Dendrobium microbulbon

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium microbulbon

Post by MrGreen »

Giriniss wrote:
Sun Feb 05, 2012 11:13 pm
Dendrobium microbulbon

Gamtoje
Tai - gana reta epifitinė rūšis, paplitusi Indijoje.

Auginimo sąlygos
Mūsų D. microbulbon auga pritvirtintas ant bloko orchidariume, prie pat lempų. Orchidariumą apšviečia keturios T8 lempos: viena Osram Fluora (1400lm, "augalinis" spektras, daugiausiai raudonojoje srityje) ir trys Osram Biolux (2300lm, spalvų atkūrimas >90%, spalvinė temperatūra apie 6500K).
Orchidariume drėgmė didelė (80-90%), tačiau prie lempų turėtų būti šiek tiek mažesnė. Šaknytės labai plonos, tad svarbu joms neduoti išdžiūti; dėl to augaliukas kasdien nupurškiamas RO vandeniu. Tiesa, šaknų mirkimas šiuo atveju būtų dar blogiau nei perdžiūvimas...
Temperatūra - kambario, daugiau nei 20C. Šiaip, kiek skaičiau, vidutinė temperatūra jam ir rekomenduojama.

Pastabos dėl rūšių
Panašiu laikomas D. garrettii. Jei paklaidžiosite internete, yra grupė žmonių, D. microbulbon vadinančiu žymiai baltesniais žiedais žydinčius dendrobius nei matote mūsų nuotraukose; pagal juos, mūsiškis būtų panašesnis į D. garrettii.
Esminė problema identifikuojant šias rūšis yra šių dendrobiumų spalvinių variacijų gausa. Spalviškai pilnai atitinkantį yra sunkoka rasti.
Šiaip ar taip, esu įsitikinusi, kad mūsų turimas augaliukas yra D. microbulbon - atitinka dydis. (Ir pirkome kaip D. microbulbon.)


Musiskis visai miniatiurinis dendrobiukas (vienas is zmonos miniuku kolekcijos)

kiek daugiau txt veliau
Giriniss wrote:
Thu Feb 09, 2012 10:20 pm
update: sukurpėm šiek tiek teksto, rasit auginimo sąlygas pirmajame poste

Tą šilumamėgį suprantu kaip tiesiog peršalti nemėgstantį, t.y., balkonan ar laukan neišneši, bet kambario temperatūra tikrai neturėtų piktintis. Plius, jei augini prie lempų, savaime šilčiau. Tiesą pasakius, net interliudiją prieš šildymo sezoną atlaikė be jokių nusiskundimų.
Paprastai problemos būna su vėsiamėgiais...
Ramsis wrote:
Fri Feb 10, 2012 3:57 pm
Šiaip visi daugiau ar mažiau pripažysta kad vėsiamėgius auginti kur kas sunkiau. Beja ir pats esu pastebėjąs kad šių metų ilgas "ruduo", pakenkė orchidėjų augimui.
andriuxplind2 wrote:
Thu May 02, 2013 2:44 pm
Turiu klausimą Giriniui
Kuom skiriasi Den. microbulbon ir Den. garrettii? Ar tai tas pats augalas? Nes kiek ieškau info, man jie abu visiškai vienodi. :think:
andriuxplind2 wrote:
Thu May 02, 2013 8:51 pm
Urze wrote:Skiriasi lūpa. Šiaip labai panašūs. "Orchidėjų" žurnalo 10 numeryje apie tai yra.
Tai taip, tas straipsnis perskaitytas jau 10kartų :lol: kadangi nuo šiandien aš tą mikro bulvių galvos skausmą įsitaisiau :mrgreen:
Ale jaučiu, kad reikia į atskirą temą kraustytis, nes D. garettii tai ne D. microbulbon
Giriniss wrote:
Thu May 02, 2013 11:06 pm
Su microbulbonu ir garrečiu čia senas mano galvos skausmas - jei ieškosi paveiksliukų, gausi veik identiškus rezultatus. Realiai faktas, kad tai skirtingi augalai: CITES sąrašuose (čia bene patikimiausias šaltinis, kokį teko rasti) D. garrettii pateikiamas kaip tailandietis, o microbulbonas auga Indijoj. Kiek teko skaityti ir knistis (o informacijos perkapsčiau tikrai nemažai - pakankamai suerzino, kad nerandu aiškaus atsakymo), esminė problema ta, kad apie patį garretį kaipo garretį informacijos nelabai ir yra. Analogiška situacija, kiek matau, yra ir su gauja kitų miniukų iš gausios dendrobių giminės. Apie microbulboniuką gali rast ir senus aprašymus iš ekspedicijų, ir nesenas disertacijas, ir viso kito gėrio. Dėl visos tos informacijos aš linkus pasitikėt, kad mūsų turimi augalai yra D. microbulbon. Beje, turim du individus, straipsniui kaip tik para gal kokia pavėlavau nuotraukas didesnio kupsto pateikt; žiedai paskutiniai buvę abiejų augalų gerokai intensyvesnių spalvų nei čia Girinio pateiktose nuotraukose, todėl visi tie skirtingų rūšių ieškojimai atsižvelgiant į spalvų intensyvumus man atrodo keistokai.
Grįžtant prie D. garrettii. Jei klausi, nes pats įsigijai augalą su etikete "D. garrettii", tai ką žinau, ką iš tikrųjų turi :) Gali būti D. microbulbon, daugiau ar mažiau panašus į mūsiškį, gali būti kažkas visai kito. Pastaruoju variantu pabandysiu tavąjį augaliuką priimt kaip D. garrettii etaloną :D Kaip atrodo tikrasis D. garrettii, nuoširdžiai - tiksliai pasakyti negaliu; ši informacija guli "Opera botanica" archyvuose, iki kurių, deja, prisikapstyti negaliu.
Čia yra vienas galimas variantas: http://speciesidentificationtaskforce.b ... obium.html Pati nuotrauka ten pateikta paprastai lyg ir D. delacouri spalvine forma vadinama (nežinau, "teisėtai" ar ne), bet apatinis paveikslėlis galėtų būti ir teisingas: Stachyobiumas ir pakankamai mažas, kad būtų aklai su microbulbonu dažnai painiojamas, ir skirtumų matosi (pagrinde ką aš matau - tai lūpa su įmantriom "karbatkytėm" ir dideli lapai).
Žodžiu, laukiam taviškio augalo žiedų, žiūrim, ką jie pasakys :)
andriuxplind2 wrote:
Thu May 02, 2013 11:36 pm
Dėkui už išsamų atsakymą. Visgi, ryt aš jį nufotografuosiu ir įkelsiu foto, nes pačios pseudobulbos tai irgi kitokios nei microbulbono. Bet iš tiesų, kas jis toks - bus aišku tik iš žiedų.
andriuxplind2 wrote:
Fri Jun 28, 2013 12:36 pm
Girinisss [Geda2] Uždelsta foto, ale, jau ir lapai po truputį matosi, nes buvo visai sausi bulbikai su vos prasikalusiais naujais ūgliukais.
Image
andriuxplind2 wrote:
Thu Jul 04, 2013 2:24 pm
Giriniss wrote:Na, man labai panašu į microbulboną, su gražiom, diidelėm bulvytėm :) Dėl savo kompetencijos nerealaus neišsenkamumo nieko garantuot negaliu, tačiau mūsiškėse mikrobulvių lysvelėse sočiai panašių bulvyčių, nors šiaip konkrečiai pas mus kažkodėl retokai būna iki tiek išsifrakcionavimų nuaugusios (priešingai nei visam plačiajam pasauly). Lapai mūsiškių panašios formos, kad jų leistų daugiau nei pora irgi pasitaiko. Aš laikyčiau Jūsų šį nuostabų padarėlį irgi D. microbulbon (until proven otherwise).
Atrodo gerai įsikūręs. Kur laikote?
Tai man ir kilo įtarimas, kad čia D. microbulbon, o ne D. garretii dėl pačių bulvių. Nors žinoma, kol nėra žiedų, tai tik spėliojimai :)
Gyvena jisai orchiakvariume, netoli flora lempos su kaitriniu mechanizmu. Apipurškiu kartą į dvi dienas ryte arba vakare, nors manau, reikėtų drėgmės kiek daugiau. Trąšų gauna kas antrą purškimą. Tik turiu įtarimą, kad reikės keisti bloką, nes šaknys nenori kabintis prie jo.

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests