu tikėtis, kad atsiras rudeniop vėl nauji auginiai? Žiedai? Kaip man dabar reikėtų prižiūrėt kai jis su keikiais? Laistyti? Man dabar aktualiausia tolimesnė priežiūra. Nuo keikio auginimo ant pagrindinio stiebo iki atskyrimo ir tolimesnes keikių ir dendrobio priežiūros. Help :roll: :poke:
vendigo wrote:
Tue Mar 25, 2014 10:13 am
Iš tikrųjų tai praverstų pamatyti to stiebo nuotrauką ;) Aš tai manyčiau, tie naujieji auginiai nupuvo turbūt ne nuo to, kad vanduo pateko ant jų (nors galėjo ir taip būti), bet greičiausiai nuo bendro viso augalo perlaistymo. Dabar didžiausias viltis dėčiau į tuos keikius. Nelabai tikėčiau, kad augalas išleis naujus auginius. O senasis stiebas didžiausia tikimybė, kad nunyks. Svarbiausia, kad jo jėgų užtektų tiems keikiams išauginti. Jei keikiai dar maži, arba šaknys labai mažos, ir jei tas stiebas atrodo dar pakankamai gyvybingas, tai tegu viskas lieka taip kaip yra. Bet pastebėjus, kad stiebas nuo apačios pradeda juoduoti, pūti, gelsti, džiūti, ar dar kas nors negero darosi, tai aš asmeniškai kirpčiau tą stiebą aukščiau puvimo vietos, ir bandyčiau keikius augintis atskirai. Nukirptas stiebas gali pakankamai ilgai išbūti gyvybingas. Galima jį guldyti į kokį lovelį, kur būtų palaikoma oro drėgmė, ir tikėtis, kad keikiai ant to stiebo toliau sėkmingai vystysis iki išsiaugins pakankamai dideles šakneles. Keikių šakneles galima apdėti kiminais (ne per daug, kad nesupūtų), arba žieve. Negiliai, tik tiek, kad truputį dengtų ir sulaikytų drėgmę. Turi būti pakankamai geras vėdinimas, kad stiebo neužpultų pelėsis. Mano nuomonė būtų tokia. :)
Memo wrote:
Tue Mar 25, 2014 5:31 pm
Pridedu foto. Pats stiebas jis nėra nei pajuodęs nei kaip kitaip spalva pakitusi. Tiesiog susiraukšlėjęs. Taip norėtųsi "nenurašyti" jo.. :cry:
DSC_0124.JPG
DSC_0124.JPG (133.47 KiB) Viewed 2250 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by MrGreen »

vendigo wrote:
Tue Mar 25, 2014 6:13 pm
Manyčiau, kad su laiku jis nunyks. Tik sprendžiant iš išvaizdos, tai turėtų įvykti ne taip labai greitai. Greičiausiai suspės pakankamai išsiauginti tuos keikius, kad juos būtų galima atskirti ir pasodinti. Juolabiau, kad dabar pavasaris, tai keikių augimas turėtų stipriai suaktyvėti, ir jie turėtų stipriai pajudėti į priekį. O į patį augalą daug vilčių nedėčiau. Būna, kad stiebas sugalvoja augintis kokį keikį labai žemai, prie pat substrato. Tai tada gaunasi neblogas variantas. Keikio šaknys iš karto eina į substratą, ir gaunasi kaip dar vienas stiebas. Nu bet šiaip tai visokių stebuklų būna. Gal sugebės dar ką išstenėt iš senų šaknų. Ateitis parodys. Dabar, manyčiau, didžiausia rizika yra neperlaistyti. Nes augalas labai nevešlus, neturi nei daug lapų, nei daug stiebų. Todėl ir vandens garins labai mažai. Užsistovėjęs šlapias substratas jau gali būti galutinai pražūtingas.
Urze wrote:
Fri Nov 24, 2017 6:21 pm
Pagyrų temoje kilo svarstymai, kas tai per dendrobis, parsinešu ją čia.
Urze wrote:
Wed Nov 22, 2017 6:57 pm
O pas mane jau balto ir kvapnaus "sniego" ant palangės prisikaupė. Dendrobium nobile tipo žemais, plonais stiebais, kokių "Ermitažan" buvo prieš metus ar kelis užvežta. Labai neįnoringas, lengvai auga ir šiltai stovėdamas pražysta be jokio raginimo.
Image
Dendrobium nobile tipo (žemaūgis, smulkus, kvepiantis)
laumika wrote:
Thu Nov 23, 2017 7:11 pm
Urze, kaip tik žiūrinėjau "orchidėjos.lt" ko jie ten gero turi ir užkliuvau ties dendrobium moniliforme. Bent žiedai labai panašūs į jūsiškio, kartais negali būt kažkas į tą temą? Visai ir man praverstu toks nedidukas ir nelabai įnoringas.... :Hmmmm: :)
zemuoge wrote:
Fri Nov 24, 2017 12:38 pm
Žiedai iš tikrųjų panašūs, ir dydis, tik nesuprantu, kodėl jis visas lapuotas? Urze, ar jis nemeta lapų?
laumika wrote:
Fri Nov 24, 2017 2:58 pm
Vat ir aš dėl lapų suabejojau, nes Urzes toks visas gražiai žalias, o google kiek žiūrėjau moniliforme tokie ne itin lapuoti... :Hmmmm:

Aš daug nemąstydama priskyriau jį Dendrobium nobile tipo hibridams, nes Lietuvos prekybos centruose kaži ar būna kokių nors dar dendrobių apart nobile arba biggibum tipo hibridų, kas ir lėmė mano tokį "krikšto" sprendimą. Panašumo į Dendrobium moniliforme kažkiek gal turi bent iš ūgio pusės (per pusantrų metų auginimo didesnių nei sprindis ūglių neišaugino) ir kad žiedas baltas, bet kitka skiriasi. Šito dendrobio žiedo lūpa garbiniuotu kraštu ir platesnė, o D. moniliforme ji yra lygiu kraštu, siaura ir pailga.
Image

Nors gal sukryžminus tokį Dendrobium nobile hibridą su tokiu D. moniliforme gal ir gautųsi toks kaip mano turimas dendrobis? Kas ti žino. Paso su savim neturėjo, tai vardų bet kokių prigalvoti galima, bet įrodyti neturim kaip.

Lapus nuo senųjų ūglių numeta, bet palengva, nesiplikina smarkiai. Per šiuos metus prileido daug naujų ūglių, tai jie paslėpė senuosius plikus stiebus. Beje, jis buvo pasodintas grynuose, smarkiai suspaustuose kiminuose. Su mano laistymo įpročiais jis nebūtų išgyvenęs, todėl persodinau į neglazūruotą molinuką su vidutinio stambumo žieve. Biški pasiraukšlėjo dėl tokių pokyčių, bet tada dažniau liejau, o kai prisiaugino naujų šaknų, laistymą suretinau. Prisitaikė gan greitai, gal per pusmetį. Dabar tarp laistymų dažniausiai visiškai išdžiūsta. Vasarą drėgmės gauna daugiau. Trąšų buvo kelis kartus gavęs pavasarį, o paskui - tik gan kietas vandentiekio vanduo. Per dieną gauna kelias valandas tiesioginės saulės, o likusį laiką - gan šviesiai.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Fri Nov 24, 2017 7:04 pm
Priežiūra, tai kaip pirštu į akį, lygiai tokia pati ir mano. Visad sakydavau, kad man sunkiai sekasi su dendrobiumais, bet šis ypač nereiklus.
zemuoge wrote:
Fri Nov 24, 2017 11:02 pm
Panašu į hibridą su moniliforme tėvais. Labai jis man patiko )). O žydi kartą per metus, ar dažniau? Ar kvepia?
Urze wrote:
Sat Nov 25, 2017 10:37 am
Pagrindinis žydėjimas dabar, bet, jei gerai prisimenu, keliais žiedais žydėjo ir varasą ar pavasarį. Kvepiantis. Nosį prikišus jaučiasi panašus į jacintų kvapas, iš truputį toliau kvapaa malonus, bet toli nesklindantis.
mozaika wrote:
Thu Aug 30, 2018 9:43 pm
Jau galiu drąsiai sakyti, kad šis dendrobis 8 metus pas mane gyvena. Koks užaugo, nieko protingiau nesugalvojau, tai palyginimui vaisių dėžutė. Bet man niekaip nesuvokiama kaip japonai vienu ypu pražydina tokias puokštes. Aš ir džiovinu žiemos metu, ir vėsumos gauna, ir mylimas trąšomis, ir nemylimas vasaros metu išmestas į lauką ir vis tiek nieko. :neutral: . Ūglių auginasi baisybę, keikio nė vieno ir tik vienas kitas ne laiku išstenėtas žiedas. Įgrasinimus apie išmetimą visiškai nereaguoja. 8-)

Dendrobium hyb.jpg
Dendrobium hyb.jpg (143.36 KiB) Viewed 2249 times
Dendrobium hyb..jpg
Dendrobium hyb..jpg (123.34 KiB) Viewed 2249 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Fri Jan 11, 2019 12:15 pm
Dendrobium nobile hibridas. Po daugumos orchidėjų rudeninio nušalimo, kelis metus vienas stiebagumbis gyveno uždarytas butely tarp kiminų. Šiemet išlaisvintas.
20190111_100531.jpeg
20190111_100531.jpeg (57.87 KiB) Viewed 2249 times

User avatar
Aga
Posts: 290
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by Aga »

Dendrobium Stardust 'Firebird'
Jis su manimi jau kelis metus. Laistau ir tręšiu kol auga. Kai subrandina naujus ūglius (dažniausiai rudens pradžioje) nustoju laistyti, laikau balkone kol nėra per šalta (dažniausiai iki spalio vidurio, pabaigos...). Namuose stovi ant viesios palangės. Kai pasirodo nauji ūgliai po truputį pradedu laistyti, tuo metų ir pasirodo žiedstebiu užuomazgos.
2014.03
2014.03
TOM22625a.JPG (4.59 MiB) Viewed 1323 times
2014.03
2014.03
TOM22630a.JPG (4.42 MiB) Viewed 1323 times
2019.02
2019.02
ORG_DSC03102.JPG (9.15 MiB) Viewed 1323 times
2019.02
2019.02
ORG_DSC03100.JPG (4.68 MiB) Viewed 1323 times
2021.12
2021.12
DSC05998b.jpg (1.63 MiB) Viewed 1323 times

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1074
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by Abitalė »

Aga, labai gražus! Kaip įdomu turi nuotraukas nuo 2014m. žydėjimo!
Šiemet aš kažkaip nepritaikiau sąlygų, per ilgai per šiltai stovėjo, tai tik naujus ūglius auginasi, žiedų nematyti...

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium nobile ir jo hibridai

Post by Urze »

Tiesiog puikus! Ačiū už receptą. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests