Vanda 1

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Vanda 1

Standartinė iron » 08 Bal 2010, 16:26

Jūs čia visi mandravojat su savo vandomis: šaknis, lapus leidžia, žiedus krauna...

O aš mandra, kad po 5 mėn. reanimacijos mano amputuotoji vanda augina VIENĄ šaknį (kita gaaaal ir išlįs kada nors iš tarpulapio dėžės viduje) :roll:
Paveikslėlis

Vieni patarė įtvirtinti į rezginėlę, kiti - sodinti į vazoną...
Tik va, nežinau, kaip tai padaryti protingiausiai. :idea: Jau kyla grėsmė, kad ilgiau "reanimuojant" nepavyks ištraukti sveikos šaknies per dėžės dangtyje esančią skylę.

Gal kas kokių nuorodų ar realių ir aiškių patarimų galėtų duoti, kol nenutiko avarija su ta šaknyte.

Gal į kiminus ir į kokį molinį??? O visą paskui kišti į šiltnamiuką???
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Bal 2010, 18:49

Aš tai bandyčiau pradžioje tvirtinti tam pačiam plastikiniam konteneriuke. Tik prieš tai jį reiktų išdezinfekuoti. Tvirtinimui galima naudoti pintą žvejybinį valą, arba moreriškų pedkelnių plonas skiautes. Kai vandą kiek galima stabiliau įtvirtinsit pakabinkit ją vėl atgal į renimatorių. kabinkit žemyn galva tai skatina šaknų augimą. Manau kad pjūvis jau pakankamai užgijąs, ir puvinys neįsimes, bet betkuriuo atveju jį reik prižiūrėti. Tiesa stenkitės pririšti taip, kad šaknies kūgelis kurį laiką prie nieko nesiglaustų ir galėtų laisvai augti.
mano manymu taip įtvirtintą vandą bus galima stebėti kaip jai sekasi su naujomis šaknimis, vėliau kai jų bus bent kelios galėsit sodinti į vazoną ( jeigu norėsit )

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 09 Bal 2010, 20:10

Ačiū, Ramsi, už išsamų (Tau tas tikrai būdinga) paaiškinimą ir patarimą :D
Imsimės valyti ir dezinfekuoti konteineriuką, o rytoj - gal pavyks įtvirtinti kaip nors: net baugu tokio darbelio imtis... :geek:

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 09 Bal 2010, 21:24

Saunuole, Iron, is tiesu, dziaugiuosi tavo kantrybe ;) ir lb dziaugiuos atsigavusia tavaja vandute :) zn, tavo kantrybe ikvepe mane, ir db as taip pat uzsispyriau laukt is savosios nors kokio zenklo, kad ji nori atsigaut, ir kaip minimum lauksiu 5 menesius :D

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 10 Bal 2010, 13:58

Apelsinas rašė:laukt is savosios nors kokio zenklo, kad ji nori atsigaut, ir kaip minimum lauksiu 5 menesius :D
Dabar labai palankus metų laikas, tai gal nereikės tiek daug laukti, o iron pavizdys tikrai puikus, ką galima pasiekti tik reik kantrybės turėti :)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 10 Bal 2010, 14:54

Mr Green, as lb tikiuos, kad tavo zodziai Dievui i ausi 8-)

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 10 Bal 2010, 20:31

Va, kaip įtaisėm savo atsigavėlę
http://public.fotki.com/onir/vanda/dscn5353.html#media
http://public.fotki.com/onir/vanda/dscn5353.html#media

Rišome į konteineriuką skersai-išilgai vados kotelį virvele, padaryta, kaip patarė Ramsis, iš kojinaitės. Sekėsi tikrai sunkiai - šaknis viena, gėliukas gana sunkus, baugu, kad šaknelei nepakenktų. Konteineriuko pakabinimą ant dėžės kraštų sukombinavo vyras iš storesnių vielų. Bet... jau kabo :!: Uždengta dėžė dar ir tuo pačiu dangčiu su likusia skyle vidury, dugne įpilta truputį vandens...

Ką manot?
Paskutinį kartą redagavo 1 iron. Iš viso redaguota 12 kartus.

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 10 Bal 2010, 20:41

Man tai atrodo gerai visai, netgi puikiai sakyciau ;) gal labiau patyre augintojai kitaip mano :) o kaip jus ta pritvirtinima is kojnaiciu pasidaret? :oops:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Bal 2010, 21:41

kaip ten viduje nematyt, bet manau viskas gerai, o šiaip ji potencijos turi visai stipriai lapai atrodo, manau augs :)

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 11 Bal 2010, 09:56

Apelsinas rašė:Man tai atrodo gerai visai, netgi puikiai sakyciau ;) gal labiau patyre augintojai kitaip mano :) o kaip jus ta pritvirtinima is kojnaiciu pasidaret? :oops:
Ogi, aplink spirale kerpant apie 1 cm pločio juostelę ir vėliau ją ištempus, gaunasi toks tarsi monkštas ir tamprus siūlas. Čia jau Ramsis patarė, kaip ir visą reanimacijos procesą padėjo suorganizuoti.

Ačiū, Ramsi, už patarimus
O va, taip iš vidaus atrodo. Tik foto gavosi neryški - užmiršau nufotografuoti, kol nebuvo įtaisyta dėžėje... :oops:
Paveikslėlis

Gal ką nors įžiūrėsit...

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 11 Bal 2010, 10:29

Supratau, aciu ;)

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 11 Bal 2010, 15:35

Siandien savo reanimatoriu (buteli) apsukau su agropleve, ta tokia balta, minskta, kad daugiau silumos reanimatoriaus viduje butu. Ar labai blogai padariau? :)

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 11 Bal 2010, 19:43

Apelsinas rašė:Siandien savo reanimatoriu (buteli) apsukau su agropleve, ta tokia balta, minskta, kad daugiau silumos reanimatoriaus viduje butu. Ar labai blogai padariau? :)
Dėl šilumos - gal ir pridės kiek (reiktų matuoti), bet manau, kad sumažės šviesos. O jos tikrai labai reikia proceso metu. Bet gal mūsų asai patars...

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 11 Bal 2010, 20:26

Na kadangi stipriai nepritvirtinau, tai as ta plevele taip iki puses augaliuko mazdaug atlenkiu, kad sviesos, kaip sake iron, gautu :) aha, laukiam asu nuomoniu ;)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 11 Bal 2010, 20:30

Apelsinas rašė:Siandien savo reanimatoriu (buteli) apsukau su agropleve, ta tokia balta, minskta, kad daugiau silumos reanimatoriaus viduje butu. Ar labai blogai padariau? :)
o kam :?: labai šalta :?: Iron teisi šviesos tai sumažės, o jos reikia tikrai labai daug.
Minėjai kad turi galimybę išnešti augalus į stiklinį šiltnamį, tai geriau panaudok tą agro plėvelę pavėsiui padaryti šiltnamyje, o po juo pastatyk tą butelį su vanda. Ten bus šilta ir šviesu. Aišku tą daryti reikia kai diena saulėta. Aš taip jau vandas išnešu. Pas mane irgi stiklinis šiltnamis, pietų pusėje, todėl visas stogas iš vidaus uždengtas agro plėvele, kadangi rėmai metaliniai tai plėvelei tvirtinti panaudojau magnetus.
Vandos kabinamos viduryje šiltnamio, gauna pakankamai šviesos, šilumos ir garantuotai drėgmės. Labai viliuosi kad pasiaugins šaknis o nepuls žydėti.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių