Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Ramsis rašė:
Sek Bir 13, 2010 8:51 pm
Sophronitis purpurata
Cattleya purpurata (Sophronitis purpurata arba Laelia purpurata) yra labai mėgiama viso pasaulio orchidėjininkų. Kolekcionieriai ją mėgsta ne tik dėl didelių žiedų bet ir dėl gausios formų įvairovės.
Pačios papuliariausios formos:
• Sophronitis purpurata f. Alba
• Sophornitis purpurata f. carnea
• Sophronitis purpurata f. flammea
• Sophronitis purpurata f. oculata
• Sophronitis purpurata f. roxo-violeta
• Sophronitis purpurata f. rubra
• Sophronitis purpurata f. sanguinea
• Sophronitis purpurata f. striata
• Sophronitis purpurata f. vagnota
• Sophronitis purpurata f. Vinicolor
• Sophronitis purpurata f. werkhaeuserii
Paprasčiausiai galima kolekcionuoti vien tik Sophronitis purpurata formas ir tikrai nustebsite kiek daug yra jos variacijų.
Sophronitis purpurata yra vidutinio dydžio augalas ( 30-35cm ) randamas Brazilijoje kaip epifitinė orchidėja. Paprastai ši Sophronitis purpurata rūšis išsikiria neįtikėtino dydžio žiedais. Žiedų dydis siekia 15 - 20 cm.
Šios orchidėjos žiedlapiai paprastai būna baltos spalvos su nedideliais nukrypimais į žalsvą, rausvą, gelsvą ir t.t. atspalvį. Lūpos spalva: raudona, rausva, raudonai melsva, bordo, rožinė ir t.t. Žiedstiebis išauga iš bulbos viršaus ( tarpulapio ) siekia 10 – 20 cm ilgio ir sukrauna iki 7 žiedų. Žiedai žydi ilgai yra kvepiantys. Žydi Sophronitis purpurata nuo pavasario iki vėlyvos vasaros.
Sophronitis purpurata pakankamai greitai augantis augalas, suformuoja ploksčias bulbas kurios turi vieną lapą. Geromis augimo sąlygomis sugeba išsiauginti 2 auginius ( sekančius vienas paskui kita ) per sezoną.
Sophronitis purpurata mėgsta šviesią vietą, tačiau reikia pridengti nuo aštriausios saulės vasaros metu. Laistyti ir tręšti kaip ir kitas cattleya grupės orchidėjas. Žiemą Sophronitis purpurata reikia lieti labai mažai, tiksliau laiks nuo laiko nupurkšti smulkiais lašeliais. Geriausiai poilsio periodui ją įtasyti vėsesnėje, šviesioje vietoje.
Daug nuotraukų su skirtingai žiedų atspalviais galite rasti čia http://www.flickr.com/search/?w=all&q=l ... rata&m=tex
MrGreen rašė:
Sek Bir 13, 2010 9:50 pm
Pagal naujausius duomenis dabar jau reiktų vadinti Cattleya purpurata (kaip ir visas vienalapes didžiažiedes Laelia genties atstoves) . Laelia purpurata, Sophronitis purpurata - sinonimai(yra jų ir daugiau, bet šie labiausiai žinomi). Čia paspaudus galima pažiūrėti Ramsio išvardintų formų fotografijas .
Ramsis rašė:
Sek Bir 13, 2010 10:46 pm
Šiaip aš vis dar po senovei vadinu Laelia purpurata, tačiau biologai vis daro naujus, dabar jau labai pažangius tyrimus ir daugelis senųjų pavadinimų yra keičiami. Tad kaip MrGreen sako kai kuriuose puslapiuose galima rasti informacijos skirtingais pavadinimais, bet kalba eina apie tą patį augalą.

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Jolituxxx rašė:
Pir Bir 18, 2012 3:36 pm
Įsigijau ir aš šią gražuolę, tiksliau f. roxo-violeta pas mane, tai pirmoji mano laelia, kuri manau tikrai verta dėmesio, tad bandysiu nenumarinti ir suteikti daugmaž tokias sąlygas kokias rekomenduojama :oops: Kas auginate gal kokių pastebėjimų iš savo patirties turite apie purpuratas? Kaip sekasi jas auginti ir pražydinti? :roll:
MrGreen rašė:
Sek Bir 24, 2012 1:44 pm
Visai nereiklus augalas, jei suteiksite pakankamai saulės tai ir žiedų nebus sunku sulaukti. Priežiūra tokia pati kaip vienalapių katlėjų.
andriuxplind2 rašė:
Tre Vas 20, 2013 1:31 pm
Kreipiuosi į Dalytę. Kaip laikosi taviškė puselė Laelia purpurata [Striata x (Caixinha Do Seara x Dante Vagnotti)] ?
Manoji visą žiemą augo ir jei viskas gerai, gal sulauksiu žiedų. :w00t:
Paveikslėlis
Dalytė rašė:
Tre Vas 20, 2013 9:54 pm
pas mane ūglis be žydėjimo požymių :no:
lerika rašė:
Ket Geg 30, 2013 9:49 pm
Laelia purpurata, gauta iš italų su voku.
Gaila, pražydo tik vienas žiedas. Labai nustebino pumpuro išsiskleidimo greitis - per valandą iš pumpuro buvo žiedas. Taip pat, nuotraukose man ji nebuvo įspūdinga, bet realiai labai patiko. Skaniai kvepia, didelis žiedas.

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Dalytė rašė:
Sek Geg 11, 2014 9:37 pm
Paantrinsiu lerikai, kad nustebino išsiskleidimo greitis. iš pumpurų sprendžiau, kad pamatysiu žiedus per keletą dienų, o visus išsižiojusius radau netikėtai kitos dienos vakare. vazonas kabantis, nusuktas į langą, tai patikėkit, koksman buvo siurprizas :w00t: ir atsiprašau, ką gal prižadinau su šia naujiena [Geda2] ar gi namiškiai supras tą džiaugsmą - tieiog graži gėlė ir tiek :lol:
taigi, dalinuosi savo Cattleya purpurata (pavadinimas tikslus labai ilgas kokia tai forma, jei ką domina, eisiu surast ir parašysiu...) vaizdeliais. su falenopsiu ten kad dydį palygint. Falenopsis bevardis, žiedai vidutiniai (pas mane jau čia didžiausi :) )
SAM_24922.jpg
SAM_24922.jpg (103.78 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
SAM_25052.jpg
SAM_25052.jpg (114.2 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Dalytė rašė:
Sek Geg 11, 2014 10:36 pm
visiem ačiū :) galiu pridurt, kad pernai metų ūglys nežydėjo, taigi nuo pirkimo žiedų laukiau 2 metus.
Urze rašė:
Pir Sau 12, 2015 8:49 am
Gal šių laišvų augintojai galėtų papasakoti, kaip jas augina? Kaip žiemą laiko ir kaip vasarą? Man dar įdomu, ar joms būtinas ramybės periodas, ar, suteikus geras sąlygas, jos galėtų augti visus metus. Gal kas tokią informaciją yra užtikę?

Dalyte, kiek žiedai Tavo gražuolės laikėsi? Ir kada vokas susiformavo bei kada pražydo? Iš dar žalio voko žydi, taip?
Ramsis rašė:
Pir Sau 12, 2015 3:41 pm
Nieko ypatingo jos nereikalauja. Pirmiausia blogybė, kad pas mane jos pradeda vėlai augintis naujus ūglius, kurie auga net ir žiemos metu, tačiau jie pas mane ir žydėjo vasarą. Todėl apie ramybę kalbant ji būna pavasarį, kai bręsta ūgliai. Pastovi kiek vietoje, pražydi, o tada pradeda augintis ūglius.
Laelia purpurata formų turiu 8 ir jos visos nepriklausomai nuo dydžio ir pirkimo laiko, elgiasi vienodai, todėl įtariu kad čia taip ir turi būti.
Vokas pasirodo tik lapui besiskleidžiant, voke pradeda rodytis pavasarį, o žydi vasarą. Vokai pas mane buvo žali.
Dalytė rašė:
Pir Sau 12, 2015 3:45 pm
oi kiek klausimų.
nepamenu kiek laikėsi. Katlėjiškai - gal apie tris savaites.
augimo irgi labai konkrečiai nepakomentuosiu, bet lygtai augo stabiliai: ūūūūglis, laaaapas, vooookas, tada vokas storėėėėjo nu ir pražydo :D turiu galvoj, lygtai neturėjo praeit laiko nuo ūglio susiformavimo iki pumpurų pasirodymo. iš žalio žydėjo.
peržydėjus pailsėjo gal kiek, palengva auga naujas ūglis. šiuo metu jau kokių 30 cm.
Urze rašė:
Pir Sau 12, 2015 4:14 pm
Jei jos nieko ypatingo nereikalauja, tai kodėl tiek mažai jų žiedų pagyrose? Ar kad dauguma pirko dar nepasiekusias žydėjimo amžiaus? Kokioj temperatūroj laikote dabar jas, ypač augančias?
Ramsi, tai gerai supratau, kad pas Tave žiemą ūglis pradėjo augti, pavasarį jau pumpurus augino ir tada pražydo vasarą? Grubiai skaičiuojant - per pusę metų nuo akutės pabudimo? Ar ūglis vasarinis (tuomet žydėjimas - po metų)?
Ramsis rašė:
Pir Sau 12, 2015 4:26 pm
Aš čia jau kalbu apie ciklą po žydėjimo. Po žydėjimo neužilgo pasirodė ūglis, tai maždaug vasaros vidurys. Jis tebeauga iki šiol. Na vieni greičiau kiti lėčiau.
Urze rašė:
Šeš Sau 31, 2015 8:25 pm
Ramsis rašė:Iš Laelia purpurata formų turiu 8 ir jos visos nepriklausomai nuo dydžio ir pirkimo laiko, elgiasi vienodai, todėl įtariu kad čia taip ir turi būti.
Tavo įtarimai teisingi. Va ką apie jas rašo http://chadwickorchids.com/
Laelia purpurata has the same cultural requirements as the other large-flowered Cattleya species. It benefits from lots of sun and moving air and a temperature between 14.5–15.5 C at night and 26.5–29.5 C during the day. It usually begins sending up new growths in late summer and early autumn in the United States. These growths will be completed by mid-January or early February and buds will begin to form in the sheath after a short rest period. The plants will flower from late May into June, depending on the clone.

Give L. purpurata a few weeks’ rest after it flowers by minimizing the watering, but do not let the pseudobulbs shrivel too much. Once the plant begins to grow, it requires lots of water, particularly as the growth elongates beyond 15 cm. Laelia purpurata can develop some really large pseudobulbs, often exceeding 50 cm from the base of the pseudobulb to the tip of the leaf, if grown well.
— A.A. Chadwick.

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Jūra rašė:
Sek Lap 15, 2015 1:51 pm
Štai mano mažoji naujokėlė Cattleya Purpurata :)
22410951933_fdc5e85ea8_z.jpg
22410951933_fdc5e85ea8_z.jpg (89.77 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
23032108815_9f5f3a3b5d_z.jpg
23032108815_9f5f3a3b5d_z.jpg (93.09 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Urze rašė:
Sek Lap 15, 2015 2:19 pm
Ačiū, Jūra. Augalas jaunas, tai iki žiedų turėsite gražaus laiko susibendrauvimui. :)
Urze rašė:
Sek Sau 10, 2016 1:09 pm
Šiek tiek informacijos iš puslapio http://perfildaplanta.blogspot.lt/2010/ ... -1853.html:
Laelia purpurata nemėgsta pastovios arba ilgai besitęsiančios šilumos virš +25 laipsnių ir sauso oro. Geriau auga, kur yra gera ventiliacija nei uždaruose šiltnamiuose. Daug šviesos ir daug ventiliacijos, pageidautina ir didesnė nei vidutinė aplinkos drėgmė. Geram augimui ir žydėjimui jai yra būtini vėsos periodai. Reikalingas aiškiai išreikštas ramybės periodas žiemą (vėsa ir sumažėjęs vandens kiekis, jokių trąšų), jei norima sulaukti žiedų.
Jūra rašė:
Sek Sau 10, 2016 5:41 pm
Urze,o aš savo mažylei turėčiau taikyti ramybės periodą ar dar paauginti masės? :roll:
Urze rašė:
Sek Sau 10, 2016 7:34 pm
Priklausomai nuo to, ką ji šiuo metu veikia. Jei ji aktyviai augina ūglius arba pučia jų gumbus, tai geriau būtų kišti ją po lempomis, nes saulės šviesos dabar smarkiai per mažai, o be jos ir stiprių ūglių neužauginsi, ir tęsti laistymą bei tręšimą (nepersistengiant ir įvertinant išdžiuvimo greitį). Jei ji šiuo metu snaudžia, aktyviai nieko neaugina, tai geriau suteikti tą ramybės periodą, kad pramiegotų iki pavasarinės saulės grįžimo. Žydėti tokia mažylė tikrai dar nežydės, bet ramybės periodas naudingas būtent tuo nepalankaus apšvietimo sąlygų pralaukimo atžvilgiu. Labai vėsiai nelaikyti, tikriausiai užtektų ir kokių 15-18 laipsnių. Bet mano žinios kol kas su šita laišva yra beveik vien teorinės, o praktikoje kaži kaip geriau.
Jūra rašė:
Pir Sau 11, 2016 6:10 pm
Ačiū Urze :)
Panašu,kad mažė "užusnūdus",o laikau po lempa stiklinėje dėžėje. Reikėtų perkelti ant rytinės palangės,tik šiuo metu,kai apniukę dienos,gali būti permažai šviesos :think:
Urze rašė:
Pir Sau 11, 2016 6:59 pm
Aš esu už tai, kad orchidėjos gautų kuo daugiau šviesos (žinoma, turint omeny kiekvienos rūšinius ypatumus). Jos kuo puikiausiai gali "snausti" ir po lempomis ir taip net naudingiau, ypač jauniems ir mažai masės turintiems augalams. Nes net ir ramybės būsenoje esančiam augalui reikia maisto medžiagų, o jų gali pasigaminti tik jei yra pakankamai šviesos. Jei jos neužtenka (pvz., darganotos, apsiniaukusios rudens ir žiemos dienos), augalas pradeda naudoti atsargas iš senesnių ūglių. Bet jei augalas jaunas ar sumenkęs, tų atsargų gali būti per mažai ir tada žiemos periodas tokiam augalui gaunasi tikra vargo vakarienė. Pavasarį jis būna silpnesnis nei praėjusių metų rudens pradžioje, sunkiau bunda, lėčiau auga, o kol įsisiūbuoja, tai ir vasara praeina - taip ir iš augimo ciklo iškristi gali. Todėl jei tik galima, laikykite orchidėjas pakankamai apšviestas. Ant vėsesnės palangės būtų naudinga perkelti nebent tik jau suaugusį augalą, iš kurio tikimasi žiedų, nes be vėsos laikotarpio nebus ir žiedų. Bet net ir tokiam augalui naudinga būtų suteikti papildomą apšvietimą, jei darganos užsitęsia.

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Pen Sau 22, 2016 9:45 am
Du rudeniniai ūgliai, stovėdami po lempomis, jau baigia susiformuoti, savas šaknis pradėjo leisti, tai tuo pasinaudodama ir perkėliau čiut didesnian ir gilesnian molinukan Laelia purpurata var. sanguinea 'Mentzii'. Naujas substratas - vyno kamščiai, stambus keramzitas ir vidutinio stambumo maumedžio žievės gabaliukai. Šiaip rupus, orui laidus substratas, kad būtų kuo mažesnė šaknų užmirkimo galimybė (nes aš kartais kai palaistau...).
Va, kokio gražumo šaknis persodindama radau, vos kelias nunykusias pašalinau.
rps20160117_214301_567.jpg
rps20160117_214301_567.jpg (131.82 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Ir va, kokio gražumo pats augalas. Naujausi ūgliai dar su dangalais ant gumbų.
rps20160117_214330_516.jpg
rps20160117_214330_516.jpg (92.12 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Ačiū už tą grožį MrGreen'ui. :kisscheek:

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Ramsis rašė:
Pen Bir 03, 2016 10:32 pm
Laelia purpurata var. carnea šiais metais apdovanojo 4 žiedais :)

Paveikslėlis
Laelia purpurata var. carnea
Ramsis rašė:
Šeš Bir 04, 2016 9:30 pm
Ačiū.
Labai įdomu koks aukštis abiejų
Apie 70 cm su vazonu
Matau jos negaili žiedų
Dideli kerai, tikrai negaili

Urze, dar nevėlu atnaujinti jų kolekcionavimą
Urze rašė:
Šeš Bir 04, 2016 10:23 pm
Ramsi, aš pirma palauksiu, kol turimos pražys. Carnea forma tikrai labai graži, tad gal kada nors ir ji pas mane augs.
Keistai anelata ir alba (šita kur nuo Ramsio turimos atskelti backbulbs) niekaip nepradeda ūglių auginti, nors kitos trys laišvos augina gražiai. Po kelias naujas šaknis išleido, bet akutės miega ir net nemano keltis. Išnešiau įstiklintan balkonan, rytinės ir vakarinės tiesioginės saulės gauna, temperatūrų svyravimų sočiai, ir nieko. Ar čia joms ir ne laikas augti (tai ko kitos prabudo?), ar kažką ne taip darau?
Ramsis rašė:
Šeš Bir 18, 2016 10:22 pm
MrGreen, na manau čia tikrai ne Laelia purpurata var. roxo-violeta. Man labiausiai panaši į Laelia purpurata var. flamea, nes iki Laelia purpurata var. sanguinea man pritrūko raudonos spalvos žiedlapių :think:

Paveikslėlis
Laelia purpurata var. flamea

O šiaip ji labai graži, tik gal žiedai kiek mažesni vei carnea

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

MrGreen rašė:
Šeš Bir 18, 2016 10:26 pm
Žiedų dydis bus normalus gal kitą žydėjimą, nes ji padalinta ir augalas dar nepasiekė savo viso potencialo, tai gal dėl to mažesni. O spalva tai man patinka :) tikrai ne tai kas parašyta kai pirkta buvo ir ne sanguinea, šaunuolis :thumbupleft: Dabar kaip man sulaukti žiedų [Geda2] :lol: Reikia gal parodyti tavo foto, kad žinotų kaip reikia žydėti ir aišku dar komposto dėže pagrasinti :think: :twisted:
Urze rašė:
Ant Rgs 20, 2016 11:26 pm
Laelia purpurata var. werkhauseri vasarojo įstiklintam pietiniam balkone, kiek paslėpta nuo tiesioginių pietinių spindulių, dar ir dabar ten stovi ir gauna didelių temperatūrinių svyravimų, žemiausia temp. apie 10-12 laipsnių. Šį pavasarį persodinta gražiai prigijo, ūglis dičkis susiformavo ir vokas 12 vm ilgio užaugo.
rps20160921_000630_276.jpg
rps20160921_000630_276.jpg (59.05 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Kaip sakė Tuvės Janson mažioji Miu, "Kai kas turi paslapčių stiklainiuose". :mrgreen:
rps20160921_000721_620.jpg
rps20160921_000721_620.jpg (79.04 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Urze rašė:
Pen Spa 07, 2016 8:26 pm
"Paslaptys stiklainiuose" didėja, tik augalą iki šio vakaro dar laikiau įstiklintame balkone, kur pastarąją savaitę naktimis temperatūra nukrenta iki 8-9 laipsnių šilumos. Gal jau per vėsu? :Hmmmm: Nesinorėjo keisti aplinkos ir temperatūros pumpurų formavimosi metu, ale pažiūrėjau į prognozes (naktimis temperatūra per savaitę žada nukristi iki visiško nulio) ir einu parsinešti kambarin.
MrGreen rašė:
Pen Spa 07, 2016 8:54 pm
Sunku pasakyti kaip bus geriau, gal galima kokį šildytųvą pastatyti balkone, kad naktį nenukristų temperatūra per žemai? arba jei namuose dar nešildo, tai nebus baisūs pokyčiai, prie lango vis tiek vėsiau. Tik reikia tikėtis, kad stabilesnė temperatūras nepaskatins augalo persigalvoti dėl žydėjimo :think:
Urze rašė:
Sek Spa 09, 2016 3:28 pm
Kol kas viskas gerai klostosi - pabuvo dvi dienas kiek šilčiau (+17 laipnsių) ant palangės ir jau iš voko išlindo pumpuro nosiukas.
rps20161009_162442_882.jpg
rps20161009_162442_882.jpg (37.04 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Ramsis rašė:
Sek Spa 09, 2016 6:53 pm
Aš visada šiek tiek praplėšiu voką, nes jame esanti drėgmė, vėsumoje, supūdo žiedus. Matau jau taviškė greitai žydės. Iki šio momento viskas vyksta lėtai, o dabar viskas labai pagreitės. Super. Per kokia 1,5 savaitės žinosim ar pas tave žydi tai, kas parašyta ant kortelės :)
Urze rašė:
Sek Spa 09, 2016 10:14 pm
Ramsis sako, kad pagreitės, Ramsis žino. Ale kad tiek pagreitės! Per šešias valandas pumpurai paaugo gal 3-4 mm. :shock: Jau akivazdžiai matosi, kad du pumpurai lenda. Nusimato įdomi savaitė. :D
Urze rašė:
Pir Spa 10, 2016 5:21 pm
Vaizdas po paros. :shock: Jau po 5 cm pumpurai siekia.
rps20161010_181910_316.jpg
rps20161010_181910_316.jpg (26.61 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Ant Spa 11, 2016 7:58 pm
Man labai nekantru, o pumpurai auga taip greitai, kad galima kasdien fotografuoti. Tą kol kas ir darau. :D
rps20161011_205550_452.jpg
rps20161011_205550_452.jpg (29.05 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
Urze rašė:
Šeš Spa 15, 2016 8:00 pm
Per kelias dienas pumpurai paaugo (7 cm ilgio abu), abu pasisuko į langą, link saulės, pabaltėjo, o ten, kur slepiasi lūpa, lyg tamsesnė spalva prasišviečia. Orų prognozė žada dar saulės, tai pumpurai tuo tik apsidžiaugs.
rps20161015_203926_848.jpg
rps20161015_203926_848.jpg (31.37 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
MrGreen rašė:
Sek Spa 16, 2016 12:15 am
Taip erzinti negalima :D greičiau prasiskleistų tie pumpurai, nes labai rūpi pamatyti kokia lūpos spalva bus :)
Urze rašė:
Sek Spa 16, 2016 1:49 pm
MrGreen'ui panorėjus, saulei paliepus - šįryt radau pumpurus jau besiskleidžiančius. :) Mano supratimu, čia kuo puikiausia Laelia purpurata var. werkhauseri. Visų žiedų nuotrauka bus vėliau, kai jau galutinai prasiskleis.
rps20161016_142922_295.jpg
rps20161016_142922_295.jpg (47.95 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
rps20161016_142954_858.jpg
rps20161016_142954_858.jpg (30.12 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
MrGreen rašė:
Sek Spa 16, 2016 3:11 pm
Labai graži, beje čia Laelia purpurata var. werkhauseri (Good x '1419')
Ramsis rašė:
Pir Spa 17, 2016 10:31 pm
Taip čia Laelia purpurata var. werkhauseri super :!: Dabar žinosiu kur gauti tikrą werkhauseri jeigu mano turima iškrės man pokštą :)
O su 1,5 savaitės terminu aš beveik pataikiau, nes jeigu turint galvoje, kad Cattlėjos žiedai savo visą grožį parodo 3 dieną po prasiskleidimo ,tai tikras foto reikia daryti būtent rytoj :)
ricardas rašė:
Ant Spa 18, 2016 3:00 pm
Urze, nų kada gi bus nuotrakitės ??? :)
Labai jau norisi pamatyti ją visame gražume :)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Sek Spa 23, 2016 2:43 pm
Vis laukiau geresnio natūralaus apšvietimo, ale su juo sunkoka šią savaitę. Tai rodau, ką geriausio išspaudžiau. Beje, ji šiek tiek kvepia! Kaip tai buvau įsitikinus, kad šios laišvos visai nekvepia. O į šitos žiedus įkišus nosį jaučiasi malonus kvapas net ir apniukusią dieną.
Tai - pirmas šio augalo žydėjimas.

Nekantruoliams - Laelia purpurata var. werkhauseri (Good x '1419') iš visų pusių. :)
Paveikslėlis
rps20161023_153005_899.jpg
rps20161023_153005_899.jpg (31.41 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
rps20161023_152842_344.jpg
rps20161023_152842_344.jpg (40.81 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)
rps20161023_152714.jpg
rps20161023_152714.jpg (47.06 KiB) Peržiūrėta 437 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė MrGreen »

MrGreen rašė:
Sek Spa 23, 2016 3:20 pm
Super, man dar patinka, kad lūpa ir išorėje daug nusispalvinusi, dažnai būna, kad lūpa išorėje tik šiek tiek paspalvinta ir viskas :)
Urze rašė:
Sek Spa 23, 2016 9:31 pm
Ramsis rašė: Ir dar lūpos spalva tikrai tokia :question:
Ramsi, Laelia purpurata var. werkhauseri (Good x '1419') lūpa yra violetinė, bet spalva lyg švelniai peleninė, tas violetinumas yra lyg čiut prislopintas, bet labai nedaug. Geriausiai spalva matosi antroje nuotraukoje, kur šiandien įdėjau. Spėju, kad kad werkhauseri yra tamsesnė nei coerulea, bet šviesesnė nei schusteriana (gyvai jų nemačiau, tik pagal internetines nuotraukas sprendžiu).

Man jos žiedai primena senyvą damą, kuri jau visa pražilusi, bet plaukų spalvos neslepia, ir eina kasdien visa pasipuošusi ir ori.
Ramsis rašė:
Pir Spa 24, 2016 6:50 pm
Ir dar klausimŲ :)
Na kaip, ar nenusivylei šiuo augalu, ar verta buvo jį auginti, ar patenkino poreikius. Klausiu dėl to, kad pas tave paskutiniu metu vyko šioki toki perversmai, tai ir įdomu žinoti ar šis augalas liks tavo kolekcijoje?
Urze rašė:
Pir Spa 24, 2016 7:30 pm
Man labai patinka jos tvirti, tiesūs kaip kardai lapai, kad ūgliai pakankamai glaudžiai auga, kad didelė (gigantizmo stadijai labai tinka :D), kad auga gan lengvai netgi po mano radikalaus persodinimo, kad šaknys tokios stoooros. Žiedų spalva ir forma irgi gražios. Tai jos reitingas gan aukštas iš turimų orchidėjų ir bent kuriam laikui tikrai liks. :)
Beje, tiek šita werkhauseri, tiek Laelia purpurata var. sanguinea 'Mentzii' pradėjo auginti naujus ūgliukus, pastarosios juda net 3 akutės. Sanguinea irgi labai šauniai auga - net dar kompaktiškiau nei werkhauseri, tik ji ne tokia stambi kaip werkhauseri. Bet dar ir nežydėjus, tai gal dar pastambės.
Jų "minusas" - kad tokių aukštų orchidėjų po turimom lempom lentynose negaliu pastatyti, o tikrai mielai įkurdinčiau jas geresnėse sąlygose nei apniukusi rudeninė palangė.
Ramsis rašė:
Pir Spa 24, 2016 8:31 pm
o tikrai mielai įkurdinčiau jas geresnėse sąlygose nei apniukusi rudeninė palangė.
pas mane tik taip ir auga, o beje jos būtent ir auga šiuo tamsiu metu. Bandžiau aš jas visaip pratinti prie vasaros augimo, bet nieko neišėjo, tai nusprendžiau nesivarginti ir jų nevarginti. Juo labiau, kad taip augdamos jų jau keletas ir žydėjo.
Urze rašė:
Pen Spa 28, 2016 4:07 pm
Žiedai jau vysta, tad žydėjo nepilnas dvi savaites. Ramsi, čia toks jų vidurkis?
Ramsis rašė:
Pen Spa 28, 2016 6:18 pm
Apie 2, Kai kurios formos žydi kiek ilgiau, bet tai kaip visada priklauso nuo sąlygų. Ilgiausiai iš mano pražydintų žydėdavo carnea forma.
Ramsis rašė:
Sek Lie 09, 2017 10:11 pm
Urze rašė:
Sek Lie 09, 2017 10:08 am
Ohoho, kokia tamsi ta sanguinea 'Mentzii'. :shock: O pats augalas pagal dydį skiriasi nuo kitų L. purpurata ar tokia pati dičkė? Nes mano turima kol kas smulkesnė tiek į ūgį, tiek į lapų ir gumbų plotį.
Šauniai pražydini šias laišvas. :thumbupleft:
O mane ji nuvylė. Galvojau, kad purpuratos veislė sanguinea 'Mentzii' bus tobulos formos, tačiau "x self" matyt sugadino viską. Nors dar yra vilties, kad kitas žydėjimas bus geresnis. Šiuo metu žiedai neturi gražios formos, žiedlapiai susisuko, persisuko. Žodžiu augalui yra kur tobulėti. Įdomu tai, kad šį kartą žiedai pasirodė iš ūglio kuris neturėjo voko. Šiaip Cattleya purpurata turi didelius vokus, gal net didžiausius kokius aš esu matęs.
Augalas panašaus dydžio kaip ir kitos purpurata formos, gal kiek smulkesni gumbai, bet lapas vis toks pat didelis. Lauksiu kito žydėjimo. Ir dar, šiais metais purpuratos neskuba augintis ūglių - blogai, viskas nusikels į vėlų rudenį.
Urze rašė:
Pir Lie 10, 2017 10:24 pm
Aukšti Tavo reikalavimai, Ramsi. Bet gal kuo ilgiau auginami augalai ir rimtai renkama kolekcija, tuo reikalavimai aukščiau kyla, kas veda link tobulėjimo. Kitaip būtų stovima vietoje. Aš dar to lygio nepasiekiau, dažniausiai džiaugiuosi, kad pavyko pražydinti.

Šiuo metu viena L. purpurata jau pusiau užauginusi šiųmetį ūglį, kita dar tik akutę išbudino, trečia prieš kelis mėnesius baigė brandinti spalį pradėjusius augti ūglius, tai apie naujų augimą kalba net neina. Buvau išnešusi jas į verandą kartu su kitomis katlėjomis ir jų giminaitėmis, kad daugiau ir ryškesnės saulės gautų, ale kai buvo tokios vėjuotos kelios savaitės, tai daug drėgmės neteko ir baisingai susiraukšlėjo gumbai, ko aš labai nemėgstu. Pargrįžo atgalios ant pietinės palangės. Viena puikiai atsistatė, o vat kitų dviejų net naujesnių ūglių gumbai vis dar pasiraukšlėję gerokai, nors šaknų turi ir jau kelis kartus buvo mirkytos 10-15 min., ko kitoms katlėjoms užtenka vandens atsargoms atstatyti. Vat tas biesina labai ir nesugalvoju, kaip dar joms padėti. Nebent į maišus kišti, kur drėgmė didesnė būtų, ale tada pietinė palangė netinka, nes išsitroškins.
ricardas rašė:
Pir Lie 10, 2017 11:01 pm
Urze, nors purpuratu neturiu bet jeigu katleju bulbos perdžiovintos- susiraukšlėjusios tai nauji ūgliai ugtelėje pradės augintis šaknis tuomet kažkiek ir motininės bulbos atsistatys .
Kelias esu perdžiovinęs bet ūglius gražius užsiaugino ir vokus turi.
Tai nepergyvenkit , tikiuosi kad Jūsų purpuratos užaugs gražios ir su vokais .

Rašyti atsakymą

Grįžti į