Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Eliss »

Mano sedirea susiruošė žydėti trečiąkart šiais metais ir vėl dviem pažadais. Ale is vieno, greičiausiai, nieko nebus, įaugęs atgal (ar neišaugęs) ;)
IMG_20201101_123417.jpg
IMG_20201101_123417.jpg (3.17 MiB) Viewed 5095 times

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sedirea japonica

Post by InetaSka »

Jūsiškė Sedirea tai kažkokia fantastika, tookio dydžio. Aš ją net du kartus pirkau, galvoju, gal pasiseks didesnę gauti, bet ateina tikrai mažiukės, kurios neaišku ar kada išvis žydės.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Sedirea japonica

Post by Ričardas »

Eliss, nors negražu pavidėti bet pavydas ima :) Maniškė po truputi lapus augina ir šalnis o taip norisi pamatiti žydėjimą .

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Sedirea japonica

Post by Kaa »

Aš taip suprantu, visur yra balansas :lol:
Jei pas Eliss 3 kartus, pas KAŽKĄ tik augimas ir tas nepergreitas
Nagi traukiam savo sedirejas prie ekranų, tegu mokosi :evil:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Sedirea japonica

Post by Ričardas »

Kaa wrote:
Wed Nov 04, 2020 6:22 pm
Aš taip suprantu, visur yra balansas :lol:
Jei pas Eliss 3 kartus, pas KAŽKĄ tik augimas ir tas nepergreitas
Nagi traukiam savo sedirejas prie ekranų, tegu mokosi :evil:
Tai kad aš kiekvieną kartą kai Eliss parodo nuotraukas iškarto planšete kišu į orchidariumą , nu nepadeda , užsispirus ožka :lol:

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Sedirea japonica

Post by Eliss »

Cha, nu ir prisijuokiau :lol:
Ričardai, aš tais zydinčiais senbuviais labai džiaugiuosi, nes pas mane nebūna, kad žiedai keistų žiedus ištisus metus kaip pas kitus. Aš vis prisimenu Rygos parodoje matytą didžiulę sedireją. Galvojau, kaip tai įmanoma. Ir še tau, pas pačią kaip falenopsis auga :)

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Sedirea japonica

Post by Ričardas »

Eliss wrote:
Wed Nov 04, 2020 8:51 pm
Cha, nu ir prisijuokiau :lol:
Ričardai, aš tais zydinčiais senbuviais labai džiaugiuosi, nes pas mane nebūna, kad žiedai keistų žiedus ištisus metus kaip pas kitus. Aš vis prisimenu Rygos parodoje matytą didžiulę sedireją. Galvojau, kaip tai įmanoma. Ir še tau, pas pačią kaip falenopsis auga :)
Man taip pat, jeigu ilgai žydi tai kažkaip nebeidomu ir lieka kaip nematoma , pilnai užtenka 2-3 savaites o paskui idomiausia dalis, auga uglis, darai viska kad jis užaugtu styprus ir lauki žydėjimo bet vėl pražysta ir vėl viskas iš naujo, fainas jausmas visų procesu.
Aš nekantrus, jeigu matau kad augalas styprus bet nenori žydėti ir lik viską padariau ,manes tada bėsina :lol: ir dar kai pamatau kad pas kitus žydi.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Sedirea japonica

Post by Šilingė »

InetaSka wrote:
Wed Nov 04, 2020 12:49 pm
Jūsiškė Sedirea tai kažkokia fantastika, tookio dydžio. Aš ją net du kartus pirkau, galvoju, gal pasiseks didesnę gauti, bet ateina tikrai mažiukės, kurios neaišku ar kada išvis žydės.
InetaSka, čia kaip kam - aš kažkurioj parodoj (gal Budapešte :roll: ) tikslingai NEpirkau didelės, nes man tos mažosios daug simpatiškesnės atrodė ;) Ir turėjau, kai turėjau, nedidelio formato, tokią vidutinę. Nes tai tikrai nebuvo ir toji mažoji apvaliais lapeliais su vardu Minmaru.

Skaitau sename forume sedirėjų temą ir niekaip nesusidėlioju, kiek ir ko parsinešti čia :geek:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Šilingė »

Iš archyvų:
Urze wrote:
Fri Jan 06, 2012 10:12 am
Turiu Sedirea japonica jau visas 4 savaites. :D Augalėliui dar metai ar dveji ligi žydėjimo dydžio. Substratas - gan smulkios frakcijos žievė, pasodinta vazone. Pastatyta ant drėgno keramzito po lempa, beveik pastovi 22 laipsnių temp. Kasdien gauna miglos iš purkštuvo du kartus dienoj, šiuo metu laistymas - substrato paviršiaus apipurškimas, kai paviršiuje esančios šaknys nupilkėja (kaip ir falenopsių šaknys maino spalvą priklausomai nuo drėgmės kiekio jose). Kai matau, kad giliau vazonėlyje esančios šaknys nupilkėja, perlieju visą vazonėlį vandenuku. Laistoma/purškiama RO vandeniu, į kurį dar šiek tiek šliūkštelta kieto vandens iš krano. Rezultatas - lendanti nauja šaknytė. :thumbsup:
Šiai rūšiai reikalingas gan vėsus žiemojimas (apie 15 laispnių), bet nusprendžiau savosios nemigdyti - jauna dar, tai tegu mėsos prisiaugina geriau, o žiedų dar palauksim (nors vieną tokio pat dydžio vakar mačiau, kuri jau žiedynstiebį auginosi). Tuo labiau, kad pirma, rodos, gyveno šiltai, tai jei dabar grūsčiau į vėsumą, kol sugalvotų miegoti, paskui kol išsijudintų augti, tai ir vasara praeitų, nieko nesuspėtų užsiauginti. :snooty:
Kaip kitiems sekasi su jomis bendrauti? Kokiomis sąlygomis leidžia žiemą?
Kaštonė wrote:
Fri Jan 06, 2012 10:24 am
Maniškė žiemoja ant gan vėsios palangės (naktį gal 13-14 laipsnių, dieną - 16-19 laipsnių), po Osram fluora lempomis.
Šiaip - pasodinta moliniame nedideliame vazonėlyje, smulkios žievės substrate. Šiuo metu auga sausiau - apipurškiamas substrato paviršius, kartais pamerkiama į RO vandenį ar perliejama juo (kartais ir iš krano). Kadangi vazonėlis molinis, pradžiūsta gan greitai.
Atrodo, jai visai patinka - neseniai pradėjo leisti žiedstiebį :thumbsup: .
Urze wrote:
Wed Aug 29, 2012 10:05 am
Tempiu į "namus", ką gero radau:
In my case ...same [unlucky] boat as you....until I stumbled on an article written by a Japanese gentleman that specified basically one thing....which was to handle them in the same basic way as Neofinetia Falcatas.

Simply put....use the best grade of long fibered Spagnum...use as open a container as you can find (basket or slatted neo pot) mound them up high in the spag so that the plant base is well elevated above the top of container (like neos)....pack spag very loosely....use only the tiniest amount of fertilizer and no more than once a month at 1/4 tsp per gallon. Let them dry between waterings......never mist.....light at a bit more than phals....and MOST important maintain high levels of air circulation and try to keep temps below 85F [29 C]. Let them get cool in winter. Overall they prefer cool to hot year round.

Most people keep these way too wet, way too hot, and use way too much fertilizer.
Info iš http://forum.theorchidsource.com/ubbthr ... onica.html

Pastebėjau su turima sedirėja, kad tikrai šaknys labai jautrios trąšoms. Netgi kai padarau mažesnę negu rekomenduojama koncentraciją (vanduo - RO), šaknys vis tiek nudega-nuruduoja, nors kitos orchidėjos net nesureaguoja. Šiaip vis dar aktyviai auga, antrą lapą per sezoną leidžia, šaknų prileido gausiai. Dabar dar sėkmingai ir vėsiai peržiemoti, ir gal pavasarį bus derliaus. :roll:
Kaštonė wrote:
Wed Aug 29, 2012 2:45 pm
nila wrote:O, kokia temperatūra turi būti žiemą sedirėjai?
Urze wrote:Gali net ligi nulio ištverti, bet geriausia būtų apie 8-12 laipsnių šilumos, kiek pamenu. Nors Kaštonė pasakojo, kad ji savo turimą +15 temperatūroje per žiemą laiko, ir gerai gyvena, žydi. Aišku, tada beveik visiškai sausai laikyti reikia.
Sedirea japonica žiemą reikėtų 12-13 laipsnių dieną, o naktį - dar šalčiau - 3-4 laipsniai. Jei laikoma per šiltai, ji gali augti ir žydėti, bet po 4-5 sezonų augalas išsenka ir tiesiog nunyksta. Šitas faktas apie trumpaamžiškumą mane suneramino. Ieškosiu žiemai Sedirėjai šaltesnės vietos.

O kas dėl šaknų jautrumo trąšoms - man taip nepasirodė.
vork wrote:
Wed Mar 26, 2014 11:00 am
Na,nepasiteisino man japoniukėms kiminų kalnelis :think: .Matyt esu laistytuvas.Norėjau jau persodinti į naujus žaliuojančius kiminus,bet pasirodo,kad per drėgna joms buvo,žiūrint į šaknų būklę.Jau atrodo ir laistydavau retai,kai kiminai net braškėdavo,ir iškeltas kalnelis gan aukštai buvo,ir viduje ne kiminų gniužulas,o kiauras plast,vazoniukas apvožtas.Bet labai matosi,kad viduje joms vistiek per drėgna buvo,ypač mažylei Myounghwan,jos tikrai stambios šaknytės,taigi drėgmės dar mažiau norėjo.Teko persodinti į stambią žievę ir kvėpuojantį molinuką.Žiūrėsim,kaip jis pasiteisins.O ir laistymą žymiai apribosiu. :poke:
Dalia Raimonda wrote:
Wed Mar 26, 2014 6:46 pm
Pastebėjau, kad Sedirea japonica išgarina mažiau drėgmės, nei Neofinetia falcata. Todėl Sedirea japonica auginant "ant kiminų kalnelio" šaknų apačią nereikia stipriai pritrombuoti kiminų. Geriau, kad ten būtų erdvu. Arba net truputį įdėti žievies į vazono apačią. O kalnelį suformuoti tik iš kiminų. Tokių principu aš susodinusi Neofinetia falcata hibridus.
MrGreen wrote:
Sun Apr 20, 2014 10:08 pm
Aš perkėliau iš vandų temos į čia.
Pernai S. japonica perkelta į Phalaenopsis gentį ir turėtų vadintis Phalaenopsis japonica :doh:
Eliss wrote:
Sat Jan 17, 2015 5:01 pm
Buvau jau pasiilgus kvapo :heartsfade:

Image
Urze wrote:
Wed Jan 21, 2015 7:23 pm
… Ji kelis metus augo žemesniame molinuke ir smulkesniame substrate (žievės + pjaustyti kamščiai). Kadangi substratas pradėjo irti, persodinau. Ištraukus paaiškėjo, kad šaknų daug turi, bet buvusios pačiam dugne šiek tiek papuvusios, nes per šlapia joms būdavo, kai vasaros metu kartais laikydavau ją negilioje baloje. Dėl to įsodinau į aukštesnį molinuką su drenažu ant dugno ir stambiom žievėm bei stambiais kamščių gabalais. Dabar šaknims oro daug, bet ir drėgmė turi kur susilaikyti. Žinoma, į sąlygų ties šaknimis pasikeitimą sureagavo - apatiniai lapai paglebo, bet dažniau perliejant jie beveik atsistatė. Praėjusius metus praleido ant pietinės palangės akvariume, kuriame ant dugno bala telkšo. Šiltuoju metų laiku tiesioginės saulės gauna nemažai, tik nuo pačio vidudienio saulės paslėpta būna, bet šiaip daugiau nei hibridiniams falenopsiams šviesos suteikiu. Žiemoja ten pat, vidutinė temperatūra dieną apie 18-19 laipsnių, naktimis vėsta ligi 12-14 laipsnių, bet ne kasnakt. Dabar apšvietimas beveik vien natūralus (=silpnas).
Rama wrote:
Fri Jan 23, 2015 11:50 am
kaa wrote:ok, einu auginti palergonijas :cry:

nežinau, auga gerai. šaknys-lapai:) gal per šilta? akvariume sedi po lempom. Šalto poilsio nesuteikiu matyt
Na, nereikia jai jokių akvariumų ir lempų :Hmmmm: . Auga pietiniame kambary apie 1 metras nuo lango. Vasarą ten karščiausia, žiemą šalčiausia. Pernai žydėjo 2 kartus per metus, o ir dabar jau baigia brandint žiedus. Kaa, patariu nesicackint su ja. Aš prižiūriu taip pat kaip falenopsius, juk ji ir yra falenopsis :w00t:
Rifas wrote:
Wed Mar 11, 2015 2:34 pm
MrGreen wrote:Rifai abi labai gražios, margalapė ypač :thumbupleft: Ar abi vienodai kvepia?
Kvepia nevienodai :no:
Paprastoji forma kvepia stipriau ir maloniau.
Margalapės Myounghwan kvapas sausesnis, labiau priblukintas.
zemuoge wrote:
Tue Apr 28, 2015 8:49 am
Ar galima dar išgelbėti? Atsirado staiga, vandens patekę nebuvo. Apdorota visais turimais sisteminio veikimo fungicidais : Topas, Previcur, Cu preparatu XOM, veikianciu fitoftorozę, alternariozę,perinisporozę. Koks čia puvinys?
ImageImage
Eliss wrote:
Tue Apr 28, 2015 2:28 pm
Tai gal reik išraut tą lapą ir pabarstyt cinamonu. Paprasčiausiai ;)
Urze wrote:
Tue Apr 28, 2015 8:14 pm
Arba rauti visą lapą lauk ir praplauti vandenilio peroksidu, o po to išsausinti.
Gali būti ir bakterinės kilmės puvinys.
Urze wrote:
Mon Jun 29, 2015 10:21 pm
Mano dabar šaknis kaip pasiutusi auginasi. Stovi ant pietinės palangės, gauna net ir tiesioginės saulės kelias valandas apie pietus, vėliau patenka į kitų augalų šešėlį, mirkoma kartą per savaitę, kas kelias dienas apipurškiu šaknis. Prieš pusmetį ar daugiau persodinau į molinuką ir labai orui laidų substratą (vyno kamščiai ir stambūs žievės gabalai). Pirmą mėnesį pageibo lapai, dažniau pradėjus mirkyti atsistatė, o dabar jau ramiai būna ir ilgiau nei savaitę nemirkyta, jei reikia. Ir augimas tikrai aktyvus. Taip kad tikrai jas galima auginti ir kiek sausiau nei pastoviai drėgnuose kiminuose, kaip kai kuriuose šaltiniuose rekomenduoja.
Eliss wrote:
Tue Oct 20, 2015 5:57 pm
Mmm :heartsfade:
Image
Urze wrote:
Tue Jan 26, 2016 10:07 am
Šio ryto atradimas - Sedirea japonica pradeda kvepėti anksti ryte, dar kai už lango tamsu. Šiuo metų laiku tamsu dar ir 7 ryto. O galvojau, kad be aušros tikrai nekvepia, ale vis tiek tikrinau. :D
vork wrote:
Tue Feb 23, 2016 10:57 am
Turiu dar Sedirea japonica x Vandopsis parishii,gražiai auga,dar jaunas augaliukas,taigi žiedų dar kokius metus manau teks palaukti.Priežiūra niekuo neįpatinga ir bent pas mane vienoda,vat tik su sedirea japonica minmaru,priešinai negu su sedirea japonica,neina prišnekinti,kad žydėtų.....Pirkau žydinčią,o nuo to karto ir nebepražydinau.Keičiau ir sąlygas į sausesnes,vėsesnes ir atvirkščiai,na niekaip.Auga sau gražiai ir tiek. :doh:
zemuoge wrote:
Sun Mar 27, 2016 8:47 pm
Sedirea japonica x vandopsis parishii
ImageImage
ji dar ir kvepia pakalnutėmis !
zemuoge wrote:
Sun Apr 03, 2016 7:55 pm
Sedirea japonica x vandopsis parishii
Išsiskleidė visi žiedeliai
ImageImage

ImageImage

ImageImage
Urze wrote:
Thu Apr 28, 2016 8:23 pm
Urze trejus metus laukė žiedų, ieškojo, kokia priežiūra tiktų jos sedirėjai ir galiausiai buvo apdovanota žydėjimu. :) Jei pas Jus augalas jau kelinti metai ir turi pakankamai daug šaknų ir lapų, kad jau galėtų žydėti, bet nežydi, tuomet reikia ieškoti, kaip pakoreguoti auginimo sąlygas. Gal kažko smarkiai nepataikote (kaip aš su neofinetija - puikus keras, nulis žiedų), todėl ir nežydi.
1 sedirea.jpg
1 sedirea.jpg (116.5 KiB) Viewed 5001 times
Rifas wrote:
Sun Feb 19, 2017 8:46 am
Man sedirea geriausiai auginti kiminuose, kaip ir neofinetijas
Kiminuose reiškia, kad jos šankys įsuktos į kiminus taip pat kaip neofinetijų. Kiminų sluoksnis nedidelis, o taip pat didelis oro "kalniukas" iš apačios - taigi ventiliacija tikrai labai gera ir džiūna puikiai.
Taip, maniškių šaknys tarp laistymų tikrai išdžiūna, ypač paskutiniais metais, nes per retai būnu namie. Tačiau bent jau vienas žiedynstiebis pakankamai ilgas auga (kad tik neprisišnekėt :-)), o ir pats augalas neblogai atrodo, tad gal toji sausra nepakenkė.
Urze wrote:
Sat Nov 18, 2017 4:21 pm
Šių metų pavasarinis žydėjimas buvo toks.
Image

Image
Sedirea japonica

O kitų metų žydėjimui jau ruošiasi - pradėjo vieno žiedyno užuomazga augti. Nuo lapkričio pradžios pastatyta ant pietinės palangės vėsiai, apie 13-15 laipsnių, bet panašu, kad apie žiedus pradėjo galvoti dar prieš tai, kai stovėjo šilčiau (apie 18-20 laipsnių). Dabar laistymas labai smarkiai sumažintas, kad vėsumoj ir mažai saulės šviesos begaunant neįsimestų puvinys, bet kartkartėm švelniai padrėkinu - apipurškiu šaknis arba perlieju srove iš čiaupo.
mozaika wrote:
Sun Apr 22, 2018 7:09 pm
Žydi pirmą kartą. Džiaugiausi citrusiniu kvapu kol saulė intensyviai nešviesdavo, o po suintensyvėjimu - kvapas :yuck: . Toks vaizdas, kad damutė persistengė naudodama parfumeriją.
2. Sedirea japonica Myounghwan'18.04..jpg
2. Sedirea japonica Myounghwan'18.04..jpg (84.96 KiB) Viewed 5001 times
mozaika wrote:
Tue Apr 30, 2019 8:37 pm
Kuris laikas maniškė žydi. Pirkta kaip Sedirea japonica Myounghwan, bet išaugo į paprastą Sedirea japonica.
3. Sedirea japonica'19.jpg
3. Sedirea japonica'19.jpg (115.41 KiB) Viewed 5001 times
4. Sedirea japonica'19.04.jpg
4. Sedirea japonica'19.04.jpg (93.42 KiB) Viewed 5001 times
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Šilingė »

Eliss wrote:
Thu May 16, 2019 4:15 pm
Įsisiautėjo kaip reikalas :thumbsup:
IMG_20190516_165825.jpg
IMG_20190516_165825.jpg (263.28 KiB) Viewed 4999 times
IMG_20190516_165809.jpg
IMG_20190516_165809.jpg (256.39 KiB) Viewed 4999 times
mozaika wrote:
Sun Jun 02, 2019 8:45 pm
Nužydėjo ir laiks persodinti Sedirea. Prieš tai buvau pasodinus kaip neofinetijas, tokiu principu. Šaknynas superinis. Taip išsiraičiusios, išstorėjusios, kad traukiant iš vazonėlio buvo nuostolių, nulūžo keli šaknų galiukai, nors ir vazonėlis buvo sukarpytas.
IMG_2877.JPG
IMG_2877.JPG (284.41 KiB) Viewed 4999 times
IMG_2878.JPG
IMG_2878.JPG (253.78 KiB) Viewed 4999 times
IMG_2880.JPG
IMG_2880.JPG (301.85 KiB) Viewed 4999 times
Aukštesnio vazonėlio neradau, tai apsigyveno tokiame. Substratas: kokoso čipsai, smulkus keramzitas, perlitas ir ant viršaus sluoksnis kiminų.
IMG_2881.JPG
IMG_2881.JPG (213.69 KiB) Viewed 4999 times
Urze wrote:
Sun Jun 02, 2019 9:56 pm
Sakai, gerai bus taip virš substrato palikt kabėt? :think: Kodėl nusprendei nebeauginti pasodintos kaip neofinetijos?
mozaika wrote:
Mon Jun 03, 2019 8:33 pm
Tai, kad jos šaknys iki dugno. Nenorėjau labai raityti, tai tokia pasistiebus ir gavusi. Dar šiek tiek dėjau ant dugno keramzito. O jeigu būčiau sukus kaip neofinetiją, tai pusę dienos sukčiau ir daug kiminų reiktų :). Būtų bombikė pagal savo šaknų kiekį. Manau, kokoso čipsais bus įmanoma palaikyti didesnę drėgmę šaknims, ką sedireja mėgsta.
Kiek supratau, kad sedirejai skirtingai nei dendrobiams ar raibuolėms, formuojantis žiedynstiebiui reikia nuolatinės drėgmės.
Urze wrote:
Tue Jun 04, 2019 11:23 am
Aš saviškę auginu kaip tik sausiau, dažnai sausom šaknim stovi (pasodinta į neglazūruotą molinuką su stambiom žievėm) ir žydi kasmet tvarkingai. Tiesa, šią žiemą laikiau šiltai ir per sausai, rezultatas - apatiniai lapai biški apvytę. Ir, rodos, pamirkymas pumpurams formuojantis kiša koją jų subrendimui. Tai kiek augintojų, tiek strategijų ir teorijų. :lol:
zemuoge wrote:
Sun Jun 09, 2019 4:05 pm
Aš irgi laikau sausiau. Nuo rudens per žiemą praktiškai nelaistau:lapai nesiraukšlėja, nieko neaugina... Kai pastebėjau žiedyną, tada pradėjau girdyti.
Dabar prileido naujų šaknų, vandeniu nepiktnaudžiauju, samanų kupstelis labai greitai išdžiūsta. Gal vėliau pervyniosiu į šviežas samanas.


ImageImage

ImageImage

ImageImage
Eliss wrote:
Sat Feb 01, 2020 2:37 pm
DSC_9578.JPG
DSC_9578.JPG (277.16 KiB) Viewed 4999 times
DSC_9584.JPG
DSC_9584.JPG (224.21 KiB) Viewed 4999 times
Eliss wrote:
Sat Jul 18, 2020 7:07 pm
Sumąstė, viršuj sėdėdama :w00t:
IMG_20200718_193647.jpg
IMG_20200718_193647.jpg (296.37 KiB) Viewed 4999 times
Urze wrote:
Sat Jul 18, 2020 7:39 pm
Tai trečias žiedynstiebis šiemet?
Eliss wrote:
Sat Jul 18, 2020 8:19 pm
Aha, trečias.
Urze wrote:
Sat Jul 18, 2020 9:15 pm
Kaip smagu! Kaži, kas jai taip patiko, kad net vasarą susiruošė žydėti?
Gabriele wrote:
Sat Jul 18, 2020 9:58 pm
Eliss wrote:
Sat Jul 18, 2020 7:07 pm
Sumąstė, viršuj sėdėdama :w00t:
Eliss, o kuom jus ja tresiat ir kaip daznai,kad tai jau 3 ziedstiebis siemet? :shock:
Eliss wrote:
Sun Jul 19, 2020 11:32 am
Nežinau, kas jai patiko, gal buvimas lauke. Perlieju kada ne kada, tręšiu Akerne trąšomis. Senbuvėms tikrai daug dėmesio neskiriu.
Gabriele wrote:
Sun Jul 19, 2020 2:48 pm
Tikiuosi ir pas mane taip zydes, as irgi dabar vien Akerne trasom tresiu :)
Eliss wrote:
Fri Sep 18, 2020 5:35 pm
IMG_20200918_183218.jpg
IMG_20200918_183218.jpg (123.99 KiB) Viewed 4999 times
Parnešta namo, tegu kvepia namie :)
mozaika wrote:
Fri Sep 18, 2020 10:35 pm
Viena iš lengviausiai auginamų orchidėjų. Turbūt su falenopsiais daugiau problemų būna nei su šia [smilie_girl] .

Aš šiemet persodinau į didesnį vazoną, neofinetijų principu. Bet man ji patapo tipiška falenopsinė, o pastarųjų nemėgstu kaip šaknys kyšo išsidarkę, tai pas mane paslėptos, nei pas Eliss gaunančios laisvės augimui :D .
Sedirea japonica'20.JPG
Sedirea japonica'20.JPG (252.57 KiB) Viewed 4999 times
Eliss wrote:
Sat Sep 19, 2020 6:16 am
mozaika, nemėgstu ir aš išsidraikiusių šaknų, bet labai jau greitos jos. Jei nespėji laiku į substratą sukišt, jau ir per vėlu, lūžta.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sedirea japonica

Post by InetaSka »

Šilingė wrote:
Fri Nov 06, 2020 1:32 pm

InetaSka, čia kaip kam - aš kažkurioj parodoj (gal Budapešte :roll: ) tikslingai NEpirkau didelės, nes man tos mažosios daug simpatiškesnės atrodė ;) Ir turėjau, kai turėjau, nedidelio formato, tokią vidutinę. Nes tai tikrai nebuvo ir toji mažoji apvaliais lapeliais su vardu Minmaru.

Skaitau sename forume sedirėjų temą ir niekaip nesusidėlioju, kiek ir ko parsinešti čia :geek:
Nu kaip įdomiai, kiekvienas savaip. Man net gėda rodyti saviškes, kai į kitų pasižiūriu :D Turiu aš ir Minmaru (Dešinėje)
Lyginant su kitų augintojų, tai mano kažin ar FS bus.
Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Šilingė »

Beje. Šiek tiek įdomiosios teorijos.

Sedirėja, kaip ir kitos japoniškos orchidėjos, turi ir japonišką vardą :arrow: nagoran (prisimenant pavyzdžiui neofinetijas, kurios japoniškai atitinkamai yra fuuran arba fuukiran, jei mandresnės).
Skirtingos sedirėjų formos dar turi ir savo nuosavus vardus. Mes tikrai esame susidūrę su miniatiūrinėmis Minmaru ir Minmaru Shima (Shima - variegatinė, dryžuota forma). Internetuose sutinkami vardai Daruma, Chuba, Seigyokumaru. O va Sedirea japonica ir Vandopsis parishii hibridą, kurio foto yra ir šioje temoje, japoniškai sutikau pavadintą Hyou 8-)
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Sedirea japonica

Post by Šilingė »

InetaSka wrote:
Fri Nov 06, 2020 5:15 pm
Nu kaip įdomiai, kiekvienas savaip. Man net gėda rodyti saviškes, kai į kitų pasižiūriu :D Turiu aš ir Minmaru (Dešinėje)
Lyginant su kitų augintojų, tai mano kažin ar FS bus.
Manoji ir buvo tokio dydžio, kaip kairioji. Ir pirkta su žiedynstiebiu. Ir į didesnę ir nebandė išaugti. Tik ji buvo lapinė sedirėja, kurią po keleto metų ėmė ir suvalgė grybas :twisted:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by InetaSka »

Tada neprarandu vilčių, kad maniškės užsinorės žydėti :D Ačiū už informaciją, įdomu buvo paskaityti.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Eliss »

Sedirejos kalendorius.
IMG_20210115_114720_copy_1046x784.jpg
IMG_20210115_114720_copy_1046x784.jpg (498.16 KiB) Viewed 4709 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by MrGreen »

Orchidėja bonsai :lol:
liuks_

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by InetaSka »

Labai labai _Plojam
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Mam »

Super_

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by Kaa »

Mm pasiilgau to kvapo WOW_ maniškė mane boikotuoja

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis japonica (Sedirea japonica)

Post by kielė »

Kvepia :)
Sedirea japonica.JPG
Sedirea japonica.JPG (165.06 KiB) Viewed 4314 times
Nors pats augalas mažytis, tik trys lapai, ar nesuvargs Hmmm_ Kai peržydės galvoju susukti į kiminus, kaip neofinetia, gal stipresnis augimas bus, nes per metus užsiaugino tik vieną lapą ir vieną šaknį.

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest