Voratinklinė erkutė

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
bobcat

Re: Voratinklinė erkutė

Standartinė bobcat » 01 Kov 2015, 07:40

ricardas rašė:
bobcat rašė:o kaip manote, ar pakaktu tokio dezinfekavimo keramikiniams vazoneliams, kaip isplovimo indaploveje? [Geda2]
Paprasčiausias būdas, imerkiat vazoną į vandenį ir užvirinat vandenį , paverdat porą minučiu , ir psio , vazonas dezifekuotas.
siek tiek baugu, ar neskils vazoneliai?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 01 Kov 2015, 10:29

Aš kišu į šaltą vandenį , ir tik poto užvirinu. Man neskildavo.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 01 Kov 2015, 14:12

Aš tai neverdu, o tik perlieju verdančiu vandeniu. Nepasitaikė, kad skiltų ar išsilydytų.

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 02 Rgs 2015, 15:45

Užpuolė ir mano porą augalų raudonos erkutės. Sanmite lyg ir nėra, kiek skaitinėju forumus...
Purškiau dukart Nemezaliu, nepadėjo :neutral:
Gal kas iš vilniečių turite ko stipresnio trupinuką parduoti?

Vartotojo avataras
uranija
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė uranija » 02 Rgs 2015, 22:03

Man ir sanmite nepadėjo, purškiau visas šią vasarą 2 kartus, atrodė kad nebeliko, bet ant kai kurių matau vėl atsirado.. :twisted: pasaka be galo...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Rgs 2015, 22:40

Praitais metais man pelūno- metelės nuoviras padėjo , dar ačiu Urzei kad priminė kad po keletos dienų pakartoti purškimą .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 05 Rgs 2015, 14:01

dar yra toks naminis būdas( skaičiau orchidkarma puslapy, bet dar nebandžiau)
1 liras vandens,
0,5 litro alkoholio,
100 gr tabako( geriau ne iš cigarečių),
100 gr česnakų,
50 gr Čili pipirų
Tabaką pavirinti 5 min. litre vandens, atvėsinti iki kambario temperatūros, česnaką ir Čili smulkiai supjaustyti ir sudėti į tabako nuovirą, supilti alkoholį, išmaišyti, supilti į stiklinį indą ir 3 paras laikyti tamsiai. Po trijų parų nukošti. Tą tirpalą naudoti, kai reikia, visiems kenkėjams naikinti. Juo purkšti. Nenaudojamą laikyti tamsiai.

Ožiukė

Standartinė Ožiukė » 05 Rgs 2015, 17:08

Man sesė pernai iš Anglijos parvežė va tokį purškalą (šiemet vėl pasiprašiau :D ), man jis geras visai, aš purškiu morkas savo, nes rudeniop man jų lapus irgi erkutės užpuola :scratchheadyellow: Jei kas turit galimybę parsisiųsti, tai ten, sodo centruose, yra daugiau visokių chemikalų, kokių pas mus nėra. Foto iš interneto.
Prikabinti failai
chemija.jpg
chemija.jpg (58.47 KiB) Peržiūrėta 6146 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 10 Rgs 2015, 15:29

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 26 Rgs 2015, 22:30

Turiu Sanmite tai nusimato procedūrų su nelauktais ir nekviestais gyviais.
Pirma tokia patirtis su rimtesne chemija tai keletą klausimų turiu. Temą skaitinėjau, bet lyg ir neradau reikiamos info [Geda2]

Žiedstiebius, žiedus, pumpurus taip pat gerai "išmaudyt" kaip ir visą augalą? (Na numanau kad taip, ale sakau dėl visa ko paklausiu [Cha] )
Purkšti visus visus augalus, net jei pas kitus dar neaptikau erkučių? Visi vienoj patalpoj vasaroja.

Dar norėtųsi patarimo. Visi augalai šiuo metu paskutines šiltas dienas gaudo verandoj. Kol žada gražesnių saulėtų dienų mastau gal juos ten dar šiek tiek palikt (Dendrobium ir cyelogene galėtų likt ir vėsiai pasibūt). Nupurkšti norėtųsi kuo greičiau kol neįsijautė gyviai ir jei gražūs orai po purškimo parneščiau augalus atgal į verandą, o ten gali būti likę erkučių prisislapsčiusių grindų tarpeliuose ar dar kur. Baimintis man tų galimų likučių ar nelabai? [O.0] Išplauti grindų, palangės negaliu nes "žalios" lentos, nelakuota, nedažyta. Gal su kokiu degtinės buteliu prasinešt? :lol: (klausimas tik ar dėmių neliks..) Taip norisi leist jiem dar pasilepint gražiomis dienomis..

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 28 Rgs 2015, 09:52

Ne, nebus
Amise rašė:<...>Temą skaitinėjau, bet lyg ir neradau reikiamos info [Geda2]
Žiedstiebius, žiedus, pumpurus taip pat gerai "išmaudyt" kaip ir visą augalą? (Na numanau kad taip, ale sakau dėl visa ko paklausiu [Cha] )
Purkšti visus visus augalus, net jei pas kitus dar neaptikau erkučių?<...>
Informacijos yra. Augala purksti visa. Purksti visus patalpoje esancius augalus. Jei nematai kad ropoja nereiskia kad nera erkiu. Kai pamatysi - velu bus jau. Erkes po palange irgi ropoja, jei purskiant gaus chemijos ir aplinka - tuo geriau. Purskima kartoti po ~10dienu (plius minus pusantros savaites praejus) ir dar karta kartoti. (3 kartai geriau). Taikant kokia kita chemija jei tokia yra sekanciam purskimui. Jei tai tikrai voratinkline, kuo puikiausiai tiks neemazalis, kurio isigyti neproblema. Kartu siulau naudot pavirsiaus aktyvias medziagas, alia Perifolis, zymiai geresnis pavirsiaus padengimas ir maziau reikia purskalo.

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 28 Rgs 2015, 12:38

Giriniss rašė: Ne, nebus

Informacijos yra. Augala purksti visa. Purksti visus patalpoje esancius augalus. Jei nematai kad ropoja nereiskia kad nera erkiu. Kai pamatysi - velu bus jau. Erkes po palange irgi ropoja, jei purskiant gaus chemijos ir aplinka - tuo geriau. Purskima kartoti po ~10dienu (plius minus pusantros savaites praejus) ir dar karta kartoti. (3 kartai geriau). Taikant kokia kita chemija jei tokia yra sekanciam purskimui. Jei tai tikrai voratinkline, kuo puikiausiai tiks neemazalis, kurio isigyti neproblema. Kartu siulau naudot pavirsiaus aktyvias medziagas, alia Perifolis, zymiai geresnis pavirsiaus padengimas ir maziau reikia purskalo.
Tai buvo labiau retorinis parašymas [svilpauju]

Na matyt šįkart skaitant būsiu praleidus, o savo atmintimi ne visada esu linkusi pasitikėti, tad dėkui už patikslinimą :) Pas mane bjauriausia - raudona/oranžinė erkutė, tad iškart rimtesnių priemonių ėmiaus.

bobcat

Standartinė bobcat » 26 Spa 2015, 04:50

Sveiki,
ir as ilgai kovojau su oranzine erkute ir daugmaz po geru metu vistik nuleidau rankas ir ismeciau paskutinius augalus. Dabar jau praejus geram menesiui noriu perkelti sveikas orchidejas ant palanges, ant kurios gyveno uzsikretusios geles. Kaip galvojate ar geras budas butu dezinfekuoti palanges degtine?

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 26 Spa 2015, 11:47

Degtine save iš vidaus reik dezinfekuot [Geda2] :lol:
O palangių dezinfekavimui puikiai tinka ir actas :thumbupleft:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 26 Spa 2015, 12:00

degtine+feiris+kazkoks trutas nuo erkiu, tik siulau tai daryti pavasari jau, dabar ant ziemos dalis erkiu gali but nulindusios ziemoti i plysius visokius ir neislys iki kitu metu.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių