Catasetum

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Catasetum

Post by MrGreen »

Įdomus eksperimatas, sezono gale galima bus palyginti rezultatus :)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Et, per anksti pasidžiaugiau šviežiai gautu Catasetum pileatum var. alba, kad su pradėjusiu augti ūgliuku atkeliavo. Trys dienos nuo gavimo ir jo nebėr, nurudo. :( Kelionės stresas? Labai šlapi kiminai buvo, kuriuose pasodintas, tai jei taip ir keliavo, tada gal ta drėgmė ir pakenkė? Dabar nepasakys niekas. Pašalinau tą nurudusį ūgliuką, atskyriau mažą užpraeitų metų gumbą ir dabar tikėsiuos, kad kuris nors iš dviejų gumbų norės gyventi toliau.
20210403_095217.jpg
20210403_095217.jpg (655.5 KiB) Viewed 4068 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Catasetum

Post by Tina »

Urze, aš būčiau nedalinus jo, nebent puvinys per morkų glaudimosi vietą. Bent jau pas mane, kartu augdamos daugiau gyvybės parodo.

O pačios morkos tikrai matos pilnos gyvybės ir manau norės pratęst giminę vistiek.

Beje, gautoji ir su senais lapais, kaip matau foto. Nelupa jų, kaip man vakar siūlė kažkas. Aplamai prie jų kuo mažiau lendi ir eksperimentuoji, tuo geriau auga. Reik tiesiog rast joms vietą ant palangės ir leist ramiai pabūt negražiom, kol naujai suspindės.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Tina, būčiau tikrai nedalinus, nes daugiau masės turintys augalai tikrai geriau auga. Bet pabijojau, kad puvinys gali būti įsimetęs jau ir į didžiausią gumbą, dėl to mažąjį ir atskyriau. Vis didesnė tikimybė, kad kuris nors išgyvens.

Geras patarimas dėl ramybės davimo. Aš aplink anksčiau turėtas "morkas" pernelyg daug šokinėjau, kas dažniausiai baigdavosi nesėkme.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Mano C. pileatum alba tik neseniai pradėjo augint ūglį. Aš kaip visad savo būdu, jei ilgai neauga, į maišiuką. Vieninteliai cycnodes ir Fredclarceara patys išaugo neskatinami.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Eliss, ar seniai jau jį turi? Kaip sekasi auginti? O kai maišiuku dengi, tai kažkiek sudrėkini, ar sausai?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Urze, gavau tik spalį, tai bus labai įdomu kaip seksis su juo.
O kiminus maišiuke padrėkinu karts nuo karto. Man tai geriausias būdas, kad pasirodytų gyvybė.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Žiūrėjau ir galvojau, kaip jie nesupūdo tų "morkų", augindami semihidroponikoj? :? (Nuoroda į youtube.) Ir kodėl pas mane jos net ir ne s/h auginamos supūna? Nindzė_ Labai tikiuosi, kad šiemet situacija pasikeis (tiksliau, pasikeis mano laistymo ypatumai...). Catasetum pileatum var. alba, kuriam balandžio pradžioje nunyko pradėjęs augti ūgliukas, išleido naują. Tai laikau špygas, kad toliau gerai sektųsi.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

Kadangi jau girdėjau apie naujai gautų praradimus, tai hal.jau ir tavo kaltė, Urze? Gal tai pardavimo-keliavimo įvykiai

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Urze, o tu pabandyk tik pakraščiais liet. O kai šaknys jau gerai įsibujos, tada bandyk iš apačios, mirkyk.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Kaa, naujausiam pileatum tai tikrai nieko nespėjau pagadint, nuo kelionės tas. O vat anksčiau turėtus tai pūdžiau kapitaliai.
Eliss, ačiū už patatimą. Pamėginsiu visai neliet, kol šaknys peraugs visą vazoną, kaip rekomendavo Fred Clarke.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Pernais man buvo manija Gastrochilus, šiemet atėjo eilė morkom. Šį pavasarį kaip niekad daug pridėjo jų į pardavimus, tai nesusilaikiau.

Bandau eksperimentuoti ir žiūrėti kas mano sąlygom auga geriausiai - kiminuose, žievėse, PET metodu (1 puslapyje aprašytu), tai žiūrėsim kas gausis sezono pabaigoje. Kas auga PET metodu, tai jau pripyliau vandens iki pusės, bet dar šaknys jo nesiekia. Galvoju, gal jaus drėgmę ir judės link apačios. Bet žiūrint į tas susidraukusias bulbas, tai taip knieti palaistyti... bet dar laikausi, nepakankamai dideli naujieni ūgliai.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

InetaSka, vat labai įdomu bus rezultatai. Klausimas, kaip kiti sugeba per ramybės sezoną išsaugoti nesusiraukšlėjusius gumbus. Gal jei aplinkos drėgnis didelis, tai ir ne taip dehidratuoja? O gal ir vėsiau laikyti reiktų, apie 10-15 ⁰C, o ne buto šilumoj? Hmmm_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Urze, mano pastebėjimas būtų, kad tie catasetumai, kurių morkytės storos ir didelės, tai gali per žiemą stovėti ir be vandens, nes yra tas rezervas pakankamai didelis, bet va silpesni ar mažesni augalai (pvz. clowesios ar NFS) labai jautriai reaguoja.. tikrai reikia minimaliai to vandens duoti, nesakau, kad mirkyti ir kas savaitę laistyti, bet va bent kartą į mėnesį papurkšti.

Pirmasis pastebėjimas apie PET auginimą - mažesniems augalams reik žemesnių indų, nes teoriškai reik pradėti laistyti nuo 5 colių, o maniškė jau daug didesnė, o šaknys dar tik žievės sluoksnį priaugo (vandens nesiekia). Na, ir dar pastebėjimas .. reikėjo pagalvoti, kad netilps į spintelę kai ūgliai užaugs ir nebebus kur man jų visų sukišti :D

Image

O čia kažkas lenda.. gal žiedynas?

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Catasetum

Post by Tina »

Pas mane niekada nežydėjo iš apačios. Visad tarp lapų lindo žiedkočiai. Bet negali žinot. Pamatysit :)

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Tina wrote:
Sun May 30, 2021 10:42 am
Pas mane niekada nežydėjo iš apačios. Visad tarp lapų lindo žiedkočiai. Bet negali žinot. Pamatysit :)
Kiek teko skaityti, Cycnoches pagrinde leidžia žiedynus iš lapų, o Catasetum įvairiai. Šiuo atveju mano spėjimas pasitvirtino, laukiu žiedų Plo_
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Catasetum

Post by Tina »

Sveikinu :)

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Image

Po truputį auga, o ir dar kažkas lendas, tik sunku kol kas pasakyti ar tai žiedynas, ar ūglys.
Clowesia Rebecca Northen x Ctsm. Expansum
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Gražus progresas. Laukiu kartu tolimesnio veiksmo. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

O šis dar nepersodintas auga ar?čia pavasario pirkimas?

Post Reply

Return to “Catasetinae”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests