OSGB Rudens paroda 2022

Visa informacija apie orchidėjų parodas ir kitus renginius

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

Labai laukta paroda. Laimingas_
Laukiau, nes buvau pasiryžus laimėt trofėjų ( galvojau, kad bus kažkas panašaus į pavasario - kur buvo labai mažai dalyvių). Juokauju :mrgreen: - parodos ne dėl trofėjų yra laukiamos, o dėl visai kitų dalykų.

Apie tai ir noriu pakalbėt, nes, manau, tai yra svarbu. Galbūt, jei LOD kada nors sugalvos rengt parodą - žmonės atsižvelgs į tam tikrus aspektus.

Pirmas dalykas, ir man pats svarbiausias - galimybė išvysti augalus gyvai - ne internetu. O čia visas įdomumas - nes prieš akis atsiveria tikras, nesumeluotas, neįsivaizduotas pasaulis - dydis, formos, spalvos ir t.t. Ką įsivaizdavai, kad niekada neauginsi - pasirodo, kad gal visai ir auginsi (pvz. epidendrum capricornu ) LOL_ . Ir atvirkščiai - kas atrodė WAU internete - realybėje pasirodo visai .. pff (pvz. Paph. thaianum).
Bet kokia paroda augalams yra stresas - vieniems didesnis, kitiems mažesnis. Taip pat priklauso ir nuo parodos ilgio - mūsų (OSGB) būna vienos dienos (ryte atvažiuoji - ketvirtą h jau susirenki). Bet noriu akcentuoti faktą - jei niekas neatvežtų augalų - galimybės jų pamatyti taip pat nebūtų. Norint kažką gauti, visada reikia prisiminti davimo faktorių. Mane žavi faktas, kad seni žmonės, kurie gyvena toli ir turi fizinių sveikatos problemų - stengiasi atvažiuot ir sudalyvaut.

Antras dalykas - galimybė pasikalbėti su bendraminčiais. Ir tokio tipo parodose galima sutikti ne tik pamišėlių orchidėjininkų - bet taip pat ir biologų, fotografų, žurnalistų, rašytojų, geodezininkų ir t.t. Tai neįkainojama vertybė pasišnekučiuot ir sužinot papildomai apie gruntą, grybus, kerpes, fotografavimo subtilybes ir t.t. Žinoma, numeris vienas pokalbiuose - orchidėjos: kaip jas auginti - o iš čia išplaukia ir visokios kalbos apie terariumus, šiltnamius, šaldymo sistemas ir t.t. Orchidėjų pamišėliai yra ant tiek nuostabūs žmonės, kad pokalbio metu ne retas pasigriebęs savo augalą gali jį ištraukt už ausų iš vazono - nes kalba apie parinkto grunto subtilybes (prireikia vaizdinės medžiagos Žalias_ ). Visi augintojai yra iš vienos ir tos pačios šalies - tad patritis, dalinama parodų metu yra neįkainojama.

Trečias dalykas - trofėjai ir apdovanojimai. Na, žmogus žaidžia nuo neatmenamų laikų (tiksliau nuo Bronzinio amžiaus, apie 7tūkst. metų atgal) tad varžybos visada įterpia azarto. Galiu garantuoti, kad niekas nesidžiaugia trofėjais taip, kaip džiaugiuosi aš Žalias_ . Gal dėl to, kad man metų mažai. 8-) Įdomu ne tik gauti apdovanojimus, bet semtis žinių teisėjavime - kaip kodėl ir už ką. Žinant taisykles - žaisti galima gudriau - įterpti augalus į skirtingas grupes, kurios gauna trofėjus, arba į tas grupes, kur bus mažiau dalyvių. Taip pat išmanant teisėjavimo aspektus - galima atitinkamai paruošti augalą (pvz apsikirpti nuvytusius žiedynus Shame_ ). Žinant augalo vertinimo kriterijus, dažnai atkreipiu dėmesį į dalykus, į kuriuos net nepasižiūrėčiau: kokio sodrumo yra žiedai, kiek taisyklingai nuaugusių ūglių per augimo sezoną augalas išaugino ir t.t.


Ketvirtas dalykas - labai juokingas - marketingas. Puiki vieta pareklamuoti kažką, kažkokiais tikslais. Pvz aš reklamuoju miniatiūras (ir savo IG paskyrą Žalias_ Žalias_ Žalias_ ). Mano dalyvavimas parodose neretai turi vieną variklį - rodyti žmonėms - augintojams ir žiūrėtojams - kad orchidėjų pasaulis yra labai platus. Kad galima augint ne tik monstrus oncidiumus ir coelogynes, bet ir kažką šiek tiek mažesnio, įdomesnių augalo formų - gal net ne dėl žiedų. Miniatiūros nėra paplitusios UK, bet žmonių veidai ir reakcijos yra neįkainojamos. (apie tai kiek vėliau). Galbūt esat fotografas ir norit fotografuoti daugiau žiedų? Galbūt esat neblogas augintojas, dažnai dalinat augalus ir norit parduot? Galbūt turit super įrangą, filmuojančią timelapse ir norit rasti modelių (augalų) skleidimosi video? Pardos - tai geriausia vieta pažintim ir savireklamai.


Na o dabar šiek tiek apie pačią parodą.

Dalyvių ir žiūrėtojų buvo DAUG. Ne tiek daug kiek 2020 - kovido atoslūgis vis dar jaučiasi - bet paroda tikrai pasisekė. Pamačiau niekada nematytų gyvai augalų, kurie paliko įspūdį.
Epidendrum capricornu - labai puikus augalas viskuom - žiedų (nors aš juk rūžavos nemegėja) ir lapų spalvom. Žiedlapiai turi "skanią" gelsvą spalvą, o pati žiedo forma labai miniatiūriška ir struktūriška. Pats augalas nėr didelis - sakyčiau, kompaktinis, ir tikriausiai papuola į S dydžio kategoriją. Lapai tamsūs - raudoni. Jei užmatysit prekyboj - tikrai vertas dėmėsio.
E.capricornu
E.capricornu
IMG_7069.jpg (2.67 MiB) Viewed 671 times
E,Capricornu
E,Capricornu
IMG_7068.jpg (3.98 MiB) Viewed 671 times


Sekantis, niekada nematytas net internete - Liparis nutans.. Pasigooglinkit - abejoju ar iš interneto nuotraukų būtumėt įsigiję tokį augalą. Realybėj - labai traukiantis akį. VIsada atkreipiu dėmesį į pačio augalo struktūrą. Neveža mane oncidiumų tipažai - nors tu ką.. Tačiau šitas kiek kitoks, gerokai įdomesnis - su apvaliau nuaugusiais ūgliais, nei kiek neprimenančiais oncidiumus ar coelogynes. Kvepia pakankamai stipriai tam tikru dienos metu. Žiedai labai originalūs - tiek vieni atskirai, tiek visumoje. Kažkuom primena laukines orchidėjas...
liparis
liparis
IMG_7064.jpg (4.53 MiB) Viewed 671 times

Šį kartą buvo nemažai paphiopedillumų ir praghmipediumų - matyt žydėjimo metas. Aš jų nefanatas, neturiu nei vieno, neįskaitant kovačio. Bet keletas tikrai paliko įspūdį. Tai dvi klasikos - paphiopedilum fairrieanum (kuris žydėjo trimis žiedais ir visi sakė, kad tai didelė retenybė) bei spicerianum grober type. Abu išties fantastiški - fairreanumas primena kažkokius Dali ūsiukus arba kepurę. Spicerianumas fantastinis ir savom spalvom, ir formom. Abu, beje, plaukuoti viduje.
spicerianum
spicerianum
IMG_6972.jpg (713.04 KiB) Viewed 671 times
IMG_6977.jpg
IMG_6977.jpg (4.39 MiB) Viewed 671 times
IMG_6979.jpg
IMG_6979.jpg (2.17 MiB) Viewed 671 times


Na, dėl šito egzempliorio tai aš tiesiog alpau. Dieviškas augalas - man net žiedų jam nereikia. Augintojas sakė kad žiedai laikosi vieną dieną ir pumpurai pradėjo skleistis dieną prieš parodą (pasisekė gi kažkam Ne_ ). Žiedukai maži, bet gražūs ir kvepiantys. Augalas - kosmosas. Šiam egzemplioriui - apie penkeri - šeši metai. Visiškas saldainis - beveik pilnai apgaubęs bloką, ant kurio auga. Prie tokių augalų galima labai ilgai stovėt ir nagrinėt - akys, atrodo, niekada negali sustot. Isabella virginalis.
IMG_7074.jpg
IMG_7074.jpg (3.07 MiB) Viewed 671 times
IMG_7073.jpg
IMG_7073.jpg (2.5 MiB) Viewed 671 times


Mano augalus tolėliau matysit pakankamai akivaizdžiai - įvaldžiau vambzdžių stiliuką :mrgreen: liukss_ Laimėjau tris antras vietas ir dvi trečias.
Kai kuriose grupėse ne visai teisingas teisėjų sprendimas (mano atvžvilgiu - mano nuomone haha Žalias_ ).

Labiausiai išsiskyrė rūšinių dendrobių klasė (mano akimis). Pirmą vietą laimėjo mėlynoji ceraula, antroji - mano vexilarius (Rasiukono dovanotas praeitą vasarą), o trečioji, sulaukusi daugiausiai šypsenų, juoko, ovacijų ir fotografavimo - tai mano cadetia (dabar dendrobium) chionantha, turėjusi vieną vienintėlį žieduką. Dėl tokių akimirkų verta stengtis, vežt augalus net ir tada, kai žinai, kad su tuo augalu nelaimėsi visiškai nieko. Verta rodyti ir šviesti bendraminčius liukss_
Vyras, kai pamatė nuotrauką, galvojau nužudys, nes pasirodo tuos du stendus vazonam, ne taip surinkau.. kapi turėjau.. po dešine - cadetia, baltas žiedukas šviečiasi nuo blykstės :D
Vyras, kai pamatė nuotrauką, galvojau nužudys, nes pasirodo tuos du stendus vazonam, ne taip surinkau.. kapi turėjau.. po dešine - cadetia, baltas žiedukas šviečiasi nuo blykstės :D
IMG_7082.jpg (3.9 MiB) Viewed 671 times
Smagaus žiūrėjimo - nuotraukos pavyko neblogai - nepatingėkit kai kurių augalų prisiartint. :ugeek:
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

.
Attachments
thaianum-.jpg
thaianum-.jpg (4.3 MiB) Viewed 669 times
IMG_7120.jpg
IMG_7120.jpg (1.3 MiB) Viewed 669 times
IMG_7118.jpg
IMG_7118.jpg (1.27 MiB) Viewed 669 times
IMG_7117.jpg
IMG_7117.jpg (3.81 MiB) Viewed 669 times
IMG_7115.jpg
IMG_7115.jpg (1.71 MiB) Viewed 669 times
IMG_7111.jpg
IMG_7111.jpg (1.62 MiB) Viewed 669 times
IMG_7104.jpg
IMG_7104.jpg (1.29 MiB) Viewed 669 times
IMG_7097.jpg
IMG_7097.jpg (1.49 MiB) Viewed 669 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

.
Attachments
IMG_6994.jpg
IMG_6994.jpg (4.3 MiB) Viewed 669 times
IMG_6984.jpg
IMG_6984.jpg (1.19 MiB) Viewed 669 times
IMG_6975.jpg
IMG_6975.jpg (973.79 KiB) Viewed 669 times
IMG_6971.jpg
IMG_6971.jpg (645.56 KiB) Viewed 669 times
IMG_6961.jpg
IMG_6961.jpg (3.78 MiB) Viewed 669 times
IMG_6952.jpg
IMG_6952.jpg (742.09 KiB) Viewed 669 times
habenaria-tridactilytes.jpg
habenaria-tridactilytes.jpg (457.31 KiB) Viewed 669 times
class-34.jpg
class-34.jpg (4.52 MiB) Viewed 669 times
IMG_7084.jpg
IMG_7084.jpg (3.39 MiB) Viewed 669 times
ceraula.jpg
ceraula.jpg (3.48 MiB) Viewed 669 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

.
Attachments
IMG_7026.jpg
IMG_7026.jpg (2.17 MiB) Viewed 669 times
IMG_7021.jpg
IMG_7021.jpg (1.38 MiB) Viewed 669 times
IMG_7019.jpg
IMG_7019.jpg (3.37 MiB) Viewed 669 times
IMG_7017.jpg
IMG_7017.jpg (1.44 MiB) Viewed 669 times
IMG_7014.jpg
IMG_7014.jpg (814.96 KiB) Viewed 669 times
IMG_7011.jpg
IMG_7011.jpg (7.27 MiB) Viewed 669 times
IMG_7006.jpg
IMG_7006.jpg (2.44 MiB) Viewed 669 times
IMG_7003.jpg
IMG_7003.jpg (13.02 MiB) Viewed 669 times
IMG_6999.jpg
IMG_6999.jpg (820.43 KiB) Viewed 669 times
IMG_6995.jpg
IMG_6995.jpg (2.34 MiB) Viewed 669 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

.
Attachments
IMG_7047.jpg
IMG_7047.jpg (955.18 KiB) Viewed 669 times
IMG_7043.jpg
IMG_7043.jpg (495.18 KiB) Viewed 669 times
IMG_7042.jpg
IMG_7042.jpg (2.98 MiB) Viewed 669 times
IMG_7041.jpg
IMG_7041.jpg (1.21 MiB) Viewed 669 times
IMG_7038.jpg
IMG_7038.jpg (3.59 MiB) Viewed 669 times
IMG_7036.jpg
IMG_7036.jpg (3.41 MiB) Viewed 669 times
IMG_7034.jpg
IMG_7034.jpg (2.91 MiB) Viewed 669 times
IMG_7033.jpg
IMG_7033.jpg (3.19 MiB) Viewed 669 times
IMG_7029.jpg
IMG_7029.jpg (2.35 MiB) Viewed 669 times
IMG_7028.jpg
IMG_7028.jpg (4.93 MiB) Viewed 669 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

.
Attachments
tuberolabium-quisumbingii.jpg
tuberolabium-quisumbingii.jpg (521.43 KiB) Viewed 669 times
IMG_7080.jpg
IMG_7080.jpg (1.16 MiB) Viewed 669 times
IMG_7077.jpg
IMG_7077.jpg (964.73 KiB) Viewed 669 times
IMG_7067.jpg
IMG_7067.jpg (4.74 MiB) Viewed 669 times
IMG_7060.jpg
IMG_7060.jpg (5.4 MiB) Viewed 669 times
IMG_7056.jpg
IMG_7056.jpg (4.63 MiB) Viewed 669 times
IMG_7055.jpg
IMG_7055.jpg (3.48 MiB) Viewed 669 times
IMG_7051.jpg
IMG_7051.jpg (2.63 MiB) Viewed 669 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

.
Attachments
IMG_7066.jpg
IMG_7066.jpg (2.68 MiB) Viewed 669 times
IMG_6989.jpg
IMG_6989.jpg (2.39 MiB) Viewed 669 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 174
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Raivo74 »

Ačiū už reportažą, Diana. Na, kai išsiaiškinai plonybes teisėjavimo, per kitą parodą, neabejoju, bus nuskinta dar kvapnesnių laurų, bet sveikinu ir su dabartiniais laimėjimais Plo_
Beje, grober type ten kartais ne Großer [Grosser] Type - stambioji, stambiažiedė atmaina?

Neruta
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 5
Joined: Tue Mar 29, 2022 8:47 pm

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Neruta »

Nuostabu !Dėkui už galimybę kartu pasidžiaugti!

Odeta
Posts: 239
Joined: Thu Oct 22, 2020 5:47 pm

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Odeta »

Ačiū, buvo labai įdomu paskaityti ir pasigrožėti.

Viltes_orchidejos
Posts: 1
Joined: Fri Sep 09, 2022 9:10 am

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Viltes_orchidejos »

Sveiki, deja, bet apie šią parodą sužinojau tik iš jūsų posto. Šiame forume lankausi retai, daugiau seku LOD fb puslapį. Kaip geriausiai sužinoti apie artėjančias kitas parodas, kokiais kanalais skleidžiate šią info? Labai norėčiau sudalyvauti kitoje parodoje, jei ji vyks Lietuvoje. Nei fb, nei šiame puslapyje event posto šiai ar jūsų minėtai 2020 metų parodai neradau :(.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Urze »

Viltes_orchidejos, ši paroda vyko ne Lietuvoje, todėl ir šiame forume bei LOD facebook paskyroje apie ją neskelbėme. Jei paroda būtų organizuojama Lietuvoje, tikrai kuo plačiau skelbtume. :)

Slogaa, ačiū už reportažą - tiek už nuotraukas, tiek ir už aprašymą! Labai prajuokino ta istorijos dalis apie medinius staliukus, kuriuos pasigaminot parodai. Turbūt Tavo inžinierius nesuprato, kaip galima taip sufeilint. O va, gavosi du panašūs ir kartu skirtingi staliukai. Žalias_ O kaip pavyko nuotraukas padaryti, kad daugumoje fonas toks tolygus? Ar kažkur persinešti galėjai, ar čia taip gudriai sustatyta buvo, kad būtų patogu fotografuoti?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

Ačiū, Urze , už komentarą ir gražius žodžius liukss_ GRhug_

Ta istorija su staliukais tai kapėc.. Vyras į parodą nespėjo per kamsčius, tai gyvai nematė.. bet pamatė FB, kai sukėliau nuotraukas. Paskambino iš darbo pasakyti, kad jis paaukojo papildomą valandą, kad staliukai atrodytų taip, kaip buvo suplanuota. Ir kad kodėl aš amžiais sugebu padaryt kažką ne taip. Žalias_ (inžinieriui tokie dalykai labai svarbūs Žalias_ ). O aš parodos metu vis galvojau, kodėl kažkas atrodo ne taip, kaip atrodė namie - bet taip ir nesupratau, kad sujungiau dvi apačias ir du viršus į vieną... Nindzė_ Shame_

Dar labai malonu, Urze, kad pastebėjai dėl to fono Laimingas_ . Fonas yra pastatytas už stalo, už augalų - kito fotografo Žalias_ . OSGB nomuoja profesionalų fotografą, kad jis sufotografuotų visus augalus iki vieno + visus rekvizitus ty. popierius - kurie augalai gavo kokius apdovanojimus. Tokiu būdų OSGB ne tik įamžina įvykius, bet ir pildo savo nuotraukų archyvą (poto turi ką naudot savo žurnale, jei autoriai nepateikia savo foto). Fotografas mūsų labai labai senas - fotografuoja lėtai, tai aš "prilimpu" prie jo, susifotkinu ką reikia MAN, laukiu kol jis paslinks toliau - o pati tuo metu spėju su visais pakalbėt. Žalias_
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Urze »

O, geras! O aš ir galvojau, kaip čia taip sugebėjai išlaužti tą lygų foną. Nes nuotraukose iš parodų kaip tik būna daug papildomo "triukšmo" kadruose.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by Slogaa »

Raivo74 wrote:
Wed Nov 09, 2022 7:38 pm
Ačiū už reportažą, Diana. Na, kai išsiaiškinai plonybes teisėjavimo, per kitą parodą, neabejoju, bus nuskinta dar kvapnesnių laurų, bet sveikinu ir su dabartiniais laimėjimais Plo_
Beje, grober type ten kartais ne Großer [Grosser] Type - stambioji, stambiažiedė atmaina?
Pamiršau atsakyt - žinokit nežinau, nes vokiškai ar belgiškai - ar kokia čia kalba - nekalbu. Augalo etiketėj tiesiog buvo taip parašyta (grober type).
Bet pilnai gali būt - kad atseit stambiažiedė.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: OSGB Rudens paroda 2022

Post by MrGreen »

Ačiū už foto ir info, buvo labai įdomu paskaityti ir pamatyti :)

Post Reply

Return to “Renginiai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests