Dendrobium Formosae sekcija - visokie juodaplaukiai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Jan 18, 2015 10:08 pm
Kaip šaunu, mozaika! Pauostyk ir už mane, nes maniškis net mintimis apie pumpurus nekvepia. Pameni, pasakojau, kad jis visai susitraukė kažko ir kelias partijas menkų ūgliukų užaugino? Tai iš jų nieko doro neišaugo, kone centimetriniai nykštukai paliko. Buvau pakabinusi orchidariume ir pusmetį nekreipiau į jį dėmesio, nes apmaudu darės nuo susitraukėlio vaizdo. Laistymą patikėjau automatinam purškimui, drėgmės nedaug gaudavo, greit išdžiūdavo, kartais murkteldavau akvariuman ir viskas. Ir po pusmečio tokio susitraukimo ir varganos vegetacijos neseniai į jį pasižiūriu - ogi jis visai į susitraukėlį nebepanašus! :shock: Senieji ir naujieji stiebai apvalučiai, prigėrę sočiai. Matyt, pagaliau pakankamai šaknų prisiaugino ir jau sugeba prikaupti vandens atsargų . Gal vis tik ateitis jo dar laukia. Tik netrukdyk orchidėjai mirti - ir ji išgyvena. :D
mozaika wrote:
Mon Jan 19, 2015 2:09 pm
Pas maniškį šaknų ne fontanai, nors kelis naujus ūglius nuo rudens užsiaugino. Pradėjau laikyti dėžėje. Man tas susitraukėlio vaizdas labai jau akis bado. Taip, jis toks turi būti, bet aš negaliu į tokį žiūrėti.
Urze wrote:
Tue Jan 20, 2015 11:02 am
Ramybės periodu gali pasiraukšlėti, bet kai susitraukia į naginę, tai čia jau normalumu nebepavadinčiau. Akis ir man tas bado, užtat kaip džiugina suapvalėję stiebai!

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Jan 17, 2016 8:58 pm
Mozaika, šaunu girdėti, kad su D. bellatulum susikalbi. Nors lapų gausa pasigirti negali. Augina juos ar greit numeta? Kiek laiko orchidariume laikai jau? Su su saviškiu jau pusantrų metų nerandu bendros kalbos. Po gavimo pirmus metus normaliai augo ir kelis kartus žydėjo, vienąkart net labai gausiai, o po to kažkaip nusivažiavo mūsų bičiulystė. Pradėjo labai menkus ūglius auginti, senieji susiraukšlėjo baisingai nepriklausomai nuo laistymo rėžimo ir šaknų lyg ir pakankamos gausos. Tada palikau jį savieigai orchidariume ir jo automatinės laistymo sistemos prižiūrai. Po pusmečio senieji ūgliai vėl išsipūtė, bet naujieji augo vis dar tokie pat niekiniai, lapus čia augino, čia jau barstė, šaknys augo, bet menkai. Dabar, po pusantrų metų ignoravimo (retai kada papildomai apipurkšdavau ar pamirkydavau, trąšų dar rečiau gaudavo), prasidėjo vėl šaknų augimas ir vieną ūglį gal rimtesnį išstenės, bet šiaip vis dar nesusikalbu su juo. Gal jam mano orchidariume vis tik negerai, gal vėsaus sezono reikia? Apžiūrėjau prie pat pietinio lango (vis vėsiau nuo jo) žiemojantį Dendrobium delacourii, kokie gražūs ir išsipūtę jo ūgliai, nors laistytas normaliai rudens pradžioje, o paskui tik retkarčiais apipurškiamas, ir pakabinau šalia D. bellatulum. Gal užsikrės geru pavyzdžiu, nes D. delacourii tai pavyzdingai "besielgiantis" dendrobis. Nors dabar, kai augina ūglį, gal ir nereiktų tos vėsos. Pasimečiau visai su juo. O kadaise va kaip gražu buvo, ir gražiųjų lapų kaip gausiai turėjo.
rps20160117_214605_250.jpg
rps20160117_214605_250.jpg (142.29 KiB) Viewed 4567 times
mozaika wrote:
Sun Jan 17, 2016 9:11 pm
Urze, nepasakyčiau, kad irgi su juo susikalbu. Kažkoks ožkinas sakyčiau. Orchidariume kažkur nuo lapkričio mėnesio.
Vasaros metu visai neblogai auga, prisiaugina naujų ūglių, kol aš nenupūdau jų. Bet kaip to išvengti irgi nežinau. Purškimo per mažai, o mirkant prie bloko prisiploję ūgliai nupūsta. Rudenį kol neturėjau orchidariumo kabėjo kaip visada kambario sąlygomis. Pradėjo mesti lapus, raukšlėtis, ir "spuoguotis". Ogo go kiek rudenį maniau turės žiedų, bet užteko papurkšti ir pusė jų nugelto. Kaip patalpinau į orchidariumą kažkaip geresnis vaizdelis patapo. Ūgliai truputi pasipūtė, pumpurai daugiau negelto.
Tiesa pakeičiau bloką. Ant ankstesnio visiškai šaknys nelipo. Ši medžio atplaiša tikiuosi labiau patiks.
Urze wrote:
Sun Jan 17, 2016 9:16 pm
Ūglių nupuvimui gal kiminai "padeda"? Bet be kiminų vėl negerai, jei kasdien prie jo neprieini ir nepalaistai. Nebent kiminus dėti tik aplink dendrobį, kad į juos šaknys pačios sulįstų, o po pačiais ūgliais jų nedėti?
mozaika wrote:
Sun Jan 17, 2016 9:24 pm
Tai, kad tų kiminų tik dėl vaizdo. Labai nedaug. Labiau dėjau po senesniais ūgliais, kad aplinkui palaikytų tik drėgmę.
balina wrote:
Thu Jul 21, 2016 7:13 pm
Dendrobium kontumense. Malonus intensyvus kvapas, primena lyg ir jazminus, lyg dar kažką. Trys žiedai.
DSC_0542.JPG
DSC_0542.JPG (58.38 KiB) Viewed 4567 times
DSC_0547.JPG
DSC_0547.JPG (65.3 KiB) Viewed 4567 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by MrGreen »

iron wrote:
Fri Oct 21, 2016 6:08 pm
Jūra wrote:Gražutis :)
Kaip laistote ir kur jis ten taip įdomiai įkurdintas?
Pradžioje tiesiog kabojo ant lentynos dažnai murktelint į lietaus vandens kibirą.
Vėliau, ruošiantis pradėti kūrenimo sezoną, perkėliau į stiklinį vazono formos indą, kurio dugne mirksta keramzitas, uždengtas geotekstile, o ant jos truputis kiminų.
Laistau (murkteliu) gana dažnai, kartais su trąšomis - panašiai, kaip vandas. Sauso laikymo atsisakiau, nes ir taip atrodo toks sausuolis.

Nesu tikra, kad elgiuosi teisingai, bet laikas parodys...
Jūra wrote:
Fri Oct 21, 2016 6:35 pm
Ar murktelėjimai kibiran naujiems auginukams patinka?
Klausiu dėl to,kad maniškio visas šviežias prieaugis sėkmingai nupuvo tik nuo purškaliojimo [Geda2] ,dabar jau tik patį bloką atsargiai mirkau. Kažkokius spuogus organizuoja ;)
iron wrote:
Tue Oct 25, 2016 2:34 pm
Aš atvirkščiai - labai nemėgstu purškalioti... :no: Matysim, kas iš to gausis :think:
iron wrote:
Fri Feb 10, 2017 11:15 am
Pasirodom: pirmasis ūgliukas nudžiūvo, bet dabar du nauji, o vieno - labai sultinga šaknis lenda O.o
Urze wrote:
Fri Feb 10, 2017 11:49 am
Gal ta šaknim ir užsikabins už gyvenimo. Bet taip ir likau nesupratusi, kas jam netiko.
iron wrote:
Fri Feb 10, 2017 4:34 pm
Kol kas ir aš dar nesu tikra, kad čia jau gera pradžia... Šita šaknis ir man laaaabai patinka. Kitas ūgliukas, kaip ir tas, kur buvo anksčiau, šaknelių neaugina [O.0]
Slogaa wrote:
Fri Apr 17, 2020 3:36 pm
Turiu klausimą - Dendrobium delacourii nėra paminėtas šios temos pirmąjame įraše, tačiau žinau, kad Urzė ne kartą jį čia yra rodžius ir pasakojus apie jį. Tai klausimas, ar jis priklauso šiai sekcijai ar ne? :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Fri Apr 17, 2020 4:56 pm
Nepriklauso. Formosae sekcijai priklauso visokie plaukuotais stiebais, pageidautina juodais šeriais. O D. delacourii yra glotnutis, plikutis, dėl to aš jį rodydavau kitoje temoje apie dendrobius. :)
Slogaa wrote:
Fri Apr 17, 2020 6:02 pm
Och.. velnias.. Susimaišiau aš vadinasi tarp dviejų temų.. atleisk Urze [Geda2] Aš abejose temose sėdžiu ir skaitau viską nuodugniai, nes galvoju reikia atnaujinti ryšius su dendrobiais..

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by MrGreen »

Pradėjo skleistis Dendrobium longicornu x chapaense. Nors labai daug ir neprasiskleis, bet žiedas dar šiek tiek pasikeis, tai tada pasirodysim ir iš priekio :D Įdomu kaip pas kitus, ar irgi žydi/ruošiasi žydėti šiuo metu?
Dendrobium longicornu x chapaense.jpg
Dendrobium longicornu x chapaense.jpg (226.77 KiB) Viewed 4605 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Urze »

MrGreen, čia Vidmanto veisimo? O atrodė, kad jie dar tokie mažuliai ir ne žydėjimas jiem galvoj.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Kaa »

Kažkas panašaus į pumpuriukus matosi bet ir tiek
O jau viduj? Jis šiap šilumos mėgėjas kiek suprantu

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Nov 15, 2020 2:14 pm
MrGreen, čia Vidmanto veisimo? O atrodė, kad jie dar tokie mažuliai ir ne žydėjimas jiem galvoj.
Taip iš Vidmanto, ir jie jau buvo suaugę jauni augalai :)
Kaa wrote:
Sun Nov 15, 2020 3:03 pm
Kažkas panašaus į pumpuriukus matosi bet ir tiek
O jau viduj? Jis šiap šilumos mėgėjas kiek suprantu
Viduj ant palangės, bet žiedpumpuriai pasirodė, kai dar šiltnamyje stovėjo ir gavo ne vieną naktį apie +5C +6C.
Beje žiedai turi gražūs išsilaikyti labai ilgai, panašiai kaip D. cuthbertsonii.

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Dalytė »

pupmpuras rodėsi, bet pasikeitus sąlygoms iš lauko į orchidairumą sustojo, kažin, ar besukraus.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by MrGreen »

Dendrobium longicornu x chapaense
Image

Image

Mozaika parodyk savo dendrobio žiedus, įdomu ar vienodi ar yra šokia tokia variacija tarp sėjinukų.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 494
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Slogaa »

O wow _Plojam :o
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Thu Nov 19, 2020 5:47 pm
Dendrobium longicornu x chapaense

Mozaika parodyk savo dendrobio žiedus, įdomu ar vienodi ar yra šokia tokia variacija tarp sėjinukų.
Rodausi po kiek laiko :).

Ką galiu pasakyti apie šį lietuviškos selekcijos dendrobį Hmmm_ .
O gi nuostabus, nepakartojamas augalas.
1. Žydėjimas trunka apie keturis mėnesius. Žiedas lyginant su ūgliais nemažas, ne mikrobas ir išraiškingas. Sakyčiau aukštesniems ūgliams net sunkiau išlaikyti žiedo svorį. Mano augalas žydėjo dviem žiedais. Gal būtų ir trečias, jeigu ne mano sugebėjimas nuolat kišti nagus kur nereikia. Ant vieno ūglio viršūnės maniau, kad styro sudžiuvęs lapelis ir nusukau. O pasirodo buvo sudžiuvęs vokas, kuriame buvo žalios užuomazgos. Na bet mokomasi iš klaidų. Dviem žiedais teko grožėtis tikrai apie tris mėnesius. Pačio žiedo džiūvėsiai irgi gražūs. Minusas, kad žiedai nulinkę žemyn ir žiedo "kvarbatkos" matosi pasilenkus.
2. Augalas kompaktiškas, negriozdiškas, gražūs ūgliai. Jauni ūgliai padengti juodais plaukeliais.
3. Labai mėgstamas erkių, kurios sugadina visą lapų estetiką.

Dendrobium longicornu x dendrobium chapaense'21.01.jpg
Dendrobium longicornu x dendrobium chapaense'21.01.jpg (104.92 KiB) Viewed 3718 times
Dendrobium longicornu x dendrobium chapaense'21.01..jpg
Dendrobium longicornu x dendrobium chapaense'21.01..jpg (65.05 KiB) Viewed 3718 times
Dendrobium longicornu x dendrobium chapaense'21..01..jpg
Dendrobium longicornu x dendrobium chapaense'21..01..jpg (85.8 KiB) Viewed 3718 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Kaa »

O mano toks mažiukas dar) bet man labai gražūs žiedeliai liuks_

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by mozaika »

Praeitais metais įsigijai? Nes mano buvo irgi nedidelis. Atrodė, dar du metai iki žydėjimo. Bet per vasarą labai tįstelėjo ūgliai ir pražydo :roll:
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Eliss
Posts: 666
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Eliss »

Pastebėjau, kad mano dendrobius erkutės labai pamėgo šįmet N_e

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Kaa »

Pernai.na mano rankose taip neauga kaip Jūsų tamsta :mrgreen: ilgiausias 20 cm.gal
20210318_193106_copy_600x800.jpg
20210318_193106_copy_600x800.jpg (174.04 KiB) Viewed 3724 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium Formosae sekcija

Post by Urze »

Sveika sugrįžusi, Mozaika! Gal šitas pirminis hibridas būtų tinkamas kandidatas auginti pakabinus už vazono šono, kad svirtų? Tada ir aukščiau pakabinus geriau žiedai matytųsi.
(Arba man totalus visko kabinimo etapas. Think_ )
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium Formosae sekcija - visokie juodaplaukiai

Post by Urze »

Abitale, kaip pas Tave laikosi iš Vidmanto balandį gautas Dendrobium fuerstenbergianum x tobaense mažius? Mano visai gerai. Sėdi vazone dviese, šiokias tokias šaknis jau turi, auga ūgliukai. Vaizdas nuo gavimo tikrai pasitaisė. Pirma sėdėjo "akvariume" su dangčiu po lempomis, dabar jau perkrausčiau į atvirą lentyną po lempomis, nes panašu, kad užsikabino. Vidmantas perleido sakydamas, kad pas jį per šalta jiems žiemą. Pas mane tikrai šiltai gyvens, tikiuosi, tiks.
20220803_175823.jpg
20220803_175823.jpg (376.3 KiB) Viewed 1035 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija - visokie juodaplaukiai

Post by MrGreen »

oh koks hibridas, bus įdomu pamatyti žiedus, visuose hibriduose dominuoja tobaense.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium Formosae sekcija - visokie juodaplaukiai

Post by Urze »

Man irgi labai įdomu, koks šio kryžminimo rezultatas bus. Jei hibridas gausis pagal ūgį labiau į fuerstenbergianum (žemesnis), o pagal žiedą - tobaense, bus tikra pasaka. Tikiuosi, pavyks užauginti iki žiedų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium Formosae sekcija - visokie juodaplaukiai

Post by MrGreen »

Aš irgi tokio rezultato tikėčiausi :)

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests