Saracėnija (lot. Sarracenia)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Ričardas »

Urze wrote:
Thu Jun 03, 2021 10:40 am
Ričardas akivaizdžiai nematęs apžėlusių šiltnamių. :lol: Aš palaikau Šilingės pusę, kad labai tvarkingas Jūsų šiltnamis. Taip_ O ir saracėnijos gražios. Aš vakar saviškę žalią S. flava perkėliau didesnian vazonan šaknų nekedendama.
Ačiū Gustinut , dar ir žmonai pasakisiu .
Aš vieną noriu persodinti bet ji šiuo metu žydi, tai Lina patarė , persodinti po žydėjimo. Vat ir idomiai gaunasi , kad žydi gan ilgai S, flava var, cuprea iki šiol žydi ir jeigu neklistu sėkladėže brandina ir nežinau ką dariti ar kirpti žiedkoti ir leisti augti tutom ar palikti ?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Saracėnijos tikrai ilgai išlaiko žiedus. Tiksliau, jos nužydi ir nubarsto žiedlapius gan greitai, o pats žiedkotis ir žiedo taurelė ilgai išlieka dekoratyvūs, net jei ir neužmezga sėklų. Bandau prisiminti, pas mane kartą toks nužydėjęs žiedas be sėklų išsilaikė ar tai du mėnesius, ar net keturis, žodžiu, be galo ilgai. Tai manau, jei jau žiedlapiai nubyrėjo ir jei Jums neaktualu sulaukti sėklų, tai galite persodinti ir dabar. Jei reikia tik didesnio vazono, tada galima nekedenant šaknų perkelti į kitą vazoną. Tada ir augalui mažiau streso. O jei vis tik ji užmezgė sėklas, bet Jums jos nėra aktualu, tada gal galima tiesiog pačią sėkladėžę nukirpti, o žiedo taurelę palikti - bus kaip skėtis, vis įdomesnis vaizdas. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Ričardas »

Ačiū Gustinut už patarimus liuks_
Sėklų gal ir norėčiau ( pabandimui) bet augalas dar jaunas , tai noriu kad augalas sustyprėtu o kai sustiprės gal tada ir bandisiu užauginti kažka :D dėl sportinio intereso :)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Kaip saracėnijos laikosi? Maniškės balkoninės auga ir gražėja. Taip pat gerbėjų susirado - kasdien kamanė atskrenda jų išskiriamo saldaus skysčio palaižyti. Kelis kartus jau ir gelbėti ją teko, nes sugebėjo įsiversti į tūtą. Bet tik kamanėm ir bitėm tokia išimtis taikoma. Į spąstus patekusių vapsvų ir musių negelbėju, tai kart nuo karto vis pasigirsta, kaip tūtos net vibruoja nuo mėginimų pabėgti.

Sarracenia flava ir S. flava var. rubricorpora (pastarosios vazone vyksta musėkautų ir Kapo saulašarių tūsas ir visi gražiai sugyvena).
20210727_101337.jpg
20210727_101337.jpg (1.2 MiB) Viewed 1662 times
20210727_101315.jpg
20210727_101315.jpg (523.09 KiB) Viewed 1662 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Tik šiandien, praėjus kone savaitei, susimąsčiau, kad neseniai balkone buvę -6 ⁰C galėjo mano vabzdžiaėdžiams būti per šalta. Dvi Sarracenia flava, musėkautas, Kapo saulašarė. :?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Aga »

Mano dvi Saracenijos prieš šalčius persikėlė iš balkono į šaldytuvą.
Urze ir va pasirodo ne tik MrGreen augalus ekstremaliomis sąlygomis laiko 🙈 Na tikėkimės, kad nesušalo Ma_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

A cha cha, pričiupo mane Aga, pačiai tas galvon neatėjo. Jo_ MrGreen, Relax, prašau priimti į šaldytojų draugiją. :lol: Mano saracėnijos yra aukštos, su vazonais tikriausiai apie 60 cm siekia, tai šaldytuvas nebuvo net svarstytas, nors esu jame mažesnes puikiai pralaikus žiemą.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Ričardas »

Gustinut, o gal dar ne visai saracenija sušalo ? Laukit pavasario, viskas paaiškės.
Maniškės jau senokai rusije žiemoja bet nelabai nori miego, vis tuta po truputi augina ir vazonai greitai sausėja, biškuti per anksti iškeliavo į rusį .

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Ričardai, tikiuosi, kad bent jos išgyvens. Kapo saulašarė tai kaži, musėkautas gal. Tik reik daugiau nepašaldyt... Nindzė_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Ričardas »

Laikau kumščius kad atsigautu .
Juk mažai mūsų auginančiu vabzdžiaėdžius "žvėriukus ".

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Urze wrote:
Sun Dec 12, 2021 8:49 am
balkone buvę -6 ⁰C galėjo mano vabzdžiaėdžiams būti per šalta. Dvi Sarracenia flava, musėkautas, Kapo saulašarė. :?
Kol kas atrodo, kad abi saracėnijos išgyveno. Viena rudens pabaigoje jau buvo sukrovusi pumpurą, tai jis nušalo, bet jei tik tiek žalos, tai bus pasisekę man. Po to "nuotykio" buvo perkraustytos į daugiabučio laiptinę prie lango, kur temperatūra tikrai vėsesnė nei namuose, bet ir stabiliai teigiama. Atrodo, kad šiek tiek auga ten įkurdintos, bet gal sulauks pavasario ir grįžusios saulės pernelyg nesuvargusios nuo šiaurinės pusės prietemos.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Praėjusių metų gruodį netyčiom pašaldžiau kelis vabzdžiaėdžius augalus apie -6 laipsnių temperatūroje. Kapo saulašarė iškeliavo kompostan iškart. Keli nedicki ir nelabai tvirti musėkautai nusekė ten pat šiek tiek vėliau. Labai tikėjausi, kad du jau pasiekę žydėjimo amžių Sarracenia flava kerai išgyvens. Bet po kelių mėnesių juos apžiūrinėdama pamačiau, kad į vienos iš jų "viršūnes" - pagrindinius augimo taškus - yra įsimetęs puvinys.
Rudi lapai augimo taške - puvinio indikacija
Rudi lapai augimo taške - puvinio indikacija
20220215_145400.jpg (587.78 KiB) Viewed 1047 times
Pjoviau rizomą, šalinau puvinį, bet rezultatai vis tiek prasti. Saracėnija, netekusi augimo viršūnių, pradėjo auginti gyvą galą naujų iš kone kiekvieno miegančio pumpuro. Tos naujos tūtelės menkos, kažkodėl besiriečiančios (panašiai būna nuo kenkėjų, bet jų nematau, kad ir kiek ieškau) ir kiek paaugusios pradeda vytinti viršūnėles, glebti. Tikėjausi, kad pavasarinė saulė atgaivins, bet panašu, kad šita saracėnija jau irgi keliaus kompostan. O tokia jau gausi buvo, šis sezonas galėjo būti tiesiog įspūdingas. :(
20220425_111927.jpg
20220425_111927.jpg (515.46 KiB) Viewed 1047 times

Kol kas antroji saracėnija laikosi kiek geriau. Puvinio išvengė, bet kad augtų gerai, tai irgi toli nuo to. Auga sparnuotosios "tūtos", o ne suaugėliškos, bet jų viršūnės irgi kažko nudžiūsta, o ir nedidėja jos. Šitai dar duodu kiek laiko atsigauti, bet jei per kelis mėnesius nepagerės situacija, keliaus lauk.
20220425_111911.jpg
20220425_111911.jpg (573.43 KiB) Viewed 1047 times

Ir juokingiausia bus, kad iš visos šitos pašalusių vabzdžiaėdžių augalų kompanijos išgyvens ne kas kitas, o Eserio tuklė, kuriai nušalo augimo taškas, bet ji kuo puikiausiai atsiaugina krūvą naujų. :lol: Ši tuklė eilinį kartą įrodo, kaip puikiai sugeba prisitaikyti ir išgyventi įvairiomis sąlygomis.
Musėkauto jau nebėr, o tuklė gyvuoja
Musėkauto jau nebėr, o tuklė gyvuoja
20220215_145439.jpg (478.82 KiB) Viewed 1047 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Ričardas »

Gustinut, neskubėkit išmesti saraceniju, gal prie gerų saligų išgivens .
Maniškės saracenijos lik ir neblogai peržiemojo, dabar kaip ir visi vabzdžiaėdžiai šiltnami deginasi saulutės spinduliuose. Linos musėkautai puikiai peržiemojo rusije ( man tai didelis pasiekimas 😀) o kapo saulasarės numetė visus lapus , tai kolkas nieko pasakiti negaliu o kurios žiemojo kambari puikiai jaučiasi .
Šiemet gavau iš Linos papugine saracenija, tai juda po truputi bet vazone kaip suprantu pasodintos kelios tai vakar pastebėjau kad viena supuvus , tai iškrapščiau .

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Slogaa »

Urze, gaila tavo saracėnijų :( Bet teisingai Ričardas sako - neskubėk išmest. Aš dažnai vabzdžiaėdžių iš vis nesuprantu - atrodo, kad jau visai pilnai numirė, o poto žiūrėk ir atsigauna.

Šie metai yra pirmieji, kada mano vabzdžiaėdžiai ne žiemojo lauke, o visą laiką praleido neapšiltintam šiltnamy. Ištikro nežinau, ar augalai subrendo ir dėl to tokie rezultatai - ar vis dėlto šiltesnė žiema įtakojo žydėjimą pirmą kartą ir gerokai aukštesnes tūtas. Ne_
Bet tiksliai šiltnamis turėjo įtakos ankstesniam nubudimui.
IMG_20220419_184142.jpg
IMG_20220419_184142.jpg (206.3 KiB) Viewed 1023 times
IMG_20220419_184150.jpg
IMG_20220419_184150.jpg (283.7 KiB) Viewed 1023 times
IMG_20220419_184202.jpg
IMG_20220419_184202.jpg (557.28 KiB) Viewed 1023 times
IMG_20220424_192552.jpg
IMG_20220424_192552.jpg (258.3 KiB) Viewed 1023 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Abitalė »

Slogaa, kokie žiedai!!! Teptuko verti! Skinti ir merkti į vazą, o tada akvarele perkelti ant šalto spaudimo medvilninio popieriaus ....

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by MrGreen »

Man jų žiedai kažkas tokio... ir nežinau ar patinka tokia "egzotika" ar nepatinka :roll:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Ričardas »

MrGreen wrote:
Thu Apr 28, 2022 9:23 pm
Man jų žiedai kažkas tokio... ir nežinau ar patinka tokia "egzotika" ar nepatinka :roll:
Nors nesenai saracenijas auginu bet man jos kažkas tokio iš fantastikos , žiedai labai gražūs ir žiedo forma idomi o jau tutų vieno augalo išspalvinimas toks kad pvz 20 tutų ir visos skirtingų spalvų. Praeitais metais kas iš draugu matė mano saracenijas galvojo kad tutos tai žiedai.
Tai kad Ignai, man atrodo kad Tau patinka tokia egzotika.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Urze »

Urze wrote:
Tue Apr 26, 2022 11:45 am
Šitai dar duodu kiek laiko atsigauti, bet jei per kelis mėnesius nepagerės situacija, keliaus lauk.
Per vasarą antroji pernai žiemą pašalusi saracėnija šiaip ne taip dalinai atsistatė. Iki normalaus dydžio tūtų dar daug trūksta, bet bent jau tūtas formuoti pradėjo. Jai terminas keliauti lauk laikinai atidedamas.
20221109_162713.jpg
20221109_162713.jpg (797.54 KiB) Viewed 407 times

Nespėjo pabėgti.
20221109_162105.jpg
20221109_162105.jpg (454.32 KiB) Viewed 407 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 174
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by Raivo74 »

Urze wrote:
Wed Nov 09, 2022 3:28 pm
Nespėjo pabėgti.
20221109_162105.jpg
Soibas :D

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Saracėnija (lot. Sarracenia)

Post by mozaika »

Neatsimenu tokių metų, kad tiek ilgai būčiau rudenį lauke/šiltnamyje laikiusi saviškius ėdrūnus. Sakyčiau, geriausia dovana dėl vėlyvo rudens .
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Vabzdžiaėdžiai augalai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests