Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

katux wrote:
Mon Oct 31, 2011 10:12 pm
Joms priklauso apie 30 laišvų rūšių daugiausia augančių Brazilijoje, Minas Gerais regione. Tai kalnuota vietovė esanti maždaug kilometrą virš jūros lygio. Šios laišvos auga ant uolų ar jų plyšiuose. Pagrindinės augimo sąlygos: daug šviesos, geras vėdinimas, dideli dienos - nakties temperatūrų svyravimai, drėgmės dažniausia gauna iš naktinių rūkų.

Šių laišvų šaknynas negausus, jautrus judinimui, todėl priimta manyti, kad geriausia jas auginti neorganiniame substrate, kuris ilgiau nesuyra. Persodinant tokio substrato nebūtina pilnai pašalinti. Substratui gaminti siūlomos tokios medžiagos kaip akvariumų gruntas, molio produktai, lavos akmenys, anglis ir pn.

Joms priklauso: Laelia alvaroana, Laelia angereri, Laelia bahiensis, Laelia bradei, Laelia briegeri, Laelia colnagoi, Laelia cinnabarina, Laelia crispilabia, Laelia esalqueana, Laelia endsfeldzii, Laelia flava, Laelia fournieri (jos tema), Laelia ghillanyi, Laelia gloedeniana, Laelia harpophylla (jos tema), Laelia itambana, Laelia kleberi, Laelia lilliputana, Laelia lundii, Laelia lucasiana, Laelia mantiquierae, Laelia milleri, Laelia rupestris, Laelia sanguiloba (jos tema).

Pagalvojau, kad būtų neblogai turėti bendrą temą šioms laišvoms, nes jų auginimo sąlygos turėtų būti panašios.
Jos mane labai žavi ir karaliauja mano norų sąraše :)
katux wrote:
Mon Oct 31, 2011 10:15 pm
Patyrinėjau forumiečių kolekcijas ir matau, kad yra tokių, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi auginant šias gražuoles.

Pirmas klausimas būtų, kaip ruošiate substratą Lietuvos sąlygomis, kokias medžiagas ir kokiomis proporcijomis naudojate?

Aš kol kas turiu tik vieną šios rūšies atstovę - Laelia lundii. Substratą sumaišiau maždaug lygiomis dalimis iš keramzito, vulkaninės uolienos, akvariuminio granito ir pušies žievės. Auga taip nuo pavasario. Kol kas nesikundžia – auginasi daug auginių.
MrGreen wrote:
Tue Nov 01, 2011 2:13 am
Labai gera tema, mano mėgstamiausios orchidėjos :) Aš ir panašų substratą darau, tik vietoj žievės naudoju kokoso čipsus, žinoma jų daug nededu, apie 80 proc. substrato sudaro vulkaninė uoliena, kuri link vazono paviršiaus smulkėja, o vazono gilumoje gabaliukai stambūs. Negalima persistengti su organiniais substrato priedais, taip pat ir su laistymu, ypač žiemos metu. Beje kalbant apie lundii, auga be priekaištų, bet žydėti nenori :evil: Viską išbandžiau - ir saulėj kepinau ir visiškai nei lašo vandens negavo ramybės periodo metu, ir tręšiu negailėdamas...
balina wrote:
Wed Nov 02, 2011 6:53 pm
katux wrote:Joms priklauso: Laelia alvaroana, Laelia angereri, Laelia bahiensis, Laelia bradei, Laelia briegeri, Laelia cinnabarina, Laelia crispilabia, Laelia esalqueana, Laelia endsfeldzii, Laelia flava, Laelia fournieri, Laelia ghillanyi, Laelia gloedeniana, Laelia harpophylla, Laelia itambana, Laelia kleberi, Laelia lilliputana, Laelia lundii, Laelia lucasiana, Laelia mantiquierae, Laelia milleri, Laelia rupestris, Laelia sanguiloba.
Gal galėtum nurodyti šaltinį iš kur šitas sąrašas? Domina L. harpophylla - vienur rašo, kad ji priklauso rupicolous, kitur, kad ne.
MrGreen wrote:
Wed Nov 02, 2011 7:05 pm
harpophylla auga labiau kaip epifitas, retais atvejais kaip litofitas ir priešingai nei kitoms laišvoms jai nereikia tiek daug saulės :idea:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Wed Nov 02, 2011 7:35 pm
Maniškės šiai grupei priklausančios Laelia susodintos į nedidelius molinius vazonėlius, substratas: žievė, pemza, perlitas, kamštis - kai kur dar esu įmaišęs keramzito.
Labiausiai man patinka Laelia angereri, nors ji dar nežydėjus pas mane, nes pirkta kaip jaunas augalas, tačiau vasarą gaudama pakankamai saulės ji nusidažo tamsiai raudona spalva, ir tokia burokinė ji išbūna beveik iki viduržiemio, vėliau lapai pradeda žaliuoti, tačiau ta žalia spalva būna labai tamsi.
Kaštonė wrote:
Wed Nov 02, 2011 7:38 pm
Aš auginu tik vieną - Laelia fournieri - nuo praeito pavasario. Pasodinta ji smulkios vulkaninės uolienos ir pušies žievės substrate, moliniame vazonėlyje. Per vasarą augo atviram balkone, "kepė" tiesioginėj pietryčių saulėj, užsiaugino gražų ūglį, bet deja nežydėjo...
katux wrote:
Wed Nov 02, 2011 8:48 pm
Gal galėtum nurodyti šaltinį iš kur šitas sąrašas? Domina L. harpophylla - vienur rašo, kad ji priklauso rupicolous, kitur, kad ne.
Tai va kas prasisuko pas Egidijų anksčiau už mane :lol: .
Šaltinis nelabai patikimas :) Radau vienoje foto galerijoje kartu su kitomis rupicolous laelijomis, tai ir įtraukiau (http://www.orchidworks2.com/default2.as ... %26GELB%3D)
nors ir http://www.orchidspecies.com rašo ".. less light and more water than other rupicolous Laelia", bet kaip McGreen ir sakė, daugiausia visur pažymima, kad epifitas.
balina wrote:
Thu Nov 03, 2011 7:11 am
katux wrote:Tai va kas prasisuko pas Egidijų anksčiau už mane :lol: .
nors ir http://www.orchidspecies.com rašo ".. less light and more water than other rupicolous Laelia", bet kaip McGreen ir sakė, daugiausia visur pažymima, kad epifitas.
Ačiū. Nes aš irgi randu, kad epifitas, bet kažkodėl ir tarp litofitinių vis paminima.
:lol: O ten, jei teisingai supratau, jos dvi buvo :lol:
Olivija wrote:
Sun Dec 04, 2011 4:40 pm
Ateinu į kompaniją su Laelia flava. Auginu gal keturis metus, tik atvažiavus nupuvo, buvo reanimuota, persodinta į molinį vazonėlį.Substratas - vulkaninė uoliena, žvyras, keramzitas, šiek tiek žievės ir kokoso plaušo. Kasmet užsiaugina po 1-ą naują bulbą , suformuoja dvigubą voką, žydėt turėtų po žiemos poilsio. Jau pernai laaaabai tikėjausi pamatyt žiedą, net žiedstiebis iš vokų buvo išlindęs, bet ........... kai kas :axechase: išvėdino patalpas vasario mėnesį... kadangi augalai stovėjo ant palangės, tai nukėlė tiesiai po langu, ir paliko parai atidarytą langą, kai lauke buvo -26. (Dabar tas "kai kas" nebeturi rakto nuo patalpų, kuriose pasitaiko gėlės :evil: :twisted: )
O augam visada pietinėj pusėj, kartu su kaktusais, vasarą laistoma dažnai, žiemą simboliškai.
Na, ir aišku, vėl laukiam vasario :D :heartsfade:
MrGreen wrote:
Sun Dec 04, 2011 5:18 pm
mano flava sudžiuvo, neseniai aptikau džiuvėsį :cry: :evil: :doh: kitos laišvos laikosi gerai, dauguma vis dar naujus ūglius augina ir nesiruošia ilsėtis.
Ramsis wrote:
Sun Dec 04, 2011 8:41 pm
mano flava užsiaugino du ūglius, berods turi ir vokus, nežinau kaip šiais metais bet praeitais, tai nudžiovino žiedstiebius jau su pumpurais. Bandžiau ieškoti prižasties, sakyčiau kažkokia liga, bet sutapimas toks, kad žiestiebiai pradėjo juoduoti tose vietose kur puvau paėmęs pirštais. Tikriausiai ča sutapimas, bet šiais metais stengsiuosi jų neliesti, matysim kas išeis. Aišku jeigu tie žiedstiebiai išvis bus. ;)
Urze wrote:
Tue May 08, 2012 2:05 pm
Kadangi buvau užklausta, kaip dabar laikau šviežiai iš Brazilijos atkeliavusias laišvas, tai surašau čia, gal kokia visiems naudinga diskusija kils. :D

Taigi Laelia briegeri, Laelia itambana, Laelia milleri ir Laelia regenti (?) atkeliavo nusinaikintom šaknim. Keliose matėsi pabudusios akutės - būsimieji nauji auginiai. Nusprendžiau į substratą dar nesodinti, nes vis tiek jokios naudos - nei šaknų, nei didesnę drėgmę ir šilumą galėčiau užtikrinti, o didelė tikimybė, kad supūdyčiau su savo mėgimu laistyti ir purkšti. Todėl negyvas šaknis nukarpiau, o tada visas suguldžiau į skaidrią torto dėžutę :mrgreen: ir pastačiau ant akvariumo, kur laikosi 22-25 laispnių šiluma ir šviečia nestipri stalinė lempa. Į padėkliuką įpyliau šiek tiek vandens, kad nesiektų augalų - jis garuoja ir drėgnesnę aplinką laišvom sukuria. Tai per 3 savaites tokio gulinėjimo keli auginukai paaugo, kur jau iškart matėsi, kad pabudę, o kiti kol kas nesijudina. Kas kelias dienas truputį apipurškiu ir palieku atvirą, kad nudžiūtų ir nepradėtų pelyti. Indelis uždarytas neaklinai. Prieš porą dienų dar leidau pusvalandį pasiplaukioti RO vandenuke su trupučiu vandentiekio vandens, HB-101 (į litrą vandens gal 10 lašų šliūkštelėjau) ir mažesne nei rekomenduojama itališkų trąšų (30-10-10, kur su B grupės vitaminais) doze. Žiūrėsim, kas gausis.

Vis dar nenusprendžiu, kokian substratan jas kišti, bet vazonėliai tai bus neglazūruoti moliniai.
katux wrote:
Tue May 08, 2012 2:21 pm
Maniškė to paties likimo Laelia brigieri nerodo visiškai jokio judesio. Aš aktyvių akučių pas saviškę nepastebėjau. Pripyliau vazoniuką substrato ir pačiam viršuj patupdžiau bešaknius gumbus ir paramsčiau pagaliukais, kad jei šaknys pasirodys, tai iš kart lystų į substratą. Aplink ant paviršiaus padėjau kiminų ir visą konstrukciją įkišau orchidariumą (šilta drėgna ir šviesu). Jau norėčiau nors kokio rezultato, bet kol kas apskritas 0 :(
Urze wrote:
Tue May 08, 2012 2:28 pm
Taviškis augalėlis atrodė stiprus ir gražus, kai čiupinėjau. Tik dabar nepamenu, ar turėjo neseniai užaugusių auginių, ar visi tvirti ir pagyvenę? Nes mano kelios laišvos su pusiau užaugusiais auginiais (lapas jau susiformavęs, o pseudogumbas dar nepradėjęs pūstis ir šaknų nebuvo dar išleidęs) tai visiškai nejuda - nei tie auginiai toliau auga, nei šaknis leidžia, nei naujos akutės bunda. Ale augalą galima suprasti - gi stresuoja nuo pasikeitimų ir dar be šaknų. Tai gal joms tiesiog laiko reikia? Gal po dar kokio mėnesio ar dviejų išsijudins. Svarbu, kad nesupūtų nuo drėgnų kiminų. O tai, kad sėdi orchidariume, turėtų padėti nenuvargti ligi pabudimo.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Tue May 08, 2012 2:51 pm
Dar duosiu tokią nuorodą dėl laišvų, gal prireiks (mano galva, aktualiausias - aprašas prie pirmos nuotraukos) http://www.orchidworks.com/brazil/potting/index.html

jei atrodys gera, tai gal į laišvų temą numesti?
Ramsis wrote:
Tue May 08, 2012 8:50 pm
Merginos jums tik kantrybės reikia, ir žinoma jų nesupūdyti. Kaip ir sakot joms šiaip stresas, bet jeigu pataikysit viską reikiamai viskas vėliau vyks gan greitai.
Šaknų nebuvimas gan įprastas reikalas akmeninės laišvoms, nes net ir savo natūraliose auginvietėse, ramybės periodu daugelis laišvų šaknis praranda, tad dėl to nelabai sukit galvas.
Urze wrote:
Wed May 09, 2012 8:33 am
balina wrote:Na, kažkas visgi turi tokią: http://www.orchidees.fr/forums/index.ph ... opic=79918
O, maniškė Laelia regentii tikrai panaši! Ir žiedai tokie pat balsvai kreminiai pavaizduoti ant pakuotės. Iš to straipsnio labiausiai patiko šita eilutė:
Abstract
A new species of Hoffmannseggella very small from Minas Gerais state (Brasil) is discribed.
:lol: Trumpai, drūtai ir beveik nieko informatyvaus nepasakant.
O-mane;), nuoroda apie sodinimą tikrai gera, tad pirmyn su ja į laišvų temą! :)
Urze wrote:
Wed May 09, 2012 8:51 am
Turiu užsakymą LOD parduotuvėlei, man - kibiro kantrybės. O.o
Po Ramsio atsakymo ramiau laukti bus.
Ar tiktų sodinti šias litofitines laišvas į molinį vazoną su keramzitu kaip substratu? Dugne stambesnis, viršuj - smulkesnis? Ar dar primaišyti šiek tiek smulkios žievės arba kokoso čipsų? Pemzos/vulkaninės uolienos neturiu ir svarstau, ar galima būtų išsisukti be jos.
katux wrote:
Wed May 09, 2012 10:01 am
Aš kaškur kažkada išskaičiau, kad vulkaninė uoliena rekomenduojama dėl to, kad jų natūraliose augimvietėse uolienose yra nemažai geležies, o vulkaninėj uolienoj jos irgi turėtų būti. Nededant jos, būtų galima retkarčiais perliet geležies turinčiomis trąšomis (taip man MrGreen patarė).
MrGreen wrote:
Wed May 09, 2012 10:56 am
Urze wrote: Ar tiktų sodinti šias litofitines laišvas į molinį vazoną su keramzitu kaip substratu? Dugne stambesnis, viršuj - smulkesnis? Ar dar primaišyti šiek tiek smulkios žievės arba kokoso čipsų? Pemzos/vulkaninės uolienos neturiu ir svarstau, ar galima būtų išsisukti be jos.
Tiks ir keramzitas, tik kelis cm nuo vazono viršaus reikia dėti smulkų keramzitą, galima perlito įmaišyti ir šiek tiek kokoso plaušų, o giliau kaip minėjai stambaus keramzito įdėti ir viskas turėtų būti gerai. Žievės aš nenaudočiau, ji greitai suyra. Aišku kokoso plaušas irgi neilgaamžis, bet išsilaiko ilgiau, ir jo nereikia daug dėti.
O-manė;) wrote:
Wed May 09, 2012 11:55 am
MrGreen wrote:Tiks ir keramzitas, tik kelis cm nuo vazono viršaus reikia dėti smulkų keramzitą, galima perlito įmaišyti ir šiek tiek kokoso plaušų, o giliau kaip minėjai stambaus keramzito įdėti ir viskas turėtų būti gerai. Žievės aš nenaudočiau, ji greitai suyra. Aišku kokoso plaušas irgi neilgaamžis, bet išsilaiko ilgiau, ir jo nereikia daug dėti.
Bet ar neperdrėgna bus tokiame substrate, jei kitur rašo apie auginimą vien akmenyse ar kokiam EpiWeb'e? :scratchheadyellow: Vasarą tai dar..., bet žiemą? Bet irgi, jeigu vien akmenyse, tai žiemą bus peršalta - molis plius akmuo :shrug:
Irgi pradėjau rimtai domėtis, nes laukiu naujokų iš šitos sekcijos :oops:
MrGreen wrote:
Wed May 09, 2012 12:12 pm
Žiemos metu taikomas sausesnis ramybės periodas, todėl tikrai nebus per drėgna.
Urze wrote:
Wed May 23, 2012 2:38 pm
Nuoroda į C. ir M. Baker informaciją apie Laelia briegeri poreikius ir priežiūrą.
O čia dar viena nuoroda apie litofitinių laišvų (per)sodinimą.
Urze wrote:
Fri Jun 22, 2012 5:13 pm
Žadėtoji laišvos Laelia regentii nuotrauka. Vis dar bešaknės voliojasi savo apartamentuose.
Laelia regentii.jpg
Laelia regentii.jpg (120.63 KiB) Viewed 3487 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Wed Sep 26, 2012 11:56 pm
Urze wrote: Gal Tau labiau pavyko su tuo gabaliuku (nepamenu jau, katros geltonžiedės)?
Nea. Irgi užsistagnavęs. Šaknytę, kur buvo pradėjusi pas tave kaltis, net nedanešiau iki namų - numiro pakeliui :( Lapai dar vietoj, bet labai raukšlėti. O gal tokie ir buvo :think: Nepamenu :scratchheadyellow: :lol: Kaip ir pavadinimo :scratchheadyellow: ;) Su tokia skleroze reikėjo iškart parsinešus užsirašyti :lol:, o dabar .... :Hmmmm: Bandžiau mintyse atgaminti mūsų pokalbį ... :think:, tai gal itambana?

Na o dėl jų tokio elgesio... Manau gal mes per daug norim iš jų. Jos gi iš kito pusiaujo tiesiai atkeliavusios. Be jokių tarpinių pasibuvimų adaptavimuisi pas europinius grouverius. O dar, matyt, kai jos turi stipriai išreikštą ramybės periodą, tai dar sunkiau. Plius stresas - išrovė, padalino, vežė. Priedo, liko nabagėlės be šaknų.
Manau reikia laukti :) Svarbiausia, kad tik joms iki pabundant masės užtektų :pray: Aišku, didesni keriukai turės daugiau šansų ;) Taip kad, laikykis :)
Urze wrote:
Thu Sep 27, 2012 7:15 am
Pamenu, kad geltonos norėjai, tai arba L. itambana, arba L. briegerii. Pastaroji yra gan stambi (su kitomis turimomis lyginant), o L. itambana smulkesnė. Man atrodo, kad pas Tave vis tik L. itambana. :think:
O dėl tos masės ir pabudimo tai tikrai nežinau, ar kas liks iš jų. :neutral: Net ir stambesni keriukai akyse raukšlėjasi, o mažiukų jau beveik nebelikę - sudžiuvo į nieką. Būsiu gavusi gerą pamoką su nepasodintom laišvom neprasidėti.
Ramsis wrote:
Thu Sep 27, 2012 3:12 pm
Urze, jeigu pameni, dar berods Budapešte, aš tau minėjau, kad jos labai įnoringos.
Urze wrote:
Thu Oct 25, 2012 10:17 am
Orchids & More jau turi Laelia regentii (šiuo metu priskirta prie Brazilijos sąrašo). Gal kam įdomu bus? Augaliukas - nuostabi miniatiūra, ale nerekomenduoju pirkt plikašaknių.
catlea wrote:
Thu Dec 13, 2012 9:36 am
Oi, net nebuvau mačius šios temelės.
Iš Botorcho tai nieko gero tas augalas atkeliavo, bet kadangi pas mane katlėjų giminė auga neblogai, tai labai ir nepergyvenau. Augalas buvo beveik bešaknis, iš 7-8 auginių tik vienas buvo su maža šaknele. Dar plius šlykštūs gyviai balti kaip vata, iki šiol negaliu jų atsikratyti, vis pasirodo karts nuo karto (nors jau tą augalą purškiau actara kelis kartus). Persodinau į vandos plastikinį krepšelį, substatas žievės, uolienos gabaliukai, iš viršaus trp kiminų. Vieną auginį pas mane išleido, jo šaknys žemyn eina, dar matosi naujas apačioj kažkas bręsta. Bet senų gumbų lapai gelsta ir krenta, galvoju kad nuo tų gyvių ir nuo purškimo chemija. O gyvena ant pietvakarinės palangės, laistymas kai pradžiūna.
catlea wrote:
Thu Dec 13, 2012 3:13 pm
Įkeliu dabartinio vaizdo foto. Lapas kairėje yra pas mane išaugęs per vasarą, o dešinėje viršuje matosi tos bjaurybės vatuotos :evil: .
Urze wrote:
Fri Dec 14, 2012 10:01 am
Catlea, ta "vata" - tai miltuotųjų (jei nemaišau) skydamarių kiaušiniai. "Vata" veikia kaip pienių skristukai - nuo menkiausio pūstelėjimo ji išnešioja kiaušinius ir taip paplatina kenkėjus ir ant kitų augalų. Išnaikinti juos yra sunku, todėl augalus su jais geriausia būtų izoliuoti. Bet net pernešant augalą ta "vata" gali atlipti ir paplisti, tai nebent pirma maišą ant galvos užmauti, o tik tada jau kažkur nešti. Svarbu kuo greičiau surinkti tuos pūkus ir neleisti plisti. Juos galima kokiu sudrėkintu ausų krapštuku bandyt nubraukti, prie šlapio prilips ir nenuskris galgi. Jei vis atsiranda pūkų, vadinas, kažkur ir suaugėliai slepiasi ir kiaušinius deda, tad dar reiktų kažkuo apdoroti augalą ir juos ištrūčinti.

Mano kelios turėtos bešaknės laišvos irgi mėtė lapus vieną paskui kitą. Pirma jie baisingai susiraukšlėdavo, sudžiūdavo, o tada nukrisdavo - augalas iš jų paskutinius syvus ištraukdavo, nes, neturėdamas šaknų, kitaip negalėjo vandeniu apsirūpinti. Gali būti, kad ir pas Jus panaši situacija - nepakanka šaknų visus ūglius vandeniu aprūpinti, todėl ir džiūna lapai. Chemija gali irgi įtakoti tai, bet gali būti ir ne prie ko. Viena laišva šiaip ne taip užsiaugino šaknis, tai buvę pasiraukšlėję lapai jau išsilygino, standūs ir pilni pasidarė, gumbai irgi išsipūtė. Vadinas, šaknys funkcionuoja pakankamai jau.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

catlea wrote:
Fri Dec 14, 2012 10:48 am
Taip sunku tą bjaurastį ištrūčyti. Stovi atskirai tas mano augalas, bet jau kantrybės nebėr žaisti su juo. Ir kosmetiniais pagaiukais spiritas+muilas valau, ir actara puškiau. Kažkaip išnyksta, po to vėl išlenda. Manau kad tie gyviai gyvena auginių apačioje, ten labai sunku prieiti . Bet reiks kitą purškalą nusipirk, gal jau nuo actaros imunitetas atsirdo :evil: .
Urze wrote:
Fri Dec 14, 2012 11:26 am
Jie tikrai sunkiai išnaikinami. Tik sėkmės kovoje belieka palinkėti.
mumrikas wrote:
Fri Dec 14, 2012 11:45 am
catlea wrote:Taip sunku tą bjaurastį ištrūčyti. Stovi atskirai tas mano augalas, bet jau kantrybės nebėr žaisti su juo. Ir kosmetiniais pagaiukais spiritas+muilas valau, ir actara puškiau. Kažkaip išnyksta, po to vėl išlenda. Manau kad tie gyviai gyvena auginių apačioje, ten labai sunku prieiti . Bet reiks kitą purškalą nusipirk, gal jau nuo actaros imunitetas atsirdo :evil: .
Bet tai kad purškimas actara visiškai neveikia miltuotųjų skydamarių :no: Su actara reikia laistyt norint juos išnaikint ir laistyt pakartotinai kelis kartus, kad ne tik suaugėliai išnyktų, bet ir vėliau iš kiaušinėlių išsiritę mažiukai bjaurastukai.
catlea wrote:
Fri Dec 14, 2012 12:14 pm
mumrikas wrote:
catlea wrote:Taip sunku tą bjaurastį ištrūčyti. Stovi atskirai tas mano augalas, bet jau kantrybės nebėr žaisti su juo. Ir kosmetiniais pagaiukais spiritas+muilas valau, ir actara puškiau. Kažkaip išnyksta, po to vėl išlenda. Manau kad tie gyviai gyvena auginių apačioje, ten labai sunku prieiti . Bet reiks kitą purškalą nusipirk, gal jau nuo actaros imunitetas atsirdo :evil: .
Bet tai kad purškimas actara visiškai neveikia miltuotųjų skydamarių :no: Su actara reikia laistyt norint juos išnaikint ir laistyt pakartotinai kelis kartus, kad ne tik suaugėliai išnyktų, bet ir vėliau iš kiaušinėlių išsiritę mažiukai bjaurastukai.
Ačiū, mumrikas, :) dabar žinosiu.
mumrikas wrote:
Fri Dec 14, 2012 6:55 pm
Nėr už ką ;) Miltuotieji tuo bjaurūs, kad jų kūnelis "plaukučiais" padengtas ir tai atstumia bet kokius chemikalus, t.y. nuteka kaip nuo žąsies vanduo. Vat juos ir tenka naikinti tik per virškinamąjį traktą, kad išdvėstų prisiputę nuodų iš augalo lapų :)
Urze wrote:
Thu Jan 03, 2013 11:47 am
Iš kelių pavasarį gautų bešaknių litofitinių laišvų įsitvirtino tik Laelia milleri. Dar viena stovi ir nekruta, bet vilčių vis mažiau. Oi, gerą pamoką su jom gavau... :Hmmmm:
Laelia milleri 2012.01.01.JPG
Ši laišva pasodinta moliniam neglazūruotam vazonėlyje, ant dugno - stambesnio keramzito sluoksnis, link paviršiaus jis pamaišytas su smulkesniu keramzitu ir kokoso čipsais. Jau 6 savaites gyvena kartu su vabzdžiaėdžiais pridengtame akvariume, kur per dieną kelis kartus būna įjungiamas rūko generatorius ir yra šioks toks apšvietimas. Nesiskundžia, kaip tik aktyviau auga abu naujausi ūgliai.
Relax wrote:
Mon Feb 04, 2013 1:06 pm
Pagaliau po šitiek mėnesių tylos, mano turima laišva pradėjo rodyt gyvybę. Nuo vieno nedicko auginio iš abiejų šonų pamačiau du pypsiukus. Tai tuo pasinaudodamas sugalvojau ją patupdyt ant pliauskos, nes man tam vazonėly kas dedasi (substratas) senai nepatiko, bet nebuvo miegančios kaip ir judint, o išvertęs iš vazoniko radau tris augančias gražias šaknis. Ech... Ką padarysi, pririšau aš ją ant pliauskos, žiūrėsim kas bus.
Urze wrote:
Mon Feb 25, 2013 1:08 pm
Urze wrote:Ši laišva pasodinta...
Toj nuotraukoj esantys Laelia milleri ūgliukai tik dabar pradėjo šaknis auginti, kai jau patys užaugo. Tai jei kas be substrato/bešaknę galvos įsigyti, turėkit omeny, kad naujų šaknų gali tekti laaabai ilgai.
catlea wrote:
Mon Feb 25, 2013 2:06 pm
Urze wrote:
Urze wrote:Ši laišva pasodinta...
Toj nuotraukoj esantys Laelia milleri ūgliukai tik dabar pradėjo šaknis auginti, kai jau patys užaugo. Tai jei kas be substrato/bešaknę galvos įsigyti, turėkit omeny, kad naujų šaknų gali tekti laaabai ilgai.
Kazkaip galvojau kad man su briegeri bus lengviau... Parazitus isnaikinau, bet jei jau nepapurskiu kasdien ( taip pat beveik besakne) - tai labai greit lapai raukslijasi... Jei si grazuole pas mane isskapstytu - tai jau parasyciau sau 10 (i orchideju auginimo pasiekimu knygele [Cha] ):) .
Urze wrote:
Mon Jun 03, 2013 11:11 pm
catlea wrote:Jei si grazuole pas mane isskapstytu - tai jau parasyciau sau 10 (i orchideju auginimo pasiekimu knygele ):) .
Na, kaip sekasi su ja?

Laelia milleri pripratinta prie tiesioginės pietinės saulės, gauna jos nuo kokių 8 ligi 17 val. maždaug. Du ūgliukai augti pradeda, tai džiugu. Žiūrėsim, ar užteks jai tokio saulės kiekio, kad ką nors gražaus suformuotų. Tik vat nežinau, kada ji žydi. Iš jauno ūglio ar vėliau, šiam subrendus? Gal kas žinote?

Ir kaip yra su Laelia sincorana - priskiriama ji litofitinėms ar nevisai? Šioji irgi pratinama prie tiesioginės saulės.
Ramsis wrote:
Mon Jun 03, 2013 11:15 pm
Mileri žydi visai neužilgo kai subręsta nauji ūgliai.
Laelia sincorana daugiau man rodos yra litofitas, bet ir tas sausiamėgis ypač žiemą ;)
catlea wrote:
Tue Jun 04, 2013 8:58 am
Urze wrote:
catlea wrote:Jei si grazuole pas mane isskapstytu - tai jau parasyciau sau 10 (i orchideju auginimo pasiekimu knygele ):) .
Na, kaip sekasi su ja?

Laelia milleri pripratinta prie tiesioginės pietinės saulės, gauna jos nuo kokių 8 ligi 17 val. maždaug. Du ūgliukai augti pradeda, tai džiugu. Žiūrėsim, ar užteks jai tokio saulės kiekio, kad ką nors gražaus suformuotų. Tik vat nežinau, kada ji žydi. Iš jauno ūglio ar vėliau, šiam subrendus? Gal kas žinote?

Ir kaip yra su Laelia sincorana - priskiriama ji litofitinėms ar nevisai? Šioji irgi pratinama prie tiesioginės saulės.
Išmečiau, nes lapai nukrito, o auginiai beveik sujuodo. Plius prie visko dar tie gyviai neišsinaikino.
Urze wrote:
Wed Jun 26, 2013 9:41 am
Laelia milleri jau taaaiiip pamažu savo ūgliukus augina. Pradėjau daugiau vandens duoti dabar, kai taip karšta, tai lyg ir greičiau augti pradėjo. Bet vis tiek vėžlio greičiu.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Jul 06, 2013 5:01 pm
Jei Laelia sincorana yra litofitas, tai galima jos ūglius šioje temoje parodyti. :roll: O jie įdomūs tuo, kad yra labai plokšti. Ir tokio dydžio būdami jau šaknis leidžia (aš tai traktuoju kaip pliusą, negu kad pirma ūglis subręsta, o tik tada pradeda leisti šaknis).
Laelia sincorana 2013.07.03 1.JPG
Laelia sincorana 2013.07.03 1.JPG (207.67 KiB) Viewed 3486 times
Laelia sincorana 2013.07.03 2.JPG
Laelia sincorana 2013.07.03 2.JPG (135.48 KiB) Viewed 3486 times
O-manė;) wrote:
Sun Jul 07, 2013 10:54 pm
Urze, tavoji l. sincorana - super :thumbupleft: Riebuilė ;) Toks geras kerelis ir jau žydėjusi matos :thumbsup: O kokio dydžio vazonėlis?

Šitoji laišva iš visų hadro- ir rupicolous laelia - man gražiausia :D
Maniškė tipinė, pirkta seniau, tai dar ir gražiai įdegusi dabar (reiks dieną nufotkinti ir nuotrauką įkelti palyginimui ;) )
O naujoji, coerulea form, mažiukė dar, bet, ttt, auga :)

Patinka man jos dar ir tuo, kad kažkaip greit su ūgliais „prasisuka“ :D - atrodo tik prasikalė, o žiek, jau ir lapą skečia [ploju.gif]
...na ir kas, kad kol kas be pumpuro viduj O.o
... man ji ir tokia graži [Cha]
... bet gal kada ir žiedais pasidžiaugsiu ...
:roll:
Urze wrote:
Mon Jul 08, 2013 3:06 pm
Aha, žydėjusi. [taip.gif] Žydi iš jauno, dar nevisiškai subrendusio ūglio. Ir labai greitai susiruošia žydėti.
Laelia sincorana 2013.04.08 4.JPG
Laelia sincorana 2013.04.08 4.JPG (130.12 KiB) Viewed 3486 times
Laelia sincorana 2013.04.20 1.JPG
Laelia sincorana 2013.04.20 1.JPG (140.25 KiB) Viewed 3486 times
O žiedų nuotraukos ir neturiu [O.0] , nes žydėjo gal savaitę ar dvi ir nesusiruošiau nufotografuoti.
Dabartinis vazonėlis yra 12 cm skersmens - neseniai persodinta buvo, nes jau nebetilpo nauji ūgliai. Buvau ją įkurdinusi taip, kad gautų daug, net ir tiesioginės vidurdienio saulės, tai jauniausio ūglio lapas vos parusvėjo, bet ne daugiau. Dabar gauna tik rytinės saulės.
Urze wrote:Ir tokio dydžio būdami jau šaknis leidžia
O čia truputį apsimelavau - šaknis leidžia ne augantieji, o juos auginantieji subrendę ūgliai. Bile šaknys! (Čia po pamokų su bešaknėmis laišvomis...)

Evaja, džiaugiuosi pasitarnavusi. :D halo

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Dalytė wrote:
Wed Jul 10, 2013 3:10 pm
Man tai pasitarnavo Kaštonė [OK] su savo žydinčia Laelia lucasiana , tai įsigijau tokią iš italų. norėjau, kad ir man papavydėtumėt [Geda2] , bet tikrai Urzės gražesni lelijos gumbeliai, storesni. nustebino paskutinis lucasiana ūglys, vietoj laukto voko išskleidęs antrą lapą - maniau ji vienalapė. pažiūrėsiu, ką pasiūlys naujausias ūgliukas :heartsfade:
laelia_lucasiana2.jpg
laelia_lucasiana2.jpg (75.96 KiB) Viewed 3486 times
vork wrote:
Wed Jul 10, 2013 3:33 pm
Aš irgi ėmiau iš italų LAELIA LUCASIANA ir LAELIA SINCORANA COERULEA,pas Urzę tai sincorana,tai jos bulbikai ir yra gerokai stambesni,o lucasiana labiau kūdesnė ir ištysus. :)
O-manė;) wrote:
Thu Jul 11, 2013 12:31 pm
O-mane;) wrote:Maniškė tipinė, pirkta seniau, tai dar ir gražiai įdegusi dabar (reiks dieną nufotkinti ir nuotrauką įkelti palyginimui )
Va kokia mano l. sincorana :) Šiek tiek kitokios išvaizdos nei Urzes ir smulkesnė. Vazonėlis 8 cm.
laelia_sincorana.jpg
laelia_sincorana.jpg (85.06 KiB) Viewed 3486 times
O čia ji kompanijoje su kitomis laišvomis :) L. kettieana x jongheana, l. jongheana ir l. lucasiana bordiškai įdegusi.
laelias group.jpg
laelias group.jpg (104.9 KiB) Viewed 3486 times
Urze wrote:O žiedų nuotraukos ir neturiu
Kaip gaila :( O gražūs buvo? Tau patiko?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Thu Jul 11, 2013 1:00 pm
Na nežinau, ar tinka į šią temą Laelia jongheana, manoji tik auginius auginas, įdomu kada žiedų sulauksiu ;)

Image
Dalytė wrote:
Thu Jul 11, 2013 1:04 pm
pagūglinau - ji taip pat brazilė! tai manau tinka. :) gal vertėtų papildyt šiuo pavadinimu pirmą temos žinutę. :)
Urze wrote:
Thu Jul 11, 2013 3:29 pm
Dalyte, graži L. lucasiana - vešlus ir traškus keras!
O-mane, o ta tipinė L. sincorana žydėjusi? Įdomu, ar ji tiesiog smulkesnė, ar dar nepasiekusi žydėjimo amžiaus. Labai gražiai šaknys išsikerojusios. :)
O-mane;) wrote:
Urze wrote:O žiedų nuotraukos ir neturiu.
O gražūs buvo? Tau patiko?
Tiesą sakant, žiedais truputį nusivyliau, galvoj gražesnius buvau nusipiešusi pagal nuotraukas. :roll: Tikėjausi apvalesnio žiedo, bet žiedlapiai buvo atgal šiek tiek užsirietusiais kraštais (panašiai kaip čia), tai ir gadino vaizdą. Tikiuosi, kad nuo kelionės taip nutiko, nes pumpurams bręstant gavo pakeliauti, o kitas žydėjimas jau gal bus gražesnis. Bet čia gi skonio reikalas.

Eliss, Laelia jongheana yra iš Brazilijos Minas Gerais valstijos kaip ir didžioji dauguma litofitinių laišvų, bet šioji yra epifitinė, jos augimo sąlygos kiek skiriasi nuo litofitinių laišvų, tad šioje temoje jai ne vieta. Geriau sukurti naują temą epifitinėms vienalapėms laišvoms. :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Thu Jul 11, 2013 4:28 pm
Urze wrote:Tikėjausi apvalesnio žiedo, bet žiedlapiai buvo atgal šiek tiek užsirietusiais kraštais (panašiai kaip čia),
Aha, supratau. Man irgi labiau patiktų daugiau varpelio formos žiedas (pvz., kaip l. alaorii :roll:) Bet gal tikrai reikia palaukti antro žydėjimo :)

Maniškė yra laelia sincorana 'Gitti' iš O&M. Pirkau 2011 m. jauną, metai iki žydėjimo. O ar ji jau dabar suaugusi skaitos ar ne, klausimas :scratchheadyellow: Nes kol atsigavo ir pradėjo augti. Kol naujų šaknų prisiaugino - senos prastos labai buvo. Tai vat :)
O šaknys dabar štai kaip iš vazono bėga :lol:
laelia_sincorana_saknys.jpg
laelia_sincorana_saknys.jpg (44.68 KiB) Viewed 3486 times
Ramsis wrote:
Thu Jul 11, 2013 8:29 pm
o kitas žydėjimas jau gal bus gražesnis.
Arba ne, tiesiog joms tai įprasta. Gražių formų žiedais žydinčius krūmus daugina meristeminiu būdu, ir jie būna kur kas brangesni nei padauginti sėklomis. Nežinau ar atkreipei dėmesį į savo augalą, trečią dieną kai jis prasiskleidė. Sakoma tuo metu žiedai pasiekia savo gražiausią formą ir spalvą. Būtent tuo metu juos ir fotografuoja, kas vėliau klaidina įsigyjant augalą.
Urze wrote:
Thu Jul 11, 2013 10:18 pm
Ramsis wrote:Arba ne.
Tada reiks tiesiog priprasti. :D Dabar lauksiu trečiosios žydėjimo dienos ir stebėsiu. Tiesa, pirma dar pumpurų reikia sulaukti. :lol: Ačiū, Ramsi, už informaciją.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Oct 03, 2013 1:54 pm
Kaip man patinka toks aktyviai augančių šaknų vaizdas. :heartsfade:
Laelia sincorana 2013.09.20.JPG
Laelia sincorana 2013.09.20.JPG (133.88 KiB) Viewed 3486 times
agnicc wrote:
Fri Oct 04, 2013 10:48 am
Urze, super :thumbsup: , ir dar man labai patinka tokie moliniai vazonai !!( Vasaros pradžioj pati nebeapsikentus plastikinių- stengiausi persodinti orchidėjas į molinius -terakotos vazonėlius.)
Dalytė wrote:
Mon Mar 31, 2014 11:33 pm
Pavasarinis judėjimas pas L. lucasiana ir epifitinę brazilę L. jongheana. Kaip kitų?
Giriniss wrote:
Tue Apr 01, 2014 12:46 am
musiskes visos jau menesis++ kaip uzjutusios augimo senono pradzia
Eliss wrote:
Tue Apr 01, 2014 6:26 am
L.jongheana pas mane visad auga, tai ūgliai, tai šaknys. Na bet ateinančią žiemą gyvens sausai, gal ir žiedų sulauksiu.
Urze wrote:
Tue Apr 01, 2014 10:33 am
Laelia sincorana jau augina naują ūglį, tad pabudusi.
O-mane, o kaip pas Tave laišvos laikosi? Pvz., L. milleri?
zemuoge wrote:
Sat Jan 27, 2018 7:14 pm
O mano Laelia lucasiana pabudo, nori augti, nors žiemojo ir dabar tebestovi įstikl.balkone

ImageImage

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Mar 27, 2020 8:37 am
Atnešu ir čia gerąją patirtį apie litofitines laišvas (ang. rupicolous laelia).
mozaika wrote:
Thu Mar 26, 2020 8:38 pm
Tas pastebėjimas, kad rupicolous grupės kai kurios mėgsta būti vandenyje yra teisingas.

Ir aš tai ant savo kelių pastebėjau. Iš pradžių nesupratau, kodėl gražios, nuaugusios ir gausios, staiga pradėjo nykti. Lyg pasodinau gerai, su laidžiu substratu: akmenukai, perlitas, truputi kiminų, bet pagrinde labai smulkus keramzitas, o jos nyksta. Bet kai pradėjo tiesiog indeliuose palikti su daugiau vandens ar neišpilti po mirkymo, kai jo nubėgdavo iš vazono, jos tiesiog kaifuodavo tokia kaip L. briegeri gavau praeitais metais tragišką. Ūgliai labai jauni ir bešakniai, bandžiau viską, išskyrus daugiau drėgmės palaikymą, o kai link rudens tiesiog užmiršdavau su vandeniu indelyje. Mintyse pasakiau "dzin, supūsite jūsų bėdos", - ji užsiaugino keturis naujus ūglius, įsišaknijo. O pasižiūrėjus kaip auga gamtoje ir ant lavos akmens užtupdžius L.lilliputiana - pasigailėjau, taip ir sudžiovinau, bet kai perkėliau į kačių kraiko molio granules ir nuolat stengiuosi palaikyti vandens ir indelyje, jau po truputi atsigauna, bet labai labai ... lėtai. Žinant, kad jos ir taip lėtapėdės.

Aišku, joms reikia labai daug šviesos ir nemažų temperatūrų skirtumų.

Kaip ir MrGreen parašė, substratą reik pasirinkti pagal savo auginimo sąlygas.
mozaika wrote:
Thu Mar 26, 2020 10:16 pm
ricardas wrote:
Thu Mar 26, 2020 9:48 pm
Na žodis - buti vandenije, ne visiem teisingai suprantamas. Kodėl ? Jeigu šaknys pasieks vazono dugną o vanduo sieks šaknis tai puvinis garantuotas, be to, jeigu substratas bus labai imlus vandeniui ir dar po vazonu bus vanduo taip pat ne kas bus. Todėl reikia rinktis tinkamą substratą ir pagal substrato vandens imlumą taikiti laistymą arba mirkimą.
Jūsų substratas matomai nebuvo imlus vandeniui arba greitai pradžiudavo tai gal dėl tos priežasties augalas blogai augo ,tai vanduo lėkštutėje palaikė substrato drėgnumą ir augalas atsigavo.
Tai gi ir eina kalba ne apie visas, o tik apie kai kurias rupicolas.
Pas mane visos mirkomos, o substratus aprašiau. Šaknys sėdi kažkiek vandenyje ir kai būna padėkliukuose.
Maniškių atveju, joms patiko kurį laiką mirkti, o paskui pradžiūti, ir vėl pamirkti ir vėl pradžiūti.
ricardas wrote:
Thu Mar 26, 2020 10:25 pm
Va va, ta ir norėjau pasakiti, kad šaknys budamos ilgai vandeni gali suputi o Jūsų nesėdi nuolat kojas imerkus į vandenį .
Slogaa wrote:
Sat Mar 28, 2020 3:44 pm
Urze, labai tau dėkoju, kad atgaivinai temą ir iš vis ją užrodei (nes niekada nemačiau!!) :thumbupleft:

Raštelsiu ir aš čia savo pastebėjimus (laiko yra karantino metu, tai nusprendžiau papildyt forumą!).

Taigi, visom keturiom pritariu Mozaikai ir labai džiaugiuosi, kad ji paminėjo šių laišvų "laistymo" subtilybes.
Išties, labai klaidinga manyti, kad jei auga ant akmenų ir plikų uolienų, tai joms patinka sausra.
Mes tikriausiai praleidžiam svarbų faktą - kiek gi augimvietėse iškrenta kritulių, vidutiniškai per savaitę?

Aš jau kurį laiką esu susižavėjus šiomis mažylėmis. Maždaug nuo tada, kai pas Mozaiką šiltnamy pamačiau ir pagalvojau "o geras, katlėja, bet geroooookai mažesnė".
Šiai minutei turiu jų pora - L. flava ir L. regentii.
Abi mano manymu LABAI stiprios. (aš norėčiau pridėti ir L. jongheana (nors žinau, kad šiai sekcijai ji nepriklauso), nes jos dydis principe toks pats. Auginu ją irgi taip pat)
Kokie gi mano pastebėjimai:

Visos mėgsta saulę ir šilumą. Bet tai tikriausiai vienintėlis dalykas, ką jos atsinešė iš tų uolienojų. Kitas labai svarbus dalykas - pastovus vanduo šaknims. Aš gi jas auginu S/H kaip ir daugumą kitų augalų. Kadangi žiemos metu visi sukišti po lempom - mano s/h išdžiūsta greičiau nei spėju laistyt. Su mano gyvenimo tempu jos stovi geras keturias dienas sausai. Ketvirtoj dienoj - ant lapų pasimato raukšlės. Vos sugrąžinus jas atgal į semi hidroponiką - viskas išsitiesina ir išsilygina (kas byloja apie geras šaknis!).

Taigi išvados paprastos - joms reikia pradžiūti ir neilgai pastovėt sausom, bet principe jos turi augti 80% šlapiu substratu.

Kad pagrįsti šią teoriją - patariu atkreipti dėmesį interneto nuotraukose į ūglių storį! Nors visos šios laišvos mažytės, bet gumbai primena rutuliukus!

Na ir pabaigai pasidairymui kaip atrodo keturias dienas pastovėjusios be s/h. L. jongheana, regentii ir flava.
IMG_20200328_094700.jpg
IMG_20200328_094700.jpg (5.71 MiB) Viewed 3701 times
IMG_20200328_094634.jpg
IMG_20200328_094634.jpg (5.19 MiB) Viewed 3701 times
IMG_20200328_094817.jpg
IMG_20200328_094817.jpg (5.78 MiB) Viewed 3701 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Sun Apr 19, 2020 5:03 pm
Labai džiaugiuosi savo Laelia flava. Nu caculė mažulė tokia. Sugalvojo augintis naujus ūglius iš skirtingų pusių - kas šiaip labai sveikintina ir miela malonu, tik kad šiek tiek sudėtingiau su vazonėliu bus..
Atėjo ji iš Orchids and More ne taip seniai. Mačiau, kad substratas ten labai ne koks, bet žiemą nenorėjau judint.
Dabar ji baigia augintis savo žieminį ūglį (kuris, beje ŽIAUUUUURIAI didėlis ir storas.. nežinau kodėl jo planuose nėra žydėjimo :neutral: ). Pradėjo leist šaknis, tad pagalvojau pats metas. Naudojau Urzės pasiūlytą metodą su apverstu skylėtu vazonėliu.
Substrate žinoma radau visko ko ir tikėjausi - karpytų kempinių, sutręšusių šaknų, žievių, skirtingų gabalų,
Bet šaknynas iš tokio substrato visai gražiai atrodo.
Attachments
IMG_20200419_125035.jpg
IMG_20200419_125035.jpg (4.96 MiB) Viewed 3701 times
IMG_20200419_125909.jpg
IMG_20200419_125909.jpg (6 MiB) Viewed 3701 times
IMG_20200419_130448.jpg
IMG_20200419_130448.jpg (5.81 MiB) Viewed 3701 times
IMG_20200419_130910.jpg
IMG_20200419_130910.jpg (5.88 MiB) Viewed 3701 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Apr 19, 2020 8:55 pm
Pamačiau pirmas foto ir truputi sustingau, nes pamaniau kad foto iš mano šiltnamio hahahahah, augalai gauti iš ten pat tai atrodo įdentiškai nuaugę :) pas mane kai kurios laišvos auga tik kiminuose, kai kurios labai smulkiuose akmenukuose, kai kurios žievėje. Užtikrinant normalų laistymą, visos auga vienodai skirtinguose substratuose. kiminuose sakyčiau šaknys netgi gražiausios.
Reikia ir man persodinti iš paskutinio užsakymo gautus augalus, nes orchids and more substratas man taip pat nepatinka.
ricardas wrote:
Sun Apr 19, 2020 9:08 pm
Slogaa, noriu apie uglį parašiti.
Jeigu uglis užaugo tokio didžio kad gali žydėti o šaknys prastokos tai žydėjimo vargu ar galima sulaukti bet yra ir geroji pusė sekantis uglis turi taip pat užaugti didelis ir daug šaknų užsiauginti va iš to uglio ir galite žiedų sulaukti. Sekmės .
Slogaa wrote:
Mon Apr 20, 2020 6:11 pm
Man vis įdomu, Orchids and More substratą tokį patys gaminasi ir čia yra grynai jų prekinis ženklas, ar čia tas substratas taikomas tik importiniams augalams, kurie dar nėra persodinti? (nors kiek pamenu - nesu gavus kitokio substrato iš jų)
Man labai nepatinka kempinės gabaliukai substrate. JI limpa prie šaknų, nuimt poto neįmanoma. Na, žinoma, gabaliukai geriau nei tiesiog kempinė, kurioje kažkada esu gavus augalą :lol:

Kai pasodinau tik tada pagalvojau, kodėl nemaišiau substrato su kuo nors.. kodėl vien žievę palikau. Bet, matyt, Man šie metai žieviniai...
O laišvos.. gerai kai pradžiūna.

Ričardai - tai aš ir šiaip nesitikėjau iš jos žydėjimo, tik kad labai jau dručkį ūglį užsiaugino. Net nežinau, ar dar stambesnis/didesnis gali būt.
Slogaa wrote:
Wed Apr 29, 2020 12:14 pm
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 11:58 am
5349 Laelia gloedeliana 16
1278 Laelia kautskyi 10
1994 Laelia lucasiana 8
2934 Laelia mixta x crispilabia 14
Nepykit kad klausiu, bet ar planuojat apturet visas pasaulio Laelias? :lol:
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 1:34 pm
Hahahahah, tik tas kurios kompaktiškos :D
rasiukonas wrote:
Wed Apr 29, 2020 1:39 pm
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 1:34 pm
Hahahahah, tik tas kurios kompaktiškos :D
:lol: Turbūt gerai auga ir žydi :Hmmmm: :)
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 2:08 pm
Tik kai kurios gerai žydi, bet kai žydi tai viską atperka. Visos auga labai gerai, tik, kad dauguma jauni augalai tai žydėjimo greitai ir nesitikiu. Bet tokios Laelia ir be žiedų man pačios gražios kaip sukulentai.
Slogaa wrote:
Wed Apr 29, 2020 2:11 pm
Man tai ju dydis labai smagus.. Tik vat nezinau, kaip reikia nuspresti, kada jos suaugusios, o kada ne? Nes ju dydis nedidelis ir jei gumbai nedideja.. tai.. reiskia jau suaugo ar augintojas augina š.. ?
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 2:47 pm
Dydis gali labai apgaulingas būti, nes gali skirtis ne tik dėl augimo sąlygų, bet ir dėl to iš kurio regiono tam tikra rūšis kilusi. To kartais net negalima žinoti, nes tiekėjas nenurodo iš kur tie augalai kilę, o jei iš sėklų auginti augalai tai išvis neaišku pirminė kilmė. Iš vieno regiono ta pati rūšis bus mažais kresnais gumbais, o iš kito bus pailgais. Tas pats ir su žiedais, daug variacijų yra. Tai kai perki, gaunasi loterija, todėl kai kurių turiu po kelis augalus iš skirtingų tiekėjų.
rasiukonas wrote:
Wed Apr 29, 2020 3:06 pm
MrGreen, man irgi lb gražios ir be žiedų.
Slogaa wrote:
Wed Apr 29, 2020 3:50 pm
Oho.. neveltui KAtlėjų giminė pas jus top dešimtuky varijuoja labiausiai...
Tikiu, kad vieną dieną jos visos sužydės. O kas liečia dydi - tiesą sakot.. ir dar prie to pačio pridursiu ir mūsų pačių auginimo sąlygas. Daug saulės gaudami augalai dažnai pavirsta į striukesnius, lapai pasidaro ovalesni/storesni, nebe tokie pailgi. Tai net ir tas pats augalas iš identiškų tiekėjų gali skirtis vien tik nuo to, kaip mes jį auginam.
(man labai patinka Urzės dovanotos brassavolos skirtumas, tarp jos užaugintų ūglių ir mano. Arba net ta pati laelia flava - iš om atėjo su pailgais ūgliais ir lapais, Pas mane užsiaugino storą gumbą bet trumpesnį ir lapas jo gerokai trumpesnis, bet apvalesnis..
mozaika wrote:
Wed Apr 29, 2020 8:30 pm
Diskutavome apie ypatumus, o dabar galiu iliustruoti, savo kartais kvailų pasirinkimų įrodymus.

2018 m. iš Orchidsandmore gavau superinę L. liliputana. Tiesiog ledas. Jokių neturėjau priekaištų. Bet kaip visada niežti nagus, kažką padaryti. Ištraukiau iš vazonėlio ir uždėjau ant lavos akmens, su ta mintims kaip toliau gražiai augs ir žemyn leisis. Pradžioje laelija visai neblogai jautėsi, kol neatėjo kaitros ir aš net nepagalvojau, kad jai trūksta drėgmės, ypač šaknims. Juk gamtoje ant akmenų auga. O dar kelis naujus ūglius užsiaugino ir nekreipiau dėmesio į tai, kad pradėjo ji save tiesiog gelbėti. T. y. tas menkaverčių ūglių auginimas, savotiškas gelbėjimosi būdas, gal kitam bus geriau.
Nuo akmens nuėmiau po metų, daugiau pasiskaitinėjus, pažiūrėjus video ir jau įgrūdau į vazonėlį su itin laidžiu substratu. Nebuvo šaknų, nebuvo per daug kam augti.
Dabar apatinis vaizdas, užaugo iš to kas liko du raibuliai ūgliai, kurie pajutę geresnį gyvenimą, tiesiog kaifuoja. Tikiuosi, kad jie turės jėgų daugiau užsiauginti.
L. liliputana.jpg
L. liliputana.jpg (120.46 KiB) Viewed 3701 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Wed Apr 29, 2020 8:48 pm
O tai aš vis dėlto turiu klausimą: internete neretai matomas vaizdas, kaip šios laišvos auga čiut ne dykumoje, tarp akmenų įsispraudusios, be jokio šešėlio. Principe galima teigti, kad vaizdelis lygus sukulentam ir kaktusam. KLausimas: tai iš kur jie tokiose vietose gauna vandens? Kritulių kiekis? Didelė drėgmė (ko nepasakyčiau, nes aplinkos vaizdas džiunglių tikrai neprimena). Klausiu todėl, nes jei jos jautrios perdžiūvimui, kaip tada gamtoje?
mozaika wrote:
Wed Apr 29, 2020 8:57 pm
Man irgi kilo klausimas, bet kiek atkreipiau dėmesį, jų dauguma gamtoje augdamos įsispraudžia tarp uolienų arba tarp tų uolienų tarpuose yra žemių. Tai gal taip užsilaiko drėgmė. Bet mažai kur galima pamatyti, kad augtų atviromis šaknimis. Atrodo, kad ant uolienos auga, bet pseuobulba būna viršuje, o uolienos tarpuose pasislėpę šaknys :think:
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 9:03 pm
Bet jos šaknis suleidusios į visokius griovelius su samanom, ir pan, kur vanduo gan gerai užsilaiko, ypač liūčių sezonu, tada kai sausa naudojamos sukauptos vandens atsargos iš gumbų. Kita vertus rūkas nakties metu irgi yra drėgmė, nesvarbu, kad dieną karšta ir sausa būna. Be to, niekas neskaičiuoja kiek jų neišgyveno nes sudžiuvo :D O ant palangės kiekvienas augalas brangus :D
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 9:21 pm
Temos paįvairinimui. Nekenčiu sraigių ir šliužų, nepadėjo nei granulės :evil:
Laelia caulescens, truputi apvalgyta, bet žydi jau kokia trečia savaitė. žiedai nedideli, apie 3 cm skersmens.
Laelia caulescens.jpg
Laelia caulescens.jpg (68.2 KiB) Viewed 3701 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Wed Apr 29, 2020 9:27 pm
Va va, aš po nakties Bletilla striata radau išnagrinėta. Tik spėjau pamatyti, kad labai graži lūpa :D .
MrGreen wrote:
Wed Apr 29, 2020 9:31 pm
Tai va... skanu šliužams tokia spalva :D nes ir B. striata panašūs žiedai :D
Slogaa wrote:
Wed Apr 29, 2020 10:23 pm
Uk šliužų ir sraigių problema yra labai opi - t.y. tai labiausiai paplitęs parazitas. Jų Čia LABAI LABAI DAUG. parduotuvėse trūčo nuo jų irgi daugiausiai :lol:. Bet labiausiai padeda varinė juostelė aplink vazonus ir elementaru mechaninis reikalas - smulkus tinklas ant augalų...
ricardas wrote:
Wed Apr 29, 2020 10:35 pm
Pats nebandžiau su varinę juostelę bet kiek girdėjau nieko ji nepadeda .
Slogaa wrote:
Wed Apr 29, 2020 10:55 pm
Screenshot_20200429_215646.jpg
Screenshot_20200429_215646.jpg (219.88 KiB) Viewed 3701 times
MrGreen wrote:
Mon Jun 01, 2020 11:11 am
Po truputi raudonuoja lapai, auga nauji ūgliai ir šaknys.
Rupicolous Laelia.jpg
Rupicolous Laelia.jpg (225.25 KiB) Viewed 3701 times
MrGreen wrote:
Sun Jun 14, 2020 11:32 pm
Slogaa wrote:
Mon Jun 01, 2020 2:56 pm
Nespėsit Ričardai susigundyt, nes Mr.Green išpirks visas rupicolous laelias iš visū tiekėjų. :lol:
:lol: :lol: :lol: [Baksnoju] [Geda2] [Cha]

Patinka man jos ir kai nežydi, ir spalva ir ūglių forma graži. Naujas ūglis toks storas ir riebus, taip pat naujos šaknys auga.
laelia.jpg
laelia.jpg (124.72 KiB) Viewed 3701 times
Slogaa wrote:
Mon Jun 15, 2020 7:52 pm
KURI Čia Laelia tokia raudona?? :O
Ir sãmanėlės kokios gražios!
MrGreen wrote:
Wed Jun 17, 2020 3:21 pm
Slogaa wrote:
Mon Jun 15, 2020 7:52 pm
KURI Čia Laelia tokia raudona?? :O
Ir sãmanėlės kokios gražios!
Čia yra Laelia flava.
Slogaa wrote:
Wed Jun 17, 2020 4:13 pm
Aš ir galvoju, kad Flava.. nes labai jau identiška manãjai flavai..tik mano toli gražu ne tokia raudona!!! Dabar viskas aišku kiek ji pakelia saulės :D
MrGreen wrote:
Wed Jun 17, 2020 8:52 pm
Mixta dar ryškesnė, net lapai tokios spalvos.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sat Jun 20, 2020 10:00 pm
Maniškės rupicolos.
IMG_7231.JPG
IMG_7231.JPG (280.8 KiB) Viewed 3703 times
IMG_7230.JPG
IMG_7230.JPG (203.55 KiB) Viewed 3703 times
IMG_7227.JPG
IMG_7227.JPG (199.41 KiB) Viewed 3703 times
IMG_7225.JPG
IMG_7225.JPG (248.57 KiB) Viewed 3703 times
Abitalė wrote:
Sun Jun 21, 2020 10:44 am
Kokios jos visos fainos!!! Nerealios! Jeigu kada kas dalinsite ar pertėklių turėsite, labai mielai laukčiau savo kolekcijos papildyme 🙂
MrGreen wrote:
Sun Jun 21, 2020 12:16 pm
Mozaika :thumbupleft: O kas ta didžiausia?
Slogaa wrote:
Sun Jun 21, 2020 6:06 pm
O kas tos visos mažiausios? :D
mozaika wrote:
Sun Jun 21, 2020 10:17 pm
8-)
Didžiausia - Laelia milleri;
Kvadratiniame - Laelia briegeri;
Prie kvadratinio iš dešinės - Laelia bradei;
Už kvadratinio iš kairės nukankinta - Laelia liliputana;
Šalia L. liliputana - Laelia presidentensis
Slogaa wrote:
Sun Jun 21, 2020 10:42 pm
Mozaika TU TURI L.milleri??? :shock: Aš jos jau trys metai ieškau. įtariu pas OM pirkai?
Aš ne visai milleri ieškau, o veikiau jos hibrido - laelia milleri x laelia longipes ... bet kaip pasisekė man šiandiena - liko surast longipes ir padaryt vaikučiū.
NA.. dar kad sužydėtū, kad šeimininkai susitiktū [Cha]
MrGreen wrote:
Mon Jun 22, 2020 9:58 am
Taip ir maniau, kad Laelia milleri, aš laukiu kol orchids and more gaus augalų iš Pietų Amerikos tai gal vėl turės L. milleri. Kai nereikėjo tai visur pardavinėjo, o dabar niekas neturi.
mozaika wrote:
Mon Jun 22, 2020 5:13 pm
L. milleri iš Orchidandmore. Pirkta lyg F1, bet smagiai auganti. Lyg žiemą viename voke mažiau dvišakį, bet spėju uždžiovinau ir vokas sudžiuvo visiškai. :Hmmmm: Bet, kad kitos augtų tokiu tempu kaip ši, tai būtų super 8-) .
Abitalė wrote:
Tue Jun 30, 2020 4:27 pm
Turiu tokį klausimą - kokius substratus šiuo metu naudojate šioms brazilėms? Gal kažkas nepasiteisino, o kažkas labai patiko?
Turiu titnago, turiu turmalino, kaip manot, ar būtų tinkama įmaišyti?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

kiele wrote:
Tue Jun 30, 2020 7:54 pm
Negaliu atsakyti į Abitalės klausimą, per mažai dar patirties su brazilėmis, tik porą mėn., bet kol kas visos auga, ir ūgliai ir šaknys. Sodinau į molinukus, į mažų lauko akmenukų, vulkaninės uolienos, žievių ir trupučio anglies mišinį. Įmečiau ir kelis titnago gabalėlius :) Sustačiau į tokius drėkinimo lovelius, laistau lietaus vendeniu, kas antrą dieną, nes karšta, kartą per savaitę su smarkiai skiestomis trąšomis. Kadangi ant pietrytinės palangės, pridengiu nuo kaitrių spindulių tokiu gal matiniu orgstikliu. O gal visai nebedengti :think:
Litofitinės laišvos.JPG
Litofitinės laišvos.JPG (515.32 KiB) Viewed 3703 times
Iš kairės į dešinę: Laelia endsfeldzii, Laelia colnagoi, Laelia lucasiana, Laelia fournieri, Laelia kettiana, Laelia cardimii, Laelia regentii.

Labai labai jos man patinka, bet didelėmis valios pastangomis tenka susilaikyti nuo naujų laišvų užsisakymo :D Noruose dar ilgas sąrašas, bet kol kas valdausi :D
mozaika wrote:
Tue Jun 30, 2020 8:36 pm
Pas mane iš akies: akadama, smulkus keramzitas, vermikulitas, ant viršaus truputi kiminų, nedideli skaldos akmenukai. Lyg patenkintos :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:01 pm
kiele, graži kolekcija, man jos irgi labai gražios ir kai nežydi.
Pas mane labai panašus substratas kaip ir Mozaikos. Dabar kai šilta gyvena gana šlapiai, žiemos metu laistau kas 1-2sav. priklausomai nuo situacijos.
Beje šiuo metu beveik visos laišvos auginasi naujus ūglius, net ir tos kurios iš šių metų užsakymo ir buvo šviežiai persodintos.
ricardas wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:17 pm
MrGreen wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:01 pm
Pas mane labai panašus substratas kaip ir Mozaikos. Dabar kai šilta gyvena gana šlapiai, žiemos metu laistau kas 1-2sav. priklausomai nuo situacijos.
Ignai, gal gali isamiau parašiti kokiom dalim substratas ? O plastmasiniai vazonai tinka ?
Sugundė šios miniatiuros , ir vietos nedaug užima.
MrGreen wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:23 pm
Proporcijų neparašysiu, nes labai griežtai nemaišau substrato, tiesiog smulkus granitas (senukuose pirktas) užima didžiausią dalį, o kitos sudedamosios dalys tiesiog užpildo tarpus tarp granito akmenukų. Puikiai gali augti ir plastiko vazone, viskas priklauso nuo laistymo dažnumo. Esu matęs sėkmingai augančius augalus and žievės bloko. Bet man labiausiai patinka moliniai vazonai.
ricardas wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:43 pm
Granitas, tai skalditas ? Kokio didžio gabaliukai ?
Abitalė wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:44 pm
McGreen, jeigu granitas tinkamas, tai manau, kad ir titnagas neturėtų pakenkti?
Slogaa wrote:
Fri Jul 03, 2020 2:58 pm
Principe su laišvom tinka viskas. Ar tai bus mixai, ar tai bus vienodas substratas - skirtumo neturi. Ignas kažkada ne taip seniai rašė, kad yra išbandęs skirtingus substratus ir principe viskas pasiteisino, nebuvo kažko geriau ar blogiau.
Vienintėlis dalykas, kurį reiktų atsiminti - kad substratas būtų laidus vandeniui ir galėtų prireikus greit džiūt. Tas greitesnio džiūvimo poreikis atsiranda žiemą, kada nebe taip karšta ir substratai ne taip greit išdžiūsta. Vienintėlis turbūt netinkamas dalykas tai yra kiminai. Bet ir tai, jei pvz norima ataugint šaknis bešakniui augalui - sluoksnis kiminų ant vazono viršaus taip pat nepakenks.

Aš lyg mačiau kad kažkuri baltažiedė laelia sustorino savo naujai užauginta, dar visiškai nesubrendusį ūglį.. nieko nepažadu, bet augalas prieš tai žydėjęs su stagarėliniu įrodymu..

Pamenu, kažkur, gal net ir mūsų forume skaičiau, kad katlėjų giminę galima iš anksto identifikuot žydės naujas ūglys ar ne - jų ūglys šiek tiek sustorėja ties lapo pradžia. Ir jei vedžiot pirštus - galima gaust, kad viduj kaip gumbelis (nors iš žydėjimo vietos dar apsoliučiai nieko nesimato)

Nežinau jau kiek metų vaikštau ir čiupinėju tuos savo katlėju gumbus.. ir niekada nesuprasdavau.. net ir ant tų kurios sužydėdavo po mėnesio..
šiais metais nusprendžiau, kad jei ta baltažiedė laelia sužydės, reiškias pagaliau supratau, apie kokius gumbelius žmonės kalba :D :D :D
MrGreen wrote:
Fri Jul 03, 2020 10:16 pm
Na dėl substrato jau atsakė Slogaa.
ricardai, apie 1x0,5cm dydžio gabaliukai.
Pakartoju pernai metų foto, kad nepasimestų:
Laelia regentii
Image

Image

Image

Cattleya (Laelia) colnagoi, fotografuota 2020-11-24
Image

Cattleya (Laelia) hoehnei, fotografuota 2020-11-24
Image

Image

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Pavasaris ant palangės, beveik visos laišvos auginasi nauju ūglius, kitos jau spėjo ir užsiauginti, kai kurios turi vokus, kai kurios ruošiasi žydėti.
Šiemet pavyko be praradimų peržiemoti, nors dar gal anksti taip skayti Nindzė_ Įdomu kaip pas kitus? Gal kas jau žydi?
Laelia.jpg
Laelia.jpg (330.12 KiB) Viewed 3240 times

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by kielė »

Mano pirma žiema su laišvom irgi praėjo gerai:) Pirma pabudo Laelia regentii, dar sausio mėn., dabar štai tokia:)
Laelia regentii.JPG
Laelia regentii.JPG (460.75 KiB) Viewed 3221 times
O taipogi naujus ūgliukus parodė Laelia endsfeldzii, Laelia fournieri ir Laelia lucasiana :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Post by MrGreen »

Laelia caulescens, žydi jau kuris laikas, žiedai išsilaiko labai ilgai gražūs.

Image

Tik prasiskleidę, būna ryškiai rožinės spalvos.
Image

Po kelių dienų žiedai spalvą pakeičia:
Image

Laelia colnagoi, puikus augalas, žydi iš kiekvieno naujo ūglio, tik priešingai nei Laelia caulescens, ji savo žiedus praskleidžia ne visus iš karto, nuotraukoje matosi paskutinis žiedas.
Image

Užsimezgusios sėkladėžės:
laelia (7).jpg
laelia (7).jpg (58.18 KiB) Viewed 2767 times
Ir abi kartu, galima palyginti žiedus.
laelia (5).jpg
laelia (5).jpg (76.53 KiB) Viewed 2767 times

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests