Cattleya lundii(Syn. Laelia lundii)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Cattleya lundii(Syn. Laelia lundii)

Standartinė MrGreen »

balina rašė:
Ket Sau 25, 2018 9:11 pm
Ateinu pasigirt po septynerių metų auginimo netikėtai rastu Laelia lundii žiedeliu:Laelia_lundii.jpg
Prikabinti failai
Laelia_lundii.jpg
Laelia_lundii.jpg (55.73 KiB) Peržiūrėta 211 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen

Re: Cattleya lundii(Syn. Laelia lundii)

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Pen Sau 26, 2018 8:21 pm
Balina, liuks! O gal gali ir viso augalo nuotrauką įkelti? Kurį laiką ši laišva labai masino, va ir praeitą pavasarį Sopot'o parodoj ją apžiūrinėjau, bet vis kiti norai nugali. Ale jei tiek metų jums nepavyko jos pražydinti, tai gal ne pati lengviausiai sukalbama? Ar nuo visai mažutės auginate?
balina rašė:
Šeš Sau 27, 2018 12:20 pm
Taip, auginam nuo visiškai mažutės, tiesiai iš flask'o.
Pats augalas ganėtinai nemažas jau:
DSC_1509.JPG
DSC_1509.JPG (48.89 KiB) Peržiūrėta 210 kartus(ų)
Nieko specialiai bandant pražydinti nebuvo daroma - jokių sausųjų periodų ir kt. Va ir antras žiedelis prasiskleidė:
DSC_1515.JPG
DSC_1515.JPG (50.38 KiB) Peržiūrėta 210 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen

Standartinė MrGreen »

mam rašė:
Šeš Sau 27, 2018 1:00 pm
labai gražiai augalas atrodo, net ir nežydintis :thumbsup:
Urze rašė:
Šeš Sau 27, 2018 3:50 pm
Eik tu sau, kokio dydžio jau keras, ypač jei augintas nuo visiškos mažumės! Šaunuoliai jūs! Puikų pašiaušėlį užauginote. O kame pasodintas ir kokiom sąlygom auginamas - temperatūra, šviesa, vanduo? Žiedelis tikriausiai gan mažas, spėju, kokių 3 cm skersmens, bet toks tvarkingai su visom laišvoms priklausančiom lūpos kvarbatkom. Gražu.
MrGreen rašė:
Šeš Sau 27, 2018 6:04 pm
Super! Turiu daugiau nei 10 metų, auga gerai, bet žydėti net nebando, viską išbandžiau...Todėl tikrai dar kartą sakau, kad super!!!
balina rašė:
Šeš Sau 27, 2018 6:51 pm
Vakarinė palangė, purškiama vasarą kasdien, žiemą rečiau, bet vis tiek kelis kartus per savaitę. Substrato per šaknų mišką nebeįžiūriu :D, bet bus pušies žievė su kokoso gabaliukais, dar greičiausiai dėta lavos gabaliukų.
MrGreen rašė:
Šeš Sau 27, 2018 7:04 pm
Pas mane žiemos metu rytinė palangė, kai tik orai leidžia gyvena šiltnamyje, teko kelias vasaras ir lauke praleisti. Išbandžiau viską ką radau aprašymuose dėl pražydinimo, bet niekas nepadėjo. Kadangi augalas kompaktiškas ir man patinka gumbai ir lapai tai tik todėl dar gyvena pas mane :D

Vartotojo avataras
MrGreen

Standartinė MrGreen »

MrGreen rašė:
Šeš Kov 14, 2020 1:51 pm
Užteko 2018 metais pasiguosti, kad nenori žydėti ir jau 2019 pavasarį žydėjo vienas žiedelis, o šiemet visi nauji ūgliai su pumpurais, po truputi skelidžiasi, bus daugiau foto vėliau :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Urze rašė:
Šeš Kov 14, 2020 2:10 pm
Jėėė, pagaliau! Gera metų pradžia užsispyrėlių orchidėjų atžvilgiu - pas Kaštonę Rh. digbyana pražydo po 8 metų, pas Tave ši po daugiau nei 12 metų.
mozaika rašė:
Sek Kov 15, 2020 9:24 pm
Katlėjų nemėgėjai, ši man patinka savo mažumu ir šiaušulu :). Sakiau šiemet iš Elsner'io užsisakinėsiu, nes pas juos buvo, bet deja :Hmmmm: .
Slogaa rašė:
Tre Kov 18, 2020 6:01 pm
Zvalgiausi ir as i sia laelia. Mane is vis zavi visos mazos laelios - atrodo labai graziai su savo kompaktiskais ugliukais. (pirma karta as apie jas suzinojau ir siaip pamaciau pas jus siltnamy, Mozaika :lol: )

Bet kazkaip 12 metu laukimas.. vercia mane susimastyt apie pirkima :lol:
mozaika rašė:
Ket Kov 19, 2020 10:30 pm
Slogaa rašė:
Tre Kov 18, 2020 6:01 pm
pirma karta as apie jas suzinojau ir siaip pamaciau pas jus siltnamy, Mozaika
Aš vis pastebėjau, kad tu pas mane tą ir aną matei. Ir vis nusistebiu :shock: . O pasirodo aš pati nežinau ką jau turiu :roll: .
Slogaa rašė:
Pen Kov 20, 2020 12:34 am
Tuo metu kai lankiausi jusu siltnamy - galvojau kad as jau profas, kuriuo niekuo negalima nustebint. Isejus is tavo "rezervuaro" supratau, kad klydau. Daug ka as pamaciau pas jumi naujo. Ir macodes petola pamaciau pirma karta, ir saracenijas, ir saulasares, ir laelias, ir neofinitijas :lol:

Vartotojo avataras
MrGreen

Standartinė MrGreen »

MrGreen rašė:
Sek Kov 22, 2020 4:09 pm
Dar kelios Cattleya lundii foto:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Visas augalas kompaktiškas, kai nužydi, susiformuoja normalūs ūgliai.
Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į