Lietuviški gegužraibiniai augalai 1

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Mestė

Re: Lietuviški gegužraibiniai augalai

Standartinė Mestė » 08 Sau 2014, 15:29

Ten iš neišartų vietų liko tik alksnynas su pereinamąją pelke, tai būtų per šlapia. Kiek skaičiau raud. knygoj tai tamsialapis skiautalūpis mėgsta atviras, sausa, gerai saulės šildomas vietas :geek: tas šlaitas tai atitinka, o gal galima parduotuvinės orchidėjų mikorizės pridėt?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Sau 2014, 16:45

Mestė rašė:mėgsta atviras, sausas, gerai saulės šildomas vietas
Toks apibūdinimas tinka ir smiltyninių šepetukų pievai, ir vanagių sąžalynams, ir plikoms pajūrio kopoms, ir dirvinių dobilų augimvietei, bet visos jos labai skiriasi tarpusavyje. Mikorizės gali bandyti vieniems dėti, kitiems ne ir žiūrėti, kas gaunasi. Pamaišyti neturėtų, bet klausimas, ar lietuviški gegužraibiniai sudaro simbiozę su tais grybais, kurie yra dedami į tą produktą. :think:

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 08 Sau 2014, 19:37

Grybo rūšies nerašo, o raudonojoj knygoj nieko apie grybo reikalingumą tamsialapiui skiautalūpiui irgi nerašo(prie kai kurių orchidėjų rašo "sudaro mikorizę su grybu") dar rašo, kad gerai auga vietose su pažeista velėna, gal reiktų tą vietą, kur sodinsiu orchidėjas apravėti(ne visą šlaitą, bet tik aplink orchidėjas? Karvių ganomam šlaite galvoju įveisti baltijinių gegūnių, o gal ir aukštųjų prisėt(bet skaičiau, kad jos labiau miškuose auga, ne pievose), o ir ta pieva kai nenušienauta būna aukšta... Dar viena, manau, tinkama vieta yra tarp mūsų ir kaimynės tvenkinių, bet ten ne laukinė pieva, o sėta, tai kažkaip nelabai natūraliai :think: .
Kita tinkama vieta būtų pieva prie žemapelkės, kurioje vasarą "ganosi" gervės ir stirnos, tik aš ten neinu, nes nabuvo ko, tai net nežinau kas ten per pieva ir ar ji apsėta kuo... Kita jos problema ta, kad ji ne mūsų, tai pievos apsaugos nebūtų, ir nieks nedraustų orchidėjų išarti, kas yra uždrausta su tais smėlingais ir karvių ganomu šlaitais :naughty:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 08 Sau 2014, 19:53

Platūs tavo, Mantai, užmojai. Tikiuosi, tu mums sakai tiesą, ir tuos augalus tikrai paėmei iš ariamos dirvos, tik, kad man nesueina galai. Orchidėjai užaugti reikia kartais ir kelių dešimtmečių, tai kaip ji ten augo toje ariamoje dirvoje, juk dirvą apdirba kiekvienais metais. :think:
O jeigu tu "gelbėji" iškasdamas iš kitur ir norėdamas susisodinti savo žemėje, tai anoks čia ir gelbėjimas. Tikiuosi tu suprasi mane teisingai.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 08 Sau 2014, 20:28

Ramsis rašė: Tikiuosi, tu mums sakai tiesą, ir tuos augalus tikrai paėmei iš ariamos dirvos, tik, kad man nesueina galai. Orchidėjai užaugti reikia kartais ir kelių dešimtmečių, tai kaip ji ten augo toje ariamoje dirvoje, juk dirvą apdirba kiekvienais metais. :think:
O jeigu tu "gelbėji" iškasdamas iš kitur ir norėdamas susisodinti savo žemėje, tai anoks čia ir gelbėjimas.
Aš jas iškasiau iš taip pat mums priklausančios žemės, kuri kažkada laaabai senai buvo numelioruota(o tokia pelkė dabar gal būtų... :cry: nors toj tarpinėj pelkėj jau kiminai auga )
ir buvo dirbama(jei išvis taip kada nors buvo) dar prieš mano prosenelei tenai gyvenant, nes kiek tėtis sakė, tenai buvo pievos, bet šovė į galvą gauti paramą ir viską suarti :doh:
Tai jos teoriškai visad buvo ir bus mūsų žemėj [taip.gif]
Dar labai norėčiau iš NET nusipirkti plačialapių klumpaičių ir pasodinti tam užpelkėjusiam miške, kažin patinka joms drėgmė ir tamsoka vieta?
Paskutinį kartą redagavo 1 Mestė. Iš viso redaguota 21 kartus.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 06 Kov 2014, 14:32

Šiandien visas orchidėjas išsikasiau iš darželio. Jau yra lendančių baltijinių gegūnių, o aukštosios net dvi lenda, o pernai tik vienas nudžiuvęs stiebukas buvo vazonėly :thumbsup:

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 06 Kov 2014, 16:59

o kodėl tu jas iškasei iš darž-elio :scratchheadyellow: :question:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 06 Kov 2014, 19:48

Jos visos auga atskiruose vazonėliuose, nepagalvokit, kad aš iškasiau gumbiukus ir numečiau ant žolės :lol: , O tuos vazonėlius gan gausiai apdėjau žemėm ir durpėm tai gumbiukai bendrai paėmus būtų apie 15-20cm po žeme, tai kol prasikaltų... o dar jei tiek per daug būtų buvę.... O ir sudėti vazonėliai buvo bile kaip, tik peržiemojimui :)

skiautalupis

Standartinė skiautalupis » 09 Kov 2014, 22:32

Mestė rašė:Jei jų laukia ne koks likimas ir tas sėklas nemokantys(aš apie save) gali išsaugot, tai aš mielai priglausčiau [taip.gif]
Dar šiek tiek paauginus greičiausiai teks persodinti į naują maitinamąją terpę. Operacija vėl gi reikalautų sterilių sąlygų, o indelis su sudygusiom gegūnėm tik vienas. Nelabai daug šansų, kad pirmą sykį persodinant pavyks neužkrėsti kokiu pelėsiu
Ramsis rašė:Ar čia gerai suprantu, kad užpuolė pelėsis :question:
Ne, čia stiklainio sienelės apsitaškę bulvėm ir bananais :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Kov 2014, 22:50

Sakyčiau tada gan viskas super. Kažkur interneto platybėse esu užtikęs maitinamosios terpės mišinius, jie parduodami sausi, vėliau tik reikia įpilti vandens ir paruošti pagal nurodytą instrukciją. Kaina nebuvo didelė, pasirinkimas buvo kelioms gegužraibinių augalų rūšims. Vis sakiau pabandysiu, bet taip ir neatrandu tam laiko.
Žinau, kad visiems mūsų laukinukams yra reikalingas stratifikacijos laikotarpis, tik tiksliai nepamenu kuriuo metu jis reikalingas, įtariu, kad bus po pirmojo perkėlimo į kitą maitinamąją terpę, ir manau patogu jį taikyti kartu su metų sezoniškumu.

skiautalupis

Standartinė skiautalupis » 09 Kov 2014, 23:09

Jei kam įdomus vietinių orchidėjų auginimas iš sėklų, vertėtų paskaityti:
http://www.lidaforsgarden.com/Orchids/engelsk.htm

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 17 Kov 2014, 23:06

Mestė rašė:Kad jau oras nelabai pavasariškas, tai ar gerai padariau susinešdamas orchidėjas namo, ar joms tas sniegas nėra pavojingas(daugumos pumpurėliai jau kyšo)?
jei jos žiemojo lauke, tai sunešdamas namo padarei blogai . Pamenu, kad gyreisi išsikasęs iš darželio-- nereik skubėt, nereik. Jei buvo labai baisu - užmeti dvigubą ar trigubą agroplėvelę... bet jei tai laukiniai augalai, tai jie geriausiai susitvarko, kai žmogus jiems nepadeda..
skiautalupis rašė:Aną pavasarį Olivijai buvau pažadėjęs parašyti, kaip seksis daiginti lietuviškų orchidėjų sėklas. ...........................
Kaip nebūtų keista, kai kas visgi kruta :)
oo, skiautalūpi, žingsnelis po žingsnelio :thumbsup: savrbu, kad entuziazmas neišblėstų :D
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 17 Kov 2014, 23:19

Olivija rašė:jei jos žiemojo lauke, tai sunešdamas namo padarei blogai . Pamenu, kad gyreisi išsikasęs iš darželio-- nereik skubėt, nereik. Jei buvo labai baisu - užmeti dvigubą ar trigubą agroplėvelę... bet jei tai laukiniai augalai, tai jie geriausiai susitvarko, kai žmogus jiems nepadeda.
Tai man jas į lauką vėl nešti? Gal geriau būtų pakišti po stalu, nes pas mus ledukais pabarsto dienomis, o pumpurai jau virš samanų. Plėvelės neturiu [Geda2] . Gal tinka ir paprastas plastikinis vazonas ar kartoninė dėžė? Ir jas dengti tik naktimis, nes dienomis būna šioks toks +?

skiautalupis

Standartinė skiautalupis » 19 Geg 2014, 20:35

Jau žydi ir šiaurinėje Lietuvos dalyje :)
Prikabinti failai
IMG_9281 copy.jpg
Orchis militaris
IMG_9281 copy.jpg (122.16 KiB) Peržiūrėta 4994 kartus(ų)
IMG_9279.JPG
Orchis morio
IMG_9279.JPG (210.49 KiB) Peržiūrėta 4994 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 19 Geg 2014, 20:48

:OMG: :OMG: :OMG: :heartsfade: O mano jau irgi kelia kotelius :D
O. morio aplamai gal gražiausia Lietuviška orchidėja, o čia dar ir alba :heartsfade:
Paskutinį kartą redagavo 1 Mestė. Iš viso redaguota 25 kartus.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių