Mano sergantis darzelis

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Mano sergantis darzelis

Standartinė lerika » 20 Bal 2012, 07:20

nastanka - juododosios demes man tikrai atrodo kad grybas , naudoti fungicida, laistyti atskiru vandeniu ir lapus pazeistus pasalinti, turetu ,dabar jau atejus pavasariui nebeplisti ;)
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Nastanka

Standartinė Nastanka » 20 Bal 2012, 12:43

lerika rašė:nastanka - juododosios demes man tikrai atrodo kad grybas , naudoti fungicida, laistyti atskiru vandeniu ir lapus pazeistus pasalinti, turetu ,dabar jau atejus pavasariui nebeplisti ;)
Dekui, Lerikyt, bandysiu..

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 22 Bal 2012, 09:56

Su ta grybine liga visą žiemą kovojau, rezultatų jokių, tik dar daugiau užkrėčiau, pusė rūšinių phal. iškeliavo į šiukšlyną :( , greituoju būdu parsisiunčiau Physan 20, dendrobiumui nuskainiojau lapus, naujas auginys dabar su lapais grybinės infekcijos nesimato, porą phal. palikau po vieną nesergantį lapą ir izoliavau nuo kitų, phal. belinai nupjoviau visus lapus, tikiuosi ataugs nuo pagrindo ....sėkmės gydantis.

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 22 Bal 2012, 17:51

nu aš matau lygiai tokias pačias dėmes kaip buvo mano temoj, sergamumas 100 procentinis, mesti lauk visus užsikrėtusius augalus. antigrybiniai preparatai nepdaėjo, manau tai ne grybai.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 22 Bal 2012, 18:20

Visus nerūšinius augalus tikrai geriau išmesti. Aš manau, kad tai grybas. Turiu ir aš tokią problemą. Prieš metus ligą buvau sustabdžius. Po metų vėl ji atsirado. Kelias vandas ištrenkiau lauk, kitas nupurškiau Physan 20, (mano atveju jis padeda). Bet manau reikia purkšti dar ir pakartotinai, po kelių mėnesių. Dabar pradedu galvoti, kad šis grybas atsiranda nuo pastovėjusio lietaus vandens :think: . Nastanka, kokiu vandeniu tu laistai savo orchidėjas?

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 22 Bal 2012, 19:51

Dalia Raimonda rašė:Visus nerūšinius augalus tikrai geriau išmesti. Aš manau, kad tai grybas. Turiu ir aš tokią problemą. Prieš metus ligą buvau sustabdžius. Po metų vėl ji atsirado. Kelias vandas ištrenkiau lauk, kitas nupurškiau Physan 20, (mano atveju jis padeda). Bet manau reikia purkšti dar ir pakartotinai, po kelių mėnesių. Dabar pradedu galvoti, kad šis grybas atsiranda nuo pastovėjusio lietaus vandens :think: . Nastanka, kokiu vandeniu tu laistai savo orchidėjas?
As apie lietaus vandeni irgi rasiau,kad turiu itarimu,jog jis ir atnesa augalams ko nereikia.gal ir del pastovejimo...Nes kol laisciau namu pastovejusiu is krano,nebuvo tokiu problemu...Ar sutapimas,bet visos bedos-ir neaiskus vabaliukai mikro,ir neaiskios ligos viskas sutapo su laistymo lietaus vandeniu pradzia.Tai dabar rimtai galvoju,gal vel jo atsisakyti,o taip norejosi palepinti savo darzeli.
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 22 Bal 2012, 21:47

Lietaus vanduo yra žymiai geriau. Tačiau reikėtų, kad jo pribėgtų į švarų kibirą ar kitą talpą. Ir geriau jau, kad kurį laiką nulytų nuo stogo visus nešvarumus, o tik tada- į talpą vandeniui. Ir vandens nereikia ilgėliau, kaip kelias dienas talpoje laikyti... bet tą aš ne visada darau. Kai ilgai nebūna lietaus, laistau orchidėjas su gerokai pastovėjusiu vandeniu iš talpos, kuri gal du kart metuose praplaunama :x

Vartotojo avataras
lerika

Standartinė lerika » 23 Bal 2012, 08:10

jau antri metai naudosiu balos vandenį.. Nežinau gerai ar blogai.. sirgo augalai gal ir daugiau, bet žiūriu,kad visus čia nejuokingai pernai/šiemet ligos puolė
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 23 Bal 2012, 16:42

Aš tai kas liečia lietaus vandenį, tai tik vieną negerą dalyką pastebėjau. Vazonuose tarp žievės pradeda augti tokie balti grybai. Ko laistant vandeniu iš krano nebūdavo. Tai nelabai malonu. Bet šiaip tai nieko blogo daugiau pati nepastebėjau.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 23 Bal 2012, 17:30

O aš lieju paprastu virintu vandeniu,kartais ir iš krano,nelakstau paskui lietų su kibiru :lol: nebent vasarą palaistau iš baseinėlio.Tfu tfu ,zarazų dar jokių nebuvo ;)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 23 Bal 2012, 18:06

Kol turėjau nedaug orchidėjų, irgi virindavau vandenį. Bet dabar jau būtų per daug vargo tiek vandens privirint. Tai belieka arba tiesiog nusistovėjęs vandentiekio vanduo, arba lietaus.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 23 Bal 2012, 21:52

Na taip, užsistovėjusiam vandenyje gali privisti visokių negerovių, bet labai abejoju, kad jos turėtų didelę įtaką mūsų augalams. Kita vertus visas pasaulis neskalambintų varpais, kad lietaus vanduo yra tinkamas orchidėjų laistymui. Aš verčiau sakyčiau kad problemos su vėdinimu, karantinu ir dezinfekcija . Juk prisipažinkim, kad tuo pačiu vandeniu laistome visus augalus, kad neplauname rankų po augalų čiupinėjimo, kad nevisada spėjame sukontroliuoti kenkėjus ( o jie labai greitai perneša ligas ), nenaudojame priemonių profilaktikai, nedezinfekuojame įrankių, naudotų vazonų, nevisada turim vietos karantinui ar ligotų augalų atskyrimui.
O ir supratimas apie ligas pas mus Lietuvoje labai ribotas, nevisada nustatyta liga būtent ir yra ta. Bet mes mokomės, ieškome informacijos ir kiek tik galim ja dalinamės vieni su kitais.
Ir žinoma pats skaudžiausias momentas yra tai, kad mes neturim efektyvių vaistų toms ligoms gydyti.

Nastanka

Standartinė Nastanka » 30 Bal 2012, 19:08

Dalia Raimonda rašė:Visus nerūšinius augalus tikrai geriau išmesti. Aš manau, kad tai grybas. Turiu ir aš tokią problemą. Prieš metus ligą buvau sustabdžius. Po metų vėl ji atsirado. Kelias vandas ištrenkiau lauk, kitas nupurškiau Physan 20, (mano atveju jis padeda). Bet manau reikia purkšti dar ir pakartotinai, po kelių mėnesių. Dabar pradedu galvoti, kad šis grybas atsiranda nuo pastovėjusio lietaus vandens :think: . Nastanka, kokiu vandeniu tu laistai savo orchidėjas?
Atsiprasau, kad taip ilgai uztrukau su atsakymu, internetas streikuoja:(
Taigi, rusinius laistau filtruotu, biski pastovejusi (susilusiu) vandeniu. O nerusinius dazniausiai tiesiai is po kran, nes turiu ju daug, tai ir sugruzdinu visus i vonia "dusintis".
Kiek cia laiko praejo, tfu-tfu-tfu, labiau nebeplinta tos juodos demeles. O kas turi geltonas - laukiu kai perzydes ir tada keliaus anapus, kaip nebutu gaila :(

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių