Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Fri Jul 15, 2011 7:13 am
Krialda, aš labai norėčiau, kad pasidalintum savo dendrobio lindleyi nuotrauka. Gal esi pagavus naujo auginuko augimą? Mano tas nuplėštas nuo medžio kažką įdomaus išleido, o galvojau, kad jis toks ir liks, nes auginukas, su kuriuo atvažiavo nieko neveikia, šaknų taip pat nerodo, o dabar pažiūriu ir še tau, kad nori, jis kažką veikia :lol:

p.s. http://www.orchidspecies.com/denlindleyi.htm
Krialda wrote:
Fri Jul 15, 2011 10:40 am
relaxxx84 wrote:Krialda, aš labai norėčiau, kad pasidalintum savo dendrobio lindleyi nuotrauka. Gal esi pagavus naujo auginuko augimą? Mano tas nuplėštas nuo medžio kažką įdomaus išleido, o galvojau, kad jis toks ir liks, nes auginukas, su kuriuo atvažiavo nieko neveikia, šaknų taip pat nerodo, o dabar pažiūriu ir še tau, kad nori, jis kažką veikia :lol:
Pabandysiu pafotografuot.. kaip tik ėmė augt du nauji auginukai.. na, augimo pradžioj jie tokie tamsiai žali, plokšti.. pirmiausiai auga lapukas, gumbelis formuojai paskui.. Šiek tiek kantrybės :)
Relax wrote:
Fri Jul 15, 2011 12:21 pm
Manau, kad užtektų ir to, jog parašei, kad auga ir pas tave, tai manau maniškis nuo grafiko neatsilieka, bet šiaip ar taip, nuotrauka nepakenks, palyginsiu. Nors ir iš aprašymo lyg ir turėtų būti auginukas.
Krialda wrote:
Fri Jul 15, 2011 6:51 pm
relaxxx84 wrote:Och kokios kriauklytės gražios :oops: pas mane tai 99% duodu, kad tikrai nuluptas nuo medžio. O auginukas lygiai toks pat :thumbsup: gal ir aš jį rudenį gerai pakankinęs sulauksiu kekės žiedų... :oops:
Oi, ką tu, jokių kriauklyčių- man vien žodis "kriauklytė" stresą varo.. gumbeliai, ten- gumbeliai :D
Bandysiu pakankint ir aš, bet gi tai nekankinimas- ramybės periodas.. gal pailsės ir parodys ką gražaus :P Dėl nulupimo nuo medžio.. visko gali būti, bet to jau nepakeisi, augaliukas ėmė augti, vadinasi priprato prie sąlygų ir valio.. šie dendrobiai jautrūs persodinimui.. manasis pirmais metais po išsodinimo išauginu du, bet nedidelius gumbelius.. šiemet jau auga penktas, gal ir pavyks pražydint :think:
Relax wrote:
Fri Aug 19, 2011 1:08 pm
Krialda, kaip jūsų Dendrobis lindleyi gyvena? Ar užsiaugino jau bulbikus? Ir ką keisit priežiūroje? Maniškis jau užaugo ir daugiau nei krust. Lapas trigubai gal didesnis nei buvo senieji. Galvoju gal jis jau norėtų pagyvent sausai? Bet kur tos vėsumos gauti? Aš taip noriu pamatyt jo žiedus, bet be sausros ir vėsumos jis nežydės... :think:
Krialda wrote:
Fri Aug 19, 2011 2:54 pm
relaxxx84 wrote:Krialda, kaip jūsų Dendrobis lindleyi gyvena? Ar užsiaugino jau bulbikus? Ir ką keisit priežiūroje? Maniškis jau užaugo ir daugiau nei krust. Lapas trigubai gal didesnis nei buvo senieji. Galvoju gal jis jau norėtų pagyvent sausai? Bet kur tos vėsumos gauti? Aš taip noriu pamatyt jo žiedus, bet be sausros ir vėsumos jis nežydės... :think:
Vakare parodysiu, nuotrauką žinoma :) Jis pas mane antri metai, pirmais metais po persodinimo užaugino tik porą nedidelių gumbelių, ramybės periodo netaikiau.. šiemet užaugo šeši neliesi gumbeliai, taikysiu ramybės periodą.. kadangi jis gyvena balkone, tai ir gyvens jame iki šalnų, na, temperatūrą reiks įdėmiai sekti, ir laistymą apribosiu.. mažu, ir pasiseks.. taip pagalvojus, bent jau keli turėtų žydėt.. bet jau kaip ponulis dendrobis panorės.
Relax wrote:
Fri Aug 19, 2011 3:00 pm
Kaip supratau jau ir pas jus suaugę, o nuo kada ribosit liejimą? Nes puikiai galiu ir saviškiui tai pritaikyt, nes užaugom vienu metu.
Krialda wrote:
Fri Aug 19, 2011 10:20 pm
Relaxxx84, deja, atsiprašau nesigavo informatyvios nuotraukos, lapai gumbus užstoja, galiu pasakyti, tik naujų auginių lapai 7-8cm, gumbų skersmuo 2cm, ilgio gerai neišmatuoju kokie 7cm, jis pas mane vazone, tankiai priaugęs..
Tensija wrote:
Krialda wrote:Ribosiu vėstant orams..
O konkrečiau? nuo-iki ;) plyyyyyyyz
Sveikinu įsigyjus- fantastiškas dendrobis.. nesupratau, nuo- iki.. viskas priklausys konkrečiai nuo situacijos, mano balkonas pakankamai šiltas, ir gali dar koks gumbas išaugt.
Relax wrote:
Fri Aug 19, 2011 10:30 pm
:w00t: :w00t: :w00t:
Ar ne per ilgi gumbai? Mano duok die siekia kokius 3cm. ryt bandysiu išmatuot, o lapas šis naujasis gal kokie 5-6 cm. Na, aš naujo auginio nebesitikiu, nors realiai tai dar galėtų spėt naują iki rudens užaugint, tai todėl jau liejimą mažinu, nes stovi lauke, tiksliau lieju jau kai braška viršutiniai kiminai. Trąšų taip pat nebeduodu. O gal jį subalamūtyt ir užpilt HB :scratchheadyellow: gumbą gal išstenėtų... :pirate:
Krialda wrote:
Fri Aug 19, 2011 10:41 pm
Gumbai normalūs, aš nerimauju, kad per ilgi lapai :think: bet gi nepatrumpinsi. Įvertink ir tai, kad aš jį turiu antrus metus, pirmųjų metų gumbai daug mažesni.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sun Jun 24, 2012 9:15 pm
Saulės tikrai pakankamai gauna. Bet gal dar palauksiu, nes būna, kad senstantys žiedai pradeda kvepėti. Gal ir šiuo atveju taip bus. :Hmmmm:
Krialda wrote:
Tue Jun 26, 2012 9:38 am
O tai smagu- toks gražus žiedynas :thumbupleft: o maniškis vis auga ir auga.. nepražydinau aš jo, nors ir ramybę suteikiau.. keturi auginiai kalasi. Nežinau, auga jis kaip ant mielių, bet jei ir šį sezoną nežydės- ieškosiu jam naujų namų..kažkuo neįtinku :think:
Krialda wrote:
Tue Jun 26, 2012 11:20 am
Meri wrote:maniškis irgi nežydi, jau trys metai kaip laukiu. Manau dėl klaidų priežiūroje :oops:
Taip, gali būti, bet gal ir mūsų augaliukai buvo labai jauni.. reik tobulintis, gal pavyks tuos priežiūros niuansus pagauti :scratchheadyellow:
Meri wrote:
Tue Jun 26, 2012 11:41 am
anksčiau jam neduodavau tiesioginės saulės, tai skurdo, o dabar tarp kaktusų ant pietinės palangės kaip ir atsigavo, net naujų auginių matosi. Šiaip, kai jį pirkau iš orchidejos.lt, tai minėjo, kad jis bus "kietas riešutėlis". Šaunu, kad mozaikai pavyko, pavyks ir mums.
Kuniga wrote:
Tue Jun 26, 2012 11:54 am
nuostabus ziedeliai :w00t:
pas mane ir gyvate stovejo visus metus, bent nesenai pradejo leisti nauja auginuka, ziedu 0 :Hmmmm:
mozaika wrote:
Tue Jun 26, 2012 12:06 pm
Žiemos pabaigoje aš jį įsigijau, buvo baigęs žydėti. Pavasarį gegužės pradžioje ištrenkiau į šiltnamį ir ten pastebėjau, kad pradėjo leisti žiedstiebį. Apdegė vieną lapuką. Tai išnešiau laukan po medžiu. Taip pat pastebėjau, kad itin vertinantis drėgmę. Dabar lauke kabu po medžiais, ten ir prasiskleidė.
Eliss wrote:
Sat Feb 16, 2013 3:36 pm
Kas galėtų atsakyti , kuo skiriasi D. lindleyi nuo D. jenkinsii ? Noriu užsisakyti, bet nežinau kurį, man jie lyg ir panašūs :Hmmmm:
Urze wrote:
Sat Feb 16, 2013 4:30 pm
Turiu juos abu, bet vis susimaišau, kur kuris. Dendrobium jenkensii ūglius plokščiai, horizontaliai substratui/blokui augina ir daugiau auga šliauždamas, ūgliai viens kitą lyg žuvies žvynai dengia (pvz. čia). O Dendrobium lindleyi augina ūglius stačiai vieną šalia kito (pvz. čia). Pastarąjį lengviau vazonėlyje nulaikyti, o ant bloko pirmasis gražiau atrodo.
Krialda wrote:
Sat Feb 16, 2013 5:16 pm
Jooo.. galvosūkis.. manasis pagal augimo tipą labiau Dendrobium jenkensii primena :think: ir šiemet žiedų nenusimato, o be žiedų negali žinot..
Eliss wrote:
Sun Feb 17, 2013 9:17 am
Urze wrote:Turiu juos abu, bet vis susimaišau, kur kuris.
Tai vat ir klausimas, kurį pasirinkt :scratchheadyellow: D. jenkensii man mielesnis, tačiau auginimas ant bloko sunkesnis .
agnicc wrote:
Mon Feb 25, 2013 12:26 pm
Girinio stulbinantis žydėjimas , maniškis D. aggregatum užsispyręs -stovi vietoje :( ...sudrėkinu kartas nuo karto kiminus ant vazonėlio viršaus, gal jį reikia visiškai "pamiršt" keliems mėnesiams?Įdomu - kurią pusę -rytinę, pietinę, vakarinę labiau mėgsta?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Mon Feb 25, 2013 5:30 pm
Šis dendrobium'as maniškis per žiemą užsiaugino net keturis naujus ūglius. Perliedavau vieną kartą per mėnesį. Iki šiol man dendrobiai mistika, nes nežinau kaip elgtis žiemos metu. Laikau ant bado dietos, kad žiedus krautų, o jie mat ūglius auginasi, o šiems juk reik kuom gyventi. Ir kur tas aukso viduriukas tada [O.0] :!:

D. aggregatum'o substratas žievė ir auga plastikiniame vazonėlyje. Žadu šiemet perkelti į medinį krepšelį.
Giriniss wrote:
Sat Mar 02, 2013 11:20 am
D. aggregatum ilgai auginom varliariume - šilta, drėgna ir purškiama kiaurus metus. Apie žiedus tokiomis sąlygomis ir minčių niekam nebuvo, bet užtat ūglius varė ir brandino labai jau pavyzdingai. Kai savo pradinę masę viršijo gerus kelis kartus, varliariume jam pasidarė per ankšta, todėl buvo išgyvendintas į balkoną. Čia žiemą sausros rėžimas, vandens minimaliai gaudavo nebent labai kritiniu atveju, bet šiaip normalu, kad bulvės susitraukia, susiraukšlėja. Kiek žinau, daugumai kitų dendrobiumų žieminės dietos būna ne tiek intensyvios, bet su šituo aiški visų sakoma taisyklė: jei nori žiedų, žiemą pamiršk.
Eliss wrote:
Mon Apr 15, 2013 1:59 pm
Kadangi neseniai turiu šį gražuolį, tai ir klausimų kilo. Ar reikia persodinti jį iš kiminų į žieves, ar palaukti kol prasidės augimas?
Kiek skaičiau, tai laikomas žiemą vėsiai, nelaistomas, kol pavasarį pasirodo žiedai.Tai ir nesuprantu, ar papurkšti kiminus , ar ne :?
DSC_16101.jpg
DSC_16101.jpg (137.69 KiB) Viewed 2813 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

Giriniss wrote:
Mon Apr 22, 2013 9:12 pm
Eliss wrote:Kadangi neseniai turiu šį gražuolį, tai ir klausimų kilo. Ar reikia persodinti jį iš kiminų į žieves, ar palaukti kol prasidės augimas?
Kiek skaičiau, tai laikomas žiemą vėsiai, nelaistomas, kol pavasarį pasirodo žiedai.Tai ir nesuprantu, ar papurkšti kiminus , ar ne :?
Traukčiau iš kiminų iškart ir nesukčiau galvos. Viena, kiminai, mano galva, kaip substratas yra absoliutus blogis (pakankamai skaudi patirtis), ypač tokiam sausamėgiui padarui. O antra, dabar jau kaip ir laikas visiems augalams žadintis, kas dar nepabudo; jei žiedyno nekrauna, tai jau pats laikas pačiam augti, kam reikia vandenuko :)

Mūsiškis dabar tūno smulkios žievės ir vulkaninės uolienos mišinyje 2:1, bet jei dabar jam substratą ruoštume, tai įdėtume ir čipsų (rezultate gautųsi eilės 1/4 vulkaninės uolienos, 1/4 čipsų ir 1/2 žievės). Bet čia jau priklausomai nuo konkrečių sąlygų. Bet kokiu atveju, substratas itin pralaidus. Šiaip augimui aplinkos drėgmę ganėtinai mėgsta, nors laistyt ir patariama leidžiant normaliai pradžiūt, čia tik "žiemai" (veik pusei metų) turi tupėt su sausros dieta, jei žiedų nori.
Kuniga wrote:
Mon Apr 22, 2013 10:15 pm
Drysciau papriestarauri :poke:
Ne visad gera mintis traukti is kiminu :poke:
turiu augala, nuostabus gavau nesenai tai viena is mano svajoniu buvusiu, bet pastebejau kad saknys tusciavidures bent jau pavirsiuje, tai viduje kad geros maza tikimybe, delko taip sakau, nes nusvilau ne karta :poke:
augalas atrodo sauniai, auga kiminuose, o tik ji istraukus isvazono prasideda :pirate: sveiku saknu 0, o augalas nuostabus, kaip jiems taip pavygsta, ir taip esu begale kartu gavusi ir panasi situacija. taigi nusprsndziaujei gerai auga, kad ir pelenuose lai auga, nes kai pradedi ieskoti kazi ko tai gaunasi snipstas :poke:
tad jeigu nutaikai jam salygas irjis nekinta nu tikrai nepatarciau kisti pirstus, jeigu jau raukslijimasis nesugryzta i senaja padeti, tai jau tad verta galvoti, gal iskrapstyti [Baksnoju]
mozaika wrote:
Sun Jun 02, 2013 9:49 pm
Vis dėl to jis kvepia, jeigu tai galima pavadinti kvepėjimu. Jaučiasi kažkoks šviežių agurkų kvapas.
mozaika wrote:
Mon Jun 03, 2013 8:24 pm
Pas mane jau trečią savaitę peržengė ir nesiruošia vysti.
Gintare wrote:
Mon Jun 03, 2013 9:17 pm
Kaip keista... Kazi nuo ko priklauso. :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Mon Jun 03, 2013 10:57 pm
Gali priklausyti nuo temperatūros (aukštesnėj greičiau peržydi), nuo arti padėtų vaisių dubens, nuo bendros augalo būklės (pvz., gal silpnesnis, mažesnis augalas arba vandens per mažai gavo tuo metu).
Eliss wrote:
Mon Jun 24, 2013 5:09 pm
Galvojau, kad lindleyi būna vienalapiai, bet , žiūriu, vienas ūglis auga dvilapis.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

agnicc wrote:
Mon Jul 08, 2013 8:14 pm
Peržiemojo įdomiai, jam teko įvairūs išbandymai,kadangi ir aš ir jis - abu naujokai :) vasarį- kovą praleido "šaltojoje", maždaug +8 +12 temperatūroje, maniau taip ir liks "nulinis " variantas , net lapas buvo pradejęs ruduot..maniau bus O:) Išnešus į lauką , paslėpus tarp pelargonijų lapų ir pamiršus- sulaukiau siurprizo, dabar turiu rūpestį -kaip to siurprizo nenudžiovinus :)
mozaika wrote:
Wed Apr 30, 2014 7:48 am
Pamačius Girinio augalą - nusiraminau. Pasirodo ne vien mano į "džiūvėsį" panašus. Nors man tas vaizdas nelabai, bet gal dėl to ir žiedynstiebių nemažai bus.
Dar jis man patinka savo kompaktiškumu.
daluze wrote:
Sun Jun 08, 2014 8:00 pm
Sveiki,reikia patarimo.Noreciau savo Dendrobium lindleyi nuo bloko, ant kurio gavau, persodinti I vazoneli.Koki substrata patartumet paruost,nes matau kad visu yra auginamas vazoneliuose?Ant bloko jis pas mane toks susiraukslejes,nors viena nauja gumbiuka ir uzsiaugino siemet.Patarkit prasau.
mozaika wrote:
Mon Jun 09, 2014 8:10 am
daluze, substratą galite rinktis vidutinės ir smulkios frakcijos žievės, smulkintų kamščių ir anglies gabaliukų mišinį. Jeigu sodinsite į molinį ar plastikinį vazonėlį, ant dugno galima dėti keramzito. Kad dendrobio bulbikai išsipūstų reikia šiuo metu pakelti aplinkos drėgmę. Jeigu yra galimybė išneškite jį į lauką. Į savo negaliu atsižiūrėti, kaip po kelių lietaus perplovimo iš džiūvėsio patapo normaliu augalu.
Jeigu nuimsite augalą nuo bloko, svarbu nepažeisti šaknų, nes tada teks ilgai laukti kol adaptuosis vazone.
Murfika wrote:
Sun Mar 08, 2015 2:30 pm
Maniškis jau kokį mėnesį erzina savo akelėmis. Turėtų būti 4 žiedynstiebiai, bet vos vos juda nuo sausio, po mm. Tupi po lempa, lieju,kai išdžiūna substratas. Labai bijau, kad keikių nebūtų, ar šitas dendrobis taip nesielgia? Laistyti kuo rečiau ir pakelti aplinkos drėgmę?
mozaika wrote:
Sun Mar 08, 2015 6:45 pm
Jeigu akys pradėjo pūsti, reiktų pakentėsi su liejimu. Geriau papurkšti. Bus kaip man su vienu.
Akis badė susiraukšlėjimas, širdį skaudėjo, kad užtrokš - perliejau ir besipučiančios akys nugelto.
Negalvojau, kad D. bellatulum'as galėtų keikiuotis. Po pirmojo žydėjimo gerai pamirkiau, patręšiau. Ant kai kurių stiebagumbių dar buvo likę žiedų užuomazgos. Po maudynių, iš vieno auga mikrobinis keikis.
Bet va nobile tipo dendrobiams perliejimo poveikis ne visada turi neigiamą efektą. Kai kurie net nesureaguoja. :think:
Murfika wrote:
Sun Mar 08, 2015 9:35 pm
Beknaisiodama radau info, kad kai padirodo akys, imti lieti. Jatusmarija, kaip painu.
mozaika wrote:
Wed Jun 24, 2015 8:40 pm
Nenuilstantis dendrobis. Kiekvienais metais žydi. Nesenai nubarstė paskutinius žiedus, bet kiek mačiau ir vėliai ruošiasi žydėti :).
DSCF1822.JPG

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Fri Oct 02, 2015 7:20 pm
Rudeniop sukrovė gal 6 žiedynstiebius, liko tik vienas:
Image
Ramsis wrote:
Fri Oct 02, 2015 9:57 pm
Nu įdomus man šis dendrobis, tik kad su jais aš nesutariu. Kaip suprantu saviškį laikote orchidariume
Eliss wrote:
Sat Oct 03, 2015 1:18 pm
Ne, ant palangės, tiesiog įdėjau, kad šviesiau nufotkint būtų. Užsispyręs augalas, prabuvo lauke, bet nei vieno ūglio, nei šaknies neužsiaugino. Dabar, žiūriu, šaknelė auga.
zemuoge wrote:
Tue Mar 22, 2016 8:52 am
Kaip laikosi senbuviai ?
Mano pirktas iš Wichmann, žiemojo ant pietinės palangės sausai, susiraukšlėjo.Priėš mėnesį parsinešiau i virtuvę ( rytinė pusė), pradėjau laistyti, bet gyvybės ženklų nerodė. Nežinau kada, pastebėjau augančias šaknytes, o vakar aptikau "siurprizą" - mažą žiedynstiebį ir dar du besikalančius " pumpurėlius".
ImageImage

ImageImage
Murfika wrote:
Thu May 05, 2016 9:52 am
O kodėl pas mane visad būna taip-labai nudžiugina besikalančiais žiedynstiebių spurgeliais, bet visad tik pusė išsivysto iki žiedų, kiti pamažu sustoję taip ir sudžiūna.
Šiemet iš 4 tik du stiebiasi.
mozaika wrote:
Thu May 05, 2016 1:27 pm
Vandens gal gauna?
Aš jau antras mėnuo save kankinu, kad tik neperliečiau :).
Murfika wrote:
Thu May 05, 2016 2:34 pm
Tai kad aš jau senokai pradėjau gausiau lieti. Kaip tik pasirodė spurgeliai, nieko nekeičiau iš laistymo pusės, bet vistiek tie du sustojo. Žaidžiu detektyvą-gal sustoja tie,kurių ūgliai labiau vazono viduryje-per ilgaidrėgnas substratas.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

zemuoge wrote:
Thu Apr 05, 2018 8:57 am
Šįryt aptikau siurprizą, šiek tiek užsisukusį,bet tikiuosi, kad išsitiesins)
Stovėjo stovėjo be jokių pavasarinės gyvybės požymių, ir še tau ! Ir ne pats "riebiausias" gumbas.
Žiedynas išsitiesino, pumpurėliai labai gražiai išsidėstę, prie kiekvieno rasos lašelis . Augina du naujus ūglius, kurie, rodos, iššoka iš po nakties )
Nuotraukoj žiedynas nukreiptas i viršų, nes pakreipiau vazonėlį, šiaip jis "žiūri į langą ".
zemuoge wrote:
Ir gan sparčiai augina keturis naujus ūglius
.Pirmasis jau visai didelis, auginti pradėjo kartu su žiedynu.
Netikėtai dar du pasirodė, ir per 10d.gerokai paūgėjo.
mozaika wrote:
Wed Apr 25, 2018 8:05 pm
Maniškis kaip ir kiekvienais metais nepasišiukšlina ir jau auginasi tris žiedynstiebius.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sun Oct 21, 2018 9:01 pm
Užsiaugino tris gražius rubuilius ūglius. Atrodo kai ir nieko nereik, tai vis tiek sumąsto koks pimpačkiukas iškišti nosį ten kur nereikia :evil: .
Dendrobium lindleyi'18.10.21.jpg
Dendrobium lindleyi'18.10.21.jpg (113.66 KiB) Viewed 2813 times
Urze wrote:
Mon Oct 22, 2018 8:47 am
O jam jau sausros periodą taikai, kad ūgliai pasraukšlėję? Tai šitas naujas ūglis šansų subręsti nelabai turi?
mozaika wrote:
Mon Oct 22, 2018 5:30 pm
Jie jau čia šiek tiek atsistatę, nes kai taikau sausrą, tai pažiūrėjus net širdį suskausta kokie džiūsnos būna.
Laistymą mažinu, bet dar taikau, nes maniškis kiekvienais metais rudeniop auginasi naujus ūglius ir juos brandinasi, o tas neklaužada bus menkesnis, bet turėtų tikrai žydėti. Jei ne kitais metais, po dviejų metų tikrai.
mozaika wrote:
Sat Nov 10, 2018 9:17 pm
Ta špyga pakankamai stambi užaugo. Jeigu tarpas būtų leidęs, tikrai dar būtų pasipūtęs.
20181110_150341.jpg
20181110_150341.jpg (63.17 KiB) Viewed 2813 times
20181110_150217.jpg
20181110_150217.jpg (95.61 KiB) Viewed 2813 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Sun Nov 11, 2018 8:46 pm
Bet man rodos, jis ir pasipūtė, nes už borto jis berods storesnis, nei pačiame borto balkone??
O šiaip, labai originaliai atrodo. :clap:
Gabriele wrote:
Mon Dec 03, 2018 8:31 pm
Maniskis greiciausiai dar kudikis? Oh, ilgai teks laukt zydejimo :(
CE69BE3E-3CFB-466B-B0CE-100FB84BFA69.jpeg
CE69BE3E-3CFB-466B-B0CE-100FB84BFA69.jpeg (2.17 MiB) Viewed 2813 times
zemuoge wrote:
Sat Apr 13, 2019 11:41 am
Šiandien aptikau išlindusį žiedynuką. Visos nuotraukos gavosi neryškios, pabandysiu nufotografuot vėliau.
Augo virtuvėj, bet kai pradėjo žydėt D.moniliforme ir panorau grožėtis jo žiedais, išnešiau i balkoną , įstiklintą, savaime suprantama :)
Laistyt pradėjau visai neseniai, nes pasirodė, kad jau laikas jam pabust, o ir gumbai susiraukšlėję buvo. Jokių pokyčių nepastebėjau, kad kiek papilnėjo gumbeliai.O šiandien radau siurprizą! :heartsfade:
mozaika wrote:
Sun Apr 14, 2019 6:51 pm
Vakar man taip buvo su D. farmeri. Vyko didžiosios maudynės ir tik ištraukus bloką po mirkymo pamačiau, kad du ūgliai spoguoti. Tik klausimas ar maudynės neužrauks norą žydėti. :scratchheadyellow: .
O į D. lindleyi negaliu žiūrėti, toks sudžiūvėlis, kad noris oro pripūsti :mrgreen: .
zemuoge wrote:
Sun Apr 14, 2019 10:14 pm
Tai po palaistymo pas D.lindleyi , man rodos, ir pasirodė žiedynukas. Nors gumbai nebuvo labai jau siaubingai susiraukslėję, bet vis tiek nebeiškenčiau...
O D. farmeri šiais metais žiemojo pas mamą. kur laaabai susiraukšlėjo. Palikau ilgam mirkyti stiklinėj vazoj. Šiandien patikrinau-atsistatė, ir lyg ruošiasi "spuoguotis", dar kol kas neaišku.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Thu May 02, 2019 6:11 pm
Pas mane kaip ir priklauso gegužės mėnesiui pasiruošęs žydėti. Iš ritmo niekas neišmuša.
Šiemet iššovė 5 žiedynstiebiai. Foto vieno nesimato.
Dendrobium lindleyi'19.JPG
Dendrobium lindleyi'19.JPG (153.76 KiB) Viewed 2813 times
Urze wrote:
Thu May 02, 2019 6:47 pm
Puikuma! Bet šitoks gumbų susiraukšlėjimas. :? Ir be tokio baisingo džiovinimo jis nepražysta? Vien dėl to negalėčiau jo auginti.
mozaika wrote:
Thu May 23, 2019 5:34 pm
Šiuo metu, taip atrodo ūgliai.

D.lindleyi.JPG
D.lindleyi.JPG (182.81 KiB) Viewed 2813 times
Su šiuo dendrobiu mus sieja jau ilga draugystė :D

Dendrobium lindleyi'19.05..jpg
Dendrobium lindleyi'19.05..jpg (142.8 KiB) Viewed 2813 times
Urze wrote:
Thu May 23, 2019 8:15 pm
O jackau packau, kokie stagarai. Bet per vasarą vėl prisisiurbia vandens lig senųjų ūglių pilnumo ir išsipūtimo? Žydėjimas gražus, bet kitos jo dalys po žiemos... [O.0]

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by Urze »

Klausimas auginantiems šį dendrobį. Ar įprastai per metus jis užsiaugina kelis naujus ūglius vieną paskui kitą? Ir kada nustoja auginti juos - pats susipranta pagal trumpėjančias dienas ar tik kai vanduo užraukiamas po paskutinių ūglių subrendimo?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by mozaika »

Šiemet kaip šovė, tai šovė žiedynstiebių. Suskaičiavau aštuonis, bet vėliau gali ir skaičius pasikeisti :).
Dendrobium lindleyi'22.03.27.JPG
Dendrobium lindleyi'22.03.27.JPG (300.28 KiB) Viewed 1337 times
Urze wrote:
Thu Aug 19, 2021 9:17 am


Klausimas auginantiems šį dendrobį. Ar įprastai per metus jis užsiaugina kelis naujus ūglius vieną paskui kitą? Ir kada nustoja auginti juos - pats susipranta pagal trumpėjančias dienas ar tik kai vanduo užraukiamas po paskutinių ūglių subrendimo?
Šis dendrobis, gali per metus kelis kartus augintis ūglius. Maniškis tai daro pavasarį, po žydėjimo. Bet būna negausus ūglių prieaugis. Vienas, kitas. Antras - rudenį,kai atvėsta orai ir sutrumpėja dienos. Šauna kelis iš karto ir labai greitai užsiaugina. Per dvi savaites pilnai susiformuoja du trys ūgliai. Tada reik tik sužiūrėti, kad neužlieti ir nesupūdyti.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by Urze »

Gera pradžia - pusė darbo. Dabar kad visi ir pražystų, ir dar kartu! O norint sulaukti žydėjimo, būtina tik padžiovinti ar dar ir vėsesnio laikotarpio reikia?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by MrGreen »

:evil: ne nu, kiek galima su tokiais grožiais?
Labai seniai turėjau tokį dendrobį ir niekada nežydėjo :evil: :cry:

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by mozaika »

Urze wrote:
Mon Mar 28, 2022 6:57 pm
Gera pradžia - pusė darbo. Dabar kad visi ir pražystų, ir dar kartu! O norint sulaukti žydėjimo, būtina tik padžiovinti ar dar ir vėsesnio laikotarpio reikia?
Pas mane jis kelis kartus per metus žydi. Tai nebaisu, koks ir stiebas nuvys.

Jau netaikau jokių ypatingų sąlygų. Džiovinimas automatiškai gaunasi. Nes nebuvo kada dažniau mirkyti. O vėsus periodas tikrai nesigauna. Dabar kaip dujinis šildymas, tai šiluma maždaug tolygiai laikosi. Sakyčiau, kaip tokiam dendrobiui net per šilta.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by Urze »

Mažulytis Dendrobium aggregatum keikis pas mane atkeliavo 2021 m. balandį. Buvo vos iš kelių ūgliukų sudarytas, kurių didžiausias su lapu siekė gal net 3-4 cm ilgio. Patupdžiau ant bloko ir - orchidariuman. Ir auga nuo to laiko jis fantastiškai gerai. Apibraukti ūgliukai - tie, kuriuos gavau. Visa kita užaugo jau pas mane. Tarp laistymų pradžiūsta, trąšų kas kiek laiko gauna, gyvena šiltai ir labai šviesiai po lempom, oro drėgmė apie 70 %, sauso ir vėsaus poilsio kol kas netaikau, tai ir auga aktyviai. Mažas dar jis, apie žiedus nėr ko galvoti, užtat augimas džiugina.
20221104_115426.jpg
20221104_115426.jpg (782.9 KiB) Viewed 583 times
Kokio gražumo ir putlumo šviežiausias ūglis, atsižiūrėt negaliu. 🤩
20221104_115455.jpg
20221104_115455.jpg (612.15 KiB) Viewed 583 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by Urze »

Dendrobium lindleyi (sinomimas Dendrobium aggregatum), gautas 2021.10 iš Ecuageneros. Žiemą praleidžia šiltai, be jokio vėsesnio laikotarpio. Šią vasarą leido pietiniame balkone, gaudamas daug ir net tiesioginės šviesos. Vasarą temperatūrų svyravimai gavosi natūraliai. Pasodintas neglazūruotame molinuke į gan stambias žieves. Tarp laistymų dažniausiai pradžiūsta arba net visiškai išdžiūsta. Ūglius augina labai dažnai, vis pailsi neilgai ir vėl naujus augina, dėl to labai sparčiai keras gausėja.

Labai netikėtai susiruošė žydėti. Tiek netikėtai, kad persodinau ir tik kitą dieną pamačiau, jog turi jau 5 cm ilgio žiedynstiebį. Džiugu, kad jį išlaikė, tik kiek vėliau keli jauniausi pumpurai nukrito. Iš internetinių nuotraukų atrodė, kad žiedai bus didesni. Žiedai turi kažkokio minkštumo, žavumo, lyg pliušiniai meškiukai. :) O nosį į žiedus įkišus jaučiasi ir kažkoks nenusakomas, silpnas kvapas. Šitas mano turimas individas yra labai trumpuliais ūgliais, nes esu mačiusi dvigubai didesniais ūgliais.
20231017_145319.jpg
20231017_145319.jpg (1.44 MiB) Viewed 311 times
20231017_145333.jpg
20231017_145333.jpg (1.47 MiB) Viewed 311 times
20231017_145437.jpg
20231017_145437.jpg (970.53 KiB) Viewed 311 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by Abitalė »

Plo_ Urz, labai gražu! Patinka man tokios saulės rudenį! Įdomu kaip ilgai žydės.

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Tue Oct 17, 2023 9:47 pm

Urze wrote:
Tue Oct 17, 2023 4:02 pm

O čia - pirmas Dendrobium lindleyi žydėjimas.
liuks_ neutri jis pavasarį žydėti? Aišku papildomas žydėjimas tik dar vienas šio augalo pliusas Žalias_
Pas mane jis žydi, kada jam šauna į galvą. Šiemet keturis kartus po šaką buvo išleidęs. Laužo visus standartus ;) .
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 174
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Post by Raivo74 »

Nuostabi naminė saulutė, Urze!

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests