Maxillariella tenuifolia

Chrysocycnis, Cyrtidium, Mormolyca, Pityphyllum, Scuticaria, Sepalosaccus, Trigonidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 296
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Maxillariella tenuifolia

Standartinė mozaika »

Olivija rašė:
Ant Bir 08, 2010 3:50 pm
Family: Orchidaceae
Subfamily: Epidendroideae
Tribe: Maxillarieae
Subtribe: Maxillariinae
Genus: Maxillaria


Maxillaria, trumpinamas pavadinimas Max. yra plati orchidėjų gentis (virš 200 rūšių) su daug skirtingų morfologinių formų, todėl ir augimo būdai gali įvairuoti. Mokslinis pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio "maxilla", reiškiančio žandikaulis.
Maxillaria genties augalai auga tropiniuose ir subtropiniuose Amerikos miškuose nuo jūros lygio iki 3500 m virš jūros lygio, todėl atskiros rūšys reikalauja skirtingų auginimo temperatūrų. Dažniausiai tai epifitiniai augalai, turintys pailgus, šiek tiek suplotus pseudogumbus, šliaužiančią rizomą. Atstumai tarp pseudogumbų gali būti didoki, rizoma dažnai auga netvarkingai aukštyn. Dėl šios priežasties kai kurias rūšis geriau auginti krepšeliuose ar ant blokų.
Kiekvieno gumbo viršuje - du siauri iki 30 cm ilgio lapai.
Trumpi žiedstiebiai išauga iš gumbo apačios, paprastai po vieną žiedą ant žiedstiebio. Žiedstiebiai niekada nebūna ilgesni už lapus.
Maxillaria nėra labai populiari tarp augintojų, nes daugumos rūšių žiedai yra nedideli. Tik keletas turi didelius išvaizdžius žiedus. Tačiau žiedų mažumą atperka jų aromatas, pvz. Maxillaria tenuifolia kvepia kokosais. Max. schunkeana pasižymi beveik juodos spalvos žiedu.

Auginu Max. tenuifolia truputį ilgiau kaip metus - pernai pavasarį gavau dalį rizomos su trim gumbais, kurią pasodinau į mažutį vazoną su pušies žievės, keramzito ir kokoso plaušo substratu. Augalą laikau pusiau šešėlyje vasarą ir ant pietinės palangės žiemą. Substratas visą laiką truputį drėgnas. Tręšiu kartu su visom, t.y. dažnai po truputį, NPK 20-20-20.
Gegužės mėnesį pražydo 3 žiedai iš dviejų gumbų. Tikrai labai skaniai kvepia. :D
Rifas rašė:
Ant Bir 08, 2010 4:02 pm
Ačiū :D
Gal galite man į kelis pradinius (analfabeto) klausimus atsakyti:
1. skirtingose interneto vietose randu prieštaraujančią info - vieni rašo, kad Maxillaria tenuifolia reikia labai mažai šviesos, kiti - kad labai daug. Tai kaip ten iš tikro? Ar suderinama su tiesioginiais saulės spinduliais?
2. Temperatūra - nuo žemos iki labai aukštos (vėlgi internete). Kaip šitą suprasti? Galima ją dabar nestiklintame pietvakarių (daugiau vakarų nei pietų) balkone palikti? Dieną? Naktį (jau ir visai nešilta)? Kas bus, jei ją lietus pasieks? Slėpti nuo lietaus? Ar geriau nešti į rytinę pusę? Laikyti po stogu? Ar visai namie (pasirinktinai palangę į bet kurią pusę galiu pasiūlyti :D )?
3. Kuo tręšiate?
4. Laistote lietaus vandeniu?
5. Kaip su tomis bulvelėmis, į viršų lipančiomis? Jas tiesiog purkšti (kai vazonėlyje pasodinta), ar kažką kitaip daryti?

Ir dar pasidalinkite paslaptimis - tas, kuris toookį egzempliorių parodoje (101 numeriu) eksponavote, kaip tos bulbikės tokio grožio tapo - jau beveik net žiedų nereikia. :lol:

P.S. Ir toks senai kirbantis klausimas apie visų orchidėjų laistymą - ar tinka joms akvariumo vanduo (na, toks su natūraliomis trąšomis :lol: )?

Atsiprašau, prirašiau......
MrGreen rašė:
Ant Bir 08, 2010 4:49 pm
Rifas rašė:Ačiū :D
Gal galite man į kelis pradinius (analfabeto) klausimus atsakyti:
1. skirtingose interneto vietose randu prieštaraujančią info - vieni rašo, kad Maxillaria tenuifolia reikia labai mažai šviesos, kiti - kad labai daug. Tai kaip ten iš tikro? Ar suderinama su tiesioginiais saulės spinduliais?
Pas mane žiemą auga ant pietinės palangės, vasarą plėveliniame šiltnamyje kepa ant tiesioginės saulės be jokio pritemdymo (kažkur teko skaityti, kad Max. tenuifolia saulės niekada nebus per daug, jei nori sulaukti žiedų, tačiau Olivija įrodė, kad ir negaudamas tiek daug saulės augalas gali sukrauti žiedus)
Rifas rašė:2. Temperatūra - nuo žemos iki labai aukštos (vėlgi internete). Kaip šitą suprasti? Galima ją dabar nestiklintame pietvakarių (daugiau vakarų nei pietų) balkone palikti? Dieną? Naktį (jau ir visai nešilta)? Kas bus jei ją lietus pasieks? Slėpti nuo lietaus? Ar geriau nešti į rytinę pusę? Laikyti po stogu? Ar visai namie (pasirinktinai palangę į bet kurią pusę galiu pasiūlyti :D )?
Temperatūra vidutinė - žiemą vėsiau (pagal galimybes, apie 20 C, naktį šiek tiek vėsiau ir žinoma reikėtų kažkiek apmažinti laistymą žiemos metu). Jei tikrai turite Max. tenuifolia (nes Maxillaria gentis didelė ir skirtingoms rūšims reikia labai skirtingos priežiūros), tai laisvai galite nešti į balkoną, geriau kad neužlytų - stiprūs ilgalaikiai lietūs tikrai ne į naudą, tačiau reikia nepamiršti, kad lauke greičiau pradžiūna substratas, tai ir dažniau lieti reikia (Max. tenuifolia tarp laistymų substratas turėtų šiek tiek pradžiūti, bet jokiu būdu neišdžiūti (plonos šaknys jautrios išdžiuvimui).
Rifas rašė:3. Kuo tręšiate?
Nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio daugiau azoto turinčiom trąšom, paskui mažiau azoto, bet daugiau kalio ir fosforo turinčiom trąšom.
Rifas rašė:4. Laistote lietaus vandeniu?
Taip, tačiau žiemą iš krano. :oops: :roll:
Rifas rašė:5. Kaip su tomis bulvelėmis į viršų lipančiomis? Jas tiesiog purkšti (kai vazonėlyje pasodinta), ar kažką kitaip daryti?
Purkšti nereikia, jos toks "augimo stilius" - rizoma lipa aukščiau, kaip natūraliai augdamas augalas plečiasi į šonus ir į viršų, prisitvirtinęs prie medžio žiemės. Parodoje kaip pvz. buvo Olivijos Maxillaria tenuifolia prie didesnio gabalo žievės pasodinta, kad turėtų kur lipti į viršų. :idea:
Rifas rašė:Ir dar pasidalinkite paslaptimis - tas, kuris toookį egzempliorių parodoje (101 numeriu) eksponavote, kaip tos bulbikės tokio grožio tapo - jau beveik net žiedų nereikia :lol:
Daug tręšti. :lol: Max. tenuifolia daug "valgantis" augalas, tręšti galima panašiai kaip vandas ar cimbidžius. Taip pat labiau pritemdytoje vietoje augalas šiek tiek didesnis bus, pas mane kepantis ant tiesioginės saulės pats augalas smulkesnis (ir gerai - mažiau vietos užima), tačiau žiedai nemažesni.
Rifas rašė:P.S. Ir toks senai kirbantis klausimas apie visų orchidėjų laistymą - ar tinka joms akvariumo vanduo (na, toks su natūraliomis trąšomis :lol: )?
Taip, toks vanduo tinka laistymui.

Čia parašiau kaip aš auginu saviškę Max. tenuifolia, Olivija augina šiek tiek kitaip, ir pas ją puikiai auga ir žydi, todėl nereikia visko, kas rašoma internete, priimti kaip tikrą tiesą ir teisybę, viską reikia pritaikyti prie savo turimų sąlygų savo auginamiems augalams. ;) Nuotrauka iš ankstesnio žydėjimo. Pas mane labiau vidurvasarį - vasaros pabaigoj žydi. Iš pradžių žydėjimas gausus - daug kokosais kvepiančių žiedų prasiskleidžia, paskui kurį laiką buvo keli pavieniai žiedeliai. Beje, žiedai laikosi gan ilgai.
2617861641_9417d72931.jpg
2617861641_9417d72931.jpg (42.67 KiB) Peržiūrėta 1921 kartus(ų)
Rifas rašė:
Ant Bir 08, 2010 4:54 pm
Oi kaip ačiū.
Bet dar apie tą patį - naktimis nestiklintame balkone nebus per šalta? Kiek tos temperatūros vasaros naktį dar yra priimtina?
MrGreen rašė:
Ant Bir 08, 2010 4:58 pm
Jei natimis nemažiau 8 C, nėr ko bijoti, galima pratinti po truputį kurį laiką, jei augalas neseniai įsigytas, kad nebūtų labai staigus temp. pasikeitimas, bet ši Maxillaria nėra reikli ir kaprizinga, nebūtina pratinti prie pasikeitimų. :idea:
Rifas rašė:
Ant Bir 08, 2010 8:14 pm
MrGreen rašė:... Jei tikrai turite Max. tenuifolia (nes Maxillaria gentis didelė ir skirtingoms rūšims reikia labai skiritngos priežiūros) ...
Štai kas parašyta: Maxillaria tenuifolia C.Am.int/W.
O kas tas C.Am.int/W.???
Maris rašė:
Ant Bir 08, 2010 8:25 pm
Rifas rašė:Štai kas parašyta: Maxillaria tenuifolia C.Am.int/W.
O kas tas C.Am.int/W.???
Šitas turėtų reikšti temperatūrinius režimus, t.y. intermediate/warm.
Ramsis rašė:
Ant Bir 08, 2010 8:44 pm
o "C.Am." Centrinė Amerika
Rifas rašė:
Šeš Bir 12, 2010 4:19 pm
Ramsis rašė:Viskas panašiai, bet nuo saulės truputį reikia pridengti visus augalus ypač po kelionių ir naujos vietos pakeitimo, aš laikausi tokios tiesos kiek galima šviesiau, bet nieko po atvira saule per sausras, augalas save vėdindamas garina vandenį o jeigu jis perdžiūsta tada ir pasėkmės aštresnės.
Vis bandau aš įgyvendinti tą "kiek galima šviečiau, bet ne atvira saulė"... Nestiklintas balkonas, sienelė matinio stiklo. Jei augalą pastatau prie pat matinio stiklo, tai čia vis dar tiesioginė saulė ar jau ne visai? Šviesos tai tikrai nemažai atrodo (man), bet gal ką ne taip suprantu.
Ramsis rašė:
Šeš Bir 12, 2010 5:47 pm
Čia jau netiesioginė saulė, bet dar aišku viskas priklauso ir kokia ta matinė sienelė :!:
Rifas rašė:
Šeš Bir 12, 2010 8:03 pm
Matinis nespalvotas stiklas - toks kaip rūku aptrauktas. Maždaug 1 metro aukščio, taigi net aukščiausia orchidėjos viršūnė yra 30 cm žemiau. Augalus pastatau labai arti stiklo, atstumas tik toks, kad nesiliestų. Balkone saulė būna nuo ~13 valandos iki pat sutemų. Nudegusių lapų lyg nematau. Ir geriau nieko nesugalvoju, nes balkonas labai didelis, kad kokias kitokias "užuolaidas" sugalvoti. Nebent statyti rytų pusėje žolėn, bet ten jau nuo 12-13 valandos vien pavėsis.
Kaštonė rašė:
Pen Lap 26, 2010 1:27 pm
Keistas dalykas - Max. tenuifolia yra vienintelė orchidėja, į kurią kėsinasi mano katinas. Turiu laikyti užkištą už kitų, kad negalėtų prieiti, nes taip ir taikosi lapus nugraužt. Matyt, galvoja, kad tai žolė. :think:
KateKatinaite rašė:
Pen Lap 26, 2010 1:29 pm
Jo, maniškiai irgi visą laiką taikosi ją apgraužti... :lol:
jurgita.jurga rašė:
Ket Bir 02, 2011 8:54 am
Laba diena,
gal galit pasakyti, kokiomis tiksliai (pavadinimą) trąšomis geriausia jas trešti, kaip smarkiai jos mėgsta drėgmę?
Ramsis rašė:
Ket Bir 02, 2011 10:12 pm
Trąšos tiks ir BalticAgro trąšos orchidėjoms.
O drėgmė, tai nei per šlapia, nei per sausa - vidutiniškai. :)
lerika rašė:
Šeš Bir 04, 2011 6:42 pm
Gavau savo augalą. Pasodintas kiminuose, kaip kiti auginat? Nelabai man patinka augint kiminuose..
Evaja rašė:
Šeš Bir 04, 2011 7:00 pm
Man irgi nepatiko kiminai, o dabar žiūriu, kad jie labai patogu. Tai kai kurias orchidėjas, o ypač kurioms reikia daugiau drėgmės, specialiai tik kiminuose per vasarą auginu :)
Eliss rašė:
Šeš Bir 04, 2011 7:55 pm
Aš tai smulkiam substrate auginu, priaugino dabar auginių, šaknyčių. :)
MrGreen rašė:
Šeš Bir 04, 2011 11:03 pm
Jei nepatogu auginti kiminuose, tai visada galima persodinti, pas mane puikiai auga stambioje žievėje, tik ten jos praktiškai visai nelikę, vien šaknys. Beje, kiminus po metų ar šiek tiek daugiau laiko reikia pakeisti, tai gali būti šiek tiek nepatogu. :think:
Egle rašė:
Sek Bir 12, 2011 9:34 pm
Aš jau nebežinau, ką daryti su mano Maxillaria tenuifolia Red mišku - augalas itin didelis, išsikerojęs, iš kiekvieno seno gumbo po du naujus auginius auginasi, o žydėti tai nė nemano. :poke: :poke: :poke: :no: Jau man pradeda atsibosti. :razz_:
MrGreen rašė:
Sek Bir 12, 2011 9:52 pm
Pas mane tas pats, žydi tik kai kepa ant tiesioginės saulės (lapai net geltoni pasidaro) ir gauna padidintas dozes trąšų, o pas Oliviją žydi puikiai ir be tiek daug saulės... Ir suprask, ko jos čia taip nenori žydėti. :boring:
Kaštonė rašė:
Pir Bir 13, 2011 10:32 am
Pas mane tas pats - ūglius naujus auginasi, bet nežydi :no: .
Gal visgi reik bandyt duot daugiau saulės :think: .
divatielis rašė:
Ket Lap 17, 2011 4:39 pm
Kaip žiemoja jūsų tenuifolios :question: Aš saviškę kol kas palikau kartu su vėsiamėgiais prie 16 laipsnių. Šiaip tai ji lyg ir šilumamėgė, bet pats augalas turi nemažus gumbus, tad kažkaip logiškai išmasčiau, kad gal visai jai nieko žiemą pasišaldyt. Ką jūs manot :question:
Ramsis rašė:
Ket Lap 17, 2011 6:47 pm
Aš tai pastačiau gan šiltai, parinkau šviesią vietą, ji pas mane dar auginasi auginius, tad ir laistau normaliai. Tiesa pas mane Maxillaria tenuifolia Yelow - geltona forma. Kol kas nežinau, ar tai tiesa, bet pirkau ją tokią.
divatielis rašė:
Ket Lap 17, 2011 7:06 pm
Tai gal man irgi nešt kur šilta, čiuju. :mrgreen:
Šilingė rašė:
Ant Gru 06, 2011 9:15 am
Maniškė (jaunas augaliukas) pučia pavasarinio ūglio gumbą ir leidžia naują ūglį. :roll: Kadangi pernai per žiemą ji neveikė nieko ir buvo man sudariusi lėtapėdžio augalo įspūdį, šiemet su tokiais įspūdžiais, matyt, teks atsisveikinti. :lol:
Murfika rašė:
Ket Gru 29, 2011 10:25 am
:no: Aš šiandien atidžiau apžiūrėjau savo Maxilaria tenuifolia, pasirodo, šaknys pūna. Bet ne tos, kur žemėje, o prie apatinių gumbų, virš žemės. Jas pasklaidžius, ten knibžda visokių man nematytų gyvių: ir baltų kažkokių lyg šliužų, lyg kirmėliukų, kažkokių rudų voragyvių, baltų vabaliukų. Fefefefefe, žodžiu. Dabar svartau, kaip ją išgelbėti. Šaknų, ko gero, visai nupjauti negalima, čia ne sukulentas. Gal jauni gumbai jas išleistų.. Ką daryt!? Augalas nemažas, gražiai sau naujus gumbus į viršų auginasi, nė nerodo negalavimo požymių.
Ko gero, ką tik ėmė pūti, nes aš vos ne kasdien augalą purškiau...

Lauksiu patarimo. Geros dienos.
Eliss rašė:
Ket Gru 29, 2011 10:58 am
Vakar aš savąją persodinau, irgi pradėjo pūt gumbeliai. Tiek per vasarą buvo priauginus. Lieju irgi ne per dažnai. ;)
Olivija rašė:
Pen Gru 30, 2011 7:58 pm
Murfika rašė:Aš šiandien atidžiau apžiūrėjau savo Maxilaria tenuifolia, pasirodo, šaknys pūna...
Ar tikrai tikrai pačiam vazone nėra problemų su šaknimis?
Tada užtektų perliet/apipurkšt Actara..
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 296
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė mozaika »

Murfika rašė:
Pen Gru 30, 2011 9:23 pm
Ar tikrai tikrai pačiam vazone nėra problemų su šaknimis?
Tada užtektų perliet/apipurkšt Actara..
Aš nesenai įsigytą augalą persodinau, taip nesinori vėl krutinti. Bet galvoju, jei jau nauji gumbai auga kaip niekur nieko, gal nebūtų bėda vėl lauk iš vazono ją lupti? Įtariu, teks kirpti naujas bulbes nuo senųjų, kurių šaknys papuvę. Kažkur mačiau, kaip tai daryti, t. y. Maxiliaria tenuifolia dalinti, bet nebepamenu, kur...
Ramsis rašė:
Šeš Gru 31, 2011 5:44 pm
Jeigu tik šaknys supuvo, tai nieko baisaus, nekarpykit to augalo, naujų gumbų šaknys aprūpins augalą.
Murfika rašė:
Šeš Vas 04, 2012 4:44 pm
Maniškė pasiutusi-auginasi 14 naujų gumbelių vienu metu. O ant 2 plonų stiebų, sudarytų iš šaknų stovi. Kol kas laikosi tvirtai-parėmiau 2 pagaliukais.
Jau rašiau anksčiau, kad tos apatinių bulvių šaknys lyg ir supuvo... Bet iš kur tuomet tiek jėgų naujas bulves auginti?
Kaip jūs jas auginate-vazone ar rišate prie ko? Aš jau matau penktadalį medžio , pririšto prie šio augalo :lol:
8066051423_3d143f4d07_o-(1).jpg
8066051423_3d143f4d07_o-(1).jpg (73.32 KiB) Peržiūrėta 1918 kartus(ų)
Urze rašė:
Šeš Vas 04, 2012 7:33 pm
Ale tikrai pasiutusiai smagiai auga. :) O nauji arba aukščiau nei vazonėlis esantys gumbai leidžia naujas šaknis?
Murfika rašė:
Sek Vas 05, 2012 1:14 pm
Hm ,kad neįmanoma suprasti, ar auga tos naujos šaknys ar ne. Nes viskas lyg vokeliuose susisukę. Neimsi krapštyti gi...
MrGreen rašė:
Sek Vas 05, 2012 2:16 pm
Kad leistų šaknis iš aukštai esančių ūglių reikia didelės drėgmės, todėl jos išleidžia naujas šaknis iš tų gumbų, kurie yra netoli substrato, arba pradeda leisti šaknis kai daug ūglių yra, tada gumbai arti vienas kito būna, o naujo šaknys nukeliauja į substratą. Greitai šis augalas taip tankiai suaugs, kad nesimatys nieko už jo :)
Nufotkinsiu savo kada, po pernai metų dalinimo labai paaugo, reikia persodinti iš vazono į krepšelį, nes plastikinis vazonas visas persikreipęs ir nedaug trūksta kad sutrūktų nuo šaknų kiekio :lol:
MrGreen rašė:
Pir Geg 28, 2012 10:24 am
Maxillaria tenuifolia vėl ruošiasi žydėti :) po žydėjimo reiks būtinai persodinti, nes substrato jau nerasta, vien šaknys :doh:
Maxillaria tenuifolia.JPG
Maxillaria tenuifolia.JPG (210.48 KiB) Peržiūrėta 1918 kartus(ų)
Murfika rašė:
Pir Geg 28, 2012 12:10 pm
O vaikeli! Aš savo augalo foto įkėliau, manydama, kad kažkas ypatingo, kad auga :lol: Bet tai kaip šita taip prie pagrindo koncentruojasi? Maniškė tai viršun lipa-naujus gumbus augina.
Urze rašė:
Pir Geg 28, 2012 12:33 pm
Gal dėl to tokia kompaktiška atrodo, kad MrGreen ją nuo pavasario ligi rudens kepina saulėj? Kai augalai gauna labai daug saulės, jie būna mažesni, kompaktiškesni, lapai trumpesni, o kai labiau šašėlyje, tada išsitempę, ištįsę.
andriuxplind2 rašė:
Pir Geg 28, 2012 8:26 pm
Maniškė irgi nuprotėjo. :w00t:
18 naujų auginių vienu metu. :thumbsup:
MrGreen rašė:
Pir Geg 28, 2012 9:21 pm
Urze, tu iš dalies teisi - kai gauna daug šviesos, tarpas tarp gumbų šiek tiek mažesnis, be to, augalas turi daug gumbų, kurie susispaudę vienas prie kito, todėl ir nesimato rizomų kaip fotografijoje.
Urze rašė:
Pen Bir 22, 2012 5:21 pm
Iš MrGreen gautos šakelės jau buvo nusprendusios, kad žydės, todėl netrukus grožėjausi tokiu vaizdu. Maxillaria tenuifolia.jpg Tik kvapą įsivaizdavau kitokį, labiau kokosų pieno ir saldų, o kvepėjo daugiau šviežumu ir rūgštele. :)
Maxillaria tenuifolia.jpg
Maxillaria tenuifolia.jpg (91.03 KiB) Peržiūrėta 1918 kartus(ų)
Kelias dienas pasidžiaugiau žiedais ir nukirpau. Dabar žiūrėsiu, ar bus likę jėgų išsiauginti šaknis, ar ne.
mozaika rašė:
Tre Vas 26, 2014 6:47 pm
Gal kas kokią įdomią mintį pametės, kaip galėčiau neįprastai persodinti šią Maxillaria. Jau būtinai reiks, nes prisiaugino tiek naujų ūglių, o jie tokie sunkūs, kad "šakos" jau vos išsilaiko. Internetas man nepadėjo. :Hmmmm:
Urze rašė:
Tre Vas 26, 2014 6:54 pm
Prie pliauskos rišt gali. O dar geriau būtų didelis žievės šmotas.
mozaika rašė:
Tre Vas 26, 2014 6:59 pm
Galvojau tą variantą, bet kad ta pliauška puse vienos sienos paskui užims.
Urze rašė:
Tre Vas 26, 2014 7:01 pm
Teip. :D Tada ramstyt dar galima. Kokią gražią raitytą šakelę įtaisyti vazonan, kad viršutinių aukštų svorį laikytų.
uranija rašė:
Tre Vas 26, 2014 7:05 pm
Mozaika, labai graži Maxillaria :heartsfade:
Ji yra žydėjusi? Kažkaip mažai kas žiedais giriasi. :think:
Saviškę turiu apie pusantrų metų, auga, bet prarandu viltį žiedus pamatyti, o dar štai tokių dėmių atsirado.. :Hmmmm:
IMG_9510.JPG
IMG_9510.JPG (75.32 KiB) Peržiūrėta 1918 kartus(ų)
ricardas rašė:
Tre Vas 26, 2014 7:21 pm
Uranija, čia panašu į puvinuką, saugokit, kad neišplistų, gaila tokį gražuolį prarasti.
mozaika rašė:
Tre Vas 26, 2014 10:29 pm
uranija rašė:Mozaika, labai graži Maxillaria :heartsfade:
Ji yra žydėjusi? Kažkaip mažai kas žiedais giriasi :think:
Saviškę turiu apie pusantrų metų, auga, bet prarandu viltį žiedus pamatyti, o dar štai tokių dėmių atsirado.. :Hmmmm:
Maniškė dar nežydėjusi. Turiu ją nuo praeitos vasaros. Dabar tik pučiasi, pučiasi. Tikiuosi vasarą ką nors sumąstys iš tiek masės :).
kaa rašė:
Ket Vas 27, 2014 7:54 am
Uranija, jei turi Physano, pridegink juo, man padėjo.
MrGreen rašė:
Ket Rgp 13, 2015 8:48 pm
Kažkaip seniai pamiršta tema :pirate: Mėgstamiausia vasara žydinti orchidėja, nes žiedai labai stipriai kvepia kokosais ir išsilaiko labai ilgai.
20546317035_212ff48862_c.jpg
20546317035_212ff48862_c.jpg (89.48 KiB) Peržiūrėta 1918 kartus(ų)
kaa rašė:
Ket Rgp 13, 2015 9:00 pm
xm man irgi patiktų ir būtų mėgstamiausia :pirate: kaip tik visą temą ant dienų varčiau, bet nežydi nors tu ką, jau saulės tai faktas kiek užtenka, bet neaaa :) tik ūglių vis naujų duoda
MrGreen rašė:
Ket Rgp 13, 2015 9:04 pm
Dar daugiau saulės ir daugiau trąšų kai auga nauji ūgliai.
ricardas rašė:
Ket Rgp 13, 2015 9:12 pm
MrGreen, gražūs žiedai :thumbsup:
mozaika rašė:
Ket Rgp 13, 2015 9:35 pm
Nei gražūs, nei kvepia, nei ką :snooty:.
Gal keičiam į mano "palmę" :question: :!: :mrgreen:
uranija rašė:
Ket Rgp 13, 2015 10:24 pm
Baltai pavydžiu :), aš jau praradau viltį kad maniškė žydės..
Jūra rašė:
Pen Rgp 14, 2015 11:10 am
Labai graži! :thumbsup:
MrGreen rašė:
Pen Rgp 14, 2015 7:37 pm
Ačiū visiems, žiedai nėra tokie gražūs, kiek kvapas labai skanus 8-)
mozaika rašė:
Gal keičiam į mano "palmę" :question: :!: :mrgreen:
ne ačiū :P
mozaika rašė:
Pen Rgp 14, 2015 8:18 pm
Koks nedraugiškas :mrgreen: .

Uranija, ir aš jau praradau viltį žiedų sulaukti :( . Ko nedariau aš jam ir sausiau laikiau iki gumbų susiraukšlėjimo, ir trąšų nedaviau, ir lyg temperatūrų didelį skirtumą taikiau. Kaip ūglius auginosi gausiai taip ir toliau auginasi.
Urze rašė:
Šeš Rgp 15, 2015 7:12 am
Tai gal jai pirma reikia pasiekti minimalų 2 kg svorį ir tik tada pradeda apie žiedus galvoti? O.o
iron rašė:
Pen Rgs 16, 2016 2:05 pm
:w00t: Turiu ir aš kąsnelį nuo MrGreen grožio - gal ir į mano namus persiduos gerosios šio grožio bangos: įsišaknys "inkubatoriuje", pasodinsiu, užauginsiu ir jau kad žydės - - tai visi pavydės! Va :snooty:
MrGreen rašė:
Pen Rgs 16, 2016 3:08 pm
Ji visai nekaprizinga ir turi prigyti lengvai, jei nepavyks pakalbėsim apie tai kitais metais :)
Ramsis rašė:
Ket Vas 02, 2017 10:08 pm
Žinoma. Pavasaris visagalis. Tačiau, viskas vyktų greičiau jei prieš tai padarytum štai ką: apkirpk visas sudžiūvusias augalo dalis - dengiamuosius lapus, šaknis, tada augalą pamirkink fungicide, būtų gerai Physan 20. (http://www.physan.com/) Tada augalą išdžiovink, ir vėl užmerk į kokį stimuliatorių. Tiks aišku ir HB 101, bet geriau būtų SUPERthrive®, (http://www.superthrive.com/) tada apdžiovinus augalą, vietas iš kur auga šaknys pabarstyk įsišaknyjinimo hormonais (http://zaliastotele.lt/agrochemija/tres ... o-hormonai). Ir tik po to įtaisyk augalą į vos vos dėgnus kiminus, ir dar į kokią sandaresnę dėžę, kad drėgmė didesnė būtų.
Relax rašė:
Šeš Vas 04, 2017 10:32 pm
Bene nuo '13 ar '14 :scratchheadyellow: metų bandžiau... Viskius variantus išmėginau. Jau atrodo parodo gyvybę, bet nauji ūgliai pilnai neužaugdavo, kol paskutinius metus visai nieko nebeužaugino ir visai nesenai išmečiau.

Super gražus augalas ir žiedai/kvapas paperkantis. Kada nors gal vėl turėsiu.
iron rašė:
Pen Vas 10, 2017 11:27 am
Ačiū, Ramūnai.
Jooo :scratchheadyellow: tiek čia visokių nurodymų "primarginai", kad nežinau, ar įveiksiu: tik Žalia stotelė prieinama, o tų kitų gerų dalykų neturėjau ir vis dar neturiu... :cry: :cry:

[O.0] Žinoma, nulupinėti, apgenėti - padarysiu. Stimuliatoriumi bandysiu paveikti ir kiminuose į dėžę patalpinsiu... :oops:
Ožiukė rašė:
Pen Vas 10, 2017 12:52 pm
Aš irgi gavau iš MrGreen gabaliuką, ačiū labai :) , paprastai įsmeigiau į kitos orchidėjos vazoną ir prigijo, rudenį persodinėjau, tai pilnas vazonas šaknų buvo, man lengvai prigijo. Ji tikrai kaip piktžolė veisli, negalvojau, kad tokių orchidėjų būna :D
iron rašė:
Pen Vas 10, 2017 4:36 pm
Koks substratas ir sąlygos buvo pas kitą orchidėją svečiuose?
Koks dabar substratas?
Ožiukė rašė:
Pen Vas 10, 2017 11:13 pm
Substratas apačioj stambus, viršuj smulkus ir ant viršaus kiminai :) Pradžioj stovėjo ant palangės, rudenį nukeliavo po lempom, laistau įmerkdama kelis kart ir viskas
cinde rašė:
Ant Geg 26, 2020 8:13 am
Tiesa pasakius negalvojau kad sia bulvyte sunku prazydinti :) gal tiesiog man pateko neuzsispyres augalas, nes zydi kasmet :) nieko ypatingo nedarau. Ziema, kai jau atsala orai laistau ypatingai retai, bulvytes pasirauksleja, bet per daug nepergyvenu, nes pamirkius jos ir vel ishsipucia. Pradedu laistyti dazniau kai pamatau kad lenda ziedeliai, siemet veliau - geguze, o siaip apie balandi jau bunda :) sia ziema ji stovejo ant pietines palanges, o vasara jei ne balkone tai ant rytines.
Negaliu atsiminti ar ji keliauja su visom draugiskai i atvira pietrytini balkona vasaroti ar lieka ant rytines palanges, paziuresiu kita savaite kai jau leis orai kaip jai balkone. Bet man atrodo kad visur ji stovejus, kur man saudavo ten ir pastatydavau :D tikriausiai esminis momentas tai ramybes periodas ziema :)
kiele rašė:
Ant Geg 26, 2020 8:33 am
Gražūs žiedai ir pats augalas toks vešlus :)
O kada buvo persodinta ir kokiame substrate? O laistymas ypatingai retai, tai čia kartą per mėnesį, ar dažniau?
cinde rašė:
Ant Geg 26, 2020 8:54 am
dar nebuvo persodinta nuo isigijimo, gal jau ir reiktu :D kai nusipirkau taip keliavo i vazona ir viso gero.. o i ka ji pasodinta suzinosiu kai istrauksiu is vazono, nes nu jau tikrai labai senai ja turiu ir neatmenu. Bet pagal viska turetu buti smulkesnis substratas ir kiminuku kazkiek imaisyta, nes kitaip su mano retais laistymais neislauktu

kazkur taip ir gaunasi kad laistau kas menesi, ziuriu pagal bulves, jei jau visai susiraukslejusios tai mirkau, bet jei matau kad tik biski tai numoju ranka, ai veliau.. as prie pritinginciu :D
kaa rašė:
Ant Geg 26, 2020 11:08 am
Mano auga gerai, gauna tikrai daug saules, bet va ramybes neturi, nors kiek skaiciau tai ir nepraso.. Dabar jau balkone silktnamiuke
cinde rašė:
Ant Geg 26, 2020 11:52 am
Daug kur raso, kad reikia pamazinti laistyma ziema, bet neperdziovinti :)
zemuoge rašė:
Ant Geg 26, 2020 4:14 pm
Oi, oi, o mano žiemojo šaltai, prinokino naujas bulvytes ( kiek mažesnes už motinines) ir dabar vėl naujus ūglius leidžia, turbūt nežydės. Auga samanose.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
Aga
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:53 pm
Miestas: Kaunas

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Aga »

Pirma karta pas manė :
20210514_145152.jpg
20210514_145152.jpg (189.25 KiB) Peržiūrėta 1444 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1520
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Urze »

Bus įdomu sužinoti, kuo ji Jums kvepės, nes žmonės kiek skirtingai jos kvapą apibūdina.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 827
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė EvaJa »

Visiškas kokosų kvapas! Smart_ na, gal kiek su sunkesne nata

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1520
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Urze »

O va aš tų kokosų nei su žiburiu nerandu, nors ne kartą uosčiau. :D
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Aga
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:53 pm
Miestas: Kaunas

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Aga »

Urze rašė:
Pen Geg 14, 2021 2:08 pm
Bus įdomu sužinoti, kuo ji Jums kvepės, nes žmonės kiek skirtingai jos kvapą apibūdina.
Žinokite, nors dar pilnai neprasiskleidė tai prikišus nosi jaučiasi labai malonūs saldūs kokoso kvapas WOW_
Žiūrėsime kas bus kai išsiskleis žiedas Svil_

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 827
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė EvaJa »

Pauosčiau po gerų dviejų savaičių žydėjimo - kokoso nebelabai liko 😅 chameleoniškas kvapas sakyčiau

Vartotojo avataras
Aga
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:53 pm
Miestas: Kaunas

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Aga »

DSC05953.JPG
DSC05953.JPG (1.44 MiB) Peržiūrėta 1382 kartus(ų)
Kvapas pasakiškas liuks_
Tikrai kokosas... Saldūs kokosas Taip_ Taip_
Džiaugiuosi, kad turiu ši augala Plo_ Žiedeliai labai gražus ir įdomus ir kvapas man labai patinka.

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1520
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Urze »

Labai graži makro nuotrauka. liuks_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2404
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė MrGreen »

liuks_ gaila kvapo perduoti negalima per ekraną :)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 420
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:07 pm

Re: Maxillariella tenuifolia

Standartinė Kaa »

Labai graži nuotrauka liuks_ net ir nematai viso grožio kaip čia parodyta

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių