Myrmecophila (Schomburgkia) thomsoniana

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Myrmecophila (Schomburgkia) thomsoniana

Post by MrGreen »

iron wrote:
Sat May 10, 2014 2:34 pm
Tik vakar gavau savo mažulytę Schomburkgkia thompsoniana.
Tikėjausi, kad kiek stambesnių gabaritų bus - kiek panašesnė į tibicins, bet gal ir turėjo tokia būti.
Teko apkarpyti šakneles - liko jų nedaug :no: (buvo įtupdyta - gal tik kelionei - į perito, smulkutės žievė ir smulkučio porolono substratą).
Kol kas įsodinauį smulkų substratą, išrinkus poroloną ir pridėjus anglies gabaliukų.
:idea: Planuoju ant kamštinio ąžuolo žievės blokiuko pritaisyti.

:question: Kaip situacija pas kitus, kas irgi parsisiuntė šitą smulkmę?
Ramsis wrote:
Sat May 10, 2014 3:39 pm
Šiaip augalas nėra labai jau mažas, gal tiesiog taviškis dar jaunas. Ant bloko aš jo tikrai nesodinčiau, kažkaip jis man daugiau vazoninis augalas, stambūs stori gumbai vėliau reikalaus nemenkos kaladės, tai nebus nei labai patogu nei estetiška.
ricardas wrote:
Sat May 10, 2014 7:27 pm
Gal galite parašyti kokio dydžio žiedai ?
Ramsis wrote:
Sat May 10, 2014 7:35 pm
Apie 7 cm.
http://www.orchidspecies.com/schombthompsonianus.htm
ricardas wrote:
Sat May 10, 2014 7:47 pm
Ačiu Ramsi . Žiurėjau apie ta schomburgkia o&m tai nelabai supratau , nuotraukos 2 ,kainos tokios pačios pavadinimas toks pat , tik tos raides man nesuprantamos skirtingos . Tai ir pagalvojau , gal jos kuom nors skyrias . Žiurejau guglei tai radau dvi variacijas s, thomsoniana.
iron wrote:
Tue May 13, 2014 3:33 pm
:scratchheadyellow: Man ima kilti įtarimas, kad bent jau mano siuntoje kažkas kažkur supainiojo etiketes. :cry:
Pažiūrėkit į augaliukus ir į jų vardus (pirmi du kairėje). Ramsis sako, kad "gana stambus augalas" - o čia mini. Gal tada ta didžioji ir yra Schomburgkia???? Čia foto ji jau persodinta - tik paskui sugalvojau, kad baisu paskutines šakne
Tą mažutę aš ir užtaisiau ant bloko.

Neveikianti paveiksliuko nuoroda pašalinta.
ricardas wrote:
Tue May 13, 2014 3:44 pm
Iron, kiek mačiau internete tai didžioji labai panaši į schomburgkia.
iron wrote:
Tue May 13, 2014 4:44 pm
Tai ir man jau dabar taip pat atrodo.

Dar man išverskit prie to pačio, ką reiškia Slc. pavadinime?
agnicc wrote:
Tue May 13, 2014 4:59 pm
iron wrote: ką reiškia Slc. pavadinime?
Na jei būtų didžiosios raidės SLC - tai reikštų- Salt Lake City :lol:

O mūsų tarpe -Slc. reiškia-Sophrolaeliocattleya :)
ricardas wrote:
Tue May 13, 2014 5:21 pm
Nors schamburgkijos dar neturiu bet ateiti butinai isigisiu bet išanksto kila klausimas , auginimas kaip ir aiškus toks pat kaip ir katleju , o kokios temperaturos prieš židėjima ir poilsio metu ?
Ramsis wrote:
Tue May 13, 2014 8:57 pm
Žodžiu, taviškė Schomburgkia thomsoniana yra dar visai jaunutė, nes pirmoji foto iš kairės tai kažkas su Cattleya susiją, antra sunkiai įžiūrima bet gali būti Schomburgkia o kitos dvi tai aiškios.
Urze wrote:
Tue May 13, 2014 9:13 pm
Iron, gal galima pamatyti antrą augalą iš kairės nuotraukoje didesnį? Labai įdomu, ar tai tikrai mažytė Myrmecophila. Nes pirma iš kairės - tikrai ne ji, kaip ir Ramsis sakė.
iron wrote:
Wed May 14, 2014 8:09 pm
Va, tą mažutę, kaip rašiau anksčiau, buvau persodinusi, bet pabūgusi, kad paskutinės like šaknelės gali supūti, užtupdžiau ant kamštinio ąžuolo bloko. Šalia vazonėlio dantų krapštukas - masteliui nustatyti
DSCN8524 (640x480).jpg
DSCN8524 (640x480).jpg (121.84 KiB) Viewed 1490 times
DSCN8513 (640x480).jpg
DSCN8513 (640x480).jpg (105.06 KiB) Viewed 1490 times
Ramsis wrote:
Wed May 14, 2014 8:40 pm
Tikrų tikriausia Schomburgkia, tik kolkas dar labai maža. Nežinau, nežinau, bet kaip ir sakiau ant bloko aš jos būčiau nesodinęs...
iron wrote:
Sat May 17, 2014 9:26 pm
Na, neprikalta ji ten prie to bloko - galiu ir nuimti. O koks substratas tada jai geriausias, Ramsi?
vitaj wrote:
Wed May 28, 2014 10:03 pm
Parodau savo Schomburgkia thomsoniana pernai gautą iš O&M, o dydžio palyginimui puslitrinis indas :lol:

Neveikianti paveiksliuko nuoroda pašalinta.
ricardas wrote:
Wed May 28, 2014 10:40 pm
Didelė , matau kad jau židėjo o šalia šiemetinė bulba ?
vitaj wrote:
Thu May 29, 2014 8:13 am
Žydėjo ji ne pas mane, o šiais metais dar nieko neleidžia
Eliss wrote:
Thu May 29, 2014 8:17 am
O mano gauta kaip degtukų dėžutė :lol:
ricardas wrote:
Thu May 29, 2014 8:59 am
vitaj wrote:Žydėjo ji ne pas mane, o šiais metais dar nieko neleidžia
Tai gal dar išleis ir pradžiugins žiedais [taip.gif]
ricardas wrote:
Thu May 29, 2014 9:03 am
Eliss wrote:O mano gauta kaip degtukų dėžutė :lol:
Svarbiausiai kad prigijo ir auga o žiedai anksti ar vėlai vistiek bus :D
Eliss wrote:
Thu Jun 12, 2014 3:44 pm
Mano mažylės gražiai šaknys auga ir dar mažas ūgliukas :) kaip pas iron augimas?
Eliss wrote:
Wed Jun 25, 2014 3:18 pm
iron wrote:Susitraukė į nulį ir numirojo :cry:
Gaila. Iš nuotraukos buvo panašu, kad turėjo šansų. Mano viena katlėja dar baisesnė buvo, bet atsigavo.
Eliss wrote:
Sun Jul 06, 2014 6:17 pm
Naujas auginukas labai sparčiai auga :)
Image
vitaj wrote:
Fri Aug 08, 2014 8:16 am
Gal kas galite pakomentuoti, ko trūko/ perdaug gavo mano Schomburgkia. Užsiaugino ūglį dvigubai mažesnį, bet 2-3 kartus storesnį už senus ūglius, o lapai tai irgi daug mažesni, bet gerokai platesni. Viršūnėje ėmė augti pypsikas :thumbsup: , jau kokie 1,5-2 cm.
Relax wrote:
Fri Aug 08, 2014 8:45 am
Gal saulės gavo pakankamai tai ir nebuvo tikslo dideliam augt.
Urze wrote:
Fri Aug 08, 2014 11:52 am
Pritariu Relaxxx'o versijai. [taip.gif] Gero augimo viršūniniam pypsikui!
vitaj wrote:
Mon Sep 08, 2014 7:52 am
vitaj wrote:Viršūnėje ėmė augti pypsikas :thumbsup: , jau kokie 1,5-2 cm.
Per mėnesį pypsikas paaugo iki 15 cm
Urze wrote:
Mon Sep 08, 2014 3:07 pm
O, kaip rimtai nusiteikusi! O galima būtų šio proceso nuotrauką pamatyti? :)
vitaj wrote:
Wed Sep 10, 2014 7:58 am
Taip [taip.gif] , nusiteikusi rimtai, tik dienos trumpėja, saulės mažėja, o iki žiedų dar kelias ilgas
Urze wrote:
Wed Sep 10, 2014 9:34 am
Jei yra galimybė, įtaisykite ją po stipria lempa, gal paskatins nesustoti.
Eliss wrote:
Thu Sep 11, 2014 8:10 pm
Eliss wrote:Naujas auginukas labai sparčiai auga :)
Tas ūgliukas kitą jau auginasi :)

vitaj, smagios žinios, lauksim pasirodant :)
vitaj wrote:
Sun Oct 05, 2014 12:46 pm
Šitaip mano Schomburgkia atrodė rugsėjo pradžioje.

Nepasikraunantys paveiksliukai panaikinti.
agnicc wrote:
Sun Oct 05, 2014 2:45 pm
Sveikinu, vitaj , su pirmąja (jei neklystu ) Lietuvoje pražydinta Schomburgkia thomsoniana :D !Labai daili !
ricardas wrote:
Sun Oct 05, 2014 2:50 pm
Vitai, sveikinu ji tikra gražuolė :thumbsup: Lauksim nuotrauku pagyrose.
Ramsis wrote:
Sun Oct 05, 2014 7:41 pm
Nežinau, bet ar čia tikrai Schomburgkia thomsoniana :question: Mano supratimu ji turėtų būti geltona. Gal kas aptikote kokios nors informacijos apie šios orchidėjos formas :question: Nejaugi ir maniškė žydės taip :question: šiaip tai norėjau geltonos :( Vitai iš kur jūsų atkeliavus :question:
vitaj wrote:
Sun Oct 05, 2014 8:08 pm
Pirkau pernai metais iš Orchids&More. Jų tinklapyje tikrai parodyta geltona , tai aš tada nežinau ką turiu
ricardas wrote:
Sun Oct 05, 2014 8:41 pm
Gal žiedas su laiku pakeis spalva ? Juk kitos orhidėjos keičia spalva .
Ramsis wrote:
Sun Oct 05, 2014 11:03 pm
Vargu, nemačiau, kad žiedas iš oranžiškai violetinės pasikeistų į skaisčiai geltoną. Bet geriau ji tegul keičiasi...
ricardas wrote:
Sun Oct 05, 2014 11:27 pm
Jeigu orhidėju pardavėjas taip parašė ir žiedai gaunas dviejų spalvų , net googlėi taipat mačiau skirtingų spalvų , tai mano nuomonė , arba žiedas keis spalva arba spalva priklauso nuo auginimo salygų , turiu aumeni šviesa. Man šis klausimas istrygo , nes noriu ja isigyti.
Ramsis wrote:
Sun Oct 05, 2014 11:59 pm
Ričardai, ką rašo pardavėjai yra ne visada tiesa, todėl kol augalas nepražys tol niekada nebūsi tikras kad turi būtent tą ką pirkai. Labai dažnai pardavėjai sudeda foto iš interneto o ne savo pražydintų augalų. Nepamirškit kad didesnė dalis Europos pardavėjų augalus patys perka iš kitų, pigesnių šalių, tokių kaip Tailandas, Malaizija, Ekvadoras, Peru. Juos tik čia, Europoje, susodina ir iš karto paleidžia į prekybą, nes išlaikymo kaštai augalus pabrangina, o brangių augalų niekas nenori pirkti. O tose pigesnėse šalyse, tai būna visko. Pritrūko augalų pagal užsakymą, pridėjo kitų, panašių į užsakytuosius, juk jie nežydintys, maži, kas atskirs. O kai jie pražysta, (jeigu pražysta ) augintojai jau nei neatsimena kur pirko, nei nori veltis į ginčus. Tai tokia vat biznio orchidėjomis sistema. Liutz Roelke pasakojo vieną istoriją su rusų turtuole, pastaroji užsakė rūšinių falenopsių už labai didelę sumą dolerių, Roelke per vieną atstovą iš Tailando, berods, kuris dažnas svečias Roelke fermoje, užsakė augalus. Žinot koks buvo pokalbis telefonu su užsakove, kai augalai visi pražydo gražiais ružavais hibridukų žiedais. Kaip Roelke sakė, tas Tailandietis ( kuris buvo kaip tik tuo metu svečiuose) ragelį laikė ištiestą per visą rankos ilgį nuo ausies...
O va grįžtant prie Schomburgkia thomsoniana, tai gal ji turi keletą skirtingų formų, tik, kad aš niekur nerandu tokios informacijos.
MrGreen wrote:
Mon Oct 06, 2014 12:12 am
Kai kurios katlėjos gali pakeisti žiedų spalvą, pvz dauguma Richard Mueller hibridų prasiskleidžia geltoni, o veliau tampa raudoni :) galimas ir atvirkščias variantas (priklausomai nuo hibrido), bet neteko to matyti su Schomburgkia, todėl lauksim foto, kad galėtumėm matyti kaip vystosi ir keičiasi (arba nesikeičia) žiedai. Tada bus aišku ar augalas sumaišytas (kas dažnai pasitaiko su orchids and more :neutral: ) ar čia viskas taip ir turi būti kaip yra.
Internete Myrmecophilia thompsoniana randu geltoną kaip nuorodoje apačioje:
http://www.buzzbomb.com/BackToTheBracMarch10.html
ir tokią kaip pas vitaj :think:
ricardas wrote:
Mon Oct 06, 2014 8:50 am
Ramsis, MrGeen, šį rudenį iš o&m užsakiau cattleya mossiae Marco, tuometu klausiau gal kas žyno kaip ji atrodo, MrGreen parašė kad ji jau senai parduodama bet apie ja jokios informacijos , nuotraukos nėra , tai lieku su klaustuku kas ta paslaptingoji, augalas laaabai geram stovi auga pašelusiu grečiu . Tai dabar su nežinomybe liksiu tol kol nepamatysių žiedų.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by MrGreen »

vitaj wrote:
Mon Oct 06, 2014 10:18 am
Ramsi, o iš kur jūsų atkeliavo. Dabar lauksime jos žiedų, gal labiau pasisekė negu man
O spalva gal kažkiek keisis, bet nemanau, kad labai. Dabar turėsiu progos įsigyti dar vieną ir tikėtis, kad loterijoje pasiseks :lol: , nes aš taip pat norėjau geltonos
Eliss wrote:
Mon Oct 06, 2014 12:44 pm
Visi čia mes norėjom geltonos, bet vitaj man dar gražesnė :) och...kada mano pasieks žydėjimo amžių :neutral:
Relax wrote:
Mon Oct 06, 2014 12:57 pm
Man tai tikrai už geltoną negražesnė. paguglinus vaizdus tai taip ir išeina, kad yra kelios spalvų variacijos :scratchheadyellow:
agnicc wrote:
Mon Oct 06, 2014 1:40 pm
Ar nebus čia tas variantas , kad geltonos tik iš Kaimanų salų, o rausvesnės iš Tailando, arba paaiškės jog tai tiesiog Myrmecophila tibicinis pvz.: http://www.rv-orchidworks.com/orchidtal ... cinis.html?!
Bet tai vis tiek , vitaj, pas pačią -PUIKUS GROŽIS :thumbsup:
mozaika wrote:
Mon Oct 06, 2014 1:51 pm
Kaip rinkausi Schomburgkia labiau linkau į thomsoniana, nes geltoni žiedai labiau domino, bet kad ieškant info paieška vis mesdavo ir tokias formas kaip pas vitaj pražydusi. Tai pasirinkau S. tibicinis , o kodėl kelios žiedų spalvų formos yra tiksliai neatradau, nors viename botanikos sode lygiai taip pat pražydo: viena geltona, kita kaip pastaroji.
Bet graži visai :).
Ramsis wrote:
Mon Oct 06, 2014 10:56 pm
Mano iš italų. Vakar vakare naršiau internetą bandžiau rasti kokios nors informacijos apie formas, bet niekur niekas neužsimena, kad toks variantas galimas. Foto pridėta visokių, ir raudonžiedė forma ir žydinti geltonai. Tai va dabar neaišku ar tie kurie sudėją raudonžiedes irgi suklaidinti, ar tai yra visai viskas gerai.
Ramsis wrote:
Mon Oct 06, 2014 11:33 pm
agnicc wrote:Ar nebus čia tas variantas , kad geltonos tik iš Kaimanų salų, o rausvesnės iš Tailando, arba paaiškės jog tai tiesiog Myrmecophila tibicinis pvz.: http://www.rv-orchidworks.com/orchidtal ... cinis.html?!
Bet tai vis tiek , vitaj, pas pačią -PUIKUS GROŽIS :thumbsup:
.
Tai kad Tailande jų kaip ir neturėtų būti, jos kilimo iš Kaimanų, nu dar kai kur rašo kad ir iš Kubos
vitaj wrote:
Tue Nov 11, 2014 7:41 am
Manoji baigė žydėti. Žiedai spalvos nepakeitė. Vienu metu žydėjo 2-3 žiedai, o laikosi apie savaitę
Urze wrote:
Tue Nov 11, 2014 11:17 am
Daugiau kaip mėnuo žydėjimo - nagi labai smagu, sakyčiau. Vakar kaip tik mąsčiau, kad reik paklausti Vitosj, kiek laiko žydėjo. :D
vitaj wrote:
Tue Nov 11, 2014 12:33 pm
Urze wrote:Daugiau kaip mėnuo žydėjimo - nagi labai smagu, sakyčiau. Vakar kaip tik mąsčiau, kad reik paklausti Vitosj, kiek laiko žydėjo. :D
Daug žiedų, tai ir žydėjo ilgai :oops:
iron wrote:
Sat Nov 15, 2014 8:20 pm
Ramsis wrote:Nežinau, bet ar čia tikrai Schomburgkia thomsoniana :question: Mano supratimu ji turėtų būti geltona. Gal kas aptikote kokios nors informacijos apie šios orchidėjos formas :question:
Štai Google paieška duoda net tris spalvas: čia aptartas geltoną ir (gal) rožinę, o dar ir baltą
https://www.google.com/search?q=Schombu ... 80&bih=939

Jei prisimenat, ir aš turėjau su visais čia parsisiuntusi mažulytę. Pabandžiau pradžioje ant bloko užtaisyti, paskui Ramsio paprotinta įkėliau vėl į vazonėlį. Kaip tai greit nukankinau ar pati ji ne šios žemės gyventoja buvo, o gal tiesiog nedažiūrėjau....
vitaj wrote:
Tue Dec 09, 2014 7:58 am
Šiais metais mano Schomburgkia nenori miegoti :no: . Tik peržydėjo, o žiūriu jau ūglys auga :doh: , o saulės mažai. Visada ūgliai pradėdavo tik pavasarį augti (gegužės-birželio mėn.).
Ramsis wrote:
Thu Dec 11, 2014 7:01 pm
Maniškė žydi štai iš tokio stiebagumbio. Ir net nežinau kas čia buvo, ir ko jai trūko :scratchheadyellow:
kaa wrote:
Thu Dec 11, 2014 7:29 pm
čia vadinasi "šeimoj ne be .." bet užtat kokia graži :heartsfade:
įdėk ir čia foto temos paspalvinimui
ricardas wrote:
Thu Dec 11, 2014 8:25 pm
Ramsis, gal ji žydi ir iš mažesniu bulbu , jei jai suteikiamos skatinančios žydėjimui salygos. Pvz. Cattlėya maxima su labai maža bulba pražydo.
Ramsis wrote:
Thu Dec 11, 2014 10:25 pm
Na dydis manęs nestebina, nes žydėją yra ir tos didelės. Mane stebina tai, kad naujas, šiūmetinis, žydintis stiebagumbis neturi nei vieno lapo. O jie nenukrito, jie tiesiog neužaugo.
ricardas wrote:
Thu Dec 11, 2014 10:40 pm
Net neatkreipiau dėmesio , kad lapo netūri. Keista, matit persodinus sustreikavo , tikrai idomus variantas. Bet svarbiausia kad gražei sužydėjo.
ricardas wrote:
Thu Dec 11, 2014 11:11 pm
Man toptelėjo tokia mintis, kai jaunos- silpnos katlėjos užaugyna po du lapus, tai shomburgkia taipat , tik atvirkštinis variantas , užaugo be lapų.
Urze wrote:
Fri Dec 12, 2014 12:35 am
Kaip įdomiai - plikšis ūglis. Stresas po kelionės ir persodinimo (jei persodinai)? Ale kaip šakėm ant vandens tokie pasvarstymai, kas čia žino.
O aš atkreipiau dėmesį, kad Ramsio pagyrose įdėtoje nuotraukoje vainiklapiai smarkiau nei taurėlapiai atsilenkę. Internetinėse nuotraukose yra ir tokių, ir visiškai išsitiesusiais žiedlapiais nuotraukų. Tai įdomu, dėl ko. Kad šviežiai dar išsiskleidę ar čia tokia forma?
Ramsis wrote:
Fri Dec 12, 2014 6:25 pm
Sakote stresas, ne, aš negalvoju, persodinta buvo be šaknų ardymo, tiesiog čia italų augalas kuris augo plastikiniame krepšelyje įdėtame į vazoną. Pradedu galvoti kad galbūt čia kokio nors mechaninio pažeidimo pasekmės.
Urze wrote:
Fri Dec 12, 2014 9:03 pm
Šiais laikais viską ant streso suvečia. Lauksim naujo ūglio ir tada lapus skaičiuosim. :)
Ramsis wrote:
Mon Dec 15, 2014 5:36 pm
Štai taip viskas atrodo iš arčiau
Image
Schomburgkia thomsoniana
Ramsis wrote:
Mon Dec 15, 2014 8:02 pm
O, kodėl. Susidarė įspūdis kad ji visai lengvai auginama.
ricardas wrote:
Mon Dec 15, 2014 8:14 pm
Ikišiu ir aš savo trigraši :lol: Mano nuomonė , kad visos orhidėjos lengvai auginamos, jei mokam jas auginti. O va su pražydinimu , tai kartais tenka (paprakaituoti) :D
vitaj wrote:
Mon Mar 09, 2015 10:02 am
Šiais metais maniškė anksti pradėjo augintis ūglį. Dabar jis jau didesnis už sprindį. Kelias dienas pašvietė saulutė ir nusidažė gražiai rūžavai.
Eliss wrote:
Mon Oct 03, 2016 5:52 pm
Štai kaip mažoji (3 pusl.)paaugo per du metus:
Image
Urze wrote:
Mon Oct 03, 2016 10:10 pm
Tikrai labai spartus augimas. O kokiom sąlygom augini?
Eliss wrote:
Tue Oct 04, 2016 11:51 am
Kaba orchidariumo viršuje, šiltai, šviesiai, kas antrą dieną purškiama. Kai prisimenu, gauna ir trąšų. Išdžiūna tikrai greit,man vis atrodo, kad jai per sausa, bet matomai, jai tinka.
Eliss wrote:
Sat Mar 11, 2017 4:34 pm
Man dabar klausimėlis iškilo, nu kaba ji sau orchidariume, šaknys į visas puses, ūglis po pūglio, bet gal reik ją traukt į dienos šviesą :think: sodint į molinuką, gal ir žiedų sulauksiu?
ricardas wrote:
Sat Mar 11, 2017 7:08 pm
Eliss wrote:Man dabar klausimėlis iškilo, nu kaba ji sau orchidariume, šaknys į visas puses, ūglis po pūglio, bet gal reik ją traukt į dienos šviesą :think: sodint į molinuką, gal ir žiedų sulauksiu?
Manau kad Jus teisingai padarytumėt , nes joms reikia ir tiesioginių saulės spindulių ir temperatūros svyravimų .
Orchidariume manau jai tik augimas skatinamas .
Eliss wrote:
Sat Mar 11, 2017 7:21 pm
Tai va, dabar kaip tik naujas ūgliukas auga. Bet gaila tų nukarusių šaknų, sunyks.
ricardas wrote:
Sat Mar 11, 2017 7:36 pm
Eliss wrote:Tai va, dabar kaip tik naujas ūgliukas auga. Bet gaila tų nukarusių šaknų, sunyks.
Gal kažkokia dalį šaknų pavyktu sugrusti į vazoną o kas liktu gal ir nenudžiutu .
Urze wrote:
Sun Mar 12, 2017 8:04 am
Eliss, o kokio didumo ir storumo jos šviežiausi ūgliai? Ar manai, kad jau pasiekė žydėjimo dydį? Jei jau stambi, gali ir persodinti, vasarai laukan išneštum ryškios saulės pagaudyti. Bet jei dar neatrodo galimti žydėti, tai gal verčiau dar leist orchidariume masės pasiauginti.
Eliss wrote:
Sun Mar 12, 2017 5:58 pm
Urze, stiebagumbiai kažkur 8-9 cm. Net nežinau, gal dar palaikysiu orchidariume.
Urze wrote:
Sun Mar 12, 2017 6:11 pm
Aš turiu kitą rūšį (tibicinis), tai jos stiebai gerokai stambesni, apie 20 cm ilgio ir dar nežydėjusi, tai gali būti, kad Tavoji yra dar nedidelė.
Eliss wrote:
Mon Mar 13, 2017 4:36 pm
Tai šitoji nėra didelė. Ar kažką maišau?
Urze wrote:
Tue Mar 14, 2017 7:32 am
Tai kad visos Myrmecophila (Schomburgkia) rūšys yra stambios. Ramsio Flickr'e galima pažiūrėti, kaip jo turima thomsoniana atrodė, kai žydėjo. Ar stambumas panašus?
Eliss wrote:
Wed Mar 28, 2018 1:28 pm
Persodinau savo galiūnę, ištraukiau į dienos šviesą. Apkarpiau prastas šaknis, palyginau, tiesiai augalą įstačiau ir visai gražiai sutilpo. Tik visi kas sau, naujas ūgliukas žemyn žiūri. Bet po truputį viršun kelsiu, turės išssitiesint link šviesos. Nukirpau gabaliuką pradinio augaliuko, įdėjau į kiminus, gal dar ką sugalvos.
Image
Eliss wrote:
Thu Aug 30, 2018 1:19 pm
Vasarą praleido lauke, visa nuraudus buvo, manau įsitvirtino gerai, auga ūgliukas.
IMG_20180830_141122.jpg
IMG_20180830_141122.jpg (4.3 MiB) Viewed 1489 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Tue May 21, 2019 8:10 am
Thomsoniana miega, nematyt jokio ūglio :Hmmmm:
ricardas wrote:
Tue May 21, 2019 9:22 am
Maniškė uglio užuomazga turi bet dar nejuda .
Eliss wrote:
Tue Jul 30, 2019 1:08 pm
Hmm, hm... jokio judėjimo :think:
[/quote
ricardas wrote:
Tue Jul 30, 2019 5:31 pm
Eliss wrote:
Tue Jul 30, 2019 1:08 pm
Hmm, hm... jokio judėjimo :think:
Va va, ir maniškė ne krust, šaknys tai augina bet uglio ne augina. Nors ji šiltamėgė ir buvo dideli karščiai , tai lik ir turėjo augimas anksčiau prasidėti bet kaip nekeista augimas vėluoja.
Urze wrote:
Tue Jul 30, 2019 5:35 pm
Eliss, praėjusiais metais Tavo pradėjo augti rugpjūtį, tai gal ir šiemet taip pat planuoja?
ricardas wrote:
Tue Jul 30, 2019 5:41 pm
Urze wrote:
Tue Jul 30, 2019 5:35 pm
Eliss, praėjusiais metais Tavo pradėjo augti rugpjūtį, tai gal ir šiemet taip pat planuoja?
Ikišiu savo trigrašį :lol: praitais metais maniškė liepos pradžioi pajudėjo .
Eliss wrote:
Wed Aug 14, 2019 6:45 pm
Aha, isnarsčiau, apieškojau, auga ūglis [Baksnoju]
ricardas wrote:
Mon Oct 28, 2019 12:39 pm
Maniškė tik nesenai pradėjo augintis uglį , labai jau pavėluotai.
Gal žinote, kokio didžio turi užaugti bulba iš kurios galima tikėtis žydėjimo ?
Eliss wrote:
Mon Oct 28, 2019 1:19 pm
Gerulė tai tikrai turi būt. Aš kai nuo mažytės auginu, tai kaskart vis didesnės užauga. Bet šįmet, matomai, dar nežydės.
ricardas wrote:
Thu Dec 19, 2019 12:10 am
Eliss, kaip šiemet jusiškė užaugo ?
Maniškė ant pietynės palangės su papildomu apšvietymu uglį užaugino ir visai gražu, va ir stebiu kiekvieną dieną ar pasirodis žiedkotis o taip norisi ji pamatyti na žinoma ir žiedų .
Eliss wrote:
Thu Dec 19, 2019 8:42 pm
Užaugo, bet nežydės. Gal kitąmet.
Eliss wrote:
Thu Jan 23, 2020 2:15 pm
Maniškė prabudo, jau gerokai paaugęs ūglys.
ricardas wrote:
Thu Jan 23, 2020 2:52 pm
Maniškis štai ką užaugino ir stovi vietoij.
IMG_20200123_20820.jpg
IMG_20200123_20820.jpg (14.12 KiB) Viewed 1489 times
IMG_20200123_35602.jpg
IMG_20200123_35602.jpg (20.62 KiB) Viewed 1489 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Thu Jan 23, 2020 6:53 pm
MrGreen wrote:
Thu Jan 23, 2020 4:56 pm
Atrodo neblogai! Laukiam kas bus toliau :)
Blogai kad nežinau, ar ji po bulbos subrendymo iškarto žydi ar pvz, subresta bulba o žydi po kelių mėnesių ?
MrGreen wrote:
Thu Jan 23, 2020 7:21 pm
Žydėjimo laikas - pavasaris/vasara, tai galima tikėtis, kad žydės kai ūglis bus pilnai subrendęs. Kaip bus, matysim, tereikia palaukti :)
ricardas wrote:
Sat Aug 01, 2020 7:39 pm
Pasirodo kad tiesą Ramsis rašė, nėra ji tokia sudėtinga nei auginime nei žydėjime.
Mano pastebėjimai. Kai pradeda augti uglis reikia daug šviesos , trešimo . Ugliai pradeda augti vasaros pabaigoje bet pilnai užauga jau namuose ant palangės , tai butina kad ir nuo lango gautu daug šviesos ( pietinė palangė) ir papildomo apšvietymo šaltai baltos lempos .
Lik ir nieko sudėtingo .
Ps, nors rašo kad augalui butina daug tiesioginės saulės , maniškis vasarojo sode ir tiesioginės saulės gaudavo rite ir vakare , na per medžių lapus gal šiek tiek saulės gaudavo.
20200801_125357_copy_2073x1008.jpg
20200801_125357_copy_2073x1008.jpg (1.01 MiB) Viewed 1489 times
20200801_125652_copy_2073x1008.jpg
20200801_125652_copy_2073x1008.jpg (810 KiB) Viewed 1489 times
20200801_125716_copy_2073x1008.jpg
20200801_125716_copy_2073x1008.jpg (541.02 KiB) Viewed 1489 times
Urze wrote:
Sat Aug 01, 2020 8:59 pm
Ričardai, ar čia pražydo pernykštis ūglis, kur sausio mėnesį Jus paerzino ir sustojo kuriam laikui? Kada pradėjo augti ir kokio ilgio žiedynstiebis? Žiūriu, žiedai pilnai irgi neišsiskleidžia kaip ir Myrmecophila tibicinis. O kvapas kaip? Patys ir ūgliai gražūs.
ricardas wrote:
Sat Aug 01, 2020 10:01 pm
Taip taip Gustina, tas pernikštis uglis , jeigu neklistu, kai pasigirėt su saviske tai tuo pačiu laiku ir maniskis lik ir norėjo augti bet sudžiuvo, tai iš to pikčio paėmiau ir persodinau , kaip tik tuo metu jau nešiojau dieną į šiltnami , vakare namo parnešdavau ir va nustebino , pradėjo žiedkoti augintis, na netikėjau kad pajėgs užauginti žiedus , nors šaknys buvo labai gražios . Matomai čia daug šviesos itakojo ir trašų nemažai gauna.
Žydinčios bulbos ilgis nedidukas, be lapų tik bulba 17 cm o bulba su žiedkočiu tik 55 cm.
Dėl žiedų , du pumpurus kažkoks kirminas nugriaužė, tris pumpurus apgriaužė , tai apgriaužti nepilnai išsiskleidė , dar bresta du pumpurai, tikiuos gražesni žiedai bus ty pilai išsiskleis.
Žiedai gyvai žiurint nuostabus, labai spalvingi o dėl kvapo tai nosies nekišau bet šalia stovint neužuodžiu jokio kvapo.
ricardas wrote:
Mon Aug 03, 2020 3:56 pm
MrGreen wrote:
Mon Aug 03, 2020 3:42 pm
:thumbupleft: Ričardai, puikūs žiedai, o dar ir pirmas žydėjimas.
Ačiū Ignai .
Dar sleidžiasi du žiedai , augalą parnešiau į kambarį ant ritinės palangės, nesustresavo ir tesia pumpurų brandinimą , šie pumpurai nepažeisti vikšro, tai tikiuos gražesnių žiedų formų.
Eliss wrote:
Wed Aug 19, 2020 3:50 pm
Žiū, maniškė auginasi ūglį. Iš šito jau reik kažko tikėtis :)
ricardas wrote:
Wed Aug 19, 2020 3:54 pm
Eliss wrote:
Wed Aug 19, 2020 3:50 pm
Žiū, maniškė auginasi ūglį. Iš šito jau reik kažko tikėtis :)
Tik nepagailėkit daug šviesos kai parkeliaus ant palangės ir žinoma trešimas.
Eliss wrote:
Thu Sep 24, 2020 3:16 pm
Taigi, žiūriu, belaistydama, mano naujas neužaugęs ūglis kitą auginasi :neutral:
ricardas wrote:
Fri Sep 25, 2020 7:33 pm
Ale kaip idomiai ji žydi, nuo 7,20 mėn iki šiol dar žiedas žydi , gaunasi du mėnesiai su trupučiu.
Kai prasiskleidė 3 pirmi žiedai parnešiau namo grožėtis, nužydėjo, pailsėjo o tiksliau pastresavo ir vėl pradėjo pompurus augintis.
Hm, idomu o kada sumastis uglį augintis , juk žiema ant nosies ir jeigu dabar pradės augiti uglį tai kažin ar užaugs galingas žydėjimui. Na žiurėsiu, o gal ir nustebins .

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by Eliss »

Dar visa nuraudus po vasaros saulės vonių, bet be darbo, turbūt, nuo žiemos sėdėjo. Dabar, žiūriu, ūgliukas auga.
IMG_20211011_173804-01_copy_952x885.jpeg
IMG_20211011_173804-01_copy_952x885.jpeg (499.98 KiB) Viewed 965 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by Urze »

Oho, koks raudonumas! Mano Myrmeciphila tibicinis irgi tik neseniai išsijudino su ūgliais.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by EvaJa »

pats augalas koks gražus! Man jam ir žiedų kažkaip netrūksta :)

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by Eliss »

Į pabaigą vasaros sumąstė pagaliau ūglį augint.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by Urze »

Panašiai, kaip pernai, tik mėnesiu anksčiau. Tai vis progresas link vasaros. 😄
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by Eliss »

Persodinau šiandien, gal ir negerai. Bet kažkokia nuliūdus buvo. Šaknų liko nedaug, iškarpiau visas sudžiūvusias.

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by EvaJa »

O man šiaip toks klausimas kilo. Vyksta čia pervadinimai ir Schomburgkia dabar daugiau Myrmecophilia visur. Bent jau thomsoniana tai tikrai. Ar mes nekeičiam forume pavadinimų sulig mada? 😊

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Schomburgkia thomsoniana

Post by Abitalė »

Pagal protokolą, turėtume keisti, manau. Bet gal skliaustuose vertėtų palikti ir ankstesnį pavadinimą (kokiai 10 - čiai metų, kol priprasim prie naujo).

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Myrmecophila (Schomburgkia) thomsoniana

Post by EvaJa »

Kadangi galvojau taip pat, taip ir padariau

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 174
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: Myrmecophila (Schomburgkia) thomsoniana

Post by Raivo74 »

Na, lyg tai perkopė slenkstį ir juda link skleidimosi, nors dar gali ir numesti pumpurą - Myrmecocattleya Luster 'Gazelle'. Būtų pirmas žydėjimas.
20230718_183639_res.jpg
20230718_183639_res.jpg (273.04 KiB) Viewed 290 times
20230718_183619_res.jpg
20230718_183619_res.jpg (305.92 KiB) Viewed 290 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Myrmecophila (Schomburgkia) thomsoniana

Post by Urze »

Kokia stropi - ir pumpurą augina, ir ūglį. Tikiuosi, greitu laiku ir pasigirti bus galima.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 174
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: Myrmecophila (Schomburgkia) thomsoniana

Post by Raivo74 »

Taip, pastebėjau, kad pradeda augintis ūglį dar kaip reikiant nesubrendus motininiam gumbui. Nežinau, gal tėvinėms rūšims tai irgi būdinga

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests