Saulašarė (lot. Drosera)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Saulašarė (lot. Drosera)

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Mon May 28, 2012 10:20 am
Neturim temos apie saulašares :think: maniškės jau kelis metus nuolatos gyvena lauke, kiekvienais metais jų vis daugiau :) Rudenį labai aktyviai auga kiminai, o saulašarės praktiškai lieka po jais, tačiau kiekvieną pavasarį jos išlenda į paviršių. tiesa dabar jos nėra tokios gražios kaip vasarą, bet jau pradeda nedrąsiai rodyti savo lapelius :)
vendigo wrote:
Sat Jul 13, 2013 3:08 pm
Tai, kad saulašarės tikriausiai visos taip elgiasi. Maniškės foto:
ed9a2d731f21t.jpg
ed9a2d731f21t.jpg (4.73 KiB) Viewed 2906 times
mozaika wrote:
Wed Apr 12, 2017 7:58 pm
Urze wrote: O jos daugiametės ar kasmet iš gemalų naujai atželia?
Daugiametės, bet norit gražaus vaizdo, kiekvienais metais iš gemalų atsinaujinu, nes gražios būna max 3 metus, o paskui ištįstą. Joms tas būdinga pagal jų prigimtį. Namuose nei potvynių, nei atoslūgių nepadarysi, kaip gamtoje.
mozaika wrote:
Mon Jun 12, 2017 8:42 pm
Neįtikėtina, koks pavojingas šis grožis. Iš aukos, tik košė belieka.
Drosera capensis 'Red form'.jpg
Drosera capensis 'Red form'.jpg (120.69 KiB) Viewed 2906 times
mozaika wrote:
Wed Jun 14, 2017 6:17 pm
Dėkui už pagyras :oops:
Urze wrote:
Mon Jun 12, 2017 9:56 pm
Kaip jas per žiemą laikai? Nes Kapo saulašarė šiaip gaji, ale man per žiemą visad sumenkdavo, apnykdavo, pavasarį koks amaras dar užtaikydavo ir baigdavosi pasaka liūdnai. Ilgiau kaip kelis metus turbūt nebuvau išlaikiusi jų. Pagalvojau, kad šiaip turbūt nei viena saulašarė kelių žiemų pas mane nėra ištvėrusi... :?
Kapo, Alisos, tokajaus, Adelę, raguotoją jau antri metai laikiau rūsyje. Nevisiškai tamsiame, bet kaip saulašarėms, šviesos gan mažokai gaunasi žiemos metu. Ten jos atsidūrė, nes jau neturiu kur laikyti šias šiltamėges kambaryje. Ištveria neblogai, tik pavasarį dažnai nušaldau.
Bet su saulašarėms jau taip yra, jos gražios būna maždaug trejus metus, o po to reikia atnaujinti. Turbūt tokią pačią, ilgiausiai neatnaujintą išlaikiau binatą.

Čia mano šių metinis vabzdžiaėdynas lauke.
DSCF6393.JPG
DSCF6393.JPG (79.9 KiB) Viewed 2906 times
DSCF6394.JPG
DSCF6394.JPG (70.86 KiB) Viewed 2906 times
Slogaa wrote:
Mon May 13, 2019 2:46 pm
Nauji "pest control" reikalai!
IMG_20190508_193911.jpg
IMG_20190508_193911.jpg (3.58 MiB) Viewed 2906 times
IMG_20190508_193850.jpg
IMG_20190508_193850.jpg (3.55 MiB) Viewed 2906 times
Abitalė wrote:
Mon May 13, 2019 4:02 pm
Slogaa wrote:
Mon May 13, 2019 2:46 pm
Nauji "pest control" reikalai!
Mis Orchid Girl įkvėpė ;)?
Slogaa wrote:
Mon May 13, 2019 5:53 pm
Neee... Panele Orchideja manes nebeikvepia daugiau... Metai atgal ikvepe mozaika, parodzius savo musgaudziu bidonus - tai noras isigyti iki dabar isliko!
mozaika wrote:
Tue May 14, 2019 5:53 pm
Pasirodo, mano šabakštynas gali sukelti ilgalaikį hipnotizuojantį šoką :lol: .

Po žiemoji maniškės irgi jau atsigauna ir gražėja.

D. capensis red form.JPG
D. capensis red form.JPG (275.04 KiB) Viewed 2906 times
D. capensis alba.JPG
D. capensis alba.JPG (244.53 KiB) Viewed 2906 times
D. binata'19.JPG
D. binata'19.JPG (218.12 KiB) Viewed 2906 times
D. binata.JPG
D. binata.JPG (137.93 KiB) Viewed 2906 times
ricardas wrote:
Tue May 14, 2019 7:34 pm
Linute, vat žiuriu į Jūsų saulašares ir seilė tysta , nu gražios :thumbsup:
O kur ta kaip šaukštas ?
Reikės jaučiu tartis dėl daigelių :)
mozaika wrote:
Fri May 17, 2019 8:21 pm
Skorpionė būna namuose, o čia kas šiltnamyje. Tartis visada galima ;) .
Abitalė wrote:
Tue Jul 09, 2019 3:52 pm
Mozaika, arba kas nors :roll: , gal turite patirties kaip su Droserų daiginimu iš sėklų? Užmačiau sėklų vienoje specializuotoje parduotuvėje, tai dabar mintis kirba, gal įmanoma būtų namų sąlygomis sudaiginti? Ar kam teko? Ar turi kas žinių šia tema?
mozaika wrote:
Tue Jul 09, 2019 4:52 pm
O su šiomis be problemų :). Nors yra, su kai kurioms lepiomis problemų, tik šviežios sėklos gerai dygsta, pvz. D. adelia, D. reagia, D. schizandra ir kt. Tos, kuriomis gemalais, tai juos siųsti geriausia žiemos metu arba ankstyvą pavasarį. Skorpionių žiemos metu ir aš turiu.
Urze wrote:
Tue Jul 09, 2019 6:49 pm
Mano patirtis tokia pati kaip mozaikos. Nelepios saulašarės išdygsta kone visur, kur tik drėgnas substratas, o lepias sudaiginti, o paskui ir išauginti, gali būti keblu. Tai geriausia prieš perkant gerai pasinagrinėti, kas apie norimą rūšį ar hibridą rašoma, ir tada jau spręsti, prasidėti su daiginimu ar ne.
mozaika wrote:
Tue Jul 09, 2019 8:41 pm
Tokios kaip D. capensis, D. aliciae , D.anglica, D. capensis įvairios formos, D. dielsiana, D. spatulata, D. tokaiensis - šios tikrai be problemų dygsta, jeigu sėklos šviežios. Net iš dviejų metų senumo sėklų galima tikėtis neblogo rezultato. Visos turėtos, kai kurių neturiu tik per durną galvą [Geda2] - sudžiovinau.
Bet pvz., D. binata turima puikiai žydi, daug subrandina sėklų, bet nedaigios. Nei man pasisekė iš sėklų padauginti, nei kitiems kam esu davusi. Nors internete galima rasti šios saulašarės daugiausiai sėklų pasirinkimo.
D. adelia - prarasta irgi per kvailą galvą - nuostabaus grožio saulašarė. Turiu, tikrai nesenų sėklų. Praeitais metais kelias sudaiginau, bet išsaugoti labai buvo sudėtinga, o šiemet visai nedygsta.
Tas, kurias sunku sudaiginti, jų ir sėklos turi kainą, ir patys augalai, retai pas ką būna prekyboje. O tas, kur lengva, tai net ir mūsų prekybcentriuose galima rasti :roll: .
Abitalė wrote:
Tue Jul 09, 2019 8:58 pm
Įtariu reik ieškoti 'cielų' augalų. Nors visgi apie Tuklės daiginimą mąstau rimtai (apie tai kitoje temoje).
Slogaa wrote:
Mon Aug 19, 2019 7:57 pm
Ech, kokie Mozaikos gyvi ne vegetariniai augalai forume puikuojasi, aš negaliu. Taip sukretei, Mozaika, kad lygi dabar negaliu pamiršti tavųjų grožių. VIsada Jūs man liksit vabzdžiaėdžių karalaitė, sugebanti turėti jų BIDONUS.
Man šiais metais kaip ir su visais augalais - labai ne kažką.. viena drosera gyvena neblogai, bet kita mirinėja, gaivaliojasi.. tai per daug šlapia jai, tai per daug saulės.

Klausimas: kiek droseroms reikia šviesos? aš visada galvojau, kad daug ir tiesioginės - bet matau, kad šiais metais daug ką ta kaitra nudegino.. [Geda2]
mozaika wrote:
Thu Aug 22, 2019 9:57 pm
Slogaa, ačiū už įvertinimą, bet ir aš sugebu visko pridirbti ir gan didelius bidonus sunaikinti :D .

Labiausiai liūdžiu dėl prarastos saulašarės adelės. Super grožis. O gauti sudėtinga. :?

Po lietaus dabar atrodo taip.

D. binata po lietaus visada būna susidarkiusi ir palinkusi. Be to, šiemet per daug leidau žydėti, tai susmulkėjusi.
IMG_4232.JPG
IMG_4232.JPG (307.47 KiB) Viewed 2906 times
D. filiformis Šiemet užaugo daug didesnė ir gausesnė.
IMG_4229.JPG
IMG_4229.JPG (206.71 KiB) Viewed 2906 times
IMG_4224.JPG
IMG_4224.JPG (213.17 KiB) Viewed 2906 times
O kaip piktžolės dauginasi ir auga D. capensis

IMG_4231.JPG
IMG_4231.JPG (294.06 KiB) Viewed 2906 times

O dabar dėl saulašarių auginimo. Dauguma saulašarių yra saulės mėgėjų, bet reikia pasidomėti rūšies "gimtine", nes tos kurios žiemoja lauke, gali būti ir vasarą taikomos vėsesnės sąlygos. Bet visos mėgsta DAUG išskaidytos šviesos.

NEMĖGSTA, kaip ir visi kiti vabzdžiaėdžiai tiesioginės saulės, ypač kaitros. Kaitra tiesiog išdegina lapą, pažeidžia fermentaciją ir nesigamina rasa. Jeigu kas auginate ir pastebėsite, tai saulašarės yra pačios laimingiausios vasaros metu, tai saulėtą rytą iki 11 val. ir po 16 val. vakarop. Gausiai blizga ant lapų rasa. Dar kai kurių rūšių saulašarių saulės kiekis turi įtakos jos dydžiui. Pvz., kuo daugiau D. binata gauna saulės tuo ji mažiau tįsta ir būna neaukšta kompaktiška. Jeigu mažai ganau, tai užauga aukšta, laibais linkstančiais lapais.

Šie metai, iš vis kai kuriems augalams nelabai kokie. Mano vabzdžiaėdžiai ilgai budinosi, pvz., skorpiones tik dabar pradeda normaliai vynioti lapus. Paprastai būdavo vėsesni pavasariai. Maniškiai tada po truputi budindavosi išnešti iš rūsio. Kas buvo su pažeistu augimu, per pavasarį susitvarkydavo. O šiemet, bam... ir jau nuo birželį pradžios prasidėjo kaitri vasara ir maniškiams buvo DIDELIS didelis šokas, stresas, nespėjo sustiprėti ir užsiauginti normalių gaudančių lapelių.

Nelepios saulašarės, kaip binata, capensis, tokiansis - greit prisitaikė prie tokio streso, bet va musėkautai, tik dabar tapo laimingesni :roll: .
ricardas wrote:
Thu Aug 22, 2019 11:05 pm
Linos saulašarė capensis auga visą dieną ant tiesioginės saulės , o jau grožis neapsakomas . Ir šalia jos pasodinta mažytė saulašarė , pavadinimo nežinau , tai visa raudona o lašiukai blizga , nuostabus augalai :thumbsup:
Ačiū Linute .
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by mozaika »

Slogaa wrote:
Wed Aug 28, 2019 9:40 pm
Na va, mozaika, tavo eilutę "NEMĖGSTA" suvokiau šiais metais pati.. tik kaip gaila, kad per vėlai... tavo dovanotom tūklėm baba... ir droseroms, ir principe - visiems...
Baisūs man šie metai.. baisūs..
Neatgrasė, ačiū dievui, noro augint toliau... teks bandyt kitais metais.. :neutral:

Bet ačiū, Mozaika, už patarimus.. Dabar jau tikrai žinosiu.. kas ta saulė. :smartass:
Urze wrote:
Fri Nov 08, 2019 11:49 am
Kapo saulašarės laukia saulės. Svarstau, kur jas reiks perkelti iš įstiklinto balkono, kai užeis šaltis. Kambary esu laikiusi, bet labai jau suvargdavo per žiemą tam sausam ore. Gal šaldytuvan kartu su musėkautu?
PicsArt_11-08-11.39.11.jpg
PicsArt_11-08-11.39.11.jpg (170.99 KiB) Viewed 2905 times
Kas, būdamas drozofila, norėtų praeiti šiuo lipniu podiumo taku? :mrgreen:
PicsArt_11-08-11.40.05.jpg
PicsArt_11-08-11.40.05.jpg (150.03 KiB) Viewed 2905 times
mozaika wrote:
Sat Nov 09, 2019 7:02 pm
Mano rūsyje. Laukia pavasario su mini šviesos šaltiniu :) .
ricardas wrote:
Tue Dec 03, 2019 3:00 pm
Štai kaip gražiai žiemoja Drosera capensis red.
Nors šviesos gauna labai mažai bet augti neatsisako.
Stovi ant ritinės pusiau su šiaurinę palangės, šilumos dieną gauna bet naktį gan vėsu apie +12-14 .
Šia gražuole gavau nesenai , vasara , tai daug ką parašiti negaliu.
Jeigu neklystu, auga tris lik ir ugliukai , labai dar maži , tai gal ir kokia žolė :)
2019-12-03_03-46-09.jpg
2019-12-03_03-46-09.jpg (394.13 KiB) Viewed 2905 times
2019-12-03_03-49-47.jpg
2019-12-03_03-49-47.jpg (449.71 KiB) Viewed 2905 times
mozaika wrote:
Tue Dec 03, 2019 6:11 pm
laumika wrote:
Tue Dec 03, 2019 3:55 pm
Rasiukonas, žinau, kad ne skendenis :D Turim mes ir daugiau saulašarių namie (sūnus mėgsta vabzdėdus)- iš kai kurių šiuo metu tik žali taškai likę, kitos tiesiog užstingo, bet liko kaip buvę. O tą "balą", tai aš turėjau galvoj tiesiog lėkštutę su vandeniu po vazonu, ne tai, kad visai vazoniką užtvindyt :mrgreen: Kai kurios saulašarės, ypač vasarą, visai nieko prieš šlapiau pabūt... tai, kai mozaika patarė nepersistengt su vandeniu, pamaniau,kad gal šita rūšis apskritai mažiau vandens mėgsta :think: Na, bet ai, kažkaip gal susibendrausim su ta binata :D
Apie tą bala :).
Žiemos metu, kaip ir visi augalai nemėgsta per didelės drėgmės. Saulašarės vasaros metu turi nuolat mirkti ir net daug didesnis lygis turi būti nei musėkautams. Joms pavojinga pradžiūti. Mano D. binata jau rudeniop pradeda naikinti savo lapus, juoduoja, nes ji po to eina į rūsį, o kaip turėjau mažiau augalų, tai laikydavau šiltai ir šviesiau, tai ilgą laiką išlikdavo gražūs, bet nerasoti ir nefunkcionalūs.

Jūsų atveju, yra ką tik gauti, ne laiku atskirti augalai, kuriems ir prie papildomo apšvietimo bus iššūkis prigyti. Tai reiškia reikia palaikyti esamą būklę. Jeigu bus per daug vandens, supūs šaknynas. Substratas turi būti drėgnas, bet ne per šlapęs. Dar reiktų neužmiršti, kad reikia perlieti nors kartą per mėnesį visą vazoną, nes kiek būna lėkštutėje tiek nepakelia iki viršaus.



P. S.
Kai žinome vabzdžiaėdžiams negalima jokių JOKIŲ trąšų. Nerekomenduoju :D , bet išbandžiau - HB 101 ir vabzdžiaėdžiams reanimuoti yra gėris, bet čia reikia griežtai laikyti naudojimo instrukcijos ir ne dabar reiktų naudoti, o tada kai prasidės šviesesnis periodas.

Ričardai, D. capensis Red forma, o ne all red. :)
Urze wrote:
Sat Feb 15, 2020 4:11 pm
Gal kas esat auginę ar auginate Drosera regia? Ar iš sėklų auginę?
mozaika wrote:
Sat Feb 15, 2020 8:03 pm
Panaši į D. adelae , tik dar labiau kaprizingesnė. Bet kai auginau D. adeale ji buvo to verta, D. regia trumpai turėjau, nes atkeliavo suaugęs augalas ir sunkiai, labai sunkiai kabinosi, ir deja... D. adeale lengvai žydi ir sėklas brandina. Bandžiau ir durpėse, ir perlite, ir kiminuose daiginti - nė vienas variantas nesėkmingas :Hmmmm: .
Aga wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:49 am
Mano Drosera (kokią tiksliai nežinau) ir Saracenija žiemojo šaldytuve. Viena ir kita pradėjo augti... Dienai išnešu į balkoną kad gautų šviesos, bet nakčiai grįžta į šaldytuvą (nes naktimis pasitaiko minusinė temperatūra). Klausimas: ar taip iki pavasario žaisti ar būtų galimą jau kambaryje laikyti...?
mozaika wrote:
Sun Feb 16, 2020 11:05 am
Įdomu kokia saulašarė, nes tos, kurioms reikia žiemojimo yra labai nedaug, net prekyboje tokių pasitaiko retai. Nebent tai D. filiformis, o D. rotundifolia iš vis gali likti balkone. Su saracinėja tai taip nežaiskite, geriau jau ant palangės vėsios palikti arba už to pačio balkono durų jeigu yra galimybė. Vasaris ir kovas kritinis budimo laikotarpis ir gali tokie drastiški kasdieniniai pokyčiai nepatikti šaknims.
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 2:00 pm
Skaičiau, kad Drosera regia yra vienintelė saulašarė, kurią reikia tręšti. Tokios netikėtos informacijos šaltinis - labai rimtas.
Unlike every other Drosera species I know about, Drosera regia appreciates soil fertilization. If you do not soil fertilize your plants and they are not naturally getting a lot of prey you will need to very regularly foliar feed the plants with dilute liquid fertilizer or live insects or dried blood worms. If you neglect to feed the plants they will decline and eventually die.

For me it is too much bother to foliar feed Drosera regia as much as it needs in nutrient-free soil. It does not take much fertilizer in the soil to make the plants happy. I use 4 to 6 high nitrogen Osmocote™ pellets per plant or pot each spring. The amount of fertilizer needed is more than most Drosera can tolerate. Even the fertilizer leakage from the pots into a shared tray can be detrimental to other Drosera and Dionaea.
Mozaika, o Drosera filiformis pas Tave žydi? Gal sėklų turi pardavimui?

Mano Drosera capensis ir musėkautas taip ir liko per visą žiemą įstiklintam balkone. Ketinau nešt šaldytuvan, kai jau normaliai atšals, ale kad balkone iki dabar žemiau -2 ir nebuvo. Tai visai gražiai atrodo, nesuvargę, saulašarės jau ir augti pradeda, rasa puošiasi.
ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 2:23 pm
Urze, o kokia drosera turite ?
Aš red , laikau namie nakti maždaug +16 , diena apie +20. Nes Mozaika sakė kad žiemoti į vėsų rusį kuriame +5, +8 geriau nenešti - nerezikuoti . Rusi tamsu be lango.
Ps, maniškė taip pat pasipuošė rasos lašeliais , nors pietinėje palangės pusėje stovi bet dar žalia.
mozaika wrote:
Sun Feb 16, 2020 4:24 pm
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 2:00 pm
Mozaika, o Drosera filiformis pas Tave žydi? Gal sėklų turi pardavimui?
Praeitais metais ji gan pas mane sustiprėjo ir gausiai žydėjo, bet sėklų nerinkau. Bet pastebėjau, ši saulašarė turbūt viena iš tų, kuri nėra sparčiai besidauginanti kaip D. capensis ar D. spatulata.
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 4:44 pm
Ričardai, turiu alba ir raudoną Kapo saulašarių formas (iš Mozaikos). Esu Kapo saulašarę laikiusi šiltam bute ant palangės per žiemą, tai labai suvargo iki pavasario, po to ilgai gaiveliojosi.
Mozaika, galėsi parinkt filiformis sėklų?
ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 5:05 pm
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 4:44 pm
Ričardai, turiu alba ir raudoną Kapo saulašarių formas (iš Mozaikos). Esu Kapo saulašarę laikiusi šiltam bute ant palangės per žiemą, tai labai suvargo iki pavasario, po to ilgai gaiveliojosi.
Urze, Mozaika. Paprotinkit prašau, kaip ateinančią žiemą man ja laikiti ?
O gal kaip šią žiemą laikau ? Ji atrodo gan graži ir naujus lapus auginasi.
Mozaika, gal galite priminti, kaip vadinasi ta maža saulašarė kuria man padovanojote ?
mozaika wrote:
Sun Feb 16, 2020 6:28 pm
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 4:44 pm
Mozaika, galėsi parinkt filiformis sėklų?
Gerai. Šiandien kaip tik apžiūrėjau, kad du gražūs miegantys pumpurai susiformavę, gal nenušaldysiu :), nes ji iki -8 C pakanti.

ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 5:05 pm
Urze, Mozaika. Paprotinkit prašau, kaip ateinančią žiemą man ja laikiti ?
O gal kaip šią žiemą laikau ? Ji atrodo gan graži ir naujus lapus auginasi.
Mozaika, gal galite priminti, kaip vadinasi ta maža saulašarė kuria man padovanojote ?
ricardai, aš nepatarsiu, būsiu bjauri ir pasakysiu atraskit pagal savo aplinką geriausias joms sąlygas. Pagal mano auginimo būdą, jeigu augalai turėtų kojas, jau senai būtų išėję iš namų [Cha] . Kaip aš auginu, niekam taip nepatariu. Laikau rūsyje, kur +10 C kažkur ir minimaliai šviesos. Visiems sakau, kad Kapo yra palangių saulašarė, kai būdavo kambario lentynose joms vietos, neblogai žiemodavo kambariuose. Nors pas mane virš 20 pliuso retai kada būna namuose :).
Dovanota gi rašiau, kad nežiniukė, bet tropinė.
ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 6:53 pm
Mozaika, prajuokinot :lol: ( išeitu iš namų ) .
Jus teisi, kiekvienas turime rasti aukso viduriuką bet už patarimus AČIŪ :thumbupleft:
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 9:40 pm
Ričardai, Kapo saulašarės lengvai iš sėklų dygsta. Tai galit užsiauginti jų ir kitą žiemą paeksperimentuoti - vieną vazoną vienaip, kitą kitaip įtaisykit žiemot. Ir bus aišku, kaip geriau.
ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 9:50 pm
Vieną žiedkotį nuo praitų metų palikau, kai sudžiuvo pumpurai tai keletą pumpurų su pirštais patriniau vazone su saulašare. Nesenai pamačiau lik kažkokie žali digsta bet nežinau kas , gal kokia žolė.
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:01 pm
Atėjus pavasariui ir prasidėjus aktyviam augimui gan greitai sužinosit. :) Tik sudygusios gal kiek į samanas panašios, bet gan greitai pasimato mažulyčiai, bet jau plėšrūs lapeliai.
ricardas wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:04 pm
Ačiū už patarimus.
O kada tuos sėjinukus galima persodinti ?
Urze wrote:
Mon Feb 17, 2020 1:50 pm
A kas juos žino. Nebent Mozaika. :) Jei visai mažulyčiai, kelių lapelių, tai galima šaukšteliu iškabint su visu substratu ir perkelt į kitą vazoną. Arba laukt, kol paaugs tiek, kad būtų pirštais sugraibomi ir jau kiek sutvirtėję.
ricardas wrote:
Thu Feb 20, 2020 1:29 pm
Pirmas šių metų grobis, uodas
Drosera red.
2020-02-20_02-24-23.jpg
2020-02-20_02-24-23.jpg (517.78 KiB) Viewed 2905 times
2020-02-20_02-24-43.jpg
2020-02-20_02-24-43.jpg (367.8 KiB) Viewed 2905 times
2020-02-20_02-24-51.jpg
2020-02-20_02-24-51.jpg (223.64 KiB) Viewed 2905 times
Evaja wrote:
Thu Feb 20, 2020 3:11 pm
o jau fotogeniška! Rimtai, labai gražios nuotraukos O.o
Abitalė wrote:
Thu Feb 20, 2020 3:13 pm
Aš tą uodą visiškai suprantu, jau vien man pamačius tokias Droseros nuotraukas, man norisi paliesti tuos gaiviai atrodančius lašelius!
ricardas wrote:
Thu Feb 20, 2020 3:44 pm
Abitalė wrote:
Thu Feb 20, 2020 3:13 pm
Aš tą uodą visiškai suprantu, jau vien man pamačius tokias Droseros nuotraukas, man norisi paliesti tuos gaiviai atrodančius lašelius!
Evaja wrote:
Thu Feb 20, 2020 3:11 pm
o jau fotogeniška! Rimtai, labai gražios nuotraukos O.o
Ačiū Merginos .
Tas tiesa, ši saulašarė nuostabi o kai vasarodama sode nusidažo rausvumu tai grožis neapsakomas.
Isigikit , tikrai džiaugsitės jos grožiu .
mozaika wrote:
Thu Feb 20, 2020 5:25 pm
Ricardai, na tą mažylę traukite iš to monstro apačios. Ji irgi norės saulę pamatyti. :poke:
ricardas wrote:
Thu Feb 20, 2020 5:41 pm
mozaika wrote:
Thu Feb 20, 2020 5:25 pm
Ricardai, na tą mažylę traukite iš to monstro apačios. Ji irgi norės saulę pamatyti. :poke:
Ačiū už patarimą :thumbupleft:
Vis paniuojuos su durpėm, ar vabzdžiaėdžiam tos juodos stypriai suirusios durpės tinka ? Nes pas mus vežioja maišuose ir nėra parašita kokios durpės , tik pardavėjai sako rugščios durpės.
Urze wrote:
Thu Mar 19, 2020 9:34 pm
Praeitų metų vasaros Kapo saulašarės jaunimas, šią tikrai labai šiltą žiemą kuo ramiausiai praleidęs įstiklintame balkone.
PicsArt_03-18-12.32.29.jpg
PicsArt_03-18-12.32.29.jpg (371.28 KiB) Viewed 2905 times
ricardas wrote:
Thu Mar 19, 2020 10:10 pm
Oho :w00t: kokios jau didelės.
Maniškės tai per padidinamą stiklą vos ižiurimos .
mozaika wrote:
Thu Mar 19, 2020 10:21 pm
Urze, [Cha] .
Urze wrote:
Fri Mar 20, 2020 7:13 am
Nekvatok taip, mozaika, aš jas pati pasėjau. :mrgreen: Vasaros gale gal kitaip galvosiu, kai bus lipnus lapų kaltūnas, bet kol kas smagu stebėt, kaip auga.
Kaštonė wrote:
Fri Mar 20, 2020 6:26 pm
Nesu kol kas auginusi jokių saulašarių, tai vėlgi naujiena man. Šitose nuotraukose matosi geriau substrato "kalnelis". Turbūt reikia persodint?

Maniškės:
Drosera filiformis.jpg
Drosera filiformis.jpg (189.29 KiB) Viewed 2905 times
Šita tai visiškas mikrobas, beveik padidinamojo stiklo reikia [Cha]
Drosera pulchella.jpg
Drosera pulchella.jpg (158.36 KiB) Viewed 2905 times
Šitoji kaip suprantu nunykusi antžeminė dalis, tikiuos atsigaus [galvoju.gif]
Drosera madagascariensis.jpg
Drosera madagascariensis.jpg (203.06 KiB) Viewed 2905 times
Urze wrote:
Fri Mar 20, 2020 8:41 pm
Kaštone, gali šitam puslapy pasiskaityti apie saulašarių auginimą išsamiai.
Kaštonė wrote:
Fri Mar 20, 2020 9:12 pm
Aha, buvau jį aptikus. Pastudijuosiu :) .
Urze wrote:
Sat Mar 21, 2020 6:34 am
Jame rašo, kad Drosera madagascariensis lengvai dauginasi šaknų gabaliukais. Šitai saulašarei akivaizdžiai kelionė buvo per ilga. Bet gal atžels? Arba, jei persodinsi, gali pamėgint šaknimis padauginti. Bet kuriuo atveju atžels tikriausiai ne iškart, tai neskubėk išmesti tuščio vazonėlio.
mozaika wrote:
Sat Mar 21, 2020 9:42 pm
Visos trys saulašarės yra skirtingų laikymo sąlygų. ;)

Dėl tos šaknies dauginimo reiktų žiūrėti kas ten yra pačiame substrate. Jeigu nors kiek yra kamieninės dalies tada taip - yra vilčių, bet jeigu tik šaknys - sunkiai :Hmmmm: .

Drosera pulchella šiek kitokio substrato pareikalaus. Labiau laidesnio ir žiemos metu reiks papildomo apšvietimo joms. Norint, kad gemalinės nesunyktų reiks papopinti. Anksčiau kelias rūšis turėjau, nelabai atsižvelgiau į rekomendacijas, amarai patvarkė :? Vieninteles skorpiones turiu iki šiol. Beje, kad gemalinės sėkmingai atsigautų po žiemos laikotarpio, būtina gemalus nuiminėti, nors ir nėr noro dauginti. O su šitoms blusom bus ką veikti :D .

Jeigu bus noras, galėsim mainytis. Dėkinga esu Idai su D. roseana. Labai jau jaunutės dar :roll: .

drosera roseana.JPG
drosera roseana.JPG (172.48 KiB) Viewed 2905 times
Urze wrote:
Sun Mar 22, 2020 12:15 pm
mozaika wrote:
Sat Mar 21, 2020 9:42 pm
Jeigu nors kiek yra kamieninės dalies tada taip - yra vilčių, bet jeigu tik šaknys - sunkiai.
Pati šaknų auginiais nesu dauginusi saulašarių, bet kiek skaičiau, tai paimamas tiesiog šaknies gabalėlis be kamieninės dalies. Va kad ir čia tas parašyta (šaltinis):
When taking root cuttings, make sure the plant has at least a 2-inch root, or else, you may end up killing the mother plant in the process. You can cut the root cutting into sections, or leave the strand as a whole unit.
mozaika wrote:
Mon Mar 23, 2020 8:19 pm
Lauksim žinių iš Kaštonės, kaip sekėsi.
ricardas wrote:
Tue Apr 07, 2020 5:27 pm
Patarkit prašau, saulašarė kapo peraugo , virsta į šoną
Ar imanoma ja pasodinti giliau arba kažkaip kitaip padariti ?
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by mozaika »

mozaika wrote:
Wed May 06, 2020 8:12 pm
Bundanti raguotoji.
D. binata (3).JPG
D. binata (3).JPG (167.31 KiB) Viewed 2905 times
D. binata (2).JPG
D. binata (2).JPG (137.37 KiB) Viewed 2905 times
D. binata (1).JPG
D. binata (1).JPG (113.92 KiB) Viewed 2905 times

Drosera filiformis
drosera filiformis.JPG
drosera filiformis.JPG (218.47 KiB) Viewed 2905 times
Kaštone, kaip sekasi tavo naujokėms?
Urze wrote:
Wed May 06, 2020 11:33 pm
Mačiau, kaip kamanė papuolė ant Kapo saulašarės. Tai pajungusi visu galingumu sparnus šiaip ne taip išropojo, bet jau pastangų įdėjo tai daug.
Kaštonė wrote:
Thu May 07, 2020 6:13 pm
Ataskaita apie mano naujokes :) :

Drosera filiformis ssp. filiformis - atsibudo anksčiausiai, pradėjo aktyviai raityti "garbanas", buvo jau ir nemažai grobio prisirinkus būdama ant palangės. Šiuo metu jau išnešiau į lauką (nesu tikra, kad ne per anksti :? ), tai gavo ir vėjo, ir lietaus, išsidraikius tokia... Kaip suprantu, ruošiasi žydėt?
20200507_170629.jpg
20200507_170629.jpg (157.45 KiB) Viewed 2905 times
Drosera pulchella - šitą blusą (oi, kaip man patiko šita Linos sugalvota pravardė :lol: ) sodinau į durpes perpus su perlitu (smėlio tuo metu neturėjau), tai su laiku durpės lyg prasiplovė, ir ji tarsi pakibo ant perlito gabaliukų. Tai neseniai nurankiojau perlitą nuo paviršiaus ir ant jo uždėjau ploną sluoksnį žvyriuko. Lyg ir neblogai gyvena, iš pradžių abi buvo pradėję aktyviai augti, nasrus išskleidė. Vėliau viena kažkaip susitraukė, kita su pumpuriukais.
20200507_170204.jpg
20200507_170204.jpg (193.97 KiB) Viewed 2905 times
Drosera madagascariensis nors persodinant šaknys atrodė rudos, minkštokos, bet lyg kyšojo mikroskopinis žalias stiebelis. Po persodinimo labai greitai pajudėjo, leidžia kelis stiebelius, atrodo tikrai gyvybinga. Šita ir mažoji D. pulchela šiuo metu gyvena kartu su orchidėjomis auginimo tente po dirbtiniu aapšvietimu.
20200507_170311.jpg
20200507_170311.jpg (151.05 KiB) Viewed 2905 times
Mano klausimas - ar/kuo maitinat kambaryje auginamas saulašares? Ant palangės maisto tikrai pasigautų, bet uždarame auginimo tente šansų beveik nulis.
mozaika wrote:
Thu May 07, 2020 8:51 pm
Smagu žiūrėti :).

Mano Drosera filiformis jau senai lauke, dėl to ir lėčiau vystosi, bet ji ir yra iš tų kurioms patinka laukas ir vėjas nepakenkia.

D. pulchella gal sustojo augti dėl sąlygų pasikeitimo, nes gemalus auginti kažkaip ne laikas. Šios grupės saulašarėms gemalus auginti būdinga gruodžio-sausio mėnesiais. Lauksiu to laiko kaip reiks nuiminėti gemaliukus :lol: .

O vėliau ant palangės nebus galimybės saulašarių padėti?
ricardas wrote:
Thu May 07, 2020 9:25 pm
Čia mano saulašarės . Dar pilnai neparaudo .
2020-05-07_10-18-50.jpg
2020-05-07_10-18-50.jpg (323.77 KiB) Viewed 2905 times
2020-05-07_10-19-31.jpg
2020-05-07_10-19-31.jpg (378.79 KiB) Viewed 2905 times
2020-05-07_10-18-44.jpg
2020-05-07_10-18-44.jpg (415.55 KiB) Viewed 2905 times
2020-05-07_10-18-25.jpg
2020-05-07_10-18-25.jpg (149.92 KiB) Viewed 2905 times
2020-05-07_10-18-18.jpg
2020-05-07_10-18-18.jpg (164.46 KiB) Viewed 2905 times
Kaštonė wrote:
Fri May 08, 2020 9:28 am
mozaika wrote:
Thu May 07, 2020 8:51 pm
D. pulchella gal sustojo augti dėl sąlygų pasikeitimo, nes gemalus auginti kažkaip ne laikas. Šios grupės saulašarėms gemalus auginti būdinga gruodžio-sausio mėnesiais. Lauksiu to laiko kaip reiks nuiminėti gemaliukus :lol: .

O vėliau ant palangės nebus galimybės saulašarių padėti?
Ant palangės tai tikrai yra galimybė padėt. Kol kas palikau auginimo tente, nes ten ir apšvietimas stipresnis, ir drėgmė didesnė nei kambaryje. Ar geriau traukt iš ten ir dėt ant palangės?
Urze wrote:
Fri May 08, 2020 10:47 am
Kaštonė wrote:
Thu May 07, 2020 6:13 pm
Mano klausimas - ar/kuo maitinat kambaryje auginamas saulašares?
Kai prasideda amarų metas, galima jų pasirinkti ir pincetu pašerti saulašares. Tik aš visad juos pirma nugalabiju, kad koks vienas pasprukęs bėdos nepridarytų. Tinka ir šviežios arba šaldytos uodo trūklio lervos (akvariuminių žuvų maistas). Taip šeriu ir saulašares, ir tukles, ir saracėnijas, kurios negali pačios pasigauti maisto.
Kaštonė wrote:
Fri May 08, 2020 10:53 am
Superinė idėja dėl amarų :thumbsup: . Regis, jau mačiau ant rožių.
Dėl žuvų maisto panaudojimo skaičiau, vakar neištvėrus padariau pliurzės ir po lašytį uždėjau ant kelių gaudyklių. Bet jos per kelias valandas taip ir nesureagavo.
Urze wrote:
Fri May 08, 2020 1:37 pm
Delniukų gal ir nesuglaudė, bet tikėtina, kad vis tiek dalį suvirškins.
mozaika wrote:
Fri May 08, 2020 8:10 pm
Na bet kaip jūs lepinate :lol: . Pas mane vadovaujamasi džiunglių įstatymais. Nė vieno vabzdžiaėdžio nemaitinu 8-) .
Urze wrote:
Fri May 08, 2020 10:16 pm
Kai lauke sėdi, tai ir maitint nėr reikalo. O kai į praskrendančias muses ilgesingai pro langą žiūri, tai ir tenka maitinti, kad gražios būtų, o ne pavargėlės. :razz_:
mozaika wrote:
Fri May 08, 2020 10:30 pm
Tokios kaip skorpionės niekad nenešu į lauką, nes bijau amarų ir laikau ne ant palangės, o lentynoje. Ir pati savarankiškai pasigauna grobio :D .
Urze wrote:
Sat May 09, 2020 7:54 am
Aha, prisimenu nuotrauką, kaip Tavo skorpionė iš alkanumo perlito gabalėlį čiaumojo. O.o
mozaika wrote:
Sat May 09, 2020 9:54 am
Vegetarizmą bandėm propaguoti :)
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by mozaika »

Kaštonė wrote:
Wed May 13, 2020 2:30 pm
Nu labai miela mažylė :heartsfade: ...
D. pulchella.jpg
D. pulchella.jpg (237.1 KiB) Viewed 2903 times
Urze wrote:
Wed May 13, 2020 2:39 pm
Puiki "aguonėlė", beveik konkurentė Lepanthes telipogoniflora. :D
mozaika wrote:
Wed May 13, 2020 3:46 pm
:w00t: ach, kokia spalva.

Mano ilgiausiai išlaikyta saulasarė - skorpionė, nuo 2011 m. turiu :heartsfade: .
Aišku, vis atnaujinama.

IMG_6494.JPG
IMG_6494.JPG (196.27 KiB) Viewed 2903 times
IMG_6493.JPG
IMG_6493.JPG (157.41 KiB) Viewed 2903 times

O čia naujokės Drosera sessilifolia iš sėklų. Pasėtos kovo 7 d. Ilgą laiką nieko nebuvo. Galvojau, kad nedaigios arba kažką ne taip padariau, bet kelios jau ūgtelėjusios pasirodo yra prie pat dėžutės krašto. Spėju, kai pyliau vandens, sėklos "pabėgo" su vandeniu į kraštus.

20200512_131033.jpg
20200512_131033.jpg (219.71 KiB) Viewed 2903 times
ricardas wrote:
Wed Jun 03, 2020 7:18 pm
Patarkite prašau, kapo saulašarė visiškai nebeturi lašiukų , vietoi jų lik juodi maži rutuliukai. Nuo ko taip atsitiko ? Ką dariti ?
Priežiura, stovi saulėje , lėkštutėje visada yra lietaus vandens.
Urze wrote:
Tue Jun 09, 2020 1:41 pm
Ričardai, ar pavyko nustatyti, kas nutiko Jūsų Kapo saulašarei?

Maniškės Kapo saulašarės pražydo. Alba forma žydi baltai, o raudonoji forma - rausvai. Skiriasi ne tik žiedų spalva, bet ir lapų. Ir žiedynai ilgais stiebais, kad apdulkintojų nepagautų.
20200609_142339.jpg
20200609_142339.jpg (246.49 KiB) Viewed 2903 times
20200609_093925.jpg
20200609_093925.jpg (464.44 KiB) Viewed 2903 times
ricardas wrote:
Tue Jun 09, 2020 3:50 pm
Gražiai žydi :thumbupleft:
Manau supratau kas jai nutiko, buvo labai sausas oras ir karstoje saulėje stovėjo tai nudegė bet tame vazone augo daug sėjinukų , nors jie nenori augti bet maži pipliukai nusidažė raudonai, tai dalį jū kupsteliais persodinau į atskirus vazonus. Po vieną buvo neimanoma pasodinti , nes laaabai mažučiai. Dabar sėjinukai stovi sode pavėsije , jeigu prigis ty pasirodis augimas pratinsiu prie saulės . Turiu 3 rušiu saulašariu ir visos auginasi žiedkočius ir žydi, tai bandisiu pasėti kai subres sėklos.
kiele wrote:
Tue Jun 09, 2020 6:26 pm
Urze, dailūs žiedeliai :heartsfade:
Man visada gražiausi besiskleidžiantys žiedai :)
mozaika wrote:
Tue Jun 09, 2020 9:59 pm
Ricardai nelabai tikiu, kad tai turėjo įtakos sausas oras. Fermentaciją skatina daug saulės ar stiprus apšvietimas, tai nors ir sausa, bet rasos lašeliai būna. Plius dabar daug ilgesnė diena, kas turi įtakos saulašarių fermentacijai.

Mano D. binata. Reikėjo šiltnamyje perkelti į kitą vietą- fia, prilipau :x .
IMG_6950.JPG
IMG_6950.JPG (214.98 KiB) Viewed 2903 times
Paaugusios D. roseana.
IMG_6949.JPG
IMG_6949.JPG (187.38 KiB) Viewed 2903 times
D. anglica kalnelis
IMG_6989.JPG
IMG_6989.JPG (219.09 KiB) Viewed 2903 times
ricardas wrote:
Tue Jun 09, 2020 11:44 pm
Tuomet nesuprantu kodėl lašelių neliko nei ant vienos saulašarės . Jos stovėjo nuo ryto iki vakaro ant tiesioginės saulės o dabar apsiniauke ir gauna saulės ( jeigu buna saulėta) nuo ryto iki pietu, šiandien pastebėjau kad po truputi atsiranda lašeliai.
Biški ne į temą, Schomburgkia thomsoniana nors pripratinta prie tiesioginės saulės sugebėjo nudeginti lapus, nors ir stovėjo nevisiškoi saulėje, tai itariu, kad per tas sausas ir saulėtas dienas saulės intensivumas buvo labai aštrus.
Vos nepamiršau, kapo saulašarės vazone auga sėjimukai , tai jie matomai gavo mažiau saulės ir turi lašelius.
mozaika wrote:
Wed Jun 10, 2020 5:47 am
Orchidėjų su saulašarėm nelyginam. Per tą kaitrą pas mane lauke pridengtos ir vėjo gairinamos pora pašuto šviesamėgių.
Pas mane saulašarės taip pat būna ant tiesioginės ir kaitroje, bet toliau dirba. Tai darau išvada, kad substrate per mažai drėgmės buvo palaikyta ir iš lapų buvo kompensuojama šaknims.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by mozaika »

Niekaip negaunu labai norimų nei D. regia, nei D. adelae. Bet savo įnoringu augimu ir grožiu nenusileidžia Drosera Andromeda.
Nustebino dauginimosi būdai. Pasirodo gali išaugti iš benykstančio lapo arba ant žiedynstiebio, bet kurios vietos išlysti naujas ūglis.

Drosera andromeda'21.all.jpg
Drosera andromeda'21.all.jpg (192.66 KiB) Viewed 2346 times

O jis bandė ir žydėti. Vėliau pumpurus nukrapščiau, kad šaknis augintųsi.
Drosera andromeda'21.baby.jpg
Drosera andromeda'21.baby.jpg (94.27 KiB) Viewed 2346 times
Drosera andromeda'21.f.jpg
Drosera andromeda'21.f.jpg (78.97 KiB) Viewed 2346 times


Nepakartojamai gražūs žiedai.

Drosera andromeda'21..jpg
Drosera andromeda'21..jpg (2.87 MiB) Viewed 2346 times
Drosera andromeda'21...jpg
Drosera andromeda'21...jpg (2.27 MiB) Viewed 2346 times


Lipnusis lapas.

Drosera andromeda'21.fl.jpg
Drosera andromeda'21.fl.jpg (108.25 KiB) Viewed 2346 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by Abitalė »

Mozaika, ir žiedai, ir lapai, ir pačios nuotraukos - įspūdinga!!!

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by MrGreen »

Labai graži, bet ir įdomus augimas sakyčiau! Manau gera kandidatė sodinimui į didesnį bliūdą :D

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by mozaika »

Nea, jei didesnio indo nereikia. Šaknys nėra stebuklas. Tik lapais plačiai išsiskėčia.
O jeigu bus didesnis labai sulaistymu reikia žiūrėti. Šio ji nei labai šlapiai, nei labai sausiai pakenčia. Gal net sausumą labiau toleruoja. Hmmm_
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Geka
Posts: 6
Joined: Sun Mar 28, 2021 7:38 pm
Location: Utena

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by Geka »

Drosera rotundifolia jau pilnumoje pabudo iš žiemos miego! Augalus pradėjau maitinti žuvų maisto tyrele. Taip pat sudaiginau nemažai d. capensis sėklų, kadangi sėklų negaila, specialiai bėriau riebiai, jog augtų kupstais :D
Attachments
C06ED7C4-88B2-405F-90C1-4B9B2B5EDAE4.jpeg
C06ED7C4-88B2-405F-90C1-4B9B2B5EDAE4.jpeg (3.82 MiB) Viewed 1985 times
310DF3B5-5959-40C8-9100-EF73FF0BB13F.jpeg
310DF3B5-5959-40C8-9100-EF73FF0BB13F.jpeg (3.89 MiB) Viewed 1985 times
18E6B883-B706-478D-9201-D0341809FC1F.jpeg
18E6B883-B706-478D-9201-D0341809FC1F.jpeg (4.95 MiB) Viewed 1985 times
216FB15F-D020-4146-BD77-6585651CF11F.jpeg
216FB15F-D020-4146-BD77-6585651CF11F.jpeg (4.27 MiB) Viewed 1985 times
AFA9A11F-304B-44EA-94D0-430A90236382.jpeg
AFA9A11F-304B-44EA-94D0-430A90236382.jpeg (4.51 MiB) Viewed 1985 times

Geka
Posts: 6
Joined: Sun Mar 28, 2021 7:38 pm
Location: Utena

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by Geka »

Dar dalykas, šiuo metu esu labai nusiteikęs išplėsti savo kolekciją, nes tam atsirado galimybės, galbūt kažkas galėtų pasiūlyti parduoti saulašarių? Mane domina visos išskyrus anglica, rotundifolia ir capensis.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by Urze »

Kairėje yra normalus, sumedžiotą grobį apsivijęs Kapo saulašarės lapas. O dešinėje esanti šarangė varangė - tos pačios saulašarės lapas, tačiau pažeistas amaro. Tie gudročiai sugeba įsitaisyti "saugioje" lapo pusėje ir maitintis medžiotoju. Kaip atskirti, ar normaliai lapai auga, ar ne? Sveikas saulašarės lapas lenkiasi tik link lipnaus savo paviršiaus ir niekad nesilenkia į nugarinę, nelipnią lapo pusę, linkių būna vienas, kartais du. O nuo amarų jie dažnai lenkiasi ir į nelipniąją pusę ir dar keliskart pasikreipia. Jei jau matot, kad auga tokios šarangės, ieškokite kaltininkų. Juos galima ir su stipre purkštuko srove numušti, o tada jau jie dažniausiai vis tiek prie kurio nors lapo prilimpa ir būna suvirškinami.
20210611_121223.jpg
20210611_121223.jpg (196.41 KiB) Viewed 1808 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by Urze »

Na, galiu drąsiai paliudyti, kad Kapo saulašarė (Drosera capensis) -6 laipsnių temperatūra yra tikrai per žema... :oops:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Geka
Posts: 6
Joined: Sun Mar 28, 2021 7:38 pm
Location: Utena

Re: Saulašarė (lot. Drosera)

Post by Geka »

Sveiki, sukūriau Facebook grupę vabzdžiaėdžių augalų augintojams, kviečiu visus prisijungti ir dalintis nuotraukom bei grožėtis kitų auginamais grožiais!
Nuoroda: https://facebook.com/groups/755358796049252/

Post Reply

Return to “Vabzdžiaėdžiai augalai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests