Vanda 1

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Vanda 1

Standartinė Ramsis » 29 Kov 2010, 15:37

Kaip šia žiemą išgyveno jūsų vandos :?: Ar jau pradėjo augintis lapus :?:
Mano Vanda sanderiana visada brabusdavo pirma, šiais metais visai neskuba, jaučiu tamsi žiema padarė savo ;)
dar vienai vandai nors ji ir turi pakankamai šaknų ir būvo memažai laistoma, apačioje raukšlėjasi lapai, matyt reikia didinti vandens kiekį. :roll:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Vanda 1

Standartinė Šilingė » 29 Kov 2010, 16:03

Manosios Sansai blue šaknų galiukai pradėjo augti, ir lapas naujas lenda :D Bet niekad neįsivaizdavau, kad vandos gali taip susiraukšlėti :oops: Optimalus vandens kiekis man kažkokia mistika :?
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 29 Kov 2010, 17:32

Mano visos bunda, ne tik vandos bet ir Renanthera, Papilionanthe, Esmeralda, Holcoglossum taip pat. Visos augina lapus, o šaknų galiukai pradėjo augti neperseniausiai ir dar labai mažai paaugę, bet bent jau pajudėjo. Beje Ramsi tavo vanda kad ir kiek laistyčiau, vistiek jai mažai vandens (lapai nežymiai pasiraukšlėję) :lol: Tikiuosi vasarą šiltnamyje reikalai pasitaisys, na o kitai žiemai būtinai reiks sodint į vazoną ar kišt į vazą :?
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 29 Kov 2010, 22:31

Mano beveik visos jau prieš mėnesį prabudo, auginasi lapus, šaknelės matosi, kad auga :D . Bet dabar pasikaičiau, kad pas jus, kai kurių vandų lapai pasiraukšlėję. Ir jūs taip ramiai, tarsi visai nieko čia taip :roll: . Mano viena mažylė taip pat su pasiraukšlėjusiais lapais :| , tai aš jau apie "ate" jai pradėjau galvoti :lol: .

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 29 Kov 2010, 22:38

Dalia Raimonda, nepasakyčiau, kad labai ramiai aš :| Bet ji sau lapus raukšlėja, o šaknis auginasi. Sąlyginai nelabai daug tų šaknų turi... Lapų nemėto. Na per žiemą gi tikrai ne kurorte gyveno... Šiltai ir tamsiai :? Va ir laistoma nedaug buvo. Pavasarį - vasarą viskas kitaip bus, tikiuosi :roll:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 29 Kov 2010, 22:39

Na pas mane dėl drėgmės trūkumo raukšlėjasi lapai, reik pradėt kasdien mirkyti :oops: Tada reikalai gal pasitaisys, ir beje kai augalas didelis tai visokie pasiraukšlėjimai nebaisūs, o mažam augalui gal geriau patalpint į kokį indą aplinkos drėgmei ir šilumai pakelt (pvz į reanimatorių). Tūrėtų atsigaut jei neįsimetęs puvinys į stiebą.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 29 Kov 2010, 23:30

man tai lapai raušlėjas tikrai dėl to kad tingiu mirkinti :oops: , nupurškiu kada nekada ir tiek, greičiau šilta, tai užmerkčiau "bačkoi" kokiam pusdieniui...
be to vandos lapai raukšlėjas kai žydi, matyt nepakanka jėgų...

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 30 Kov 2010, 08:00

Mano ta mažė nedalaistyta buvo :oops: . O dabar staigiai pradėti dažnai mirkyt irgi negerai. Dabar naturaliai pas mane drėgmė namuose padidėjusi, gal atsistatys.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 30 Kov 2010, 08:31

maniškės vandos peržiemojo atrodo normaliai, bet apsidžiaugiau pavasarine saule perkėliau ant rytinės palangės ir panašu, kad būsiu didžiausiai Vandai Roberts Delight lapus nudeginus :cry:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 30 Kov 2010, 10:12

Jei tik paraudo tai nieko (pas mane ir rausvi lapai kurie į saulę atsukti), bet jei nudegė tai teks išpjaustyt truputį :|

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 30 Kov 2010, 10:17

Įkvėpta diskusijos, pamirkiau saviškę šįryt :geek: Beje, ji nuolat gyvena ant pietrytinio lango (šviesesnio neturiu), kol kas jokios žalos nesimato 8-)
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 30 Kov 2010, 10:25

Mano ir nuolat ant pietinio, bet lapai jau rausvėti pradėjo, nevienodai jautrios jos :) Nuo rūšies/hibrido priklauso. Mano Vanda Sansai blue stipriai nereaguoja į saulę, Vanda tricolor var. suavis ir labai nebijo daug saulės, o vėsamėgė Vanda roeblingiana greit raudonai nusidažo ir greit nudega :| Todėl reik atsargiai elgtis kai dabar saulė vis kaitresnė, pratint po truputį...

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 30 Kov 2010, 10:30

MrGreen rašė:Jei tik paraudo tai nieko (pas mane ir rausvi lapai kurie į saulę atsukti), bet jei nudegė tai teks išpjaustyt truputį :|
neee, ne įdegis. tiesiog atsirado rudos išplaukę dėmės per kelias dienas pajuodo, ir būtent tie lapai kur tiesiai į saulę, o pvz apatiniai ar pasislėpę po kitu lapu- nieko. Pradžiai išsigandau ,kad nebutu kokia infekcija, bet kai nujuodo prisiminiau kaip atrodo nugegimas. Tokie galingi gražūs lapai buvo, o dabar po iškarpymo biški primena palmę :evil:
pas mane palangė rytinė, bet nėra taip kad visą laiką saulė tiesiai į langus, nes namas priešais užstoja, tuo labiau ,kad ant tos palangės pastačiau dar tada kai labiau apniukusios dienos buvo, bet pasirodo užteko po pusvalandį per kelias dienas saulės ,kad nudegtu.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 30 Kov 2010, 21:44

Mano mėlynoji jau žiedyna auginasi :mrgreen: O kitos tai tik lapus ir šaknis leidžia :roll:
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

kaa

Standartinė kaa » 31 Kov 2010, 06:58

mano visos pabudo ir lapus/saknis auginasi. va idomu man, viena vanda dar rudeni isleido tarp 1 ir 2 lapo is apacios vaikeli (turbut) , ta prasme jo uzuomazga, nes ne saknis tai tikrai, na ir ziedstiebis is ten nelis. Tai kaip atsirado 2-3 mm spuogas tai ir pusmeciui sustojo. cia del ziemos , ir dabar galima tiketis augimo ir jai ko truksta? nes kiek maciau, jei jau lenda vaikutis, tai pastoviai ir gan greitai (aisku pas vandas tik to nemaciau)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių