Phragmipedium - bendri pokalbiai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Phragmipedium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Fri Apr 09, 2010 8:41 pm
Apie Phragmipedium Paul Eugene Conroy iš Nardotto (italai)
(Phrag longifolium x Phrag. caudatum var. wallisii )
Image

Pirktas 2007 metais
Akeliavo pakankamai stiprus ir gražiai nuaugęs augalas. Iš pradžių, jis auginosi naują auginį, bet šis sustojo, tada pradėjo augintis antrą ir dar trečią. Jeigu lyginant auginių augimą, tai yra, mano akims žiūrint, lėtai augantys augalai, nes nei vienas auginys, labai ilgai nepasiekė senojo dydžio.Phragmipedium Paul Eugene Conroy tai yra vienas iš tų augalų kurių substratas negali niekada pilnai išdžiūti. Vandens jam reikia išties daug, vazono dugnas praktiškai visą laiką stovi padėkle kuriame pastoviai teliuškuoja vanduo :wink: Sakyčiau tai yra augalas mėgstantiems dažnai laistyti savo orchidėjas. :) Vandenį kaip ir visoms savo orchidėjoms naudoju distiliuotą, retkarčiais lietaus, todėl darau prielaidą kad mėgsta išskirtinai geros kokybės vandenį. Pačio augalo praktiškai niekada nepurškiu, dėl labai paprastos priežasties: vandens patekimas į skrotelės vidurį. Jeigu jau atsitikdavo taip, kad laistant kitas orchidėjas (o jos pas mane vasarą auga šiltnamyje keliais aukštais ) vandens patekdavo, visada išpildavau apvertęs vazoną o vėliau dar ir išsausindavau popierinėmis servėtėlėmis. Substratas, yra gamintas mano pačio, iš karpytų vyno kamščių, todėl yra labai laidus orui ir tam pačiam vandeniui, kad drėgmė laikytūsi, paviršius pridengtas plonu kiminų sluoksniu. Tręšdavau silpnesniu trąšų kiekiu kas antą, trečią padėklo papildymą. Po vasaros, per kurią namie apkeliavo visus šiltnamius, kartu su manim ieškojo ryto saulės bei nakties vėsos, kelis kartus atostogavo Palangoje ir t.t. pamažu mano Paul Eugene Conroy’jus subrandino žiedus, (šie beja irgi auga pakankamai lėtai) Kad bus žiedstiebis, pastebėjau apie rugpjūčio vidurį, o tik spalio pabaigoje iš po dengiamojo lapo pradėjo matytis pirmojo žiedo „snapelis“ .
Image

Ieškodamas informacijos internete, kurios išties yra labai mažai, aptikau vieną labai įdomų faktą: Phragmipedium Paul Eugene Conroy žiedai yra praktiškai panašūs į Phragmipedium Grande, tačiau vienas iš tėvų Phragmipedium caudatum var. wallisii šiam mišrūnui suteikia daugiau auksinės bei žalios spalvos atspalvių. Be to ten pat rašoma kad žiedas žydi apie 4 savaites.
Pats Phragmipedium Paul Eugene Conroy yra laikomas pirminiu hibridu, kuris beja atsirado visai neseniai tik 1995 metais.
Dar 1997 metais, žurnale „Mano namai“, straipsnyje apie orchidėjas, aptikau nuotrauką, kurioje yra nufotografuota būtent Phragmipedium, turintis ypač ilgus vainiklapius, ir dabar, po 11 metų, ant mano pačio palangės, prasiskleidė pirmas senos mano svajonės žiedas.

Image

Visą laiką galvojau kokiu principu susiformuoja tie ilgieji vainiklapiai, pasirodo jie pradeda augti ir leistis žemyn kai prasiskleidžia, kazdien vis ilgesni ir ilgesni, galiausiai jų ilgis per 7 dienas pasiekė 26 cm.
Image
Apie tėvus:
Phragmipedium caudatum var. wallisii natūralioje aplinkoje auga Ekvadore, iki 800-1400m virš jūros lygio, temperatūra 19-21 laipsnis C.
Phragmipedium longifolium auga Panamoje, Kolumbijoje, Kostarikoje, Ekvadore, iki 1600m virš jūros lygio, temperatūra apie 19-25 laipsniai C.
Taigi tėvai auga pakankamai vėsioje aplinkoje, upių ir krioklių kaimynystėje ant apsamanojusių akmenų, medžių kamienų, užliejamose vandeniu teritorijose,- išvada tikrai mėgsta drėgmę, drėgną orą ir nepakenčia aukštos temperatūros.
Žiedstiebis yra pakankamai plonas ir ilgas, kadangi atvėsus orams iš šiltnamio teko kraustytis į kambarį, ant vakarinės palangės, jis kad ir kaip sukiojamas vis linko į šviesą. Teko padaryti atramą, kuri prilaikė ir sunkius besiformuojančius žiedus, vėliau paaiškėjo kad ji yra per trumpa, teko taisyti vielos laikiklius, šiais dar parėmiau ir žiedą, nes jis vis linko žemyn. Be pirmojo gražiuolio dar buvo pora žiedų
Kaip jie atrodo vizualiai neaprašinėsiu, verčiau pažiūrėkite patys
Image Image
Žiedai žydi beveik 4 savaites, tačiau visų trijų nufotografuoti nepavyko, kai prasiskleidė paskutinysis, pirmasis nukrito, beja visiškai sveikai atrodantis ir nesuvytęs ( tas būdinga phragmipedium'ams)
Kam įdomu perkiek laiko prasiskleidė ir kokia skleidimos eiga su tiksliu laiku galite rasti nuotraukas mano foto albume
Olivija wrote:
Mon May 03, 2010 12:32 pm
Ramsi,
tikrai mėgsta drėgmę, drėgną orą ir nepakenčia aukštos temperatūros.
o lauke nebandei laikyt vasarą ????????????
MrGreen wrote:
Mon May 03, 2010 2:25 pm
Mano Phragmipedium besseae, Phrag. dalessandroi, Phrag. pearcei, Phrag. Hanne Popow visi lauke, tik dabar įnešiau į šiltnamį, nes lyja nemažai paskutiniu metu ir vėsoka, labai greit švieži auginiai pūna. Phrag. Hanne Popow turėjo gražų naują auginį ir jis nupuvo, nes augalas pastoviai šlapias(nereiktų leisti išdžiūti substratui), bet nėr to blogo kas neišeitų į gerą - dabar leidžia 2 naujus auginius :mrgreen: Phragmipedium bessae, Phrag. dalessandroi irgi pradėjo naujus auginius augint, tikiuosi pernykščiai auginiai sugalvos žydėti :roll:
Ramsis wrote:
Mon May 03, 2010 7:59 pm
kolkas jie ( pragmipediumai ) pas mane šiltnamyje gyvena, kol čia kelias paras dirbau, tai nerizikavau dėl šalnų. Vėliau tikrai keliaus į lauką :!:
o dėl naujų auginių puvimo MrGreen teisus, jie tikrai greitai supūna :!:
MrGreen wrote:
Tue Jul 12, 2011 10:57 pm
Kažkaip nepopuliarūs Phragmipedium pas mus :think: kad taip tylu šioje temoje :roll: :poke:
Kaip laikosi vyžūnės pas visus kas auginat ? Maniškės kol buvo vėsu (kai daug lijo) buvo pradėjusios sparčiai augti, tik dabar vėl karščiai prasidėjo, todėl tikiuosi viskas nesustos, tuo labiau kad besseae ruošiasi žydėti (o kuo žemesnė temperatūra, tuo ryškesnės spalvos žiedai pas ją būna), tik aišku nesinori prisikalbėti, nes kai labai karšta dažnai būna arba žiedai deformuoti arba išvis jie nunyksta. Beje šiemet po kelių metų pertraukos persodinau visas vyžūnes, nes jau nelabai kas buvo likę iš kokoso čipsų, bet šaknys buvo labai gražios, todėl vėl keliavo į kokoso čipsus, tik šį kart pridėjau šiek tiek medžio anglies. labai tikiuosi šiemet sulaukti ir Hanne Popow žiedų, nes naujas ūglis gan didelis ir stiprus atrodo. Pasimokiau iš pernai metų klaidos ir laikau vyžūnes taip, kad neužlytų, nes pernai dėl užsilikusio vandes lapų skrotelėje praradau žiedynus.
Relax wrote:
Wed Sep 14, 2011 12:34 am
Ramsis wrote:
relaxxx84 wrote:Och, kad taip Ramsio žodžiai jam į ausį... Na, kiek apie jį per šiandien išmokau, tai, kad šis hibridas yra vėsiamėgis ir kas svarbiausia drėgmamėgis :mrgreen: tai gal kaip nors :pray:
:naughty: :naughty: Jis ne hibridas, čia jau kuo tikriausia rūšis
:w00t:
Visai nebesusigaudau... Tai caudatum ir warscewiczianum tai tik sinonimai? Tikrasis yra wallisii :question: Juk tarp pavadinimų X reiškia kryžminimą? Tai kodėl tie du sinonimai sukryžminti, jei tai tas pats augalas?
O be to, jei tai tas pats tai internete pateiktos nuotraukos skiriasi nuo Phragmipedium wallisii ir Phragmipedium warscewiczianum x caudatum , bet http://www.orchidspecies.com/phragwallisii.htm prie sinonimų parašyta kiek suprantu, kad tai tas pats... :think: Nors pavadinimai ne tarp X, tarp var.
Prašau paaiškinti :poke: :? :boring:
Ramsis wrote:
Wed Sep 14, 2011 12:45 pm
tavo augalas yra tiesiog Phragmipedium caudatum o Phragmipedium caudatum var. warscewiczianum yra sinonimas
( warscewiczianum cia greiciausiai atsirado del to kad ji atrado lietuvis Varševičius )
Relax wrote:
Wed Sep 14, 2011 4:09 pm
Bet man vistiek nesuprantama kodėl pasinaudojus paieška, Phragmipedium caudatum var. warscewiczianum rodo, kad tai yra Phragmipedium wallisii, o prie Phragmipedium caudatum kaip atskirą augalą ir datos skiriasi, ir žiedai, nors sinonimai beveik tie patys... :think:
Jaučiuosi visiškai žalias :mrgreen:
Ramsis wrote:
Mon Jan 02, 2012 7:05 pm
Pamėtėkit kas nors idėją kaip praplauti Phragmipediumam substratą nuo druskų. Nežmoniškai druskėja. Kaip Girinis yra kažkur sakęs, čia greičiausiai nuo nedaliejimo, tačiau nors dabar jau viskas atsistojo į savo vėžias bet druskos išliko.
Man netinka pakišimas po čiaupu nes vanduo labai kalkėtas, todėl laistau lietaus vandeniu, pirkti distiliuotą per brangu, kas dar padėtų. O jeigu pamerkčiau vazonikus į lietaus vandenį kokiom 3 val, gal tos druskos aptirptų :question:
lerika wrote:
Mon Jan 02, 2012 7:21 pm
o kaip zinoti,kada jau tu drusku jau daug?
Ramsis wrote:
Mon Jan 02, 2012 7:35 pm
Pradeda balti substrato viršus.
lerika wrote:
Mon Jan 02, 2012 7:39 pm
Ramsis wrote:Pradeda balti substrato viršus.
per kiek mazdaug laiko tai nutinka po persodinimo?
Ramsis wrote:
Mon Jan 02, 2012 7:55 pm
Negaliu pasakyti, priklausomai nuo vandens kokybės, naudojamų trąšų kiekio, dažnumo, augalo stiprumo, tolygaus laistymo, ir laistymo būdo. Man šį kartą ( beja pirmą ) tas atsitiko augalą persodinus pavasarį, na vnž praėjo apie 7 -8 mėnesiai.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

Giriniss wrote:
Mon Jan 02, 2012 10:28 pm
Ramsis wrote:Man netinka pakišimas po čiaupu nes vanduo labai kalkėtas, todėl laistau lietaus vandeniu, pirkti distiliuotą per brangu, kas dar padėtų. O jeigu pamerkčiau vazonikus į lietaus vandenį kokiom 3 val, gal tos druskos aptirptų :question:
Atidializuoti galima meginti, geriau y nedidelius kiekius vandens , kas kazkiek laiko keiciant vandeni, pilant tiek kad apsemtu visa, ir paskiau praplaut kelis kartus, bet jei uzdruskejo gerai tada to nepakaks, ir sveikiau ir maziau zalinga butu tiesiog jamti ir persodinti, augalas turetu pakelti toki persodinima, vis geriau nei apnuoditoj dirvoj sedet, nes kai kurios druskos nelabai nori atsidializuoti. Siulau investuot i RO sistema, dabar ju pakankamai pigiu yra o pajegumai geri, uzteks ilgam, ir su druskom maziau bedos bus. toliau nuo musu krastu tai labai paplite sitie filtravimo aparatai tarp augintoju.
Ramsis wrote:
Tue Jan 03, 2012 7:00 pm
O tiksliai, bandysiu pamirkinti kelis kartus, persodinti kolkas negaliu dar kokias 2 savaites - žydi paskutinis žiedas. O persodinti vistiek reiks nes jau ir vazonas per mažas. RO filtravimo sistema būt labai geras daiktas, tik kolkas vis pinigų...
Na nesvarbu, ačiū už patarimus.
Meri wrote:
Tue Jan 03, 2012 7:07 pm
Atsiprašau, kad kišuosi, bet gal kas galite patart kokią ir kur pirkt ekonominės klasės "RO filtravimo sistemą"?
Giriniss wrote:
Tue Jan 03, 2012 9:03 pm
na atrodo tokios paprastesnes (labai panasia pats turiu):
http://www.zoocentras.lt/aqua-light-ro- ... p-689.html
cia kaip atrodo, o del kainos tai nzn , patys labai jau senai pirkomes tai siemet tik RO membrana pasikeiciau ir viskas, maciau pardavineja "moki vezi", senukuose irgi detales maciau, tai turetu ir pilna sistemas turet, tik ziuret pries perkant kad perki RO sistema o ne kokia nors superduper mechanine ar chemine / minsktinimo filtravimo sistema (ty aiskiai turi but parasyta kad RO ir greiciausiai kazkur viduriuose tokia membrana kiurksot: http://www.zoocentras.lt/purepro-ro-mem ... -1022.html sita daznai sutinkama tarp sistemu, kainos iki 300 paprastos sistemos , gal galima ir gerokai pigiau rast, paprastos turi mechanini, anglini filtra, koki nors tekmes reguliatoriu ir RO membrana, kiek mandresnes turi didesnius/mandresnius mechaninius ar anglinius filtrus.) sumnoj kainuos nekazinka daugiau nei keleta orchideju... vietoj keliu augalu galima filtra uzsipirkti.
dauigiau infos:
http://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_osmosis

apskritai reikia vengti vandens minkstinimo sistemu visokiu, nes dazniausiai lkeicia tiesiog kalcii y natri, kuris augalam toksiskas (K antagonistas)
Meri wrote:
Wed Feb 15, 2012 8:03 am
Neseniai nusipirkau Phrag. Eumelia Arias (kovachii x schlimii) ir pradėjo gelst vienas lapas, išėmiau iš vazono ir radau nžn ką šlapią šlaputėlį, o ant viršaus tik dėl vaizdo uždėta žievių. Kaip manote kas čia?
Nukrapščiau tuos "žalius" ir atsargiai persodinau į spec.vazoną su vandens rezervuaru.
Gal kas galėtų trumpai paaiškinti kame čia buvo pasodinta vyžūnė ir ar jis būtinas šaknims.
Giriniss wrote:
Wed Feb 15, 2012 8:30 am
akmens vata ten, naudojama daznai kai augina pusiau ar pilnai hidroponikoj (tekanciame vandeny megsta) daznai saknys buna katastrofiskoj padety taip augintu nors is lapu nesimato, is swertelio vokieciu toky turejau, ant virsaus irgi del grozio zieves pabarstyta, va todel ir reik tik gautus augalus ir persodineti is karto o ne laukti.

ta akmens vata naudoja todel kad ji nesuyyra vandenyje, pralaidi pakankamai ir neorganine, auginant seip normaliai (be jokiu pratekanciu vandenu) ji daugiau zalos nei naudos duoda.
zuzla wrote:
Fri Jun 22, 2012 8:25 am
atsimenat mus :)nelabai džiaugiuosi nauju belendančiu auginuku, bet tikiuosi tik geriausio
IMG_6275-vi.jpg
IMG_6275-vi.jpg (70.98 KiB) Viewed 4424 times
Relax wrote:
Mon Jul 30, 2012 12:59 am
Kokiu tempu pas jus jie auga? Dar pamenu pavasarį pastebėjau du naujus auginukus, bet taip jie ir nekruta iš vietos. Šaknynas buvo visas nunykęs, bet dabar jau jų yra. Pasodintas į vidutinio stambumo naminį substratą, truputis substrato "šiukšlių" ir truputis kiminų, stovi lėkštutėj su trupučiu lietaus vandeniu, lauke, pavėsiuke gauna azotinių trąšų. Ko jam dar trūksta, kad pradėtų vykt veiksmas? :scratchheadyellow:
Kalbu apie Phragmipedium warscewiczianum x caudatum
MrGreen wrote:
Wed Aug 15, 2012 9:10 pm
Kaip Jūsų vyžūnės laikosi ? maniškėms patiko atvėsę orai, pagaliau pradėjo augti sparčiau, net lėtapėdis Phrag. kovachii pradėjo du naujus ūglius augintis, taip pat pajudėjo ir Phrag. popowii (syn. warscewiczianum), kuris apie metus laiko stovėjo be pokyčių :think:
Relax wrote:
Wed Aug 15, 2012 9:32 pm
Maniškis Phragmipedium warscewiczianum x caudatum galima sakyt be pasikeitimų. Neaugantys trys nauji auginiai ir pora augančių šaknų.
Ramsis wrote:
Mon Aug 20, 2012 8:56 pm
MrGreen wrote:Kaip Jūsų vyžūnės laikosi ? maniškėms patiko atvėsę orai, pagaliau pradėjo augti sparčiau, net lėtapėdis Phrag. kovachii pradėjo du naujus ūglius augintis, taip pat pajudėjo ir Phrag. popowii (syn. warscewiczianum), kuris apie metus laiko stovėjo be pokyčių :think:
Maniškės, kai kurios gal ir nieko kabinasi į priekį, o kai kurios lėtos nuo pavasario, bandžiau aš jas ir patręšti ir vitaminų, bet progresas nežymus.
Relax wrote:
Thu Sep 27, 2012 1:01 pm
Maniškė vyžūnė rudeniop sugalvojo augt. Trys laaaabai lėtai augantys auginukai ir dar du nauji kalasi. Buvo trys augančios šaknys tik nesupratau kodėl jos nurudavo :question:
Toliau klausimas.
Ar senasis užaugęs auginys, kuris jau nudžiovino kelis apatinius lapus, gali pradėt leist naują lapą ar vidury įžvelgiu kažką stebuklingo? :w00t:
mumrikas wrote:
Wed Jan 09, 2013 4:00 pm
Jau senokai žiūrinėju ir gundausi Phrag. caudatum. Kadangi nesu auginusi jokio phragmipediumo, tai gal galėtumėt kas iš patirties pasakyti ar neišsirinkau paties lepiausio ir sunkiai augančio :scratchheadyellow: Pirkčiau iš Europos augintojo, todėl tikiuosi gauti augaliuką ne plikašaknį, o sėkmingai augantį substrate.
Urze wrote:
Thu Jan 17, 2013 10:06 am
Atnešu iš kitos temos, kad nepasimestų.
Ramsis wrote:
vork wrote:gal kas žinot,kurie iš Phragmipedium yra kompaktiškesni,ne tokiais ilgais lapais?Labai sunku suprasti iš foto :think:
Phragmipedium andreettae
Phragmipedium besseae
Phragmipedium besseae var. flava
Phragmipedium Hanne Popow (Phragmipedium besseae x schlimii)
iš dalies Phragmipedium Andean Tears (Phragmipedium wallisii x kovachii)
Phragmipedium popowii (sin. Phragmipedium caudatum kažkuri forma)

Dar radau parašymą, kad Phragmipedium pearcei, Phragmipedium besseae ir Phragmipedium schlimii nereikia tokios stiprios šviesos kaip kitoms vyžūnėms, jie yra nedideli, kompaktiški augalai ir tokie pat yra jų tarpusavio hibridai.

Ir dar:
For stupidly easy begginer phrags, you can't beat the besseae hybrids...particularly Mem Dick Clements, Eric Young, Sgt. Eric and Jason Fischer. All grow fast, bloom young, bloom yearly. If space isn't a problem, Sgt Eric is great...its huge, and very red. Like any cross, you can get a dud...they hapen sometimes..I have a Rosalie Dixler that hasn't ever bloomed even though its multigrowth...I really should toss it as it wastes space...but overall, these guys are as easy as can be.
Šaltinis.
mozaika wrote:
Thu Feb 28, 2013 6:56 pm
relaxxx84 wrote:Nesuprantu saviškio... senesni auginukai nebeauga, stovi kokio 1 cm pypsiai, o nuo jų vėl lenda auginukai. Kas čia per čiūdai, kad taip auga? Geriau augintų vieną, bet didelį ir stiprų, o ne daug ir invalidų.
Augalas nejudinamas, pasodintas stambiuose, nesuspaustuose kiminuose, kuriuose palaikoma lengva drėgmė, kartais nupurškiu lapus su trąšom.
Ir tie, ir tie užaugs. Pas mane vienas tokių apie 10 pypsikų prisiaugino. O trys suaugėliai, net negalvoja žydėti, jau nežinau kaip su juo "kalbėti" :viking:, o jam pašvilpauk vėjai - žalumą tik auginasi.
mumrikas wrote:
Mon Mar 11, 2013 11:58 am
Norėjau pasiteiraut auginančių Phragmipedium kovachii (rūšinį augalą, ne hibridą) - ar lengvai auginamas, ar neturi kažkokių specialių įnorių? Pati neturiu, bet daug apie jį prisiskaičiau ir užmačiau keleto LOD žmogeliukų kolekcijose :roll:
Ramsis wrote:
Mon Mar 11, 2013 4:24 pm
Na jis tai kaprizingas. Lėtapėdis, įnoringas substratams ir vandeniui. Šiaip, adaptacija labai ilga, o ir noras žydėti neįpatingas. Tačiau bandyti verta, jo žiedo grožis... [O.0]
zuzla wrote:
Mon Mar 18, 2013 4:42 pm
noriu pasirodyti ir su kitomis savo vyžūnėmis..
Phragmipedium besseae x longifolium buvo nemažas krūmas, bet per savo neatsargumą netekau tų mažų auginukų, liko tik tas vienas didelis [Geda2]
DSC00210-vi.jpg
DSC00210-vi.jpg (52.52 KiB) Viewed 4424 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

Krialda wrote:
Sat Mar 30, 2013 9:31 pm
Phragmipedium boisserianum x longifolium "Praying Mantis". Sena nuotrauka, bet be jokių gudrybių :) tiesa, po fotosesijos senesnis žiedas nukrito.
DSC00861-vi.jpg
DSC00861-vi.jpg (81.87 KiB) Viewed 4424 times
MrGreen wrote:
Mon May 20, 2013 11:03 pm
Ramsis wrote:Phragmipedium andreettae - jaučiu kad jau neišgyvens :no: lapeliai pagelto, pradėjo ruduoti...visad galvojau, kad su Phragmipediumais sutariu... :(
Ar tu jį šiltnamyje laikei ar orchidariume? Aš saviškį perkėliau į vėsų orchidariumą, kur visą dieną veikia ventiliatorius, šiltnamyje buvo per karšta jam, po pasodinimo nugelto du lapai, ir du liko :think: nežinau ar jis išgyvens, bet bent jau dabar neatrodo labai baisiai, lapai nebegeltonuoja.
Ramsis wrote:
Tue May 21, 2013 10:28 pm
mano buvo šiltnamyje, bet tam vėsiame. Na per tuos karščius gi buvo šilta visur... :(
ingale wrote:
Sat Jun 01, 2013 3:23 pm
Gal kas galetu paaiskinti,Phragmipedium caudatum ir Phragmipedium caudatum Warcewitzianum,kuom jie skiriasi,
Ramsis wrote:
Sun Jun 02, 2013 6:54 pm
Gali ir skirtis, bet gali būti ir visiškai viena rūšis. Šie pavadinimai yra išlikę dar nuo jų atradimo laikų. Kolkas taksonomai, juos dar vis išskiria į dvi atskiras rūšis, nes tik jie vieni įžvelgia kažkokius ten skirtumus. Tai gali būti spalvų ar atspalvių, formų, dydžio, staminodžio, plaukuotumo ir t.t. nesutapimai. Nuo 2005 metų didesnių patikslinimų nėra, nors duomenų bazės jau bando juos sujungti į vieną rūšį, tačiau įrodymų nei į vieną nei į kitą pusę kolkas nėra. Paskutiniu metu teko daug domėtis šiais reikalais, tačiau taip ir likau nieko galutinai nesupratęs. Manau, ankščiau ar vėliau, bus išsiaiškinta, o dabar kolkas tai dar du atskiri taksonai.
LeenG wrote:
Mon Oct 14, 2013 9:35 pm
Sveiki! Nusipirkau Phragmipedium longifolium ir žiū, kad pasodintas toje akmens vatoje... turiu tik stambaus ir smulkaus pirktinio substrato orchidejoms... Tai tikriausiai į smulkų jį persodinti ir su kiminais maišyti, kaip mačiau čia darėt... Labai bijau prarasti, mano pirma tokia egzotika, o ir su žiedstiebiu... [Geda2]
Urze wrote:
Mon Oct 14, 2013 9:43 pm
Jei nenorite prarasti žiedynstiebio, geriau būt dabar nepersodinėti, nes gali sustresuoti augalas. O ir šiaip netinkamas metų laikas tam. Tiesiog žiemą reiks atsargiai laistyti prisimenant, kad akmens vata lėtai džiūsta. Vyžūnes ne tik į smulkią žievę su kiminais, bet ir į kokoso čipsus sodina, nes gerai drėgmę išlaiko ir jie ne taip greitai supūva kaip žievė.
mumrikas wrote:
Thu Oct 17, 2013 2:53 pm
Štai koks mano paskutinis orchidėjų būrio naujokas - penkis metus "išsvajotas ir išnorėtas" phragmipedium kovachii.

Pastačiau ant palangės virtuvėj, kad visad po nosim būtų ir palaistyt nepamirščiau. Tikriausiai nei apie vieną orchidėją tiek neskaičiau ir tiek filmukų neperžiūrėjau, kiek apie kovachii [Cha]

Image

O čia visos mano vyžūnės būryje. Iš kairės į dešinę būtų phragmipedium Sedenii, phragmipedium besseae flavum, phragmipedium kovachii, phragmipedium caudatum ir phragmipedium Memoria Dick Clements

Image
mumrikas wrote:
Thu Oct 17, 2013 3:09 pm
Eliss wrote:Gražus būrys :thumbupleft:
Kokį substratą padarei kovachii?
Kažką "pribūriau" iš kiminų, lavos akmenukų (tokie baltais rusvi, kažkada pirkti iš orchidejos.lt ir jų aprašyme sakoma, kad jų pH šarminis), perlito ir trintų kriauklių. Dabar reikia rast pirkti pH matavimo juostelių ir įdomumo dėlei pamatuoti koks substrato pH (kažin ar tai įmanoma, ar tos juostelės matuoja tik skysčio ph) - kiek teko skaityt, tai kovachii auga labai šarminėj terpėj (pH tarp 7,8 ir 8,2). Substratas gavosi lengvas, purus, pralaidus orui - pažiūrėsim kaip jame jausis naujas "gyventojas".

Šis orchidėjų augintojas iš vis augina nuo mažens šią vyžūnę kiminų ir perlito mišiny ir augalas pavydėtino sveikumo, o ir žydi gausiai :thumbupleft:

http://www.slippertalk.com/forum/showth ... 084&page=4
Gintare wrote:
Thu Oct 17, 2013 5:48 pm
Sakykit ar siuo metu labai slapiai laikot Phragmipedium? Visada slapiomis kojomis?
Mestė wrote:
Thu Oct 17, 2013 6:16 pm
Aš savo laikau drėgnai, bet ne taip drėgnai kaip vasarą, dabar leidžiu substratui apdžiūti, tada vėl daug palaistau ir įpilu truputį vandens į padėkliuką ir taip toliau...
Meri wrote:
Thu Oct 17, 2013 7:15 pm
Maniškiai spec.vazonuose su vandeniu, tik retsykiais perlieju kiaurai.
mumrikas wrote:
Thu Oct 17, 2013 7:44 pm
Aš saviškes laikau drėgname, bet ne šlapiame substrate - auga, nesiskundžia :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sat Dec 14, 2013 8:55 pm
Dėkui už pagyras. Man kas mėgsta šlapiai augti nėr problemų dėl auginimo, bet pavojus užburškalioti irgi yra. Turiu tą bėdą :shifty: .
Urze wrote: Mozaika, pritariu Mumrikui - tikrai labai gražūs ne tik žiedai, bet ir pats augalas gražiai nuaugęs! Ne veltui net du žiedai vienu kartu prasiskleidė - iš gero gyvenimo, matyt. Kame saviškes vyžūnes esi pasodinusi?
Substratas dažniausiai būna mix'as: vidutinės ir smulkios frakcijos žievė, kokoso čipsai, medžio anglies gabaliukai, perlitas. Kiminų uždedu tik vasarą, kaip lauke laikau ir ant naujai pasodintų. Dar priklauso kokia vyžūnė, pvz. besseae daugiau dedu kokoso čipsų, bet galima sakyti kiekvienais metais ir reikia persodinti. Greit suyra. O kovachii hibridams daugiau toks rupesnis substratas.
Na jau ką mėgsta, tai mėgsta organines trąšas. Svarbu ir drėgmę atitaikyti.

Pas vyžūnes yra vienas minusas, kurias labai erzina. Ūglių jos prisiaugina ne mažai, pvz. šioji "Hanytė" per vasarą užsiaugino apie penkis naujus ūglius. Bet pilnai subrendo tik du, o kiti matosi, kad dėl energijos pasilieka :Hmmmm: .
Na ką, laukiu ir kitais metais poros sapraizų :shhh:
Urze wrote:
Sat Dec 14, 2013 9:05 pm
mozaika wrote:Man kas mėgsta šlapiai augti nėr problemų dėl auginimo
Va kodėl pas Tave ir vabzdžiaėdžiai taip gerai auga. :D O kokiu pavidalu vyžūnėm organines trąšas duodi? Į substratą maišai ar kokiu raugu laistai?
mozaika wrote:
Sat Dec 14, 2013 9:20 pm
Organinės būna arklio "aukso" ir dilgėlių raugai. Pasiimu laistytuvą, kažkur pusantro ltr., prisipilu vandens, ketvirtadalį palieku, o tą ketvirtadalį iš akies šliukštelėju mix'o. Ir augalus perlieju. Pasitaiko, kad būna arklio š. ar dilgėlių priemaišų ir patenka ant substrato. Tai tikrai nerankioju, palieku, nes po poros dienų kelis kartus tada perlieju švariu lietaus vandeniu.
Su kitomis trąšomis laistau rečiau, toms pritingiu pasiruošti :shifty: . O kvapas man nemaišo, nes augalai lauke vasaroje. ;)
Bet dilgėlių raugą naudoju, tik iki rugpjūčio mėnesio.
agnicc wrote:
Fri Jan 03, 2014 11:22 am
Iš Peru atvykusi Phragmipedium Andean Tears parodė judesį, kadangi tai mano pirmoji vyžūnė- tai labai džiaugiuosi :D Įdomu kaip pas kitus?(Kažkodėl nemažai orchidėjų pas mane rodo augimą būtent dabar , žiemą...kambario temperatūra dieną maždaug 13- 16°C , vakarais apie 20°C )
mumrikas wrote:
Sun Jan 05, 2014 12:24 pm
Norėjau pasitikslinti dėl ko galėtų ruduoti vyžūnių lapų galiukai. Užsienio forumuose perskaičiau informaciją, kad taip dažnai būna dėl pertręšimo. Ar yra kam pasitaikę? Ta priežastis galėtų būti, nes kelis kartus iš tingėjimo jas patręšiau tokia pat trąšų koncentracija kaip ir phalaenopsius (po to pasitaisiau ir taip nebedariau) [Geda2]

Mano dviejų vyžūnių parudavo patys lapų galiukai (maždaug po pusę cm). Rudumas toliau nesiplečia, ant pačių lapų jokių rudų dėmių nėra, augalai tvirti, atrodo sveiki ir sėkmingai augantys.
Ramsis wrote:
Sun Jan 05, 2014 6:03 pm
dažna priežastis, kai ruduoja lapų galiukai, tai uždruskėjąs substratas.
mozaika wrote:
Sun Jan 05, 2014 7:21 pm
Pas maniškius uždruskėjimas neturėtų būti priežastis, nes per savaitę mažiausiai du kartus praplaunama lietaus vandeniu. Šiemet paprasta su šviežiu vandeniu.
mumrikas wrote:
Sun Jan 05, 2014 7:47 pm
mozaika, maniškio caudatum senesniųjų auginių lapai tokie pasidarė po vasarinių kelionių perdžiuvimų, kai buvo laistoma pernelyg retai. Kai pasibaigus vasarai vėl grįžau prie normalaus laistymo ritmo, tai naujų auginių lapai sustandėjo, auga vėl normalūs, o tie senieji, pasiraukšlėję dabar yra jau standūs, bet liko tokie nelygumai kaip taviškėse nuotraukose.

Tai bent teoriškai padariau išvadą, kad taip nutiko dėl drėgmės trūkumo substrate, kažkiek dėl pernelyg sausos aplinkos ir galbūt kartais gali būt dėl problemų su šaknimis :scratchheadyellow:

Dėl rudų lapų galiukų ir uždruskėjimo, tai pas mane nelabai galėtų būt, nes laistau tik lietaus vandeniu, substrato paviršius švarus, visiškai nesimato nei kiek baltų "nuosėdų", po tų minėtų tręšimų laistyta tik labai atskiestomis trąšomis, o dabar jau netrumpą laiką tik grynu lietaus vandeniu be jokių priedų laistau:scratchheadyellow: Aišku gal tai tik liekamieji reiškiniai nuo vasaros, nes naujų auginių lapų galiukai neruduoja [Baksnoju]
MrGreen wrote:
Sun Jan 05, 2014 8:39 pm
Mozaika, nepergyvenk, kaip mumrikas rašė, tokie lapai pasidarė dėl kažkada buvusio drėgmės trūkumo (aplinkos ar substrate ar pan.) tokie patys lapai gali būti ir pas Paphiopedilum, visai nepavojinga ir pergyvent nereikia. Kartais ląstelių kolapsą gali sukelti ir ligos, kenkėjai bei šaltis, daug info apie tai anglų kalba galima susirasti, bet ligų atvejų dar ir kitokių simptomų pasitaiko. Tie lapai, bent jau pas mane tokie ir liko, bet nauji auga gražūs.

Dėl ko ruduoja lapų galiukai jau buvo išvardinta - nuo per didelio trąšų kiekio iki uždruskėjusio substrato, noriu priminti, kad jei gyvename mieste, tai kartais net ir lietaus vanduo gali būti nelabai koks, beveik visos orchidėjos neparodys jokių požymių, bet Phragmipedium labai jautrūs vandens kokybei, todėl jei kažkas tinka visoms orchidėjoms tai nebūtinai tiks Phargmipedium, taip pat jei neruduoja nauji lapai, tai seni parudavimai ankstesnio laikotarpio klaidos, vėlgi nieko tokio ir pergyvent nereikia, aišku ateityje reikia stengtis laistyti kuo gerenės kokybė vandeniu ir nepersistengti su trąšom.
mozaika wrote:
Sun Jan 05, 2014 8:56 pm
Aišku, nes Phrg. caudatum var warscewiczianum rečiau perliedavau žinant, kad jis pakantesnis pradžiuvimui. Dariau dėl to, kad auginosi naujus tris ūglius. Tai pabijojau, kad nenupūdyčiau, nes pavyzdžiui su Phrg. Eumelia Arias ši nemaloni procedūra labai lengvai ir greitai įvyksta, jeigu per ne lyg šlapiai būna :Hmmmm:. Dėl to, šios žiemos metu aš juos dažniau perlieju nei baloje laikau.

Kažkaip pastebiu, kad Phrg. Eumelia Arias yra sudėtingiau auginti nei Phrg. Andean Tears. Nors gal dar ir per mažai laiko praėjo.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Mon Jan 06, 2014 7:43 pm
mozaika wrote: Bet man iškilo kitas klausimas, kokia galėtų priežastis būti Phragmipedium caudatum var warscewiczianum, kad tokie lapai patapo. Patys lapai kieti, žali, jokio pageltimo. Galiukų pageltimai yra ant tų lapų, kurie atvyko iš tiekėjo.
Nuo visokių vabalų išpurkštas.
Su tokiomis lapų dėmėmis aš esu susidūręs tada kai augalai atkeliavo iš Peru. Tos paglamžytos vietos ir buvo tokios. Dar turiu pastebėti kad tokias dėmes turi tik tie Phragmipedium kurie turi storesnius - mėsingesnius lapus. Visai galimas daiktas, kad tai dehidracijos pasekmės. Galbūt pavytę audiniai, dėl vandens trūkumo, daugiau neatsistato. :think:
mozaika wrote:
Wed Jan 29, 2014 8:12 pm
Ramsi, praeitais metais minėjai, kad kažkurią vyžūnę pasodinai į daug gilesnį vazoną. Tik neprisimenu ar tas variantas pasiteisino, ar ne.
Nežinau ką reiks daryti su "hanyte" (Phrg. Hanne Popow). Pastebėjau, kad ji mėgėja lipti kopėčiomis. Tai gilesnis vazonas, gal jai net ir nėra tikslinga.
mozaika wrote:
Wed Jan 29, 2014 10:04 pm
Man irgi reiks rankoves pasiraitoti. Nors praeitais metais dauguma persodinta ir buvau paskaičiavus, kad du metus tikrai aš jų neliesiu. Bet jie kitaip nusprendė. Vienas su paparčiu kokoso čipsais nepasidalina, kitas sulaužė vazoną, kitas greičiausia šaknų puvinį pasigavo, dar vienas jau netelpa vazone.
Vienos bėdos... :mrgreen:
ricardas wrote:
Wed Jan 29, 2014 10:37 pm
Esu girdejes kad raibuoles ir vyzunes reikia persodinti kas metus , ar tai gerai , ar geriau persodinti kai jau reikia , netelpa i vazona ir tt.
Ramsis wrote:
Wed Jan 29, 2014 11:25 pm
Na matot, kiekvienas, tokiais klausimais turime savo nuomonę, todėl vienapusiškai atsakyti į juos neišeina. Jūs girdėjąs taip, aš manau, kad persodinti reikia tada kada reikia, bet ne vėliau kaip kas du metus, kiti daro dar kitaip. Čia kaip su skoniu - nepasiginčysim, nes kiekvienas turėtume gan svarių argumentų. Čia forume galim pasidalinti savo patirtimi, tačiau ji bus tik patirtis ir jokiu būdu ne visiems tinkama. Ir net ne dėlto, kad ta patirtimi dalinasi senbuviai ar naujokai, o tiesiog tą koreguoja kievieną kart skirtingos sąlygos. O jos skiriasi ir auginat augalą daug metų tuose pačiuose namuose, juk net metų laikai nebūna višiškai vienodi. Pvz. vienais metais pavasaris būna ankstyvas ir šiltas, tada vegetuoti augalai pradeda anksti, ir per sezoną spėja subrandinti stiprius ūglius, tada ir žydi gausiai. Kitais metais viskas vėluoja, vasara šalta, lietinga - augalai stagnuoja, skursta ir aišku, jų reprodukcija būna žymiai skurdesnė. Todėl kartais keista girdėti tokius paskymus, kad nusipirkau super duper trąšas ir augalai iš karto atsigavo, arba viską darau taip kaip visada, o augalas vistiek nepatenkintas. Čia suveikia ne viena ir ne dvi sąlygos, o tiesiog visa jų eilė.
ricardas wrote:
Thu Jan 30, 2014 10:31 am
Visapusiskai su jumis sutinku . Paklausiau todel nes auginau paparcio saknise ir persodindavau kas du metus o dabar noriu pabandyti auginti pagal jūsu aprasita substrata . Del tresimo tai as tresiu labai saikingai tik tada kai augalas styprai auga ir speja psisavinti trsas . Mano pastebejimas , kai orhideja gauna daznai trasu jos saknis leciau ir maziau auga o tai labai atsiliepia i žydejima ,nes kaip zinot kuo daugiau saknu tuo geriau orhideja jaucias .
mozaika wrote:
Thu Mar 13, 2014 5:43 pm
Vakar nukrito paskutinis "Hanytės" (Phr. Hanne Popow) žiedukas. Buvo du žiedynstiebiai. Ant vieno keturi, ant kito du žiedukai. Pagal foto datas pirmas prasiskleidė, tarkim, lapkričio 28 d. Vienu žiedynstiebiu teko džiaugtis maždaug du su puse mėnesio. O abiems kaip ir tris su puse mėnesio. Kaip žiemos laikotarpiui visai neblogai :).
agnicc wrote:
Mon Apr 21, 2014 5:10 pm
Šiandieną persodinau Pragmipedium Andean Tears (kovachii x wallisii) (gauta-2013 05 Peruflora).
Buvau gavus didelį kerą- tačiau dalis jo atrodė šiaip sau, iš karto padalinau per pusę,pasodinau į atskirus vazonus, per metus abi dalys užsiaugino daug šaknų, auga naujų auginių, žodžiu -viskas kaip ir puikiai, tik senieji lapai neišvaizdūs, tačiau jie ir nepakito- kokie atvyko - tokie ir liko(prisimenant ilgą jų kelionę iki Lietuvos [O.0] )
Persodinėjau pagal Manolo Arias ( Peru Flora) rekomendacijas Phragmipedium kovachii auginimui :)
Vieną dalį sodinau į permatomą plastikinį kibiriuką (skirtą maistui ) be skylių dugne, skyles padariau trijų cm aukštyje vazono šonuose.Na o kitą dalį- sodinau tradiciniu būdu.Stebėsiu kuris būdas veiksmingesnis.O gal kas yra bandę šiuo būdu sodinti?

Gal kam įdomu bus- įkeliu nuorodas:
http://forum.passiflora.ru/attachment.p ... 1385963010
http://forum.passiflora.ru/content.php? ... ruflora%29

Manolo Arias lekcija Sankt Peterburge-
1 dalis-https://www.youtube.com/watch?v=W6rz2YD ... e=youtu.be (nuo 10 -os minutės apie Phragmipedium sodinimą )
2 dalis-https://www.youtube.com/watch?v=BRvsvX_kN20
3 dalis-https://www.youtube.com/watch?v=7zXb4WoYRXo
mozaika wrote:
Mon Apr 21, 2014 9:40 pm
agnicc, šaunūs krūmeliai :thumbupleft: .

Aš savuoju Pragmipedium Andean Tears irgi nesiskundžiu. Vazonas jau pilnas priaugęs. Vis pasižiūriu, kad jau ankštokas, bet nesiryžtų persodinimui. O gal ką jis ten mąsto gražaus, o aš jam sutrukdysiu :D. Tai vis laukiu to tinkamo laiko.
O va Phragmipedium Eumelia Arias (Phrag. kovachii x Phrag. schlimii), tai problematiškas. Kiek praeitais metais užsiaugino naujų ūglių, pusę išmėtė, o jų buvo nemažai. Priežastis, kažkoks puvinys, kuris ūglį "suvalgo" iš vidaus ir tenka tik lapus ištraukinėti ir išmesti.
Kovo mėn. persodinau ir dar tokio šaknyno nebuvau mačius. Akys buvo tokios :shock:. Kaip daugumą augalų ištrauki iš vazono šaknynas greit išsipurena, o čia buvo gumulas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip medį ištraukiam iš konteinerio ir būna susiformavęs toks stiprus šaknų gumulas. Peiliu įpjauti nė per kur nesigavo. Tai kiek galėjau senas šaknis iškarpiau, po stipria vandens srovę gerai praploviau ir vėl pasodinau į naują substratą, šiek tiek perpilus atskiestu vandenilio peroksidu. Kiek matau vienas ūglis labai gražias storas šaknis pradėjo augintis. Tikiuosi problemą pašalinau.

Dar persodinau Pragm. besseae. Šalia augo papartis. Vazone vaizdas :doh: :doh: , vien paparčio šaknys, o substratas vien šlapios durpės. Kokoso čipsų nerasta. Na keramzitas dar sveikas liko :D. Bet kol aš savo vyžūnę išlaisvinau iš paparčio gniaužtų, oj kiek teko paplušėti. Daugiau jokių kitų šalia augančių - dar viena pamoka :).
ricardas wrote:
Mon Apr 21, 2014 10:06 pm
Mozaika , nereikėjo išimti paparčio šaknų , galėjot tik šaknyna nupjauti o šaknys būtų buvusios kaip traša . Aš prieš kelias dienas miške prisikasiau paparčio šaknu , nes naujas katlėjas ir dar kitas orhidėjas reikėjo persodinti .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Tue Apr 22, 2014 8:27 am
Man šio paparčio siūlinių šaknų raizgalynė visiškai žavesio nekėlė ir iš jo trąšos tikrai neįžvelgiu. Teks vyžūnei tenkintis nauju substratu ir įprastiniais tręšimo būdais.
Be to, papartis rado savo vietą naujame mano tukliariume.
mozaika wrote:
Thu May 29, 2014 7:19 am
Prieš kiek laiko iš Rolkes atvyko nemažai jaunųjų Phragmipedium lindenii. Įdomu kaip jiems sekasi?
Maniškio paskutiniai du lapai žymiai pailgėję ir auginasi naują lapuką.
O-manė;) wrote:
Thu May 29, 2014 1:18 pm
mozaika, noriu paklausti apie phragmipedium Eumelia Arias gydymą atskiestu vandenilio peroksidu. Kokių proporcijų skiedinys? Ir kokie rezultatai, kaip dabar jaučiasi pacientas? :)
Manasis turi panašią problemą. Kad ją kiek kontroliuoti, tenka laikyti phragmipedium kiek sausiau nei jam reikėtų :( Bet liga nepraeina, tik gal šiek tiek lengvesne forma pasireiškia, todėl noriu su peroksidu pabandyti [taip.gif]
marlena wrote:
Thu May 29, 2014 1:29 pm
Mozaika, maniškis phrag. lindenii irgi po truputį naują lapelį auginasi, o šiaip jis man toks mažiukas lyginant su kitais, kad nelabai ir pastebiu kažkokių kitokių pokyčių [Cha]
mozaika wrote:
Fri May 30, 2014 7:42 am
marlena, svarbu juda :).

O-manė, aš peroksido neskiesdavau. Būdavo problematiškose vietose užlieju, palaikau ir paskui vandeniu perlieju. Bet ši vyžunė iki šiol dar yra problematiška. Išnešus į lauką perliejau ir Previcur, ir dar kažkokia chemija (greičiausia Champion).
Problematiškiausia vieta išliko, ten kur buvo sumedėjimas. Tam šone kur auga porą naujų ūglių ir ten buvo graži šaknų raizgalynė, puvinio problemos nėra, nes iš substrato kyšo gražios šaknys. O va ten kur rašiau buvo lyg medžio šaknų guzas, iš ten augantys nauji ūgliai ir liko tokie laibi ir greit puvinys išlenda.
Lygiai taip pat nežinau kaip laistyti, tai vis perlieju ir laikau sausiau. Jeigu laikau kaip visus kitus - baloje, iš karto vėl pablogėja.
Tai ir vyksta žaidimas, kas ką greičiau nugalabys ar aš augalą, ar puvinys [O.0] .

Informacijos kaip gelbėti nelabai radau internete. Tai vienur radau, parašyta, kad tai vidinis šaknų puvinys, kuris pereina tiesiai į jauną ūglį ir jį sunaikiną iš vidaus, nors jis atrodo visiškai sveikas. Nežinau ar tai tikrai, bet jį prilygino kažkokiai kriaušių ligai.
O-manė;) wrote:
Fri May 30, 2014 11:28 am
mozaika, ačiū. Nekokios naujienos. Liūdna :(
O kur skaitėte apie tą panašumą į kriaušių ligą gal atsimenat? Gal kaip kokios rauplės ir tada reiktų reguliariai(prevenciškai) kokiu silpnu vario preparatu purškaliot/mirkyt? Gaila bordo mišinys jam netiks :Hmmmm: Bet ar atlaikys ligonis tokias egzekuc.....? :think:
mozaika wrote:
Mon Jun 02, 2014 6:56 pm
Nuorodos jau vėl reiktų ieškoti, nes nesenai mano kompiuteris buvo O:) ir visi favoritai dingo.
Radau pagal nuotrauką, bet ten buvo vieno žmogelio paklausta, kito atsakyta, diskusija daugiau ir neišrutuliota. Už tai lyginti su ta liga tikrai negalime. Man labiau būtų panašu į kriaušės vaisiaus puvinį, kai iš vidaus genda, bet...gal greičiau teisingesnį atsakymą sužinotume Peru platintojų užklausus.
Bordo mišinys gali būti per stiprus, ten didesnė yra vario sulfato koncentracija. O Champion'ą be problemų naudoju.
ricardas wrote:
Mon Jun 02, 2014 7:49 pm
Atsiprašau kad kišuos, bet, Jūs rašot apie kriaušiu puvini , ji sėkmingai išgydžiau su Score o orhidėjom skiedžiant perpus manau nieko blogo neatsitiktu , tik patarčiau substrata apdengti . Kiek atsimenu bordo sudėtis gesintos kalkės ir vario sulfatas tik nea
tsimenu jų proporcijos , bet jei skiesti perpus mažesne koncentracija tai nieko blogo neatsitiks . Aš vanda išgidžiau nuo miltligės .
Ps. Bordo koncentracija gali būti googlėi.
ricardas wrote:
Mon Jun 02, 2014 8:40 pm
mozaika wrote:Tai tik viena internete rasta prielaida, kad liga gali būti panaši.
Prielaida tai jau kaip ir apibudinta liga , bet jei tikslei Jūs nežinot tikslios ligos pavadinimo ir gidimo metodo, patarčiau bandyti su bordo arba score. Juk žinote kad informacijos apie orhidėju ligas mažai, taikad tenka pačiam eksperementuoti . Juk geriau pabanditi išgiditi , nei žiurėti kaip augalas niksta.
O-manė;) wrote:
Wed Jun 04, 2014 12:35 pm
mozaika wrote: ... gal greičiau teisingesnį atsakymą sužinotume Peru platintojų užklausus ...
O, čia gera mintis [taip.gif]
mozaika wrote:Bordo mišinys gali būti per stiprus, ten didesnė yra vario sulfato koncentracija. O Champion'ą be problemų naudoju.
Man tai Ermitaže aiškino, kad kaip tik Champion stipriau veikia, nes varis hidroksido forma :scratchheadyellow: O kokioms orchidėjoms naudojot Champion'ą ir kokia koncentracija :question: Tik purškimui :question:
Biškį ne į temą :oops:, bet aš kažkada skaičiau, kad labai sėkmingai odontoglossum hibridų grybelinių ligų prevencijai naudojo labai silpnos koncentracijos bordo mišinį, vos melsvas vanduo, reguliariai purškiant.

ricardas wrote: ... Juk geriau pabanditi išgiditi , nei žiurėti kaip augalas niksta.
:) Mes ir bandome [taip.gif] ... tik atsargiai ;)
... kaip pasidaryti bordo mišinį, ačiū, žinau :) beje, ir ant pakuotės gi būna parašyta :)
mozaika wrote:
Wed Jun 04, 2014 1:53 pm
O-manė, Champion'ą esu naudojusi visoms orchidėjoms. Koncentracija darau maždaug pagal instrukciją. Nors dabar prisipažinsiu, kad iš akies [Geda2]. Ruošiu litriniame purkštuve, tai kažkaip įpratusi šaukštelio galiuką dėti. Bjauriausia, kad tas mėlynumas nuo kai kurių labai ilgai nenusiplauna.
Nors paskutiniu metu puvinių gydymui labiau pasikliauju tokiais preparatais, kaip vandenilio peroksidas ar salicilo spiritas :shifty: .
MrGreen wrote:
Tue Jul 08, 2014 7:29 pm
Phragmipedium longifolium, pavasarį gautas iš Schwerter su voku. Žiedas 12 cm skersmens.

Image
Phragmipedium longifolium
mam wrote:
Sat Sep 06, 2014 1:16 pm
pirmasis mano pražydintas Phragmipedium [Laimingas]
DSC_0316.JPG
DSC_0316.JPG (96.57 KiB) Viewed 4424 times
mozaika wrote:
Sat Sep 06, 2014 8:22 pm
Teko man šiandien iš savo Phragmipedium caudatum var warscewiczianum krūmo jauną užaugusį vieną ūglį išpjauti. Prieš kiek laiko pastebėjau, kad pradėjo atsirasti šlapias puvinys. Patepus su salicilo spiritu, galvojau praeis. Paskui išpešiau kelis pirmuosius šoninius lapus. Žiūriu, kad nepadeda, tai šiandien aš jį iš vis išpjoviau, kad nepersimestų pažeidimai į kitus. Nors ūglis atrodė visai gražus, bet perpjovus pasimatė, kad puvinys perėjęs ties kakleliu per visą ūglį. Pjūvio vietoje įpyliau vandenilio peroksido, tai taip užputojo, kad net ant žmogaus žaizdos tokį putojimą retai kada pamatysi. Reiškia jau rimtai grybas ar bakterija buvo užsiveisusi.
Dar galvojau, kad gal sureagavo į kokią nors augalo dalį, bet pabandžius ant kito ūglio, tokio efekto visiškai nebuvo.
O tą dalyką jau ne pirmą karta matau ir ne ant pirmos vyžūnės. Teko tokias reakcijas ir ant raibuolės pastebėti. Įdomiausia tai, kai ūglis būna pažeistas šio puvinio, jis būna pradėjęs augintis jau kokius du tris naujus ūgliukus. Kas nebūna būdinga nepažeistiems ūgliams.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Sun Oct 12, 2014 9:40 pm
Pastebėjau vieną dalyką, jeigu nuplėši sudžiūvusių lapų likučius nuo stiebo, lengviau auginasi šaknis. Na nereikia lupti per prievartą, kai kurie sudžiūvę likučiai atsikabina gan lengvai, tai va tuos visus ir šalinu. Dažnai po jais yra šaknų užuomazgos, kurios gan greitai po to pradeda augti. Tvirtesnius likučius kurį laiką palieku, vėliau jie atsikabina taip pat lengvai.
mozaika wrote:
Sun Nov 09, 2014 6:23 pm
Šiemet 'Hanytė' anksčiau pražydo.

Image
Phragmipedium Hanne Popow'14.02.01


Įdomu, kaip Jūsų mažieji Phrg. lindenii gyvena?
mozaika wrote:
Mon Jan 26, 2015 9:27 pm
Neišpasakomai gražus mažylis :heartsfade:.

Šaltinis: http://www.slippertalk.com/forum/showthread.php?t=35385, https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
10906091_340735756130513_5134793764307950634_n.jpg
10906091_340735756130513_5134793764307950634_n.jpg (21.82 KiB) Viewed 4423 times
Ramsis wrote:
Mon Jan 26, 2015 10:02 pm
Negaliu patikėti :w00t: Dar tik praeitais metais rugsėjo 20 šį phragmipediumą pristatė kaip naują rūšį iš Kolumbijos, o čia jau net klonas pavadinimą turi, greitai tas pasaulis sukasi.
Nors ko norėti čia jau kolektyvas derina, su kuo jį kryžminti ir kokių hibridų norėtų http://www.slippertalk.com/forum/showthread.php?t=35205
mozaika wrote:
Mon Jan 26, 2015 10:32 pm
Kiek supratau, tai užtruko kol nusprendė, kurios rūšies daugiau genų turi, nes buvo linkstama daugiau prie Phragmipedium andreettae. Bet kiek radau, dabar nuspręsta, kad šis naujokas turi ir Phragmipedium andreettae, ir Phragmipedium schlimii bruožų.

Na ką, turiu dar vieną neįperkamą svajonę iš vyžūnių grupės. Labai man jis gražus, toks pūkuotas ir minkštutis :heartsfade: .
Ramsis wrote:
Tue Jan 27, 2015 6:24 pm
Bet kiek radau, dabar nuspręsta, kad šis naujokas turi ir Phragmipedium andreettae, ir Phragmipedium schlimii bruožų.

Iš pradžių išvis buvo manoma, kad Phragmipedium anguloi yra Phragmipedium andreettae, ir Phragmipedium schlimii natūralus hibridas, bet ši hipotezė buvo atmesta nes Phragmipedium schlimii artimiausia populiacija yra už 300 km, o Phragmipedium andreettae už daugiau nei 150 km. Jau nekalbant apie Phragmipedium manzurii ( jis irgi, kaip atskira rūšis atskirtas buvo tik 2008 ) kuris buvo spėjamas vienas iš tėvų, auga net už 500 km. Todėl Phragmipedium anguloi yra priskirtas atskirai rūšiai.
Na ką, turiu dar vieną neįperkamą svajonę iš vyžūnių grupės
Žinoma jis Europą pasieks šiek tiek vėliau, bet atradėjas tikina, kad hibridų sėjinukai su juo auga gana sparčiai, reikia tikėtis tai neužtruks ilgai, o va paties "x self" yra tikri lėtapėdžiai.
O dar kiek veikia žmogiškasis faktorius nepaleisti aukso gyslos iš rankų :) Žodžiu Mozaika, turime ko laukti, tikėsimės senatvė nebus labai sunki, gal išeis sutaupyti ant vieno kito augaliuko :lol:

MrGreen, o kaip tavo Phragmipedium andreettae :question: Padaryk foto, noriu pažiūrėti kiek man dar reiks laukti 8-)
Ramsis wrote:
Sun Feb 08, 2015 1:54 pm
Noriu parodyti kaip Phragmipedium Hanne Popow žiedai "pabėgo" nuo krūmo
nuo žiedų kairėje iki žiedo dešinėje apie 70 cm

Image
Phragmipedium Hanne Popow
Ramsis wrote:
Mon Feb 09, 2015 5:28 pm
Kiek laiko jį jau augini?
nuo 2009 balandžio, bet tada aš jį gavau tokį varganą, kad dar metus laiko galima išbraukti, sirgo, nenorėjo augti, kankinosi pats ir kankino mane, bet vėliau įvyko lūžis, ir nuo tada visai paprastas augalas atrodo. Dalintas jis jau ne kartą, vis bandau apsidrausti, kad jeigu kas, turėčiau iš ko vėl jį pradėti auginti.
Urze wrote:
Mon Feb 09, 2015 7:11 pm
Klausykit, o kaip jūs, vyžūnių augintojai, važiuojate vasarą kur nors ilgiau paatostogauti? Taigi joms šviežio vandens kasdien norisi, ania? Ne katlėjos kokios, kurios savaitę karščio ir sausros atlaikyti gali ir paskui atsigauti gražiai. O šitų gilioj baloj gal nepaliksi, nes šaknys uždus. O sekli bala per karščius labai greit virsta sausu padėklu. Ir tokių kerų juk su savim atostogauti nesiveši, nes apsimaigys. Tai namuose, kokiam vėsiausiam kampe palikti, kur džiovinantis vėjas ir saulė nepasiekia?
Ramsis wrote:
Mon Feb 09, 2015 7:26 pm
Lašelinė laistymo sistema su dideliu baku vandens
mozaika wrote:
Mon Feb 09, 2015 8:09 pm
Dideliame padėkle - baloje.

Man tai įdomu, kaip mažieji Phragmipedium lindenii gyvuoja? Vis niekas nesigiria, kaip auga mažiai, gyvi ar gaivaliojasi, ar vyksta natūralios atrankos principas. Kiek paaugę? HHmmm...

Pas mane nuo rudens kiek sustojo augimas, bet vazonike tvirtai laikosi, kiek pastambėjęs, t. y. lapai paplatėję. Laukia pavasario, gal tada šoktels labiau.
Eliss wrote:
Mon Jul 13, 2015 7:41 pm
Man psychopsio žiede sėdi žmogeliukas, o Phrag.sendenii kažkoks ančiukas :)

Image
aqviliux wrote:
Fri Feb 19, 2016 2:46 pm
Sveiki, esu naujokė ir labiau taikau metodą 'išgelbėk nupigintą gėlę' :D tad su rimtesniais pavadinimais turiu tik keletą orchidėjų. Dabar kreipiuos su klausimu. Turiu nuo rudens Mem. Dick Clemens raibuolę, ir atrodo bent jau auga ji pas mane. Bet dabar turiu dilemą ką daryt su ugliu, nes labai iš aukštai šaknis leidžia. Bandyt persodinėt užkasant kreiviau? Ar išvis atskirti nes ten dar likusios dvi senos skrotelės yra peržydėjusios. Ačiu už mintis ;)

Image


Image
Eliss wrote:
Fri Feb 19, 2016 6:56 pm
Kažkur jau buvo rašyta temoj apie tai, kad jie mėgėjai lipt aukštyn. Nieko nereik atskirinėt, šaknys vis tiek nueis gilyn. Nebent vėliau, kai ateis laikas persodint, bus galima pasodint kaip reikia.
Nors gal tie, kurie labiau žinovai jų auginime, paaiškins daugiau :)
mozaika wrote:
Sat Feb 20, 2016 8:29 am
Jūsų atveju, galite iš tos pusės kur ūglys išaugęs padėti kupstelį kiminų arba daugiau paberti substrato. Iš tikrųjų, jeigu aplinkoje mažai drėgnio šaknys sunkiai leidžiasi į substratą. Pas mane Phrag. Hanne popow ūgliai nutolę nuo substrato apie 4 cm. Tai aš jau juos persodindama kirpsiu ir normaliai sodinsiu, nes akivaizdžiai naujų ūglių šaknys augančių šalia išsišokėlių nepasieks tinkamai substrato.
Urze wrote:
Sat Feb 20, 2016 10:22 am
aqviliux wrote:Turiu nuo rudens Mem. Dick Clemens raibuolę
Aš tik norėčiau patikslinti, kad Jūsų turimas augalas yra vyžūnė (Phragmipedium), o ne raibuolė (Paphiopedilum). Jų priežiūra skiriasi, todėl geriau tiksliai žinoti, ką auginate, kad reikalui esant rastumėte informacijos.
aqviliux wrote:
Sat Feb 20, 2016 12:17 pm
Ačiu mozaika ;)
Urze,ačiu už pastabą. Žinau kad vyžunė, tik matyt rašant užkrito pavadinimas. Auginu aš ją šlapiau, ir dar vazonėlyje vanduo telkšo. Šiaip tikiuos patinka pas mane nes labai daug šaknų užsiaugino nuo rudens,ir va naujas ugliukas lenda...kaip naujokei jau gerai ;)
MrGreen wrote:
Sat Feb 27, 2016 2:32 pm
Gal kas nematė, galima pasižiūrėti kaip auga gamtoje Phragmipedium besseae, iš video galima suprasti, kodėl kai kurios vyžūnės "lipa" lauk iš vazono ir kopia aukštyn :)
[youtube]uor0zFONch4[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=uor0zFONch4

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Sun Apr 24, 2016 2:13 pm
Jei senas ūglys pradėjo augint naują, tai jis jau nebežydės? Ar aš čia kažką maišau :scratchheadyellow:
Ramsis wrote:
Sun Apr 24, 2016 10:14 pm
su vyžūnėm gali būti visaip, todėl teks laukti :)
Ramsis wrote:
Mon Nov 28, 2016 7:21 pm
Kažkaip su Phragmipediumais man šį rudenį keistai, dideli krūmai pradėjo sirgti šlapiu skrotelių puviniu,tai dabar operuoju ir peroksiduoju. Pykstu labai, kai kas net vokus buvo parodę :twisted: :twisted: :twisted:
mozaika wrote:
Mon Nov 28, 2016 8:36 pm
Aš jau dalies vižūnių neturiu, o dideli krūmai liko kūdesni už špygas. Nei peroksidas, nei spiritas, nei chemija nepadeda.
Puvėkas maniškius pradėjo naikinti dar šiltuoju sezono metu.
Ramsis wrote:
Mon Nov 28, 2016 8:51 pm
ar negalėjo puvinį įtakoti drėgnas substratas, vėsus oras ir šviesos stoka
Viskas kaip ir kiekvienais metais. Šio rudenio sąlygos niekuo nesikiria nuo prieš tai buvusių. Manau čia kiek giliau viskas paslėpta, greičiausiai drėgna ir pakankamai vėsi vasara dabar rodo savo ragus.
mam wrote:
Wed Jun 28, 2017 7:27 pm
Phragmipedium Eric Young
DSC_0956.JPG
DSC_0956.JPG (80.7 KiB) Viewed 4421 times
Aga wrote:
Tue Mar 27, 2018 2:42 pm
Sveiki. Prašau patarimo. Mano naujas Phragmipedium Hanne Popow. Pas manė nuo rudens. Labai gražias šaknys užaugino. Viana naują skrotelę auga virš senos (virš substrato). Patarkite ką daryti. Gal įmanoma nepersodineti :scratchheadyellow: ?
IMG_20180327_132438.jpg
IMG_20180327_132438.jpg (119.46 KiB) Viewed 4421 times
IMG_20180327_132359.jpg
IMG_20180327_132359.jpg (115.2 KiB) Viewed 4421 times
MrGreen wrote:
Tue Mar 27, 2018 4:47 pm
Aš apdedu kiminais, nes tada toks ūglis išleidžia šaknis. Galima ir nieko nedaryti, o kai ateis laikas persodinti bus galima tokį ūglį pasodinti kiek giliau.
Ramsis wrote:
Tue Mar 27, 2018 9:06 pm
Jo toks augimo būdas. Pasodinsit šitą giliau, užaugs kitas. Ir vėl reiks sodinti. Nedarykite nieko. Jam viskas gerai.
Eliss wrote:
Fri May 18, 2018 3:04 pm
Nustebino, žiedstiebį pamačiau gerokai paaugusį 🙂
IMG_20180518_155410.jpg
IMG_20180518_155410.jpg (3.23 MiB) Viewed 4421 times
Urze wrote:
Fri May 18, 2018 5:32 pm
Oo, jau greit gražu bus. Kaip augini jį? Kiek laiko turi? Pavadintum kaprizingu ar kaip tik lengvai sukalbamu?
Eliss wrote:
Fri May 18, 2018 7:13 pm
Pirktas prieš tris metus, tikrai nekaprizingas. Žiemą po lempa auga, o vasarą lauke. Perlieju kartais, bet dažniausiai įpylu į vazoną, esu įstačius į kitą. Kai gavau, buvo su nediduku žiedstiebiu, bet kažkoks susilamdęs išsiskleidė, kiti nudžiuvo. Tai įdomu, koks šįkart bus. Kaip Ramsis rašė, bus aišku, ar pasiėmė tėvų savybes (ar kažkaip panašiai 😉)
Bet galiūnas tikrai užaugo, tik va lapai vis nudegdavo prie lempos prisiglaudę.
Eliss wrote:
Thu May 31, 2018 8:13 pm
IMG_20180531_181945.jpg
IMG_20180531_181945.jpg (2.22 MiB) Viewed 4421 times
Eliss wrote:
Sun Jun 03, 2018 12:19 pm
IMG_20180603_113639.jpg
IMG_20180603_113639.jpg (1.31 MiB) Viewed 4421 times
Eliss wrote:
Fri Feb 15, 2019 2:39 pm
Na tikrai negalvojau, kad su sedenii persodinimu taip vargsiu :x greičiau katlėją iš molinuko iškrapštysi nei jį iš plastmasinio vazoniko. Šiaip ne taip sutvarkius, užtrukau kol aukštą vazoną radau, nors dar aukštesnis būtų nepakenkęs.
IMG_20190215_115742_BURST004.jpg
IMG_20190215_115742_BURST004.jpg (2.32 MiB) Viewed 4421 times
Aga wrote:
Tue Feb 04, 2020 9:54 am
Phragmipedium Hanne Popow
Žydi jau kelis mėnesius :heartsfade:
DSC04746a.jpg
DSC04746a.jpg (3.39 MiB) Viewed 4421 times
Urze wrote:
Tue Aug 25, 2020 9:56 pm
Gal kas galėtų pasidalinti įžvalgomis apie Phragmipedium Eumelia Arias auginimą? :smartass: Ar jai reikia siauro ir gilaus vazono, ar geriau įprastinis? Ar reikia nuolatinės balos po kojom? O gal ją semihidroponikoj su seramiu kaip substratu geriau auginti? Ar vis tik kokoso čipsai geriau (kurių neturiu :? )? Ruošiuosi pirmajai vyžūnei, tai klausimų galvoj - pilna.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Urze »

Atnešu ir šiton temon, kad nepasimestų augintojų patirtis.
MrGreen wrote:
Wed Nov 18, 2020 7:35 pm
Urze wrote:
Wed Nov 18, 2020 8:57 am
MrGreen wrote:
Tue Nov 17, 2020 8:07 pm
ir nepagailėti trąšų augimo laikotarpiu, tikrai žydės.
Buvau susidariusi nuomonę, kad vyžūnes reikia atsargiai, nestipriai tręšti. O tai kaip iš tikro? Ar dar ir nuo rūšies priklauso?
Norint rezultatų tręšti reikia, geriausia silpnesniu tirpalu, taip pat nepamiršti dažniau "praskalauti" substratą po tekančio vandens srove, jie nepakenčia kai uždruskėja substratas, iškart pasimato ant lapų - ruduoja galai, atsiranda rudų dėmių ir pan. Laistyti kokybišku vandeniu tarpe tarp tręšimų ir problemų nekils.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Urze »

Phragmipedium Eumelia Arias (kovachii × schlimii) jau kiek daugiau nei 2 mėnesius auga semihidroponikoj (S/H), stambiame seramyje. Seramiui išdžiūt neleidžiu, vandenį rezervuare papildau, kai visą sugeria ar tik vos belikę būna. Tai gražu žiūrėti, kaip tos pūkės šaknys lenda gilyn ir ten net knibždėt pradeda. Laistau upės arba ežero vandeniu, tręšt vis pamirštu, substratą kartkartėm praplaunu dideliu kiekiu vandens. Sėdi po lempomis dabar.
Nauja pūkė
Nauja pūkė
20201130_132816.jpg (410.14 KiB) Viewed 4190 times
Knibždėlynas
Knibždėlynas
20201130_132723.jpg (273.4 KiB) Viewed 4190 times

Iš toliau žiūrint atrodo gražiai, o iš arčiau pasimato tripsų pažaidos ant šviežiausių lapų. Rupkės sėdi kone pačioj skrotelėj ir čiaumoja. Gal turite variantų, kaip juos išnaikinti nenupūdant pačių skrotelių? Chemijos naudoti nesu linkusi, nors sisteminis insekticidas čia tikriausiai tinkamiausias būtų. Dabar tik rankiniu būdu medžioju. Nedaug jų, bet ir kelios lervos augalo nepuošia.
Sugebėjau apdegint lapus net ir rudeninėj saulėj per langą
Sugebėjau apdegint lapus net ir rudeninėj saulėj per langą
20201130_132756.jpg (280.55 KiB) Viewed 4190 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by InetaSka »

Urze, puikus bandymas su S/H. Aš niekada nebandžiau tokiu būdu auginti jokio augalo, gal ir man reiks pabandyti su saviškėm Phragmipedium. Tik vis kažkaip prisibijau eksperimentuoti, kai augalai brangūs, o iš šono S/H atrodo šaknų pūdykla :D O dėl tripsų, tai labai tikiuosi, kad ne iš mano namų jie atėjo, nes lyg neturiu bėdos su jais visai ir niekada neturėjau.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Eliss »

Urze, gal gali parodyt iš arčiau kaip atrodo tas tripsų darbas?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Urze »

Ineta, ne, tripsai mano asmeniniai. :roll: Turiu nedicką populiaciją, kuri tai ant vieno augalo, tai ant kito biški žalos pridaro. Turbūt kokie penki iš viso.
Pagal tai, kad kiti sėkmingai augina vyžūnes kokoso čipsuose ir baloje, tai stambios frakcijos seramis palyginti yra labaiiii orui laidus variantas. Ir labai įdomus jausmas jį čiupinėti - drėgmę jauti, bet vanduo nuo jo nebėga. Na ir kad nesuyrantis jis, tai irgi pliusas, kad nereiks kurį laiką persodinti. Tik saugoti teks, kad neuždruskėtų. Tai tikiuosi, kad vyžūnė sėkmingai ir ilgai jame augs ir žydės.

Eliss, va taip atrodo vyžūnės lapai, bet negaliu garantuoti, kad visos duobutės ir nelygumai nuo jų, nes dėl anksčiau gautos netyčinės savaitės ar dviejų trukmės sausros galėjo įvykti ląstelių kolapsas. Bet tripsai tikrai ten irgi darbavosi, nes kelias lervas pričiupau.
Attachments
20201130_202816.jpg
20201130_202816.jpg (261.55 KiB) Viewed 4348 times
20201130_202949.jpg
20201130_202949.jpg (247.28 KiB) Viewed 4348 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Eliss »

Ačiū. Aš nelabai gaudausi kenkėjuose :)

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Abitalė »

Urze, nežinau kaip sureaguos būtent šis augalas, bet man 100% pasiteisino lapų blizgiklis - aerozolinis purškalas. Arba Johnsons baby aliejukas - lašą su pipete į skrotelę ir po geros valandos su pop rankšluosčio galu išsausinu kiek įmanoma.
Aišku galima ir tą purškalą daryti - vanduo + 2% parafino aliejaus (arba Johnson's baby) + lašas indų ploviklio.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phragmipedium - benri pokalbiai

Post by Urze »

Abitale, Andrius irgi blizgiklį tam naudoja su puikiais rezultatais, bet ne visoms orchidėjoms tinka, geriau reaguoja visokios storalapės ir tvirtalapės. Su vyžūne gal nerizikuočiau. Hmmm_ Bet ačiū už idėjas!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Vakar padirbėjau su šiuo metu žydinčiais Phragmipedium.
Sukryžminau Phrag. schlimii fma. manzurii su Phrag. lindenii.

Image x Image

Dar anksti kalbėti ar apsidulkino, bet laikas parodys.
Phragmipedium.jpg
Phragmipedium.jpg (169.43 KiB) Viewed 3933 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Sėkladėžė neužsimezgė, šiandien nukrito...Bet Phrag. schlimii fma. manzurii žyti toliau kitas žiedas.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phragmipedium - bendri pokalbiai

Post by Abitalė »

MrGreen, kaip įdomu!

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Phragmipedium - bendri pokalbiai

Post by InetaSka »

Nu klausykit, paskaičiau apie druskėjimą ir pagalvojau, kad pas mane viskas gerai (laistau virintu vandeniu). Dabar žiūriu aš į saviškes, o gi galiukai juoduoja. Tada prisiminiau, kad esu išsisaugojusi nuorodą MrGreen kažkada pasidalintą kitoje forumo temoje, paskaičiau, o ten rašo "Salt Toxicity". Tai ką man dabar daryt? Gėlė persodinta rudenį, negi per tiek laiko uždruskėjo nuo virinto vandens? O gal čia kita priežastis?


https://staugorchidsociety.org/culturep ... mental.htm

Image

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Post Reply

Return to “Phragmipedium”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests