Seniai berašiau apie šiltnamį, ir kaip jam sekasi.
Vyras paskaičiavo vakar, kiek šiltnamio šildymas atsiėjo 2022 metų Gruodžio mėnėsį - 120£.
Čia yra kapėc kiek daug - plius minus keturi svarai per dieną.

Žinoma, šių metų gruodis buvo rekordiškai šaltas - naktį apie minus aštuoni.
Bet, žinant, kad vasarą veikia AC - per metus gaunasi apie 800-900 svarų

Šito kosmoso pasekoje pradėjau galvot apie saulės energiją, bet apie tai kiek vėliau.
Pasikeitimai:
Dar vasarą buvo sudėti padorūs tinkeliai (pagaliau), nes supratau, kad blokinių augalų vis dėl to yra ir bus gerokai daugiau nei vazoninių. Durnai aišku gaunasi - augalai kaip ir nusukti nuo šviesos šaltinio. Vis galvoju, kad jei ne stelažai - kaip kitaip būtų galima sukomponuot. Gal gi panašiai kaip
tropiscape orchids - kabantys nuo lubų tinklai..
Sugedo oro drėkintuvas - tiesiog, vieną dieną nustojo veikti. Vyras kapstėsi schemose, porą kartų buvo BUM, bet priežasties taip ir nesužinojom, ko pasekoje teko pirkti naują. Perkant antrą drėkintuvą aš jau žinojau ko noriu

. Vienas didžiausių minusų senojo drėkintuvo buvo tas, kad bakas prisipildavo per apatinę dalį - t.y visą talpą reikėdavo nuimt, apverst, pripilt ir poto tą litražą pakelt ant ištiestų rankų, perkelt per stalą ir beveik pilnai padėt ant žemės. Kažkaip man tos nemokamos rankų treniruotės visai nepatiko.

Tad naujam reikalavimai buvo paprasti - kad piltųsi per viršų. Naujas kur kas mandresnis - išmanesnis - turi savo elektroninę panelę, moka pats matuoti oro drėgnį, yra gerokai didesnis savo vandens talpa.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B09 ... UTF8&psc=1. Vienintėlis pastebėjimas tas, kad jeigu jį išjungia termostatas - o poto vėl įjungia - t.y. duoda jam elektros - jis pats neįsijungia, nes jam reikia mechaninio paspaudimo. To pasekoje nusipirkau elektroninį temperatūros ir oro drėgnio matuoklį - pasižiūrėt, kaip skiriasi duomenys iš trijų matuoklių - pačio drėkintuvo, termostato ir elektroninio (turiu dar ir mechaninį, bet juo kažkodėl nepasitikiu). Tai drėgnumą, principe, visi rodo tą patį, su nedidele paklaida, priklausomai, kur jie stovi.
Prie minus aštuonių vis dėlto mano nauji šildytuvai nesusitvarkė, porą naktų telefonas cypė, kad šiltnamyje +10-12°. Teko porai savaičių įtaisyt mažą elektrinį šildytuvą. Elektros jis prisuko aišku konkrečiai, bet šiltnamį išgelbėjo nuo labai žemų temperatūrų.
Bendrai apie žiemą:
Pradžia jos buvo nemaloni - teko palaidoti kai kuriuos augalus. Keistumas tas - kad tikrai nepagalvočiau, jog būtent tuos galėčiau prarast. Žiemos pradžia buvo labai lietinga - porą savaičių lijo kaip iš kibiro ir šiltnamis skendo vandeny. Ne tik drėgnumas buvo šimtaprocentinis, bet kažkiek varvėjo ir per langą. O jei varva per langą - reiškias kapsi kai kam iš orchidėjų per galvas. Į tai labai negerai sureagavo visi denrobiai ir bulbophyllumai, kurie tokiu metų laiku miega - ir jiem vandens nereikia iš vis. Palaidojau ir abiejų constansijų žiedus - o jų net ne vienas buvo. Pilnai praradau porą lepančių - nes jiem, darau prielaidą, buvo ir per drėgna, ir per šalta.
Dėl elektros pabrangimo ir neadekvačiai šalto mėnesio - išlaidos, žinoma, padidėjo. Dabar sunaudojam 40% daugiau elektros, nei kai šiltnamio nebuvo.

Tas irgi, ne viena maloniausių naujienų.
Tolimesni pasvarstymai:
Jau pakankamai aktyviai galvojam apie saulės energiją, kuri galėtų pilnai padengti šiltnamio išlaidas. Prieš pilnai apsisprendžiant nusipirkau elektros matuoklius, kurie jungiasi prie elektrą naudojančių įrenginių - jie tiksliai pasako, kiek per savaitę, ar mėnėsį ar metus buvo sunaudota kilovatų. Jei išties tai kosminiai skaičiai - saulė šioje vietoje tikrai išeitis - ypač vasarą, kai AC dirba visą dieną, o ne naktį (mažiau prarandama energijos, jei ji naudojama tiesiogiai).
Taip pat galvoju, kad gal reiktų pilnai atsisakyt lango orchidėjų dalyje, nes jis kaip ir niekada neatidaromas - bet leidžia vandenį.
Na ir pabaigai - jausmas šią žiemą tikrai kitoks, nei praeitą žiemą.

Atidarau šildomają šiltnamio dalį, jaučiu plūstančią šilumą į veidą ir galvoju - ar tą vėją jaučiu lyg pačios pinigai talžo veidą, ar vis dėl to jaučiuosi kaip pižonas, kaip vyras sako: "och kokia turtinga tu, šildai LAUKĄ".
Nuotraukomis papildysiu vėliau.