mozaika wrote:Pleurothallis teres
Šis pleurotalis buvo įsigytas šį pavasarį. Atkeliavo gražus augalas, bet šaknų gyvų kaip ir nebuvo.
Pleurothallis teres savo žiedais negali pasigirdi, bet labai įdomūs ūgliai, kurie primena sukulentus. Jeigu būtų dantytas, tai su kokiomis stapeliomis galėtų ir pasivaržyti .
Iš vazono perkeliau ant pemzos akmens, nes bandau auginti taip kaip auga savo tėvynėje. Ir visą vasarą buvo lauke ant tiesioginės saulės. Tai sakyčiau, kad visai gerai prisitaikė ir pradėjo augintis naujus ūglius. Tik nežinau kodėl, pas mane ūgliai užaugo per pus mažesni, bet dvigubai storesni.
Taip dabar atrodo iš naujų ūglių šaknys leidžiamos link pemzos akmenes.
MrGreen wrote:Šis pleurotalis ne tik primeną sukulentą, bet jis ir yra sukulentas [Baksnoju]
Labai gražus augalas ir geltonos šaknys :thumbupleft:
mozaika wrote:Prisiminkime pleurotalį, kuris nėra tipinis pleurotalis.
Šiandien bandau pakeisti augimo kryptį .
Iki šiol augo taip. Ant nediduko lavos akmens ir molinuke. Bet išėmus matosi, kad jau lėtasis bėgikas neturi kur augti. Praeitais metais tikėjausi, kad lips ant vazono sienelės. Bet ne, jis labiau linksta žemyn. Per šiuos metus pastebėjau, kad jam tikrai patinka augti ant lavos akmens. Tai augalas pateisinęs lūkesčius, atsižvelgiant į jo augimo būdą gamtoje. Turiu didesnį lavos akmenį, bet nuo šio mažiuko nėra šansų nukrapštyti. Galvojau kaip toks sujungti :scratchheadyellow: , bet irgi nesigavo.
Tai kieme radau kalkmenį. Jį šiek tiek pakapojau, pamažinau ir ant vieno krašto uždėjau lavos akmenuką su viltimi, kad pleurotalis susiprotės ir tvarkingai nulips
Slogaa wrote:Pasigooglinau aš šį Mozaikos teres - jis man atrodo lyg zombis raudonais pirštais bando išlipt iš žemės gelmių
O šiaip, Mozaika, darai labai gerą darbą, kad ūgliai nuo nupirkimo sutrumpėjo ir sustorėjo - reiškias, jam šviesos užtenka. Bet pagal interneto nuotraukas matau - kad gali jį drasiai kepinti ir toliau.. iki to pašėlusio raudonumo.
Kaip tu jį dažnai laistai? Žiema po lempom augini?
McGreen - juokavot, ar ištikro, jis kažkoks suskulentų giminės?
Urze wrote:Nu kokie trumpuliai ūgliai pas Tave, Mozaika, auga, net gražu žiūrėti!
Slogaa, sukulentiškumas yra gyvenimo būdas, o ne priklausymas kažkuriai giminei. Lygiai kaip vegetaru gali būti ir australas, ir norvegas, nepriklausomai nuo to, kur gyvena ar kas jų giminės. Pvz., bene visos katlėjos taip pat yra sukulentiškos, nes prisitaikiusios kaupti vandens atsargas sustorėjusiuose stiebuose ir odiškuose lapuose. Tad šitie zombių pirštai yra kuo tikriausi sukulentai.
mozaika wrote:Oj ta reklama, aišku kuo baigiasi
Žiemos metu tikrai papildomai apšvietimo netaikau. Ne ta orchidėja, kurią lepinčiau .
O vasaros metu drąsiai galima laikyti ant tiesioginės saulės ir tai pilnai neįrausta.
Šitą įsigijau iš orchidsandmore 2016 m. Atkeliavo su tais ilgais ūgliais. Pradžioje nesupratau, kas su augalu darosi, nes gavau gan gausų augalą ir dar žydintį, o pas mane ūgliai staiga patapo trumpi ir stori. Bet vėliau supratau, kad daug daviau saulės. Ir panašią situaciją mačiau pas Vidmantą laboratorijoje. Pirmųjų ilgųjų ūglių jau dalies nėra. Natūraliai sunyko, sudžiuvo. Laistau kaip visas panašiai, arba mirkau, arba perlieju. Į vazoną yra įdėta kiminų, tai jie palaiko akmens drėgme ir šaknys ilgiau būna drėgnesnės.
Tiesa, per tą laiką, kai pas mane gyvuoja žydėjo tik vieną kartą, daugiau ne. Nors mano akimis, šiam individui tokio poreikio nėr .
Man jis primena pimpačkiukus besistumdančius eilėje , nes vienas ūglis po visais palindęs, išsipūtęs ir į viršų bandęs nosį iškišti .
Bandau sugalvoti antireklamą :
1. Žydi labai sunkiai;
2. Žiedai labai negražūs arba pasislėpę ūglio briaunoje;
3. Ūgliai tik max 5 cm dydžio;
4. Jeigu bus noras panašaus auginimo būdo, bus nepatogumai lentynose, nes užims mažiausiai dviejų midi orchidėjų vietą;
5. Šaknys gražios tik kai auga jaunas ūglis, vėliau jų nesimato;
6. .... :think:
mozaika wrote: ↑Thu Apr 16, 2020 12:18 pmSu kepinimu reik atsargiai. Prie to reikia pratinti, nes gali ir nudegti, bet kad mėgsta kaip kaktusai gyventi, tai taip. Bet tikrai šaknys neturi mirkti. Gal kiminai labiau palaiko pačio akmens ar aplink jį mini drėgmę. Kai uždėjau ant lavos akmens tai padėjau po šaknimis nedidelį kiminų sluoksnį (labai ploną). Manau, kad ant lavos akmens nereikia, o jeigu tai būtų kitas akmuo, kuris negali drėgmės ilgiau palaikyti gal to ir reiktų.
Aš gal sakyčiau vandens žiemos metu gal mažiau reikia nei tikriesiems sukuliantams :think: . Nors pastarųjų aš visiškai nemoku auginti.
Eliss wrote:Nai nai nai, jau turiu
MrGreen wrote:Labai gražus :thumbupleft:
Nekokia foto, bet lyja, kad eiti iki šiltnamio vėl Vazonus apdedu samanom, kad šiek tiek ilgiau drėgmė užsilaikytų, aš dažnai perdžiovinu augalus tai samanos ant vazono viršaus šiek tiek padeda.mano atrodo taip:
mozaika wrote:Reklama tęsiama .
Buvau minėjus, kad montuosiu savo P. teres ant didesnio akmens. Su kalkakmeniu nelabai kas gavosi, nes prie jo niekaip nesisekė su cementu pritvirtinti lavos akmens, kad nejudėtų. O nuo jau priaugusio lavos akmenuko niekaip nenuraučiau savo pleurotalio. To ir nesistengiau daryti ir susiradau kitą didesnį lavos akmenį ir šiek tiek pagludinus apaugusį akmenuką pritaikiau prie didžiojo. Dabar lauksiu kada "nulips" pirmieji ūgliai ir sukabins akmenis šaknimis.