Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Evaja wrote:
Fri Mar 11, 2011 8:22 am
na ką, iš Jurgitos rudenį parsivežtas Erangis vargo,vargo...kol numetė visus lapus. Bet šaknys liko kuo sveikiausios, tik šiuo metu nerodančios augimo požymių. Augimo taškas taip pat liko sveikas... Padėjau šį varguolį, kad nekliūtų už akių, galvoju pažiūrėsiu, kas čia bus.... ir ką jūs manot, leidžia naują lapelį :heartsfade:

Daug vilčių nededu, bet paieškojus panašios informacijos internete radau, kad būtent šis Erangis gali sustresavęs numesti beveik visus ar visus lapus, bet jei šaknys sveikos, yra tikimybė, kad atsigaus...

MrGreen, gal kokį komentarą šia tema?
MrGreen wrote:
Sun Mar 13, 2011 3:35 pm
Evaja būna taip su erangiais, todėl niekada nereikia skubėti išmesti lauk. Maniškis per visą žiemą užaugino du lapus, dabar vienas naujas auga ir vienas senas geltonuoja. Taip pat aktyviai augo ir šaknys. Dar ir dabar vietoj nestovi, bet neskaitau kad sėkmingai peržiemojo kol nėra šilta lauke ir augalai dar ne šiltnamyje :)
Relax wrote:
Sun May 08, 2011 7:12 pm
Na, bandysiu ir aš su afrikiečiu susidraugaut, pažiūrėsiu kaip seksis. Pradžia gera, nes pabūvojęs dėžėj nesustresavo, naujas lapas pastebimai auga, senosios šaknys nelabai, bet nuo pagrindo sparčiai ryškėja spuogiukai naujų šaknų :thumbupleft:
Ramsis wrote:
Sun May 08, 2011 9:52 pm
katux wrote:Noriu šį aerangį kelt ant kamštinio bloko. Vistiek jis vazonėlyje visas makaluojasi, o dabar labai aktyviai naujas šaknis leidžia. Bus pirmas mano bandymas perkelt kažką ant bloko. Turbūt reikia galva žemyn rišt? O kiminų po kojom dėti?
žemyn galva nereikia rišti, o kiminų labai ploną sluoksniuką galit padėti
Relax wrote:
Wed May 18, 2011 8:01 pm
O naujų šaknų spuogiukai ir augantis naujas lapas rodo, kad augalas pabudęs? Susibalamūtinau... Nes kažkur skaičiau, kad pabudimas yra tada, kai senosios šaknys pradeda augti? O kaip yra iš tiesų? Kadangi esu laistytuvas, nenoriu jo "paskandint" :think:
Evaja wrote:
Sat May 28, 2011 5:08 pm
o pas tave jis ant bloko? Jei ant bloko, tai neturėtum būti paskandinęs, nebent namie drėgna ir vėsu :Hmmmm:

Įtarčiau, kad ne visai tinkamai parinktos auginimo sąlygos, todėl Aerangis ir stresuoja ;)
Relax wrote:
Sat May 28, 2011 10:42 pm
Paraše parašyta temperatūros ir drėgmės sąntykiai ;) Taip, pritvirtintas ant bloko.
Romans wrote:
Sun May 29, 2011 7:31 am
Mano augaliuko kai kurios senos šaknys irgi panašiai atrodo kaip tu pasakoji, manau jos paseno ir tiek , viena susitraukė ir sudžiuvo, bet augaliukas toliau sėkmingai leidžia lapus ir kitas šaknis........šiuo metu kiekvieną rytą įdedu į indelį su vandeniu kokiai 10-15 min., kai pradėjau šią procedūrą labai greitai pasirodė trys naujos šaknys.....
Relax wrote:
Fri Jul 22, 2011 12:04 pm
Taip gražiai augo šaknytė, šiandien žiūriu, kad patį šaknies galą paragavo ir nesuprantu kas, nes šiltnamy jis pakabintas aukštai, sraigėm pasiekt be šansų, čia gal kas skraidančio... :think: :twisted:
Bet gal augalas labai nesupyks, nes matau tarp lapų dar vieną lebdančią :thumbupleft:
Evaja wrote:
Mon Jul 25, 2011 7:11 am
o mano A. rhodosticta buvo numetęs visus lapus, bet šaknys liko gražios. Jau buvau rašius, kad po kurio laiko pradėjo leisti lapelį...Šiai dienai jie jau du, tikiuosi iki žiemos sulaukti ir trečio :) Tiesa, bloką įdėjau į Ramsio krepšelį ir lengvai apibarsčiau substratu ir atrodo, kad augalui taip labiau tinka.
zozolyla wrote:
Thu Jul 28, 2011 7:50 am
manojo ir gi sutuacija kažkokia įtartina,stovi orchidariume po tilandcija,vėdinimą dauna,papurškiu kas antra diena,buvo viskas trvakoj,o vakar pamačiau,kad kažkokia susitraukus ir lapukai apatiniai 2 dukrito :Hmmmm: pradėjau purškti su trąšom ir kažkaip sitaucija pablogėjo arba tik sutapimas :Hmmmm:
MrGreen wrote:
Thu Jul 28, 2011 6:48 pm
Gal per stiprus trąšų tirpalas buvo ?Taip pat tai galėjo būti ir sutapimas, be to jeigu auga nauji lapai, o senieji nukrito tada nieko baisaus.
zozolyla wrote:
Fri Jul 29, 2011 7:43 am
pradėjo augti naujas,bet,kad ten man bendras vaizdas labai skurdus,reik fotkinti vakare
2403578f400b.jpg
2403578f400b.jpg (89.68 KiB) Viewed 4121 times
na va kaip atrodom :Hmmmm:
zozolyla wrote:
Tue Aug 16, 2011 12:51 pm
na mano reikaliukai blogi :cry: jau beveik mirus...kas netiko tikrai nežinau,viskas buvo o.k. augo šaknis augino,o še tau vieną dieną ir kaip koks supuvęs obuolys tik sudžiūvo :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Mon Sep 12, 2011 8:49 pm
O man niekas ir nepatarė nieko dėl tų taškiukų... :Hmmmm:
Buvo visai nustojęs augti, kažkokie spuogiukai buvo pradėję kaltis- nujuodo ir daugiau nei krust. Lapo galiukas irgi koks buvo toks ir liko ir taip mėnesį. Šiandien žiūriu lapas paaugęs, šaknis, kurią kažkas buvo nuvalgęs pradėjus augti ir kažkokiį naują spuogiuką kala. Turbūt žiedų man iš afrikinės orchidėjos būtų per daug omtimistiška tikėtis :mrgreen: :lol:
MrGreen wrote:
Mon Sep 12, 2011 9:13 pm
Sunku pasakyti iš tavo fotkės ar tie taškiukai liga ar normali lapo pigmentacija (kas yra būdinga daugumai afrikiečių) :think: Čia irgi nekokia foto, bet matyti ant Aer. distincta apatinės lapų pusės taškeliai, kurie yra kaip karputės, šiek tiek iškilę, tai jei pas tave kažkas panašaus tada nėra ko pergyventi :roll:
Picture.jpg
Picture.jpg (211.02 KiB) Viewed 4121 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Fri Sep 16, 2011 9:52 pm
Gal kas nors turi užfiksavęs kaip atrodo tik prasikalęs žiedstiebio pumpuriukas? Pas mane kažkas prasikalė ir kažkaip kitaip ir ne ten kur kalasi šaknys, o taip beprotiškai smalsu... :pray:
Relax wrote:
Tue Sep 20, 2011 7:52 am
Kas čia per nesamonė darosi... Taip džiaugiausi kažkokiu keistu spuogiuku, keistoj vietoj, o jis paėmė ir nurudavo. Lygiai taip pat kaip išlindęs vasaros pradžioj. Auga ant bloko, kambary, tarp vandos šaknų, rytais gerai gauna lietaus vandenio iš purškiklio...
O šitas :arrow: http://www.orchids.lt/forumas/viewtopic ... 670#p24670... Nebepatikti man afrikiečiai...
balina wrote:
Thu Oct 06, 2011 8:22 pm
Ar aerangiams ir kitiems afrikiečiams būdingi nuolatiniai juodi taškeliai lapo apatinėje pusėje?
MrGreen wrote:
Thu Oct 06, 2011 9:05 pm
Kai kurioms erangio rūšims būdinga, tame tarpe ir luteoalba :idea:
Salaite wrote:
Thu Oct 06, 2011 9:37 pm
As savojo nei lietaus vandeniu laistau nei per daug aplink ji sokineju, bet ziedus krauna sociai. As taip pat pastebejau kad taskai budingi apatineje lapo puseje ir nera tai jokia liga. Dabar laukiu labai daug ziedu and dvieju ziedastiebiu, kaledoms bus pakankamai :)
Duodu saviskiui gerai vejo, laikiau ant tiesiogines saules per vasara ir leidau isdziuti samanoms traskanciai kasdiena. Manau tai ir patiko. O trasas naudoju bendro vartojimo NPK 7-8-6 ir Superthrive truputi. Sitaip atrodom...
aerangis_mano.jpg
aerangis_mano.jpg (97.85 KiB) Viewed 4119 times
Relax wrote:
Thu Oct 06, 2011 10:16 pm
Jezau kiek daug jam kiminų po kojom, o dar tiesioginė saulė? Ir du žiedstiebiai? :w00t: :w00t: :w00t:

Gal ir man saviškiui pakišt daugiau kiminų :think: nes dabar vienintelė šaknis auga tik ant bloko, paskutiniai kiminų trupinėliai senai nubyrėjo.

Balina, ką ten taviškis leidžia? Pirmoj nuotraukoj matosi :scratchheadyellow:
catlea wrote:
Thu Oct 06, 2011 11:11 pm
Bet juk atkeliauja pas mus aerangiai be tokių taškelių apatinėje lapo pusėje? Mano kotschyanai tokie taškeliai praeitą žiemą atsirado ir nlb patinka - palaipsniui lapas pradeda geltonuot.
Relax wrote:
Wed Nov 16, 2011 3:15 pm
O aš galvoju ko maniškio lapas niekaip nebaigia užaugt, tiksliau nustojo augęs- ištraukiau iš vazoniko ir pasirodo buvau padaręs klaidą jį nulupdamas nuo bloko- vienintelę šaknį turėjo ir tą vazonike nusipūdė, nors laistomas nebuvo, tik kliūdavo smulkių lašiukų nuo vandų purškimo, bet tie lašiukai staigiai nudžiūdavo nes netoli jo dirba ventiliatoriukas.
Vėl perkėliau ant bloko, tikiuosi, kad neprarasiu jo... :think:
Urze wrote:
Thu Nov 17, 2011 7:03 am
Relax, vien ant bloko perkeltas jis gali jau nebeatsigauti. Siūlyčiau jį į kokią dėžutę-reanimatorių uždaryti, kur didelė aplinkos drėgmė, tik pačio šlapiai neguldyti, gali su visu bloku būti ten. Gal šalia Tavosios C. cristata tilps?
Evaja wrote:
Thu Nov 17, 2011 7:44 am
relaxx... ar aš gerai supratau, kad augalą judini kas mėnesį? Blokas/vazonas/blokas/vazonas... :think:
Ir dar prieš žiemos laikotarpį?
Relax wrote:
Thu Nov 17, 2011 11:20 am
Evaja, negi reikėjo palikt su pūvančia šaknim? :shock: :oops:
Žinau, kad blogai, bet man atrodė, kad reikia kuo greičiau traukt, kol pūvinys nepasiekė augalo pagrindo :think:
Evaja wrote:
Thu Nov 17, 2011 12:16 pm
relaxxx84 wrote:Evaja, negi reikėjo palikt su pūvančia šaknim? :shock: :oops:
Žinau, kad blogai, bet man atrodė, kad reikia kuo greičiau traukt, kol pūvinys nepasiekė augalo pagrindo :think:
šiaip nereikėjo nukelti nuo bloko į vazonėlį, nes daugelis erangių augdami substrate mėgsta pūdyti šaknis :)
Labai geras MrGreen straipsnis forume Afrikiečių temoje apie tai yra.
Relax wrote:
Thu Nov 17, 2011 12:20 pm
Va va, Evaja... O galvojau, kad ten jam labiau patiks, prisiaugins šaknyčių, o še tau...
Urze wrote:
Mon Nov 28, 2011 9:02 am
Maniškis A. luteoalba var. rhodosticta vargo, vargo ir suvargo visiškai, nors ir stengiausi palaikyti didesnę aplinkos drėgmę ir neperlaistyti, laisčiau ir purškiau distiliuotu arba virintu vandeniu. Kai nuėjo miegoti, kas kelias dienas po kelis lašus ant šaknų nuvarvindavau, kad šiek tiek drėgmės gautų, bet arba tai nepadėjo, arba tai kaip tik paskatino žuvimą. Sėdėjo jis mediniame krepšelyje, patekęs pas mane užsiaugino vieną perpus mažesnį lapuką nei ankstesni, tai, matyt, sąlygos nuo pat pradžių buvo ne itin tinkamos. Prieš savaitę atidžiau jį apžiūrėjau – pavytęs kažkoks, lapai apgeibę, šaknys irgi kiek susitraukusios. Ale papildomo vandens davimas nepadėjo, užsilenkė gan greit. :( Taip ir nesupratau, kas jam taip nepatiko. Gal vis tik per maža aplinkos drėgmė buvo?
Relax wrote:
Mon Nov 28, 2011 11:42 am
O aš žiūriu, kad maniškis net nesureagavo į visokius mano tūsimus. Dabar pririštas prie žievės, su daug kiminų po šaknimis ir virš jų (šaknų visai nesimato) tai žiūriu, kad skubinasi leist naują lapuką.
Urze, nuoširdi užuojauta... :cry:
MrGreen wrote:
Mon Nov 28, 2011 8:01 pm
Urze arba trūko vandens arba tiesiog netiko pasikeitusios sąlygos(kitokia temp. vėdinimas ir aplinkos drėgmė), dažnai būna su afrikiečiais, kad ką ir bedarytum vistiek užsilenkia ir gana greitai viskas eina blogyn, nereikia pergyvent dėl to, reikia naują sveiką augalą įsigyti ir bandyti dar kartą ;)
Mano rhodosticta labai aktyviai auga šiuo metu - auga lapai, šaknys ir žiedynai :)
Relax, afrikiečiams geriau nedėti kiminų pado ant žievės, nes tikrai anksčiau ar vėliau turėsi problemų su šaknų puviniu, o ir augalas neprisitvirtins prie žievės normaliai per kiminus, siūlyčiau pavasarį apie tai pagalvoti.
Urze wrote:
Mon Nov 28, 2011 8:07 pm
Va ir galvoju, kad gal tikrai perlenkiau lazdą su nelaistymu labai jį saugodama. :scratchheadyellow: Jurgita minėjo, kad pas ją sėdėjo kelis mėnesius visi afrikiečiai nelaistyti, ir nieko, išgyveno, bet pas ją gal ir drėgmė aplinkos geresnė. Antro nebenoriu, per mažas jis man ir per lėtas. Geriau koks didesnis afrikietis (va A. biloba tikrai augina žiedynstiebį, nors irgi nesiskubina).
Evaja wrote:
Thu Dec 01, 2011 8:46 am
Urze wrote:Va ir galvoju, kad gal tikrai perlenkiau lazdą su nelaistymu labai jį saugodama. :scratchheadyellow: Jurgita minėjo, kad pas ją sėdėjo kelis mėnesius visi afrikiečiai nelaistyti, ir nieko, išgyveno, bet pas ją gal ir drėgmė aplinkos geresnė. Antro nebenoriu, per mažas jis man ir per lėtas. Geriau koks didesnis afrikietis (va A. biloba tikrai augina žiedynstiebį, nors irgi nesiskubina).
siūlau Ansellia africana ;)
Relax wrote:
Mon Dec 19, 2011 7:09 pm
Aleliuja... O:) :smokingred:
Salaite wrote:
Mon Dec 19, 2011 10:34 pm
pagalvojau sitai temai reikia ir ziedu truputi :) kiek maciau is visu nuotraukas, tai pas visus man Aerangiai pasirode per dregni. As saviskio taip nelaikau, leidziu gerai isdziuti ir dar +1 diena pridedu. Mano kambario dregme vasara laikosi 70-80%, o ziema 50-45%, taigi nieko ipatingo, toli nuo Bulbophyllum'o dregmes :) Svarbiausia manau, Aerangiui yra gauti saules ir trasu, as ziuriu i orchideju saknis pagal tokia formule: jei turi "mesos" (phalaenopsiai, cattleya) reikia leisti isdziuti stambi zieve ir truputis samanu, o jei plonos(Odontoglossumai, Oncidiumai ir t.t) - smulkesne zieve, maziau samanu. Kol kas pasiteisina mano sprendimai. Stai prisegiau savo Gruodzio pirmos vietos laimetoja.
aerangis_mano.jpg
aerangis_mano.jpg (97.85 KiB) Viewed 4119 times
balina wrote:
Mon Jan 23, 2012 9:03 am
Maniškis užsiaugino žiedynstiebį, o dabar pradėjo pumpurai geltonuoti. Kas netinka? Mažint apšvietimą? Ar jau niekas nepadės?
Urze wrote:
Mon Jan 23, 2012 10:18 am
Balina, o kokiom sąlygom jis pas Tave gyvena?
balina wrote:
Mon Jan 23, 2012 12:27 pm
Jis orchidariume. Didelė drėgmė, neblogas apšvietimas, netoli ventiliatorius.
MrGreen wrote:
Mon Jan 23, 2012 9:18 pm
Jam daug šviesos nereikia, galėjo netikti ir tai kad netoli ventiliatorius, nesvarbu kad iki šiol gerai augo, pumpurai greičiau sureaguoja į aplinką. Reikia neatmesti galimybės, jog augalas pritrūko jėgų pumpurams auginti, taip dažnai būna su afrikiečiais. Maniškis irgi orchidariume, tačiau toli nuo ventiliatoriaus ir nuo šviesų, žiedai greitai turėtų skleistis.
andriuxplind2 wrote:
Fri Mar 16, 2012 12:37 pm
Pasirodom :)
IMG-0890.jpg
IMG-0890.jpg (102.59 KiB) Viewed 4119 times
Vienoj pusėj šaknytė, o kitoj... Beje, už naujos šaknies lenda dar vienas toks "objektas" :D
IMG-0892.jpg
IMG-0892.jpg (130.91 KiB) Viewed 4119 times
andriuxplind2 wrote:
Sat Jan 12, 2013 12:25 pm
mam wrote:andriuxplind2, Jūsiškis šiek tiek gražesnis :lol:
Tik tuom, kad pas jį žiedų kiek daugiau. Asmeniškai, man visi šie erangiai labai gražūs. Visi skirtingais žiedais, nors rūšis ta pati.
Beje, kokiomis sąlygomis jis pas jus gyvena?
mam wrote:
Sat Jan 12, 2013 3:42 pm
andriuxplind2 wrote:Beje, kokiomis sąlygomis jis pas jus gyvena?
Mano afrikiečiai gyvena stiklinėje dėžutėje, lempa- 6500K (12 val.), yra skylės ventiliacijai, apačioje padėklas su vandeniu. Šiuo metu laistau, purškiu ar mirkau du kartus per savaitę. Temperatūra žiemą 17-23
MrGreen wrote:
Sat Jan 12, 2013 3:52 pm
mam wrote:
andriuxplind2 wrote:Beje, kokiomis sąlygomis jis pas jus gyvena?
Mano afrikiečiai gyvena stiklinėje dėžutėje, lempa- 6500K (12 val.), yra skylės ventiliacijai, apačioje padėklas su vandeniu. Šiuo metu laistau, purškiu ar mirkau du kartus per savaitę. Temperatūra žiemą 17-23
Būtų smagu pamatyti kolekcijos sąrašą, gražių afrikiečių turit :)
MrGreen wrote:
Tue Jun 04, 2013 9:54 pm
šiemet pradžiugino šešiais žiedynstiebiais, tačiau laistydamas vieną nulaužiau :doh: o čia paskutiniai žiedai, nes jau baigia žydėti.
Image
Urze wrote:
Sat Nov 23, 2013 10:57 pm
Galvojau, vėžlio žingsniu auginsis tuos "sliekus"-žiedynus, ale visai greitai veiksmas juda (gal net taip greit, kad net nuotraukose pasiliejo beaugdami, dėl to tokie neryškūs :lol: ). Pokytis per mėnesį su savaite.
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2013-10-14.jpgAerangis luteoalba var. rhodosticta 2013-11-22.jpg
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2013-10-14.jpg
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2013-10-14.jpg (160.46 KiB) Viewed 4119 times
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2013-11-22.jpg
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2013-11-22.jpg (107.66 KiB) Viewed 4119 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Sun Nov 24, 2013 9:01 am
Koks gražus augalas. Urze, o kaip jį mirkai, kas kiek laiko?
Urze wrote:
Sun Nov 24, 2013 9:36 pm
Vasarą kelis kartus per savaitę mirkydavau ir kasdien po 2x gaudavo automatinio laistymo purkštukais. Dabar tik auto laistymas 2x dienoj ir retkarčiais pamirkymas vandeny su trąšomis. Tarp laistymų šaknys išdžiūsta visiškai, o orchidariume aplinkos drėgnis svyruoja 50-75 % ribose.
Ida wrote:
Sun Dec 29, 2013 9:23 am
Tryjų metų laukimas atsipirko su kaupu :thumbsup:
IMG_1064.jpg
IMG_1064.jpg (235.89 KiB) Viewed 4119 times
Urze wrote:
Sun Dec 29, 2013 9:40 am
Ida, šaunu! :thumbupleft: O vežiojaisi su savim, kai jau pumpurai formavosi?

Moderatoriai gal perkels ir šitą, ir kelias ankstesnes Idos žinutes į Ae. luteoalba var. rhodosticta temą?
Urze wrote:
Fri Jan 24, 2014 10:47 pm
Per 4 mėnesius susisuko nuo "pypciukų" pasirodymo ligi žiedų išsiskleidimo. Sakyčiau, labai greitai. :) Kiek suprantu, tai yra pirmas jam žydėjimas, o net du žiedynstiebiai. Tik nuotraukose žiedai didesni atrodo nei realybėje.
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2014-01-24.jpg
Aerangis luteoalba var. rhodosticta 2014-01-24.jpg (130.4 KiB) Viewed 4119 times
mozaika wrote:
Mon Jan 27, 2014 4:28 pm
Mačiau gyvai Idos tas keturias šakas. Patikėkite - foto nė lašo neatspindi to grožio. Ant dviejų žiedynstiebių po maždaug 11 kaip kareiviukų išsirikiavusių žiedukų, o ant kitų dviejų po 6-7 žiedukus.
Afrikietis, kurio iš aš užsimaniau [O.0] .
Ida wrote:
Mon Jan 27, 2014 7:54 pm
Rodau foto darytą su muiline :shifty:
IMG_1086.jpg
IMG_1086.jpg (97.63 KiB) Viewed 4119 times
Eliss wrote:
Wed May 21, 2014 2:47 pm
Su šituo afrikiečiu sunkiai sekas nuo gavimo. Pamažu nukrito visi lapai, šiandien paskutinis. Liko tik skrotelė, bet dvi naujos šaknelės auga. Įdomu, ar išaugs kas, ar verta tikėtis :think:
FUJI wrote:
Wed May 21, 2014 5:13 pm
Ne tau vienai :no: , gryžęs po atostogų radau saulėje nudegintus pusę lapų :cry: , o jau ir pora žiedstiebių kalėsi :cry: Reiks :axechase: prižiūrėtojai...
mozaika wrote:
Thu May 22, 2014 7:57 am
Pas mane irgi atkeliavo lyg gavusi šaltuko. Augaliukas visai nedidelis. Vieną lapą numetė liko pustrečio. Dabar auginasi naują lapuką ir dvi naujas šaknikes.
Urze wrote:
Thu May 22, 2014 2:45 pm
O maniškį pagraužė erkutė. :( Jas bevalydama du lapus sugebėjau nuplėšti (labai jau lengvai - tik popt ir nėra lapo :x ), kiti du gerokai sukapoti. Išleido naują lapuką, bet jis nė 1 cm ilgio nesiekia, o dabar pradėjo antrą auginti. Tai įdomu, ar atsigaus, ir jei taip, tai kiek tai užtruks.
uranija wrote:
Thu May 22, 2014 3:09 pm
Urze, manau atsigaus.. ;) maniškis irgi pernai buvo žiauriai erkučių užpultas, tik tada dar jų neatpažinau ir niekuo nepurškiau [Geda2], ir šaknys kelios belikusios buvo.. bet šiemet jau atsigauna, šaknis, lapus auginasi..
Ida wrote:
Sat May 24, 2014 12:30 pm
Vakar pastebejau, kad maniskis leidzia nauja ziedyna. :w00t: Rudeniop gal zydes
(atsiprasau- sedziu prie kompo kuris neturi lietuvisku raidziu)
Eliss wrote:
Tue May 27, 2014 2:45 pm
Nu jau tikrai nieko gero nebus :(
279e1ff7585d.jpg
279e1ff7585d.jpg (94.27 KiB) Viewed 4119 times
FUJI wrote:
Tue Sep 02, 2014 3:02 pm
Maniškis atsigavo, net ir kelių žiedų sulaukiau :D (pirmas žydėjimas).
DSC_0129.JPG
DSC_0129.JPG (101.25 KiB) Viewed 4119 times
MrGreen wrote:
Tue May 05, 2020 10:03 pm
Šliužai iš paskutinio orchids and more užsakymo pasidarbavo, apvalgė žiedus ir dar vieną apdulkinti sugabėjo :roll: Aišku labiausiai pikta kai nelieka žalių šaknų galiukų :evil: Aerangis luteoalba var. rhodosticta iškeliavo vasaroti į šiltnamį iš orchidariumo, ten pribarsčiau moliuskocido granulių tai bus saugiau.
Aerangis luteoalba var. rhodosticta.jpg
Aerangis luteoalba var. rhodosticta.jpg (456.36 KiB) Viewed 4119 times
Urze wrote:
Tue May 05, 2020 10:20 pm
Ką darysi su apdulkintu žiedu? Auginsi sėklų dėžutę ar kirpsi lauk? Čia kaip tik svarstėm, ar pas Vidmantą nėra šito erangio jaunimo. [Baksnoju]
kaa wrote:
Wed May 06, 2020 6:18 am
Tikrai taip, as ir uz tai👍bus malonu kada MrGreen anuku isigyti🤓
indrea wrote:
Wed May 06, 2020 8:29 am
Labai įdomu būtų stebėti,ar pavyks užauginti anūkus ;)
MrGreen wrote:
Wed May 06, 2020 2:14 pm
Na kolkas sėkladėžė noksta, jei viskas bus gerai perduosiu Vidmantui.
indrea wrote:
Wed Aug 26, 2020 9:06 am
Mano suaugęs,jau žydėjęs.Pavasarį buvo užsiauginęs 4 žiedstiebius-nujuodo.Per anksti pasigyriau,kad žydės 😁
20200826_100109_copy_1470x3024.jpg
20200826_100109_copy_1470x3024.jpg (1.09 MiB) Viewed 4119 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis rhodosticta

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Aug 25, 2020 8:46 pm
Duoda man kaa tokį "plokštainį" ir klausia, kas čia turėtų būti. :? :lol:
20200825_214135.jpg
20200825_214135.jpg (167.54 KiB) Viewed 3303 times
O viduj - Aerangis rhodosticta. Kiek dehidratavęs, bet šiaip gražus, aktyviai augantis jaunuolis. Pirkiniu patenkinta (ypač kad nereikėjo mokėti 25 € :lol: ). Ačiū Rasiukonui, kad užrodė, Evajai, kad kaip visad puikiai suorganizavo, ir kaa, kad padalino. 😊
20200825_214201.jpg
20200825_214201.jpg (204.73 KiB) Viewed 3303 times
Slogaa wrote:
Wed Aug 26, 2020 12:31 am
Aerangis rhodosticta - jis tokio dydžio ??:O :O Eikit sau :lol:

Jis ne ką didesnis ir suaugęs, ar čia visai vaikų vaikas?? Gal galit pakomentuot dydi, kas turit suaugusį, žydėjusį?
Abitalė wrote:
Wed Aug 26, 2020 6:53 am

Aerangis rhodosticta, buvo pagirdytas ir patupdytas ant papartšaknio bloko, labai gražus ir gyvybingas! Nesu afrikiečių ekspertas, bet manau, kad teisingai nurodytas amžius - ne mažiau metai iki žydėjimo.
5c44f5e8.jpg
5c44f5e8.jpg (677.05 KiB) Viewed 3303 times
Slogaa, palyginimui keletas afrikiečių kartu (A.punctata ir A.fuscata jau yra subrendę, žydėję):
9b512fb1.jpg
9b512fb1.jpg (664.53 KiB) Viewed 3303 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Afrikinės orchidėjos - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Wed Aug 26, 2020 8:43 am
Slogaa, Aerangis rhodosticta yra mažas afrikietis, bet didesnis nei Ae. punctata. Šitiems dar truputį paaugti ligi žydėjimo reikia, bet šiaip visai geras dydis, ne kūdikiai.
Slogaa wrote:
Wed Aug 26, 2020 9:53 am
O, Abitale, ačiū labai už palyginamąją foto. Kaip aš nekenčiu to interneto ir nesugebėjimo įsivaizduoti dydžių. Pamenu man su punctata šioks toks šokas buvo, kai pamačiau pas Rasiukoną. Man kažkodėl visada asocijavosi - Afrikiečiai - tai šiek tiek kitokie Phalaenopsiai, dideli gigantai.

Bet Urzės delniukas ir Abitalės foto padarė tikrai didelį WOW. Gal gi ir aš pasidomėsiu afrikiečiais.
Slogaa wrote:
Wed Aug 26, 2020 7:12 pm
Tina - labai ačiū uŽ dydžio foto! Rhodosticta įsimylėjau - taip gražiai ant jūsų visų delniuku tupi! Rasiukonas man yra rodžiusi savo - su gražiom žydinčiom kekėm, bet matyt per foto nesuvokiau dydŽio nei kiek.


Beje punctata mėgsta pradžiūt, šilumą ir saulę!

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Urze »

Kaip laikosi Aerangis rhodosticta mažyliai, kuriuos ne vienas forumietis nusipirko 2020 m. rugpjūtį iš Schwerter'io? Maniškis - visai smagiai. Tupi orchidariume ant žievės su keliom miškinėm samanom ant šaknų (ne kiminais, tad jos greitai pradžiūsta, bet čiut ilgiau drėgmę užlaiko nei kad būtų grynai plikomis šaknimis). Gan arti šviesų, gal dėl to pas mane jau užaugęs lapas yra trumpesnis nei ankstesnis lapas. Leidžia jau antrą lapą, kelios naujos šaknys, žaliuoja sau, tarp laistymų gerokai pradžiūna, kartais ir visai sausom šaknim pabūna dieną. Trąšų - nestipriai ir kas savaitę.
20201117_103223.jpg
20201117_103223.jpg (806.98 KiB) Viewed 3978 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Kaa »

Gražumėlis.o kaip.tu jį pritvirtinai?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Urze »

Užkišau už neofinetijos šaknies ir nejudinau, o tvirtesniu įsikabinimu dabar jau pats rūpinasi. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Dalytė »

Pas mane auga AFRIKIETIS.
Pas mane AUGA afrikietis :D

Parašiau ir atsiminiau, kad gi dar turiu A.magdalenae. Ir dar, kad žydėjo ji pas mane..
Bet kokiu atveju, baltos gėlės vis dar nėra mano favoritės, bet juk tai nereiškia, kad vienas kitas egzempliorius negali džiuginti :D
O augas kas, gi naujas lapukas.
Attachments
IMG_20210425_184619.jpg
IMG_20210425_184619.jpg (96.44 KiB) Viewed 3322 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Urze »

O maniškis iš Šverterio puikiai auginasi šaknis, bet lapai auga mažesni ir senieji lapai šiek tiek gelsvi. (Keliom žinutėm aukščiau yra jo nuotrauka iš praeitų metų pabaigos). Tai jau tikriausiai per daug jam šviesos ir reikia kelti žemiau? Hmmm_ Ar palikt ramiai vietoj? Ką patartumėt? Tarp laistymų šaknys visiškai išdžiūsta ir apie parą laiko pabūna sausos.
20210426_Aerangis rhodosticta.jpg
20210426_Aerangis rhodosticta.jpg (380.02 KiB) Viewed 3305 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Dalyte, šitas turi oranžinį taškelį, tai nėra visai baltas Žalias_
Urze, kompaktiškesnis augalas bus (trumpesni lapai) jei daugiau šviesos gauna, gali ir šiek tiek žemiau perkelti, mano dabar žydi.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Urze »

Dėkui, reiks jam pasidairyti tamsesnės vietos. Nes kiek mačiau jų nuotraukų, tai lapai dažniausiai būna tamsiai žali, o maniškio jie jau salotiniai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Maniškio irgi tamsiai žali, bet šltnamyje kai gauna daugiau šviesos jie būna šviesesni.
Aerangis luteoalba var. rhodosticta.jpg
Aerangis luteoalba var. rhodosticta.jpg (79.13 KiB) Viewed 3278 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Urze »

Saldainiukas koks. liuks_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Kaa »

o kaip manot jai geriau kiminų po šaknim ar grynai ant bloko

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Viskas priklauso nuo laistymo, aplinkos drėgnumo ir pan. Reikia, kad šaknys pradžiūtų greitai, tai jei augs visada šiltai ir sausoje aplinkoje ar orchidariume prie ventiliatoriaus, kiminus galima dėti, bet kitu atveju nereikia.

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Jūra »

Vajeeee,kokie gražūs žiedai! Plo_ _10 balų_ Myliu_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by Urze »

MrGreen, o kaip su ta sėkladėže, kur šliužai pasitarnavo? Ar bus Tavo "anūkų"? Žalias_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Nesudygo. Bandysiu žiedadulkes surinkt dabar ir bus galima panaudoti ant kito klono, gal sėklos bus gyvybingos tada.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis luteoalba var. rhodosticta

Post by MrGreen »

Pentinai įdomios formos :)
Image

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest