Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

lerika wrote:
Sat Aug 04, 2012 1:03 pm
bet jis atrodo daug smulkenis nei ankstesni gumbai, ar jis dar augs?
MrGreen wrote:
Sat Aug 04, 2012 2:03 pm
neaugs, o smulkesnis dėl to, kad aš gavau "backbulbs" be šaknų, pririšau prie kamštinio ąžuolo žievės, tada išaugo naujas ūglis, kuris išleido šaknis, visai nesitikėjau šiemet sulaukti žiedų. Manau sekantis gumbas bus didesnis.
O-manė;) wrote:
Sun Aug 05, 2012 12:53 am
MrGreen wrote:Auginu apie metus, per žiemą užaugino naują ūglį kuris dabar susiruošė žydėti.
:thumbupleft:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

O aš maniau, kad encyclia mariae tik pavasarį žydi :shock:

Manoji per pora sezonų dvi tokias :roll: geras bulbytes užsiaugino. Mikro vokeliai ir dabar dar kyšo ](*,) Bet žydėti - no :Hmmmm: Tik masę auginam ;)
Ir ko taip? :?
Vėsiau žiemot - žiemojo, ir liejau mažiau :shrug: Na gal šviesos pritrūko :think:
Dabar jau vėl nuo pavasarinės bulbos naujas ūglis pradėjo augti O.o
Reiks stengtis, kad iki žiemos suspėtų užaugti ir subręsti :) Žiemą gal pašviesiu papildomai ir tada, kitąmet, visos tris bulbos kaip pražys :thumbsup: :lol:
MrGreen wrote:
Sun Aug 05, 2012 9:20 pm
Mano per žiemą augo orchidariume, ten buvo ir drėgna ir vėsu, bei geras vėdinimas (kabėjo šalia ventiliatoriaus). Manau jai reikia žemesnės temperatūros naktimis, kad paskatinti žydėjimą.
Panašu, kad bus du žiedai, tikiuosi karščiai nepakenks :think:
O-manė;) wrote:
Mon Aug 06, 2012 2:26 pm
MrGreen, o jūsų mariae po orchidariumo kur keliavo? Laukan, į šiltnamį? Sugalvojo žydėti šiltnamyje būdama? O kokia ten, jos zonoje, temperatūra būna? Dieną gi vis vien matyt prikaista, kai tokie orai dabar? O naktimis kokia temp.?

:evil: Kodėl dabar maniškė vėl pradėjo ūglį varyti po to kai subręndo naujas gumbas :think:, o ne pumpurus kaip tamstos ](*,)

Tupi tai stikl. balkone. Nejau jai ten per karšta :Hmmmm:
Tikiu, kad Jai, tikrai gali būti ir per karšta :cry:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Aug 07, 2012 5:45 pm
Šitos orchidėjos šaknys fantastiškai šakojasi. Atkeliavo gerokai patrumpintomis šaknimis, bet jau 4 naujos viršūnės iš senų šaknų šonų lenda.
Urze wrote:
Wed Aug 29, 2012 9:58 pm
Na ir augimo greičiai šitos orchidėjos! Per 2-3 savaites - 14 aktyviai augančių šaknų ir dar randa laiko gumbą pūsti! :w00t: O atkeliavo tai su gerokai apkapotomis šaknimis. Greit nuo bloko nulips. Gal žinot, kur galima presuotos kamštinės žievės blokams nusipirkti? Ar tiesiog galima būtų duoti jai kabintis prie kamštinio "tapeto"? Bet gal jame esančios medžiagos pakenktų? Nenoriu sunkaus bloko, o gryna kamštinė žievė būna labai nelygi ir gražiai šitas blokas prie jos neprisiglaustų.
Euchile mariae 2012.08.29 2.JPG
Euchile mariae 2012.08.29 2.JPG (123.8 KiB) Viewed 5953 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Sep 27, 2012 7:25 am
Uhu! Pamatysiu parodoj! Pamatysiu parodoj! :partydance:
Mano "Marytė" šaknų į ilgį beveik nebesiaugina, matyt, pakanka jų vandens poreikiui patenkinti. Gražiai ir greitai augina gumbą. Stovi ant pietinės palangės, gauna daug ryškios išsklaidytos šviesos, temperatūra svyruoja nuo +26 laipsnių dienomis iki +14 naktimis. Tikiuosi, to užteks. :roll:
Urze wrote:
Mon Feb 04, 2013 8:43 am
Euchile mariae sezonas atidarytas! Jau pabudo nauja akutė ir net naują šaknį pradėjo auginti. Ta proga pradėjau dažniau purkšti šaknis ir trąšų po truputį duodu. :)
MrGreen wrote:
Mon Feb 04, 2013 6:24 pm
:think: pas mane viskas šiek tiek kitaip - kaip ir pernai tokiu metu baiginėja augti naujas ūglis, kuris vėliau pradės augintis naujas šaknis :)
Urze wrote:
Mon Feb 04, 2013 7:14 pm
O tai nei vienos šaknies dar neišleidęs, nors jau baigia augti? Nes mano augalas kaip tik labai aknsti ir aktyviai puola iš naujo ūglio šaknis leisti.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Mon Feb 04, 2013 8:08 pm
pas mane auga taip - žiemą išleidžia naują ūglį, jis subręsta, tada pradeda leisti šaknis (pavasarį/vasaros pradžioje), tada antroje vasaros pusėje pasirodo žiedynstiebis :)
Urze wrote:
Mon Feb 04, 2013 8:15 pm
Kaip įdomu. Tai gali būti, kad mudviejų turimi augalai yra iš kažkokių skirtingų linijų arba kilmės vieta skiriasi? Bet prisiminiau dabar lūpragę, kurios visiškai skirtingai besielgiančius gabalus turit judu su Olivija...
MrGreen wrote:
Mon Feb 04, 2013 8:18 pm
gali būti, žiūrėsim kaip toliau bus, dar tik antra žiema pas mane, tai gal susireguliuos augimas, nors aš nesiskundžiu, svarbu, kad auga ir žydi :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun May 19, 2013 12:58 pm
Praeitų metų ūglis ruošiasi žydėti. :) Euchile mariae
Euchile mariae 2013.04.20 1.JPG
Euchile mariae 2013.04.20 1.JPG (169.05 KiB) Viewed 5953 times
O kartu auga dauuug šaknų ir šiųmetinis ūglis iš vasario mėnesį pabudusios akutės. Bet smagiausia tai, kad ir tas mažylis leidžia žiedynstiebį! Labai man netikėta buvo atrasti tokią staigmeną. Įdomu, kaip toliau jiems seksis augti. Euchile mariae
Euchile mariae 2013.04.20 3.JPG
Euchile mariae 2013.04.20 3.JPG (120.33 KiB) Viewed 5953 times
Žiemą retkarčiais apipurkšdavau šaknis, nemirkydavau. Temperatūra šildymo sezonu buvo apie 17-21 laipsnį šilumos. Kaip per žiemą buvo ant pietinės palangės įtaisyta, taip ir toliau ten kabo, gaudama daug tiesioginės pietinės saulės. Mane šita orchidėja džiugina tuo, kad jai nebaisios kelias dienas ar net savaitę trunkančios sausros - kuo puikiausiai išbūna ir po to nerodo jokių nepasitenkinimo ženklų. Kadangi auga ant bloko, tai šaknys labai greitai išdžiūsta, todėl dabar, kai karšta, apipurškiu bloką 2-4 kartus per dieną. Ant pačio augalo nepurškiu, tik ant šaknų.
O-manė;) wrote:
Mon May 20, 2013 11:48 am
Urze, [ploju.gif] Kokia ji pas tave šaunuolė [saunu] :mrgreen:
Maniškė tik naujas šaknis auginasi dabar, daugiau nieko :)
Urze wrote:
Mon May 27, 2013 3:10 pm
Jai reikia saulės! Pirma gaudavo tiesioginės saulės (per stiklą) 11-18 valandomis. Pagalvojau, kad gal per daug jos, gal per karšta, tad biški paslėpiau, kad mažiau gautų. Ir ką? Mažasis žiedynstiebis sustojo augti, o didžiojo pumpuras 90 laipsnių kampu pasisuko į šviesą ir irgi pradėjo lėčiau augti. Teko perkelti atgal, kad vėl keptų. Ir ką? Vėl pradėjo augti, pumpuras vėl atsisuko tiesiai (nes dabar šviesa tiesiai krenta).
O-mane, pabandyk pripratinti savąją prie tiesioginės saulės, gal tai pajudins žydėjimo reikalus. Tik užtikrink dažną drėkinimą, kad nesudžiūtų.
O-manė;) wrote:
Mon May 27, 2013 6:39 pm
Urze wrote:O-mane, pabandyk pripratinti savąją prie tiesioginės saulės, gal tai pajudins žydėjimo reikalus. Tik užtikrink dažną drėkinimą, kad nesudžiūtų.
Ehe-he :doh:, Urze. Šita ponia pas mane gauna saulės vonių procedūras pietvakariniame balkone prie atviro lango, kad vėjelis prapūstų. Tiesioginė saulė nuo 14-15 val. iki kol pasislepia už namų (dabar apie 21 val.), o iki to - šiaip labai šviesu. Žiemą kabo ant lango rankėnos irgi pietvakarinėje pusėje. Taip kad saulės gauna maksimumą, ką aš jai galiu pasiūlyti [taip.gif] Be to, šalia jos tom pačiom sąlygom kabanti laelia rubescens jau yra vėl gražiai įdegusi :) Turi ir e. mariae saulės pakakti [Baksnoju]
Atvirkščiai, aš galvojau, kad jai gal karšta, nes lyg ji iš tų vėsiamėgių :think:, bet pas tave išvis pietinė pusė ... Tai net nežinau :scratchheadyellow:
O vokus tai turi visi pas mane užaugę gumbai :evil:


O tai kaip, nesupratau :question: Pas tave žiedynstiebį auginasi jaunas ūglis? Tas, kuris dar nesusiformavo į gumbą? :shock:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon May 27, 2013 7:26 pm
Oh, kokia užsispyrėlė. Vasarą ji mėgėja šiltai pabūti, pažiūrėk pirmam temos puslapyje temperatūrų grafiką. Tai ko jai dar gali trūkti, kad nepasiduoda? Naktimis pas mane ant palangės būna apie 20 laipsnių tikriausiai, dienomis gerokai karščiau, kai saulės būna. Trąšų gauna chaotiškai.
O-mane;) wrote:Pas tave žiedynstiebį auginasi jaunas ūglis? Tas, kuris dar nesusiformavo į gumbą?
Tikrai taip. [taip.gif] Šiuo metu 2 gumbai su žiedynstiebiais - praeitų metų "derlius" ir šiųmetinis beaugantis.
O-manė;) wrote:
Mon May 27, 2013 7:37 pm
Urze wrote:Oh, kokia užsispyrėlė.
Na jo, panaši į tokią :lol:
Urze wrote:
O-mane;) wrote:Pas tave žiedynstiebį auginasi jaunas ūglis? Tas, kuris dar nesusiformavo į gumbą?
Tikrai taip. [taip.gif] Šiuo metu 2 gumbai su žiedynstiebiais - praeitų metų "derlius" ir šiųmetinis beaugantis.
Na nieko sau :o Nesubrendėlis, o žiūrėk tu man - jau žydėt užsimanė [Cha]
Ramsis wrote:
Mon May 27, 2013 9:13 pm
Sakot reikia saulės, na gerai ryt ji bus perkabinta kitur. Žinoma su šiuo veiksmu padidės ir laistymo purškimo dažnumas.
Urze wrote:
Mon May 27, 2013 11:04 pm
Tik svarbu palaipsniui pripratinti prie daugiau saulės. Euchile mariae, kiek žiūrėjau, gaudama per daug saulės neraudonuoja, tiesiog iškart dega.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue May 28, 2013 2:19 pm
Daugiau nei mėnesio progresas - žiedas pradeda skleistis. Euchile mariae
Euchile mariae 2013.05.28 1.JPG
Euchile mariae 2013.05.28 1.JPG (215.34 KiB) Viewed 5953 times
Ant lapų matosi kutikulės (vaško) sluoksnis, suteikiantis lapams melsvumą, kaip Ramsis sako, kopūsto spalvos. Nustebau, kad ant iš Hennis atėjusių "Maryčių" tokio nebuvo, visos žaliukės. Euchile mariae
Euchile mariae 2013.05.28 3.JPG
Euchile mariae 2013.05.28 3.JPG (187.29 KiB) Viewed 5953 times
Paskutinė nuotrauka skirta kaa. Va, pažiūrėk, kokios puikios "sudžiūvėlio" šaknys. :D Euchile mariae
Euchile mariae 2013.05.28 6.JPG
Euchile mariae 2013.05.28 6.JPG (206.74 KiB) Viewed 5953 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Tue May 28, 2013 2:24 pm
reikėjo man tada sau tą suchariką pailkti , o tai pavydėk dabar čia :twisted:
quote=Eliss post_id=60585 time=1369828665 user_id=156]
Ehee, gavau ir aš šitą gražuolę, kol kas tik mažutė, ir šaknelės papuvusios. Manau dėti ant bloko, ką manot :Hmmmm:
[/quote]
MrGreen wrote:
Wed May 29, 2013 6:44 pm
Eliss dėk ant bloko ir problemų nebus :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Thu May 30, 2013 7:36 pm
Taip ir padariau. Tik va vienur yra kiminų, kitur - ne. Kaip iš tiesų :Hmmmm:
MrGreen wrote:
Thu May 30, 2013 9:29 pm
viskas priklauso nuo tavo sąlygų, pas mane puikiai auga be kiminų.
Urze wrote:
Thu May 30, 2013 9:33 pm
Pas mane irgi puikiausiai be kiminų. Tie likę trys kiminų šapeliai, paspausti gumbų, nesiskaito (atėjo taip iš tiekėjo). Beje, juose sraigėms labai patogu slėptis ir paskui naktim kramsnoti šaknis :twisted: , tai baigiu ir tuos kelis plaušus išpešioti. O šiaip jei dėsi kiminų, tai po šaknimis, bet ne po gumbais - taip apsaugosi nuo jų supuvimo.
Džiūgauju uostydama švelnų medaus kvapą iš nuostabiai švelnaus ir sunkaus žiedo. :heartsfade:
Eliss wrote:
Thu May 30, 2013 9:38 pm
Urze, o kur nuotrauka? Mes irgi norim nors virtualiai pauostyt [taip.gif]
Urze wrote:
Thu May 30, 2013 9:48 pm
Bus, ale vėliau. O kol kas galite medaus stiklainiuką atsidaryti ir pauostyti. :mrgreen:
Naglai priminsiu, kad 11 žurnalo "Orchidėjos" numeryje yra straipsnis apie šią subtilią damą. Tik yra netikslumas vienas - gali žydėti ne tik subrendę, bet ir beaugantys ūgliai (sava orchidėja koją pakišo :lol:).

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Jun 07, 2013 10:46 pm
Dalinuosi žadėtomis nuotraukomis. :) Žiedas vienas, bet sunkuuus. :heartsfade:
Attachments
Euchile mariae 2013 1.JPG
Euchile mariae 2013 1.JPG (126.06 KiB) Viewed 5953 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sat Jun 08, 2013 9:48 am
Urzė negali atsidžiaugti :lol: [Baksnoju] šaunuolė, labai gražus žiedas :) mano kaip ir pernai žydės vasaros gale/rudens pradžioje, jau pradėjęs augti žiedynstiebis ir nauji ūgliai. Dabar reikia iš kažkur gauti E. citrina :think:
Urze wrote:
Sat Jun 08, 2013 12:57 pm
MrGreen wrote:Urzė negali atsidžiaugti
Tikrai taip. :mrgreen:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Jul 06, 2013 5:09 pm
agnicc wrote:Įdomu kiek ilgai laikysis žiedas?
Žiedas prasiskleidė 05.28 d., nuvyto 06.16 d. Atsižvelgiant į tai, kad dalį dienos kepė saulėje, tai labai gerai išsilaikė. :) O dabar naujas džiugina. Vis dar negaliu atsidžiaugti. :D
Euchile mariae
Euchile mariae 2013.07.03 3.JPG
Euchile mariae 2013.07.03 3.JPG (205.83 KiB) Viewed 5905 times
O-mane;), ar yra koks progresas?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Sun Jul 07, 2013 11:04 pm
Urze wrote:O-mane;), ar yra koks progresas?
Yra :D

birželio 22 d. foto
encyclia_mariae_pump_1.jpg
encyclia_mariae_pump_1.jpg (66.34 KiB) Viewed 5905 times
šiandien
encyclia_mariae_pump_2.jpg
encyclia_mariae_pump_2.jpg (54.54 KiB) Viewed 5905 times
ttt, gal pavyks :oops:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Mon Aug 05, 2013 12:31 pm
Na va, sulaukiau šventės :D - pražydo mano encyclia mariae [Laimingas]
Attachments
encyclia_mariae1.jpg
encyclia_mariae1.jpg (105.5 KiB) Viewed 5905 times
encyclia_mariae1-1.jpg
encyclia_mariae1-1.jpg (110.79 KiB) Viewed 5905 times
encyclia_mariae1-2.jpg
encyclia_mariae1-2.jpg (92.42 KiB) Viewed 5905 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Mon Aug 05, 2013 12:37 pm
Jau po savaitės taurėlapiai ir vainiklapiai pasipuošė auksu :myliu:
Urze, tu buvai teisi :D
Attachments
encyclia_mariae2.jpg
encyclia_mariae2.jpg (41.69 KiB) Viewed 5905 times
encyclia_mariae3.jpg
encyclia_mariae3.jpg (47.85 KiB) Viewed 5905 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Mon Aug 05, 2013 2:54 pm
Ir dar .... [geda.gif]
Na, čia dydžiui įvertinti :D
encyclia_mariae4.jpg
encyclia_mariae4.jpg (143.69 KiB) Viewed 5905 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Aug 05, 2013 6:00 pm
Kaip tik prieš kelias dienas pagalvojau, kaipgi laikosi Tavo, O-mane, Euchile mariae. :D Tikra pasaka! [10balu] Patikslink dar, jei suklysiu - pražydo šių ir praeitų metų ūgliai, taip? Ar dar ir užpraeitų metų? Vadinasi, jei vienais metais naujas ūglis nesužydo, tai dar nebūtinai reikia nosį nukabinti kaip su kokiom katlėjomis, nes vilties dar yra. :)

O maniškė šiais metais antrą ūglį auginasi. Kadangi po pirmojo ūglio subrendimo ir sužydėjimo sąlygų nekeičiau - laisčiau taip pat ir saulės gavo daug, tai, matyt, nusprendė dar paaugti. Gerai, kai orchidėjos gan anksti pavasarį išsijudina augti, tada sezonas ilgas gaunas. :)
O-manė;) wrote:
Mon Aug 05, 2013 8:50 pm
Taip, nosies nukabinti nereikia :) Gan dažnai, kiek skaičiau, senieji ūgliai sužysta kartu su naujais.

Pas mane pražydo visi mano užauginti ūgliai - vienas užpraeitų metų ir du praeitų metų. O šiais metais ji iki žydėjimo tik šaknis augino, bet naujo ūglio dar nėra :( Labai tikiuosi, kad po žydėjimo susgribs - išleis naują ūglį ir spės jį iki žiemos subrandinti :)
Eliss wrote:
Tue Jan 21, 2014 12:35 pm
Buvo gautas visai varganas augaliukas, menkom šaknim. Augino auginuką, netyčia numečiau, nulaužiau. Dabar atrodo visai ir neblogai:

Image
Urze wrote:
Tue Apr 15, 2014 4:36 pm
Kaip "Marytės" gyvena? Maniškė šaknis aktyviai jau gerą mėnesį augina, o dabar jau ir naujas ūgliukas 1 cm dydį pasiekė. Praeitų metų ūglis užaugo dičkis storulis, bet apie žydėjimą kol kas negalvoja.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Sun Jul 06, 2014 12:48 pm
Šiųmetinis žydėjimas. Žiedai laikėsi mėnesį :)

o taip žiedai atrodė po 20 dienų encyclia_mariae-.jpg
Attachments
encyclia_mariae-.jpg
encyclia_mariae-.jpg (96.11 KiB) Viewed 5905 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Jul 06, 2014 9:06 pm
Na kaip gražu tas žalios žiedo spalvos virtimas į auksinę. :myliu: Maniškė šiais metais susikaupusi ūglį ir šankis varo ir apie žiedus negalvoja. Gal paskui duetu žydės. :roll:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Euchile mariae (Encyclia mariae, Prosthechea mariae)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Oct 09, 2014 10:41 pm
Štai kaip atrodo laaabai jaunos "marytės". :D Amžius - nepilni metai. Lietuviškos "gamybos". Palyginus su ūgliais, šaknys yra milžiniškos. :w00t:Euchile mariae
Euchile mariae 2014-09-25 1.jpg
Euchile mariae 2014-09-25 1.jpg (90.12 KiB) Viewed 5905 times
Euchile mariae
Euchile mariae 2014-09-25 2.jpg
Euchile mariae 2014-09-25 2.jpg (82.27 KiB) Viewed 5905 times
Šiais metais maniškė Euchile mariae nežydėjo. Manau, koją pakišo vasaros karščiai ir dažni sausros periodai. Užtat dabar nusprendė, kad jai reikia dar 3 naujus ūglius auginti. [O.0] Na, ne bėda, vietos po lempom rasiu.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests