Baptistonia echinata

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

divatielis wrote:
Sun Nov 13, 2011 7:51 am
Baptistonia echinata gimtinė yra Brazilija, kur auga medžiuose 50–1200 virš jūros lygio. Augalo dydis siekia apie 30 cm. Žiedynstiebiai išauga šalia gumbų iki 45 cm ilgio. Ant jų pražysta daug 2 cm dydžio žiedukų. Baptistonia echinata sinonimais laikomi Epidendrum tetrapetalum, Oncidium brunleesianum, Oncidium echinatum ir Oncidium vellozoanum.
Temperatūra: Ši orchidėja yra šilumamėgė. Dieną: 25-30 ⁰C ; naktį:17-20 ⁰C
Šviesa: mėgsta ryškią saulės šviesą ir lengvai atlaiko tiesioginius saulės spindulius (tačiau vasaros vidurdieniais augalą būtina saugoti nuo tiesioginiu saulės spindulių).
Aplinkos drėgmė: augalas mėgsta aukštą oro drėgmę 75-90 %. Sausas oras blogai veikia augalo vystymąsį – augimas sustoja, o žiedai ir pumpurai nuvysta.
Substratas: galima auginti substrate (vazonėliuose, pakabinamuose krepšeliuose) arba be substrato (ant blokų arba paprastai ant pintų krepšelių). Substratą galima pasigaminti iš spygliuočių medžių žievės, kiminų ir medžio anglies.
Laistymas: Laistymas tiesiogiai priklauso nuo patalpos, kurioje laikomas augalas, temperatūros. Kuo ji aukštesnė, tuo dažniau ir gausiau reikės lieti. Augalus, augančius be substrato, reikia laistyti kiekvieną dieną ryte, kad šaknys iki vakaro galėtų pradžiūti.

Mano Baptistonia echinata atkeliavo vasarą. Stovi nuo to laiko ant vakarinės palangės. Kol kas, manau, augalui adaptacinis periodas, tad jis nuo vasaros nepajudėjo iš vietos :mrgreen:
Baptistonia echinata (1) copy.jpg
Baptistonia echinata (1) copy.jpg (69.86 KiB) Viewed 2052 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

divatielis wrote:
Sun Dec 11, 2011 7:56 pm
Pasirodo mūsų adaptacija baigėsi, kai tik persikėlėme į orchidariumą :lol: Turime žiedstiebį :mrgreen: Tik dabar pasigyrus reikia galvoti, kaip jo neprarasti, nes Šilingės patirtis rodo, kad girtis nevalia, nes atsiranda tikimybė ir nebesulaukti išsvajotų žiedų :mrgreen:
guste07 wrote:
Mon Dec 12, 2011 12:28 pm
Truputį papildysiu :)
Baptistonia echinata dar vadinama 'Bumblebee Orchid' dėl savo žiedų panašumo į kamanes.Yra lengvai auginama, toleruoja labai įvairią temperatūrą: gali augti šaltomis, vidutinėmis, šiltomis sąlygomis.
Priežiūra visus metus vienoda: substratas nuolat turi būti drėgnas, tik kai naujas auginys suauga, reikia kuriam laikui apmažinti laistymą ir tręšimą.
guste07 wrote:
Wed Dec 14, 2011 10:19 am
auga pas mane ant rytinės palangės,temperatūra 16-20C, laistau kai pradžiūsta.
Šiaip nieko ypatinga nedarau, bet atrodo jai visai taip patinka.
guste07 wrote:
Wed Jun 20, 2012 3:01 pm
Urze wrote:Guste07, papasakokit dar apie savo augaliuką, kuris dabar pagyrų temą taip puošia. Kaip pavyko pražydinti, kokiose sąlygose laikote, ar pražydo iš to auginio, kuris praėjusių metų rugsėjį pradėjo formuotis? Kokio storio jos šaknys? Ar nebijo pradžiūvimo?
Taip žydi iš to auginio, kuris pradėjo augt rugsėjį, o subrendo tik kovo pabaigoj. Internete kai ieškojau informacijos, tai daug kur radau parašyta, kad norint pražydint reikia sumažint laistymą kai auginys visiškai subręsta. Tai aš taip ir dariau, kai subrendo auginys laistydavau tik kai viršutinis kiminų sluoksnis jau traškėdavo nuo sausumo, ir gan greitai pasirodė žiedstiebis. Dabar laistau kai viršutinis kiminų sluoksnis būna vos drėgnas. Dabar auga dar vienas naujas auginys, kuris žymiai spartesnis už tą kuris pradėjo augt tamsiuoju metų laiku. :) Šaknys jos plonytės, pas mane auga dabartiniu metu pietvakarinėj pusėj, atokiau nuo lango (saugant nuo tiesioginės saulės spindulių), drėgmė 60- 80 %, temp. svyruoja naknimis 16-18, dienomis 20-24, žiemą būna žemesnė temperatūra, bet ši orchidėja labai tolerantiška temperatūrai, prisitaiko prie bet kokių sąlygų (vėsių, vidutinių ar šiltų).
Rifas wrote:
Sat Mar 15, 2014 5:26 pm
Taip, nemažai žiedelių, tačiau taip nusvėrė žiedynstiebį, kad reikėjo galvoti kaip kelti augalą.
Fuji, kokie Jūsų įspūdžiai apie šio augalo poreikius? Man pasirodė, kad augalas labai reiklus aplinkos drėgniui. Nors ne pirmą kartą jau žydi pas mane, tačiau net žydėjimo metu iš orchisandėliuko iššimti nedrįstu.
FUJI wrote:
Tue Mar 25, 2014 9:06 pm
DSCF4192.JPGRifai, pažiūrėjus į Tavo augalo žiedynstiebį matosi, kad sąlygos jam žydėti įdealios, nėra ką ir kalbėti. [taip.gif] Kadangi pas mane orchiakvariumas [Geda2] :lol:labai mažas,tai mano nepapuola į tų laimingųjų skaičių, auga ant paprasčiausios lentynos.
DSCF4192.JPG
DSCF4192.JPG (72.07 KiB) Viewed 2051 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Tue Dec 09, 2014 3:48 pm
Koks ilgšis :)

Image
Eliss wrote:
Fri Jan 09, 2015 2:25 pm
Jau galvojau, kad nebetilps dėžėj, per visą plotį :)

Image
Eliss wrote:
Sat Feb 07, 2015 5:07 pm
Image
FUJI wrote:
Sat Feb 07, 2015 8:58 pm
Oho, Eliss, koks greitas tavo :thumbupleft: . Mano dar tik toks, kaip tavo buvo sausio mėn. Kai įkėliau po stiklu, man kažkodėl atrodo, kad sulėtėjo žiedynstiebio augimas, matyt, kažkas netiko. Ar jis daug šviesos gauna pas tave, mano tai orchidariumo dugne, gal trūksta šviesos? Nors žiedstiebis bus ilgas ir jau šakojasi, nepalygint su pernai metais :think:
Eliss wrote:
Sun Feb 08, 2015 8:52 am
Mano beveik viršuj kabo, gauna gerai šviesos.
FUJI wrote:
Tue Apr 28, 2015 10:15 pm
Mano super lėtapėdis laukė pavasario... :lol:
DSC_2362.JPG
DSC_2362.JPG (99.48 KiB) Viewed 2051 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Nov 09, 2015 1:37 pm
O kaip jums tokia Baptistonia echinata kekė? Prisiminimai iš 2015 m. parodos Palmgarten'e, Frankfurte prie Maino. Šitai orchidėjai - tik ir kabėti kur akių lygyje.
PicsArt_04-29-08.56.50.jpg
PicsArt_04-29-08.56.50.jpg (501.4 KiB) Viewed 2051 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

FUJI wrote:
Tue Apr 26, 2016 6:00 pm
Pažiūriu į datą pernykščio žydėjimo, beveik kaip laikrodis... :lol: :D
DSC_3835.JPG
DSC_3835.JPG (114.47 KiB) Viewed 2051 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Baptistonia echinata

Post by Urze »

Ir kas gi čia toks laibas ir žalias lenda iš šviežiai subrendusio ūglio? WOW_ Tikrai netikėta, nes maniau, kad jam dar bent metų prireiks pasiekti žydėjimo dydį. Tai - Vidmanto laboratorinis individas, šį pavasarį atkeliavęs į mano namus. Tąkart pas kitus tikrai gerokai didesni augalai nukeliavo, o aš paskutinė į šitą baptistonijos "traukinį" įšokau, tai man ir dvigubai mažesnis augalas kliuvo. Pradžioj vasarojo uždaram "akvariume" po lempomis, o prisiauginęs šaknų buvo perkeltas į lentyną po lempom, ten ir vasarojo augindamas naują, gerokai didesnį ūglį. Tarp laistymų išdžiūna, per kokią parą jau sausos šaknys tampa, laistau pagal poreikį, ilgai nedžioviniu. Substratas - apysmulkės žievės, bet su daug oro tarpų. Trąšų gauna kas kelintą laistymą.
20221007_111518.jpg
20221007_111518.jpg (615.96 KiB) Viewed 637 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

Žiedynstiebis tikrai, mačiau žydinčius ir su mažesniais ūgliais tik aišku kuo didesnis augalas, tuo įspūdingesnis žiedyno dydis.

User avatar
Stitch
Posts: 292
Joined: Fri Jun 11, 2021 8:57 pm
Location: Vilnius

Re: Baptistonia echinata

Post by Stitch »

Net nubėgau savo patikrinti :D deja, nėra nieko...

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Baptistonia echinata

Post by Urze »

Žiedynstiebis jau buvo užaugęs ilgiausias, šakojosi, o pumpurų nė su žiburiu nerasi. Bet kai dar truputį ūgtelėjo tos atšakos, pumpurai labai greitai augti pradėjo. Ilgas prosesas. Centimetrinį žiedyną radau praėjusio spalio pradžioje, o po keturių su puse mėnesių dar vis vyksta augimas. Lyginant su pačiu augalu žiedynas yra milžiniškas savo ilgiu.
20230217_101547.jpg
20230217_101547.jpg (1.05 MiB) Viewed 376 times
20230217_101614.jpg
20230217_101614.jpg (1.49 MiB) Viewed 376 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Stitch
Posts: 292
Joined: Fri Jun 11, 2021 8:57 pm
Location: Vilnius

Re: Baptistonia echinata

Post by Stitch »

Nieko sau ilgumas... WOW_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Baptistonia echinata

Post by MrGreen »

liuks_ man ir žiedai ir pats augalas toks iš įdomesnių atrodo, tik nuotraukose sunku tą perteikti, bet gyvai tikrai super atrodo liuks_

Post Reply

Return to “Liežuvės (Odontoglossum) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests