Dendrobium cucullatum

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium cucullatum

Post by MrGreen »

Olivija wrote:
Sat Oct 23, 2010 8:57 pm
Šiltai auginamas dendrobium. Žiedai šviesiai rožinės(gal šiek tiek su alyviniu atspalviu) spalvos 2,5-5cm skersmens.
Natūralios rūšiai būdingos augimvietės - Kinija, Asdamas, rytinė Himalajų dalis, Tailandas, Laosas, Malaizija, Borneo, Java, Sumatra, Sulavezi, ...visžaliai tropiniai miškai, 150-1800m aukštyje virš jūros lygio.
Dažniausiai auga kaip epifitas, kartais litofitas, ilgais (1,2m) plonais (0,4-0,8cm skersmens) svyrančiais gumbastiebiais , ovaliais, neilgaamžiais lapais. Žydi dažniausiai žiemą (bet gali žydėti betkuriuo metų laiku), ant subrendusių belapių gumbastiebių, žiedai sutelkti po 1-3, stipriai kvepiantys našlaitėmis (?). Privalu suteikti sausą žiemojimo periodą, kad pavasarį sulauktume žiedų. Laistymas atnaujinamas, pradėjus augti naujiems auginiams. Patogu auginti ant bloko, bet kai kurie augintojai augina miniatiūriniuose vazonuose.
(Pvz., Raivo dendrobis su 13 įvairaus ilgio ir amžiaus stiebų auginamas 9cm skersmens vazonėlyje :poke: )


Sinonimai: Dendrobium aphyllum var cucullatum [R. Br.] Sarkar 1984; Dendrobium pierardii Roxb. 1822; Dendrobium pierardii var cucullatum [R. Br.] J.D. Hook 1890; Pierardia bicolor (Roxb. ex Hook.) Raf. 1836

Šį dendrobį dabar turim ir mudvi su KK, apie jį svajoja(?) Rodostoma...
D.pierrardii keikius pasodinau kaip epidendrum - susuktą ratuku pagal vazonėlio perimetrą. Manau netaikyti jiems sauso periodo šiemet, kad augalai prisiaugintų "masės"...
pas Raivo pernai šis dendrobis žydėjo aplink Naujus metus, tai visai nedaug laiko liko ....
va, sena Raivo nuotrauka
Image

daugiau yra čia:
http://s191.photobucket.com/albums/z158 ... 009-12-16/
zozolyla wrote:
Sun Mar 27, 2011 7:15 pm
Na ir aš gavau,bet tik su 2 žiedeliais,bet vis tiek norėjau parodytų šių žiedelių grožį kurie mane sužavėjo
Image
Relax wrote:
Tue May 17, 2011 1:01 pm
Kada normalu šiam Dendrobium mesti lapus? Šiandien žiūriu du nukritę jau guli, o dar vienas ant kasos geltonuoja... :scratchheadyellow:
divatielis wrote:
Tue May 17, 2011 3:20 pm
Pas mane irgi buvo nemažai nugeltusių, kai atkeliavo prieš mėnesį. Kažkaip dėl to nėkiek nepergyvenu, nes taip natūraliai nugelto - be jokių dėmių ar taškelių. Įtariu kad tikrai nieko čia tokio. Patarčiau nekreipt dėmesio ;) Va jaigu nuo naujų auginukų lapai krenta, tada jau būtų neramu.
O-manė;) wrote:
Tue May 17, 2011 3:25 pm
relaxxx84, jei lapai krenta nuo senų, žydėjusių gumbastiebių, tai normalu - bet kada :D Aišku, jei nėra akivaizdžių problemų su sveikata - nedagirdytas, blusotas .... :lol:
Relax wrote:
Tue May 17, 2011 3:27 pm
Na, man kažkaip užsifiksavę nuo seminaro apie Dendrobius, kad lapus meta nuo senų stiebų žiemą... O gal jis dabar įsivaizduoja, kad žiema... :scratchheadyellow: Gal dar kartą sužidės :lol: :think:
divatielis wrote:
Tue May 17, 2011 3:32 pm
Aha kaip tik skaičiau berods tame pačiame http://www.orchidee.ru kad šitie Dendrobium žydi dukart ant tų pačių stiebų ir antras žydėjimas prasideda iškart pasibaigus pirmam. Taip kad laukiam žiedukų, nes mano irgi katik peržydėjo :roll:
O-manė;) wrote:
Tue May 17, 2011 3:46 pm
relaxxx84
Na, man kažkaip užsifiksavę nuo seminaro apie Dendrobius, kad lapus meta nuo senų stiebų žiemą...
Nu jo, teoriškai :)
Bet ir žydėt turėtu ant belapių stiebų, todėl ir aphyllum tipo. O pas mus kaip buvo - su lapais. Gal ir ne su visais, bet .... :) Dabar nupliks visai ir bus kaip priklauso :lol:
Vat keik'uojasi pas mane tragiškai, tai jooo.... Lenda iš visur, net ant visai išdžiuvusių stiebų :D
žydi dukart ant tų pačių stiebų ir antras žydėjimas prasideda iškart pasibaigus pirmam. Taip kad laukiam žiedukų, nes mano irgi katik peržydėjo :roll:
divatielis, gerai būtų. Pas mane aiškiai vietoj žiedukų būs vaikiukų :lol:
Relax wrote:
Tue May 17, 2011 3:51 pm
Na ir aš apžiūrėjau savo kasas ir rimtai matosi lendantys rožiniai spuogiukai, bet kažkaip "kvepia", kad tai keikiai bus :lol:
O-manė;) wrote:
Tue May 17, 2011 8:51 pm
Urze, jo, aišku galima :) Pora keikių tokie geri jau ir šaknelių turi, tik dar jos trumpokos. Gal reikia, kad nors iki kokių 2-3 cm paaugtų. Atkirpsiu tada su gabaliuku 'mamos' :D
Susirašysim :)
Urze wrote:
Tue May 31, 2011 10:10 pm
Šiandien vienas žavutėlis D. cucullatum keikisO-mane;) gėlynų permigravo pas mane. Įtaisiau ant senos, nuplikytos pušies žievės (nes jokios kitokios neturėjau :neutral:, galgi nesutriuš ji man per pusmetį). Augs kabėdamas, nes su mano laistymo pomėgiu ir jo poreikiu greit pradžiūti nusprendžiau nerizikuoti kišdama jį vazonan. Įtaisiau su visu motininio augalo gabaliuku, pabijojau lupinėti. O gal reikėjo jį pašalinti? Ir dar kilo klausimas - ar styrančias šaknytes kuo nors švelniai prispausti, kad pradėtų kabintis į žievę, ar jos pačios susiras bloką?
O-mane;), dar kartą ačiū, nuostabus mažulis!
O-manė;) wrote:
Wed Jun 01, 2011 1:31 am
Urze, nieko lupinėti nereikia :D Tame gabalėlyje - maisto atsargos pradžiai :) Šitam mažiui jų prireiks, kol savas šaknis priaugins gerai. O šaknytės jaus drėgmę žievėje ir pačios turėtų ten link augti. Na, dar ir patręšus ;)
Jei viskas su bloku eisis gerai ir augalui bus ankšta, tai bloką be problemų galima "priauginti" - padidinti :) arba, kaip ir sakiau, su viskuo į vazonėlį/krepšelį padėti.
Urze wrote: dar kartą ačiū, nuostabus mažulis!
dar kartą - prašom :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Wed Jun 01, 2011 9:53 pm
viskas ten labai puiku, šaknys pradės augti, suras ir žievę, nors kartais tenka stebėti kai augalo šaknims tiesiog nepatinka parinktas blokas, jos pasiekę žievę nustoja augti ir viskas. Užsienio forumuose pataria ieškoti kitos medžiagos, nes ta netinka. Tad patariu stebėti visą šį procesą.
Urze wrote:
Wed Jun 15, 2011 9:45 pm
Kaip reiktų mirkyti ir tręšti mažą D. cucullatum keikį (apie 7 cm ilgio), patupdytą ant žievės - pamerkti žievę ir tik tas dar mažas jo šaknytes, ar visą visutėlį murktelti, o paskui nusausinti viršūnę ir tarpulapius, kad nepradėtų pūti? Ar jie sugeba visu augalo paviršiumi siurbti, ar tik šaknimis? Nes kai tos šaknys tesiekia po 3 cm, tai ar pakankamai jis gali prisisiurbti? Ar tiesiog mikryti ir maitinti dažniau? :scratchheadyellow:
zuzla wrote:
Fri Jul 08, 2011 7:01 am
O-mane;) dėka, jau turiu šitą gėrį ir aš :)
kadangi bloko neturiu tai pasodinau į vandos krepšelį, į tokio didumo žievę, kad nebyrėtų pro tas nemažas skyles.. mažu patiks :shifty: o gal vis dėlto bloko paieškot...
Krialda wrote:
Fri Jul 08, 2011 5:03 pm
O aš planuoju prie didesnio maumedžio žievės gabalo pritvirtint ir su viskuo į mažulytį vazoniuką padėt.. būtų kaip blokas.. na, tikriau- blokelis :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Fri Jul 08, 2011 8:05 pm
O masniškis per audrą labiausiai nukentėjo... Iš 8 naujų, stiprių, gražių auginių liko tik trys ir tie daug vilčių neduoda... Žiauriai gaila... Gerai, kad jis man antrą kartą nežydėjo ir sukrovė keikius, tai gal kaip nors neprarasiu tokio gražaus augalo... :no:
O-manė;) wrote:
Sat Jul 09, 2011 1:49 pm
relaxxx84 wrote:O masniškis per audrą labiausiai nukentėjo... Iš 8 naujų, stiprių, gražių auginių liko tik trys ir tie daug vilčių neduoda... Žiauriai gaila... Gerai, kad jis man antrą kartą nežydėjo ir sukrovė keikius, tai gal kaip nors neprarasiu tokio gražaus augalo... :no:
relaxxx84, siaubas :o Kaip gaila :( Bet nenusimink, dabar, kai yra aktyvaus augimo metas, tavo dendrobiumas tikrai išleis dar naujų auginių ten kur išlaužė. Aišku, jie jau bus mažesni, bet vis vien bus :) Taip kad, galėsi ne tik keikiais džiaugtis :D
Radijura wrote:
Wed Jul 20, 2011 12:33 pm
O-mane;) ir man suteike proga pasidziaugti 2 dendrobiukais. Dekui. Labai mieli keikiukai Dendrobium cucullatum (aphyllum/pierardii) ir Dendrobium Stardust ‘Chyomi’. Bandysim uzaugti dideli :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Tensija wrote:
Fri Oct 28, 2011 12:16 pm
Man kažkodėl neramu, Tyyyyyyla, nei auga, nei.... bijau, kad neperliečiau, bet dar baisiau, kad sudžius, nes kiminai taip greit pradžiusta, kad...
Relax wrote:
Fri Oct 28, 2011 12:46 pm
Tensija, manau, kad be reikalo panikuoji, nes šiaip šie dendrobiai turi ryškų ramybės perioda taip, kad gali jis jau ir miegot nuėjęs. Mano didysis augalas jau senai nelaistomas, džiuvęs per džiuvęs kabo vėsiai, bet matomai ore yra pakankamai drėgmės, nes šaknų galiukai dar žali. Atskirti keikiai taip pat nebelaistomi tik nuo purškimo aplink augalus gauna drėgmės.
P.S.
O jei ir nupūdysi- nepergyvenk, pavasarį turėsi kitą :smartass: ;)
Evaja wrote:
Sat Oct 29, 2011 10:26 am
maniškis jau miega :)
Relax wrote:
Sun Dec 04, 2011 2:58 pm
Panašu, kad mano cuculis parodė kelis spuogelius ant senų stiebų (kad tik vėl keikių neprisidaryčiau :lol: ) o šiųmetiniai ūgliai dar sakyčiau, kad net po truputi auga, nors nelaistytas uoj kaip senai ir kabaliuoja vėsiai :think:
Kaži man dar šį sezoną tikėtis žiedų ant šiųmetinių ūglių ar tai jau nueis kitai žiemai?
Relax wrote:
Mon Dec 12, 2011 1:08 pm
Parnešiau šiandien į šiltesnę patalpą, bandysim kelis žiedelius išstenėt, gaila kad po vasarinės audros apgenėjimo, gausaus žydėjimo nebus.
Urze wrote:
Mon Dec 12, 2011 2:09 pm
O jį reikia laikyti šiltesnėj aplinkoj, kai jau pradeda pumpurus formuoti? O nėr taip, kad jis "žiemos"-sausros sezonu juos pradeda formuoti ir pražysta dar prieš pradėdamas aktyviai augti pavasarį? :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Mon Dec 12, 2011 2:22 pm
Vistiek formuojant pumpurus manau reikės šiek tiek bent jau papurkšt, nes skaičiavau, kad vargšas kažkas apie 10 savaičių pas mane be vandens :think: o drėgno juk nelaikysi šilumamėgio vėsiau :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Wed Dec 14, 2011 10:30 am
Maniškis "kukulis" (foto antrame temos puslapyje) dabar turi gal net 10 lapų :D, dar vieną padėjo rudenį auginti, bet užmigo nepabaigęs darbo, ale su šaknimis tai nekokia situacija. Iš 6 šaknų, su kuriomis pas mane atkeliavo, liko gyvos tik dvi, o ir tos pačios menkai paaugo. Galvoju, gal jam tikrai pušies žievės blokas nepatiko? Labai maga dabar perkelti ant kito bloko, bet reik laukt, kol išsimiegos ir pradės aktyviai augti. :x Žiemoja su silpnoku papildomu apšvietimu įdėtas senan akvariuman, pastovi 21 laipsnio temp. ir 55-75 % oro drėgmė. Kas dieną ar dvi švelniai apipurškiu šakneles, kad visai nenusibaigtų. Ir labai laukiu pavasario! :x Kad "kukulis" galėtų tęsti savo dailių lapukų auginimą.
Relax wrote:
Wed Dec 28, 2011 4:51 pm
Tai, kad kaip ir viskas gerai. Jei pagrindas nenupūdytas tai :thumbupleft:
Juk jie dabar turi miegot, neaugt, ko jūs pergyvenat ir juos bandot reanimuot? Ateis pavasaris ir išleis naujus ūglius, o jei per ramybės būseną nupūdysit pagrindus, tai ko tada iš jų norėt?
Pabandykit save per prievartą girdyt :mrgreen:
divatielis wrote:
Tue Jan 03, 2012 5:57 pm
Ej tyliai tyliai :shifty: šnabždu :shifty: pas mano ilgakasį dendrobį netyčia aptikti maži spurgeliai ant jo kasų :shifty: reiškias sausasis peridas davė rezultatus :mrgreen: kaip kolegos pas jusiškius :question:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Tue Jan 03, 2012 6:18 pm
Mano ja senokai atneštas į šiltesnę vietą, nes pumpuriukai senai prasikalę, tik šiandien pastebėjau, kad dėja, bet vienas pumpuriukas su šaknies siūliuku, reiškia keikis, nors vandens negavęs, sakau gal 75-85% aplinkos drėgmės užteko, nors pažiūrėsiu kaip kiti pumpuriukai.
O kur kažkada iš senų kasų buvau padaręs naują kelmiuką, keikiai paugę iki kokių 5cm nuėjo miegoti, o šiandien žiūriu, kad jau keliasi ir nuo vieno keikio jau auga naujas auginukas- labai džiugu, nes per savo kvailumą daug visko numirusių turiu...
Tensija wrote:
Sun Aug 05, 2012 12:56 pm
Maniškis taip ir neišgyveno :doh:
Tačiau turiu kitą. Dėkui Relaxui. Pasodintas į mini vazoniką. Gyvena jis skaidriame majonezo indelyje. Pastoviai uždarytas. Tik kas kelias dienas kelioms minutėms praveriu. Gavau jį birželio 30d. Nuo to laiko jis jau du lapelius užsiaugino.
Tensija wrote:
Tue Dec 04, 2012 1:54 pm
Nebežinau kur jį padėti. Mažuliui reikia šilumos, o pas mane namie jos kaip ir neperdaugiausia. Nor į kišenę patupdyti ir nešiotis :lol:
Relax wrote:
Tue Dec 04, 2012 2:35 pm
Jei nebeauga tai palaikyk sausiau ir bus tvarkoj.
Urze wrote:
Tue Dec 04, 2012 2:52 pm
Kukulis maždaug nuo vasaros vidurio ilsėjosi ir nieko nesiaugino, nors gavo ir šviesos, ir šilumos. Tai galop ir vandens kiekį jam sumažinau. Lapkričio viduryje buvo patupdytas po kitomis lempomis, kur aplinkos drėgnis - 60-80 %. Pradėjau kasdien apipurkšti bloką, ir, rodos, jau bunda. Po 2 savaičių naujoje vietoje nuo per didelio šviesos kiekio pradėjo lapukai bordine spalva dažytis, tai vakar perkėliau kiek toliau nuo lempų.
Tensija wrote:
Tue Dec 04, 2012 3:05 pm
relaxxx84 wrote:Jei nebeauga tai palaikyk sausiau ir bus tvarkoj.
Tai kad jo visai nelaistau. Ji gyvena uždarame indelyje nuo majonezo (permatomame). Kai gauna saulės - aprasoja sienelės. Ir tik tiek tos drėgmės. Jokio papildomo laistymo.
Urze wrote:
Tue Oct 01, 2013 9:43 pm
Praeitais metais Dendrobium cucullatum keikis pabudo gruodžio mėnesį ir pradėjo augti. Užsiaugino naują ūglį ir nuėjo miegoti, nors dar tik pavasario pabaiga buvo. Užsispyrusiai miega ligi šiol, nors sėdi orchidariume, drėgmės gauna, šviesos gauna. Tikėjausi, kad pasinaudos vasaros šiluma ir dar antrą ūglį užsiaugins. Bet ne, kietakaktis. :snooty: O gal vėl gruodį pabus?

O kada pas kitus augintojus jis auga?
Gintare wrote:
Wed Oct 02, 2013 2:24 pm
Maniskis augo ant pietines palanges, kai pernesiau i kita kambari uzsiaugino tokia grazia kasa, lapeliu dar nemeta, kai nori gerti keli apatiniai lapai pasiriecia, tada palaistau ir vel lapeliai issitiesina... Labai dregnai nelaikau, orientuojuos butent pagal lapus, kol kas jam tai tinka ir patinka. :)
Urze wrote:
Sun Mar 20, 2016 12:54 pm
Nuo 2011 m. vidurio turiu Dendrobium cucullatum keikį. Jis man pats pačiausias iš visų turimų ir turėtų orchidėjų pagal vieną bruožą - užsispyrimą. :evil: Nu jau toks ištikimas savo prigimtiniam ciklui, kad niekaip jo neišprovokuoju augti du, o ne vieną kartą per metus. Du mėnesius augina ūglį, dešimt mėnesių poilsiauja. O atrodytų, kad sąlygos tikrai geros orchidariume, ale ne ir viskas. :snooty: Tai per tuos penkerius metus, kai jį turiu, vis dar nedickas, ilgiausias ūglis vos 15 cm siekia (o jų gi "kasos" kokio ilgio būna!) ir dar pats keikį užsiaugino. Kiba reikia kažką kardinaliai keisti? Nors šiaip nekliūna man jis, toks nepastebimas orchidariume kabo.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Dec 15, 2018 6:53 pm
Laaaabai netikėtai gavau išankstinių kalėdinių dovanų iš šio dendrobio! Kaip jau rašiau anksčiau, auginu jį nuo 2011 m. (taigi beveik 7 metus) nuo nedicko, gal 7 cm ilgio keikio. Per tuos metus jo ilgiausias ūglis pasiekė viso labo 30 su trupučiu centimetrų. Atsižvelgiant į tai, kokio ilgio "kasos" būna šio dendrobio (trumpai tariant - iiiilgos), žiedų laukiau geriausiu atveju po kokių dar 5 metų. Ir va - visiškai netikėtai ir nelauktai plikis (nes dabar be lapų ir jau kuris laikas ramybės būsenoj) sukrovė net kelis pumpurus. :w00t: O tuo pačiu ir naujus ūglius pradėjo leisti. Kartais visai smagu kurį laiką neturėt augalams laiko, tada jau tokių didelių siurprizų kartais gali rasti. :)
PicsArt_12-15-09.42.27.jpg
PicsArt_12-15-09.42.27.jpg (127.88 KiB) Viewed 2985 times
Relax wrote:
Sun Dec 16, 2018 6:05 pm
Urze, nuostabu! Kai pagalvoji, tai TIK 7 metai :w00t: Greit prabėgo [Cha] Svarbiausia, kad augo, neiškeliavo kompostinėn ar nepavirto dūmais.

Gal pas ką nors auga mano dalinti kukulio kukuliukai? Nes dalinau į visas puses, tai norėčiau vieną kukuliuką gaut atgal :mrgreen: , mainais galėčiau pasiūlyti D. loddigesii.
Urze wrote:
Mon Dec 17, 2018 2:59 pm
Taip, TIK 7 metai. Kaip ten A. Smilgevičiūtė su "Skyle" dainuoja - "Septynis ilgus metus"? :lol: Jis taip lėtai auga, kad jam jau jokių lūkesčių neturėjau, priežiūros irgi ne per daugiausiai skyriau. Daugiausiai jį automatinė orchidariumo laistymo sistema prižiūrėjo. :lol: Šiaip jis auginamas visus metus kambario temperatūroje (22-26 laipsniai, vasarą ir daugiau) ir paros temp. svyravimų negauna, tačiau šį spalį ir lapkritį buvo po kelias savaites, kad svyravo nuo 12 iki 26 laipsnių, tai gal tas ir išprovokavo žydėjimui?

Jis turi keikį jau iš kelių stiebų, tai jei Tavo, Relax, kukulių neatsiras (prašau neįžvelgti čia jokių poteksčių O.o ), tai galėsiu perleisti, bet nusiteik laukti irgi kokius septynerius metus. :) Tik primink pavasarį, kad žadėjau. O loddigesii galėsi pataupyti kam kitam.
Relax wrote:
Mon Dec 17, 2018 4:25 pm
Urze wrote:
Mon Dec 17, 2018 2:59 pm
Taip, TIK 7 metai. Kaip ten A. Smilgevičiūtė su "Skyle" dainuoja - "Septynis ilgus metus"?
Jis turi keikį jau iš kelių stiebų, tai jei Tavo, Relax, kukulių neatsiras (prašau neįžvelgti čia jokių poteksčių O.o ), tai galėsiu perleisti, bet nusiteik laukti irgi kokius septynerius metus. :) Tik primink pavasarį, kad žadėjau. O loddigesii galėsi pataupyti kam kitam.
:mrgreen: bet už tai dabar galėsi gert žiedlapių midų :Bzzz:
Aha, potekstė ta, kad kitai LOD vasaros stovyklai jau turim dainą :fire: [svilpauju]

Aš kaip gegutė- vaikus išbarsčiau, o dabar ieškau.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Dec 28, 2018 12:33 pm
Jau tuoj, jau turbūt rytoj bus tas žiedlapių midaus ragavimas! Pumpurai jau pradeda sprogti.
PicsArt_12-28-01.29.36.jpg
PicsArt_12-28-01.29.36.jpg (135.03 KiB) Viewed 2985 times
Relax wrote:
Fri Dec 28, 2018 3:04 pm
Gražu!!!
Senų nuotraukų neberodo, tai atnešu seną savo kukulio žydėjimą :heartsfade:
2011-05-05
Dendrobium cucullatum.JPG
Dendrobium cucullatum.JPG (62.17 KiB) Viewed 2985 times
Urze wrote:
Tue Jan 01, 2019 4:30 pm
Ūch, Relax, kokios kasos ir kiek žiedų! Čia naminis žydėjimas buvo? Jei taip, gal pameni, kaip tokį gražų rezultatą pasiekei? Ir ar Taviškis kvepėjo? Nes maniškis kažkokį kvapą leidžia, bet ne iš maloniųjų, ale jis jaučiamas tik visai nosį į žiedą įkišus (saulės nėr, gal dėl to).

Bet šiaip žiedai laaabai gražūs - lengvučiai, neperkrauti ir pasipuošę šerkšnota, apvalaina lūpa.
PicsArt_01-01-04.58.45.jpg
PicsArt_01-01-04.58.45.jpg (166.58 KiB) Viewed 2985 times
PicsArt_01-01-04.59.14.jpg
PicsArt_01-01-04.59.14.jpg (203.17 KiB) Viewed 2985 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Jan 25, 2019 3:28 pm
Relax, Tu gal teletabiškai su mano kukuliu susikalbėjai, kad jis dar du keikius auginti pradėjo? [Baksnoju] Žydėjo čiut daugiau nei tris savaites. Gražu. Norėsiu dar.
PicsArt_01-25-04.06.01.jpg
PicsArt_01-25-04.06.01.jpg (147.47 KiB) Viewed 2985 times
Relax wrote:
Fri Jan 25, 2019 4:09 pm
Urze, antro, muset, užsinorėjo kažkas kitas.
Kiek per mano rankas perėjo dendrobiumų, tai šitą įvardinčiau kaip keikių karalių. Nesvarbu koks metų laikas, kokia priežiūra- keikiai augdavo kaip pamišę.
Su nostalgija žaviuosi žiedais :heartsfade:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Jan 28, 2020 3:34 pm
Antras žydėjimas panašiu laiku kaip ir pernai. Pradėjus augti pumpurams išsijudino ir naujas ūgliukas augt. Rudens pabaigoj buvau išnešusi jį į įstiklintą balkoną vėsumos gauti, o temperatūrai pasiekus +5 buvo parneštas šiltan kambarin. Tai arba vėsusis laikotarpis inicijavo žydėjimą (kaip ir pernai), arba jis jau pasiekė žydėjimo dydį ir jam tos vėsumos netrukdo. Tai va nuotraukoj visu gražumu vytelės su net dviem žiedais, į skirtingas puses žiūrinčiais. :D
PicsArt_01-28-02.47.17.jpg
PicsArt_01-28-02.47.17.jpg (146.26 KiB) Viewed 2985 times
kiele wrote:
Fri Apr 17, 2020 12:07 pm
Neprabėgo nei 10 metų, ir Urzės kukulio kukuliukas tęsia temą :D

Dendrobium cuculatum1.JPG
Kaip paversti nuotrauką? :think:

Pas mane jau 9 dienas. Pritaisiau ant laukinės obels medgalio, suradau indą kuriame gal pavyks palaikyti drėgnesnę aplinką, juk atkeliavo iš orchidariumo. Kelios šaknys užtraukė žalius galiukus, pats augalas nuraudo, tai pridengiau nuo saulės buhalterinėm priemonėm - įmaute ir savaržėlėm :lol: Ar reiktų išvis traukti nuo saulės? Dabar jos gauna iki 12 val. ir gal jam tiesiog per šilta tuo metu? Gal uždėti ant šaknų kiminų? Purškiu gausiai vieną kart dienoje, ir dar truputį antrą kart.
Ar auginate kas nors tiesiog kambaryje pakabintą? Laukiu pastebėjimų ir patarimų [taip.gif]
Dendrobium cuculatum.JPG
Dendrobium cuculatum.JPG (206.85 KiB) Viewed 2985 times
Attachments
Dendrobium cuculatum1.JPG
Dendrobium cuculatum1.JPG (276.01 KiB) Viewed 2985 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Apr 17, 2020 9:16 pm
Kokį gražų bloką gavo. :w00t: Sėkmės jam augti, o Jums kantrybės, nes su tokiais mažiais lėtai viskas vyksta. Nenustebkit, jei po kokio mėnesio jis nustos augęs. Mano turimo dendrobio augimo ciklas labai griežtas ir po augimo periodo ilgam pereina į ramybės stadiją ir tik pavasariop vėl pabunda nauja akutė.

Dabar, kol dar neužkaitina saulė, gali ir taip būti, tik aš dar viršų uždengčiau kokiu dangčiu ar ta pačia įmaute, kad viduj drėgmė dar didesnė būtų. Jei kelis kartus per dieną nudengsit ir pavėdinsit, bus gerai, tik svarbu, kad vandens tarp lapų neužsiliktų, kad puvinys neįsimestų (vasarą ne tiek aktualu, kiek žiemą). Kai dienos pasidarys šiltesnės ir saulė kaitresnė, patraukčiau jį toliau nuo lango ar bent jau nuo 10-11 val. paslėpčiau nuo tiesioginės saulės. Tokie maži augalėliai greit iškept gali, nes neturi didelių vandens atsargų. Jeigu purkšite 1-2 kartus dienoj, tai kiminų ant šaknų nedėčiau, nes neišdžius ir nebus gerai. Arba jei uždėsite, dėkite ploną sluoksnį ir leiskite jam kas kelias dienas išdžiūti, kad šaknys nebūtų visad šlapios. Žiemą - daug sausiau.

Saviškį anksčiau laikiau kambaryje, kur sausas oras, tai sunkoka buvo su laistymu. Apipurkštas greit išdžiūdavo, gal dėl to ir ūgliai per 7 metus ne itin ilgi užaugdavo. Gal mirkyti dažiau reikėjo. Dabar pižoniškai kabo orchidariume, kur 60-80 % drėgmė. Tai kai masės daugiau turės, galėsite ir kambaryje laikyti jį pakabintą, bet dar ne dabar.
InetaSka wrote:
Tue May 19, 2020 11:07 pm
Rodau saviškį Urzės dovanotą Dendrobium cucullatum keikį :) Nesparčiai, bet po truputį augam.

Image
Urze wrote:
Wed May 20, 2020 7:28 am
InetaSka, geras progresas. Iš pradžių tikrai lėtas procesas būna, bet kuo daugiau masės užsiaugina, tuo greičiau toliau auga.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium cucullatum R. Brown 1822 SECTION Dendrobium

Post by MrGreen »

kiele wrote:
Fri Aug 28, 2020 3:50 pm
Rodau, kaip mažylis Dendrobium cucullatum auginasi šaknis, ir prie pagrindo pasirodė ūgliukas :)
Dendrobium cucullatum (1).JPG
Dendrobium cucullatum (1).JPG (339.47 KiB) Viewed 2985 times
Urze wrote:
Fri Aug 28, 2020 4:25 pm
Nu klausyyykitės, kaip puikiai atrodo! Ir nuo saulės strazdanotas, ir šaknys jau priaugusios prie bloko, ir net naujas ūgliukas išsijudino. Ir šiaip labai gražiai bendras vaizdas atrodo. :thumbupleft: O bus galimybė pakabinti bloką, kai kasos vis ilgesnės augs?

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Dendrobium cucullatum

Post by relax »

Urze, linkėjimai baksnoju_
Turiu pagirti už šitokio riebuilio ūglio užauginimą ir prašau išduoti kuo maitinai, kad toks rezultatas?
Buvau pasiilgęs šio trapaus gamtos meno kūrinio grožio Myliu_
20201223_115129.jpeg
20201223_115129.jpeg (47.69 KiB) Viewed 2985 times
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Urze »

Kaip gražu, Relax! Čia jo gausiausias ligšiolinis žydėjimas. Naudoju Schultz trąšas "Orchid Food" žydėjimui, bet šiaip jis jų neypatingai daug gavo. Manau, kad jei aktyvaus augimo metu jis ilgiau drėgnom šaknin būtų ir daugiau trąšų gautų, užaugtų ilgesni ūgliai. Tad siūlau pavasarį apdėti jam bloką šilo samanom (ne kiminais), kad drėgmę užlaikytų, bet neįmirktų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Kaa »

Fantastika
Ant kažkokių tai džūvesėlių žiedai žydi :lol: Super_

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Abitalė »

Be galo gražu! Tikras stebuklas! Ir labai graži pati nuotrauka.

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Dendrobium cucullatum

Post by relax »

Ačiū visiems Svil_
Tai turbūt, kad prieš 10 metų kai apsilankiau pirmame seminare, kurio tema ir buvo dendrobiumai ir cimbidžiai, apie kuriuos ankščiau nieko nebuvau girdėjęs, taip mane sužavėjo tos belapės žydinčios vytelės ir stagariukai, kad namo grįžau gal su 7 dendrobiumais Jo_
Urze, gal vaizdinės medžiagos, kurios čia geriau tiktų, nes jau greit reikės. Naujas ūglys jau apie 7 cm., o šilas tai kitoj savivaldybėj Nindzė_ , pagal vaizdinę medžiagą gal ką aplink esančiose džiunglėse rasčiau.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Urze »

Relax, pažiūrėk, kaip atrodo Pleurozium schreberi (nagu nubraukus lapelius, pasimato raudonas stiebelis) arba Hylocomium splendens, nors man pirmoji (šilsamanė) atrodo tinkamesnė, nes kiek riebesnė nei atžalinė gūžtvė (antroji). Jos šiluose ir mišriuose spygliuotynuose labai dažnos, ištisais kilimais auga, dažnai kartu su mėlynėmis ir bruknėmis. Daug nereikia, pasipešiok kokią kupiną saują ir puriai uždėjęs kiek aprišk, kad nekristų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Abitalė »

Urze, o paruošti kaip nors specialiai nereikia? Nu, kad kokia gyvulinės kilmės gyvybę išeitų Ma_? Gal pamirkyti kokiam vandeny ar ką?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Urze »

Galima vandeniu užpilt, kad išsilakstytų. Svarbu kokio skruzdėlyno neišpešti kartu. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Dendrobium cucullatum

Post by InetaSka »

Rodau progresą! Vaikus tik augina, o ne pats auga :D

Kažkaip jaučiu atsakomybę nepražudyt dovanotu augalų, tai džiaugiuosi ir vaikais :D

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium cucullatum

Post by Urze »

InetaSka, jis labai linkęs keikius auginti, tad nestebina. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests