Cattleya x hardyana

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Sat Nov 05, 2016 8:22 pm
Cattleya x hardyana
Šią gražuole įsigijau šį pavasarį , pardavime buvo parašyta , vieni, du metai iki žydėjimo bet ji nenorėjo dviejų metų laukti ir sužydėjo dabar :D
Priežiūra, mano manimu ji nėra problematiška , nuo pavasario kai orai atšilo ji iškeliavo į šiltnamį bet kai šiltnami temperatūra pakildavo iki +29 keliaudavo į sodą po obelim bet nakčiai grįždavo į šiltnamį .
Augino du ūglius , vienas ūglis užsiaugino vos matoma voką bet eilinį kartą apžiūrinėdamas savo gėliukus pamačiau kad vokas pilnėja , bet ne apsidžiaugiau, nes netikėjau kad kažkas užaugs .
Atvėsus orams parkeliavo ant palangės , temperatūra naktį +-14 , diena apie + 20.
Tai va :D Kas norit ją auginti pirkit drąsiai nes auginama nesunkiai.
Ramsis wrote:
Sat Nov 05, 2016 8:47 pm
Ji tokia silpnutė , net žiedkotį teko parišti nes nuo pumpuro nulinko vertikaliai.
Tai mano nuomonė, kadangi augalas labai jaunas , tai ir žiedkotis laibas ir spalvų tokių kokios turi būti neturi ir žiedo didis mažesnis.
Tikiuosi kitas žydėjimas bus ir ji parodys visą savo grožį
Viskas tai taip: spalvos, dydis, bet žiedo forma prasta, ne plokčia, lygi, o atsikišus į priekį, o siauresnieji žiedlapiai užsirietę atgal. Šiaip nėra blogai, bet norisi geresnio rezultato. pvz tokio

Image
Cattleya Hardyana by Mauro Rosim, on Flickr

arba va toks saldainiukas

Image
Cattleya Hardyana '#4' by Mauro Rosim, on Flickr
ricardas wrote:
Sat Nov 05, 2016 9:21 pm
Taip šito augintojo daug nuotraukų mačiau , gerą kolekciją katlėjų turi bet ne apie tai šnekam .
Čia ne x Hardyana , priedu to labai jau fotošopinta . Daug vakarų nardžiau internete , daug c, Hardianų yra su užriestais plonaisiais žiedlapiais o lapai tai pat pas daugeli atsikiše į priekį . Matomai tų formų yra labai daug arba augalas turi būti stiprus kad išlaikytu tiesią lapų formą .
Dar pastebėjau , maniškė kai gavo porą valandų saulės spindulių, didieji žiedlapiai daugiau išsitiesino bet kitą dieną buvo tamsi diena tai vėl atsikišo į priekį . Gal labai jos žiedai reaguoja į šviesą, nes net papildomas apšvietimas jokių pokičių nepadarė .
Kaip jau rašiau , lauksiu kito žydėjimo O tuomet bus matyti .
Ramsis wrote:
Sat Nov 05, 2016 10:34 pm
Ričardai mes kalbame apie tuos pačius augalus, mūsų atveju tas x nieko nereiškia.
Natūraliai gamtoje aptinkamas Cattleya warscewiczii ir Cattleya doviana natūralus hibridas, kuris yra pavadintas Cattleya x hardyana. X tokiuose pavadinimuose reiškia, kad tai natūralus hibridas. Na pvz. kokia bitė pernešė žiedadulkes iš dovianos į warscewiczii, užaugo sėklų dėžutė, pasisėjo sėklos ir išaugo augalas turintis abiejų Cattleya požymių. Žmogus čia nieko dėtas. Tai va, o jeigu vietoje bitės tą darbą padarė žmogus kokiame nors šiltnamyje tai tas augalas jau yra ne natūralus hibridas, nors gautas lygiai toks pats rezultatas. Ir jis jau rašomas Cattleya Hardyana, x galime rašyti, bet paskutiniu metu jų jau neberašo. Todėl Mauro Rosimo nuotraukose jo ir nėra. Natūralių hibridų pavadinimuose antrasis žodis (po x) visada rašomas iš mažosios raidės. Žmogaus padarytų, antrasis žodis rašomas iš didžiosios raidės. Kad pas mus yra ne natūralūs hibridai sako jų kaina, nes Cattleya x hardyana yra labai reta ir brangi.
Dabar apie formas, taip, jų yra tikrai labai daug, nes tai yra labai lengvai įmanoma. Juk galima imti pvz. Cattleya warscewiczii paprastą formą (jas paprastai vadina "tipinė") ir sukryžminti su tipine Cattleya doviana forma, gausime vieną rezultatą. Galime imti C. warscewiczii var. alba ir sukryžminti su tipine C. doviana, gausime kitokį rezultatą. Galime imti C. warscewiczii semi albą ir sukryžminti su C. doviana var. rosita, gausime dar kitokį rezultatą. Ir t.t. Norint gauti gražius taisyklingus žiedus tėvai imami kuo gražesni, dažniausiau turintys nepriekaištingus žiedus, gavę apdovanojimų, greičiausiai turintys ir savo veislės pavadinimą, tada galima tikėtis tokių rezultatų kaip tose Rosimo nuotraukose, bet gali būti ir atvirkščiai. ;) tokiais gražiais žiedais, augalai vėliau dauginami ne sėklomis (nes genai gali iškrėsti išdaigą) o kero dalinimu arba meristeminiu būdu.
Taip kad lauksime antro žydėjimo, tikėtina, kad žiedai tikrai bus gražesni, nes stiprenis augalas žydi gražiau, tačiau didelio stebuklo nebus. O aš vis pasvajodavau gal mums netyčia papuolė aukščiausios klasės hibridai. :)
O jūs nesijaudinkit dėl to ką aš parašiau ankščiau, aš čia tik garsiai pamąsčiau apie savo Cattleya, Jūsų augalas tikrai gražus ir labai šaunu, kad jau žydi, Jūs bent jau tikrai žinote, kad turite C. Hardyana. Man dar reikia sulaukti savo žiedų, gal ten iš vis bus baisu.
P. S. Mauro Rosimo nuotraukos nefotoshopintos, tiesiog jis gerai fotografuoja ;) ir turi ką fotografuoti.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Sat Nov 05, 2016 11:12 pm
Ramūnai, Didelis AČIŪ už labai gerą informaciją :thumbupleft:
Dabar žinosiu apie c, Hardyana , nes tik žinojau kad ji kryžminta su warscewiczii ir dowiana.
Tikėkimės kad jusiškė bus daug gražesnė :)
ricardas wrote:
Mon Nov 06, 2017 7:45 pm
Šių metų žiedas jau geresnės formos , tikiuosi kad kitais metais bus dar geresnės formos žiedas .
Kadangi praeitų metų nuotraukos nesimato , tai palyginimui įkeliu praeitų metų žiedą ( pirma nuotrauka) ir šių metų žiedas ( antra nuotrauka) .
2017-11-06_08-21-21.jpg
2017-11-06_08-21-21.jpg (121.58 KiB) Viewed 2516 times
2017-11-06_08-21-39.jpg
2017-11-06_08-21-39.jpg (97.23 KiB) Viewed 2516 times
ricardas wrote:
Mon Nov 06, 2017 9:04 pm
Ramsis wrote:
Mon Nov 06, 2017 8:33 pm
Na jau tikrai geriau, dabar dar man įdomu, o kaip su gumbais? ar jie ir pas jus tokie gana ploni ir ilgi?
Tas ir man įdomu , gumbas 10 cm, su lapu vos 25 cm, siekia o žiedo skersmuo 15 cm.
Mano nuomonė , augalas dar jaunas nes praeitais metais pirktas 1-2 metai iki žydėjimo , tai nėra pilnai pasiekęs savo didi , nes net žiūrint į žiedą jis ( nežinau net kaip pasakyti) laibas , nėra tvirtumo. Gumbas taip pat ne atrodo stiprus , plonas.
Šaknis auginasi ne gausiai .
Kvepia labai maloniai, švelniai , ne įkirus kvapas.
Kaip Jūsų auga ?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Sat Oct 27, 2018 11:55 am
Cattleya Hardyana
Šiemet nepagailėjo žiedų , net 3 žiedus užaugino bet per ilgai laukiau pilno išsiskleidymo, tai žiedai paleipo.
Šiemet žydėjimas trumpas , itariu , augalas per silpnas o gal net itakojo prieš žiedams skleidžiantis buvo patrešta bet dar mano žioplumas, pumpurai buvo sunkūs tai žiedkotis nulinko ir truputi susiplojo, nors atlenkiaiu bet matomai žiedams nepatyko.
Ps, nuo žioplumo vaistų nėr :lol:
Attachments
2018-10-27_12-38-53.jpg
2018-10-27_12-38-53.jpg (440.1 KiB) Viewed 2516 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Sat Oct 27, 2018 6:56 pm
Urze wrote:
Sat Oct 27, 2018 6:44 pm
Galingai. Bet tai šiemet taip ir neatlenkė žiedlapių pilnai?
Sažiningai pasakius, geriau žiedlapiai atrodė nei praitas žydėjimas bet man itartina tai kad visi žydėjimai ty žiedai labai gležnus , nežinau , ar tokie ploni-minkšti žiedlapiai pas c, Hardyana turi buti bet nei vienos turimos katlejos nebuvo tokie gležni žiedlapiai .
Nors ji lengvai pražydinama bet itariu kad pilno rezultato- žydėjimo dar augalas neigavo .
Bulbos kas met užauga tik truputi didesnės ir neatrodo vizualiai styprios .
Slogaa wrote:
Sat Oct 27, 2018 8:13 pm
Koks skirtumas, atsilenkė tie žiedlapiai ar ne... (juokaujujuokaujujuokauju) kam jų iš vis reikia... Kai tokios lūpos... Jūs tik pažiūrėkit į tas spalvas..
Ričardai - vienas malonumas žiūrėt į jūsų Katlėjas. Tikrai. Tokie žiedynai, tokios spalvos. Šaunuolis esat!!
Man rodos, jūsų tas antrasis žydėjimas buvo arčiausias teisybės?
Ir beje, turbūt patarimas ateičiai - įamžinkit žiedus besiskleidžiančius. Ir gražu, ir informatyvu ir jei netyčia įvyktų taip kaip dabar įvyko - turėtumėt dar vieną nuotrauką palyginimui!!
ricardas wrote:
Sat Oct 27, 2018 8:23 pm
Ačiū už pagiras !
Fotografuoti besiskleidžiančius žiedus kažin ar fotografuosiu , nes bele kaip fotkinti nenoriu o fotkinti gražias nuotraukas gan nemažai laiko atima .
Jooo, šį kartą prašoviau, nepagalvojau kad taip greitai ( per nakti) žiedai paleips.
Pikstu ant saves , nes metus laukti žydėjimo man labai ilgas laikas ...
Slogaa wrote:
Sat Oct 27, 2018 8:36 pm
Ričardai - o jūs nepykit.. žiūrėkit tik į lūpą..ji čia visviena šou karalienė :lol:
ricardas wrote:
Sat Oct 27, 2018 8:51 pm
Slogaa wrote:
Sat Oct 27, 2018 8:36 pm
Ričardai - o jūs nepykit.. žiūrėkit tik į lūpą..ji čia visviena šou karalienė :lol:
Dianit, anksciau žiurėdavau tik į žiedą ir džiaugdavaus kad pražydo bet kuo tolin tuo sau didesnius reikalavimus iškėliau ty, žiedo forma ir žiedų kiekis. Žinoma , ne visi žiedai buna tobulos foros bet siekti tobulumo juk šaunu .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Mon Oct 21, 2019 8:09 pm
Prieš kelis metus diskutavom su Ramsiu , dėl žiedo formos.( skaitikit aukščiau)
Tai va , idomi man c, Hardyana , jau ketvirti metai žydi ir su kiekvienu žydėjimu vis taisiklingesni žiedai ( liginant su kitom katlejom)
Ikeliu 3 metų nuotraukas , atkreipkit dėmesį kokie žiedų formos pasikeitimai.
Attachments
IMG_20191021_204538_652.JPG
IMG_20191021_204538_652.JPG (140.12 KiB) Viewed 2516 times
IMG_20191021_204609_918.JPG
IMG_20191021_204609_918.JPG (129.4 KiB) Viewed 2516 times
IMG_20191021_204638_366.JPG
IMG_20191021_204638_366.JPG (135.83 KiB) Viewed 2516 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Fri Oct 25, 2019 1:10 pm
MrGreen wrote:
Fri Oct 25, 2019 10:46 am
Labai gražu! Puikiai iliustrouta kaip stiprėjant augalui su metais keičiais žiedo "kokybė" :)
Ignai, c. Hardyana žydėti tai lengvai žydi bet styprius uglius labai nenoriai auginasi bet kas idomiausia , užauges silpnas uglis vistiek žydi , tik žiedai laibus buna.
Ps, liginant su kitom katlejom, jeigu silpnas uglis užauga tai jis nežydi.

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya x hardyana

Post by Ričardas »

Cattleya Hardyana
Šiemet pavasarį buvo persodinta, sužydėti tai žydi bet matomai pritrūko dažų :D , mano nuomonė, greičiausiai suregavo į naują substrata o gal šviesos pritruko.
Attachments
20201106_153015.jpg
20201106_153015.jpg (3.28 MiB) Viewed 2432 times
20201106_153105.jpg
20201106_153105.jpg (3.14 MiB) Viewed 2432 times
20201106_154150.jpg
20201106_154150.jpg (1.36 MiB) Viewed 2432 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2744
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya x hardyana

Post by Urze »

Kaip pasikeitė žiedo laikysena nuo 2016 m. pirmojo žydėjimo. Gražu pažiūrėti. Ričardai, dar vienos nuotraukos labai reiktų - augalo visu ūgiu, kad matytųsi proporcijos.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

Ričardas wrote:
Fri Nov 06, 2020 8:11 pm
Ignai , kai ji pirmą kartą žydėjo tai su Ramsiu diskutavom, kad nors ir gražios spalvos bet žiedas netaisiklingos formos. Šiemet net nustebau kaip gražiai laikosi žiedlapiai ir nėra tokie laibus . Idomiausia tai kad nuo pirmo žydėjimo po truputi žiedai vis tobulesni, na ši žydėjimą jau priskiriu prie 80% iš šimto . Ėch, gal kitais metais bus tobulas žydėjimas :)
Man tai tie žiedai ir dabar tobuli. Norėjau paklaust ar ji gauna papildomo apšvietimo dabar ar ne?

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya x hardyana

Post by Ričardas »

Urze wrote:
Fri Nov 06, 2020 8:01 pm
Kaip pasikeitė žiedo laikysena nuo 2016 m. pirmojo žydėjimo. Gražu pažiūrėti. Ričardai, dar vienos nuotraukos labai reiktų - augalo visu ūgiu, kad matytųsi proporcijos.
Ačiū Gustina .
Jeigu rytoi turėsiu laiko butinai nufotkinsiu visų ugių .
Pamatavau žydinti uglį, uglis 11 cm. lapas auga beveik vertikaliai 17 cm. Žiedas 15 cm.
Jeigu liginant su C, maxima tai maždaug tokio kompaktiškumo tik maximos lapai žiuri daugiau į šonus be to c, Hardyana ugliai auga labai arti vienas kito.

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya x hardyana

Post by Ričardas »

Ignai, taip gauna papildomo apšvietymo, nuo 9 ryto iki apie 17 val.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya x hardyana

Post by MrGreen »

Supratau, na tas daug duoda :)

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya x hardyana

Post by Ričardas »

MrGreen wrote:
Fri Nov 06, 2020 8:34 pm
Supratau, na tas daug duoda :)
Tikrai kad net labai daug duoda. Vienais metais c, maxima po žydėjimo pastačiau ant pietinės palangės be papildomo apšvietimo ir ji žiemą pradėjo augintis uglius ir nei vienas iš trijų nežydėjo, tas pat ir Shomburgkia thomsoniana, kai gryžo iš sodo ant palangės ja net arčiau lempos per kokių 15 cm nuo palangės pakėliau .
Čia Urzė man patarė ir dabar galiu visiem 100% garantuoti kad papildomas apšvietimas vos ne panacėja katlėjom.
Patariu, pirkit baltas arba šaltai baltas , pas mane 4000 k. tik pirkit su kuo daugiau liumenu ir ant lempos uždėkit folija, taip sustiprės šviesos srautas ir į akis nespigins. Ps, foliją pirkit kuo storesne, nes plona suglemba ir tenka kišti atramas .

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests