Aerangis punctata

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis punctata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Mar 21, 2010 6:17 pm
Aerangis punctata - epifitas, auga centrinėje Madagaskaro dalyje (1400 m). Augalas labai mažas - 2.5 - 5.0 cm dydžio. Lapai 2.0 - 3.5 cm ilgio, 0.5 - 1.2 cm pločio. Turi 2 - 4 pilkšvai žalsvus lapus, išmargintus sidabriniais taškeliais. Žiedkotis 3.5 - 2.5 cm ilgio. Užaugina 1 žiedą, kartais 2 - 3. Žiedai yra 4 cm skersmens, turi 10 - 15 cm ilgio pentiną. Žiedai kvepia naktį.

Attachments
487982139-0b49fec863.jpg
487982139-0b49fec863.jpg (57.78 KiB) Viewed 3993 times
487982141-58f46ac54c.jpg
487982141-58f46ac54c.jpg (83.74 KiB) Viewed 3993 times
487982143-f580b9fc19.jpg
487982143-f580b9fc19.jpg (68.57 KiB) Viewed 3993 times
487982151-1b0555bbdd.jpg
487982151-1b0555bbdd.jpg (29.22 KiB) Viewed 3993 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Mon Mar 29, 2010 9:31 pm
Gražus ne tik pumpuras, bet ir šaknys įdomios
Attachments
Aerangispunctata-2.jpg
Aerangispunctata-2.jpg (65.36 KiB) Viewed 3991 times
Aerangispunctata.jpg
Aerangispunctata.jpg (70.88 KiB) Viewed 3991 times
Picture.jpg
Picture.jpg (132.35 KiB) Viewed 3991 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Thu Sep 30, 2010 6:58 pm
Aerangis punctata kaip laikrodis, jau kelintą rudenį iš eilės panašiu metu augina žiedyną, aišku žiedų teks ilgokai palaukti :roll: Visą vasarą ilsėjosi ir nei naujų šaknų nei lapų neaugino (augimas prasideda žiemos laikotarpiu).
Ramsis wrote:
Tue Nov 02, 2010 8:00 pm
MrGreen wrote:Ech jaučiu, kad nudžiuvo žiedynas :evil: mažai jam laistymo kartą per savaitę :x bet bent jau naujas lapas pradėjo augti :boring:
Ir žinok tu žmogau, kada jiems sausa o kada jau perliejai... Nieko MrGreen, tu jau žiedus matei, tegul dabar auginasi masę.
Tas Tomas iš Švedijos matei kokį " krūmą" augina...
KateKatinaite wrote:
Wed Nov 03, 2010 1:32 pm
taip kaip jis sukuria ta didelę oro drėgmę, kurią rekomenduoja? pas jį net masdevalijos ant blokų auga... gal nedirba, o tik purškalioja? :D
catlea wrote:
Wed Nov 03, 2010 3:36 pm
Taip ir nesuprantu kuo skyriasi Aerangis punctata nuo Aerangis curnowiana? Vienur skaičiau, kad punctata sukrauna mažiausiai du žiedus, o curnowiana tik vieną, kitur vėl kitaip parašyta.. Gal galit man trumpai paaiškinti, nes iš išvaizdos niekas nesiskiria (bent jau man). O aš ateityje lb noriu punctata įsigyti.
MrGreen, jei ne didelė paslaptis, kiek Jūs mokėjot už šią orchytę?
MrGreen wrote:
Thu Nov 04, 2010 2:56 pm
catlea wrote:Taip ir nesuprantu kuo skyriasi Aerangis punctata nuo Aerangis curnowiana? Vienur skaičiau, kad punctata sukrauna mažiausiai du žiedus, o curnowiana tik vieną, kitur vėl kitaip parašyta.. Gal galit man trumpai paaiškinti, nes iš išvaizdos niekas nesiskiria (bent jau man).
Skiriasi labai nežymiai, dydžiu, žiedų skaičiumi ir pan. Reik abu augalus matuoti, kad sužinoti kiek mm skiriasi žiedo dydis ar lapų forma. Svarbiausia kad priežiūra nesiskiria ;) Plačiau apie skirtumus ir priežiūra galima paskaityti LOD žurnalo 2 numeryje.
catlea wrote:O aš ateityje lb noriu punctata įsigyti.
MrGreen, jei ne didelė paslaptis, kiek Jūs mokėjot už šią orchytę?
Tikrai nepamenu kiek mokėjau, nes pirktas 2005 metais :oops: Be to dabar ir kainos gali skirtis...
catlea wrote:
Thu Nov 04, 2010 3:45 pm
Ačiū už ats. Bet skaičiau, kad curnowiana pigesnis augaliukas. Na nžn ant kiek, bet punctata maždaug 100 lt kainuotų. O nusipirkus jį gali būti ir curnowiana, jei iš išvaizdos be mm žiūrėti :scratchheadyellow: . Tada reikia LOD 2 Nr pirma nusipirkti ir pasistudijuoti, o paskui apie punctata svajoti :heartsfade: .
Ramsis wrote:
Thu Nov 04, 2010 6:12 pm
Paprastai A. punctata kainuoja apie 12-18 eurų, A. curnowiana irgi panašiai, kaip MrGreen sakė jų skirtumai aprašyti antrame žurnalo "Orchidėjos" nr.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Jurgita wrote:
Wed Jul 27, 2011 11:50 am
Maniškė A.punctata taip pat su žiedstiebiu, nors šiemet jis pasirodė anksčiau nei įprastai, bet skleisis turbūt panašiu laiku (rugpjūčio mėn), labai tikiuos, kad kai skleisis nebus labai karšta, nes būtent dėl tos priežasties, ji žydėdavo vos kelias dienas ir spėti nufotografuoti niekaip nespėdavau (tik pavytusią jau) belieka tikėtis, kad šįkart :poke: niekur nebūsiu išvažiavusi ir užsiėmusi taip, kad negalėčiau nufotografuot kokybiškai :doh:
Trumpa priešistorė: žiedkotis pastebėtas birželio mėnesį, vėliau buvo fotografuota liepos 15 d. ir liepos 27 d. (matosi data nuotraukos pavadinime), o auga kambaryje, "a la šiltnamyje" :), šiltomis sąlygomis ištisus metus, purškiama rytais kasdien (neindividualiai), aktyvaus augimo sezonu subalansuotos trąšos (20-20-20 Nardotto e capello (italų)) praktiškai kasdien, su lietaus vandeniu labai mažom dozėm, retkarčiais gauna HB 101 (pavasarį 1 kartą per savaitę, vasarą rečiau - kartą-2 per mėnesį). Šviesos gauna nedaug ir labai išsklaidytą (1,5 m nuo vakarinės pusės lango ir dar kiti augalai užstoja).
Attachments
A.punctata_full_07.27.JPG
A.punctata_full_07.27.JPG (86.45 KiB) Viewed 3991 times
A.punctata07_27.JPG
A.punctata07_27.JPG (98.57 KiB) Viewed 3991 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Jurgita wrote:
Tue Aug 09, 2011 10:01 am
Pumpuras po truputį didėja, pentinas siekia 10 cm
Attachments
Aer_punctata.JPG
Aer_punctata.JPG (18.21 KiB) Viewed 3989 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Jurgita wrote:
Fri Aug 12, 2011 9:43 pm
Na, pagaliau :thumbsup:
Attachments
Aerangis_punctat.JPG
Aerangis_punctat.JPG (33.89 KiB) Viewed 3988 times
Aerangis_punctata_full.JPG
Aerangis_punctata_full.JPG (159.65 KiB) Viewed 3988 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Tue Aug 16, 2011 9:55 pm
saviškę išnešiau į šiltnamį, ten drėgmės dabar pakankamai, didesnis temperatūrų skirtumas, tikiuosi sureguos į pasikeituses sąlygas ir bent jau pradės augintis šaknis normaliai. Beja pastebėjau kad seni lapai tokie pavytę, čia ženklas kad per mažai drėgmės, ar jie jau kristi ruošiasi :question: Tada kai rinkau informaciją apie jos auginimą buvau radęs kad esant tokiam atvėjui reikia augalą ilgiau pamirkinti vandenyje ir jis atsigaus, bet po visų procedūrų niekas nesikeičia, čia gal dėl to kad šaknų mažoka :question:
MrGreen wrote:
Tue Aug 16, 2011 10:53 pm
Kai lapai pas punctata ruošiasi kristi, jie pradeda lėtai gelsti, pas mane visą sezoną jie po truputi šviesėja gelsta kol galiausiai susiraukšlėja ir nukrenta. Tuo metu visada auga nauji lapai kurie pakeičia nukritusius. Kad raukšlėtūsi dėl drėgmės stygiaus tai taip nebuvo pas mane, dažniausiai kokią šaknį nudžiovina jei sausra užsitesia labai ilgai, aišku po to ir lapų eilė ateina, bet nemanau kad taip sausa pas tave :think: O šaknų tai ir pas mane sakyčiau ne per daugiausiai, jei jos sveikos tai pakanka ir keletos, gal tiesiog tai seni lapai raukšlėjasi ir tiek :think:
Kaštonė wrote:
Sun Oct 09, 2011 5:51 pm
Maniškis šį rudenį nežydės dar, nors ir suaugęs. Bet auginasi penktą lapą, turi keletą gražiai per žievę išsirangiusių šaknyčių.
Kol kas užtat grožiuosi jūsiškių pumpurų ir žiedų fotografijomis :) ...
Urze wrote:
Wed May 23, 2012 2:34 pm
Nuoroda į C. ir M. Baker informaciją apie šios rūšies poreikius ir priežiūrą. ;)
andriuxplind2 wrote:
Fri Jul 27, 2012 11:08 am
Kaštonė wrote:Maniškis, iki šiol labai sėkmingai augęs, per keletą dienų numetė daugumą lapelių :( . Lapeliai ėmė gelsti prie kamieno ir netrukus tiesiog nubyrėjo. Ar galėjo taip sustresuot dėl vežimo į pajūrį - orų atvėsimo - vežimosi atgal :think: ?
Nebeturiu ir aš jo. Nutiko lygiai tas pats, tik radau šitą situaciją grįžęs po 10 dienų. Manau, kad nepravėdino akvos ir sušuto. Nes lygiai tas pats ir su comparettia atsitiko :neutral:
Užuojauta
Kaštonė wrote:
Fri Jul 27, 2012 1:35 pm
Evaja wrote:na, manyčiau kad tiesiog pateko vanduo ant skrotelės ir įsimetė puvinys. Afrikiečiams tokia situacija būdinga...
Bet ar tuomet nebūtų procesas prasidėjęs nuo skrotelės vidurio? O dabar nukrito senesnieji lapeliai, o skrotelės viduryje esantys trys lapeliai dar yra sveiki. Tikiuos, kad dar ne paskutinioji :?
Giriniss wrote:
Sat Jul 28, 2012 9:35 pm
maniskiai afrikieciai labai jautriai reagavo y salygu pakeitima, i kita orchidariumo vieta perstacius, uzsistresavo, su punctata 1:1, tik gavus, numete veik visus lapus, ir tikrai ne puvinys, liko su vienu lapu, paskiau adaptavosi ir dabar sedi patenkintas atsiaugines lapukus, nors kai likes buvo tik 1 jau maniau amen jam
MrGreen wrote:
Sun Jul 29, 2012 9:20 pm
Girinis teisus, dauguma afrikiečių taip reaguoja į patirtą stresą (sąlygų pasikeitimą, persodinimą etc.). Iš patirties galiu pasakyti, kad likęs vienas lapas labai gerai dar, atsigauna augalas jei laiku sudaromos tinkamos sąlygos, taip pat teko turėti ir tokių, kurie visus lapus numetė, tačiau vėliau atsigavo, svarbu sveikos šaknys ir nepažeistas skrotelės centras. Todėl niekada neskubėkitė išmesti afrikiečių jei šaknys gražios o lapų nebėra :)
catlea wrote:
Sun Aug 12, 2012 6:45 pm
MrGreen wrote:Augalas labai gražus, tik atsargiai su kiminais, daugumai afrikiečių jie nepatinka, bet viskas priklauso nuo Jūsų auginimo sąlygų...
Ačiū :) . O tai tuos kiminus geriau nuimti? Šiaip tas blokas kamštinis, šiltai minkštas(na ne toks kietas kaip medis), tai gal ir nereikia kiminų? A. mystacidii(jaunas augalas) pas mane ant medžio žievės su kiminais, tai labai gerai žingsniuoja į priekį( kiekveną dieną nupurškiamas). Taip bijau kažką ne taip padaryti su punctata.
MrGreen wrote:
Mon Aug 20, 2012 8:40 am
Svarbiausia nepersistengti su laistymu, kai augalas auga reikia daug drėgmės ir gero vėdinimo, laistyti galima dažnai, bet šaknys turi greitai išdžiūti. Kai ilsisi, užtenka tik retkarčiais apipurkšti šaknis. Beje bent jau pas mane punctata pradeda augti vasaros pabaigoje, ir žiemos laikotarpiu būna aktyviausias augimo laikas, o pavasarį-vasarą augalas ilsisi.
MrGreen wrote:
Mon Aug 20, 2012 9:30 pm
Pas kiekvieną sąlygos skirtingos, mano namų sąlygom punctata lengvai auga ir tikrai nesakyčiau, kad kaprizingas augalas, bet pvz paprastas hibridinis falenopsis pas mane daugiau nei metus neišgyvena :lol: ir aš jų tiesiog neauginu, nes jiems pas mane netinka, nors ir labai gražių yra...Todėl dar kart pasikartosiu, viskas priklauso nuo aplinkos sąlygų :!:
FUJI wrote:
Thu Dec 06, 2012 2:07 pm
Puikus augalai pas jus,jungiuosi ir as i A. punctata augintoju gretas.Deja,su ziedais nebebuvo,liko beziedis,bet jau zydejes.Isvadavau is nemazo sluoksnio kiminu is po apacios ir nuo virsaus,itaisiau ant pliko bloko,bet vienoje puseje radau pageltusias sakneles.Neisivaizduoju,ar cia nuo dregmes pertekliaus ,ar cia kas rimciau? Gal reiktu "amputuoti",ar kuo nors apdirbti? :scratchheadyellow:
kaa wrote:
Thu Dec 06, 2012 2:11 pm
pagal mane tai nieko nedaryti
kiminu perdaug, irgi bandysiu laisvinti nuo ju, bet po zydejimo:)


idomiai skiriaisi lapu spalva. mano toks zalias. ar cia fotografavimo skirtumai, nes Fuji jusu atrodo toks sidabrinis :)
catlea wrote:
Mon Dec 10, 2012 10:43 am
Ačiū MrGreen :) . Jaučiu reiks gilyn į afrikiečių pinkles grimzti :heartsfade: . Labai jau žavūs žiedai, o ir patys afrkiečiai palyginti nedaug vietos užima.
Man iškilo toks klausimas: nuo ko (ar nuo šviesos kiekio ar nuo genų) žiedo spalva gali svyruoti? Žiūri šios temos foto, goole foto - vieni daugiau balti, kiti žalsvi žiedlapiai?
catlea wrote:
Mon Dec 10, 2012 10:45 pm
Ačiū.
Reškia mano žiedas visai jaunas, nes šiandien jis žalsvai rudas, ryškesnis trp nei vakar foto, o lūpa visai balta.
MrGreen wrote:
Tue Dec 11, 2012 8:35 am
visiškai baltas žiedas nebus. Tik lūpa būna visiškai balta. Ta žalsvai ruda spalva pašviesės, bet visdai nepabals.
catlea wrote:
Wed Dec 12, 2012 10:42 pm
Niu va, matyt pas mane labai namie karšta - šiandien žiedas pradėjo susikleist. Galėjo toks grožis ir ilgiau akis džiugint :roll: .. Bet gerai ir taip, žiedas labai gražus, foto tikrai neįmanoma perteikt to grožio :) .
Kaa, kaip pas Jus?
Urze wrote:
Tue Feb 12, 2013 3:04 pm
Aš ir nežinojau, kad būna daugiažiedžių Ae. punctata žydėjimų. :o
Urze wrote:
Tue Feb 12, 2013 3:08 pm
Aprašyme po nuotrauka šiek tiek informacijos parašyta apie būtent tą kloną. Kaži, ar Europoj pavyktų jį rasti?
Giriniss wrote:
Sun Feb 24, 2013 8:18 pm
Mūsiškė trijų lapukų svorio kategorijos A. punctata nusprendė mus pradžiuginti dviem žiedukais. Stengėsi, vargo ilgai, kol išgimdė du pumpurus, lapuko vieno gyvybės syvus praktiškai pilnai sunaudojo... na, rezultatas - vietoj mėnesio ar kiek ten ji turėtų žydėt, pirmas žiedas nudžiuvo praktiškai sekančią dieną, nespėjom net nufotografuot (iš viso to džiaugsmo liko tik pora nevykusių vietoj paskubom padarytų kadrų), o antras nusekė iš paskos neilgai trukus...

Šita nelaimė mums atsitiko spalio gale.
Jei ir kiti daugiau žiedų išspaudžiantys A. punctata individai taip greitai žiedus pragano, tai gal jau geriau apsieisim su "tik" vieną žiedą išvarančiu :D
Auginame orchidariumo (didelė drėgmė, nešalta) "apatiniame aukšte" - šviesos gauna nedaug, bet drėgmė didžiulė.
catlea wrote:
Sun Feb 24, 2013 8:54 pm
Negi aerangiai zydi menesi ir daugiau :Hmmmm: ? Gal vienos dienos ir maza zydejimui, bet gal po menesi tikrai nezydi? (Nors gal apie zydejima MrGreen daugiau pakomentuos).
Giriniss wrote:
Sun Feb 24, 2013 9:06 pm
na kiek skaiciau nete ~2sav., tikrai ne 2 dienas (matyt reiks nunest augaliukui parodyt).
Ramsis wrote:
Sun Feb 24, 2013 9:26 pm
Nu bet tai vistiek didvyris, trijų lapų gigantas du žiedus, kad ir trumpai žydinčius :shock: Kažin kaip jam seksis toliau, nebus čia paskutinis pasipardymas :question:
Giriniss wrote:
Sun Feb 24, 2013 9:55 pm
kolkas 2 lapukai gyvi, labai tikiuosi nesumastys ju i ziedus ismainyt (2 ziedai sugryzo saknytes 2cm pavidalu)
Ramsis wrote:
Sun Feb 24, 2013 10:03 pm
A, tai vadinas gyvybės turi. Tikėkimės užsiaugins masės, nors kita vertus labai dažnai punctata, tokia ir būna 2-4 lapų. Netgi knygoje Angraecoid Orchids: Species from the African Region Joyce Stewart, Johan Hermans, Bob Ian Martin Campbell. 2006 m. rašo kad punktata turi dažniausiai 2-4 lapus.
catlea wrote:
Tue Feb 26, 2013 10:05 am
Mano senesnė punctata (bet dydziu mazesne) žiemos antroj pusėj tik su vienu lapu buvo. Šiandien bepurkšdama naują lapuką iš vidaus užmačiau O.o . Laimės tai kiek :D . Patinka man toks lėtas augalo augimas.. :) .O didesnis stovi vietoj.
mam wrote:
Sun May 19, 2013 9:48 am
kaa, aš irgi iš pradžių apsidžiaugiau, bet bus trys nauji šoniniai ūgliai. Ar taip gali būti? O norėtųsi žiedų... gal per šviesiai auginu, per daug laistau ar per šilta? Gal labiau išmanantys parašytų :think:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun May 19, 2013 10:26 am
punctata ne falenopsis, kuris didesnę metų dalį būna apsipylęs žiedais, reikia džiaugtis, kad augalas augina naujus ūglius, juk daugiau žiedų bus vėliau [taip.gif]
mam wrote:
Mon Sep 16, 2013 8:57 pm
neatsidžiaugiu
DSC_0801.JPG
DSC_0801.JPG (85.83 KiB) Viewed 3984 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

catlea wrote:
Tue Sep 17, 2013 8:44 am
Tikrai yra kuo dziaugtis :thumbupleft: .
Dar Mam norejau paklausti apie pati augala. Pagyrose maciau su daug lapu. Ar isigijot toki ar pas jus tiek prisiaugino?
mam wrote:
Tue Sep 17, 2013 3:10 pm
catlea wrote:Ar isigijot toki ar pas jus tiek prisiaugino?
Pirktas buvo iš Orchids&More, tikrai daugiau nei su dviem lapais. Nauji augo, senesni nekrito. Šį pavasarį užsiaugino tris šoninius ūglius. Tik kaip bus toliau, nežinau, nes reikia perkelti ant naujo bloko. Senasis iš presuotų kamštinės žievės gabaliukų byra. Keletas šaknų įaugusių, tai kaip sureguos į iškrapštymą...Ar nepradės tie lapai byrėti? Dabar žydi, paskui žiema... Galvoju, gal bandysim laukt pavasario
catlea wrote:
Thu Sep 19, 2013 6:02 pm
mam wrote:
catlea wrote:Ar isigijot toki ar pas jus tiek prisiaugino?
Pirktas buvo iš Orchids&More, tikrai daugiau nei su dviem lapais. Nauji augo, senesni nekrito. Šį pavasarį užsiaugino tris šoninius ūglius. Tik kaip bus toliau, nežinau, nes reikia perkelti ant naujo bloko. Senasis iš presuotų kamštinės žievės gabaliukų byra. Keletas šaknų įaugusių, tai kaip sureguos į iškrapštymą...Ar nepradės tie lapai byrėti? Dabar žydi, paskui žiema... Galvoju, gal bandysim laukt pavasario
Geriau ta byranti bloka ant naujo kazkaip pritvirtint. Naujos saknys(o ir tos senos) isikabins i nauja bloka ir ne bus pazeistos.
Urze wrote:
Thu Sep 19, 2013 8:14 pm
Aš tai irgi kaip Catlea daryčiau. Kiek yra be šaknų bloko, nulaupyčiau, o ten, kur šaknys įaugusios, palikčiau ir viską tvirtinčiau prie naujo bloko. Taip daug mažiau streso augalui būtų.
evelina wrote:
Wed Oct 08, 2014 10:58 am
Aerangis punctata
Gautas kovo pradžioje, žiedynstiebį pradėjo auginti po poros mėnesių, bet iki finalo likus visai nedaug, buvo perkeltas į kitą vietą ir pumpurai nugelto :(
dabar atrodo taip, tik žiedynstiebis sudžiūvęs (foto kiek senesnė):
kaa wrote:
Wed Oct 08, 2014 3:23 pm
kur auga ir kaip dažnai (ir kaip) laistomas?
mano ant bloko su mažu gabaliuku "kiminų" kaip ir buvo pirktas. prisiaugino iš vieno skrotelės dar tris atrodo, šaknų - ne.. auga "avariume". kažkas netaip, bet dar nepagavau
evelina wrote:
Wed Oct 08, 2014 5:46 pm
Aš galiu parašyti savo laistymo rėžimą, bet ar tai jums padės? Skiriasi mūsų laikymo sąlygos, augalo būklė. Anksčiau esu rašiusi, kaip aš laistau ir pagal ką nusprendžiu, kad laikas laistyti. Jos augimo cikliškumo negaliu pasakyti, bet dabar ilsisi, šaknis augino, tiesa jos ilgos neužaugo, ji vienu metu augino viską, lapą, žiedynstiebį ir šaknis. O žiedynstiebį nudžiovino, kai pernešiau iš pietryčių palangės į verandą, ten galėjo skersvėjis pagriebti.
Aga wrote:
Fri Oct 06, 2017 2:55 pm
Patarkite. Ar šią miniatiūrinė orchidėja geriau sodinti tiesiogiai ant bloko ar ant kiminų? Pas manė augs orchidariume. Gal dar patartumet ar sodinti aukščiau (šviesiau) ar truputį žemiau ....
mam wrote:
Fri Oct 06, 2017 10:56 pm
Aš sodinčiau tiesiog ant bloko. Bet reikia atsižvelgti, kiek drėgmės Jūsų orchidariume( tikrai drėgna ar tik šviesu). Kur jis augo anksčiau- pasodintas vazonėlyje ar ant bloko? Kokio tipo jo šaknys? Kiek jų yra? Jei persodinat iš vazonėlio, tai gal kokį kiminą uždėkit ant viršaus. Kai prisitvirtins naujomis šaknimis ar senomis prie bloko, po truputį nuimsit. Jei drėgmė orchidariume nedidelė, irgi galit kokį kiminą ant šaknų lengvai uždėti. Šviesos afrikiečiams reikia
Aga wrote:
Sat Oct 07, 2017 7:22 am
Mam ačiū už patarimus. Kaip jis augo anksčiau ištikrųjų sunkų pasakyti. Gavau ji dekoratyviniame vazonėlyje, įkišta į kiminus. Bet tikrai jis taip neaugo...
Bet jūsų patarimai padėjo :)
MrGreen wrote:
Sun Oct 08, 2017 11:24 pm
pritariu Mam, mano punctata taip ir auga ant to pačio žievės gabalo 12m, visiškai be kiminų ir galiu pasakyti, kad ji gerai augo sausai kai orchidariumo neturėjau ir dabar taip pat gerai auga kai reikia žiemą praleisti orchidariume.
ricardas wrote:
Sun Jul 08, 2018 12:30 pm
Prašau patarymo ???
Maniškis aerangis pririštas ant presuotos kamštienos , purškiu vieną du kartus dienoi bet pastebėjau ant šaknų ir šalia jų žalius šlapius tipo kaip dumbliukas ir jis neišdžiūna iki kito laistymo.
Ar tas tipo dumbliukas gali pakenkti šaknim ir jį pašalinti ?
ricardas wrote:
Sun Jul 08, 2018 4:18 pm
zemuoge wrote:
Sun Jul 08, 2018 4:01 pm
Dumbliai nėra gerai šaknims, mano manymu. Aš stengiuosi pašalinti.
Tuomet dar klausimas :) o kai blokai apsamanoja ir šaknis juk šaknim tai patinka ?
Tik skirtumas tarp samanų ir tų žalių ( net nežinau kaip juos vadinti) kad jos dregnos.
To tipo dumblio atsiradima žinau , daug šviesos ir drėmės bet mažinti drėgmę ir šviesą negaliu nes blogai atsilieps augalams.
zemuoge wrote:
Sun Jul 08, 2018 9:11 pm
Samanos ir dumbliai - du skirtingi dalykai ( aš nepaaiškinsiu moksliškai , bet jaučiu)). Per samanas oras iki šaknų patenka, o per dumblius kažin... Kai "apdumblėjo" haraelos šaknys, ir kai paskui aš nuvaliau mechaniškai ir dar apdorojau vandenilio peroksidu , ji tiesiog "akyse ūgtelėjo", pastorėjo šaknys , lapai. Gal man taip pasirodė, bet esu tos nuomonės, kad tie dumbliai nieko gero...
"bet mažinti drėgmę ir šviesą negaliu nes blogai atsilieps augalams."- tuomet periodiškai valyti nuo dumblių, arba "blogaiu pasidarys aerangiui". Net nežinau, ką rinkčiausi ))
ricardas wrote:
Sun Jul 08, 2018 10:47 pm
Ačiū Zemuoge .
Bandisiu mažinti liejimą o jei nepraniks dumblis valisiu mehaniškai .
zemuoge wrote:
Tue Jul 10, 2018 9:02 am
Man atrodo,pradžioj dumblius reikia nuvalyti, o paskui jau žiūrėti,gal jie nebeužsiveis...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Wed Aug 28, 2019 1:01 am
Idomi cia punctatos istorija.

Gavau pries pora menesiu is rasiukono... Labai labai maziuka, bet su saknelem ir penkiais mazyciais lapais.
Ir viena diena kazkas atsitiko - numete lapus visus. Liko tik rizoma ir labai grazios saknys. Vien del ju as jo ir neismeciau. Pastaciau i varpo kompozicini terariuma prie pat ventiliacijos. Liedavau su pradziuvimais.

Ir ka jus manot - man pasiseke! :w00t:
(Neisivaizduoju, kokio dydzio tie nauji lapukai, gal milimetro) IMG_20190827_203715.jpg
Attachments
IMG_20190827_203715.jpg
IMG_20190827_203715.jpg (2.14 MiB) Viewed 3983 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Fri Sep 13, 2019 9:36 pm
Aerangis punctata
Isigijau šį grožį praeitais metais, buvo sumastes žydėti bet nutariau orchidariume jį perkelti į sviesesne vietą ir buvo mano klaida , nudžiovino pumpurą . Šiemet kol perkėlinėjau iš seno į nauja orchidariuma sustresavo bet neilgam, pradėjo augintis nauja lapą ir du žiedkočius , apsidžiaugiau kai išsiskleidė pirmas žiedas , nu galvoju, išsiskleis antras žiedas padarisiu fotosesija, po išsiskleidimo pirmo žiedo praėjo 2 dienos o trečią dieną žiedas staigiai pradėjo vysti , na teko toki nufotkinti.
Orchidariumo saligos, temperatura diena +23, nakti ne žemiau +18. Oro dregnis diena apie 85% nakti apie 90%. Augalas kaip ir kiti augalai kiekvieną dieną purškiami ty, automatinė laistymo sistema.
Kad žiedas trumpai žydėjo itariu nuo buvusio streso ir perdidelės bloko drėgmės, nes blokas presuoto kamščio ir labai sugeria drėgme , samanos auga ant bloko pašėlusiu greičiu , jau du kartus nuiminėjau samanas, tai žiurint į šaknys nelabai gražios.
Ps, tikuosi kad antras pumpuras žydės ilgiau , jeigu nenuvis :D
Attachments
2019-09-13_10-18-14.jpg
2019-09-13_10-18-14.jpg (135.69 KiB) Viewed 3539 times
2019-09-13_10-19-56.jpg
2019-09-13_10-19-56.jpg (217.23 KiB) Viewed 3539 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Wed Sep 25, 2019 8:11 pm
Slogaa wrote:
Wed Aug 28, 2019 1:01 am
Idomi cia punctatos istorija.

Gavau pries pora menesiu is rasiukono... Labai labai maziuka, bet su saknelem ir penkiais mazyciais lapais.
Ir viena diena kazkas atsitiko - numete lapus visus. Liko tik rizoma ir labai grazios saknys. Vien del ju as jo ir neismeciau. Pastaciau i varpo kompozicini terariuma prie pat ventiliacijos. Liedavau su pradziuvimais.

Ir ka jus manot - man pasiseke! :w00t:
(Neisivaizduoju, kokio dydzio tie nauji lapukai, gal milimetro) IMG_20190827_203715.jpg
Svarbiausia niekada neišmesti per anksti :) Aerangiai dažnai taip elgiasi, kartais ir dėl menkiausių pakitimų aplinkoje. Bet taip pat dažnai nauji lapai atauga arba jei skrotelė supūna, bet šaknys gražios, gali išaugti nauja skrotelė.
MrGreen wrote:
Wed Sep 25, 2019 8:12 pm
ricardas wrote:
Fri Sep 13, 2019 9:36 pm
Aerangis punctata
Isigijau šį grožį praeitais metais, buvo sumastes žydėti bet nutariau orchidariume jį perkelti į sviesesne vietą ir buvo mano klaida , nudžiovino pumpurą . Šiemet kol perkėlinėjau iš seno į nauja orchidariuma sustresavo bet neilgam, pradėjo augintis nauja lapą ir du žiedkočius , apsidžiaugiau kai išsiskleidė pirmas žiedas , nu galvoju, išsiskleis antras žiedas padarisiu fotosesija, po išsiskleidimo pirmo žiedo praėjo 2 dienos o trečią dieną žiedas staigiai pradėjo vysti , na teko toki nufotkinti.
Orchidariumo saligos, temperatura diena +23, nakti ne žemiau +18. Oro dregnis diena apie 85% nakti apie 90%. Augalas kaip ir kiti augalai kiekvieną dieną purškiami ty, automatinė laistymo sistema.
Kad žiedas trumpai žydėjo itariu nuo buvusio streso ir perdidelės bloko drėgmės, nes blokas presuoto kamščio ir labai sugeria drėgme , samanos auga ant bloko pašėlusiu greičiu , jau du kartus nuiminėjau samanas, tai žiurint į šaknys nelabai gražios.
Ps, tikuosi kad antras pumpuras žydės ilgiau , jeigu nenuvis :D
Super! Labai gražus augalas. Mano vis dar šiltnamyje, gauna žemesnes temp., o pumpuras po truputį didėja.
ricardas wrote:
Wed Sep 25, 2019 8:58 pm
Ignai, ar nebijote kad per žema temperatura pakenks augalui ? Jeigu neklistu jis šiltamėgis.
Čia antras žiedas , suspėjau nufotkinti bet jis taip pat neilgai žydėjo, matit dar persilpnas ilgesniam žydėjimui.
Attachments
2019-09-15_10-06-49.jpg
2019-09-15_10-06-49.jpg (180.67 KiB) Viewed 3539 times
2019-09-15_10-28-00.jpg
2019-09-15_10-28-00.jpg (291.26 KiB) Viewed 3539 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Thu Sep 26, 2019 2:03 pm
A. punctata žiedai ilgai neišsilaiko.
Nebijau, jis taip gyvena jau daug metų.
Eliss wrote:
Sun Sep 13, 2020 5:38 pm
Tik nuotraukoj pamačiau negerą svetį :evil:
Attachments
IMG_20200913_182447.jpg
IMG_20200913_182447.jpg (2.61 MiB) Viewed 3539 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Sun Sep 13, 2020 6:24 pm
Ale kiek ugliu :w00t:
Maniškė ilgai augo be bėdų bet paskutiniu laiku labai jaunus lapus sraigės pamėgo.
Kur Aerangi isigijote ?
Eliss wrote:
Sun Sep 13, 2020 7:37 pm
Čia jie visi atskiri augalai, kas sau. Pirkau iš Vidmanto.
mozaika wrote:
Sun Sep 13, 2020 8:38 pm
Praeitais metais Rasiukonis mažylių gniužulą pasiūlė išskaidyti. Nelabai man buvo drąsu, nes labai mažos buvo. Tai pavasarį šiaip taip atskyriau ir pritvirtinau ant to pačio bloko kelias, nes dar tokios mažos, kad daug vietos neužima :D . Praeitais metais ramiai pūpsojo, nieko nerodė, o va šiemet labai gražiai pradėjo augintis porą A. punctatų šakneles. :roll:

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Aerangis punctata

Post by Abitalė »

Įtariu, kad čia bus kažkas gražaus! Kaip sparčiai leidžia tą, įtariu, žiedynstiebį!
Attachments
f97b4c01_compress41.jpg
f97b4c01_compress41.jpg (160.04 KiB) Viewed 1907 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Kažkaip įdomiai jis čia atrodo, bet bus gražu liuks_

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Aerangis punctata

Post by Aga »

Gal pavyks, gal pavyks, yra vilties Svil_
20210921_141520.jpg
20210921_141520.jpg (1.35 MiB) Viewed 1843 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Aerangis punctata

Post by MrGreen »

Na jau greitai Clap_ Man dabar pats gražiausias laikas prasideda kai pradeda augti pentinas!

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Aerangis punctata

Post by Aga »

Pirma karta pas mane žydi WOW_
Linkėjimai Vidmantui :)
DSC05974 (2).JPG
DSC05974 (2).JPG (128.02 KiB) Viewed 1651 times
DSC05979 (2).JPG
DSC05979 (2).JPG (102.28 KiB) Viewed 1651 times
DSC05969 (2).JPG
DSC05969 (2).JPG (107.82 KiB) Viewed 1651 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Aerangis punctata

Post by Urze »

Šitoks menkas augalėlis tokį didžiulį žiedą ir pentiną užaugina. WOW_ Sveikinu pražydinus, Aga!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest