Angraecum aloifolium

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Angraecum aloifolium

Post by MrGreen »

Aga wrote:
Wed Nov 15, 2017 4:49 pm
Urze wrote:
Wed Nov 15, 2017 2:00 pm
Graži žaliuokė. :) Sakykit, o iš kur įsigijote Angraecum aloifolium? Ir kaip sekas jį auginti?
Angrecum aloifolium pikau iš orchidgarden.pl
Tik dabar atrodo pavyko mums susidraugauti. Auga naujas lapas, šaknys, bet dar nežydėjo.
zemuoge wrote:
Wed Nov 15, 2017 5:58 pm
Aga, o kiek laiko auginat Angraecum aloifolium ? Pirkot suaugusį? Turiu elsnerinį, džiaugiuosi, kad šaknys pradėjo augti ir lapelis skleistis. Patupdžiau ant samanų kupstelio stikliniam rutuly.
Aga wrote:
Wed Nov 15, 2017 9:22 pm
zemuoge wrote:
Wed Nov 15, 2017 5:58 pm
Aga, o kiek laiko auginat Angraecum aloifolium ? Pirkot suaugusį? Turiu elsnerinį, džiaugiuosi, kad šaknys pradėjo augti ir lapelis skleistis. Patupdžiau ant samanų kupstelio stikliniam rutuly.
Tiesą sakant nežinau ar jis suaugęs buvo ... Atrodo kad taip. Tūrių ji jaubent 2 metus. Tai užaugino šaknys, tai jos nunyko :( Du lapus praradau... Bet dabar atrodo atsigavo. Tai gal jau draugausime.
Aga wrote:
Wed Nov 15, 2017 9:28 pm
IMG_20171115_222717.jpg
IMG_20171115_222717.jpg (234.96 KiB) Viewed 1725 times
Va toks vaizdas dabar.
zemuoge wrote:
Wed Nov 15, 2017 9:39 pm
Labai gražus ). O kaip jis auga? Samanose? O koks lapu ilgis?
indrea wrote:
Thu Nov 16, 2017 5:20 pm
Labai gražus,lapai labai įdomūs :)
Urze wrote:
Fri Nov 17, 2017 6:30 pm
Ačiū, Aga. Tikrai labai įdomus augalas, patraukė akį man. Skaitinėju apie jį, bet labai skirtingai rašo apie jų priežiūrą. Vieni rekomenduoja duoti daug saulės ir mažai vandens, nes lapai sukulentiški, kiti gi siūlo auginti šviesiai, bet nekepinti, ir laistyti gan gausiai, neleist pradžiūti augimo periodu, o ramybės periodu gan sausai. O ir temperatūrinį režimą skirtingą pateikia. Bet kad ne pats lengviausiai auginamas augalas, tai tikrai.
zemuoge wrote:
Fri Nov 17, 2017 8:33 pm
Sprendžiant iš to, kad gavau gerokai padžiovintą ( lapai susiskleidę, tiesiog susiklijavę), bet nupuvusiom šaknim, drįstu tvirtinti, kad nemėgsta "perlenktos lazdos", bet šiaip yra gajus, nes dabar auginasi šaknis ( į samanas ).Tiesa, turėjo mažų juodų vabaliukų (erkių?), gal jie šaknis pažeidė?
Urze wrote:
Sat Nov 18, 2017 2:50 pm
Angraecum aloifolium
http://www.lonisorchideenforum.de/t947f ... um-12.html
Forumas vok. klb., bet yra gerų foto
Šitame forume, kur žemuogė užrodė, vienas virš 4 metų auginantis ir sėkmingai pražydinęs šį angreką asmuo teigia, kad tinkamiausios sąlygos yra šilta visus metus, ryški šviesa ir drėgnas oras, tačiau po laistymo turi per kelias valandas išdžiūti, neturi būti ilgai drėgnomis šaknimis, nes jos linkusios nupūti. Taip pat daugumai to forumo augintojų geriau sekasi juos auginti ant bloko, o ne vazone.
Relax wrote:
Sat Nov 18, 2017 6:14 pm
Per 3 metus taip ir neperkandau jo- išbandžiau visokius auginimo, priežiūros, sąlygų būdus.
Jau kai pradėdavo mirt, kažką pakeisdavau auginime- atsigaudavo greitai, bet pagerėjimas būdavo trumpalaikis ir užstagnuodavo arba dar blogiau: nunaikindavo šaknis, pradėdavo mėtyt lapus, pakeiti sąlygas ir vėl auga lapai, šaknys. Trūko kantrybė, numečiau į dėžutę su kiminais ir ten jis baigė savo dienas sudžiūdamas.
Ramsis wrote:
Sun Nov 19, 2017 5:31 pm
Man geriausiai jis augo ant paparčio medienos bloko (tree fern) jis gana greitai sudrėgsta, bet gana greitai ir išdžiūsta. Auginant orchidariume, pastoviai išlaiko reikamą drėgmę. Ant jo gana lengvai auga samanėlė. Augo Angraecum aloifolium gana greitai ir tolygiai, tačiau kartą belaistant, kitas blokas užkrito ir augalą nuplėšė. Pamačiau gal tik po kokių kelių parų. Kadangi augalas nukrito ant šlapio grunto, pasigavo puvinį. Neišgyveno.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 499
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Angraecum aloifolium

Post by Slogaa »

Angraecum aloifolium - nium kokia mano nauja caca. Labai džiaugiuosi - labai gražus augaliukas. Tubūt vienas iš nedaugėlio afrikiečių, kuris atrodo kaip sukulentas. Ar dar kas auginat?
IMG_20211116_132755.jpg
IMG_20211116_132755.jpg (2.05 MiB) Viewed 1064 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Angraecum aloifolium

Post by MrGreen »

Nesiseka man su juo, bandžiau du kartus, abu kartus supuvo nepradėjęs augti...Gal reikės pabandyti vėl iš Schwerter, jie turi jau įsitvirtinusius augalus, gal bus lengviau. Man jis labai gražis ir be žiedų.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2743
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Angraecum aloifolium

Post by Urze »

Kažkada buvau užsikepusi jį įsigyti, bet pasiskaičiau, kad lėtapėdis baisus, ir nusprendžiau nebeieškoti jo.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 275
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Angraecum aloifolium

Post by Indrea »

Auginu jį gal jau tris,keturis metus.Tikrai lėtapėdis,bet va orchidariume visai po lempa jam patinka.Vandens gauna ne super daug ir kepa tiesiai po lempa.Prieš tai buvau dar du nusipirkus.Vienas visiškas mikrobas-supuvo.Kitam nepamenu,ką padariau 🙈 Trečias kartas nemelavo ;)
Attachments
angr.aloifolium.jpg
angr.aloifolium.jpg (1.08 MiB) Viewed 1046 times

Gabriele
Posts: 330
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Angraecum aloifolium

Post by Gabriele »

Slogaa wrote:
Tue Nov 16, 2021 5:06 pm
Angraecum aloifolium - nium kokia mano nauja caca.
Istikruju panasus i sukulenta. Labai faina tavo caca :D
Urze wrote:
Tue Nov 16, 2021 5:43 pm
Kažkada buvau užsikepusi jį įsigyti, bet pasiskaičiau, kad lėtapėdis baisus, ir nusprendžiau nebeieškoti jo.
Urze, ar kartais angraecumai nebus visi lepatedziai? Mano salygom jie labai letai auga.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2743
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Angraecum aloifolium

Post by Urze »

Indrea, na labai gražus jis ir jo lapų tekstūra. liuks_ Dar vienas sukulentiškas afrikietis yra Cyrtorchis crassifolia.

Gabriele, nesu žinovė afrikinių orchidėjų, bet toks įspūdis yra susidaręs, kad tikrai ne kaip žolė želia.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 499
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Angraecum aloifolium

Post by Slogaa »

Gabriele wrote:
Tue Nov 16, 2021 8:16 pm
Istikruju panasus i sukulenta. Labai faina tavo caca :D
Ačiū Shifty_


Hmm.. tai jis, taip gaunasi, yra šiek tiek kitoks nei kiti afrikiečiai - mėgsta saulę ir nemėgsta vandens?
Ar negali būt faktas, kad visiems afrikiečiams įskaitant ir šį - reikia temperatūrų svyravymo norint, kad žydėtų? Ir ne kelių laipsnių - o tokių normalių, žiemiškų temperatūrų?
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 499
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Angraecum aloifolium

Post by Slogaa »

Vienintėlis mano kaktusas. Per žiemą jo tas lapas paaugo nemažai - bet ar aš pastebėjau? - nelabai.
Bet atrodo fantastiškai net ir užsikoncervavęs.
IMG_20220315_151713.jpg
IMG_20220315_151713.jpg (1.85 MiB) Viewed 810 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests