Masdevallia coccinea

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Masdevallia coccinea

Post by Urze »

Ramsis wrote:turiu Masdevallia coccinea var Thea šiais metais kaip ir kiekvieną pavasarį prisiaugono naujų auginių, kur ne kur matyt ir žiedstiebiai, tačiau net nežinau kaip ir ką padariau blogai, bet praeitrais metais didelė jų dalis papraščiausiai nepražydo, įdomu kas laukia šias metais, žiedstiebiai lenda, vazonikas kokį centimetrą paniręs į vandenį, gal jį traukti lauk iš tos balos ir leisti laiks nuo laiko bent jau išsivarvėti :?: Nes jausmas toks, kad praeitais metais, nuo per didelės drėgmės ir tikrai vėsaus tuo metu oro, tie žiedstiebiai paprasčiausiai supuvo.
Olivija wrote:manau, kad "išsivarvėt" tikrai reiktų leisti. O kur laikai? Kaip su vėdinimu? :?:
Ramsis wrote:ir visdėlto karščiai padarė savo, nei vienas žiedas neišgyveno, reikia mastyti kaip ją pradėti vėsinti
Ramsis wrote:Na štai ir Masdevallia coccinea var Thea nuotrauka :) Ramsis ją labai mylėjo, laistė, tręšė, laistė, tręšė,laistė, tręšė, tada ji iš tos meilės pradėjo keistai džiovinti lapų galiukus. Ir kokių gi jos negavo trąšų :Bzzz: gal kokių 5 rūšių, ir dar neskaitant tų kurias naudoja šeima laukų purškimui. Vėliau Ramsis labai užsirūstino ir daugiau nebetręšė laaaabai ilgai - visą pavasarį ir vasarą, tai ta masdevalija išsigando ir užsiaugino naujus ūglius su naujais lapais, bet Ramsis ir toliau pyko ir jos nebetręšė, lapukai nerudavo, o kad Ramsis nepyktų dar ir pražydo :)
Turiu dar ir Masdevallia coccinea alba formą, bet ši kolkas dar nežydėjus, tačiau ji yra ir kurkas mažesnė už var. Thea
20201103_103201.jpg
20201103_103201.jpg (94.79 KiB) Viewed 983 times
Kaštonė wrote:
Tue Nov 06, 2012 12:33 pm
Kaštonė wrote:
Rita wrote:ar labai kaprizinga Masdevallia coccinea?
Verta paminėti, kad ji yra šalčiamėgė :!:
Visgi prisižiūrėjusi forumiečių sėkmingai auginamų ir žydinčių Masdevallia coccinea nuotraukų, susigundžiau ir aš pabandyt su ja susidraugaut. Pas mane auga jos alba forma.
uranija wrote:Norėjau pasiteirauti kiokioj temperatūroje žiemoja pas jus Masdevallia coccinea? ir kitos šalčiamėgės :scratchheadyellow: ir kokią aukščiausią temperatūrą jos dar gali pakęsti?
Pagal M. ir Ch. Baker Orchid species culture sheet, Masdevallia coccinea natūraliose augimvietėse ištisus metus dienos temperatūra yra 13-14 laipsnių, naktį 8-9 laipsniai. Todėl norint ją sėkmingai auginti, ko gero reikia "šaldyti". Tą galima daryti įvairiai, pvz., statyti vazonus ant šaldymo blokelių (kokie dedasi į transportinius šaltkrepšius, apdėlioti vazonus ledukais ir pan.

O beje, Ramsi, labai laukiam žadėtojo straipsnio apie šią masdevaliją :poke: ;) .
Ramsis wrote:
Tue Apr 30, 2013 3:41 pm
Paspalvosiu šią temą. Žiedai ne mano nuopelnas, tiesiog augalus iš Frankfuto parsivežiau su pumpurais. Matyt nuo kelionės žiedstiebiai susiraitę, ir šsikraipę.
Nuotraukos tam kad parodyti kiek įvairovės galima aptikti vienoje rūšyje. O kažkur skaičiau, kad atmainų yra apie 200.
Taigi Masdevallia coccinea "Orange"

Image

ir Masdevallia coccinea var. harryana

Image
Evaja wrote:karštomis dienomis svarbu, kad augalas nestovėtų vidurdienį šlapias, nes šaknys gali tiesiog "išvirti". SAugoti nuo tiesioginių pietinių saulės spindulių, atokaitos, užtikrinti gerą vėdinimą, na o vakare palaistyti, kad per naktį atgautų jėgas :)
migles wrote:Mano Masdevallia coccinea sėkmingai auga lauke pavėsyje, nuo lietaus apsaugotoje vietoje. Pavasarį buvau išigandusi, nes trys seni lapai pagelto, tad juos iškirpau. šiuo metu aktyviai augina naujus lapelius, bet kol kas dar labai nedideli. Kiek supratau ji bijo trąšų, tai jos išimtinai netręšiu, nors gal reikėtų, kai ji aktyviai auga?
Evaja wrote:Aš saviškes vis patręšiu silpnu trąšų tirpalu kas kokį trečią laistymą. Nemačiau, kad pakenktų :)
Ramsis wrote:Na kaip tik šiandien dalinausi savo pastebėjimais apie šį augalą, kaip žinia aš turiu gan nemažą jo krūmą, ir aš veliju geriau jį persodinti griežtai kas du metai, negu naudoti trąšas, tiesa tikrai negaliu tvirtinti kad nuo jų man ankščiau ruduodavo lapų galiukai, tačiau jau antra vasara kai trąšas sumažinau beveik iki 0,o lapai nustoju ruduoti. Tiesa dar teks palaukti kol galutinai pasikeis lapija tačiau pamažu jau krūmas tampa gražus.
Eliss wrote:Ar dabar būtų tinkamas metas persodint masdevalijai? Gavau pasodintą kiminuose ir akmenukuose.
Ramsis wrote:Ieškokite naujų ūglių ir naujų šaknų, kitaip augalas labai ilgai merdės.
Uranija wrote:M. coccinea alba auginosi 2 žiedstiebius, prieš savaitę pagelto vienas, šiandien mačiau gelsta ir antrasis.. :( auga dar vienas, tai neįsivaizduoju kaip jį išsaugoti.. pastačiau tolėliau nuo lango (žiemojo ant pietinės vėsios palangės), kambaryje temperatūra apie 20 laipsnių.. Vėsiau neturiu kur pastatyti, nebent nešti į stiklintą balkoną, bet ten gal per vėsu dar bus.. :think:
M. cocinea var. Thea irgi auginasi naujus lapus ir žiedstiebius..
mam wrote:Kai mano masdevalijos nudžiovina visą žiedstiebį, pirmiausiai žiūriu, ar:
1) nėra per šlapia, ar pradžiūsta šaknys, ar jos nemirksta ir nepūva,
2) jei auga ant palangės, ar ne per sausa (vazonėlio viršų apdedu drėgnais kiminais ir stengiuosi, kad jie būtų drėgni, bet ne šlapias substratas),
3) dažniausiai reikalai pagerėja palaisčius su trąšom :)
Ramsis wrote:Aš pastebėjau vieną tendenciją. Jeigu ši Masdevallia pradeda auginti pumpurus, tai jai negalima pakeisti sąlygų. Pvz.: Vasarą būna sausi ir šilti orai, ji pradeda auginti žiedstiebius, ir jeigu tik atšąla oras, visi kaip mat nudžiūsta. Lygiai taip atvirkščiai, lietinga, vėsu užėjo kaitra - žiedstiebių vėl nebėra. Įtariu kad pas tave bus panašiai. Ar toji vėsi pietinė palangė netapo karšta kai pašvietė saulė :question:
Ir ši masdevalija, ne pumpurus meta bet nudžiovina visą žiestiebį, ir pradžių šlapiai, o vėliau jis sudžiūsta. Dar vienas dalykas niekada nečiupinėk pačių žiestiebių iki kol neprasiskleis žiedai, kažkodėl man jie visi po to žūva. :oops:
Uranija wrote:Ačiū už patarimus ;). Reiks pabandyti įstatyti kur nors, kad drėgmė padidėtų..
Kai užšviečia saulė, tikrai neblogai prikaista kambarys.. masdevalijas nukėliau tolėliau nuo lango, kad bent jau tiesioginių saulės spindulių negautų.. Neščiau ant šiaurinės palangės, bet kas antrą/trečią dieną dar namus pasišildom, tada jau ten per šilta būtų.. Greičiau orai atšiltų, keliautų visos į lauką :)
Ramsis wrote:Šiais metais mane labai džiugina Masdevallia coccinea var Thea pirmas žiedas, o tiksliau jo dydis. Negana to, turiu galimybę palyginti turimų M. coccinea spalvas, nes Masdevallia coccinea var. harryana bebaigenti žydėti, vis dar turi kelis žydinčius žiedus, o Masdevallia coccinea "Orange" ir Masdevallia coccinea var Thea pradeda žydėti, tiesa pastaroji žydės šiek tiek gausiau nei oranžinė.

Paspalvosiu mano labai mėgstamos masdevalijos temą. Nors visa tai žydėjo vasarą bet tik dabar pradėjau tvarkyti nuotraukas.
Masdevallia coccinea xanthina 'Longfellow' BM/DOG
Masdevallia coccinea xanthina 'Longfellow' BMDOG.jpg
Masdevallia coccinea xanthina 'Longfellow' BMDOG.jpg (34.72 KiB) Viewed 983 times

Masdevallia coccinea var. harryana
Masdevallia coccinea var1.jpg
Masdevallia coccinea var1.jpg (42.27 KiB) Viewed 983 times

Masdevallia coccinea var. Thea
Masdevallia coccinea var Thea 2016.jpg
Masdevallia coccinea var Thea 2016.jpg (77.55 KiB) Viewed 983 times
Masdevallia coccinea 'Santa Barbara's Carmen Beauty'
Tiesą sakant didelio skirtumo tarp šios formos ir tarp Masdevallia coccinea var. Thea nematau, bet gal tik kolkas, nes ši žydi pirmą kartą ir tik vienu žiedu. Gal kiek skiriasi atspalvis, gal kiek kitokia žiedo forma. Viskas pasimatys vėliau. O, kad čia kita forma tai tikrai, nes lapai ir augimo būdas tikrai kitoks nei kitų


mam wrote:Ramsi, labai gražios Jūsų masdevalijos. Aš irgi kelias įsigijau, pirmą kartą žydi. Masdevallia coccinea 'grandiflora Colombia- labai graži, o Masdevallia coccinea iš Ecuageneros- kažkokia baltai dryžuota, kaip virusinė. Laukiu, kol prasiskleis dar vienas žiedas, tada bus matyti- mesti ją lauk, ar ne. Pirkta iš Akerne.
DSC_1009a.jpg
DSC_1009a.jpg (90.49 KiB) Viewed 983 times
DSC_1021s.jpg
DSC_1021s.jpg (73.24 KiB) Viewed 983 times
Ramsis wrote:Masdevallia coccinea iš Ecuageneros ir aš turiu. Kolkas nežydėjo. Žiūrėsiu kas bus. Žiūrint į jūsų man jos spalva sakyčiau tokia nematyta, būtų gerai tokią turėti.
Ričardas wrote:Ignai, visdėlto paviko su šia gražuole susikalbėti .
Masdevallia coccinea var. Thea
2020-05-24_04-53-56.jpg
2020-05-24_04-53-56.jpg (75.82 KiB) Viewed 983 times
2020-05-24_04-54-10.jpg
2020-05-24_04-54-10.jpg (70.48 KiB) Viewed 983 times
2020-05-24_04-54-18.jpg
2020-05-24_04-54-18.jpg (104.1 KiB) Viewed 983 times
mozaika wrote:Patiko man ji, spalva jos superinė, bet pas mane jau turbūt namuose per šilta ir žiemos metu. Negaliu su masdevalijomis gyventi.
Ričardas wrote:Ilgai fotkinau fisikiais nustatimais bet tikros žiedų spalvos taip ir nesigavo išgauti.
Praitais metais nudžiuvo žiedkočiai bet šiais metais vazono dugnas vos vos apsemtas vandeniu be to dar apipurškiu kiekvieną dieną augala . Žiemą gyveno ne taip vėsiai ir oro drėgnis buvo persausas, tai atrodė nei gyva nei mirusi bet atėjus pavasariui vazono dugas buvo visada vandeni tai pajudėjo ir į augimą ir 6 žiedkočius auginasi.
Paskubėjau nufotkinti , nes baiminuos kad galiu nesulaukti visų žiedų :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Masdevallia coccinea

Post by Eliss »

Kas turi gerų minčių pražydint?. Niekaip. Visiškai ne mano augalas. Gal sausiau palaikyt?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Masdevallia coccinea

Post by MrGreen »

Saulės daugiau, kitaip nieko nebus.

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests