Myrmecophila (Schomburgkia) tibicinis

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Myrmecophila (Schomburgkia) tibicinis

Post by MrGreen »

Dalytė wrote:
Mon Jan 27, 2014 10:18 pm
Sinonimas Myrmecophila tibicinis

Auginu porą metų, parsisiųsta iš Nardotto. pirmą vasarą augino ūgliį ar ūglius, kažkuriuo metu tikrai du leido. sugraužė šliužai, mat vasaromis gyvenam lauke. Paskui išleido apgailėtiną kelių cmūgliuką. Maniau, jai pas mane visai nepatinka.
o šiųmetinės vasaros ūglys tai nuotraukoje tas didžiausias, už senuosius didesnis, kaip ir turi būt :) ir kreiviausiai tolyn nusisukęs... net kilo klausimai, ar ko nors nerezga viršūnėje, bet esant šalčiui ir tamsai, uždžiūvo viršūnė. užtat dabar auga naujos šaknys, galbūt prabus sekanti akutė.
pasodintas, kaip matyt, moliniam vazone, kokį gavau tipišką "nardotišką" - kiaurapuodis, tokį ir nejudinusi įdėjau į molinuką ir užbėriau žievėmis ir keramzitu.
SAM_2158.JPG
SAM_2158.JPG (97.82 KiB) Viewed 3961 times
SAM_2161.JPG
SAM_2161.JPG (109.78 KiB) Viewed 3961 times
Dalytė wrote:
Mon Jan 27, 2014 10:25 pm
TEIP :smokingred: Buvau ją net megoj nežydinčią kaip kokį sukulentą atsitempus, dėl grožio :smartass: bet gal stovėjo ne "ant akių", nebuvo daug susidomėjusių.
Relax wrote:
Tue Jan 28, 2014 4:00 pm
Aš mačiau Dalytės tuos gumbus megoj, žiūrėjau ar keikių neturi [Cha]
Urze wrote:
Tue Jan 28, 2014 4:08 pm
Ačiū, Dalyte! Nemažas augaliokas. Ir pritariu MrGreen dėl stiebų ir lapų - tikrai gerai atrodo. O kokiom sąlygom lauke augini vasarą (pakabintą medyje ar saulėj pastatytą?) ir kaip žiemą (temperatūra ypač aktualu), kaip laistai ir tręši? Vietinės skruzdės neapsigyvena per vasarą? :D
MrGreen wrote:Budapešte dvimetriniais žiedynstiebiais matėm Schomburgkia superbiens.
Aš jos nei lapų, nei žiedų neprisimenu, bet va neįtikėtinai ilgas ir nykščio storumo žiedynstiebis tai įsirėžė ilgam. Ir dar kad Rifas šalia stovėjo prisimenu. :D

Anksčiau buvusią gentį Schomburgkia darbar taksonomai išskirstė - dalį prijungė prie Laelia, o su skruzdėmis simbiozę sudarančias perkėlė į naujai sukurtą gentį Myrmecophila. Pasitikslinti galima čia. Tad taisyklingas ir galiojantis pavadinimas šiai orchidėjai yra Myrmecophila tibicinis, o Schomburgkia tibicinis liko tik kaip sinonimas.
Mirmekofilija (gr. myrmēx, myrmēkos „skruzdėlė“ + gr. philia „meilė, draugiškumas“). Mirmekofilai – organizmai, kartu gyvenantys su skruzdėlėmis.
Vikipedia
Myrmecophila genčiai priklausančios orchidėjos pasižymi tuščiaviduriais stiebais, ties pagrindu turinčiais skylę, pro kurią į stiebus patenka skruzdės ir ten apsigyvena, maitindamosi augalo išskiriamu nektaru ant žiedų ir žiedynstiebių. Augalui gerai tuo, kad skruzdės į stiebus prineša nuokritų, taip pat ir tuštinasi juose, o visa tai augalas panaudoja kaip maisto medžiagas.
Tuščiaviduriai stiebai matosi čia ir va čia, tik rūšys kitos.
Dalytė wrote:
Tue Jan 28, 2014 4:15 pm
oho :w00t:
kiaurų stiebų nepastebėjau, neturim :) vasarą saulėj stovi, juk vazonas molinis, išlėks iš medžio :) gražiai paraduonuoja. Žiemą šalta pas mane, blogiausiais laikais atsikeliu ir būna +12, dabar jau gal +16, bet neteigiu, kad tokia temperatūra tinkama, tiesiog kitaip neina.
Dalytė wrote:
Tue Jan 28, 2014 4:16 pm
relaxxx84 wrote:Aš mačiau Dalytės tuos gumbus megoj, žiūrėjau ar keikių neturi [Cha]
Tave reiks atidžiau prižiūrėt :coolblue:
Urze wrote:
Tue Jan 28, 2014 5:03 pm
Dalyte, prapjauk vieną ir gal rasi. :D O skylių stiebo apačioje irgi nėra?
Skaičiau, kad joms reikia labai šiltų sąlygų, geriau, kad žemiau +20 laipsnių nenukristų. Bet jei pas Tave jau kelinta žiema vėsiau išgyvena, tai gal ne tokia jau ir jautri?
Dalytė wrote:
Tue Jan 28, 2014 5:34 pm
skaityčiau visai sukalbama, prilyginčiau ją eilinei katlėjai :) pagal auginimo sunkumą. dėl pražydinimo dar nesakau nieko. bet mes jau lyg ir nusprendėm, kad ir nežydinti ji baisiai graži :heartsfade:
Urze wrote:
Thu Mar 27, 2014 7:22 pm
Radau atsakymą į kirbėjusį klausimą - ką reiškia Myrmecophila tibicinis lotyniško pavadinimo epitetas - antrasis žodis.
Etymologie: tibicinis - like a flute.
Šaltinis - Roellke. Galbūt turėta omeny svyrantis žiedynstiebis, kuris šią rūšį aprašiusiam mokslininkui pasirodė panašus į skersinę fleitą.
balina wrote:
Fri Mar 28, 2014 4:38 pm
Tokius radau:
tibicinis piper’s or flute-player’s, tibicina, tibicinae
tibicinus -a -um hollow-reed-like, flute-like, tibia, tibiae

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon May 12, 2014 12:49 pm
Balina, ačiū už papildomas reikšmes!

Atvedu savo "italę" į temą pasirodyti, kad Dalytės "skruzdėlynei" nebūtų liūdna. :D Sužavėjo mane ji - gyvai pamačius tokia fantastiška, tokia storuliukė ir tvirta, kad uch! Tik ligi žydėjimo tikriausiai dar ne vienus metus teks luktelti, nes, kiek skaičiau ir žiūrėjau, jos žydi gerokai didesnės būdamos.
Pasodinau taip pat, kaip ir Dalytė - su visu kiaurašoniu vazonu į molinuką, tik to plastikinio vazono dugne dar skylę išrėžiau, kad vanduo neužsilaikytų. Substratas - stambios žievės ir šiek tiek smulkinti arba net cieli vyno kamščiai. Atkeliavo su pabudusia akute, kuri ir toliau sėkmingai neskubėdama auga. Myrmecophila tibicinis 2014-04-18 3.jpgMyrmecophila tibicinis 2014-04-18 6.jpg

Mumrikai, kaip Taviškė? Juda? Tikriausiai irgi persodinai? Pasidemonstruosi? :)
Myrmecophila tibicinis 2014-04-18 3.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-04-18 3.jpg (186.51 KiB) Viewed 3960 times
mumrikas wrote:
Mon May 12, 2014 1:19 pm
Mumrikas būt ne mumrikas, jei iš kart nepersodintų [Cha] Maniškė tvirta, graži, ir ūgliai, ir šaknys net "treška" nuo sviekumo. Viena akutė buvo pabudusi, pagalvojau, kad lėtai augs, bet naujas ūglis auga kaip ant mielių - vakar laistydama negalėjau patikėt, kad tai tas pats buvęs mažas "spuogelis". Būtinai nufotografuosiu ir parodysiu.
uranija wrote:
Tue May 13, 2014 6:11 pm
Man rodos jūsiškės nedaug skiriasi nuo žydinčių Kew sode :D, gal neteks ilgai žiedų laukti, tik kažin ar tilps ant palangės kai žiedstiebis užaugs [Baksnoju]
IMG_1215.JPG
IMG_1215.JPG (126.28 KiB) Viewed 3960 times
IMG_1216.JPG
IMG_1216.JPG (166.13 KiB) Viewed 3960 times
IMG_1217.JPG
IMG_1217.JPG (178.92 KiB) Viewed 3960 times
Urze wrote:
Tue May 13, 2014 9:08 pm
Uranija, ačiū už žydinčias lauktuves iš Kew!
Šita žydinti turi po 4 narelius ant ūglių, o maniškė - dar tik po 2, tai teks dar palaukti. Nors dėl manęs gali kad ir rytoj pradėti augintis žiedynstiebį - sukčiau, lenkčiau tą ilgybę, kad ant palangės tilptų. :D
Urze wrote:
Sun May 18, 2014 10:36 am
Mumrikai, Tu kuo ją šeri, kad ūglis jau tokio dydžio?! :OMG: Aš šiandien saviškės ūgliuką apžiūrinėdama kaip tik pagalvojau, kad kaip gražiai ir greitai auga, jau net kelis centimetrus siekia. :lol: Pagal vaizdą spėju, kad aš prie savo augalo dažniau su laistytuvu prieinu negu Tu, nes stiebai gražiai išsipūtę.

O kur dabar ją laikai? Ar gauna tiesioginės saulės? Aš jau iškrausčius ją į įstiklintą pietinį balkoną, kur gauna po kelias valandas rytinės ir vakarinės tiesioginės saulės ir saulėtomis dienomis karščio. Planuoju po biški ją prie daugiau saulės pratinti, kad vėliau per visą dieną saulėje galėtų kepti.
ricardas wrote:
Sun May 18, 2014 9:36 pm
Urze, o Jūs nebijot kad gali pilna žodžio prasme iškepti jei lakysit visą dieną saulėje ? Esu skaitęs, jei oro temperatūra aukšta ir orhidėja gauna tiesioginės saulės , ji sudegs . Aš karštą dieną patraukiu nuo saulės, kad neprisišaukti bėdos.
Relax wrote:
Sun May 18, 2014 9:56 pm
Aš ne Urze, bet atsakysiu. Todėl ir svarbu augalą palaipsniui pripratinti prie saulės, užtikrinti gerą vėdinimą ir svarbu ant lapų nepalikt vandens.
Mano visi katlėjiniai, cymbidžiai, dendrobiumai, vandos kepa tiesioginėj saulėj visą dieną. Esu sukepinęs tik nesilaikydamas ką aprašiau aukščiau.
ricardas wrote:
Sun May 18, 2014 10:14 pm
Šendien mano šiltnami buvo +32 pavėsi o saulėje virš 40 . Ir Jūs galvojat kad nieko blogo neatsitiks? Kaiptik šendien keli katlėju lapai gavo per pati karšti saulės bet neilgai , tai lapai buvo ne šilti o karšti . Ritoi pažiurėsiu ar nenudegė.
Relax wrote:
Sun May 18, 2014 10:16 pm
Jeigu palaipsniui nepripratintos- tai ir nudegs.
MrGreen wrote:
Sun May 18, 2014 10:23 pm
ricardas wrote:Šendien mano šiltnami buvo +32 pavėsi o saulėje virš 40 . Ir Jūs galvojat kad nieko blogo neatsitiks? Kaiptik šendien keli katlėju lapai gavo per pati karšti saulės bet neilgai , tai lapai buvo ne šilti o karšti . Ritoi pažiurėsiu ar nenudegė.
žinoma, kad Jūsų augalai gali nudegti, nes ne tik saulė kenkia, bet ir per karšta oro temperatūra. Prie tokių sąlygų kaip Jūs aprašėte turi būti ir atinkamas vėdinimas (ventiliatorius pvz.) ir atitinkama aplinkos drėgmė. Tačiau pomidorų šiltnamyje ventiliatoriaus nepajungsi :doh: mano katlėjos taip ir apdegė šiandien pomidorų šiltnamyje, todėl truputi pridengiau, kad daugiau žalos nebūtų.

Dar svarbu paminėti, kad Jūs bendrai kalbate apie orchidėjas šiuo atveju, bet čia Schomburgkia tibicinis tema, o ši orchidėja gamtoje dažniausiai auga tiesioginėje saulėje, todėl palaipsniui pripratinus prie saulės kaip Relax rašė, saulė šiam augalui bus nebaisi lauke, tačiau šiltnamyje be vėdinimo net ir Schomburgkia gali apdegti.
ricardas wrote:
Sun May 18, 2014 10:31 pm
Šiltnami jau 3 savaites ,tik nakčiai parnešdavau nes šaltos naktys o saulės gauna 2 valandas rite ir apie 4 vakare. Mano manimu katlejom užtenka , nes nauji auginiai bijau kad nudegs jei visą dieną keps saulėje.
Dalytė wrote:
Mon May 19, 2014 9:18 am
maniškė stabiliai ant pietryčių palangės, visa bordinė, kadangi pripratusi, tai puikiai gyvuoja ir tokioj saulėje.
Urze wrote:
Tue Jun 10, 2014 10:56 pm
Išnešta į įstiklintą balkoną ir palaipsniui pripratinta prie saulės Myrmecophila tibicinis įsibėgėjo augti - per 3 savaites ūgliukas iš vos kelių cm virto 15 cm ilgio ūgliu, kuris jau pradėjo visą puoštą šaknų auginti. Jau gal savaitė kepa tiesioginėj saulės beveik visą dieną, tad naujas ūglis auga bordiškai pasidabinęs, net ir senieji šiek tiek pasidažė. Kad neiškeptų, laikoma ten, kur vėjelis šiek tiek pratraukia, dar ventiliatorius balkone pajungiamas, o saulėtom dienom dar ir gerai šaknis apipurškiu ir palieku vandens padėkliuke, kurį molinis vazonas per dieną sugeria ir išgarina. Kol kas niekaip nerodo, kad jai toks kepimas nepatinka. Kaiminystę saulėkaitoj jai palaiko tik vabzdžiaėdžiai (musėkautai, saracėnijos) ir sukulentai (adeniumai ir litopsiai), kurie mėgėjai kepti saulėj. Visos kitos orchidėjos nuo vidurdienio saulės slepiamos.

Dalyte, Mumrikai, parodykit, kaip dabar jūsiškės atrodo, a? Labai smalsu. :)
Urze wrote:
Sat Jun 21, 2014 1:21 pm
Šiųmetinis ūglis (nuotraukoje - per vidurį) jau stiebą pūst pradėjo. :) Kol kas atrodo kaip labai noriai ir greitai auganti orchidėja.
Myrmecophila tibicinis 2014-06-21 2.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-06-21 2.jpg (240.98 KiB) Viewed 3960 times
Urze wrote:
Wed Aug 06, 2014 2:15 pm
Patinka man šita orchidėja - šiųmetinis ūglis subrendo per 3,5 mėn. (pats dešiniausias). Myrmecophila tibicinis
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 1.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 1.jpg (100.79 KiB) Viewed 3960 times
O dabar pradėjo jo šaknys šakotis bei iškart 2 nauji ūgliukai augti. Rudeniop tikriausiai reiks po lempom kišti, kad baigtų bręsti. Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 2.jpg Myrmecophila tibicinis
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 4.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 4.jpg (168.4 KiB) Viewed 3960 times
Prieš mėnesį buvo gerokai paskrudinta - per karščius ant tiesioginės vidurdienio saulės įstiklintam balkone ir 4 dienas nelaistyta. Galvojau, bus jau amba, bet lyg ir nieko blogo neišlindo, tik senieji ūgliai spalvą pamainę, bet tvirti, nesuminkštėję. Po to jau paslėpiau nuo vidurdienio saulės - bus ne bordinė, bet ir neiškepusi.Myrmecophila tibicinis
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 5.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 5.jpg (119.43 KiB) Viewed 3960 times
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 6.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 6.jpg (163.63 KiB) Viewed 3960 times
Kaip kitų Myrmecophila tibicinis laikosi? Ką šiuo metu veikia? Kaip laistote? Aš kasdien apipurškiu kelis kartus substratą ir kas kelias dienas mirkau, trąšų irgi gauna.
Attachments
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 2.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-08-04 2.jpg (139.92 KiB) Viewed 3960 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Wed Aug 06, 2014 9:55 pm
Pas mane irgi sparčiai naują ūglį auginasi. Nervina, kad eina horizontaliai, bet pakišus pagaliuką, lengvai pasiduoda korekcijai. Po stichinių nelaimių, kurios buvo pas mane praeitą savaitę, dabar labai jau nestabiliai laikosi vazone. Bet irgi perliejamas kas dvi tris dienas, gauna ir trąšų. Laikomas šiltnamyje.
Urze wrote:
Thu Aug 07, 2014 7:56 am
Ūgliai tikrai mėgėjai augti horizontaliai, neapsiėjau ir aš be ramento. O kas per stichijos pas Tave buvo? Prisiminiau, kaip po to padžiovinimo puoliau mirkyt kibire ir vandens padauginau. O substrate daug kamščių pridėta, šaknim dar į vazoną neįsikibusi, tai pamerktas ir iššovė iš vazono kaip kamštis augalas. :doh: Teko grūsti atgalios.
mozaika wrote:
Thu Aug 07, 2014 9:15 am
Urze wrote: O kas per stichijos pas Tave buvo? .
Grįžus namo ir prasibrovus pro šakas, širdis tam tikram laikui tikrai buvo sustojusi. Tokio gogel mogel kieme, darže, sode, šiltnamyje, ant namo stogo dar nebuvau mačiusi [O.0] . Vienintelės masdevalijos buvo sveikos, nenulaužytos ir neišvartytos.
Urze wrote:
Thu Aug 07, 2014 4:49 pm
Dalyte, gal ir Tau reikia kokį kataklizmą/paskrudinimą jai suorganizuoti, kad išsijudintų? Matai, pas Mozaiką ir mane pareigingai auga. :mrgreen:
Dalytė wrote:
Thu Aug 07, 2014 6:51 pm
kodėl manai, kad jai reikia išsijudinti? :lol: Naują ūglį ji jau užaugino, kad kad biškį reabilituot, pažiūrėjau, kad auginasi šaknis.
kaa wrote:
Thu Aug 07, 2014 7:43 pm
Urze mėgsta adrenaliną ir kitiem siūlo :twisted: ateis jai savo laikas [taip.gif]
Urze wrote:
Thu Oct 09, 2014 10:26 pm
Vieną rytą randu lape skylę. :shock: Myrmecophila tibicinis
Myrmecophila tibicinis 2014-09-24 2.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-09-24 2.jpg (101.94 KiB) Viewed 3960 times
Tada randu kaltininką, besidarbuojantį jau ant kito ūglio. :evil: Myrmecophila tibicinis
Myrmecophila tibicinis 2014-09-24 1.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-09-24 1.jpg (85.92 KiB) Viewed 3960 times

Tada veiksmas persikelia į vabzdžiaėdžių darželį. :twisted: Myrmecophila tibicinis
Myrmecophila tibicinis 2014-09-24 3.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-09-24 3.jpg (194.92 KiB) Viewed 3960 times
Moralas - nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Nov 09, 2014 3:14 pm
Po šios vasaros su keliais paskrudinimais (dėl neatitinkančio temperatūros laistymo intensyvumo), per keletą mėnesių keli senieji ūgliai visiškai sudžiuvo.Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 1.jpg O antri šiųmečiai ūgliukai kaip tik pradėjo aktyviai šaknis leisti.
Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 4.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 4.jpg (202.66 KiB) Viewed 3960 times
Ir gavos tokia situacija - vidury vazono įsitaisę džiūvėsiai, o augalo nauji ūgliai tuoj lips iš vazono. Visiškai nelogiška. Tad verčiau viską lauk iš vazono, pašalinau džiūvėsius, negyvas šaknis, tinklinį vazonėlį, su kuriuo pirma buvau pasodinusi, ir įtaisiau taip, kad augalas kelis metus turėtų pakankamai vietos augimui ir nereiktų jo judinti be reikalo.
Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 6 persodinta.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 6 persodinta.jpg (221.19 KiB) Viewed 3960 times
O ką daryti su džiūvėsiais? Be abejo, kaip sakė mumrikas, "atlikti skrodimą". :lol: Ir dabar galim iliustruoti temą savomis nuotraukomis, o ne skoliniais iš interneto, kaip atrodo perpjautas kiauraviduris Myrmecophila stiebas
PicsArt_06-20-01.42.33.jpg
PicsArt_06-20-01.42.33.jpg (102.81 KiB) Viewed 3960 times
bei kurioj vietoj vis tik yra tos skylės - durys skruzdėms.
PicsArt_06-20-01.43.28.jpg
PicsArt_06-20-01.43.28.jpg (153.25 KiB) Viewed 3960 times
Urze wrote:
Tue Sep 15, 2015 8:57 am
Kaip šis sezonas jūsų Myrmecophila tibicinis? Su sava ieškojau būdų, kaip susikalbėti. Vasarą šaknis leido, bet aktyvesnio augimo nebuvo. O va liepos pačioj pabaigoj išleido ūglį ir kaip puolė jis augti! Pusantro mėnesio - ir jau beveik subrendęs. Didesnis už ankstesnius užaugo, kas džiugina. Žiedų laukimas nusikelia kitam (ar dar kitam) sezonui. Bet praeitų metų paskrudinimas dar vis matosi ant senesnių ūglių. Dėl to šiais metais bijojau ją tiesioginėn saulėn įstiklintam balkone statyti, dėl to augo labai šviesioj, bet išsklaidytoj šviesoj.
MrGreen wrote:
Tue Sep 15, 2015 12:43 pm
Bet naujas ūglis labai gražus :thumbupleft: Nieko tokio tokie nudegimai, pasitaiko visiems, aš šį pavasarį taip pat persistengiau :doh: Svarbu augalas stiprus.
mozaika wrote:
Sun Sep 20, 2015 7:47 pm
Maniškis šiemet irgi užsiaugino didesnį ir platesniais lapais naują ūglį. Taip pat pavasarį nudegintas. Na kaip sakant, juk margais lapais mes džiaugėmės. Tai va dabar sakau, pas mane variagata tibicinio forma :).
Ir tikrųjų, aš visai nenoriu, kad jo ūgliai didėtų ir jis žydėtų. Man tie mažuliai ūgliai tokie žavingi "bananiukai".
Urze wrote:
Sun Nov 15, 2015 10:29 pm
Prieš mėnesį mirkant po lempomis gyvenančias orchidėjas pamačiau vieną skruzdę bėginėjant. Išskrido pro langą laukan. Po kelių savaičių - vėl ta pati situacija. Šiandien vėl mirkau ir vėl skruzdė pasileidžia bėgioti. Ir kadangi šįkart laikiau rankose Myrmecophila tibicinis vazoną, kaip tai naujoj šviesoj tos skruzdės nušvito. :shock: Ir paskum dar vieną pagavau. Mano visos orchidėjos "naminės" - su lauku ir žeme kontakto neturi, bet kelios orchidėjos rugsėjo gale atsikraustė iš kito augintojo šiltnamio. Matyt, su keliom skruzdėlėm. Tai kokia tikimybė, kad iš stovinčių toj pačioj lentynoj orchidėjų jos persikraustė į jaukius Myrmecophila ūglius? Priimu statymus. :lol:

O po lempom vyksta augimas - naujas ūglis tiesiai į jas kreipiasi.
O-manė;) wrote:
Mon Nov 16, 2015 12:05 am
Khm... Aš nebūčiau tokia tikra, kad skruzdės - nelegalai migrantai, ir su svetimais vazonais atkeliavo [Baksnoju]
Gal panelė myrmecophila iš balkono nėriniuota skepetaite mojavo [Cha] ir iš lauko prisiviliojo jas :D
Aš aukščiau tavęs gyvenu, bet skruzdes, besivaišinančias lipčiumi, balkone pagaudavau :P
Ramsis wrote:
Mon Nov 16, 2015 7:59 pm
Žinot, netikiu aš čia tom pasakom. Mūsiškės skruzdėlės pietų Amerikos augalus okupuoja...Tu ten turėjai parsinešti visą lizdą su motina, kad jos migruotų ir apsigyventų kitame vazone. Pavienės užsilikę skruzdės gal ir keliauja per vazonikus.
mozaika wrote:
Fri Jun 02, 2017 6:35 pm
Palyginimui kaip nuo 2014 metų pasikeitė bananiukas.
2014 m.
Schomburgkia tibicinis'2014.JPG
Schomburgkia tibicinis'2014.JPG (74.74 KiB) Viewed 3960 times
2017m. Viena turi blogybę. Kiekvienais metais vasaros metu užsiauginęs vieną ūglį, antrą sugalvoja augintis nuo rudens. Du matomi po kairę tokie liesi ir yra rudens-žiemos metu augimo rezultatai, labai skiriasi nuo raibuolių pakrypusių dešiniau.
Schomburgkia tibicinis'2017.JPG
Schomburgkia tibicinis'2017.JPG (83.76 KiB) Viewed 3960 times
Attachments
Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 1.jpg
Myrmecophila tibicinis 2014-11-05 1.jpg (206.25 KiB) Viewed 3960 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Jun 03, 2017 9:05 pm
Pas mane irgi tokia pat situacija - rudeniniai / žieminiai ūgliai dukart kūdesni nei vasariniai, nors ūgio ir panašaus. Iš dalies tą lemia menkesnė šviesa augimo metu, iš kitos pusės daug menkiau tręšiu žiemą.
O dabar jau prasidėjo vasarinis augimas ir tuoj vėl lips iš vazono (tą ji labai mėgėja daryti, vis tik stambus augalas ir gan greitai augantis). Todėl mozaikos auginimo taktika kabančiame krepšelyje labai vilioja. Tik kaip žiemos metu jį įtaisai? Kokį substatą naudojai? Ir kiek laiko šiame krepšelyje auga?
Ramsis wrote:
Sat Jun 03, 2017 11:40 pm
Nežinau kaip pas kitus bet maniškės, tie kūdesni žieminiai ūgliai, sėkmingai žydi. Todėl nustojau sukti gavą, kaip čia žiemą išsinerti iš kailio, kad tik ji neprarastų svorio.
ricardas wrote:
Sat Jun 03, 2017 11:50 pm
Ramsis wrote:
Sat Jun 03, 2017 11:40 pm
Nežinau kaip pas kitus bet maniškės, tie kūdesni žieminiai ūgliai, sėkmingai žydi. Todėl nustojau sukti gavą, kaip čia žiemą išsinerti iš kailio, kad tik ji neprarastų svorio.
Apie schomburgkijas dar nieko negaliu pasakyti bet pastebėjau kad cattleya lueddemanniana vasara užaugina storesne bulbą bet be voko o žiema užauga daug plonesnė bulba ir su voku .
Tai manau kad vasarinė bulba sukaupia energijos žieminei bulbai žydėjimui .
mozaika wrote:
Sun Jun 04, 2017 7:55 pm
Urze wrote:
Sat Jun 03, 2017 9:05 pm
Tik kaip žiemos metu jį įtaisai? Kokį substatą naudojai? Ir kiek laiko šiame krepšelyje auga?
Paprasčiausia ant stovo arčiau lango. Jokio papildomo apšvietimo netaikau. Pats krepšelis ąžuolinis. Du metai jau turėtų būti šiame krepšelyje. Substratas: keli anglies gabaliukai, kamščiai ir stambi žievė. Ant viršaus kiminai, tam kad neišbyrėtų substratas. Kas retai būna, pataikiau sodindama augimo kryptį :) .
ricardas wrote:
Sun Jun 04, 2017 8:00 pm
mozaika, o bulbas atlenkti į tiesia - norima padėtį kaip katleju ar imanomą ?
Urze wrote:
Mon Jun 05, 2017 6:22 pm
Ričardai, šitos genties orchidėjų gumbai ties pagrindu yra labai stori (maniškės Myrmecophila tibicinis apie 3 cm skersmens siekia), tai atlenkti visiškai tiesiai beveik neįmanoma. Iš kitos pusės, jų kraujyje augti kabliu, ypač jei tik kiek mažiau nei joms norėtųsi šviesos gauna, tai ar tikrai reikia jas prievarta kaip kareivukus statyti. Bet įsigyjant reik turėt omeny, kad per kelis metus vazoną tikriausiai išaugs (bent jau mano tokia patirtis).
ricardas wrote:
Mon Jun 05, 2017 6:39 pm
Aš turiu schomburgkia thomsoniana , ji turi kokių 12 cm, 3 bulbas , naujo ūglio dar neaugina bet pagalvojau , kai tik truputi paaugs ūgliukas ir jeigu jis augs į šoną ty horizontaliai , tai kol jaunas bandyti jį tiesinti .
Ar tai įmanoma ?
Urze wrote:
Mon Jun 05, 2017 9:39 pm
Kelis esu tiesinusi, kol jauni, bet didelės naudos galiausiai vis tiek nedavė. Geriau jau saulę virš galvos suteikti, kad link jos augtų aukštyn.
Ramsis wrote:
Mon Jun 05, 2017 9:44 pm
Tai manau kad vasarinė bulba sukaupia energijos žieminei bulbai žydėjimui.
Šiuo teiginiu aš labai abejoju. Aš laikausi tos nuomonės, kad viskas vistiek priklauso nuo sąlygų. Temperatūros ir šviesos. Ir visai nesvarbu kokio storio tas naujas gumbas, gavęs viską ko reikia jis tiesiog pražysta.
Kelis esu tiesinusi, kol jauni, bet didelės naudos galiausiai vis tiek nedavė. Geriau jau saulę virš galvos suteikti, kad lik jos augtų aukštyn.
Būtent :thumbupleft:
ricardas wrote:
Mon Jun 05, 2017 9:55 pm
Urze wrote:
Mon Jun 05, 2017 9:39 pm
Kelis esu tiesinusi, kol jauni, bet didelės naudos galiausiai vis tiek nedavė. Geriau jau saulę virš galvos suteikti, kad link jos augtų aukštyn.
Vasarą tai ne problema dėl saulės bet kai bus augimas rudenį ,čia net papildomas apšvietimas nepadės . Ir viskas dėl stokos vietos .
Teks eksperimentuoti .
mozaika wrote:
Mon Jun 05, 2017 10:19 pm
S. tibicinis ūglių tiesinimo net neįsivaizduoju, nes kai pradeda augti, tai jis daugiau, kaip ir Urzė minėjo, prie pagrindo storėja , o paskui patįsta. Be to, nemačiau tikslo tiesinti, man jo toks augimo būdas patinka, ūgliai nėr tokie ilgi, kad trukdyti.
Katlėjos taip, man didelės išsišokėlės ir jų kreivi ūgliai mane labai erzina. Jas jau tiesinu.
ricardas wrote:
Mon Jun 05, 2017 10:40 pm
Mozaika, gal žinote, s, thomsoniana mažesnė už s, tibicinis ?
Urze wrote:
Tue Jun 06, 2017 10:16 pm
ricardas wrote:
Mon Jun 05, 2017 9:55 pm
Vasarą tai ne problema dėl saulės bet kai bus augimas rudenį ,čia net papildomas apšvietimas nepadės .
Vienas tiesiausių ūglių mano turimos Myrm. tibicinis būtent ir užaugo žiemą po lempa, nes šviesos jai buvo kiek mažoka ir net pasistiebdama stiebėsi tiesiai link jos. Bręsdamas ūglis čiut pasikreipė ties pamatu, bet šiaip išliko tiesus, ypač lyginant su kitais ūgliais.
ricardas wrote:
Tue Jun 06, 2017 10:36 pm
Tai be reikalo pergyvenu kad ūgliai augs į šoną , nes nuo rudens stovės ant palangės su papildomu apšvietimų .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Jun 20, 2017 1:54 pm
Kiek Myrmecophila tibicinis paaugo nuo 2014 m. lapkričio iki 2017 m. birželio. 2014 m. persodinau ją seniausius ūglius priglausdama prie pat vazono krašto. Šiais metai naujo ūglio šaknys jau lipa per kitos vazono pusės kraštą.
PicsArt_06-20-01.49.21.jpg
PicsArt_06-20-01.49.21.jpg (99.27 KiB) Viewed 3960 times
MrGreen wrote:
Tue Jun 20, 2017 11:03 pm
Atrodo puikiai :thumbupleft: pas mane atsidūrė Dalytės augalas tik niekaip nepavyksta jo pabudinti, kad augtų, nors atrodo gražiai bet nejuda dar į priekį...
Urze wrote:
Tue Jul 25, 2017 9:43 pm
Ir paaiškink tu jai, kad reikia tiesiai ūglius auginti. :poke:
PicsArt_07-25-10.36.37.jpg
PicsArt_07-25-10.36.37.jpg (103.07 KiB) Viewed 3960 times
MrGreen, ar gerai tada nužiūrėjom, kad vis tik kelios akutės jau pabudo?
MrGreen wrote:
Sun Jul 30, 2017 11:31 pm
Taip viena tai tikrai auga, o toliau matysim. Patinka man tavo naujas ūglis :D
mozaika wrote:
Tue Aug 01, 2017 1:19 pm
Palyginimui dvi skirtingos rūšys: Sch. tibicinis ir Sch. exaltata, praeitais metais gauna kaip F2, nors ir taip ji yra viena iš mažesnių Schomburgkijų.
DSCF7117.JPG
DSCF7117.JPG (67.8 KiB) Viewed 3960 times
DSCF7118.JPG
DSCF7118.JPG (71.05 KiB) Viewed 3960 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Jan 27, 2018 6:35 pm
Turbūt viena gražiausių nežydinčios orchidėjos nuotraukų. :myliu: Kokio stiprumo turi būti saulėkaita, kad taip kompaktiškai augtų ne tik Myrmecophila lapai, bet ir ūgliai?!
spc_000016347_000004019.jpg
spc_000016347_000004019.jpg (170.02 KiB) Viewed 3960 times
spc_000016347_000004019.jpg Nuotrauka iš čia.

Maniškė kol kas ramiai snaudžia žiemos miegu, todėl tarp laistymų smarkiai išdžiūsta - su vandeniu stengiuos saikingai jos atžvilgiu elgtis.
MrGreen wrote:
Sat Jan 27, 2018 7:15 pm
Mano šiuo metu irgi "snaudžia". O šioje foto ir gumbai ir lapai tiesiog fantastiški :D
zemuoge wrote:
Sat Jan 27, 2018 7:25 pm
O dar ir žiedynai į dangų šauna! Norėtųsi pamatyti gyvai!
mozaika wrote:
Wed Aug 29, 2018 9:40 pm
Paveiksliukas, į kurį galima žiūrėti ir nereikia žiedų.
Myrmecophila tibicinis.jpg
Myrmecophila tibicinis.jpg (95.21 KiB) Viewed 3960 times
Pavasarį jau auginosi vieną ūglį, bet prasidėjus liūtims - nupuvo. Nors jau vieną krepšelio skersinį buvau nuėmus, kad netrukdytų augti. Kai nupuvo, galvojau, kad šiais metais prieaugio ir nebus, bet rudeniop sumąstė net 5 naujus ūglius leisti. Jau ir taip aišku, kad nespės užaugti ir bus kūdenos :Hmmmm: .

Myrmecophila tibicinis'.jpg
Myrmecophila tibicinis'.jpg (78.79 KiB) Viewed 3960 times
Iki šiol ūgliai augo kasos principu ir kilo aukštyn, o liepos mėnesio gale pasirodė nauji ūgliai iš tų vietų kur mažiausiai tikėjosi, kad bus.

Myrmecophila tibicinis...jpg
Myrmecophila tibicinis...jpg (87.43 KiB) Viewed 3960 times

Čia galima matyti kaip keitėsi ūglių dydis nuo gavimo (nuo mažiausio iki didžiausio).

Myrmecophila tibicinis..jpg
Myrmecophila tibicinis..jpg (113.62 KiB) Viewed 3960 times
Myrmecophila tibicinis..jpg
Slogaa wrote:
Wed Aug 29, 2018 11:18 pm
Mozaika - įkėlėt puikų vadovėlį/gyvą paveiksliuką visiems pasigrožėt. Tas senų ir naujo auginio dydžių skirtumas super. Būtų žinoma smagu ir pageidautina, kad ir žydėtų...
Urze wrote:
Thu Aug 30, 2018 8:57 am
Eik sau, net penki nauji ūgliai! Po lempom ją žiemop! Nors Ramsis yra sakęs, kad pas jį tie laibi žieminiai ūgliai ir žydi (tik ne šitos rūšies). Bet vis tiek kiek keras išsiplės! Dar po metų ar kelių, kai pasieks žydėjimo dydį, gal iš kelių ūglių vienu metu ir nuspręs žydėti. :drool:

Bet pritariu, kad ji nuostabi ir nežydinti. Kiek ji pas Tave gauna tiesioginės saulės? Pamenu, kaip Dalytė saviškę rodė, kuri net bordinė visa buvo nuo buvimo saulėkaitoj. Maniškė tiek nenuraudonuoja, nors saulės daug gauna.

Kai ūglis nupuvo, tai kokia priežastis? Gal į augančio ūglio lapų sudarytą piltuvėlį vandens papuolė ir jis užsibuvo? Tokiu atveju man gelbėja užspaudžiamo maišiuko užmovimas ant ūglio - biški kaip prezervatyvas atrodo, bet savo apsauginę funkciją atlieka puikiai.
mozaika wrote:
Thu Aug 30, 2018 8:36 pm
Va ir bėda, negaliu pakęsti to apsikrovimo lempomis, ypač kai nėra kur normaliai padėti :neutral:. Dar laikysiu mėnesį šiltnamyje, tai kiek paaugs, bet ir taip jau matosi, kad kūdenos ūgliai bus.

Pas mane nemažai ji gauna tiesioginės saulės. Beveik visą vasarą kabu obelyje ir taip, kad nuo 11 val. iki vakaro tiesioginę susirenka, bet šiemet kai buvo tokia kaitra, tai šiek tiek slėpiau, nes bijojau, kad nenudegtų. Vis tik pavasarį greitai nudega, nesvarbu, kad mėgėja saulės.

O nupuvimo priežastis greičiausiai, kad netikėtai pribėgo gausus kiekis į ūglį vandens, bet gali būti ir iššutimas, nes tada lyjo ir kaitino.

Bet pastebėjau, kad Scb. tibicinis labiau linkusi raudonuoti nuo saulės, o pvz. Scb. exaltata nors ir be gailesčiau kepinau, bet tik paliko gelsvai strazdanota.
Urze wrote:
Fri Aug 31, 2018 4:31 pm
Pavasarį nudega viskas, kas per žiemą ultravioletinių spindulių pakankamai negavo. Čia kaip ir žmogaus oda per žiemą atpranta nuo saulės ir pavasarį labai greit nusvyla. Todėl net ir saulės mėgėjus po žiemos reik pamažiuku pripratinti prie saulės.
Urze wrote:
Mon Oct 29, 2018 5:45 pm
Mozaika, kaip tiem penkiem ūgliam sekasi augti? Mano turima per vasarą užaugino riebų, gražų ūglį. O žiemop sumąstė dar du ūglius pradėt leist. Sėdi po lempom, ale jau sunkokai telpa po jom, per vasarą lentyna per žema kažkaip pasidarė.
MrGreen wrote:
Tue Oct 30, 2018 7:44 pm
Mano augalas iš Dalytės tai vasaros gale storą ūglį užsiaugino ir dabar sėdi, tik šaknys matosi, kad auga.
mozaika wrote:
Sat Nov 10, 2018 9:23 pm
Patys išsipūsti ūgliai, tikrai pakankamai išsipūtė. Tik vieni ilgesni kiti trumpesni. Kas įdomiausia, trumpesni tie, kurie išaugę šalia pirmųjų mažųjų ūglių pagrindo, o ilgesni - tie, kurie išaugo šalia tų, kurie pas mane užaugo stambūs ir dideli.
20181110_150418.jpg
20181110_150418.jpg (99.68 KiB) Viewed 3960 times
20181110_150433.jpg
20181110_150433.jpg (106.19 KiB) Viewed 3960 times
Bandžiau palyginti ūglio storį su savo pirštu :D . Čia pats stambiausias ūglis.
20181110_150709.jpg
20181110_150709.jpg (84.25 KiB) Viewed 3960 times
Urze wrote:
Sun Nov 11, 2018 3:52 am
Na va, kaip šauniai ir greitai susisuko. Gražūs, nenupiepę. O mano tie du nauji ūgliai auga link lempų, tai tiesūs kaip smilgos.
Urze wrote:
Tue Nov 27, 2018 8:19 pm
Kai Myrmecophila tibicinis labai arti lempų, net į jas remiasi, tai lapai va kaip sugeba nusidažyt. Svarstau, kodėl ji vasarą tiesioginėj saulėj nenusidažė taip, juk saulė intensyvesnė. Bet lempos ilgiau šviečia, gal dėl to? Čia kaip atnešt vieną kibirą vandens ir paliet žemę ir visą dieną nešt po puodelį - antru atveju suminis rezultatas didesnis? Matyt. O antrasis rudeninis ūglis lyg snapuką - nedicką voką - turi. Mažu jau ką gražaus galvoja? Vis nekrenta iš galvos Ramzio žodžiai, kad pas jį rudeniniai / žieminiai ūgliai žydi.
PicsArt_11-27-08.33.44.jpg
PicsArt_11-27-08.33.44.jpg (93.27 KiB) Viewed 3960 times
mozaika wrote:
Sun Feb 24, 2019 12:54 pm
Sausio mėnesio pabaigoje pastebėjau ant Schomburgkia tibicinis problemą. Vienas ūglis ir vienas iš didžiausių buvo visas šviesiai rudas, bet matėsi, kad tai ne rudojo puvinio perbėgta, nes jau būtų ir kiti ūgliai sudoroti. Ir šalinimo operaciją prisiruošiau padaryti tik vakar. Dėl ko tai įvyko :question: :!: Darau išvadą, kad ne laiku dariau maudymosi procedūras. Nors žiemos metu laistau retai ir su papšiltintu vandeniu, bet greičiausia tai dariau vakare ir nakties vėsus oras turėjo savo pasekmių, nes tai pastebiu ant kalėjų grupės augalams įvyksta jau nepirmą kartą. Plius šis ūglis ir taip jau turėjo polinkį susirgti, nes vasaros metu, kai buvo labai karšta, šutino-lyjo, šutino-lyjo, šalia šio pašalinto ūglio augo naujas ūglis, kuris neatlaikė ekstremalaus oro ir iššuto.

schomburgkia tibicinis problems'19 (1).jpg
schomburgkia tibicinis problems'19 (1).jpg (123.18 KiB) Viewed 3960 times

Puvinys sausas.

schomburgkia tibicinis problems'19 (2).jpg
schomburgkia tibicinis problems'19 (2).jpg (117.5 KiB) Viewed 3960 times
schomburgkia tibicinis problems'19 (3).jpg
schomburgkia tibicinis problems'19 (3).jpg (94.06 KiB) Viewed 3960 times


Būtų turėjęs naują ūglį.
schomburgkia tibicinis problems'19 (4).jpg
schomburgkia tibicinis problems'19 (4).jpg (75.63 KiB) Viewed 3960 times
Taip atrodo perpjautas ūglis.

schomburgkia tibicinis problems'19 (5).jpg
schomburgkia tibicinis problems'19 (5).jpg (100.23 KiB) Viewed 3960 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun May 19, 2019 9:52 pm
Mozaika, kaip Tavo augalas? Daugiau problemų neišlindo? Ar jau pradėjo augti? Maniškė jau aktyviai kruta.

Eliss ir Relax rodė savo pasidažiusias vaurutes. Pas mane tai tik mirmekofila netradiciškai pasimarginusi. :mrgreen:
PicsArt_05-19-10.48.06.jpg
PicsArt_05-19-10.48.06.jpg (168.37 KiB) Viewed 3960 times
mozaika wrote:
Tue May 21, 2019 9:18 pm
Problemų po kol kas nėra, neskaitant to, kad šiandien išmečiau iš rankų :) . Tik krito minkštai, ant melsvių lapų. Lyg sveikatas.

Miegantis, jokio judesio.
Relax wrote:
Tue May 28, 2019 3:25 pm
Urze, tavo mirmekofila deginosi pro užuolaidas, tai ir įdegė tinkliuku [Cha]
Urze wrote:
Tue May 28, 2019 10:12 pm
Relax, būtent taip ir buvo. :D

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Oct 28, 2019 11:34 am
Visą sezoną tik šaknis auginusi ir tik rugpjūtį išsijudinusi ir ūglį leisti, Myrmecophila tibicinis pasistengė iš peties - tokį dičkį iš stuomens ir iš liemens užaugino, kad gražu pažiūrėt! Stiebas 34 cm ilgio plius dar lapai. Nu gal jau šįkart? :pray:
PicsArt_10-28-12.25.24.jpg
PicsArt_10-28-12.25.24.jpg (228.26 KiB) Viewed 3960 times
PicsArt_10-28-12.24.30.jpg
PicsArt_10-28-12.24.30.jpg (154.64 KiB) Viewed 3960 times
PicsArt_10-28-12.23.46.jpg
PicsArt_10-28-12.23.46.jpg (170.62 KiB) Viewed 3960 times
Abitalė wrote:
Mon Oct 28, 2019 12:08 pm
kaa wrote:
Mon Oct 28, 2019 12:06 pm
čia jau medis kažkoks ne orchidėja :))))))
Pritariu 100%! Oho, Urze! Tai bent!!!
Slogaa wrote:
Mon Oct 28, 2019 1:15 pm
Mane net prajuokino pamačius gerąja ta juoko prasme! Nu super!! Koks puikus pavizdys:
1. Kokius augalus mes perkam net realiai neįsivaizduodami kokie jiegali būti vėliau!
2. Šeimininko kantrumas (arba azartas) šitiek metų puoselet be jokio žiedinio atpildo. (kiek metų, Urze, primink, tu ją augini?)

Aš mačiau jas žydinčias per parodas - jos tikrai, bkai bananų medis.. bet per parodas jos būna arba labai toli ekspozicijose arba šalia didžiausių medžių rastų, tad tikrai neatrodo didžiulės. O ši nuotrauka man kažkaip labai paliko įspūdį. Išties, medis bonzas. Bravo!!! Žiūrėk kad nereiketų grežt lubose skylės, kad žiedkotis tilptų! :lol: visai nefaina, jei visas grožis kaimynam atitektų.
Urze wrote:
Mon Oct 28, 2019 2:46 pm
Auginu 5,5 metų. Su kaimynais gerai sutariam, tai ne bėda ir skylę lubose išgręžt, bile tik žydėtų. 😁 Beje, man patinka tai, kad nors ir didelė ji, bet lengva, nes stiebai tuščiaviduriai.
mozaika wrote:
Mon Oct 28, 2019 6:51 pm
Pas mane šis tik rudeniop pradėjo augintis naujas šaknis ir ūglį, kuris bus nupiepęs :Hmmmm: . Vasarą viskas kaip ir OK buvo. Auginosi tris ūglius. Užėjo karščiai ir bammm...išlindo brudnastis juodasis puvinys. Aš jį tada Physan'u pašlaksčiau ir tikiuosi daugiau nematysiu. Tai trečias ūglis, toks susiraukęs suaugo.
Rudeninis vaizdelis. Supratau, kad krepšelį perdidelį padariau, nes mano atveju, mažesnė tikimybė, kad užliesiu 8-) .
IMG_4528.JPG
IMG_4528.JPG (148.1 KiB) Viewed 3960 times
Urze wrote:
Tue Nov 12, 2019 7:31 pm
Prasideda mano kantrybę ugdysiantis procesas - šaknų auginas ne vazone ar krepšelyje. Kitąmet jau reiks perkraustyti kitan krepšelin. Virš šaknų matosi landa, skirta skruzdėms.

Mozaika, gal pas Tave galima už atlygį užsisakyti krepšelį iš ąžuolo pagal individualius išmatavimus?
PicsArt_11-12-02.55.57.jpg
PicsArt_11-12-02.55.57.jpg (235.08 KiB) Viewed 3960 times
Eliss wrote:
Wed Nov 13, 2019 5:31 pm
Šiandien Fb mačiau, žiedyno ilgis 1,80 m. Taip kad ruoškitės😀
mozaika wrote:
Wed Nov 13, 2019 5:56 pm
Urze wrote:
Tue Nov 12, 2019 7:31 pm
Mozaika, gal pas Tave galima už atlygį užsisakyti krepšelį iš ąžuolo pagal individualius išmatavimus?
Žinok, jau nebeturiu pagaliukų. Buvo seniena, jau sunaudojau, nes nevisi buvo tinkami.
Be to, aš tikrai nedidinu saviškiam krepšio, aš jau jį nuo viršaus ardau. Jau mąstau, kaip ant storos šakos vynioti.
Urze wrote:
Wed Nov 13, 2019 7:14 pm
Eliss, tai ant grindų pastačius ir dar kiek pavertus šonan krepšelį ir tilptų. 😄
Mozaika, et, nespėjau užsisakyt. O ant šakos kodėl mąstai kelti? A nebus griozdiškiau, mažiau patogu, a? Ar čia dėl kelis kartus buvusio puvinio, kad greičiau džiūtų?
Urze wrote:
Wed Jan 29, 2020 7:26 pm
M. thomsoniana temoje laukia Ričardas, o šitoj temoj lauksiu aš į didžiojo praeitų metų ūglio viršūninį pypciuką žiūrėdama. Rodos, kad per kelis mėnesius čiuuuut paaugo. Bet gal kol nebus saulėto laikotarpio, tol nebus ir augimo?
PicsArt_01-29-03.32.19.jpg
PicsArt_01-29-03.32.19.jpg (139.64 KiB) Viewed 3960 times
ricardas wrote:
Fri Jan 31, 2020 12:25 am
Urze, kiek pastebejau ant senesnės bulbos toki pat pipsika (praįta augima) stebejau kiekvieną dieną, jis lik judėjo po truputi bet galu gale paėmė ir sudžiuvo , naujoji bulba biski kitoki pipsiuka užaugino net raudonesnis tai vet šokinėjimas kievieną dieną , o gal o gal pradės judėti . Ech tas musu nekantrumas :D
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 9:57 pm
Pypsiukas per dvi savaites paaugo. 8-) Dabar prasideda maldų orchidėjų dievams sezonas. Ir pačiai iš savęs juokas ima, kai apie tokį mažą augalo spuogelį šokinėju su tokiais dideliais lūkesčiais. [Cha]
PicsArt_02-16-10.52.38.jpg
PicsArt_02-16-10.52.38.jpg (193.52 KiB) Viewed 3960 times
ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:10 pm
Gustina, nu šaunuolė !!! Lauksim tolesnių nuotraukų .
Maniškė thomsoniana dar vietoi stovi. Taip pat kas rytą prie jos su padidinamų stiklų prieinu - o gal paaugo bet :no:
MrGreen wrote:
Mon Feb 17, 2020 9:18 pm
Lauksim progreso foto :thumbupleft: :) Net nuėjau savo apžiūrėti, panašaus dydžio ūglis tik šiek tiek kūdesnis. Reikės dar pasistengti (tik ne per daug) su tręšimu.
Slogaa wrote:
Thu Feb 20, 2020 7:04 pm
Urze - labai ačiū už tokia nuotrauką!! Labai aiškiai matosi pumpurėlio (jei tai žinoma jis) augimas!

Laikau ir aš kumštukus už žydėjimą!!

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Mar 15, 2020 9:18 pm
PicsArt_03-23-07.20.26.jpg
PicsArt_03-23-07.20.26.jpg (190.29 KiB) Viewed 3960 times
Slogaa wrote:
Mon Oct 28, 2019 1:15 pm
Žiūrėk, kad nereikėtų gręžt lubose skylės, kad žiedkotis tilptų!
Atrodo, kad lubos liks sveikos. Užtat teks langą atidaryti. Greičiau tegu orai šyla. Girdi, Rama? :poke: :lol:
PicsArt_03-15-10.07.04.jpg
PicsArt_03-15-10.07.04.jpg (134.78 KiB) Viewed 3960 times
MrGreen wrote:
Sun Mar 15, 2020 10:34 pm
Greitai auga! Bet dar nepabaiga gal? Įdomu kiek ilgės žiedynsriebis.
Urze wrote:
Mon Mar 16, 2020 6:38 am
Tikrai greitai stypsta. Pumpurų dar nė ženklo, tad dar tikrai augs. Beje, MrGreen, pažiūrėk ankstesniame temos puslapyje ūglio nuotrauką su pradėjusiom augti šaknimis - pamatysi, katroj vietoj yra landa skruzdėm (nes sakei, kad savo augale nematei dar jų).
MrGreen wrote:
Mon Mar 16, 2020 9:42 am
Jau radau :thumbupleft:
InetaSka wrote:
Tue Mar 17, 2020 5:12 pm
Kaip įdomu stebėti, ačiū, kad dalinatės :) Mano svajonių sąraše .. Lauksim žiedų nuotraukų! :)
Urze wrote:
Tue Mar 17, 2020 5:36 pm
Jei tik įdomu, tai ir toliau rodysiu augimą. :)
Urze wrote:
Tue Mar 17, 2020 8:34 pm
Prieš porą dienų pamirkiau trąšose ir buvo kelios saulėtos dienos, tai žiedynstiebis iki šiandien gal 5 cm, jei ne daugiau, tįstelėjo. 😯
mozaika wrote:
Wed Mar 18, 2020 9:17 am
Bet gerai, kad ateina vasarą ir šiluma, tai nereiks jokių lempų. Žinant kokios jos mėgėjos, bet kada šauti, tai dėkingas laikas stebėjimui :).
Urze wrote:
Wed Mar 18, 2020 12:49 pm
Jei vasara ateis ne už dviejų dienų, turėsiu šiokių tokių keblumų. 😅 Tįsta vos ne valandomis. Jau gero pusantro sprindžio ilgio.
PicsArt_03-18-12.33.11.jpg
PicsArt_03-18-12.33.11.jpg (190.01 KiB) Viewed 3960 times
Slogaa wrote:
Wed Mar 18, 2020 5:52 pm
Opaaa koks veiksmas cia vyksta! Urze ruoskis - maciau as jas per paroda - ju ziedkociai kosminio ilgio !!
kaa wrote:
Wed Mar 18, 2020 6:02 pm
Urze, cia ta taska raudona jai kaip tiksla uzbrezei😂?
Urze wrote:
Sun Mar 22, 2020 9:08 am
Kaa, žinok, nepadėjo tas taškas - jau seniai praaugo. :D Per tris dienas visą sprindį ištįso (taigi pustrečio sprindžio ir dar ne pabaiga). Kasdien atitraukiu kelis centimetrus nuo lango, kad žiedynstiebis nesiremtų į jį, ir kitą dieną lygiai taip pat jau būna įsirėmęs.
MrGreen wrote:
Sun Mar 22, 2020 4:02 pm
Geras greitis žiedynstiebio :) Šiandien apžiūrėjau savo tai tik nuraudę šonai nuo saulės, gal kitais metais sumastys žydėti :)
Urze wrote:
Mon Mar 23, 2020 6:18 pm
Šiandien teko perkraustyti ant kitos palangės, nes jau nebeišėjo labiau atitraukti nuo lango. Įtaisiau taip, kad žiedynstiebis būtų palei langą, o ne į jį. Tai spėju, kas rytoj bus pasisukęs vėl į langą. 😆
PicsArt_03-23-04.00.33.jpg
PicsArt_03-23-04.00.33.jpg (184.25 KiB) Viewed 3960 times
PicsArt_03-23-04.01.08.jpg
PicsArt_03-23-04.01.08.jpg (53.72 KiB) Viewed 3960 times
MrGreen wrote:
Mon Mar 23, 2020 7:17 pm
Atsuk į priešingą pusę ir tada bus žiedynstiebis tokios formos --> S :lol:
kaa wrote:
Tue Mar 24, 2020 6:24 am
O jo parišt nereikia? Atlaikys augalas?
Urze wrote:
Tue Mar 24, 2020 6:40 pm
Bala jį žino - pirmas jos žydėjimas, tai viskas nauja. Nesu mėgėja raišioti žiedynus, o ir šito nėr kaip atitiesti, nes nuo pat pagrindo jau šonan auga. Bet pats žiedynstiebis kaip botagas lankstus, panašiai kaip Encyclia tampensis. Kaži, ar kad sąlyginai mažai saulės gauna, ar dėl kitų priežasčių. Buvau susidariusi vaizdą iš nuotrauką, kad jis tvirtesnis, nelankstus būna, bet gal tik taip atrodo?
Evaja wrote:
Wed Mar 25, 2020 11:02 am
Na, stebiu kaip įtempto siužeto dramą :) net googlinau kaip jos atrodo gamtoje, tai susidarė įspūdis, kad dar trumpas taviškės botagėlis...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Mar 26, 2020 1:34 pm
Nauja dramos serija. :D Atrodo, kad pasikakins trumpesniu žiedynstiebiu - "tik" 63 cm, nes jau pradėjo pumpurus auginti. Kad nereiktų jai į langą kreiptis, susigalvojau naują veiklą sau - ryte išnešu į įstiklintą pietinį balkoną, kur gali tiesiai į saulę tiestis, vakare parnešu. Ir, kad būtų daugiau dramatiškumo, dar užuolaidą pakabinau, kad saulė nenudegintų augalo, tada reik tą užuolaidą pataisyt, dar reik boružių lipt gaudyt, ir vis reikia užkliudyt tą žiedynstiebį, tada nustėrt ir atsargiai atsitraukt. Čia kad nebūtų nuobodu. :x [Cha]
PicsArt_03-26-02.13.33.jpg
PicsArt_03-26-02.13.33.jpg (68.84 KiB) Viewed 3956 times
ricardas wrote:
Thu Mar 26, 2020 2:57 pm
Urze, pasakisiu sažiningai , man čiut čiut pavydas ima tik todėl kad maniškė lik ir norėjo augintis žiedkoti bet staigiai nudžiovino. Ech , nesiseka man su schomburgkijom.
O Jus šaunuolė :thumbsup: Lauksim žiedų , na žinoma ir tolesnių komentarų :)
Urze wrote:
Mon Mar 30, 2020 7:05 pm
Žiedystiebis pailgėjo iki 80 cm, pumpurai smagiai pučiasi. Tiek nektaro ant pumpurų, kad net cukraus plėvelė susidaro. Tai šiandien šiltam vandenyje numaudžiau, galės vėl cukruotis. Oi, kaip laukiu... Net trąšų daviau, kad tik jėgų turėtų.
MrGreen wrote:
Mon Mar 30, 2020 7:36 pm
Mes irgi laukiam :D Ir tik 80 cm, duoda vilties, kad vis tik galima namuose pražydinti ir lubose skylės nereikia daryti :DDD
Evaja wrote:
Tue Mar 31, 2020 7:00 am
Laukiu ir aš- kažko tyla prieš audrą 😬😁
Slogaa wrote:
Tue Mar 31, 2020 9:40 am
Labai dziaugiuosi uz jumi, Urze!!! Labai laukiam !!
Evaja wrote:
Wed Apr 01, 2020 10:40 pm
Urze? Ar jūs su Schomburgkia čia? :))
Urze wrote:
Thu Apr 02, 2020 5:48 pm
Evaja, dar ir kaip čia. :) Stebiu, kaip auga pumpurai. O žiedystiebis tikriausiai praaugs metrą, nes tarp pumpurų atstumas didėja.
PicsArt_04-02-02.33.43.jpg
PicsArt_04-02-02.33.43.jpg (136.66 KiB) Viewed 3956 times
PicsArt_04-02-02.34.08.jpg
PicsArt_04-02-02.34.08.jpg (79.33 KiB) Viewed 3956 times
Urze wrote:
Mon Apr 06, 2020 2:07 pm
Atrodė, kad po tokio staigaus žiedynstiebio tįsimo veiksmas smarkiai prilėtėjo, kai pradėjo formuotis pumpurai. Bet visgi ir čia nesnaudžia, o aktyviai juos pučia. Kaži, kada pirmas išsiskleis. Na, kas pataikys atspėt arčiausiai? Mano variantas būtų po 5 dienų (balandžio 12 d.), Velykoms. :)
Nuotrauka daryta ką tik.
20200406_143651.jpg
20200406_143651.jpg (233.56 KiB) Viewed 3956 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Mon Apr 06, 2020 2:48 pm
Sunku atspėti , nes neparašėte pumpuro didžio :)
MrGreen wrote:
Mon Apr 06, 2020 4:23 pm
Labai smagu stebėti visą progresą. Manau jei bus šilta ir saulėta pirmas pumpuras prasiskleis dar iki Velykų. Todėl spėju iki balandžio 12 prasiskleis :lol:
Slogaa wrote:
Mon Apr 06, 2020 7:05 pm
Na, o aš šiam totalizatoriuje sakau, kad prasiskleis vėliau nei Balandžio dvyliktoji - pumpurai, iš nuotraukos atrodo, kad maži, o mano parodose pamatyti žiedai atrodė kur kas didesni.
Urze wrote:
Tue Apr 07, 2020 9:39 am
Didžiausias pumpuras yra 2,4 cm dydžio.
Evaja wrote:
Tue Apr 07, 2020 10:09 am
Na, balandžio 15dieną spėju :)
ricardas wrote:
Tue Apr 07, 2020 11:17 am
Urze wrote:
Tue Apr 07, 2020 9:39 am
Didžiausias pumpuras yra 2,4 cm dydžio.
Bandau spėti, 15-17 balandžio.
Urze wrote:
Wed Apr 08, 2020 9:08 pm
Pumpurai dažosi, marginasi - Velykom ruošiasi.
PicsArt_04-08-10.01.24.jpg
PicsArt_04-08-10.01.24.jpg (95.75 KiB) Viewed 3956 times
Urze wrote:
Fri Apr 10, 2020 11:01 am
Sirpsta. Tai kas bus pataikęs, kada išsiskleis? Nes man atrodo, kad jau visai greitai.
20200410_120048.jpg
20200410_120048.jpg (377.46 KiB) Viewed 3956 times
Evaja wrote:
Fri Apr 10, 2020 11:07 am
Na, iki mano spėjimo dar 5dienos. Manau kas spėjo, jog iki Velykų ar Velykoms :)
Urze wrote:
Sat Apr 11, 2020 8:15 am
Irrrrr laimėjo MrGreen! Prieš išsiskleisdami pumpurai pasiekė 4 cm dydį.
PicsArt_04-11-08.56.09.jpg
PicsArt_04-11-08.56.09.jpg (159.43 KiB) Viewed 3956 times
MrGreen wrote:
Sat Apr 11, 2020 10:00 am
Ką laimėjau?:D
Labai gražūs jos žiedai, tikiuosi greitu laiku bus daugiau foto! Ir įdomu ar kvepės.
Urze wrote:
Wed Apr 15, 2020 9:56 am
MrGreen wrote:
Sat Apr 11, 2020 10:00 am
Ką laimėjau? :D
Prestižą. 8-)
Žiedai neplokšti, prasiskleidę labai smarkiai žiedlapių neatverčia, tokie lyg dalinai prasiskleidę. Žiūrint iš šono tarp žiedlapių ir lūpos būna 90⁰ kampas (kaip kad aukščiau esančioj nuotraukoj). Čia nuotrauka kiek palindus po žiedu, dėl to atrodo plokščias.
2020-04-13_05-51-21.jpg
2020-04-13_05-51-21.jpg (432.02 KiB) Viewed 3956 times
Žiedynstiebis dabar 92 cm ilgio, tarp žiedų apie 2-3 cm tarpai, tai dar ligi kokių 110 cm tikriausiai išilgės.
2020-04-13_05-51-28.jpg
2020-04-13_05-51-28.jpg (305.76 KiB) Viewed 3956 times
Kvapas jautėsi iškart balandžio 11 d., kai tik prasiskleidė žiedai (na, gal nakčia prasiskleidė). Kambario neužkvepina, jaučiasi tik arčiau nosį prikišus. Kvapas toks... savotiškas. Du žmonės uostė ir nepasitarus abiem tokia pati asociacija - seni močiutės kvepalai. :lol: Turi saldumo, kažko dar, nėra smirdukas, bet ir nepasakytum, kad labai malonus kvapas. Ir nuo pat ryto kvepia, net jei ir apsiniaukę. Antroj dienos pusėj kvapas nuslobsta, pasijaučia medaus korių kvapas, o paskui ir jis dingsta. Bet įdomiausia, kad žiedai antroj dienos pusėj šiek tiek susiveria. Pirmą dieną galvojau, kad gal ką pridirbau - perkaitinau, nedalaisčiau ir dėl to žiedai pavyto?! [Oh.gif] Bet kitą rytą jie vėl buvo tokie pat prasivėrę, o vakarop vėl lyg paglebo ir dalinai susivėrė. Tai gal čia taip ir turi būti? :scratchheadyellow: Nors nesugalvoju, kad dar nors vieną žiedus varstančią orchidėją žinočiau. Stebiu toliau. O žiedai po vieną vis skleidžiasi ir kekė pilnėja. Nuotraukoj - tie kiek susivėrę žiedai.
2020-04-13_05-52-19.jpg
2020-04-13_05-52-19.jpg (151.33 KiB) Viewed 3956 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Wed Apr 15, 2020 10:32 am
Labai gražus žiedas :thumbsup: tik gaila kad pilnai žiedlapiai neatsiveria.
O kai pasirodė žiedkotis ir prieš pasirodant žiedkočiui ar laistymas buvo toks pat ar sausiau substratą palaikėte ?
Slogaa wrote:
Wed Apr 15, 2020 10:48 am
Urze.. noriu paimti iš tavęs interviu:
"Sakykite, prašau, koks jausmas pamačius pirmą kartą augalą žydint, po N metų auginimo? Tikrai, koks jausmas? Žinau, kad pastatėt šį augalą į savo dešimtuko antrą vietą... ar nenuvylė žydėjimas ar tik dar labiau sutvirtino judviejų ryšį?"


O šiaip, be galo gražu, labai labai didelė egzotika - galėtumėt atvirų durų dieną visiems Vilniečiams padaryt. :lol:
Ir noriu pasveikinti, kad užsiauginot žiedus iš visiško leliaus, tiek metų kantriai laukdama.. Tai didėlis pasiekimas, neparduot, nenusivilt ir neprarast budrumo auginant. Valio, Urze!
kiele wrote:
Wed Apr 15, 2020 10:52 am
Labai fainas pats augalas, o jau žiedų kekė :clap: :)
kaa wrote:
Wed Apr 15, 2020 10:52 am
sveikinu tikrai gražus žydėjimas:)
Abitalė wrote:
Wed Apr 15, 2020 11:58 am
Nuostabūs žiedai, o ir pats augalas labai įdomus, drūtas toks, grynuolis! Sveikinu, Urze!!!
mam wrote:
Wed Apr 15, 2020 4:54 pm
Na va, nuostabi ir didesnė orchidėja :) bravo, Urze :clap:
MrGreen wrote:
Wed Apr 15, 2020 6:42 pm
Urze, ačiū už išsamų aprašymą! Žiedai egzotiški ir labai gražūs, tikiuosi pavyks ir man juos pamatyti pas savo augalą kažkada :)
Urze wrote:
Thu Apr 16, 2020 9:53 am
Ačiū visiems. :)
Ričardai, žiemos metu visas orchidėjas laistau rečiau ir mažiau. Šitai lygiai tas pats taikoma. Ji pasodinta krepšelyje su stambiu substratu, greit išdžiūna, tai didumą žiemos praleidžia sausom šaknim. Žiedynas pradėjo augti taikant žieminį režimą. O kad žiedlapiai visiškai neatsilenkia, tai gerai, nes jei visų orchidėjų taip pat žiedai atrodytų, nebūtų įdomu. O čia žiedas pritaikytas specialiai apdulkintojams (tikriausiai bitėms).

Slogaa, geras jausmas, smagu. Ypač įdomu ją uostyti ir svarstyti, tai ką gi tas kvapas primena, kaip jį apibūdinti. Patinka žiedynstiebio lankstumas (kitaip seniai būčiau jau nulaužusi netyčia), žiedlapių pakraščių banguotumas ir lūpos raštas, primenantis bangų suklostytą smėlį, kuris kažkaip hipnotizuojančiai mane veikia. Gal kažkuriam praeitam gyvenime bite buvau, dėl to ta lūpa taip masina. :lol:
Slogaa wrote:
Thu Apr 16, 2020 10:36 am
Haha, Urze, išduosiu paslaptį - buvai ne bite, o kolibriu, nes būtent šis paukščius ir yra Schomburgkia apdulkintojas. Tai paaiškina ilgą žiedkotį - jis tam, kad išsikištų iš visos lapijos, dengiančios patį augalą (medžių ir krūmų lapija).

Man tai įdomus faktas tas - kad pumpuras visiškai neišduoda būsimo jo banguotumo. Aš kaip suprantu viskas susibanguoja kai žiedas jau prasiveria?
ricardas wrote:
Thu Apr 16, 2020 1:36 pm
Gustina, ačiū už informaciją :thumbupleft:
Daugumai katlėjų žiedlapiai pilnai neatsidaro , tik fotografuojant ty nuotraukoi atrodo pilnai išsiskleide žiedai.
Oh kaip aš tikėjaus kad šiemet maniškis žydės bet ... Na nieko , gal kitą met sužydės .
Urze wrote:
Thu Apr 16, 2020 1:47 pm
Slogaa, kuo remdamasi sakai, kad apdulkina kolibris? Nes mokslinėje literatūroje nurodoma bičių rūšis. Kolibrių apdulkinami žiedai kitaip atrodo (vamzdelių, triūbelių pavidalo), lūpa nebūna išreikšta (nes ant jos niekam nereik nutūpti) ir jų išsidėstymas kitoks (kad patogu būtų prie jų priskristi, dažniausiai sutelkti į krūvą, nedengia vienas kito). Nelis A. Van Der Cingel knygos "An Atlas of Orchid Pollination: European Orchids" ištrauka:
Screenshot_20200416-131045_Chrome.jpg
Screenshot_20200416-131045_Chrome.jpg (122.77 KiB) Viewed 3956 times
Tai va kodėl ji taip anksti pradeda kvepėti. O medunešės bitės jos kvapu net apsinuodija.

Dėl susibangavimo - taip, pumpuras nė žymės neturi, lygutėlis, tad susibanguoja jau prasiskleidus. Čia panašiai kaip "ilgakasių" raibuolių kasos susisuka ir išilgėja jau po išsiskleidimo.
Slogaa wrote:
Thu Apr 16, 2020 2:34 pm
Sakau remdamasi Dr Simon Pugh-Jones MBE žodžiais, pasakytais parodos metu. Šis žmogus žinomiausias Uk orchidėjų pasauly, nes yra teisėjavimo bei OSGB prezidentas ir turi valstybinę orchidėjų auginimo/dauginimo mokyklą UK. Jie su vaikais važinėja į augimvietes, tyrinėja ir panašiai.

Būtent jis pasakojo apie tai, kodėl Myrmecophilos žiedkotis toks ilgas - ne tik tam, kad išlįstų iš miško lapijos, bet ir dėl kolibrių. Ir kolibrius labai stipiriai akcentavo.
Urze wrote:
Thu Apr 16, 2020 3:33 pm
Nu keista. Aš pasilieku prie bitės. :)
Urze wrote:
Tue Apr 21, 2020 11:42 am
Panašu, kad žiedas žydi apie savaitę. Pirmieji prasiskleidę žiedai jau nukrito, palengva skleidžiasi kiti, tai taip ir laikosi 5 žiedų puokštė, tik slenkasi žiedynstiebiu, nes žiedas keičia žiedą. Kvapas sklinda labai netoli netgi žiedams būnant saulėje, kas yra gal daugiau pliusas nei minusas. Paryčiais, kai tik pradeda kvepėti, nebuvau prie jos priėjusi, tai dėl kvapo tuo metu ir negaliu pakomentuoti.
PicsArt_04-20-09.09.01.jpg
PicsArt_04-20-09.09.01.jpg (134.11 KiB) Viewed 3956 times
PicsArt_04-20-09.09.50.jpg
PicsArt_04-20-09.09.50.jpg (191.39 KiB) Viewed 3956 times
2020-04-20_09-13-29.jpg
2020-04-20_09-13-29.jpg (439.37 KiB) Viewed 3956 times
Urze wrote:
Thu May 21, 2020 6:44 am
Gerokai ilgiau nei mėnesį žydėjusi Myrmecophila tibicinis baigia nuvytinti paskutiniuosius žiedus. 12 žiedų ant meškerykočio galo - toks buvo pirmasis šios orchidėjos žydėjimas. Vienu metu išsiskleidę būdavo daugiausiai 5 žiedai, tad ne visi vienu kartu prasiskleidė, dėl to ir žydėjimas truko tiek ilgai. O žiedynstiebis vis tik metro ilgio nepasiekė, apsistojo ties 94 cm.
20200521_073845.jpg
20200521_073845.jpg (406.61 KiB) Viewed 3956 times
Dabar, kai ši orchidėja pas mane tokia didelė, atrodo, kad jos laistyti kone visai nereikia. :? Kai būna karšta ir saulėta, kasdien šiek tiek apipurškiu jos krepšelio paviršių, o kas kelias savaites išmaudau duše. Ir jai tokio vandens kiekio akivaizdžiai užtenka, nes stiebai nesiraukšlėja. Jei stiebų briaunos išryškėja, tada jau žinau, kad reik gerai palieti.
MrGreen wrote:
Thu May 21, 2020 9:16 am
Ačiū už info, na augalo dydis ir žiedynstiebio ilgis tai įspūdūngas, aš mastau kaip suvaldysi kai tų žiedynstiebių 10 bus :lol:
Urze wrote:
Thu May 21, 2020 10:37 am
MrGreen, kad turbūt niekaip nesuvaldyt, nebent tik kryptingu apšvietimu, nes link šviesos žiedynstiebis augo. Ale Tu labai optimistiškai nusiteikęs, kad net 10 bus. Turbūt tada jau augalas užims pusė kambario ir nebe žiedynstiebių ilgis bus aktualiausia. :lol:
Dalytė wrote:
Thu May 21, 2020 10:52 am
jetau, kaip aš džiaugiuosi, kad šitos anakondos atsikračiau ir dabar tai MrGreen rūpestis, kur jo būsimus 10 žiedynstiebių kabint reikės :D :D
Tina* wrote:
Thu May 21, 2020 11:35 am
Puikus augalas, džiaugiuos jį turėdama. Yra ko laukti :)
ricardas wrote:
Thu May 21, 2020 1:24 pm
Na žiedai tikrai labai gražūs ir žydėjimas ilgas liginant su rušinėm katlejom.
InetaSka wrote:
Thu May 21, 2020 1:39 pm
Kai bus šio augalo dalijimas, noriu būti pirma sąraše :D
Urze wrote:
Thu May 21, 2020 1:53 pm
InetaSka, turėsiu omeny. ;)
Urze wrote:
Tue Jul 28, 2020 10:14 pm
Pailsėjusi du mėnesius ponia pradėjo vėl augti. Rizoma perkirpta, du gabaliokai rezervuoti InetaiSka ir Andriui, laukiu naujų šaknų ir tada jau persodinimo naujan krepšiokan. Bet ligi naujų šaknų dar palaukt reiks mėnesį ar du. Tikiuosi, per tiek laiko ir atkirptos senosios kero dalys sumąstys išleist po ūglioką.
InetaSka wrote:
Wed Jul 29, 2020 12:29 am
Ah, kaip fainai! Net nesitikėjau, kad vyks dalybos, tai dviguba laimė! :thumbsup:
andriuxplind2 wrote:
Wed Jul 29, 2020 7:41 pm
[Laimingas] :OMG:
Urze wrote:
Tue Jul 28, 2020 10:14 pm
Pailsėjusi du mėnesius ponia pradėjo vėl augti. Rizoma perkirpta, du gabaliokai rezervuoti InetaiSka ir Andriui, laukiu naujų šaknų ir tada jau persodinimo naujan krepšiokan. Bet ligi naujų šaknų dar palaukt reiks mėnesį ar du. Tikiuosi, per tiek laiko ir atkirptos senosios kero dalys sumąstys išleist po ūglioką.
MrGreen wrote:
Mon Aug 03, 2020 3:33 pm
Maniškė iš Dalytės gauta, jau užaugino ūglį, tik jis dar nesubrendęs.
[/quote
mozaika wrote:
Mon Aug 03, 2020 8:33 pm
Aš saviški vis baksnoju... kada kada kada... bet pasirodo, aš jį įsigijau F2. Tai tik dabar antri metai auga ūgliai panašūs į suaugėlius. :think:
Urze wrote:
Wed Aug 19, 2020 1:31 pm
Urze wrote:
Tue Jul 28, 2020 10:14 pm
<...> ponia pradėjo vėl augti. Rizoma perkirpta, <...> Tikiuosi, per tiek laiko ir atkirptos senosios kero dalys sumąstys išleist po ūglioką.
Kai kirpau rizomą, buvo pabudusi viena akutė. Per tris savaites po kirpimo išsijudino dar keturios! Taigi visi trys padalinti gabalai juda, kruta. Manau, kad tokį gerą rezultatą lėmė laiku perkirpta rizoma, kai tik nubudo akutė. Vadinas, augale buvo naujų ūglių augimą skatinančių hormonų. Kai atidalinau aktyvų augimo tašką, hormonai greit "prižadino" kitą potencialų augimo tašką. Tokie yra augalo išgyvenimo mechanizmai.
ricardas wrote:
Wed Aug 19, 2020 2:40 pm
Tai puiku :thumbupleft:
Manau geras augalų padauginimas, nes augalas mažiau sustresuos ir stypresnius uglius užaugins.
Manau su C, maxima išbanditi, nes kažko nenoriai uglius augina.
MrGreen wrote:
Sun Aug 23, 2020 9:50 pm
Schomburgkia tibicinis kaip ir sakiau užsiaugino naują ūglį, kuris yra storiausias ir didžiausias iš visų kada užaugintų pas šį augalą.
Schomburgkia  tibicinis (2).jpg
Schomburgkia tibicinis (2).jpg (385.88 KiB) Viewed 3956 times
Dabar mačiau auga naujos šaknys į vazoną ir per kraštą, bet šiemet nepersodinėsiu, gal kitais metais.

Ūglis turi mažą pumpurą viršūnėje, tai gal kitais metais bus galima tikėtis žiedų halo
Schomburgkia  tibicinis (1).jpg
Schomburgkia tibicinis (1).jpg (232.98 KiB) Viewed 3956 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

andriuxplind2 wrote:
Fri Sep 04, 2020 4:02 pm
Urze :heartsfade:
Nauja namų gyventoja 😍
20200904_170106.jpg
20200904_170106.jpg (826.57 KiB) Viewed 3956 times
Urze wrote:
Fri Sep 25, 2020 6:59 pm
Nu patinka man šita orchidėja. Vien už savo augimo greitį. Liepos pabaigoj pabudo nauja akutė, šiandien dienai ūglis jau toooks gerulis paauglys, kad gražu žiūrėti. Į aukštį gal dar tik truputį paaugs, o storuman dar kokį mėnesį pūsis. Ir čia - augalas, kuriam buvo atskirti 11 (!) seniausių ūglių. Ir perkrausčiau naujan krepšelin, kuris bais didelis, nors taip ir neatrodo pagal pačio augalo gabaritus. Tas didumas pasijuto, kai reikėjo jį užpildyti substratu - litrais ėjo. :doh: Tai ir lietuviškos žievės ištisi šmotai ėjo, ir dideli anglies gabalai, ir cieli vyno kamščiai, ir stambi pirktinė žievė bei vulkaninės uolienos akmenukai. Ir po trejų metų jis tikriausiai bus per mažas. [Cha]

Didesnysis naujas ūglis buvo kiek palenktas, kol dar mažesnis buvo, bo norėjo labai jau gult, kaip jos mada augti. Ir matosi, kad senieji stiebai išilgai išvagoti - pakūdo, nes persodinau be naujų šaknų augimo (neoptimalu, bet...), tai naujieji ūgliai senuosius išsunkinėja, nors ir senųjų šaknų dar yra.

InetaSka, Andriau, kaip pas jus judėjimas?
20200922_130641.jpg
20200922_130641.jpg (246.51 KiB) Viewed 3956 times
20200922_130536.jpg
20200922_130536.jpg (308.93 KiB) Viewed 3956 times
20200922_130331.jpg
20200922_130331.jpg (333.62 KiB) Viewed 3956 times
ricardas wrote:
Fri Sep 25, 2020 7:22 pm
Ale kaip gražiai atrodo ir tilansija derinasi :thumbsup:
andriuxplind2 wrote:
Fri Sep 25, 2020 10:22 pm
Trys augančios akutės, pypsikai po kokius 3 cm ilgio. Bent kol kas, atrodo, kad stovi vietoje.
ricardas wrote:
Fri Sep 25, 2020 11:11 pm
Andriau, tokios jau jos yra, stovi stovi bet neišto neiššio greitai pradeda ugliai augti.
Urze wrote:
Sat Sep 26, 2020 6:21 am
Andriau, o šaknų neaugina? Nes pas mane dar vienas atidalintas gabalas iš centimetrinio naujo ūgliuko šaknų visą pluoštą papylė.
InetaSka wrote:
Sat Sep 26, 2020 3:48 pm
Maniškis auginasi 2 ūgliukus (apie 5cm dabar) su visa "puokšte" naujų šaknelių. Nuo paskutinio karto, kada žiūrėjau, tai tikrai paaugo. :thumbsup:
Urze wrote:
Sat Sep 26, 2020 6:16 pm
Liuks! (Beje, Ineta, vyžūnė irgi šaknis auginasi. :))

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by Urze »

Kad visos orchidėjos tokiais kuokštais šaknis augintų! Net keliom eilėm išsirikiavusios.
20201114_154357.jpg
20201114_154357.jpg (344.49 KiB) Viewed 3887 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by Kaa »

Na tikras medis turi turėti šaknų :lol:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by MrGreen »

Praeitos vasaros žinutėje su foto matosi mano augalo dydis ir naujas tos vasaros ūglis, kuris taip ir nebandė žydėti, bet iki dabar užaugo dar vienas ūglis kuris turi potencialo žydėti:
Schomburgkia tibicinis.jpg
Schomburgkia tibicinis.jpg (203.02 KiB) Viewed 3565 times
Įdomu ir tai, kad Urzė irgi pernai metais panašiu metu pasirodė su pradėjusiu augti žiedynstiebiu, žiūrėsim ar mano augalas kažką pradės augintis...
Urze kaip tavo dabar atrodo? Ar buvo žieminių ūglių?

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by Ričardas »

Ignai, pas mane kitokia Schomburgkia , bet vaizdelis toks pat kaip ir Tavo. Uglis užaugo žiemą o kas bus, laikas parodis.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by Urze »

Maniškė baigė du ūglius auginti praeitą spalį ar lapkritį, tai žieminių nebuvo. Vis pasižiūriu, ar nesiruošia žiedynstiebio auginti, ir vis pasidžiaugiu, kad (dar) ne. Būtų puiku, jei susiruoštų jau prasidėjus balkoniniam sezonui, nes tada būtų galimybė užauginti ne horizontalų žiedyną, o vertikalų. :) Bet aš čia labai optimistiškai nusiteikusi, kad ir vėl žydės, nes ūgliai dar vis gerokai pakūdę dėl drėgmės netekimo po persodinimo ir tai gali pagadinti žydėjino reikalus. Tad laukiu, kada atsistatys jie.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Schomburgkia (Myrmecophila) tibicinis

Post by Ričardas »

Aaa supratau Gustinut kodėl pavasario laukiate :lol: pavasari neštumėt ją į balkoną tam jeigu žiedkotis bus ilgas tai per balkono langą iškištumėt, nereikėtu kaimynų lubų kirsti baks_

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests