Catasetum

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Urze wrote:
Thu Apr 29, 2021 2:10 pm
Žiūrėjau ir galvojau, kaip jie nesupūdo tų "morkų", augindami semihidroponikoj? :? (Nuoroda į youtube.) Ir kodėl pas mane jos net ir ne s/h auginamos supūna? Nindzė_ Labai tikiuosi, kad šiemet situacija pasikeis (tiksliau, pasikeis mano laistymo ypatumai...). Catasetum pileatum var. alba, kuriam balandžio pradžioje nunyko pradėjęs augti ūgliukas, išleido naują. Tai laikau špygas, kad toliau gerai sektųsi.
Ir šiemet buvo ne itin sėkmingi metai su "morkomis", ypač šita. Balandžio pabaigoje išdygusį šio katinūsio naują ūgliuką tikriausiai užlaisčiau gailėdama trokštančio augalėlio :roll: , kai šaknys dar buvo per mažai sulindusios substratan. Gaudamos ir taip drėgmės, jos nesivargino augti gilyn ir vešlyn, todėl ir ūgliukas gavos nupiepęs. Kada aš išmoksiu, kad reik nelįst su vandeniu, kol šaknys pasieks 8 cm ilgį arba vazonėlio dugną. :x Dabar jau meta lapus ir yra maždaug lazdyno riešuto dydžio. Išlukštento. :? Susitraukęs senasis ūglis išstrūmė naują ūgliuką, bet klausimas, kas iš jo gausis, kai jau beveik nebėra, iš ko medžiagas perpumpuoti.
Catasetum pileatum var. alba
Catasetum pileatum var. alba
20211107_125727.jpg (371.14 KiB) Viewed 1790 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Catasetum

Post by EvaJa »

Katinūsiai ir man dar paslaptis. Jeigu be didelių pastangų Cycnoches pavyksta didesnį ūglį ar bent tokio paties dydžio užaugint, o Catasetum vis mažesni užauga :?

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Nepaisant erkučių nugraužtų lapų ar dėl vandens neatitaikymo, su morkomis sutariu pakankamai gerai. Užaugino pakankamai drūtą gumbą, net ir šaknys pasiuto augt rudeniop.
C. pileatum var alba
IMG_20211107_190015_copy_873x1164.jpg
IMG_20211107_190015_copy_873x1164.jpg (499.61 KiB) Viewed 1779 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Eliss, kokio gražumo naujas gumbas! Kaip manai, dar augs ar jau tokio dydžio ir bus?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Nemanau, kad dar augs. Šiaip ar taip, šviesos mažiau, eis miegot.

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Pas mane namuose liūdnos nuotaikos, kadangi sumažinau laistymą, ruošiu žiemai savo catasetumų, clowesių ir cycnothes orchidėjas, šiandien tik pastebėjau, kad didžioji dauguma būtent šių rūšių orchidejų yra užsikrėtusios voratinklinėm erkutėm ir jos taip išsisidauginusios, kad dauguma naujų ūglių, ypač naujokių ir brazilinių, yra nurudavę ir nudžiuvę. Lapai visų baisūs, tai tiesiog padariau sprendimą visus nukirpti ir apdoroti chemija. Nežinau ar mažosios išgyvens per žiemą..
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Ech, kaip gaila. Ypač prisimenant, kad klovesijas neseniai rodėt dar visai mažules. O erkutės iš kokio šaltinio, gal žinot?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Urze wrote:
Tue Dec 07, 2021 8:46 pm
Ech, kaip gaila. Ypač prisimenant, kad klovesijas neseniai rodėt dar visai mažules. O erkutės iš kokio šaltinio, gal žinot?
Kiekvienais metais pastebiu tendenciją, kad rudenį mano Catasetinae užpuola voratinklinės erkutės ir kasmet sakau, kad purkšiu profilaktiškai, o bet tačiau... :roll:
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Pas mane tas pats. Ne visas morkas puola, bet viena ypac. Puršk nepurškęs.

InetaSka, kuo purški?

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

Pas mane irgi taip nutiko, taip sakant netikėtai, vieną savaitgalį spalį imu padėklą laistyt o ren mama mija.
Aktarą panaudojau du kartus, apkarpiau..lyg ir nėr jau bet nuostolių pridarė

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Catasetum

Post by Tina »

Actara erkių neveikia! Reik Vertimec.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

Žinau kad neveikia.bet suveikė ar jau gerai :mrgreen:

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Eliss wrote:
Wed Dec 08, 2021 6:06 am
InetaSka, kuo purški?
Man pasiteisinęs prieš erkes Dr. Stähler Milben-Ex KIRON.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Ar kas esate bandę auginti xaxime?
Vienas augintojas jame augina, taip pat ir ant papartmedžio blokų. Reiks kitąmet bandyti, aišku, variantas ne iš pigiausių, bet bus galima ir pamaišyti. Vasarą jie reikalauja daug laistymo, dabartinis sodinimas mn nepatinka, teks kažką keisti.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Vat ant papartmedžio bloko pamėgint auginti "morkas" tai labai norėčiau, bet man čia atrodo kiek per prabangus būdas, nes per metus ar kelis nuo "morkoms" reikalingo tręšimo intensyvumo blokas tikriausiai uždruskėtų ir jį reiktų keisti nauju, o tai gan brangu, ypač jei ne vienas augalas taip įtaisomas. Gal ir įmanoma auginti daugiau bei kelis metus ant to pačio papartmedžio bloko, jei daromi intensyvūs ir dažni jo praplovimai kuo švaresniu vandeniu, bet tą reiktų išbandyti praktiškai.

Eliss, o kuo dabartinis Tavo naudojamas pasodinimo būdas netenkina? Kaip sodini ir kokie trūkumai? Ir gal gali nurodyti tą šaltinį, kur matei taip pasodintus? Norėčiau pasižiūrėti/paskaityti ir aš. Gal paaiškėtų, kad mano įsivaizdavimas prasilenkia su realybe.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Ant to bloko pritaiso trąšų indelius. Bet ten kitas klimatas, berods, Indonesia. Kažin, kaip pas mus kambaryje augtų. Instagrame radau: @catasetum.id

Pas mane vasarą greit pradžiūna, reikia, nebent, knatą įdėt ir laikyt vandenyje. Nes ne visus nešu į lauką, bijant erkučių. Bet jos užpuola lapus ir kambaryje būnant, tai kitąmet visi keliaus į lauką.

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Aš nusprendžiau kitą sezoną visas susodinti kaip raibuoles - žievės ir kokoso plaušai. Drėgmę išlaiko gerai, bet ne taip lengva supūdyti. Na, ir, žinoma, trąšų granulės. Šiemet taip pasodintos gražiausios ir didžiausios morkos užaugo.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

InetaSka, ar būtent kokoso plaušus naudojate raibuolių substratui, ar kokoso čipsus? Nes jei plaušus, tada būtų labai įdomu pamatyti, kaip atrodo tokiame substrate pasodinta raibuolė, nes tikriausiai daug oro kišenių susidaro. Kai kurioms orchidėjoms tai visai tinkamas substratas tikriausiai būtų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Urze wrote:
Thu Dec 09, 2021 9:19 am
InetaSka, ar būtent kokoso plaušus naudojate raibuolių substratui, ar kokoso čipsus? Nes jei plaušus, tada būtų labai įdomu pamatyti, kaip atrodo tokiame substrate pasodinta raibuolė, nes tikriausiai daug oro kišenių susidaro. Kai kurioms orchidėjoms tai visai tinkamas substratas tikriausiai būtų.
Suklydau, čipsus. :)
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Po pernais mano nevykusio auginimo būdo, kurį Gustina netiesiogiai praminė konclageriu, šiemet truputis pokyčių :D Visas nedidukes naujas Catasetum ir Clowesia orchidėjas iš Brazilijos patalpinau į "šiltnamį" su iš sodybos parsivežtom samanom. Vazonėliuose labai smulki žievė + granulinės trąšos, o iš viršaus padengiau kiminais. Samanas kasdien apipurškiu vandeniu dėl oro drėgmės. Dauguma jau pradėjo leisti naujūs ūgliukus, o kaip bus toliau, bus matyt :D

Beje, šių metų "morkos" kiek didesnės nei pernykščios.

Image

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Post Reply

Return to “Catasetinae”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests