Cattleya dowiana

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Wed Jul 23, 2014 9:43 pm
Na ką, mielieji pribrendom ir šios Cattleya temai
Kokia ji graži, dedu paveiksliuką iš http://www.allartclassic.com/pictures_z ... ber=HEM014
Martin_Johnson_Heade_HEM014.jpg
Martin_Johnson_Heade_HEM014.jpg (98.99 KiB) Viewed 3587 times
Ramsis wrote:
Wed Jul 23, 2014 9:45 pm
Sekantis paveiksliukas:
Lietuviškai: Taurioji katlėja
Angliškai: Dow's Cattleya
Data: 1897
Šaltinis: Lindenia Iconographie des Orchidées
Autorius: J. Linden & Lucien Linden
Parodo kiek įdomių ir skirtingų lūpos raštų gali turėti ši Cattleya
Cattleya_dowiana_var._aurea1.jpg
Cattleya_dowiana_var._aurea1.jpg (303.58 KiB) Viewed 3587 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Wed Jul 23, 2014 10:12 pm
Na ir pati, mums lietuviams, svarbiausia žinia yra tai kad ją atrado lietuvis, ketvirtas pasaulyje pagal atrastas naujas orchidėjas - Juozapas Varševičius. Kiek pamenu, su šios orchidėjos atradimu yra susijusi labai įdomi istorija, tačiau kol kas ne apie tai.
Taigi, su 2014 07 21 dienos užsakymu iš italų pas mus atkeliavo gan nemažas būrys šių augalų, manau, čia šioje temoje, pasidalinsim jos auginimo ypatumais.
Mano pastebėjimai apie šį augalą, jį turiu jau šiek tiek seniau, bet tas turėjimas nėra labai sėkmingas. Dar 2012 metais, iš vienos parodos, parsivežiau suaugusio dydžio augalą kurį iš anksto buvau užsakęs iš Perufloros. Tuo metu augalas tikrai buvo labai gražus, sveikas, tvirtas, tačiau kaip ir visos orchidėjos, į Europą iš kitų šalių, atkeliavo plikomis šaknimis. Teko daug stengtis, kad augalas jas pradėtų augintis. Lyg viskas vyko gan gerai, bet žiemos periodas privertė augalą persodinti, o tuo pačiu ir padalinti. Žodžiu,ta naujoji dalis pamažu numiriojo, o seni gumbai išleido gražų ūglį, šis pradėjo šaknytis,tačiau šių metų pavasario ir ankstyvos vasaros orai smarkiai jam pakenkė. Ūglys apjuodo, visiškai sustojo augti. Šiuo metu lyg auga naujas pypsas - labai lėtai ir visai nežada nieko gero. Tačiau aš vis dar turiu vilties. Taigi naujokė iš Italijos, tai naujas, dar nesibaigusio, pirmojo dublis. Bandysim draugauti. :)
Ir mano pastebėjimai:
1 Šiai katlėjai reikalinga daug aukštesnė temperatūra nei daugeliui šios genties augalų.
2 Reikalingas ypač ryškus substrato pradžiuvimas
3 Nepakenčia vėsių drėgnų naktų ( kas ypač pasireiškia šiuo metu )
4 Laistyti, griežtai tik rytais
5 Pastoviai naudoti profilaktines priemones nuo juodojo lapų puvinio
6 Atsargiai pratinti prie saulės pavasarį
7 Stipriai išreikštas ramybės sausasis periodas
8 Daug aukštesnė temperatūra žiemą
9 Ir visą laiką labai geras vėdinimas
Kol kas prisimenu tiek, kas su šiuo augalu jau draugaujate, pasidalinkite savo pastebėjimais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Jan 29, 2015 7:47 am
Schwerter turi jaunų Cattleya dowiana ir Cattleya dowiana aurea po 8 €. kaip suprantu, pirmoji siūloma dar nepasodinta. Antroji tada gal irgi neseniai gauta ir pasodinta? 3-3,5 metų ligi žydėjimo dydžio. Vat ir klausimas, ar verta prasidėti su tokiais plikašakniais mažyliais?
mozaika wrote:
Thu Jan 29, 2015 9:50 am
Jau dvi mažas išmetusi esu. Neatsimenu iš kur C. d. aurea buvo siųsta, bet vasaros metu augo tikrai neblogai nors labai maža buvo. Tik rudenį iš nežinojimo ir geros dūšios per drėgnai laikiau ir supūdžiau. O Cattleya dowiana išmečiau, nes ant lapų buvo tokios vandeningos dėmės. Praeitą vasarą dar palaikiau, bet labai sunkiai kabinosi į gyvenimą, ir dėl tų dėmių daugiau nelaikiau. (MGreen'as prigąsdino dėl virusų :D ).
Meri wrote:
Thu Jan 29, 2015 10:11 am
Mane tai 5 punktas sudomino, kuris tiktų ir kt. katlėjoms. Gal būtų galima plačiau.
C.dowiana neturiu, bet... laikas parodys :)
Ramsis wrote:
Thu Jan 29, 2015 10:51 am
Vat ir klausimas, ar verta prasidėti su tokiais plikašakniais mažyliais
aurea forma nėra labai dažna, be to, šios formos suaugusių augalų kolkas pas Europos pardavėjus neužtikau. Sakyčiau gal ir verta už tokią kainą bandyti. Paprastosios formos galima surasti jau gan nemažų augalų, todėl manau neapsimoka tiek laukti. Tiesa, kainos jau nebus tokios mažos.
Mane tai 5 punktas sudomino, kuris tiktų ir kt. katlėjoms. Gal būtų galima plačiau
jokio stebuklo čia nėra, laikas nuo laiko naudoti priemones stabdančių grybinių susirgimų plitimą. Nesvarbu ar tai bus chemija, ar naminės priemonės.
Urze wrote:
Thu Jan 29, 2015 12:40 pm
Ačiū abiem. O kaip šiuo metu savomis rūpinatės? Smarkiai džiovinat? Temperatūra kokia?
Dabar kitas klausimas galvoj - ar man tikrai jos reikia. :roll:
Ramsis wrote:
Thu Jan 29, 2015 12:52 pm
Su laistymu ne persistengiu. Kolkas jokių pakitimų.
O ar tau jos reikia :think: ši katlėja tikrai sunkiai auganti, bet jos žiedas tai jau oho koks pasiekimas... pagalvok pati ar nori iššūkio.
Urze wrote:
Thu Jan 29, 2015 1:05 pm
Man jau iššūkis tris metus žiedų laukti. Nors kai susitaikai, kad jų greitu metu nebus, tai ir ramu būna, augančiom šaknim tada džiaugiesi. :D Ir labai smalsu, ar sugebėčiau prie jos su purkštuvu nelįsti. :shifty:
mozaika wrote:
Thu Jan 29, 2015 1:10 pm
Aš dar vieną suaugėlę Cattleya dowiana iš praeitų metų italo užsakymo turiu. Kaip ir niekas rudenį šilčiau žiemoti nepriėmė, tai lyg neblogai laikosi prie mano sąlygų :). Aišku, nežinau ką daryčiau jeigu būtų daug šaltesnė žiema. Per mėnesį, porą kartų po šiltu kranu perlieju. O taip ypatingų sąlygų netaikau, kambario kaip ir daugumai.
Urze, žinok, keistas fenomanenas, bet aš katlėjas sugebu perdžiovinti :D .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Thu Jan 29, 2015 6:57 pm
Man jau iššūkis tris metus žiedų laukti. Nors kai susitaikai, kad jų greitu metu nebus, tai ir ramu būna, augančiom šaknim tada džiaugiesi.
O čia tai jau loterija, ne vienas esame patyrę, kad nupirktas suaugęs augalas dar labai ilgai nežydi, kol jis adaptuojasi, kol prisitaiko, kol sustiprėja, žiū tie 3 metai ir praėjo. Kažkaip pastebėjau, kad kai perki jauną augaliuką, sunku būna tik pradžioje, vėliau jis subujoja, ir būna kur kas gyvibingesnis nei tie kuriuos pirkai didelius.
mam wrote:
Thu Jan 29, 2015 8:28 pm
Aš prieš porą metų pirkau iš Elsner Cattleya dowiana var. Rosita kūdikėlį( buvo parašyta, kad iki žydėjimo 3 m.). Auginamas taip kaip ir visos kitos mano katlėjos. Tik kai pasižiūriu internete šių žydinčių katlėjų dydį, tai labai suabejoju, ar dar po metų ji pražydės :)
mam wrote:
Mon Feb 02, 2015 8:47 pm
Urze wrote:Mam, o kokio aukščio dabar didžiausias ūglis?
Naujausias- 15cm :)

Man labai gražus hibridas- LC Alma Wichmann
Ramsis wrote:
Mon Feb 02, 2015 9:09 pm
Nu merginos jūs čia tikrai aukštą pilotažą užrodėt :naughty:
Urze wrote:
Mon Feb 02, 2015 9:11 pm
O ko čia pažeme šliaužiot, kai galima skraidyti? :mrgreen:
Ramsis wrote:
Tue Feb 03, 2015 6:08 pm
Na, skraidyti ir man patinka. Tik va bilietai nelabai teigiamai veikia piniginės tūrį. :poke:

Laeliocattleya Luminosa patvirtina labai įdomų faktą, (kadangi tai yra pirminis hibridas) kad Cattleya dowiana, hibriduose aktyvina visus raudonos spalvos atspalvius.
Lc. Alma Wichmann, tai jau meno kūrinys, nes šiame hibride, tiek daug skirtingų Cattleya genų, kad jau net neaišku kas kokią įtaką daro.
Aš prieš porą metų pirkau iš Elsner Cattleya dowiana var. Rosita kūdikėlį( buvo parašyta, kad iki žydėjimo 3 m.). Auginamas taip kaip ir visos kitos mano katlėjos. Tik kai pasižiūriu internete šių žydinčių katlėjų dydį, tai labai suabejoju, ar dar po metų ji pražydės :)
Užsienio forumuose labai dažnai minima, kad rosita forma yra daug lengviau auginti nei papratają doviana arba var. aurea. Kolkas aš dar negaliu tvirtai tą patvirtinti, bet galvoju, kad tai tiesa, nes apie rositą šokinėju daug mažiau.
Urze wrote:
Tue Feb 03, 2015 9:22 pm
Parūpo, kokia ta rosita forma, ir va kokių kadrų radau. Gal tai labai švelni peloric forma?
Image Autorius - salabat.
Ir dar vienas kadras - https://m.flickr.com/#/photos/orchidhun ... 390764171/

Kokiam substrate ir kame patalpintas (vazone, krepšelyje, ant bloko) auginate?
Ramsis wrote:
Tue Feb 03, 2015 9:37 pm
:roll: Brent Baker, pas jį ten tokių perliukų yra :w00t: Labai smagus žmogelis, visad paskolina foto jeigu reikia į žurnalą "Orchidėjos", matyt dėl geros auros ir augalai tokie :OMG: O šiaip dėl var. rosita, tai, na aš dar neaptikau tobulo žiedo formos. Kita vertus ir paprastoji forma nepasižymi plokščiu žiedu.
Kokiam substrate ir kame patalpintas (vazone, krepšelyje, ant bloko) auginate?
Molinis skylėtas vazonas, gan stambūs pušies žievės, medžio anglies gabaliukai
mam wrote:
Tue Feb 03, 2015 9:47 pm
Auginu moliniam vazonėlyje, stambioje žievėje, ant pietinės palangės, be papildomo apšvietimo. Vasarą- balkone. Apie katlėjas nešokinėju :) Daugiau laistau, kai augina ūglius. Dabar perlieju vandeniu kartą per dvi savaites.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Feb 02, 2015 4:01 pm
Mam, o kokio aukščio dabar didžiausias ūglis?

Koks ryškus hibridas - Laeliocattleya Luminosa (Laelia tenebrosa x Cattleya dowiana). Elsner kaip tik turi. O Wlodarczyk turi 1 metai iki žydėjimo Cattleya dowiana var. aurea ir dar kaip tik su galinga nuolaida šiuo metu.
Ramsis wrote:
Wed Feb 04, 2015 11:50 pm
Niekada nesigilinau ar Cattleya doviana turi daugiau formų.
žinojau tris:
Cattleya doviana subsp. doviana
Cattleya doviana subsp. aurea
Cattleya doviana subsp. rosita
Ir labai nustebau, kai sužinojau kad jų yra dar keletas. Tiesa trys iš jų išlikę tik piešinuose, dabar manoma kad kolekcijose šių augalų jau nėra.
Tai būtų:
Cattleya dowiana subsp. aurea f. marmorata,
Cattleya dowiana subsp. aurea f. statteriana
Cattleya dowiana var. chrysotoxa.
O visai neseniai tik 2010 metai aprašyta nauja forma Cattleya dowiana subsp. dowiana f. carmoniana, praeitais metais gegužės mėnesį gavusi AOS, labai sužavėjo. :w00t:
ricardas wrote:
Wed May 13, 2015 11:11 pm
Čia tai galingai :w00t: matos kad jai labai oro drėgmė patinka, o ir šviesos neperdaugiausiai.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Sep 22, 2018 1:53 pm
Tina* wrote:
Fri Sep 21, 2018 9:45 pm
Butu idomu uzsivesti eksperimentine tema apie dowianas ir paziureti kaip ir kam skirtingomis salygomis seksis auginti lepuze dowiana. Maniske pasodinta i smulku substrata dabar. Kolkas ant palanges, nes orchidariumas dar "atostogose". Veliau kelsis i ji.
Kadangi tema apie Cattleya dowiana yra, tai galim dalintis savo šių mažylių auginimo istorijomis čia. Tiekėjo (Schwerter'io) puslapyje buvo nurodyta, kad joms ligi brandos apie 36-40 mėnesių.
Saviškes pasodinau į baltus vulkaninės uolienos akmenukus, kurie sudaro daug oro tarpų ir gan greit išdžiūsta, o pamirkyti sugeria šiek tiek drėgmės. Tikiuosi tai padės neperlaistyti. Aktyviai augančių šaknų nebuvo. Laikysiu po lempomis, kad gautų daug šviesos. Ir laikau kumščius, kad iššūkis prasidėtų sėkmingai.
PicsArt_09-19-06.33.56.jpg
PicsArt_09-19-06.33.56.jpg (97.68 KiB) Viewed 3584 times
PicsArt_09-22-02.37.51.jpg
PicsArt_09-22-02.37.51.jpg (68.37 KiB) Viewed 3584 times
Cattleya dowiana 2018 09 19.jpg
Cattleya dowiana 2018 09 19.jpg (206.69 KiB) Viewed 3005 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Mon Sep 24, 2018 9:56 pm
Gavom augalus išimtus iš flasko. Su fleskinėm šaknim. Jos pagal idėją turi nunykti. Jeigu pavyks užauginti naujus ūglius tai tikimybė, kad augalas kurį laiką gyvens, yra.
Urze wrote:
Sat Oct 13, 2018 3:19 pm
Mažylėms dovianoms po šaknytę kalasi! Kad taip ir toliau. :pray:
Laikau orchidariume arti lempų, kas antrą dieną laistomos, tarp laistymų beveik visiškai išdžiūna. Dvi savaites kiek vėsiai gyvena, apie +14 laipsnių, bet atlaiko.
Urze wrote:
Wed Nov 07, 2018 3:05 pm
Joprsšt! :evil: :viking: Mažylės dowianos leidžia šaknis, o kai kas jomis puotauja. Kas per sraigių metai pas mane šįmet. :evil:
PicsArt_11-07-03.58.27.jpg
PicsArt_11-07-03.58.27.jpg (127.6 KiB) Viewed 3584 times
Abitalė wrote:
Wed Nov 07, 2018 3:55 pm
Urze wrote:
Wed Nov 07, 2018 3:05 pm
Joprsšt! :evil: :viking: Mažylės dowianos leidžia šaknis, o kai kas jomis puotauja. Kas per sraigių metai pas mane šįmet. :evil:
Greit bulvę arba agurką į kovą paleiskite! :axechase: :ninja:
Urze wrote:
Wed Nov 07, 2018 4:29 pm
Jau užkniso tiek, kad į trasą eis moliuskocidai. :twisted: Visus vazonus prifarširuosiu ir dar blokus aplipdysiu, kad man tų padlų neliktų.
ricardas wrote:
Wed Nov 07, 2018 7:00 pm
Urze wrote:
Wed Nov 07, 2018 4:29 pm
Jau užkniso tiek, kad į trasą eis moliuskocidai. :twisted: Visus vazonus prifarširuosiu ir dar blokus aplipdysiu, kad man tų padlų neliktų.
:lol: :lol: :lol: Oi Gustina prajuokinote :lol:
ricardas wrote:
Sat Nov 10, 2018 3:33 pm
MrGreen wrote:
Sat Nov 10, 2018 3:18 pm
Moliuskocidas - priemonė augalų apsaugai nuo sraigių ir šliužų. Aš padėlioju ant substrato paviršiaus kai augalus parsinešu namo iš šiltnamio/lauko. Po kelių savaičių jau nebereikia ir viską išmetu.
Ačiū Ignai !
Urze wrote:
Sun Dec 30, 2018 6:22 pm
Na, kaip einasi su šiomis katlėjomis žiemą? Mano turimos dvi mažės gyvos. Viena, kurios sraigės neužtiko, užsiaugino tokį pobaikį ūgliuką, prisiaugino nemažai šaknų ir jos jau užsitraukė. Reik manyt, kad perėjo į ramybės būseną ir dabar jau reiktų jos nelaistyti??? Ale toks mažas augalėlis, kad man čia - kantrybės ir valios išbandymas. :neutral: Planuoju stebėti, kada visos šaknys išdžius vazonėlyje, ir tada tik dar po kelių dienų čiut sudrėkinti. Gal kas savaitę pavyks paliet? Gal tiks.
Kita gi, kurios šaknimis papuotavo sraigės, šaknų neprisiaugino. Tik dabar pradėjo leisti kelias naujas šaknis, tad šią ketinu ir toliau laistyti. Tarp laistymų beveik visad visiškai išdžiūna.
Abi laikomos po lempomis, apie 22-23 laipsnius šilumoj.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Wed Jan 30, 2019 3:19 pm
Vyyy! Mažosios dowianos pabudo! Viena, kuri buvo perėjus į ramybės būseną, pabuvo gerokai sausiau mėnesį (kas savaitę čiut vandens gaudavo), o kita, kuri šaknis augino, buvo liejama dažniau ir gausiau. Ir abi jau po akutę pučia. Galgi čia galima vadinti sėkmingai praėjusia pirma žiema?
O kitų kaip? Liūdnoka čia pačiai su savim kalbėtis.
ricardas wrote:
Wed Jan 30, 2019 6:00 pm
Gustina, aš negazdinu bet kol orai neatšilo tol reikia jas saugoti nuo vėsaus oro.
Aš neturėjau ir neturiu c, dowiana bet turiu nemažiau jautria cattleya rex, oh kaip ji manes nervuoja, lik ir nedaug palieju ir namie šiltai stovi bet ne , turi seną lapą pajuodinti ir kas idomiausia kad tokiom pat saligom ir tiek pat palieta kuo puikiausiai jaučiasi .
Vasara kai auga ugliai ir kas idomiausia stovi sode po obelim o naktim gan buna vėsoka o jai dzin , auga ir vargo nemato.
Dabar ji stovi virtuvėje , diena labai karšta o nakti nukrenta iki +15. Na kolkas nesiskundžia , lapai nejuoduoja.
PicsArt_01-30-04.06.09.jpg
PicsArt_01-30-04.06.09.jpg (79.21 KiB) Viewed 3584 times
ricardas wrote:
Wed Jan 30, 2019 7:32 pm
Urze wrote:
Wed Jan 30, 2019 6:26 pm
Ačiū, Ričardai, už perspėjimą. Kol kas stovi šiltai, kaip ir visą žiemą.
Nėr už ką :)
Dabar svarbu , geras apšvietimas ir po truputi pradėti trešti.
Urze wrote:
Tue Jul 02, 2019 10:22 am
Sausį pabudusios mažės jau baigia brandinti šiųmečius ūgliukus. Jie užaugo didesni nei pernykščiai - vadinas, gera kryptimi einam, nors patręšt galėjau ir dažniau. Naujos šaknys pradėjo lipti iš mažųjų vazonėlių, tad buvo perkeltos į didesnius. Substratas liko toks pat - vulkaninės kilmės uoliena. Kaip Ramsis ir rašė, flaskinės šaknys nunyko visiškai, bet jau ne bėda, nes yra pakankamai naujų. Vasarą leidžiu pradžiūti, bet ilgai sausų šaknų nelaikau. Perkėliau iš po lempų, kur praleido ir žiemą, ir pavasarį, ir dabar jau stovi ant pietinės palangės.
PicsArt_07-02-10.48.31.jpg
PicsArt_07-02-10.48.31.jpg (216.28 KiB) Viewed 3584 times
PicsArt_07-02-10.49.29.jpg
PicsArt_07-02-10.49.29.jpg (99.41 KiB) Viewed 3584 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

zemuoge wrote:
Tue Jul 02, 2019 10:38 am
Džiugu matyti tokius puikius rezultatus
Urze wrote:
Tue Jul 02, 2019 2:43 pm
Būtų įdomu pamatyti, kaip kitoms dovianoms sekasi, kur irgi mažylės buvo pirktos.
Urze wrote:
Wed Sep 04, 2019 10:05 pm
Pailsėjo pusantro mėnesio ir abi mažylės kaip susitarusios pradėjo auginti po naują ūglį. Taigi, žiemop keliaus po lempomis augti.
PicsArt_09-04-02.45.00.jpg
PicsArt_09-04-02.45.00.jpg (189.23 KiB) Viewed 3584 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Abitalė wrote:
Mon Feb 17, 2020 2:53 pm
Kaip sekasi dowianoms?
Maniškė jau pradėjo aktyvų augimą, tik vakar pastebėjau naują ūglį! Smagu, atrodo, mažylė sėkmingai peržiemojo!
IMG_20200216_132223_compress97.jpg
IMG_20200216_132223_compress97.jpg (345.29 KiB) Viewed 3584 times
IMG_20200216_132157_compress31.jpg
IMG_20200216_132157_compress31.jpg (385.35 KiB) Viewed 3584 times
Urze wrote:
Mon Feb 17, 2020 4:35 pm
Mano abi mažės kaip tik naujų šaknų pradėjo augintis iš žiemą užaugintų ūgliukų. Atrodo visai patenkintos.
Jūra wrote:
Sat Apr 25, 2020 10:43 am
Mėgstu Schwerterį 🙂
2 Dowianos -leliukai,kita kiek paaugus,pasodinta.
Galvoju leliukus sodinti į kiminus,po lempom ir į šiltnamuką. Ar gerai galvoju?🤔
20200425_113701.jpg
20200425_113701.jpg (3.48 MiB) Viewed 3584 times
MrGreen wrote:
Sat Apr 25, 2020 10:56 am
Aš sodinčiau į kiminus (šviežius jei yra galimybė) ir į molinį vazoną ir po lempom. gal kiti kitaip patars :)
Urze wrote:
Sat Apr 25, 2020 1:10 pm
Jūra wrote:
Sat Apr 25, 2020 10:43 am
2 Dowianos -leliukai,kita kiek paaugus,pasodinta.
Galvoju leliukus sodinti į kiminus,po lempom ir į šiltnamuką. Ar gerai galvoju?🤔
Aš irgi auginu mažyles dowianas iš Šverterio, tai kiminų nerekomenduočiau. Dowianom reik būtinai gan greito ir kone visiško išdžiuvimo tarp laistymų, ypač žiemą, o kiminuose jos per ilgai išliktų drėgnom šaknim. Net ir tokios mazgės dowianos jau to nori. Vieną net visai iš plastikinio vazono su vulkaninės uolienos akmenukais teko perkelti į krepšelį, nes net ir tokiam orui laidžiam substrate ir mažam vazone jai nepatikdavo ilgiau pabūt drėgnai. Gal kitų kitokia patirtis?

(Paskui šitas žinutes perkelsim į dowianų temą.)
Jūra wrote:
Sat Apr 25, 2020 1:15 pm
:o Ooo!Ačiū labai Urze!
Tad gal į tuščią molinuką tupdyti?
Prieš kelis metus pirkta dowiana,patupdyta ant bloko su vos-vos kiminų pagavus puvinį sėkmingai nusibaigė.
Urze wrote:
Sat Apr 25, 2020 1:44 pm
Jei šiltnamiuke labai didelis oro drėgnis, tai gal ir visai nieko būtų tuščias molinukas. Arba kelias stambesnes žieves įdėt dėl kompanijos. Beje, po lempomis maniškės visai gerai auga.
Abitalė wrote:
Sat Apr 25, 2020 2:56 pm
Kalbant apie mažyles Dowianas, mano irgi tokios pačios, iš Schwerter'io prieš metus atkeliavusios. Pasodintos į mažus molinukus su postambiu substratu.
Tina* wrote:
Sat Apr 25, 2020 3:13 pm
Manoji irgi dar gyva. Tik auga taip jau letai. Orchidariume ji.
MrGreen wrote:
Sun Apr 26, 2020 8:09 am
Kas dėl kiminų žiemos metu tai juos visiškai išdžiovinus, žiemos metu kiminai lieka sausi ir traškantys, šiek tiek apipurškiant jie neįgeria vandens ir drėgmė neužsilaiko. Mano dowiana v. rosita taip auga, aišku negalima mirkinti ar per dažnai purkšti kai šalta.
zemuoge wrote:
Sun Apr 26, 2020 11:39 am
MrGreen wrote:
Sun Apr 26, 2020 8:09 am
Kas dėl kiminų žiemos metu tai juos visiškai išdžiovinus, žiemos metu kiminai lieka sausi ir traškantys, šiek tiek apipurškiant jie neįgeria vandens ir drėgmė neužsilaiko. Mano dowiana v. rosita taip auga, aišku negalima mirkinti ar per dažnai purkšti kai šalta.
Parodykit savo rositą [taip.gif]
Aš savo pasodinau į stamboką žievę, apačioj daug keramzito, viršuj kiminų sluoksniukas , vazonas visas iškarpytas ( gamintojo). Per žiemą stovėjo po lempa, augino ūglį , šaknis. Užsiaugino, paskui pastebėjau, kad lapą suka, nepatiko lempos artumas ( turbūt). Dabar iškėliau į balkoną, kur vėsiau , matosi, kad šaknelė aplink vazono pakraštį sukasi ratu, leidžia šoninius šakniukus ir neria į kiminus.
Dar turiu mažą, bet ne mikroskopinį hibriduką su dowiana ( gal Zephyr vadinasi, kad pavadinimą pažiūrėt, reikia ištraukt, gal kada prisiruošiu), tai tą realiai visą vasarą, rudenį ir beveik visą žiemą auginau plikom šaknim, kasdien prigirdydama ir vėliau grąžindama i vazonėlį, kuriame sausos miško samanos dugne dėl amortizacijos ir drėgmės sugėrimo. Visa tai stovėjo virtuvėj ant stalo rytinėj pusėj, augo, patiko. Vėliau perkėliau po stikliniu gaubtu po lempa. reikėtų padaryt reviziją...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri May 01, 2020 10:26 am
Per nepilnus 2 metus (nuo 2018.09) abi turimos Cattleya dowiana mažylės palengva didėja. Didesnioji aurea per tą laiką užsiaugino 6 cm didesnį ūglį, taigi dabar siekia 16 cm, o tipinė dabar 14 cm didžiausiu ūgliu. Atsižvelgiant kokios jos mažulės atkeliavo, tai visai džiugus didėjimo greitis. Ir dar kai tokia rubuilė akutė pučiasi, tai dar smagiau.
PicsArt_04-29-10.17.44.jpg
PicsArt_04-29-10.17.44.jpg (109.13 KiB) Viewed 3522 times
Viena vis dar vazonėlyje. Kitą, kaip minėjau, perkėliau į krepšelį, nes gal kad mažiau šaknų turi ir nespėdavo drėgmės greit išgarinti, per ilgai išlikdavo drėgnas substratas, ir pradėjo atrodyt kažkokia nelabai smagi. O krepšelyje, kur substratas per dieną išdžiūsta, atrodo smagesnė, nors visai neseniai persodinau, šaknys auga ir jau lauk iš krepšelio lenda. Dabar tik nesudžiovint. :shifty:
PicsArt_04-29-10.22.59.jpg
PicsArt_04-29-10.22.59.jpg (308.38 KiB) Viewed 3522 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

zemuoge wrote:
Fri May 01, 2020 3:56 pm
Geros dowianos, auga kaip ant mielių ), matosi, kad joms patinka gyvenimo sąlygos.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya dowiana

Post by Urze »

Ar darysite dowianoms sausąjį ramybės periodą? Mano viena dar brandina šiųmetį ūglį, tai ją laistau. O kita jau kurį laiką ramiai sėdi, tai jai gerokai sumažinau ir suretinau laistymą, nors tik kas dvi savaites laistyti, kaip rekomenduojama joms, dar ranka nekyla, maža dar. Tiksliau, ranka su laistytuvu dažniau pakyla. :) Bet ne vienas augintojas yra rašęs, kad Cattleya dowiana laistymas žiemą yra problemos ieškojimas. Nu gal prisikaupsiu. Think_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 797
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya dowiana

Post by Ričardas »

Dowianos neturiu bet neka kaprizingesnė c, rex. Tai pastebėjau, žiemos metu problemos buna, naktis vėsios o substratas perdaug drėgnas ir prasideda juodasis puvinis. Ką aš padariau, pastačiau ją šviesiausioi vietoi ant palangės su papildomu apšvietimu , laistimas o tiksliau tik substrato perliejimas buna tik kai jau labai butina ty substratas traška o bulbos biškuti pasiraukšlėja.
Su tokia priežiura lik viskas gerai . Žiurėsiu kai bus didesni šalčiai bet, tada ją po laistymo trauksiu nuo palanges porai dienu.
Ps, pastebėjau, žiemos metu prie blogos šviesos augalas labai reguoja į laistymą ty atsiranda juodų taškelių ant lapų ( itariu čia foto sintezė ) kuo mažiau šviesos tada sutrinka visi procesai ir augalas greitai sureguoja , liginant su kitom katlejom , tai jom dzin ilgą laiką buna, auga be kokių pasikeitimų.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Prabudo dowianos pas mane, tik dabar reikia pasistengti, kad neįsimestų puvinys. Kaip pas kitus? gal jau seniai prabudusios auga?

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1063
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Cattleya dowiana

Post by Abitalė »

MrGreen wrote:
Mon Feb 15, 2021 6:36 pm
Prabudo dowianos pas mane, tik dabar reikia pasistengti, kad neįsimestų puvinys. Kaip pas kitus? gal jau seniai prabudusios auga?
Mano kūdykiškosios jau irgi nubudo, leidžia po naują ūglį. Šaknys storos, gražios. Tikiuosi bus sėkmingas augimo sezonas. O tai puvinys įsimeta dėl laistymo? Jautrios?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Mano irgi labai mažos, tik viena didesnė, bet dar ne FS. Ir taip, laistymas, prastas apšvietimas ar vėdinimas gali būti puvinio priežasti šiuo metu. Pas mane pasodintos taip, kad šaknų nesimato, bet tikiuosi, kad jos vazone auga Nindzė_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya dowiana

Post by Urze »

Maniškės dvi mažės šaknis auginasi palengva, naujų akučių dar nepučia. Tarp laistymų išdžiūsta (pasodintos krepšeliuose vulkaninės kilmės akmenukuose), nors 2 savaičių sausai tikrai nelaikau. Sėdi atvirame akvariume po lempomis šiltai. Tai gal tik ventiliacija joms prasta.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya dowiana

Post by Urze »

Beje, sprendžiant pagal šios temos įrašus, tai dowianos linkusios pradėti augimą sausio- vasario mėnesiais. O maniškės paskui dar rudenį antrą ūglį augintis pradeda dažnai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Cattleya dowiana

Post by Jūra »

Pabudo visos trys. O didžiausias džiaugsmas-kad jos visos
išgyveno 🙂🤞
Auga kiminuose,stelaže po lempom. 12val šviesos.
Tarp laistymų gerai pradžiūsta.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests