Lepanthes calodictyon (liet. tinklinė žvynlielė)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1104
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Lepanthes calodictyon (liet. tinklinė žvynlielė)

Standartinė Urze »

Jurgita rašė:
Ket Bir 24, 2010 5:19 pm
Lepanthes calodictyon (Tinklinė žvynlielė) gamtoje sutinkama Kolumbijos ir Ekvadoro Andų kalnuose, auga 750-1300 m aukštyje.
Tai miniatiūrinė orchidėja. Žydi praktiškai visą laiką, tačiau ši orchidėja labiau vertinama dėl tamsiomis gyslomis išmargintų smaragdo spalvos lapų, kurie išauga ant "plauko" storio ilgų stiebelių. Prigludę žiedynai išauga iš lapo pamato ir vienas po kito skleidžiasi labai smulkūs, tačiau sudėtingi forma raudoni žiedeliai (norint gerai apžiūrėti - prireiks padidinamojo stiklo pagalbos). Žiedų vainiklapiai turi ilgas išaugas, tarsi uodegėles, lūpos skiauterėtos.
Geriausiai auga pritvirtintos prie medžio žievės gabalėlio, labai drėgnoje aplinkoje (šaknys negali išdžiūti!). Auga ištisus metus drėgnai (tiek šaknys, tiek oras), šiltai, šešėliuotoje vietoje, be ramybės periodo. Galima auginti uždarame (su oro patekimu!) akvariume, gerai apsaugotame nuo tiesioginių saulės spindulių, stebint, kad neįsiveistų drėgmę ir šilumą mėgstantys grybai. Laistyti tik minkštu, drungnu vandeniu, kartais patręšiant labai silpnu kiekiu trąšų. Augalas labai gležnas, tačiau atradus priimtinas sąlygas, auga noriai ir pakankamai greitai (patikrinta praktiškai )
Gamtoje augalas retas, įrašytas į Raudonąją knygą.
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis
Ramsis rašė:
Ant Sau 01, 2013 9:32 pm
Jeigu kalbi apie Lepanthes calodictyon tai su jo dauginimu šiek tiek sudėtinga. Šaknelės labai plonos, krūmeliai nedidukai o ir parduodamas jis ant riešuto dydžio bloko. todėl padalinti tokį gigantą praktiškai neįmanoma.
Kalbant apie kitus Lepanthes patirties jokios neturiu. Žinau tik vieną jiems reikia drėgmės ir vėsos. Ir kaip įtariu šių augalų nori dėl to, kad žadi rengti orchidariumą :question:
Na manau rezultatas bus neblogas, tačiau kaip sakiau drėgmės palaikymas bus ypač svarbus veiksnys.
O kalbant apskritai apie Lepanthes, kas turite laiko pavartykit šią nuorodą. Išpradžių mane tas nežavėjo, bet vėliau prikaustė dėmesį. Gaila kad žiedai yra mažyčiai - būtų jei phalaenopsio dydžio, tai dėtų į vietą visas kallėjas, raibuoles ir dar daugelį kitų. Žiedų formų ir spalvų įvairovė kaip iš kito pasaulio, atrodo tikrai tikrai labai kosmiškai. Negalėjau patikėti tokiu grožiu.
http://www.flickr.com/photos/__pjm__/se ... 287134455/
Salaite rašė:
Sek Sau 06, 2013 12:40 pm
Lepanthes caldictyon dalijimas nera visai sudetingas, nes pati savaiji is vieno lapelio isauginau, ir nelaikau sio niekur ypatingai, bet to, kad jis auga stikliniam burbule, o siaip intermediate, vidutiniskai sviesos, daug dregmes. Del dalinimo ir ankstesnes nuotraukos keiki and lapo isauga del to jei yra augalas laikomas per siltai, cia mazdaug visai Pleurothalid giminei tinkanti taisykle.
Ramsis rašė:
Pir Sau 07, 2013 6:37 pm
Salaite kiek tai truko laiko, na kai augalas tapo jau nemažas :question:
Nežinau, neapsisprendžiu ar jis greitai augantis ar lėtapėdis. Žodžiu vasarą aš jį laikiau beveik uždarame indelyje ir šiltnamyje, ir namie. Po truputėlį lyg judėjo, kai rudeniop parkeliavo namo buvo pakabintas orchidariume, tačiau niekas nesikeitė ir netgi įtariu ,kad pradėjo stoti ir taip vos matomas augimas. Tada neapsikentęs jį įtrenkiau į kiminais išklotą permatomą dėžutę nuo saldainių ir padėjau ant palangės. Kaip žinia palangės pakrasčiuose kiek vėsiau, o dėžutė stovi toje vietoje kur orlaidė, kuri laikas nuo laiko atidaroma vėdinti kambariui. Augimas pasidarė labai greitas, tai dabar nežinau ar jam reikėjo vėsos, ar čia suveikė menkas patręšimas :think:
balina rašė:
Pir Sau 07, 2013 8:06 pm
Ramsi, įmesk savo augaliuko foto, aš irgi nufotkinsiu -- mes gi kartu pirkom, tai galėsim palygint kaip auga :) Sąlygos - nieko ypatingo, kasdien apipurškiama, šviesos neypatingai daug, drėgmė gal kokie 60-70 %.
1.jpg
1.jpg (67.66 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
andriuxplind2 rašė:
Tre Vas 20, 2013 1:32 pm
Turim naują lapą :D
O ir žydėt niekaip nenustoja
Paveikslėlis
mozaika rašė:Nustebino mane ši lepantė (Lephantes calodictyon). Po parodos galvojau, kad sunkiai vėl įsivažiuos į augimo vėžes, nes nebuvo skirtas tinkamas dėmesys, o ji kad šovė, net nespėju skaičiuoti naujų ūglių. O senieji lapukai jau kelintą kartą žydi. Na jau nepirmas kartas kada pražioplinu šios lepantės žydėjimą. Urze, lapeliai auga ne link šviesos. Išsidraikę į visas puses. Gal sakau per daug "niam niam" gauna [Geda2] .

Eliss, taip iš Ecuageneros. Kaip praeitais metais atkeliavo, vienintelė buvo supakuota spec. plastikiniame uždarame indelyje. Čia kaip loterijoje ar pasiseks arba...Nori palinkėti ko geriausio. Praeitais metais tikrai nenusivyliau, žiūrėsim kaip šiemet bus.
2.JPG
2.JPG (89.47 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
mozaika rašė:
Tre Lie 08, 2015 8:53 pm
Aga rašė:Mozaika o gal jus kaip turinti patirti auginti šia orchidėja, galėtumet duoti kokiu patarimu? ;)
Tiek tos ir patirties yra, dar tik metai kaip turiu. Tik kelis pastebėjimus galiu parašyti.
Maniškis augalas labai gerai ir gausiai žydi. Ir labai bijau, kad kada užsilenks, nes kiek žinau būdingas trumpaamžiškumas.
1. Pirmiausiai reikia atitaikyti drėgmės lygį, t. y. kad augalas neperdžiūtų ir nepermirktų.
2. Gali augti visiškai aklinai uždarytame inde su retu vedinimu, bet tada svarbu drėgnio atitaikymas.
3. Nereiktų laikyti arti lango, nemėgsta tiesioginės saulės spindulių. Dėl jų poveikio, jeigu inde daug drėgmės, gali lapukai pažaliuoti ir pakeisti savo spalviškumą (išblukti, atsirasti nepageidautinos dėmės);
4. Nereikėtų padauginti trąšų ir trąšų tirpalas turėtų būti labai silpnas.
5. Nemėgsta aukštos temperatūros, tai jeigu vasarą bus laikoma ant palangės, gali iškepti.
6. Palankiai auga su kitais augalais.
Eliss rašė:
Ket Lie 30, 2015 4:42 pm
Žiūriu, ir mano musiokai žydėt pradeda, greiti jie :)

Paveikslėlis
Aga rašė:"Papuga" :D
3.jpg
3.jpg (81.96 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
Murfika rašė:
Pir Kov 28, 2016 12:46 pm
O aš kažko nebenutaikau. Perkėliau ant molinės talpyklėlės. Turbūt pažeidžiau šakneles. Bet vis žydi, vieną kitą ūgliuką iškiša. Bet va, lapeliai pailgi, mažėja vis ir pablukę. Ar gali čia būti kaltas ir apšvietimas? Laikau orchidariumo viduryje, po LED lempomis.
mozaika rašė:Palyginimui vaizdas, kaip atrodo Lepanthes saltatrix (kairiau) ir Lepanthes calodictyon (dešiniau) lapai. L. calodictyon žiedai dvigubai didesnis. Nors man ir L. saltatrix lapas irgi gražus.
Lepanthes saltatrix & Lepanthes calodictyon leafs.jpg
Lepanthes saltatrix & Lepanthes calodictyon leafs.jpg (79.5 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
L. calodictyon dauginimosi būdas. Šaknis, kai pajuodas sliekiukas. Šaknis auga iš žiedyno pagrindo ir pirmas lapelis formuojasi.
Kas tokiam proveržiui turėjo įtakos, net neįsivaizduoju.
Lepanthes calodictyon'20.01.jpg
Lepanthes calodictyon'20.01.jpg (96.47 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
Lepanthes calodictyon'20.jpg
Lepanthes calodictyon'20.jpg (127.77 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)

Labai atsitiktinai užmačiau, nežinau kiek laiko jau laikėsi šis dvynių pasirodymas, tai greituoju būdu nutraukiau su mobiliaku :). Kažkaip dviejų vienu metu žydinčių neteko matyti.

Lepanthes calodictyon
20200223_195639.jpg
20200223_195639.jpg (50.61 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
Abitalė rašė:
Tre Kov 18, 2020 6:11 pm
Slogaa rašė:
Tre Kov 18, 2020 6:06 pm
Abitale . - is kur pirkot dictydiona (negaliu as jo normaliai niekada parasyt :lol: )
Geriausios draugės dovana - gal 2 lapų keikis buvo, bet su didele meile 😉
O šiaip tai jau dabar nebėra toks deficitinis kaip anksčiau ir kainos įperkamos. Tiksliai nepamenu, bet net kažkur Europoje pirkti mačiau, tiesa p.Karol iš Lenkijos, jį irgi turėdavo pardavime.
Slogaa rašė:
Ket Kov 19, 2020 5:13 pm
O jo, jis tikrai nedeficitinis. Daug kas ju turi. (principe visi kas turi kazkiek lepanthesu savo parduotuveje :lol: )
Problemele tik viena - kaip ir visi lepanciai, jie lepus.. atitaikyt salygas yra pakankamai sudetinga. O as toks zmogus - viskas kas populiaru - man neidomu.. tai as jo vis ir nenusiperku, Turiu tik ta mirinejanti keiki.

Pries kiek metu gavot ta keiki is tos gerosios drauges ?
Abitalė rašė:
Ket Kov 19, 2020 5:18 pm
Slogaa rašė:
Ket Kov 19, 2020 5:13 pm
Pries kiek metu gavot ta keiki is tos gerosios drauges ?
Gal prieš pusantrų metų.
mozaika rašė:Vis pagalvoju kaip sunkiai aš su tuo keikiu susidraugauju, bet kur tu jį užauginsi, jeigu va tokios zarazos slapta vaišinasi :evil: :axechase: :axechase:
4.JPG
4.JPG (151.95 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
Abitale rašė:Mozaika, ir aš šiandien tokį šou nutvėriau!!! :w00t:
5.jpg
5.jpg (228.62 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
6.jpg
6.jpg (300.11 KiB) Peržiūrėta 495 kartus(ų)
Aga rašė:
Pir Bir 08, 2020 1:31 pm
Man Lepanthes calodictyon gražiausia orchidėja iš visų.... be jo neįsivaizduoju savo kolekcijos ;) Turbūt nepadėjau atsispirti pagundai bet tokia tiesa :heartsfade:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių