Phalaenopsis tetraspis

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

catlea wrote:
Tue Apr 10, 2012 10:56 am
Meri wrote:Koks šis Phal. tetraspis įdomus.
Ar visada žiedai sekančio žydėjimo metu būna tokio pačio margumo? Labai smalsu.
Labai įdomu apie tuos raudonus žiedlapius. Phal. tetraspis kitur (pvz.iš italų organizuojamo užsakymo psl.) yra ne toks. Kažkas šiame forume jį augina, tikrai prisimenu baltą žiedą su vienu raudonu žiedlapiu. O gal čia ne tetraspis? Žinovai padėkit :!:
catlea wrote:
Tue Apr 10, 2012 11:11 am
Archyve tokį labai panašų raudonžiedlapį atradau, Salaite augina, bet pavadintas Phal.speciosa :question:
catlea wrote:
Tue Apr 10, 2012 4:14 pm
Tai kuo skyriasi Phal. speciosa nuo Phal. tetraspis C1? Man niekuom :poke: . Labai įdomu koks natūralus tas raudonumas - ryškus ar daugiau bordo?
O-manė;) wrote:
Tue Apr 10, 2012 5:05 pm
Meri wrote:... Ar visada žiedai sekančio žydėjimo metu būna tokio pačio margumo? Labai smalsu.
Net vienas žiedynas gali būti su skirtingais žiedais :), pvz. ČIA
Šilingė wrote:
Tue Apr 10, 2012 5:51 pm
P. tetraspis ir P. speciosa yra labai artimos rūšys, bet ne vienas ir tas pats. Šiandien, kilus klausimui, nutariau pasigilinti ir radau tiek painiavos, susijusios su C#1, kad nebežinau, kaip čia rasti teisybę :?

Nemažai painiavos pridirbo ir tiekėjai, bandantys užsidirbti žaviojo C#1 sąskaita... Paskaitinėjusi užsienio forumus sužinojau, kad neretai pirkdami šį augalą orchidmanai įsigydavo visai kitus P. tetraspis varietetus ar tą patį speciozą - augalas brangus, todėl dažnai perkami jauni augaliukai, kurie paauginus keletą metų ima ir pražysta visai kitos rūšies žiedais, pvz., P. hieroglyphica, kurio lapų spalva ir skrotelės forma labai panaši į P. tetraspis C#1 (radau rašoma, kad šio augalo lapai šviesesni, negu būdinga įprastajam tetraspiui).

Taigi, yra kas veikti ;)
Šilingė wrote:
Wed Apr 11, 2012 10:54 am
Tikrasis C#1 be viso kito dauginamas meristeminiu būdu - tai reiškia, kad visi jie turėtų būti vieno augalo klonai. Kiek vakar pasiskaitinėjau, C#1 vardu buvo pavadintas konkretus augalas, išsiskyręs dabar žinomais būdingais požymiais (raudonais pavieniais žiedlapiais). O dėl jo kilmės nesu tikra - vieni teigia, kad toks augalas rastas gamtoje, kiti - kad išaugintas sukryžminus du tetraspius... Ir kaip visada, visi teisūs ir teisiausi :lol:

Dar atradau - koks ryšys su P. speciosa :roll: Pasirodo, prieš kurį laiką gana aktyviai buvo ginčijamasi, ar C#1 apskritai yra tetraspis, ar speciosa, nesutaria net mokslininkai. Žinoma, po tų diskusijų jau yra praėję kiek laiko, galbūt ir yra jau atlikti DNR tyrimai, patvirtinantys kažkurią pusę, bet... Mums kol kas nuo to neaiškiau :doh:
pabirze wrote:
Wed Apr 11, 2012 4:24 pm
gal kam pravers , nors jau Šilingė apibendrino :thumbupleft: http://bernard.lagrelle.pagesperso-oran ... nglais.htm
Salaite wrote:
Thu Apr 12, 2012 3:40 pm
As turiu sita grozybe savo kolekcijoje, ir jei spesiu jau balandzio menesi vel galesiu ideti i pagyru skyreli. Silinge zino tiek kiek ir as well done uz visa info paskelbima. As buvau suzaveta ne kaina (as mokejau ~£20) o daug surprizu sis augalas atnesa. Pirma labai mane zavi, kad tai galetu buti naturalus hibridas, o antra niekada nezinai kur gausi raudonus ziedlapius, o buvo ir visai baltos isiskleidusios preita rudeni...
labai nesudetinga auginti, kaip ir kiti rusiniai Phal's patariu isigyti visus!
andriuxplind2 wrote:
Tue May 01, 2012 9:10 pm
Koks ažiotažas :lol:
Labai paprastas dalykas su Phal. tetraspis ir Phal. tetraspis var alba. Pas paprastą tetraspį ant lūpos daug daugiau violetinės dėmės, o pas alba formą tadėmelė labai maža.
C#1 mano galva tėra genetinė mutacija, kur iš padauginto 100 augalų tik keletas būna su šio požymiu, todėl kainos kanda.
Šilingė wrote:
Wed Sep 05, 2012 2:15 pm
Rasuole wrote:Tiesa, o kaip su šviesa jiems? Lyg ir mėgsta truputį daugiau šviesos, nei kiti rūšiniai phalaenopsiai, ar klystu? :doh: Gal reiktų duoti šiek tiek saulutės :question:
Kiek traukia mano atmintis, atvirkščiai :think:
uranija wrote:
Wed Sep 05, 2012 5:30 pm
Rodausi ir aš savąjį tetraspį C#1 :heartsfade: :heartsfade: :heartsfade: . Pasiėmiau šiandien tiesiai iš orchidėjos.lt. Jie buvo atsivežti tokiuose kaip polietileninuose "vazonėliuose" todėl ir maniškį tiesiog perkėlė į paprastą vazonėlį. Dėl substrato sakė geriau sodinti į smulkų, nors saviškio kol žydi turbūt nejudinsiu :?, o dėl šviesos rekomendavo statyti ant šviesiausios palangės. Kažkur esu skaičiusi, o ir Skaistė sakė, kad jei trūksta šviesos gali žydėti tiesiog baltai :scratchheadyellow:.
IMG_3513.JPG
IMG_3513.JPG (56.35 KiB) Viewed 4663 times
IMG_3515.JPG
IMG_3515.JPG (111.59 KiB) Viewed 4663 times
Šilingė wrote:
Fri Oct 05, 2012 1:55 pm
Ką gi, beskaitinėdama radau keletą faktų apie C#1 :roll: Pasak vokiečių augintojų, per šviesiai laikomas šis augalas linkęs numėtyti pumpurus ir/ar žydėti baltai. Jam svarbu ne didelis šviesos kiekis, o šiluma; kai šilta, žiedai spalvinasi.
uranija wrote:
Wed May 29, 2013 9:56 am
catlea wrote:Koks tetraspis :w00t: :thumbupleft: . Gal galit jų temoj papasakoti ką su juo darėt, kad tokie gražūs žiedai :heartsfade: ?
Pagaliau prisiruošiau atrašyti :oops:
Tiek kad nelabai ką aš jam dariau.. kaip anksčiau buvau rašiusi tupėjo savadarbiame orchidariume.. kovo mėnesį perdegė lempa, tai aš dangtį visai nuėmiau ir tą buvusio akvariumo karkasą su keramzitu ant dugno tiesiog pastačiau ant rytinės palangės. Saulės gauna nuo patekėjimo iki pusės 10 val. Rytais saulutei pašvietus temperatūra užkyla iki 28-29, kitu laiku nebūna žemiau 21, priklausomai nuo orų. Drėgmė 50-89. Dar kelis žiedstiebius leidžia, bet vat lapai man nepatinka, turiu įtarimą kad vistik perdaug gaudavo šviesos.. :think:
Dabar esu jį pasistačiusi virtuvėje ant lentynėlės, prie pietinio lango, bet tiesioginės saulės visai negauna.
Ten pat stovi ir paprastas tetraspis (jam orchidariume vietos nebeliko), iš pumpuro matosi kad ir vėl bus baltas žiedelis :twisted:.

Berods rusų forume kažkada skaičiau kad žiedų nusispalvinimui reikšmės turi aukštesnė vidutinė temperatūra, kai ji būna virš 25 ºC, žiedeliai būna pamarginti o ne balti.. :think:
IMG_6294.JPG
IMG_6294.JPG (59.22 KiB) Viewed 4663 times
Urze wrote:
Thu May 30, 2013 1:36 pm
catlea wrote:Bet gal yra skirtumas tarp C1 ir speciosa, nes dabar orchidejos.lt psl. yra, o kaina labai skiriasi :think: .
Mokslininkai vis dar nesutaria, ar tai dvi atskiros rūšys (Phal. tetraspis ir Phal. speciosa), ar viena, o orchidėjų pardavėjai visam pasaulyje tuo dažnai naudojasi, išpūsdami labai komercišką paslapties burbulą.
Urze wrote:
Mon Nov 18, 2013 7:27 pm
Sakykit, augintojai, pas kuriuos pražydo tetraspis, kiek jam drėgmės duodate? Ar leidžiate pradžiūti jo šaknims, nors kiek nors nupilkėti, ar nė biškio? Mat prieš pusantro mėnesio patupdytas į orchidariumą C#1 pradėjo auginti pumpurą, bet po kiek laiko jį numetė. Temperatūra 20-22 laipsniai, drėgnis 50-70 %, toliau nuo lempų pakabintas, laistomas RO vandeniu tada, kai vos pradeda pilkėti šaknys arba dar kai žalios. Tai kas galėjo nepatikti? Mano variantas - laistymo dažnumas arba temperatūra. :think:
uranija wrote:
Mon Nov 18, 2013 8:35 pm
Maniškis tikrai pradžiūna ir gerokai, nors iš prigimties "laistytuvas" esu, bet visų gėlių jau nebespėju laiku palaistyti :roll: Dažnai ne tik šaknys jau papilkėjusios būna, bet ir substratas visiškai sausas..
Eliss wrote:
Wed Nov 20, 2013 5:22 pm
Mano tetraspis kaip tik atvirkščiai, nepradžiūna, pastoviai būna drėgnas. Aišku, baloj nestovi :) Na gal tik vasaros metu sausiau, kai darbų pilna ir nespėji visų sužiūrėt.
catlea wrote:
Fri Nov 29, 2013 12:40 pm
As pradziovinu tarp liejimu. Nes buvo vienu momentu pastoviai slapias, tai pumpurus numete pageltusius. Kai pradziuna -nemeto :) .
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3169
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by MrGreen »

Phalaenopsis tetraspis 'C2', prisiaugino pumpurų, net nesitikėjau, kad taip gausiai žydės, suskaičiavau 18. Tik tiek, kad visi atrodo bus balti žiedai, tai dabar tik laiko klausimas ar čia paprastas tetraspis, kuris beje man irgi gražus, ar tik šį kartą žiedai balti ir be raudonos spalvos...
Image

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

Šilumėlės jam, šilumėlės!
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2579
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Urze »

Oho, koks gražus ir ilgas žydėjimas nusimato. O kuo skiriasi tetraspis C1 nuo C2? Kaip jis į kitą lygį perėjo? :) Ar čia prekeivių gudrybė - daug kas jau turi C1, tai reik paleist C2 ir visi galvos, kad jis kažkuo kitoks, ir tik dėl to pirks. Svil_ Ir bandau prisiminti, nuo ko tas raudonumas atsiranda - ar ne tada, kai žiedai vystosi šiltesnėje temperatūroje? Beje, MrGreen, o Tu savo naujuosius falenopsius išnešęs/neši į šiltnamį ar namuose auginsi?

O čia užėjau estetiškai malonų akiai vaizdą. Praktiškai tokį gražumą išlaikyti gal sunkiau.
Image
Phal. tetraspis f. imperatrix
Nuotrauka: Teo Woon Cheng
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

C2, rašo, kad spalva tamsesnė būna. Labai galvojau irgi apie jo pirkimą, bet kol kas įsigijau pirmą numeriuką, viskas iš eilės, ške :lol:

(norėjau pabaksnoti MrGreeną apie šiltnamį ir aš baks_ Žalias_ )
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2579
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Urze »

Dar apie tetraspį pasiskaičiau šitam forume ir atnešu šio to pasiskaitymui:
- Warm means never below 60 F / 15C. Even warmer is much better. Humid means as high as you can over 50%. It doesn't need much light - bright shade is fine.
- With tetrapsis you might even want to keep it about 65 degrees F [18 C]. They're cold abhorent.
- I put tetraspis along side of bellina for being warmth-loving. Since moving my tetraspis outside - 75° nights / 85°-90° days [24 C naktimis / 29-32 C dienomis], with high humidity - it has been a LOT happier.
- What everyone else said, but I'd add that if you can mount it it would probably grow better then in a pot in my opinion, as long as you can keep up with the waterings.
- I don't think pots are suitable for this plant due to the pendant growth habit. If you get a chance to mount it with some spagnum moss you'll probably achieve better results!
- Phal tetraspis (or speciosa) does grow quite well when mounted, but also will excel in a basket; in either case it's essential to water it at LEAST once each day. It's hard to overwater a Phal when mounted or basketed (is that a word?).
- My bellina and speciosa still do great in the winter with 22-24 C daytime temperatures, which is what I assume most people have as living conditions indoors, even in freezing climates like mine.
Tai pagal kitų augintojų patirtį, tas tetraspis yra tikras tropikų paukštis. Tai vat ir įdomu, ar MrGreen jį į savo šaltnamyje neš, kur temperatūra ir iki +4 rudenį/pavasarį nukrenta. Žalias_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

Tai daugeliui falenopsių 15 laipsnių jau yra kritinė temperatūra. Dėl to man tas MrGreeno šiltnamis irgi atrodo labai kritinė vieta Žalias_ Nu, falenopsiams.

Aš šiemet apsitetraspinau sočiai AKINIAI_ Žydi kadaise iš Olivijos paveldėtas var. alba ir pernai iš Babtų įsigytas Man Force x tetraspis Laimingas_ Iš Šverterio atkeliavo green ir C1 (green dar su žiedais buvo, bet neilgai, kelionė ir persodinimas toks dalykas...). Ir, žinoma, į kompaniją puikiai įsipiešia ir murzė speciosa Blue Grey, kaip be jos :lol: :lol: :lol:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3169
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by MrGreen »

Visi falenopsiai jau kuris laikas kaip šiltnamyje. Aišku iškeliavo vėliau nei visos orchidėjos, bet ir parkeliaus anksčiau šiek tiek. Nei vienas augalas nesustresavo, tiks pradėjo pumpurus auginti ir naujus lapus ir šaknis, nesvarbu jiems vėsios dabartinės naktys. Bijojau, kad dėmės ant lapų atsiras, bet kol kas nieko. Laikas parodys.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

Nefotogeniškas žiedynstiebis, bet džiaugiuosi gauruočium keturžiedžiu Myliu_ Myliu_ Myliu_
Phal. tetraspis var. alba
Phal. tetraspis var. alba
1623741895953_resize_37.jpg (440.62 KiB) Viewed 2926 times
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3169
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by MrGreen »

Gražus liuks_ mano irgi apsipylęs žiedais, bet vis neprieinu nufotografuoti.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

Dar vienas nepasiduodantis tvarkingoms nuotraukoms falenopsis - šįkart, ške, C1 Laimingas_

Va ir matosi, kad pumpurai brendo per stichinius karščius Žalias_
1625757519337_resize_8.jpg
1625757519337_resize_8.jpg (433.72 KiB) Viewed 2723 times
IMG_20210708_175247_resize_93.jpg
IMG_20210708_175247_resize_93.jpg (422.38 KiB) Viewed 2723 times
P. S. Pastaba sau. Keist staltieses, motin, laikas. Nes jau visas fotkes pagal tas raudonas staltieses galima identifikuoti, kieno Jo_ Jo_ Jo_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 602
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Kaa »

Uau, ot spalvos Taip_ Taip_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2579
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Urze »

Palankūs orai C1 žiedus formuoti. liuks_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3169
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by MrGreen »

Spalva superinė liuks_

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 474
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Šilingė »

Šiandien belaistydama apsižiūrėjau, kad visi tetraspiai ruošiasi dar vienam žydėjimui. Bus įdomu, ar bus bent kiek spalvų C1 žieduose Svil_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3169
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by MrGreen »

O pas mane atvirkščiai, kai šilta buvo visi žiedai tik balti buvo, kai atvėso, atsirado raudonų plėmų Svil_
Phalaenopsis tetraspis 'C2' (2).jpg
Phalaenopsis tetraspis 'C2' (2).jpg (113.38 KiB) Viewed 2052 times
Phalaenopsis tetraspis 'C2' (1).jpg
Phalaenopsis tetraspis 'C2' (1).jpg (115.45 KiB) Viewed 2052 times

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 996
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Abitalė »

Laukiau laukiau (5 metus), kol parodys žiedus Phalaenopsis tetraspis var. imperatrix red. O sulaukiau visai ne raudonų verkiu_....
Dar nežinau ar liks ji su manimi, nors žiedai tikrai dideli ir kvapnūs, pirmas žiedas beveik pusantro mėnesio išsilaikė.
Na, Phalaenopsių ekspertai, kas čia? Tiesiog tetraspis, ar tetraspis var imperatrix purple, o gal magenta...?
Phalaenopisis tetraspis var imperatrix.jpg
Phalaenopisis tetraspis var imperatrix.jpg (207.31 KiB) Viewed 194 times

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1449
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by EvaJa »

Screenshot_20230622_091106_Chrome.jpg
Screenshot_20230622_091106_Chrome.jpg (474.04 KiB) Viewed 184 times
Manau tas kas ir parašyta, tik ne red, i purple

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 996
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by Abitalė »

Taip, taip. Panašu į purple.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3169
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis tetraspis

Post by MrGreen »

Bet vis tiek gražus, tik gaila kai perki vieną, o gauni kitą....

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests