LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Čia rasite visą informaciją kaip tapti draugijos nariu, apie LOD veiklą, tikslus

Moderators: Urze, Ramsis

Post Reply
User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

Žurnalo straispnių suvestinė - čia rasite išvardintus visus straipsnius, taip pat galėsite išsifiltruoti pagal dominančią orchidėjų grupę arba temą.

MrGreen wrote:
Wed Nov 06, 2013 6:36 pm
Paskutinis šių metų žurnalo numeris LOD parduotuvėlėje. Kas neturi prenumeratos, bet norite žurnalą įsigyti, rašykite Ramsiui į až.
Labai laukiam atsiliepimų, pastabų, tik Jūsų dėka šis žurnalas gali tobulėti ir toliau gyvuoti.
Turinys
Mitai apie orchidėjas
Penktoji jubiliejinė „Augalų labirintų“ paroda
Tartu universiteto botanikos sodo oranžerijos: rojaus kampelis žemėje
Linksmos istorijos iš mūsų gyvenimo
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Sujungiame du pasaulius – orchidariumas ir akvariumas
Plectrelminthus caudatus
Naujojo pasaulio gražuolės (II dalis)
Brassavola cucullata
Safyrinių žiedų savininkė
Lietuvos gegužraibiniai
Kodėl taip yra?
Bulhophyllum longissimum
Phalaenopsis gentis (II dalis)
Brassia gireoudiana
Attachments
n14.jpg
n14.jpg (48.16 KiB) Viewed 7368 times

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

agnicc wrote:
Thu Nov 14, 2013 12:06 pm
Maloni šventė šiandieną- žurnalas jau atkeliavo! Laaabai įdomus, o jau nuotraukų grožybių grožybė !
"Naujojo pasaulio gražuolės"- taip išsamiai viskas išdėstyta -tiesiog super ! :thumbsup:
Didžiulis AČIŪ leidėjams, vis nustebinate naujovėmis ! [saunu]
misterija wrote:
Mon Nov 18, 2013 10:50 am
Mestė wrote:Nežinau, kur klausti, tai klausiu čia. Tik dėl įdomumo, ar viršelio nuotrauka būtinai turi būti augintojo, ar tinka pavyzdžiui laukinių lietuviškų ,ar iš botanikos sodų orchidėjos?
nuotraukos yra renkamos iš Pagyrų temos, o ten giriamės savo pražydintom.
toliau seka augintojo aprašymas apie tą augalą, asmeninė patirtis ir pan.
Ramsis wrote:
Mon Nov 18, 2013 6:02 pm
Labai atsiprašau, kad neatsakiau. Taip, vilniečiams dabar būtų patogiau kreiptis pas Kaa, tačiau jeigu netinka, galim atsiųsti paštu, tik nepamirškit, kad prie žurnalo kainos prisidės 3 Lt už pašto išlaidas.
Kaune galite ieškoti pas mane, pas MrGreen, pas Mozaiką, pas Kaštonę, pas Dalytę. arba irgi paštu ( kreipkitės pas mane )
Tina* wrote:
Fri Nov 22, 2013 4:00 pm
O man sikart zurnaliukas toks truputi issikvepes. :oops: Labiausiai patiko straipsnis apie Lietuvos geguzraibiniu globa ir issaugojima. Prenumerata zinoma pratesiau, nes zurnalas visad labai laukiamas :)

Tiesa dar labai idomus straipsnis apie orchidariuma-akvariuma.

Ir buvo smagu pazinti zuzla :)
MrGreen wrote:
Fri Nov 22, 2013 5:00 pm
Tina, papasakok ko trūko ar kas nepatiko, nes jei nežinosim, nebus kur stengtis kažką pataisyti. :smartass:
Meri wrote:
Fri Nov 22, 2013 5:08 pm
Tina*, kažkurioje temoje mačiau kvietimą rašyti straipsnius, manau dar tas pasiūlymas galioja, juk ne žurnalistai į žurnalą rašo, o mes, paprasti augintojai, kurie net botaninių terminų dažnai gerai nežinom. Tad prašom nesibranginti ir prisijungti, pasidalinti savo patirtimi.
Ir visus mielai prašom. Darykim savo žurnalą įdomiu [taip.gif]
Tina* wrote:
Fri Nov 22, 2013 5:22 pm
Nebuvo kas nepatiko, tiesiog pries tai buve numeriai galbut man buvo daugiau aktualus - ryte juos surijau :D o si tiesiog perskaiciau.

Meri, as ir pati zinau, kad kiekvienas parasytas straipsnis yra labai vertingas, ypac tas, kuriame yra perteikta augintojo patirtis, o ne tik verstine informacija. Tokios info niekur kitur nerasi. O kai turesiu apie ka pasisakyti pati - tai ir pasisakysiu. :D Kolkas nesijauciu verta zurnalo puslapiu su sava patirtimi.

Siaip turiu visus zurnaliuku numerius pasidejusi garbingoj vietoj :)
uranija wrote:
Fri Nov 22, 2013 5:31 pm
Man labiausiai patiko Ramūno straipsnis apie vyžūnes.. esu perskaičiusi visas čia esančias temas apie jas ir šiaip pasiskaičiusi, bet vistiek dar atradau naudingų patarimų :thumbupleft:
Tina* wrote:
Fri Nov 22, 2013 5:34 pm
As noreciau tokiu ilgu ir issamiu straipsniu apie phalaenopsius.

Vyzunems esu visai abejinga :oops:
Tina* wrote:
Fri Nov 22, 2013 5:42 pm
Ir dar siandien pabusiu bjauri :D mano manymu nereiketu eikvot brangiu zurnaliuko puslapiu tokiems piesinukams kaip 19 psl. - jau geriau dar vienas straipsniukas :) Galima patalpinti kur kas mazesni varianta. Man labai primine viena dalyka sis atvejis. Kai mokiaus universitete ir rasydavau darbus, pritrukus informacijos daznai taip darydavom, kad uzpildyt puslapi. Tai man pamacius toki paveiksla iskart iskilo asociacijos su anuo ivykiu.

Tikrai nieko nenoriu izeisti ir labai vertinu rasanciu zmoniu darba. Tiesiog issakiau pastabas, kuriu prasete.
MrGreen wrote:
Fri Nov 22, 2013 11:57 pm
Tina visai tu ne bjauri :lol: [Baksnoju] reikia tokių diskusijų ir nuomių. Aišku niekada neįtiks visiems žurnalas, nes vieniems įdomios temos, kitiems neįdomios visai. Net ir dėl to pačio užpildymo, vieni nori, kad būtų kuo daugiau įvairių straipsnių, kiti sako, kad reikia didesnių foto, nes negalima matyti smulkmenų fotografijose, na o šiuo konkrečiu atveju žiedas buvo per visą lapą, nes norėta, kad visiems būtų aiški žiedo sandara, ateityje bus straipsnių apie orchidėjų auginimą iš sėklų, todėl to prireiks :) Tenka laviruoti tarp visų nuomonių ir pasisakymų, nes be skaitytojų nebus ir žurnalo.

Tiesa, visi norintys prisidėti prie žurnalo gali rašyti savo pasiūlymus man į až, straipsniai taip pat laukiami įvairiomis temomis, nebijokit rašyti ;)
Ramsis wrote:
Sat Nov 23, 2013 1:42 pm
O aš tai labiausiai bijau to, kad skaitytojai netaptų tiesiog vartotojai. Kad nebūtų taip: "nu, nu aš sumokėjau pinigus o dabar jau jūs pašokinėkit". Todėl Tina, protinga ir pagrįsta kritika yra visada laukiama :thumbupleft: . Ypač laukiam pastabų, kitokios nuomonės, kitokios patirties pastebėjimų, patiems straipsniams, ir juose pateiktai informacijai, nes tik tada supranti, kad tą straipsnį skaitė, kad jis yra aptarinėjamas, ir kad darbas įdėtas į jį, neliko užmarštyje.
Šaunuoliai, kad reaguojat, kad atsiliepiat, kad pasisakot. Ir dar šaunuoliai, kad kritiką mokat išsakyti protingai ir civilizuotai, tokiu būdu neatimat noro stengtis, o kaip tik verčiate pasitempti.
Tikrai nepažadam, kad viskas bus tobula, juk tokie mes ir rašytojai, tačiau stengiamės visada.
migles wrote:
Sat Nov 23, 2013 3:20 pm
Ačiū už žurnalą :D Ypatingai mano manymu vertingas straipsnio tęsinys apie Pragmipedium, o ir tas piešinys man patiko, nors ir per visą puslapį, bet už tai žiedo sandara jau visam laikui išlieka atmintyje. Įdomu buvo paskaityti tęsinį apie Phaleonopsis gentį, nes man asmeniškai tai aktuali tema. Taip pat sužinoti apie Lietuvos gegužraibinius. Aktuali praktiška tema Vanda coerulea, patiko tai, kad straipsnio autorė dalinasi savo praktine patirtimi. Žinosiu, kur būnant Estijoje užsukti pasižiūrėti orchidėjų. Vienu žodžiu puikus numeris ir džiugu, kad yra iniciatyvių žmonių, kurie imasi tokio darbo, kad galėtume skaityti lietuvišką žurnalą apie orchidėjas, plėsti savo akiratį. Nors internete galima labai daug ką paskaityti ir kitomis kalbomis, bet man asmeniškai labai smagu dar papildomai paskaityti ir knygą apie orchidėjas, ir specialų žurnalą.
Eliss wrote:
Sat Nov 23, 2013 4:38 pm
Žinant, kad ne žurnalistai rašo straipsnius, žiūriu daug atlaidžiau. Tas man ir patinka, kad aprašoma augintojų patirtis, kas ir kaip, man, asmeniškai, nebūtina visa detali informacija apie šeimas, gentis, klases. Užtenka ir pagrindinių dalykų, žinoti ar augs augalas pas mane, kaip prižiūrėti.
Kad nuotraukos per visą puslapį, man irgi netrukdo, juk ne visas žurnalas, tiesiog gražu pažiūrėt :) Šįkart ir man patiko straipsnelis apie gegužraibinius, labai jau įdomiai parašyta :) Gerai, kad ne tik yra straipsnių apie augintojų patirtį, bet ir šiaip, kas darosi orchidėjų pasaulyje.
Tina* wrote:
Tue Feb 11, 2014 5:48 pm
Kada žada pasirodyti pirmasis šių metų numeris? :)
Ramsis wrote:
Tue Feb 11, 2014 6:03 pm
Jau spaustuvėje. Manau kad kitą savaitę jau tikrai gausite.Šiokios tokios problemos būtent ir buvo dėl tos pačios spaustuvės.

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Fri Feb 14, 2014 5:14 pm
Naujas žurnalo numeris jau pasirodė :) prenumeratoriams žurnalas bus išsiųstas artimiausiu metu.
Turinys
Jeigu pasiklysti, tai tik Prahoje
Linksmos istorijos iš mūsų gyvenimo
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Orchidariumo užpildymas
Tinkami namai
Orchidėjų magija: sakmės ir mitai
Angraecum Veitchii
Erycina pusilla
Pleione maculata
Phalaenopsis tetraspis
‘C#1’
Sedirea japonica
Catasetum incurvum
Paphiopedilum sangii
Masdevallia civilis
Attachments
N_15.jpg
N_15.jpg (56.09 KiB) Viewed 7367 times

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

Ramsis wrote:
Mon Feb 17, 2014 6:38 pm
Kaip ir rašiau ankstesnėje žinutėje, žurnalas šiandien buvo išsiųstas. Supakuotas kaip visada, tačiau vistiek dažniau patikrinkit pašto dėžutes, tokiu nenuspėjamu oru, gali jis ir sudrėgti. Taip pat laukiame Jūsų pastabų ir komentarų šioje temoje.
FUJI wrote:
Thu Feb 20, 2014 8:20 am
Kažkaip niekas nesigiria, bet aš jau gavau :D , ir veidų matytų.... :lol:
Tina* wrote:
Thu Feb 20, 2014 8:44 am
Gavom gavom :D

Aisku iskart puoliau skaityt apie orchidariuma. Labai puikus straipsnis :thumbsup: sukele daug minciu pamastymui.
nolina wrote:
Thu Feb 20, 2014 12:14 pm
Jau vakar atkeliavo, bet palikau savaitgaliui pasimėgauti :) tik perverčiau ir kryžiažodį išsprendžiau :smartass: :D
zemaiteki wrote:
Fri Feb 21, 2014 8:43 am
Ir aš gavau :w00t: daug puikių straipsnių. Jau pusę perskaičiau :thumbsup:
Urze wrote:
Fri Feb 21, 2014 10:14 pm
Man šįkart pirma mintis verčiant žurnalą buvo "Bet kokios gražios nuotraukos!". Nors jos visada gražios, bet šįkart kažko labai įstrigo. :)
agnicc wrote:
Sat Feb 22, 2014 9:56 am
Smagu buvo skaityti nuotykius Prahoje, maloniai nustebino naujiena žurnale- kryžiažodis ,
asmeniškai man - labai aiškus, konkretus, naudingas- tikrai puikus straipsnis apie orchidariumo užpildymą( nors jo ir neturiu) - ačiū autorei už puikų informacijos išdėstymą [10balu] !
25 puslapyje Sedireja japonica foto - įstabi - galėjo būti žurnalo viršeliu :)
Pritariu Urzei, foto gražios, ir jų galėtų būti dar daugiau , ir pats žurnalas jau galėtų būti dvigubai storesnis :D :D
samana wrote:
Sat Feb 22, 2014 2:56 pm
Žurnalą ir aš gavau, tai mano pirmasis skaitytas Orchidėjos žurnalas :shock: , su nekantrumu jo laukiau ir perskaičiau per vieną popietę. Pritariu, kad nuotraukos tikrai nuostabios, o ir visi straipsniai išsamūs ir lengvai suprantami. Tik visų forumiečių dėka, kurie pasisakė apie Sedirea japonica ji jau keliauja pas mane, o žurnale rastas straipsnis apie ją iš vis sužavėjo. Ačiū Jums :thumbsup:
samana wrote:
Tue Feb 25, 2014 3:38 pm
Urze wrote:Samana, galima įsigyti ir ankstesnių žurnalo numerių, jei patiko. :)
Seminaro metu tikrai taip ir padarysiu [taip.gif]
Tina* wrote:
Fri Feb 28, 2014 5:23 pm
Dar iš šio numerio norėčiau pagirti straipsnį "Tinkamai namai". Išties labai naudingas. Viskas aiškiai, trumpai, be jokių lyrinių nukrypimų.

Taip pat buvo įdomu skaityti apie sederea ir catasetum.
cinamonas wrote:
Sat Mar 01, 2014 2:01 pm
Patiko paskutiniame žurnale orchidėjininkų kelionės įspūdžiai-orchidėjų medžioklės Prahoje-botanikos soduose [taip.gif]
Patiko pašnekėsio su italu -orchidėjų augintoju dialogo aprašymas...
Nejaugi Lietuvoje-botanikos soduose nėra orchidariumų?Norėtusi dialogo su botanikais ir kt.profais, kurie augina-dirba prie orchidėjų auginimo, dauginimo ir t.t.
Gražus AČIŪ orchidėjininkų draugijai ir orchidėjų mylėtojams už darbą... :)

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Sat May 24, 2014 10:22 pm
Naujas žurnalo numeris :)
T u r i n y s
Įdomybės iš orchidėjų pasaulio
Orchidėjų magija: sakmės ir mitai II
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Orchidariumas debesų miškų orchidėjoms
Dendrobium bellatulum
Latouria sekcijos dendrobiai
Paphiopedilum tranlienianum
Zygopetalum
Mano meilė – Neofinetia falcata,
kuri jau visai ir nebe Neofinetia
Neofinetia falcata x Papilionanthe teres
Oeoniella polystachys
Brassolaeliocattleya Chia Lin
Trichopilia marginata
Attachments
N16.jpg
N16.jpg (49.04 KiB) Viewed 7366 times

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

agnicc wrote:
Wed May 28, 2014 9:43 am
Negaliu sulaikyt komplimentų žurnalo redaktoriams !Tiesiog žurnalas labai labai labai :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Spėjau ant greičio tik perversti puslapius šį rytą gavus-tai kaip balzamas širdžiai :heartsfade: -jau nuotraukų grožis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 x [10balu]
Urze wrote:
Wed May 28, 2014 9:54 am
Ėėė, kaip jau gerai Agnicc, jau žurnalą gavo! Aš irgi labai laukiu, kada jis pateks į mano rankas. [taip.gif]
mumrikas wrote:
Wed May 28, 2014 9:56 am
Dar geriau tiems, kas į parodą Rygoj važiavo [Cha]
Tina* wrote:
Wed May 28, 2014 10:00 am
Jau avrtau zurnaliuka. Labai smagu ir netiketa buvo ji gauti sikart, nes buvau visai pamirsus prenumerata :) Kai perskaitysiu - butinai parasysiu komentaru.
Urze wrote:
Wed May 28, 2014 10:34 am
O tai gal jau žurnalas ir Vilnių pasiekęs kartu su parodos lankytojais?
marlena wrote:
Wed May 28, 2014 1:09 pm
Žurnalas pasiekė ir mane, tik dar neturėjau kada išpakuoti. Geriausias dalykas, nutikęs šiandien :thumbsup:
VIINA wrote:
Wed May 28, 2014 5:24 pm
Žurnalas tikrai labai labai :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Ramsis wrote:
Wed May 28, 2014 11:18 pm
Aš labai atsiprašau, kad neparašiau kiekvienam į AŽ kad žurnalą išsiunčiau, ne gana to, kad kiek susijaukė darbo reikalai, tai dar ir klaviatūra užsilenkė, tik dabar naują įsigijau.

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Mon Aug 11, 2014 7:50 pm
Kaip visada, ačiū visiems rašiusiems, ir kitaip prisidėjusiems prie žurnalo kūrimo :thumbupleft: Pastabos, kritika ir pan. (į až arba šioje temoje) visada labai gerai ;)

T u r i n y s
Žali horizontai
Rygos paroda 2014
Röllke Orchideen
Išvyka į pelkes
Šliaužiančioji sidabriukė
Spinduliuojanti orchidėja
Iš apačios į viršų...
Šaknys
Dalinti ar nedalinti – štai kur klausimas
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Pamestas Veneros batelis
Vėjų orchidėjos
Phalaenopsis lueddemanniana
Jumellea
gentis. Jumellea anjouanensis
Karaliaus Džulijano šalies orchidėjos IV. Angraecum equitans
Trichopilia hennisiana
Odontoglossum praestans


Prenumeratorius žurnalas pasieks artimiausiu metu.
Attachments
17.jpg
17.jpg (53.19 KiB) Viewed 7366 times

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Fri Dec 19, 2014 4:58 pm
Paskutinis šių metų žurnalo "Orchidėjos" numeris.

Turinys

Žali horizontai
Orchidėjų auginimas Writhlington mokykloje
Gegūnių sodyba
Šiek tiek biologijos: Odė lūpai
Apie orchidėjų akis
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Promenaea - žavinga Brazilijos miškų brangenybė
Catasetum schunkei
Karaliaus Džulijano šalies orchidėjos V. Angraecum bicallosum
Dendrobium delacourii

Kukurūzinis saldainis - Mediocalcar
Oncidium fuscatum

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

Meri wrote:
Fri Jan 23, 2015 10:36 am
Išduokite paslaptį, o apie ką dar, be odontoglosumų, bus?
Gal kas apie vandas?

Ir aplamai, juk tikriausiai galima prašyti vieno ar kito straipsnio apie norimus augalus, drąsiau orchidėjų mylėtojai [taip.gif] , bandome rašyti, kas ką domina :heartsfade: ir tegu redaktoriai pildo norus :heartsfade:
Ramsis wrote:
Fri Jan 23, 2015 6:43 pm
Turinys jau dėliojamas, kiek plačiau apie jį MrGreen gali parašyti. O aš tai labiausiai laukiu straipsnio apie viršelio Cattleya. Kadangi pats labai esu šališkas šiems augalams, todėl domina kaip jas augina kiti. Iš visos sužinotos informacijos paskui gali atsirinkti kas tau labiau prie širdies. :)
Ramsis wrote:
Mon Jan 26, 2015 7:34 pm
Peržvelgiau nuotraukas kurias ruošiam šiam žurnalui.
Galiu maždaug pasakyti, apie ką bus straipsniai:
apie vieną orchidėjų fermą Havajuose, straipsnis apie orchidėjų gumbus, straipsnis apie lūpragę, straipsnis Odontoglossum wyattianum, straipsnis apie Restrepia brachypus, straipsnis apie Encyclia adenocaula, be abejo interviu iš vieno augintojo, straipsnis apie nesėkmes auginant orchidėjas ir dar keletas.
Žodžiu turėtų būti labai neblogai, tad jeigu dar galutinai nenusprendėte dėl prenumeratos pats laikas tai padaryti.
Urze wrote:
Fri Jan 30, 2015 10:02 pm
Bus apie orchidėjų ūkį Havajuose? :w00t: Man jie atrodo kaip tikras augalų ir gyvūnų rojus, tropinėm orchidėjom irgi turėtų būti pats tas ten augti. Ir apie šitą adenocaula straipsnis bus?! :w00t: Kažko labai nekantru pasidarė laukt naujojo žurnalo numerio. :D Gerai prenumeratoriams - juos pirmuosius žurnalas pasiekia.
Murfika, ką Tu nusprendei šiuo klausimu?

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Thu Feb 26, 2015 9:58 am
Pirmasis šių metų numeris jau atspausdintas :D Apačioje matyti kokios temos apžvelgiamos žurnale.
Turinys
„Olomana“ orchidėjų ūkis

Paphiopedilum rungsuriyanum,
Paphiopedilum josianae

Naikinimo abėcėlė

Sodinkime Pleione

Iš apačios į viršų...
Orchidėjų gumbai

Dažniausiai pasitaikančios orchidėjų
virusinės ligos

Pakalbinkime orchidėjų augintojus...

Restrepia brachypus

Hibridinė katlėja ant palangės

Odontoglossum wyattianum

Žvaigždė iš Meksikos

Cymbidium devonianum

Stanhopea connata

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

Murfika wrote:
Wed Mar 04, 2015 9:28 pm
Tai kad kaip visada, taip laukiamas, prie ko čia kabinėsies. Puikūs straipnsiai apie gumbus ir virusus (tik daugeliui praktikoje sužinoti, ar apskritai virusų mūsų augalai turi, nepavyks).
Aš kadangi esu labai žalia, man patinka straipsniai, apibendrinantys ką nors. Pamenu labai patikusį apie lapų sandarą (ar ne raibuolių?). O gumbus aš ypač mėgstu, net augalus pagal juos renkuosi.
Baisiai prajuokino Gustinos naikinimo abėcėlė.
Pleione persodinimo pamoka :thumbsup:
Ar yra kuriam žurnale apie tvirtinimą prie bloko ar persodinimo?
Turiu tik pastabą dėl fotografijų, paveikslėlių. Manau, ateityje būtų verta atsisakyti ir tų vos vos kelių neryškių (dėl pačio fotografavimo specifikos) ir per mažos raiškos, kuomet jau išlenda pikseliai (dažniausiai tai skolinti piešiniai iš interneto). Nes beveik absoliuti dauguma foto nuostabios, o koks įsimaišęs blūriukas gali kiek gadinti bendrą vaizdą.
Bet gal daugiau tai niekam nekliūna. Aš tiesiog su tokiais dalykais dirbu..

Ir dar... žurnalas per ... PLONAS!!! :D

Su nekantrumu lauksiu sekančio.
Dabar einu perskaitysiu darsyk.
VIINA wrote:
Thu Mar 05, 2015 2:20 pm
Man žurnalas taip pat labai labai patiko.Galiu tik pritarti Murfikai-nėr prie ko kabinėtis.Tik galėtų būt storesnis......storesnis.Labai dėkoju visiems prisidėjusiems prie jo kūrimo ir lauksim sekančio numerio. :)

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Thu May 14, 2015 9:47 pm
Jubiliejinis 20tas žurnalo numeris jau baigtas :thumbsup: Apačioje turinys, prenumeratoriai žurnalą gaus artimiausiu metu :D

T u r i n y s

Frankfurto dienoraštis 2015

Orchidėjų priešai

Orchidėjos kitaip

Už ir prieš – kompleksiniai Paphiopedilum hibridai

Mėlynas falenopsių kraujas

Iš apačios į viršų...
Orchidėjų lapai

Pakalbinkime orchidėjų augintojus...

Brassolaeliocattleya Momilani Rainbow ‘The Gypsy’

Dendrobium antennatum

Masdevallia amanda
Murfika wrote:
Fri May 22, 2015 8:25 am
Puikus numeris!
Labai issamus straipsnis apie kelione i paroda. Jau teks stot i LOD, kad ir as galeciau tokia idomia veikla uzsiimti.
Ir vel fainas apibendrinantis straipsnis. Apie lapus.
Visad su nekantrumu laukiu interviu augintojais.
Bet sikart zurnalas man pasirode DAR plonesnis :lol:
Edita D. wrote:
Fri May 22, 2015 10:12 am
gavom gavom :) matyt dar visi susikaupę skaitom :D
informatyvus numeris (bent jau sau radau reikiamos info).
O jau kelionė į parodą kaip viliojančiai aprašyta! ech...
Eliss wrote:
Fri May 22, 2015 3:09 pm
Ir man kelionės aprašymas patiko, jau taip informatyviai, vos ne gidas :) sakyčiau, šio numerio " vinis" :)
doo wrote:
Fri May 22, 2015 6:42 pm
Žurnalas patiko, laaaabai greitai buvo perskaitytas :)
Smagus ir detalus straipsnis apie kelionę į "Frankfurtą".
Naudingos informacijos sau radau skaitydama straipsnius "Orchidėjų lapai" ir "Orchidėjų priešai", vienok pastarasis labai panašus į ankstesniame numeryje pasakotą "Orchidėjų naikinimo abėcėlę" (berods taip vadinosi).
Tikiuosi sulaukti išsamaus Ramūno Pileičiko straipsnio apie orchidėjų kolekcionavimo ligos etapus.....viliuosi, remisijos etapas egzistuoja.... :lol:
Nudžiugino ir kokybiškesnis žurnalo viršelis!

Smagu, kad esate ir džiuginate, dėkoju :clap:
Tina* wrote:
Wed Sep 16, 2015 10:01 pm
Koks siurprizas buvo lietinga vakara pasto dezuteje rasti zurnaliuka :thumbsup: Tikrai nesitikejau, maniau jis dar tyliai kuriamas :)
MrGreen wrote:
Wed Sep 16, 2015 10:34 pm
Smagu girdėti. Kaip visada laukiame atsiliepimų ir gerų, ir blogų, kas patiko ar nepatiko, gal ko trūksta? Kokių temų norėtumėte ateityje ir panašiai. Padėkite mums tobulėti :)
Beje, jei turite kokių nors minčių, pasiūlymų, ar norite kažkaip prisidėti prie žurnalo kūrimo, savo pasiūlymus rašykite čia arba į až :smartass:
Turinys
Europos dėmesio centre – orchidėjos
Laukinių beieškant
Kiaušininė dviguonė. Netikėta staigmena
Austrijos Alpėse
Kava orchidėjų apsupty
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Iš apačios į viršų... Orchidėjų žiedai
Didžiažiedžių katlėjų žydėjimo kalendorius
Katlėjos persodinimas
Lepanthes telipogoniflora
Cattleya grandis
Coryanthes macrantha
Oeceoclades saundersiana
Phragmipedium humboldti
i jau nėra nomen nudum
Mitai apie orchidejas
mam wrote:
Thu Sep 17, 2015 7:32 pm
labai ačiū, kaip visad labai malonu perskaityti žurnalą. Tik gaila, kad plonytis. Dar labai prašau straipsnelio apie Coryanthes autorės pasidalinti forume, kaip auginat. Aš irgi jau du mėnesius bandau prisijaukinti
doo wrote:
Tue Sep 22, 2015 8:03 pm
Žurnalas buvo maloni staigmena :)
Puikūs sraipsniukai apie katlėjas. Būtent jomis dabar domiuosi labiausiai, tad pataikyta į dešimtuką :thumbsup:
Murfika wrote:
Sun Oct 11, 2015 8:51 am
Su tom katlėjom- kaip pirštu į akį. Aš irgi kažkaip jomis ypač susidomėjau Labai malonus viršelis! Puikios nuotraukos. Straipsniai, kaip visad- įdomūs, net jei ir viena ar kita orchidėja kol kas nedomina.
Kryžiažodis- :thumbupleft:
MrGreen wrote:
Thu Dec 24, 2015 9:08 am
22 žurnalo turinys:
Augalų labirintai
Paroda iš kitos pusės
Konkurso „Gražiausia lietuviškos orchidėjos fotografija“ nugalėtojai
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Orchidėjų vardai
Prosthechea mariae
Nusileidę iš dangaus, arba ateiviai ir čia prikišo pirštus
Kalėdinės orchidėjos
Išsipildžiusi mažoji svajonė
Madagaskaro orchidėjos
Angraecum sesquipedale
Dendrobium lindleyi
Nuostabusis drugelis
Nacionalinė Kosta Rikos gėlė
Odontoglossum tripudians
Pleione. Sezono pabaiga
VIINA wrote:
Tue Dec 29, 2015 3:36 pm
Šiandien gavau kalendorių 2016m.O jau koks gražus,spalvingas,labai gražios nuotraukos!Didelis didelis ačiū Ramūnui,bei visiems,kurie prisidėjo prie tokio grožio kūrimo :thumbsup: Gražių ,šviesių,na ir žinoma gėlėtų ateinančių Naujų metų!
Tina* wrote:
Thu Jan 21, 2016 10:00 pm
Siam numery idomu buvo paskaityti apie ateivius primenancias orchidejas. Taip pat puikus straipsniai apie psychopsis ir Guarianthe Skinneri. O noru sarasiuke atsidure Angraecum sesquipedale :D Nekantriai laukiu naujo zurnaliuko :)
MrGreen wrote:
Wed Feb 10, 2016 10:53 pm
Turinys
3 Olandijos orchidėjų „fabrikas“
5 Orchidariumo žalumynai
7 Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
12 Bulbophyllum echinolabium
13 Acianthera melanochthoda
15 Naktimis kvepianti paukštė
16 Daugiaveidis Paphiopedilum lowii
19 Encyclia tampensis
21 Cattleya lueddemanniana
23 Ponthieva maculata
24 Ponerorchis
27 Apie blandis
31 Panarica prismatocarpa


Image (Paspaudus paveiksliukas pasididina)
Tina* wrote:
Thu Feb 18, 2016 3:48 pm
Jau perskaiciau puse zurnaliuko ir asmeniskai man sio numerio straipsniu straipsnis 'Orchidariumo žalumynai'. Aciu Gustinai [saunu] Kiek ideju galvoje atsirado, net vietoj netveriu :D Taip pat buvo labai idomu paskaityti apie mano medziota ir niekaip negauta pirkti Acianthera melanochthoda. Gal si uzsakymu sezona sekme ir man nusisypsos. Rasaus visu eiliu pirmu numeriu :lol: Ir dar be galo suzavejo BL Yellow Bird. Aisku, kad noriu :D
Eliss wrote:
Thu Feb 18, 2016 7:32 pm
Man irgi straipsnis apie žalumynus aktualus buvo. Ir Murfika įdomiai aprašė savo paukštę :) Mozaikos užkratas jau pasklido, reik man augaliuko [taip.gif]
VIINA wrote:
Fri Feb 19, 2016 12:51 pm
Labai smagiai perskaičiau žurnaliuką :) Po skaitymo tik pailgėjo norų sąrašas.Jau labai labai patiko Murfikos kvepianti gražuolė(nors ir nelabai nori su manim draugaut katlėjų giminės atstovės,bet matyt reikės vėl bandyt ieškot ).Taip pat labai daug gerų įdėjų ir minčių apie orchidariumo žalumynus . Ačiū Gustinai.Taip pat didelis ačiū Ramūnui už rūpestį,gaunant žurnalą :thumbupleft: Lauksim kito numerio.
kicia wrote:
Sat Feb 20, 2016 4:35 pm
Ačiū už žurnaliuką :heartsfade: pirmieji jį įvertino ir peržiūrėjo vaikai [Geda2] po to jau kliuvo man- labai patiko. Lauksime sekančio :roll:
Salaite wrote:
Mon Feb 22, 2016 11:06 pm
puikus numeris, geras virselis, smagu paskaityti, dekui uz gera vertima mano rasliavai :thumbupleft:
kaa wrote:
Thu Mar 03, 2016 8:23 am
Vilniečių dėmesiui -nuo kovo 7 d. galėsiu paduoti žurnalų centre, Gedimino pr.
Ramsis wrote:
Tue Apr 05, 2016 8:47 pm
žurnale pradėjome naują rubriką. Rubrikos pavadinimas "Augintojai rekomenduoja". Čia planuojame aprašyti augalus, kurie namuose labai lengvai auginami ir puikiai žydi neįdėjus beveik jokių pastangų. Labai dažnai pirmas augalo įvertinimas būna klaidingas, galbūt tam įtakos turi sudėtingas pavadinimas, apskritai visai genčiai būdingas lepumas, ar dar kitokios priežastys. Tačiau įsigijus augalą, paaiškėja kad jis išskirtinai paprastas auginti, lengvai pražysta, nėra reiklus ypatingoms sąlygoms. Tai va apie tokius augalus ir norime papasakoti. Kadangi su tokiais augalais viskas paprasta, o paklausus augintojo kaip jį augina, dažnas atsakymas būna, kad nieko sudėtingo ir neįprasto, todėl tokių augalų aprašymas būtų trumpas ir labai konkretus. Kviečiame visus prisijungti prie šio projekto, juk ne retas turite tokių augalų. Šiai rubrikai tinka visi rūšiniai ir hibridiniai augalai, svarbu, kad būtų aiškus jo pavadinimas, juk neišeitų pvz. rekomenduoti augalo noID, nes kaip tada tokį įsigyti? Svarbu geros kokybės žydinčio augalo fotografija (idealu vertikali), bei iki 15 sakinių tekstas apie tą patį augalą. Tekste turėtų būti šiek tiek aprašymo, šiek tiek priežiūros ir dėl ko jį rekomenduojate. O galbūt atradote šio augalo auginimo sėkmės raktą, juo pasinaudojus ir kiti augintojai galėtų džiaugtis rekomenduojamo augalo žiedais. Kiekvienam atsiuntusiam straipsniuką ir foto, tas žurnalas kur bus atspausta rekomendacija - dovanų. Kviečiame prisijungti, juk tikrai žinome kad turite tokių orchidėjų,o ir laiko tas daug neatims, juk smagu turėti savo augalo rekomendaciją atspaustą žurnale. O mums padėsite žurnale surinkti daugiau informacijos apie nuostabias orchidėjas.

User avatar
LOD
Site Admin
Posts: 235
Joined: Tue Oct 20, 2020 12:21 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by LOD »

MrGreen wrote:
Sat May 21, 2016 7:14 am
Naujas žurnalo numeris jau pasirodė :) prenumeratoriams žurnalas bus išsiųstas artimiausiu metu. Laukiam pastabų, pasiūlymų, atsiliepimų.

TURINYS


3 Ką veikia mūsų kaimynai?
6 Tartu botanikos sodo paroda. Kovo 4-13 d.
9 Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
12 Vanduo
15 Žalia balta
19 Velykinė Dendrobium farmeri kekė
20 Bulbophyllum frostii
21 Aerangis Rob’s Angry Birds
22 Orchidėjų žiedų paslaptys
26 Apie aistrą, orchidėjas ir parfumeriją
28 Kada reikia persodinti orchidėjas?
29 Orchidėjų tręšimas
29 Perkam orchidėjas
30 Puošniosios orchidėjos ir absoliučiai nepuošnūs vazonėliai, su kuriais jas įsigyjame, arba: Kaip susikurti grožio oazę namuose
Murfika wrote:
Mon May 23, 2016 10:00 am
Kaip man patinka tas blizgus viršelis!
Ir smagu skaityti ilgus, išsamius straipsnius apie morkas, vandenį, parfumeriją ir kt.
Puikus numeris.
Ramsis wrote:
Mon May 23, 2016 9:28 pm
Tavo foto buvo puiki, blizgumas čia ne prie ko, atsiprašome tik už tai kad straipsnyje panaudojome ne tavo augalo foto bet Amisės, tiesiog taip gavosi, kad bedėliojant žurnalą keli puslapiai įgavo vienodą stilių.
O apie straipsnius,tai dėkavojam, tik nuogastaujam, kad tų pačių autorių straipsniai jau įgriso, norisi naujo vėjo. Mieli forumiečiai, prisijunkite prie jo kūrimo :pray:
Amise wrote:
Mon May 23, 2016 9:38 pm
O aš ir žiūriu žiūriu į tą Farmerį, nu lyg ir mano (paskui jau ir užrašą radau) :lol: Pirmąkart čiupinu žurnalą, tai labai patiko. Spausdinta ir lieka spausdinta, turi savo gyvasties. Reiks dabar su malonumu užsiimt skaitymu :smartass:
Murfika wrote:
Mon May 23, 2016 10:05 pm
O aš žiūriu žiūriu į tą nuotrauką, ir mąstau , ar man jau senatvinė demencija- nepamenu tokios nors tu ką. Bet paskui supratau. Labai gerai jis ten tinka.V velniškai panašus į manąjį :lol:
Tina* wrote:
Thu Jun 02, 2016 6:45 pm
Zurnaliukas man pasirode pavasariskai ''lengvas". Rimtas ir informatyvus straipsnis apie vandeni. Taip pat labai patiko straipsnis "Zalia balta". Aisku uzsimaniau to bananinio kvapnuolio. Labai grazi Jurgos M. ivadine pastraipa apie tai kaip gera tureti svajoniu. Netgi uzsimaniau uzsideti kaip citata po savo kolekcijos nuotrauku albumu internete :oops: Taip pat pritariu Andriaus nuomonei apie vazonus. Butent taip ir stengiuos islaikyt tvarkinga kolekcijos vaizda namuose. Vazoneliai neutralus, dramblio kaulo spalvos ir tik dvieju dizainu. Juk pirmu smuiku turi griezti augalas, o chaosas nevarginti akiu :)
Ramsis wrote:
Tue Aug 30, 2016 10:25 pm
25 žurnalas jau atspaustas. :!: Klausimas prenumeravusiems žurnalą, gal atvyksite į parodą ir galėsite žurnalą pasiimti ten, nereiks man siųsti. Laukiu AŽ iki penktadienio 09.02

T u r in y s
3 Lietuviškų orchidėjų takais
8 Orchidėjų paieška Kuboje
11 Orchidėjų paroda Čikagos botanikos sode 2016
13 Orchidėjų išsaugojimas su Philip Seaton
16 Temperatūra ir vėdinimas
19 Vazonai, vazonėliai
21 Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
24 Laelia milleri
25 Myrmecophilia thompsoniana arba Schomburgkia thomsoniana
26 Bulbophyllum nymphopolitanum
27 Cattleya luteola
29 Masdevallia bicolor
30 Žali horizontai
Ramsis wrote:
Thu Sep 01, 2016 9:05 pm
Įdedame vieną šio žurnalo straipsnį, jis labai tinka šiam priešparodiniam laikotarpiui. Gal jį perskaitę pasidarysite drąsesni ir prisijungsite prie parodos rengėjų ir dalyvių

Žali horizontai
Turiu Jums prisipažinti, kad gyvenimas pastaraisiais metais labai intensyvus – darbai veja darbus ir savo hobiui – orchidėjų auginimui – laiko lieka mažiau ir mažiau. Taip pat ir dalyvavimui Lietuvos orchidėjininkų draugijos veikloje.
Tačiau, kai draugijos narių buvo paprašyta parašyti kelis žodžius apie artėjančią parodą, nežiūrėdama į laiko trūkumą susimąsčiau. Laiko nėra, tačiau geras jausmas galvojant apie parodas paragino to laiko atrasti. Čia ir pabandysiu prisiminti, ką man reiškia augalų parodos.
„Žali horizontai“ 2010 m. gegužės pabaigoje buvo pirmoji LOD organizuota paroda, kurią aš aplankiau. Tuomet man tai buvo gražus renginys – daug įvairių augalų: ne tik orchidėjų, bet ir kaktusų, sukulentų, sanpaulijų, vabzdžiaėdžių; daug besišypsančių žmonių, paslaugiai paaiškinančių apie dominančius augalus; nedidukas kioskelis, kur augintojai dalinosi savo padaugintais augalais ir gera nuotaika. Grįžau iš Kauno (Raudondvario) pakilios nuotaikos ir kupina malonių įspūdžių. Turbūt šie jausmai ir pastūmėjo prisijungti prie LOD ir jau tą patį rudenį dalyvauti „Augalų labirintų“ parodoje Vilniuje. O tada jau ir įsibėgėjau...
Esu žmogus, kuris džiaugiasi dalyvaudamas projektuose. Ir ne tik darbe. Kažkuris mano vadovų prieš keletą metų man pasakė, kad esu projektų žmogus. Tuo metu sunkiai galėjau sutikti su šia mintimi. Tačiau, geriau pagalvojus, tai tikra tiesa. Juk visas mūsų gyvenimas yra nesibaigiantys projektai. Ir manau, kad dauguma mūsų jais džiaugiasi. Vaiko gimimas ir auginimas, naujo būsto įsigijimas, hobi – tai tik keli pavyzdžiai iš mūsų gyvenime nuolat vykstančių projektų. Kiekvienas didesnis ar mažesnis pokytis yra didesnis ar mažesnis mūsų asmeninis projektas.
Štai pažiūrėkim, kaip vystosi parodos projektas.
Pirmiausia grupelė entuziastų tariasi dėl projekto tikslo – parodos temos.
Susitariama dėl parodos vietos ir laiko – projekto pabaigos.
Vėliau tariamasi dėl dalyvių, augalų grupių, kurios dalyvaus – nustatoma projekto apimtis.
Numatomi projekto dalyviai – organizatoriai, kurie rūpinasi savalaikiu darbų atlikimu. Laukiami visi augintojai ir jų žydintys, sveiki, gražūs augalai.
Sudaromas pagrindinis projekto planas – darbų sąrašas su datomis, kada juos reikia pabaigti, ir atsakingaisiais organizatoriais.
Nepamirštamas ir biudžetas – jis dažniausiai yra toks, koks yra, tačiau aktyviai dirbama stengiantis pritraukti rėmėjų ar komercinių dalyvių, kurių sumokamas dalyvio mokestis padidintų galimybes apmokėti išlaidas. Organizatoriai dirba nemokamai, varomi kasmetinio entuziazmo ir noro pagražinti mūsų kasdienybę.
Smagu būna jau ir šiuose etapuose – idėjų generavimas, planų kūrimas žadina šventės laukimo nuotaiką.
Šiemet tarptautinė egzotinių augalų paroda „Žali horizontai“ vyks 2016 m. rugsėjo 9–11 dienomis Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno rajonas.
Parodos tema – „Gamtoje ir kolekcijose“. Ko galima tikėtis – įvairiausių kompozicijų, atkuriančių gamtos kampelius su juose augančiais augalais, o papildomai bus eksponuojami išskirtiniai, itin gražiai nuaugę, žydintys ir nežydintys augalai. Estetiškas jų pristatymas, pakankama erdvė suteiks galimybę išsamiai susipažinti su įdomiais, Lietuvoje retai matomais augalais. Šių metų išskirtinumas – daugybė apdovanojimų augalams–dalyviams. Tikiu, kad matysime ir daugybę hibridinių augalų, kurių žiedų jūra sustiprins šventės nuotaiką.
Lietuvos orchidėjininkų draugijos nariai jau kelis mėnesius aktyviai dirba organizuodami šią parodą, begalė darbo investuota į išraiškingo parodos plakato sukūrimą, rėmėjų ir komercinių parodos dalyvių paieškas. Atvykę į parodą, gėrėsimės ne tik augalais, turėsime galimybę jų ir įsigyti (Roellke Orchideen, orchidėjos.lt, Gėlės ir gvazdikai, Šilingų medelynas), gražiais gaminiais pradžiugins molio gėlės, šilko šalikai, nustebins driežai. Tikimės dalyvių su orchidėjų ekspozicijomis iš Vokietijos ir Latvijos.
Visgi, visas smagumas dar prieš akis...
Ar žinote, kas smagiausia?
Smagiausia yra, kai paskutiniai dėlionės gabaliukai pradeda susidėlioti – t. y. kai prasideda parodos augalų sąrašo dėliojimas, jų surinkimas ir parodos ekspozicijų kūrimas.
Kreipiuosi į kiekvieną Lietuvos gyventoją, kuris turite sveiką, gražiai nuaugusį kambarinį augalą namuose – retą ar dažną, orchidėją ar bonsą, sukulentą ar sanpauliją, kaktusą ar vabzdžiaėdį, o gal didelį fikusą ar papartį. Nesidrovėkite, visi Jūsų augalai yra puikiausi parodos dalyviai. Paraginkite ir savo mamas, tėvus, močiutes ar senelius, dėdes, tetas ir draugus. Svarbu suprasti – dalyvaudami parodoje Jūs atsitraukiate nuo kasdienybės ir turite nuostabią progą susitikti su entuziastų grupe, parodyti savo augalus, pamatyti kitų augintinius. Paskutiniai pasiruošimai parodai yra gal net didesnis jaudulys ir teigiamos emocijos nei pati paroda.
Daugybė automobilių atvyksta prie dvaro pastatų, atsidaro bagažinės, durelės ir visur augalai, patys įvairiausi – matyti ir nematyti, mažuliukai ir milžiniški. Kiekvieną kartą stebiuosi, kokie talpūs net patys mažiausi mūsų automobiliai. Dalyviai važiuoja ne tik iš Kauno, bet ir Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio ar Klaipėdos, Suvalkijos ar Dzūkijos – visos Lietuvos. Nesijaudinkite, jei nesugalvojate, kaip atvežti savo augalą – visuomet randame galimybę kooperuotis. O kuo daugiau dalyvaujančių augalų, tuo įdomesnė paroda.
Bet ne vien augalai yra parodos dalyviai ir ne vien jų gausa ir įvairovė sukuria parodos atmosferą. Dar didesnė vertybė yra parodos ekspozicijas ir bendrą aplinką kuriantys žmonės. Kūrybos šiame procese yra labai daug, o bendraminčiai aplinkui padeda parinkti labiausiai estetišką kompozijos pateikimą. Visuomet ištiesiama pagalbos ranka sunkesniems darbams (tikrai nereikia prašyti), o kavos / arbatos puodelis ar sumuštinis / šokolado gabalėlis padeda palaikyti fizines jėgas. Prieš dvejus metus vykusioje parodoje turėjome svečius iš Vokietijos – gerai žinomą orchidėjų augintojų ir pardavėjų šeimą iš Roellke orchidėjų ūkio. Jaudinausi, kai prisikalbinau juos atvažiuoti, nes mūsų Lietuva nedidukė, mažiukė rinka, o ir paroda mažesnė nei pasaulyje vykstančios tarptautinės parodos. Jaudinausi be reikalo, nes dar ilgai po parodos girdėjau, skaičiau Lutz ir Conny Roellke atsiliepimus apie Lietuvos orchidėjininkų draugijos organizuotą parodą „Žali labirintai“ – tokios draugiškos komandos, tokių vienas kitą palaikančių žmonių, tokių įdomių ir neeilinių kompozicijų, kokios buvo Lietuvos parodoje, ši daug parodų lankanti pora jau seniai nematė. Nepraleiskime progos tai pajusti, mums juk daug arčiau ir paprasčiau sudalyvauti.
Beje, apie augalų ir kompozicijų gausą. Teko sudalyvauti keliose Europoje vykstančiose orchidėjų parodose (tos buvo specializuotos orchidėjų parodos). Patikėkite, mano aplankytose parodose (net ir didelėse tarptautinėse) augalų ekspozicijų buvo ne kažin ką daugiau nei parodoje „Žali horizontai“. Deja, nemačiau pačių didžiausių parodų, kur augalų būna ištisos jūros. Lyginant su Estijos ir Latvijos parodomis, tikrai galime pasidžiaugti – mūsiškės, didesnės, gausesnės, išmonės daugiau, o bilieto kaina mažesnė (tik 3 eurai).
Pasikartosiu, visi galintys ir net mažiau galintys, nepraleiskit progos pasikrauti energijos visiems metams – dalyvaukite parodoje, vežkite savo augalus, kurkite ekspozicijas, bendraukite ir nesibaiminkite, kad galbūt gyvenate ne Kaune – buitinius klausimus visada galima išspręsti pakankamai nesudėtingai ir nebrangiai.
O tie, kurie neturite augalų parodyti kitiems, būtinai ateikite pažiūrėti. Pakartosiu – šių metų (2016) rugsėjo 9–11 dienomis nuo 10 ryto iki 20 vakare (sekmadienį iki 17 val.) atvykite į Raudondvario dvaro menu inkubatorių. Jei turite vos valandą laisvą – spėsite bent jau greitai apeiti ekspozicijas, gali būti, kad surasite svajonių augalus, kuriais ateityje papuošite savo namus, galbūt pamatysite, kokie augalai eksponuojami ir sau tyliai ar garsiai pamanysite, kad Jūsų namuose augalai dar gražesni ir nuspręsite kitais metais visiems parodyti, kaip gražiai augalas gali atrodyti. Galbūt įsigysite augalą sau ar dovanų mielam draugui. O štai jei turite laiko visai dienai ar savaitgaliui – tikrai ir šis neprailgs – ateikite, pabendrausime, apžiūrėsite kiekvieną augalą nuodugniai, pasikonsultuosite ar pakonsultuosite kitus – dalyviai pajėgūs pasidalinti žiniomis ne tik apie kambarinius, bet ir lauko augalus, jei norėsite, įsigysite augalą, apsikeisime kontaktais, kurie visada praverčia ateityje. Prisimenate, pradžioje rašiau apie pirmąją parodą, kurioje apsilankiau? Toje parodoje buvau vos kelias valandas, o didžiausią padrąsinimą gavau iš kaktusų augintojos – padrąsinimą bendrauti, registruotis į forumą, semtis žinių. Tą pačią dieną užsiregistravau į orchidėjų forumą (orchids.lt) ir iki šiol džiaugiuosi, nes radau nuostabų bendraminčių būrį, su kuriais ne tik orchidėjas lengva ir smagu auginti, bet ir pakeliauti, ir apie daržus pasitarti, o parodos kūrimo procesas atperka ne tik kelių dienų išlaidas ar fizinį nuovargį, bet sukuria milžinišką energijos užtaisą visiems metams.
Laukiu Jūsų visų:
Norintys prisidėti prie parodos kūrimo – orchids.lt forume nuo šiandien. Mes tikrai galime sukurti puikiausią tarptautinę egzotinių augalų parodą „Žali horizontai“.
Norintys apsilankyti parodoje – Raudondvario dvaro menų inkubatorius – rugsėjo 9–11 dienomis.
Tina* wrote:
Fri Sep 23, 2016 12:11 pm
Smagu buvo gaut zurnaliuka parodos metu. Sikart labiausiai patiko straipsnis "Temperatura ir vedinimas". gal, kad aktualiausias? Pasirodo vistik per mazai demesio skyriau temperaturos reiksmei. Dar buvo idomu paskaityt apie orchideju laboratorija Anglijoje. Zaliu horizontu straipsni geriau butu reikeje parasyt ir spausdint ankstesniam numery (del aktualumo) ;) Na ir po kiekvieno zurnalo vis atsiranda koks naujas noras isigyt augala. Sikart sudomino Laelia pasaulis. Reiks pabandyt susipazint su siais mazais augaliukais. Tik va, ziuriu uzsakymus praziopsojau [Geda2]
Ramsis wrote:
Sat Jan 07, 2017 10:36 pm
Dvidešimt šeštasis žurnalo "Orchidėjos" numeris jau išleistas.
PicsArt_03-17-02.15.08.jpg

Turinys:
Žali horizontai 2016
Akimirka Kijevo Gryshko nacionaliniame botanikos sode
Apie orchidėjas, kurių nevalgysime
Pakalbinkime orchidėjų augintojus... (Agnė)
Dendrobium jenkensii
Dendrobium Hibiki

Meksikos orchidėjos
Vidurio ir Pietų Afrikos orchidėjos
Paphiopedilum venustum
Masdevallia amabilis

Juozapui Varševičiui atminti


Visiems prenumeratoriams pranešu, kad vakar išsiunčiau paskutinį žurnalo orchidėjos numerį. Tikiuosi jis greatai Jus pasieks. Be abejo labai laukiam komentarų ir pastabų, nesvarbu, kad žurnalas paskutinis, tačiau vistiek labai svarbi Jūsų nuomonė. Galbūt, ateityje, mes vėl galėsime ir norėsime atnaujinti jo leidimą, ir visa sukaupta informacija bus labai svarbi.
agnicc wrote:
Thu Jan 12, 2017 4:30 pm
Puikus šis numeris, liūdna, kad paskutinis...Ačiū autoriams ir visiems prisidėjusiems prie ne tik šio ,bet ir visų žurnalų kūrimo. Turiu visus numerius, labai malonu kartas nuo karto juos paskaitinėti iš naujo. Linkiu autorių kolektyvui, jei žurnalo leidyba neatsinaujins,vietoj žurnalo - kurti Didžiąją Orchidėjų Enciklopediją lietuvių kalba ! :)
Urze wrote:
Mon Mar 16, 2020 8:42 pm
Lietuvos orchidėjininkų draugija (LOD), atsižvelgdama į dabartinę situaciją, kad kurį laiką daugiau laiko leisim namuose, siūlo prisiminti draugijos leistą žurnalą "Orchidėjos", kurį su meile ir atsidavimu kūrė ne tik draugijos nariai, bet ir kiti forumiečiai. Kadangi pastaruoju metu forumas pasipildė naujais nariais, dalis galbūt nė negirdėjo apie tokį žurnalą, tad siūlome susipažinti.


Zurnalai.jpg


Žurnale yra kelios rubrikos - tai ir išsamūs straipsniai apie orchidėjų rūšis bei hibridus, asmenines Lietuvos augintojų patirtis, keliones ir parodas, interviu su augintojais, orchidėjų pasaulio įdomybes ir įvairenybes, pažintys su lietuviškomis orchidėjomis bei kitos. Straipsniai puošti ryškiomis, gražiomis nuotraukomis. Visi 26 žurnalo numeriai ir jų turiniai išvardinti LOD puslapyje (https://orchids.lt/zurnalai/). Nors žurnalai jau išleisti prieš kurį laiką, tačiau dauguma informacijos juose yra tokia pat aktuali kaip ir išleidimo metu - priežiūra, įvairenybės, kelionių įspūdžiai. Labai smagu po kelių metų išsitraukti žurnalą ir jį perskaityti dar kartą, nes keičiasi augaliniai norai ir simpatijos, ir staiga atrandi straipsnį, kuris anksčiau nebuvo toks aktualus, nes neauginau tos orchidėjos, o šiandien - pats aktualiausias. Na ir nuotraukos. Ach, kokios nuotraukos akims paganyti! Jei pavartysite šios temos ankstesnius puslapius, rasite ir skaitytojų atsiliepimų apie šitą mūsų "kūdikį" (ne kad vaikiškas, o kad iščiūčiuotas ir užaugintas iki brandos :) ).

Ir dabar mūsų, LOD, pasiūlymas - įsigyti žurnalus akcijinėmis sąlygomis. Kuo daugiau imsite, tuo didesnės nuolaidos! Kad tikrai būtų ką skaityti. :D
Taigi vienas numeris - 2 eurai.
Du numeriai - 3 eurai už abu.
Imant nuo trijų iki dešimties numerių - vieneto kaina 1 euras.
O jei norėsite visų dar likusių numerių, tuomet vieneto kaina bus vos 0,50 euro.
Siuntimas paštomatu perkant daugiau nei 5 vnt. - nemokamas!
Į užsienį siuntimas taip pat galimas, dėl kainos pasiderėsim ir paieškosim geriausio varianto.
Žurnalų yra ir Kaune, ir Vilniuje, bet gal šiuo laikotarpiu geriau naudokimės paštomatų ir kurjerių paslaugomis.

Norinčius įsigyti prašome rašyti man (Urze) asmenines žinutes arba laiškus adresu gustinavaic@gmail.com su norimais kiekiais ir numeriais.

Turite klausimų? Laukiame jų čia arba aukščiau nurodytais kontaktais. Nerkim į malonius skaitinius apie savo hobį. [taip.gif]
Urze wrote:
Tue Mar 17, 2020 8:52 pm
Prie mano ankstesnės žinutės pridėtas suarchyvuotas Excel failas, kuriame yra surašyti visi visų numerių straipsniai ir padaryti keli filtrai. Jais naudodamiesi galite susirasti, kuriame numeryje yra parašyta apie jus labiausiai dominančius augalus. Tad kviečiu pasinaudoti.

Ir ačiū visiems, kurie jau pasinaudojote šia proga ir įsigijote žurnalų sau ar dovanų kitiems entuziastams. 😊
Urze wrote:
Thu Mar 19, 2020 1:46 pm
Lietuvos orchidėjininkų draugija nori atsidėkoti šio forumo užsakymų organizatoriams ir dalintojams, kurie padeda pildytis orchidėjininkų svajonėms ir apsiima tą kebeknę daryti, skirdami tam savo laiko, o kartais ir įšaldydami nemažai savo lėšų. Tad, Abitale, Aga, InetaSka, Slogaa, Rasiukonai, norim jums padovanoti žurnalo "Orchidėjos" numerių! [dovanoju] Evaja ir Rifai, jums taip pat galioja, jei tik norėsite. :) Jei dar kažką iš organizatorių ar dalintojų pamiršau ir praleidau, būtinai parašykite.
Dėl detalių susirašom asmeninėmis žinutėmis. ;)
Slogaa wrote:
Thu Mar 19, 2020 4:56 pm
O vat cia tai nustebinot!!! ACIU !!!!
kiele wrote:
Thu Mar 19, 2020 5:35 pm
Labai džiaugiuosi įsigijusi žurnalus :)
Aš dar vis naujokė orchidėjų pasaulyje, bet žinių niekada negana. Dar tik pradėjau skaityti, bet jau norų sąrašas pildosi :lol: Žurnalas tobulėja sulig kiekvienu numeriu, straipsniai vieni įdomūs, kiti mažiau, nes ne visos orchidėjos domina. Labai patiko apie Juozapą Varševičių, apie afrikines orchidėjas, apie tilandsijas išsamiai, visko neišvardinsi. O parodų aprašymai privertė gailėtis - kur aš anksčiau buvau :doh: :think:
Žodžiu ačiū kūrėjams :heartsfade:
InetaSka wrote:
Sat Mar 28, 2020 12:49 am
Ar jūs išprotėjot su tokiu kiekiu žurnalų?? Karantinas dabar tikrai liūdnas nebus.
Jaučiuosi skolinga.. dabar bus paskata dar daugiau užsakymų daryti :D
Ačiū labai Urzei ir kitiems, kurie nutarė taip nudžiuginti :)

Image
Tina* wrote:
Sat Mar 28, 2020 9:41 am
O kaip man iki dabar gaila, kad daugiau jis nebeleidziamas :( turiu visus numerius, susizymejus kuriam koks straipsnis ir tikrai ne karta dar ji atsiverciu.
Urze wrote:
Sat Mar 28, 2020 12:31 pm
Tina, smagu girdėti, kad tiek laiko juos turite ir vis dar paskaitote, vis dar randate jame naudingos informacijos. :thumbsup:
Evaja wrote:
Sat Mar 28, 2020 1:28 pm
Turiu visus numerius saugiai spintoje, reikės vėl peržvelgti!
BET ačiū už norą pradžiuginti ir už pasiūlymą-būtinai pranešiu mamos reakcijas gimtadienio proga gavus didžiausią krūvą žurnalų :) nors ji pati augina tik falenopsius, tačiau užsiima šilko batika ir tikrai ne vienos rūšies orchidėja jau nupieśta śalikėliuose.
beje, abu su tėčiu mielai gyvai ant palangių ir nuotraukose apžiūri žydinčius eksponatus.
Urze wrote:
Sat Jun 20, 2020 8:20 pm
Buvo atrasta tikra lobių dėžė, pilna 5-7 ir 24-26 žurnalo "Orchidėjos" numerių. Kas šių numerių negavo (o turėjome jų pasiūlyti tik pirmiesiems) ir norėtų juos įsigyti, kviečiame kreiptis į mane. Jau pirkusiems galios tokia pati kaina kaip pirmąkart. Nemokamas siuntimas paštomatu tiems, kurie įsigis daugiau nei 5 vnt.

Norintiems įsigyti visus likusius žurnalo numerius, o ne tik aukščiau išvardintus, vieneto kaina - 0,5 € ir nemokamas siuntimas paštomatu Lietuvoje arba atsiėmimas tiesiai iš rankų Vilniuje.
Attachments
Zurnalai.jpg
Zurnalai.jpg (111.14 KiB) Viewed 7024 times
Zurnalo 'Orchidejos' straipsniu suvestine.zip
(25.13 KiB) Downloaded 220 times

RenataB
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 225
Joined: Tue Nov 03, 2020 11:03 pm

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by RenataB »

Sveiki, gal dar galima įsigyti žurnalą?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by Urze »

Tikrai taip, dar turime likučių ir kainos tokios pat kaip ir rašiau anksčiau:
Kuo daugiau imsite, tuo didesnės nuolaidos! Kad tikrai būtų ką skaityti. :D
Taigi vienas numeris - 2 eurai.
Du numeriai - 3 eurai už abu.
Imant nuo trijų iki dešimties numerių - vieneto kaina 1 euras.
O jei norėsite visų dar likusių numerių, tuomet vieneto kaina bus vos 0,5 euro.
Siuntimas paštomatu perkant daugiau nei 5 vnt. - nemokamas!
Ką domina, kreipkitės į mane. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Post by Urze »

Kas nori leisti vasarą su gražiu žurnalu rankose, vis dar turime žurnalo "Orchidėjos" likučių. Su visais klausimais dėl jų įsigijimo kreipkitės į mane. labas_

Žurnalo straispnių suvestinė

Ir ačiū visiems, kurie neseniai įsigijote žurnalo rinkinį.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Lietuvos orchidėjininkų draugija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests