Cattleya maxima

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Maris
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Cattleya maxima

Standartinė Maris » 24 Bir 2010, 17:47

Cattleya maxima
Paveikslėlis
Gamtoje ši katlėja sutinkama Kolumbijoje, Ekvadore ir Peru. Pietinėje Kolumbijos dalyje Cattleya maxima auga visžaliuose miškuose arti vandens telkinių. Ekvadore ji auga 1400 metrų virš jūros lygio. Šios zonos klimatinės ypatybės – nedideli sausros periodai ir dažni rūkai. Peru Cattleya maxima auga palyginus drėgnose visžaliuose miškuose 1400 metrų virš jūros lygio.
Pseudobulbos vienalapės, gali siekti 15-35 cm aukštį. Lapai prailginti, elipsinės formos, 15-25 cm ilgio ir apie 7 cm pločio. Vokas auga taip pat ilgas ir siauras siekia 10-12 cm. Vienas žiedstiebis gali užauginti iki 10 žiedų, kartais net daugiau, tačiau vidurkis 3-6 žiedai. Žiedo spalva priklauso nuo laiko – tik ką prasiskleidęs žiedas būna baltai-rožinis, o vėliau spalva intensyvėja iki intensyviai rožinės, rožinės-purpurinės spalvos. Žiedo dydis 10-13 cm skersmens. Lūpa didelė, lengvai pasidalinus į 3 dalis, iki 7,5 cm ilgio ir 4,3 cm pločio.

Priežiūra

Cattleya maxima priklauso vidutinę-šiltą temperatūrą mėgstančioms katlėjoms. Vasarą 20-35 laips., žiemą ne mažiau 14 laips. Mėgsta gan didelę oro drėgmę ne mažiau 80-90proc.. Perdaug sausas oras negatyviai veikia lapus ir šaknis. Auginama tik vazonuose, vidutinės ir stambios frakcijos žievėje. Saulės turėtų gauti kaip ir kitos katlėjos pakankamai nemažai (bent 2 valandas tiesioginės rytinės ar vakarinės saulės). Tinka pietų,pietryčių, rytų pusės langai saugant augalą nuo nudegimų kaitriausiomis vidurdienio valandomis. Cattleya maxima reikalingas ryškus ramybės periodas, kuris prasideda tuoj po žydėjimo rudenį. Palaipsniui mažinamas laistymas, visiškai nutraukiamas tręšimas. Idealiausia temperatūra šiuo metu yra 14-16 laips. Augalas laistomas labai nedaug (geriausia yra nupurkšti substratą) kartą į 3-4 savaites. Pavasarį, pasirodžius naujiems auginiams augalas pradedamas daugiau laistyti ir perkeliamas į šiltesnę vietą. Žydėjimas būna rugsėjį – gruodį. Vienas žiedas laikosi apie 1-1,5 savaites. Nesuteikus augalui minėto ramybės periodo žydėjimo nebus.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Cattleya maxima

Standartinė MrGreen » 31 Spa 2011, 16:26

Įkeliu kelis video, kad nepasimestu, galima pasižiūrėti kaip natūraliai gamtoje auga Catt. maxima , vėliau parašysiu šiek tiek plačiau apie šią katlėją. Dabar galiu pasakyti tik tiek kad auga be priekaištų, tikrai nereikli, tik žydėti nelabai nori pas mane :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Cattleya maxima

Standartinė ricardas » 19 Bal 2014, 20:06

Prašau patarymo . Pas mane iš o&m atkeliavo katleja maxima , aš ja persodinau , daug šaknų buvo papuvusios bet ir geru liko nemažai . Aukštis bulbu 15 cm. viena bulba su voku ir jame matos pažadas bet vokas plonas , auga vienas auginys 15cm. iš jo dar pipsikas auga. Tai patarkit, ar man laityti sausai kad voke brestu pumpuras o gal nieko ir nebus , nes prarado daug šaknų ar auginti paaugusi augini ? Ir dar klausimelis :-) Kokio aukščio būna suaugusi bulba ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Bal 2014, 19:55

Tikriausiai niekam taip nebuvo atsityke su katleja maxima kaip manajai , nes niekas nepatariat .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Bal 2014, 20:02

Velykos juk. Forumiečiai švenčia.
Cattleya laistykit taip kaip reikia, neprievartaukit ir neskatinkit. Ji dabar po persodinimo ir taip stresuos. Juo labiau, kad visiškai nekalbat apie naujai augančias šaknis. Nauji ūgliai tai dar ne sėkmės įrodymas. O dėl pažadų tai augalas pats nuspręs reikia jam žiedų ar ne. Vietoje jūsų, aš jos būčiau kol kas nejudinęs, lai pražydi, pradeda augintis šaknis o tada jau būčiau persodinęs.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 20 Bal 2014, 20:25

ši katlėja žydi rudenį, tai dabar apie žiedus negalvokit. Jei nebuvo jaunų šaknų, lendančių iš naujo ūglio, tai persodinimas gali pakenkti. Dabartinis tikslas- šaknys. Aš apdėčiau vazono viršų drėgnais kiminais, pamirkytais silpnose trąšose ir įkiščiau į celofaną, kuriame parduoda vazonines gėles, abiem galais atvirą. Mane taip išmokė Olivija. Kiminai turėtų visą laiką būti drėgni, bent jau kol įsitikinsite, kad augalas turi sveikas senas šaknis arba naujas ūglis leidžia naujas.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Bal 2014, 20:36

Mam,su Šv. Velykom. Jaunas auginys su šaknim sulindusiom i substratą , aš ja į renimatorių idejau . Ačiu už pataryma .
Mano galerija

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Re: Žiedai jau čia pat 2

Standartinė andriuxplind2 » 10 Spa 2014, 07:40

:shhh:
Cattleya maxima
Paaugę penki pumpurai ir dar du neseniai išlindo iš kito voko. :mrgreen:
Paveikslėlis
Prikabinti failai
Cattleya maxima - andriuxplind2 20141010.jpg
Cattleya maxima - andriuxplind2 20141010.jpg (87.11 KiB) Peržiūrėta 7810 kartus(ų)
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Spa 2014, 14:34

Gal galėtumėt parašyti kokio aukščio bulbos ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 10 Spa 2014, 19:40

Vazonėlis 12 cm skersmens. Pseudobulbų aukštis nuo 6 iki 9cm. Aukščiausias, bet ir vienintelis 12cm. (Čia be lapalakščio)
Didelis pliusas, kad yra aktyvūs 4 augimo taškai. Tai auga 4x greičiau.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Spa 2014, 20:32

andriuxplind2 rašė:Vazonėlis 12 cm skersmens. Pseudobulbų aukštis nuo 6 iki 9cm. Aukščiausias, bet ir vienintelis 12cm. (Čia be lapalakščio)
Ačių už matmenis . Pas mane taipat maxima su voku ir pažadu , bet pumpuras voke tik po truputi pučiasi, tai dar nesu isitikines ar pajėgs sužydėti, nes ji pas mane iš o&m atkeliavo šm balandžio mėnesi j2 .
Mano galerija

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 10 Spa 2014, 22:06

O kokio didumo pats augalas? Gal neverta leisti žydėti dar?
Rabindranatas Tagorė

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Spa 2014, 22:24

Pseudo bulba nėra didelė 7 cm lapas 15 cm. Nemanau kad jai gali kas atsitikti jei sužydės, nes per vasara daug šaknų prisiaugyno, bulba gražei isiputus.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Spa 2014, 23:40

Andriau :thumbsup: man tai ši Cattleya mistika, berods krūmas nemažas, bet ji nėra išvis didelė, pradedu įtarti kad pas mane ta mažaūgė o informacijos niekur nerandu kad mažaūgės žydėtų sunkiau nei didžiosios maximos.
Nu žodiu ką norėt iš vieno X :)

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 11 Spa 2014, 08:24

Ramsis, gal galite parašyti, jei pas Jūs maxima žemaugė, ar jos žiedai tokio pat didžio ? Ir dar klausimėlis :) Ar ji taipat gausiai žydi kaip ir didžioji ?
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių