Spathoglottis (liet. Liežuvenė)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Spathoglottis (liet. Liežuvenė)

Post by mozaika »

Romans wrote:
Tue Oct 19, 2010 3:25 pm
Yra nustatytos 47 rūšys. Paplitimo arealas India, Filipinai, Pietryčių Azija, Naujoji Gvinėja, Naujoji Kaledonija (salų grupė pietvakarių Ramiajame vandenyne), Borneo, Australia ir kt.

Spathoglotis affinis, spathoglotis albida, spathoglotis alpina, spathoglotis altigena, spathoglotis aurea, spathoglotis bulbosa, spathoglotis carolinensis, spathoglotis chrysantha, spathoglotis chrysodorus, spathoglotis confusa, spathoglotis doctersii, spathoglotis eburnea, spathoglotis elmeri, spathoglotis elobulata, spathoglotis erectiflora, spathoglotis gracilis, spathoglotis grandifolia, spathoglotis hardingiana, spathoglotis ixioides, spathoglotis kenejiae, spathoglotis kimballiana, spathoglotis lane-poolei, spathoglotis latifolia, spathoglotis micronesiaca, spathoglotis oreophila, spathoglotis pacifica, spathoglotis palawanensis, spathoglotis papuana, spathoglotis parviflora, spathoglotis paulinae, spathoglotis petri, spathoglotis philippinensis, spathoglotis plicata, spathoglotis portus-finschii, spathoglotis pubescens, spathoglotis pulchra, spathoglotis smithii, spathoglotis stenophylla, spathoglotis sulawesiensis, spathoglotis tomentosa, spathoglotis tricallosa, spathoglotis umbraticola, spathoglotis unguiculata, spathoglotis vanoverberghii, spathoglotis vanvuurenii, spathoglotis velutina, spathoglotis wariana.

Spathoglotis affinis labiau yra žinomas sinonimu Spa. lobbii(1862) arba Spa. regneri (1887). Spa. affinis yra žemėja augantis ar litofitinis augalas. Pseudogumbai plokščios formos, neturintys taisyklingos formos. Kiekvienas pseudogumbas išleidžia 2-4 linijiškus-lancetiškus lapus, kurie gali būti iki 30 cm ilgio ir 2-3 cm pločio. Klostuoti lapai nukrinta ir dažniausiai jų nėra ant augalo žydėjimo periodu. Žiedstiebis formuojasi iš stiebo, kuris pasirodo prie lapų pagrindo (?) ir dažniausiai yra daug ilgesnis nei patys lapai apie 20-30-70 cm ilgio. Subrandina apie 15 žiedų, kurie prasiskleidžia palaipsniui. Dažniausiai 4-5 žiedai kekės viršūnėje prasiskleidžia vienu metu.

Spa. affinis auginamas 50-70% šešėlyje, reikalinga vidutinė ar gera oro cirkuliacija. Liejama reguliariai aktyvaus augimo metu. Liejimą sumažiname augalui numetus lapus. Augalui nužydėjus retkarčiais apipurškiama vandeniu apsaugant pseudogumbus nuo perdžiuvimo. Persodinama kasmet.

Radau forumose naudojamas substratas iš: upės smėlio, kiminų, lapų komposto, perlito ir arklio kakos. Bandysiu ir aš tokį užsimaišyti sekančiam sodinimui, o tai dabar kiurkso lietuviškame orchidėjų substrate. Pas mama toks riebus Spa. pasirodo todėl, kad įkišta trąšų lazdelė orchidėjoms :roll: .


Spa. plicata nenumeta lapų ir žydi ištisus metus, gali būti, kad sumaišyti gumbečkai pvz.: 2 affiniai ir 1 plicata :pray: nu pagyvensim pamatysim :).
Romans wrote:
Tue Dec 07, 2010 7:25 pm
Galų gale susiruošiau nufotkinti, atsiprašau dėl kokybės, fotkinta su telefonu :shifty:
20101207321.jpg
20101207321.jpg (105.96 KiB) Viewed 795 times
20101207305.jpg
20101207305.jpg (94 KiB) Viewed 795 times
Romans wrote:
Wed Dec 08, 2010 2:17 pm
Fotiko tai aplaksčiau visus tai kaip tyčia :twisted: tai paliktas, tai sugedęs ir pan. mano pačios tai baterijų įkroviklis nusprogo ooocchhh........man šitie žiedeliai super :thumbsup: , bandau įsivaizduoti kaip atrodytu kokios 5 šakos ar daugiau :heartsfade: .......taip Dalia Raimonda pražydo abu, kvapo nėra, ant žiedstiebio kur jungiasi žiedelis pastoviai yra ,,rasos,, lašeliai, jie atsirado kai pradėjo formuotis pumpurai. Iš pradžių galvojome, kad amaras, purškėm, valėm , bet greičiausiai taip turi būti :scratchheadyellow:
Jau noriu Sp. plikatos, kur lapų nenumeta, šitos lapai jau geltonuoja, savų laukiu pražystant pavasari, žiūrėsime kaip čia bus.


Man sp. gražesnis nei habenaria :oops:
Romans wrote:
Mon Apr 04, 2011 6:56 am
Maniškiai taip ir nežydėjo, nors dydžiu buvo tokie pat kaip ir to kur atidaviau mamai :scratchheadyellow: šiek tiek pasnaudę iškišo savo ūglius ir dabar auga daug sparčiau nei pernai metais, dabar kokių 3cm. Ką darysiu kitaip nei pernai?- tai gausiai liesiu ir negailėdama tręšiu :D (pernai visko pagailėjau :shifty: ) apžiūrėjau pernykštį mamos žydėjusį gumbelį tai toje vietoje kur buvo žiedstiebiai susiformavę maži gumbeliukai :thumbsup: tokie degtuko galvutės dydžio...........
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest