Tai mažo - vidutinio dydžio augaliukas, mėgstantis šiltą aplinką. Natūraliai kaip epifitinė orchidėja auga Nepale, Vietname ir kitur, 500 - 1500 m virš jūros lygio.
Augimo pobūdis - svyrantis. Auga drėgnuose visžaliuose miškuose, kur tankūs pomiškiai, netoli upių ir upelių. Mėgsta "įsitaisyti" ant medžių, kurių žievė stipriai gruoblėta, o tankesnė lapija apsaugo nuo krentančio lietaus.
Patariama auginti ant kamštinio bloko ar medžio žievės dėl minėto augimo pobūdžio. Stiebas trumpas, dengiamas 4 - 5 lapų, kurie yra vidutiniškai žalios spalvos (stipriai skiriasi nuo parduotuvėse parduodamų hibridų), iki 37 cm ilgio ir 7 cm pločio.
Aš auginu matiniame permatome vazonėlyje, kurio skersmuo 9cm.
Ši orchidėja mėgsta pavėsingas vietas, didelę drėgmę, gana ryškiai išreikštą ramybės (sausros) žiemos periodą, kuris inicijuoja žydėjimą.
Žiedeliai apie 3 cm, tarsi padengti vašku, švelniai kvepia.
Gavau sėjinuką iš Vokietijos. Pražydo po poros metų. Pirmųjų žiedų nedaug, nors šiai rūšiai būdingas itin gausus (iki 70 žiedų) žydėjimas.
Pirmoji nuotrauka - pirma diena po išsiskleidimo - žiedlapiai plokšti, žiedas tarsi truputį įdubęs. Antroji - 4 dienos nuo išsiskleidimo - žiedas susiformavęs, tipiškos formos.
jungiuosi prie mannii turėtojų, tik mano augalikas nelabai gražus... gavau ant bloko, bet paklausius patarimo, susiruošiau persodinti į vazončiką, bet kai "išvyniuojau" iš samanų taip ir atsisėdau kažkiek šaknų nukirpau, patarkit, ką su šitomis daryt?
o ką jums patarti, juk jau nusprendėt sodinti į vazoną.
čia augalas atrodo visai normalus, šaknų daug, ir tikrai pakankamai gražios.
Sąlygos visos tos pačios, skaidrus vazonėlis, vidutinio stambumo substratas, žaizdelės patepamos medžio anglimi arba cinamonu. drėgna, šilta.
viskas.
man šaknys atrodo toli gražu ne gražios... graži šaknis - dešiniausia..
na taip jos patrūkinėją, bet čia nieko blogo jeigu padarysit viską teisingai jos augs ir augs.
noriu paklausti ar tai Jūsų pirmas augalas ant bloko nes kiek gavau augalų,ant bloko jie visad atrodo nekaip, bet kai pritaikai sąlygas jie puikiai auga.
Ramsis wrote:
noriu paklausti ar tai Jūsų pirmas augalas ant bloko
taip, pirmas, gal todėl taip ir panikuoju ir pirmas augalas su tokiom šaknim... labiausiai bijau, kad užkišus tuos patrukinėjimus į substratą, jie toliau pus..
Jei čia kalba eina apie vokietuką - jis tikrai neblogom šaknim buvo (3 žmonės užsisakinėjo tokį pat phal - visų buvo panašūs - visi jėgas žydėjimui tik ką atidavę) - tai, kad sausas pabuvęs jas paraukšlėja, tai normalu - gamtoj dar ne taip būna Beveik visų šaknų galiukai buvo aktyvūs (žali). Dabar jam stresas dar didesnis ir turėkit kantrybės, kol apsipras prie naujų sąlygų - juk jis žemėj neaugęs tiek laiko (o gal ir niekada). Dar vienas dalykas - nekiškit jo orinių šaknų į substratą - jos tam neprisitaikę Nebent padėkite ant drėgno, samanom (kiminais) dengto substrato paviršiaus ir į žemę įaugs naujos šaknys arba persigalvoję tos pačios
Nuotraukoje šaknys sveikos - palaistytos visos pažaliavę, jei būtų negerai - sudrėkintos būtų rudos arba juodos.
zuzla wrote:man šaknys atrodo toli gražu ne gražios... graži šaknis - dešiniausia..
žaizdeles turbūt reiks ne tepti, o užbarstyti cinamono ant šaknų kaip ant apelsino geriant auksinę tekilą
negeriu auksinės tekilos, bet rekomenduoju nepersistengt su cinamonu - perteklių nupūsti, ar luktert kol pats nubyrės...žaizdų dezinfekcija - viena, o padengt visas šaknis storu cinamono sluoksniu stabdys augimą nesveika viskas, ko yra per daug
yra dar vienas auginimo būdas, tai ne blokas ir beveik ne vazonas, paimat vazoną kuris yra skirtas auginti vandens augalus, tai tas kurio visi šonai ir dugnas kiauri, pasirenkat stambesnio substrato gabaliukų ir pasodinat augalą.
Tada jau pasodintą augalą su visu vazonu dedate į paprastą plastikinį, phalaenopsiams skaidrų vazoną
Augalo šaknys gaus tikrai daug oro o drėgmę palaikys išorinis vazonas.
ziviliuke wrote:Užuojauta, Egle. Aš savąjį besiadaptuojantį užkišau taip, kad saulės jis visai nemato, bet gal taip irgi negerai? Koks apšvietimas lietuviškomis sąlygomis jam tiktų?
Konkrečiai Phal. manii neturiu, bet dauguma kitų rūšinių (nors kiekvienu atveju reikia pasitikslinti) pas mane auga ir jei suaugę, žydi augdami kambaryje ~1,5 m atstumu nuo vakarines puses lango arba ant šiaurinės pusės palangės. Apie Phal. manii taip pat rašo, kad jis mėgsta šešėlingą vietą, tad šviesi vieta jam reikalinga, bet saulės patartina vengti. http://www.orchidspecies.com/phalmannii.htm
Egle, tikrai neprarask vilčių - jie gajūs, dažnai išleidžia atžalas iš pagrindo - patys mirt nenori
Šiandien pas saviškį mannii radau šviežią žiedstiebiuką (gal apie 0,5 cm), ankstesnis "užstrigęs" nuo vasaros pradžios gal irgi pajudėjo.
Tik dabar jau nebesuprantu, kaip elgtis - lyg jis žiemą turėtų norėti numigti, pailsėti, o po to pavasarį žydėti.
Bet jei dabar pradėjo žiedstiebį auginti, tai turbūt apie poilsį neverta galvot?
Patarkit, prašau.
Ačiū už nuorodą, Urze. Va ir atsakymas - dienos metu žiemą 21-22, naktį 8-10 laipsnių. Dar atkreipkit dėmesį į kritulių kiekį - nuo lapkričio iki pat balandžio jis ženkliai sumažėja.
Patinka man tokios lentelės :thumbupleft: - iškart aiškiau.
Uranija ir Rifai, prašom papasakoti, kaip prikalbinote šiuos storalapius falenopsius žydėti. Ar laikėte vėsiai, kiek ilgai ir nuo kada, koks laistymas žiemą buvo? Labai gražūs jūsų išburti žiedukai. :thumbupleft:
Man viskas gavosi labai natūraliai. Pasirodė, kad augalas visiškai prisitaikantis prie mano namų. Nuolat gyvena ant rytinės palangės, šiek tiek pakeltas padėkle, kurio dugne dažniausiai būna vandens (kai nepamirštu papildyti). Ant to paties padėklo daug augalų, nors jie nėra taip sugrūsti, kad aplinkui jau nebūtų galimybės oro judėjimui, t.y. jie nestovi bendroje baloje ir neperdaugiausiai liečiasi lapais. Vasarą stengiuosi mirkyti gausiai, trąšų gauna 1-2 kartus per mėnesį, trašų koncentracijos nesistengiu specialiai taikyti.
Rudenį atšalus orams, gan ilgai nejungėme dujinio šildymo, o namus šildėme pasikūrendami krosnelę, taigi, temperatūra stipriai svyravo, nors, jei neklystu, žiedynstiebis pasirodė dar prieš šį laikotarpį. Kadangi namuose nebuvo šilta, tai mirkiau gerokai rečiau, tačiau tikros sausros nebuvo. Ir kai jau mirkydavau, tai negailėdavau vandens.
Smagu, kad augalas žydi pas mane jau ne pirmą kartą. Pirmuosius kartus buvo keli žiedeliai, šį kartą, žiedynas gerokai gausesnis (neskaičiavau tiksliai, bet lyg dabar jau išsiskleidę 6 žiedeliai, ir dar ne vienas pumpuras yra, ir panašu, kad žiedynstiebis dar auga). Juokinga, kad tik šio žydėjimo metu prikišau nosį ir nustebau užuodusi kvapą.
Saviškį Phal. manii pirkau prieš metus, žiemos pabaigoje su išlindusiom žiedstiebių užuomazgom, iš kurių niekas neišsivystė. Vasarą praleido ant rytinės palangės, liejau gausiai. Lapkričio pradžioje perskaičiusi Urzės ir Kaštonės žinutes kad jam reikalingas ne tik sausas, bet ir vėsus periodas iškart išnešiau į vėsiausią namų kambarį (16-20 °C) ir savaitės bėgyje išlindo 2 žiedstiebiai :w00t: Liejau labai negausiai, dažniau papurkšdavau substrato paviršių. Vasario mėnesį pernešiau ant šiltesnės pietinės palangės (18-23 °C) ir kovo pradžioje prasiskleidė pirmasis žiedelis .
Uranija, gal gali papasakoti, kaip augini savo Phalaenopsis mannii 'Black' x bellina 'Blue'?
Pagalvojau, kad šita gal tinkamesnė tema būtų nei bendrai apie falenopsius, nes vis tik pirminis Phal. mannii hibridas, tai gal ir priežiūra panaši?
Čia tas variantas kuriam nieko specialaus nedarau, o beveik pastoviai žydi . Augo ir ant rytinės, ir ant vakarinės palangių (ten kur atsiranda laisva vieta [Geda2]), kai žydi pasistatau virtuvėje ant lentynėlės tolėliau nuo pietinio lango. Laistau kartą į savaitę lietaus vandeniu su RainMix trąšomis. Šiuo metu stengiuosi rečiau laistyti, bet vėsaus periodo, kaip tikriesiems manii, neplanuoju sudarinėti. P. manii black, jau kelios savaitės vėsiajame kambaryje, kartą į savaitę/pusantros negausiai palieju, bet žiedynstiebio pokolkas nė kvapo..
Sakyčiau, kad mano namuose mannii žydi be jokių specialių vėsių ar sausų periodų. Auginu 4 mannii: black, flava ir 2 paprastus - visi su žiedynstiebiais, nors priežiūra pasikeitė tik tiek, kiek buvau priversta keisti: namuose vėsiau nei vasarą |(bet vis tiek beveik 20), tai ir mirkymas kartais kas savaitę, kartais kas dvi. Black kaip matau, jau ir antrą žiedynstiebį iškišo, o pirmojo pumpurai jau spalvinasi. Iš paprastųjų vienas jau seniai su žiedynstiebiu, o antrojo tik šiandien pamačiau.
Phalaenopsis Isabelle Dream(manni x wilsonii) pražydo po 2 metų. Būdamas orchidariume daug kartų bandė, bet vis stagnuodavo, lig šiol likę keli pypsiukai. Tik kartelį pavyko. O dabar gyvena ant vakarinės palangės, nelepinamas. Sakyčiau, neblogai
DSC_6125.JPG (4.04 MiB) Viewed 1006 times
IMG_20190117_155552.jpg (588 KiB) Viewed 1006 times
IMG_20200424_144117.jpg (2.59 MiB) Viewed 1006 times
Pikta teta Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią! Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)