RUSLIK'o praktika - Coelogyne cristata

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

RUSLIK'o praktika - Coelogyne cristata

Post by MrGreen »

ruslik wrote:
Mon Oct 06, 2014 3:18 pm
Dar vienas "diafilmukas". Iš pradžių ketinau dar "pakaupti" vaizdelių iki kol baigsis mano esamos ertmenės augimo ciklas, kai bus aiškūs rezultatai (susiformavę šio sezono "bulbikai"), tačiau "kol ant bangos" ir jau yra teigiami pokyčiai, pasirodom.
Istorija: įsigyta 2011m. rugsėjį dalinuko pavidalu su keliais "bulbikais". Apie priežiūra vos ne visur buvo teigiama, kad augimo metu "pilti ir šerti" pastoviai, kad tik išaugtų dyyyydeli bulbikai. Napasakysiu, kad laisčiau ertmenę "su fanatizmu", duodavau kiek pradžiūti tarp laistymų. Laimei, neįdėjau į vazoniką dar "torfo" ir "parpūvusių lapų", kaip dažnokai siūlo "žinovai". :)
Ir per visus 3 metus tokio auginimo "bulbikai" formavosi gan greitai (kovas-rugpjūtis, ir jie "paruošti vartojimui" :mrgreen: ) Po to "iššokdavo" kita karta, o aš gi vis tikėjausi, kad tai busimi "žiedynai" ir laikydavau daug sausiau.
Praeitais 2013m. to sezono "bulbikai" išbėrė kažkuo (kaip herpesu), "išbėrymai" neplito. Esu tikras, kad tai reakciją į didelę drėgmę.
Šių metų pavasarį, kai pasirodė nauji ūgliukai, įtaisiau ertmenę ant koto (epifitas gi) [Cha] , pritvirtinau su vielom (mano geriausias "substratas" :lol: ). Pagalvojau, jei augi ir nežydi, tai tegul auga bent įdomiai.
čia matosi praeitų metų "iššokėlis":
čia bendrai, kaip pritvirtinta: rizoma ir dalis šaknų ore.
Ertmenė "machinacijų" nepajuto ir tęsė savo "veiklą": ūgliukai augo
Birželį suaktyvėjo šaknys ir "prisijungė" trečias ūgliukas:
ruslik wrote:
Mon Oct 06, 2014 3:46 pm
šis ūgliukas jau pradeda "pūstis" ir pasirodė antra šaknytė (kol kas nelabai matosi nuotraukoje):
šaknys auga tiesiai link atramos (turbūt pastebėjote ankstensnėse nuotraukose praeitų metų šaknytė augo į viršų - ženklas, kad substrate buvo per drėgna).
Kokios mano prognozės:
- "bulbikai" susiformuos laiku, "savo sezonu". Coelogyne cristata - "dama su manerom" ir per vienerius metus susiformuoja 1 kartą naujų ūgliukų. Dažnai tenka matyti kitų augintojų vaizdus: per sezoną prisiaugina keletą "bulbikų" kartas ir atsisako žydėti.
- "bulbikai" gali būti mažesnio dydžio, nei prieš tai. Tačiau esu tikras, kad bus "geleziniai" ir puikiai atsilaikys per sausą poilsį.
Laistymas: perlieju šaknis 1k./sav., dabar net nutariau "retinti" laistymą - pradeda gi formuotis tuberidijos ir nenoriu gauti vėl naujų ūglių kartos.
Kabo prie lango, jokių purškaliojimų ir dušų.
Urze wrote:
Mon Oct 06, 2014 4:16 pm
ruslik wrote:Praeitais 2013m. to sezono "bulbikai" išbėrė kažkuo (kaip herpesu), "išbėrymai" neplito. Esu tikras, kad tai reakciją į didelę drėgmę.
Kas lėmė tokį įsitikinimą?
Gal žiedų nesulaukdavote ne dėl drėgmės, o dėl neatitaikyto temperatūrinio režimo?
Man labai įdomu, kaip toliau eisis šiai ertmenei, nes pagal nuotraukas kol kas matosi, kad nauji ūgliai auga senųjų sąskaita - senieji nuotraukose vis labiau susiraukšlėję. Reikia tikėtis, kad tie "geležiniai" jau bus susiformavę ir šaknų priaugę pakankamai, kad išlaikytų naujai augančius. Tad lauksim tęsinio.
O šiaip galima susirasti daug metų ertmenes auginančių žmonių pasidalinimų sava patirtimi, kurie daug įvairių auginimo būdų yra išbandę ir atsirinkę, kas pasiteisina. Tada nereiks žiūrėti į abejotinus "žinovus". :)

Post Reply

Return to “Ertmenės (Coelogyne) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests