Phalaenopsis 6

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Phalaenopsis 6

Standartinė mozaika » 03 Rgp 2016, 19:53

Mano didysis buvęs galvos skausmas. Vadinau jį kopūstu. Nuo svorio jau griuvo iš vazono, verkiant reikėjo persodinti, bet neradau man patinkančio ir tinkančio vazono. Tai vėliai susimeistravau krepšelį. Nežinau kaip bus, nes falenopsių nemėgstu laistyti, bet kas bus tas. Kaip persodinau šaknyno nebuvo įmanoma iškedenti. Tik kirviu nebent kapoti. Tai į krepšelį galima sakyti gulsčiai pasodinau, jau porą mėnesių jis taip. Kiek matau, nesiskundžia.

neveikianti nuoroda pašalinta
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 04 Rgp 2016, 12:14

Aš taip pat persodinau seniausiąjį neseniai, medžiu pavirto, buvau jau ir nusigandus.bet žydi kaip visada nuostabiai.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 06 Rgp 2016, 11:51

Sveiki gal galit patarti kaip pražydinti orchidėja? Nes jau du metai kaip nežydi dabar tik lapą leidžia ir kelias šaknis tai nežinau ką daryt trąšas tai su daug fosforu naudoju. Mažas azoto kiekis trasose. Bet vistiek nežydi. Kreipiuos į jus padekit jus paskutine mano viltis :(

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Rgp 2016, 14:22

O prieš du metus žydėjo? Suteik sąlygas , labiausiai tinkančias gyvenimui ( apšvietimą, oro drėgnumą, temperatūrą ), ir ji pati pražydės.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Rgp 2016, 19:26

LEXUS14 rašė:
zemuoge rašė:O prieš du metus žydėjo? Suteik sąlygas , labiausiai tinkančias gyvenimui ( apšvietimą, oro drėgnumą, temperatūrą ), ir ji pati pražydės.
Jau viskas yra suteikta pas mane didziausias šviesiausias kambarys bute o ir oro dregnumas yra 50% bet vistiek nezydi. Taip pries du metus zydejo. :)
Tavo šviesiausias gali būti per tamsus, pasidomėk, kokių sąlygų reikia, ir ar atitinka " šviesiausias " kambarys. Gal papildomo apšvietimo reikia? perkelk i pietų pusę žiemą, vasarą - i rytinę. Rasi optimaliausią variantą.

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 06 Rgp 2016, 20:12

Pas mane ir yra pietvakariniai langai. gal daugiau i vakaru puse nes kokia 15 val. atsisuka saule ir spigina per visa kambari beje kambarys irgi siviesiais dazais dazytas tai ir kambarys sviesus ypac ziema issisklaido sviesa. Net savo falenopsi prie saules pripratinau dabar net 3-4 val. buna ant saules ir nesiskundzia auga labai aktyviai ir lapai grazus nei susirauksleje nei kokios demes nieko sveikas ir gana tfu tfu tfu kad neprisisnekeciau per daug :D Tai va apsvietimo salygos tobulos. Kambary 25 laipsniai tiek ziema tiek vasara kad ir su langai pravirais visuose kambariuose tokia temperatura nezinau ka daryt. Tai va. :) Tik nezydi bet jau atradau buda kaip galima prazydint taip ir biologijos mokytoja patare kaip ji daro pasiima orchideja ir ikisa i sausa tamsia vieta savaitej kai isima po menesio ir ziedkotis islenda taip ji sulaukia aktyvaus zydejimo. As irgi taip bandau padaryt :D Paziuresiu kas gausis.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 08 Rgp 2016, 22:40

Na nereikia tiems "maximiniams" Phalaenopsiams pietinių ir rytinių kambarių - mitas tai - MITAS :!: . Pas mane taip gavosi, kad po remonto nebebuvo pakabintos "phalaenopsių užuolaidos" (buvo kažkurioje PRIEŽIŪROS temoje foto) ir teko visus neveislinius apgyvendinti pačiame tamsiausiame šiauriniame kambary. Na ir ką? Ogi Trys jau kelintas mėnuo žydi, tuo labiau, kad tame kambary ir išleido žiedstiebius. Taip, kad netokie jie ir reiklūs šviesai. O ir oro drėgnumu aš niekada nesirūpinu. Net nežinau kiek tame kambary jo yra :lol:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 09 Rgp 2016, 08:20

Rama rašė: O ir oro drėgnumu aš niekada nesirūpinu. Net nežinau kiek tame kambary jo yra :lol:
va dėl šito mastaus šiemet žiemą mažiau aplink strakinėt, nes man rods pergerai jie pas mane gyvena tai žydėt pritingi :lol:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 09 Rgp 2016, 09:02

kiek skaičiau kažkada, o ir iš savo patirties galiu pasakyti, kad falenopsiams turbūt geriausiai tinka šiaurinės ir rytinės palangės. pas mane pietūs ir vakarai, nebeturiu nei vieno falenopsio, nes pabodo metų metais laukti žydėjimo.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Rgp 2016, 09:48

Mano pirmasis baltas hibridinis falenopsis kelis metus visai nežydėjo. Pražydo tik tada, kai pilnas vazonas šaknų prisiraizgė ir kai gavo daugiau šviesos. Šią žiemą praleido gaudamas dirbtinio apšvietimo, vasaros pradžioj perkraustytas į pietinį įstiklintą balkoną (išsklaidytas stiprus apšvietimas) ir šiais metais žydi jau antrą kartą. Tai gali priklausyti dar ir nuo hibrido - vienam daugiau šviesos gali reikėt, kitam mažiau, o gal ir visas kompleksas sąlygų turi būti. O gal tiesiog sutapo, kas ti juos supras.

Augalo kišimas tamsion vieton savaitei man skamba kaip kankinimo būdas. Na jei jis nepasirengęs žydėti, tai ir neįkalbinsi. Geriau duot kelis metus ramybę augalui ir mažiau apie jį šokinėti, tegu ramiai auga. Augalai nėra įpareigoti žydėti kasmet, tai nereik ir reikalauti to iš jų. Malonu, kai žydi, bet jiems neprivalu.

crawlfast

Standartinė crawlfast » 09 Rgp 2016, 11:48

Dar gali nežydėt jei kambaryje per šilta. Jiems patinka kai naktimis būna keliais laipsniais vėsiau. Mano miniukas nežydėjo kol stovėjo šiltai, o kai perkėliau ten, kur naktimis temperatūra nukrenta keliais laipsniais, iškart sukrovė žiedstiebį. Tas pats buvo ir su keliais baltais hibridais.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 09 Rgp 2016, 11:53

Jau ne kartą yra nuskambėjusi tokia gruboka gal frazė: nori amžinai žydinčios gėlės, tai nusipirk dirbtinę O.o Ateina laikas, ir pražydi tie falenopsiai be jokio papildomo stimuliavimo. Kantrybės tik reikia. Augalai yra gyvi sutvėrimai, nepamirškim, su savais charakteriais, poreikiais ir įsivaizdavimais, kaip jiems elgtis. Kažkiek jie prisitaiko, kažkiek reikia prisitaikyti augintojui [Baksnoju]
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 09 Rgp 2016, 13:40

O jei aš naktį įkiščiau į balkoną kaip tik orus žiūrėjau tai buvo parašyta kad 15 C o pas mane kambaryje rodo 25 C laipsniu. Tai va ir žiūriu kodėl tik žaluma auga vadinasi per karšta jai. O kiek kartu su orchidėją reiktų taip daryti su temperatūrų svyravimu savaite o gal užtektų vienos dienos?

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 09 Rgp 2016, 13:45

LEXUS14 rašė:
O jei aš naktį įkiščiau į balkoną kaip tik orus žiūrėjau tai buvo parašyta kad 15 C o pas mane kambaryje rodo 25 C laipsniu. Tai va ir žiūriu kodėl tik žaluma auga vadinasi per karšta jai. O kiek kartu su orchidėją reiktų taip daryti su temperatūrų svyravimu savaite o gal užtektų vienos dienos?
PALIK RAMYBĖJE TĄ GĖLĘ :!: Pagrindinė visų, tau duotų patarimų mintis: APSIŠARVUOK KANTRYBE :!:
Ot tas šiuolaikinis jaunimas - visko jiems reikia dabar ir iškart :twisted: :twisted: :twisted:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
kama

Standartinė kama » 11 Rgp 2016, 10:17

Mano saulytė. Kvepia:)
Prikabinti failai
rps20160811_144504_271.jpg
rps20160811_144504_271.jpg (74.59 KiB) Peržiūrėta 5496 kartus(ų)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių