Phalaenopsis amboinensis

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rifas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Phalaenopsis amboinensis

Standartinė Rifas » 16 Lap 2012, 13:29

Labai džiaugiuosi savo phalaenopsis amboinensis.
Įsigytas prieš 1,5 metų su dviem žiedynstiebiais.
Visiškai nereiklus augalas, ypač tinkantis tokiems, kaip aš - užsiėmusiems ir galintiems skirti augalams visai mažai laiko.
Žydi bent kelis kartus per metus, žiedai kvepiantys ir man labai gražūs :heartsfade:
Šviesiuoju metų laiku auginu ant rytinės palangės (šiek tiek tolėliau), o dabar pakabintas prie pietvakarinės palangės. Keturi žiedynstiebiai su pumpurais, o penktasis dar auga.
Žiedams skleistis netrukdo nei vėsus oras nei šviesos trūkumas :heartsfade:
Prikabinti failai
phal amboinensis.JPG
phal amboinensis.JPG (197.37 KiB) Peržiūrėta 6759 kartus(ų)
phal amboinensis2.JPG
phal amboinensis2.JPG (185.66 KiB) Peržiūrėta 6759 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Phalaenopsis amboinensis

Standartinė Urze » 16 Lap 2012, 13:58

Dar pamiršai paminėti, kokio dydžio žiedai, nes man įstrigo, kad nemaži. :)
O laistai kada? Kai pradžiūna substratas, kai šaknys nupilkėja ar neleidi jokio išdžiūvimo?

kaa

Standartinė kaa » 16 Lap 2012, 14:04

o koks kvapas ?

Rifas

Standartinė Rifas » 16 Lap 2012, 14:08

Kvapams aš menkai asociacijas randu :oops: - man kvapas malonus ir ne per stiprus.
Laistau kai netingiu :oops: , bet labai nedžiovinu. Substratas gan ilgai nepradžiūnantis, vazonas didokas, tai tinginiams tinka :)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 16 Lap 2012, 18:38

Ot kaip veikia reklamiškai tokios žinutės :w00t: Parduotuvėlėje sekiau tokį gražuoliuką nuo pat atsiradimo, su mintim, kad jei iki progos gyvai pamatyti pasitaikymo nebus nupirktas, reiškia, lemta man :lol: Bet kai Rifas užvedė temą, nutariau, kad gana tampyti liūtą, tai yra sėkmę už ūsų :lol:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 16 Lap 2012, 18:48

Man keistuoliai užsikodavusiai nuo falenopsių, šiame Phalaenopsis amboinensis labiausiai žavi pumpurai. Net nežinau kaip apsakyti, kokie man jie gražūs, tas apgaubtas margumas su kažkokia paslaptimi, vis gundo. Bet deja, jie žydi :lol:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
lerika

Standartinė lerika » 17 Lap 2012, 08:34

Šilingė rašė:Ot kaip veikia reklamiškai tokios žinutės :w00t: Parduotuvėlėje sekiau tokį gražuoliuką nuo pat atsiradimo, su mintim, kad jei iki progos gyvai pamatyti pasitaikymo nebus nupirktas, reiškia, lemta man :lol: Bet kai Rifas užvedė temą, nutariau, kad gana tampyti liūtą, tai yra sėkmę už ūsų :lol:
aš irgi taip pat galvojau :D:D man labiausiai įstrigo :D
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Lap 2012, 11:02

Parsivežiau vakar savo naująjį gražuolį :thumbsup: Tikrai kvepia, tikrai gražus, tikrai mano :lol: Kaip pavyks susitarti, parodys ateitis ;)
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Lap 2012, 15:07

Tai vis tik kuriuo paros metu jis kvepia? Nes man atrodo, kad vakar ne jis kvepėjo, o kažkokios virtuvės gėrybės. :D

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Lap 2012, 15:26

Urze rašė:Tai vis tik kuriuo paros metu jis kvepia? Nes man atrodo, kad vakar ne jis kvepėjo, o kažkokios virtuvės gėrybės. :D
Kvepėjo. Ir namo parvežtas kvepėjo :P Kaip Olivija ir sakė, kvepia tada, kaip jam norisi :lol:
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 08 Gru 2012, 00:29

Pagaliau išsiskleidė ir maniškis Amboinensis, tik teko žiedstiebį su žieve paremt fotosesijai, nes kasdien leidžiu jam natūraliai per vazono kraštą žiūrėt :D

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 23 Gru 2012, 01:26

Jau abu phal. amboinensis žiedai išsisikleidė :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 26 Kov 2013, 15:36

Naujasis lapas aktyviai auga, šaknų galiukai aktyviai auga, abiejų žiedynstiebių viršūnės auga ir sukrovė po pumpurėlį :heartsfade: Pavasaris O.o
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 26 Kov 2013, 19:07

Rašote kad amboinensis vienas iš nereikliausių falenopsių, bet iš mano auginamų rūšinių su juo turiu daugiausia problemų [Geda2]. Pirkau prieš metus iš vienos forumietės. Vasarą augo ant rytinės palangės, jokio judesio apart šaknų augimo nerodė. Žiemai įkėliau į orchidariumą po lempom, temperatūra buvo 20-25 ºC, drėgmė daugiau nei 50, kartais patręšiu. Labai apsidžiaugiau kai pamačiau kad pagaliau auginasi lapuką, nes 2 senuosius apatinius nudžiovino.. bet lapas išaugo siauras ir neatrodo labai sveikas.. :think: dabar lenda dar vienas.. nesugalvoju ko jam gali trūkti, nes tam pačiam orchidariume Phal. violacea per žiemą išaugino gerokai didesnį lapą nei senieji..
Būsiu dėkinga jei pasidalinsite savo mintimis kame čia gali būti bėda :? o gal visai be reikalo prie jo kabinėjuosi...
Prikabinti failai
IMG_5427.JPG
IMG_5427.JPG (51.83 KiB) Peržiūrėta 6221 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Kov 2013, 20:29

Daug augalų, ne tik orchidėjos, auginasi didesnius (ir į plotį, ir į ilgį) lapus, kai joms trūksta šviesos. Gal kad žiemą papuolė po lempom, apšvietimo pakankamai gauna, tai ir nėr reikalo didesnius lapus augintis? Dar į lapo spalvą pažiūrėk - senesnis yra tamsesnis, naujas - šviesesnis. Kai falenopsiai gauna per mažai šviesos, jų lapai būna tamsesni, kai pakankamai - šviesesni, kai per daug - gelsvėja. Gal dėl to praeitais metais ant palangės tik šaknis augino ir 2 senuosius lapus numetė, nes sąlygos nebuvo labai geros? O dabar kaip tik atsigauna, auga? O Phal. violacea gal kiek didesnis šviesos poreikis nei Phal. amboinensis, dėl to ir užsiaugino didesnį lapą nei senesni? Na, čia tokia plika teorija pamąstymui, o iš praktinės pusės gal kiti pakomentuos. :think: Aš sakyčiau, bile auga, tuo labiau, kad tų lapų tiek kukliai dabar turi, tai kad ir mažesnis, bet vis lapas!

P.S. Jei nieks daugiau neparašys, vadinasi, pritaria mano pasvarstymams. :pirate: Arba tiesiog irgi nežino. :D

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių